Rezultati nasih sportista

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 06 dec 2008, 15:56

Proslog vikenda nasi biathlonci su ucestvovali na IBU Cup-u(ex-European cup) u Idre(Švedska) gdje su ostvarili u najmanju ruku katastofalne rezultate,tako je nasa takmicarka Tanja Karisik u sprintu bila 73.(od 82 takmicara),da bi sutradan bila 64.(od 68 takmicara),a u muskoj konkurenciji su Miro Ćosić,Đorđe Petrovic,Nemanja Kosarac i Aleksandar Petrović ostvarili nista manje lose razultate, tako je Ćosić prvog dana zauzeo 112-to mjesto,Petrović 113-to,dok je najbolji rezultat postigao Kosarac koji je bio 109-ti(od 116 takmicara) :roll:,A,Petrović nije završio utrku na 10km,drugog dana je Kosarac bio 89,A.Petrović 91,Đ.Petrović 93(od 94 takmicara) dok Ćosić nije završio utrku :roll:

Inaće Kosarac i Ćosić su vec ućestvovali na Olimpijadi u Torinu gdje su ostvarili slične rezultate,utrke u IBU Cup-u naši takmičari koriste kako bi ostvarili olimpijsku normu za Vancouver 2010,međutim poslije ovako katastrofalnih rezultata oni tamo nemaju šta tražiti 8-)
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
elvid
Postovi: 134
Pridružen/a: 08 okt 2008, 15:35
Kontakt:

Re: Rezltati nasih sportista

Post Postao/la elvid » 07 dec 2008, 12:40

Kako nemaju!?

Pa zar po tebi samo oni koji osvajaju prva mjesta mogu na OI?

Pa zar nije moto OI važno je učestovati a ne pobjediti!?
Da mi je samo doživjeti ljeto u kojem će ljudi ostavljati televizor u dvorištu do dva ujutro i gledati utakmice naše reprezentacije!

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezltati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 07 dec 2008, 16:54

elvid je napisao/la:Kako nemaju!?

Pa zar po tebi samo oni koji osvajaju prva mjesta mogu na OI?

Pa zar nije moto OI važno je učestovati a ne pobjediti!?
ako se uzmu obzir i rezultati iz Svjetskog Kupa onda nasi biathlonci nisu medju prvih 200 :roll:
vazno je ucestvovati za keniju na zimskim OI al jer to mora vaziti i za nas :?:
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
elvid
Postovi: 134
Pridružen/a: 08 okt 2008, 15:35
Kontakt:

Re: Rezltati nasih sportista

Post Postao/la elvid » 10 dec 2008, 12:20

To imamo i sa tim se trenutno moramo zadovoljiti!
A ako ti poznaješ nekog sposobnijeg i boljeg da bi zastupo BiH pa sredi nek dođe i donese nam medalju sa OI!
Da mi je samo doživjeti ljeto u kojem će ljudi ostavljati televizor u dvorištu do dva ujutro i gledati utakmice naše reprezentacije!

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezltati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 11 dec 2008, 21:59

elvid je napisao/la:To imamo i sa tim se trenutno moramo zadovoljiti!
A ako ti poznaješ nekog sposobnijeg i boljeg da bi zastupo BiH pa sredi nek dođe i donese nam medalju sa OI!
naravno da ne poznajem ali je svakako porazno da imamo ove levate koji su tu samo da popune broj... :!:
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

biatlonac
Postovi: 3
Pridružen/a: 17 dec 2008, 15:21
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la biatlonac » 19 dec 2008, 21:21

Kao prvo jako mi je drago da se neko uopste sjetio biatlona pa makar to bilo i ovako kriticki i rezignirano. a zasto sam siguran da ne treba mnogo kritike , mada je malo i potrebno sada cu pokusati objasniti.
1. Ski Savez BiH je u ovoj sezoni od MCP BiH dobio 50.000 maraka za 4 discipline a biatlon od toga 10.000. Sta se moze ocekivati od rezultata. Drzava ovakva kakva jeste nema habera ni prema bitnijim kategorijama a kamo li o skijanju
2. Reprezentaciju sacinjavaju omladinci/ke sem Cosica a i on je bio prestao pa se ponovo ukljucio. Tek su za 2 godine juniori a do seniora i ne dodju jer se tada bore za posao i prezivljavanje a od skijanja nema nista

3. Postavlja se pitanje kako idemo na takmicenja i da li trebamo.
IBU pokriva smjestaj a za put se dizu krediti i traze sponzori.
MIslim da i u ovom sportu BiH treba predstavljati i to sa nasim snagama bez uvoza, jer nas je Slovvenka predstavljala u Torinu. Otisla u Torino i u Bosnu nikad nije dosla sem po zaostale novcane nadoknade

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 03 jan 2009, 20:00

nakon losih rezltata u IBU cupu Nemanja Kosarac se okušao u svjetskom kupu....
tako je u utrci na 20km zauzeo 119 mjesto od 123 takmicara uz zaostatak od skoro 15 minuta :roll: ,dok je u utrci na 10km bio posljednji 125 za zaostatkom od 8 minuta...

ostatak tima je bio na IBU cupu u Italijanskom Martell Val Martelo gdje se nisu bas proslavili...
u utrci na 10 km(sprint) ćosič je zauzeo 93.,A.Petrović 98.,M.Starčević 105.,Đ.Petrović 120 od 130 tamičara i nisu uspjeli izboriti nastup u pursuit trci (samo prvih 60 stječe pravo nastupa),kod žena su se vidjeli mali pomaci te je Tanja Karisik bila na 7.5km 47 od 64 i tako stekla pravo nastupa u pursuitu,ali nije imala snage zavrsiti tu utrku :!:

Ja cu gledati redovno da pisem o rezultatima nasih biatlonaca jer bih licno volio da ovaj sport ozbiljnije zazivi u BiH,biatlon je sjajan sport i zasluzuje vecu paznju i u BIH...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
zehro
Postovi: 267
Pridružen/a: 18 sep 2008, 20:43
Kontakt:

Re: Rezltati nasih sportista

Post Postao/la zehro » 03 jan 2009, 20:15

elvid je napisao/la:Kako nemaju!?

Pa zar po tebi samo oni koji osvajaju prva mjesta mogu na OI?

Pa zar nije moto OI važno je učestovati a ne pobjediti!?
pa predstavnik zimbabvea je bolji od nasih...pa zar misliš da to oni imaju nesto vise od nas...naprotiv...malo entuzijazma i to je to...to je dovoljno bar za 40. mjesto...pa kakve planine imaju i ja bi se bolje plasiro...nije bas sve u parama...
<><><>Play the game...but don't let the game play you!?<><><>

Avatar
big_amko
Postovi: 183
Pridružen/a: 21 avg 2008, 19:02
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la big_amko » 03 jan 2009, 22:11

Ja sam biatlon trenirao u Ruhpdoldingu kao djecak i drago mi je da i drugi u BiH prate ovaj sport. Kao sto je i biatlonac rekao nasu reprezentaciju cine mladici i djevojke ( Karisik, Đ.Petrovic, M.Starčević 1991 godiste itd.)
Ali mislim da je i zehro upravu kada kaze da im entuzijazma, ne samo u biatlonu nego i uopste. Svi kukaju na drzavu i vlast, a niko se ne trudi da to stanje promjeni. Znam ja da njima nije lako da pored biatlona, vecina njih studira ili radi. Ali brate potruditi se oko sponzora, pa moze se traziti pomoc i od vecih reprezentacija ili direktno IBU-a, obratiti se medijima. Posto je vecina tih momaka i djevojaka sa Pala siguran sam da bi m:tel rado bio sponzor ( bez ulazenja dublje u politiku)

biatlonac
Postovi: 3
Pridružen/a: 17 dec 2008, 15:21
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la biatlonac » 04 jan 2009, 00:03

Vozdra raja.

E moj Zehro nemaš ti pojma kakva je ove godine konkunencija u IBU Kupu a kamo li u Svjetskom Kupu. Ali nema veze neću nikoga braniti.Rezultati su takvi kakvi su i nema dalje. Kada govorim o konkurenciji to mogu potkrijepiti sa dosadaašnjim učešćem u Svj. Kupu. Norma je 20% od prosječnog vremena troje prvoplasiranih i ove godine to nije lako jer je ovo pred olimpijska godina i svi se nabrijavaju. Naši takmičari polaze 8.01 u Altenberg i trebali bi se svi nadati da polako ulaze u formu. Oni prije prvih takmičenja nisu imali uopšte snijega u nogama a sada je druga priča.U svakom slučaju mi je drago da smo se našli da pišemo ojednom lijepom i interesantnom sportu.Imao sam čast da budem u Ruhpoldingu i prisustvom na Svj. Kupu se probudilaljubav prema biatlonu.Ma druže nema veze odakle je ko ali treba da ti se m.. otegnu da izvučeš koju marku. Lakše se nađe u Sloveniji veću Banja Luci **** ga.

Pozdrav

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 04 jan 2009, 11:44

slazem se vama obojicom,cinjenica je da drzava za ski sport ne izdvaja dovoljno,ali i nas ski savez je katastrofa...

Žana Novakovic u Zagrebu ispala poslije par kapija....
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

biatlonac
Postovi: 3
Pridružen/a: 17 dec 2008, 15:21
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la biatlonac » 11 jan 2009, 16:57

Eto vidite da sam bio u pravu. Nemanja Košarac je ostvario 20% potrebnog vremena u Altenbergu.Juče malo lošije a i Tanja Karišik je već blizu. Po pravilima IBU-a Košarac ima olimpijsku normu. Poz....

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 12 jan 2009, 09:18

Proteklog vikenda su nasi biathlonci ucestvovali na IBU Cup u Njemačkom Altenbergu. Za najbolji rezultat se pobrinuo Nemanja Košarac koji je u Individual utrci na 20km bio 66 sa zaostatkom od 12min,Đorđe Petrović je zauzeo 97.mjesto,Aleksandar Petrović 105.mjesto a Miro Čosić ovu utrku nije završio. Isti dan(subota)je u ženskoj konkurenciji također održana individual utrka na 15km gdje je Tanja Karišik zauzela 54.mjesto sa zaostatkom od 13 minuta. U nedjelju su na redu bile sprint utrke u muškoj konkurenciji na 10km a u ženskoj na 7.5km. Kod biathlonaca ponovo je najbolji bio Košarac te je zauzeo 83.mjesto sa zaostatkom od 5 minuta,Đ.Petrović je bio 106;A.Petrović 114,a Čosić 118.Kod biathlonki Tanja Karišik bila je 60 sa zaostatkom od 6 minuta.

Nemanja Košarac je ispunio Olimpijsku normu,dok ostali još uvijek nisu,najbliža tome je Tanja Karišik koja je evo drugi put zaredom u sprintu bila među top 60 8-)

Slijedeća stanica IBU Cup takmičenja je Česko Nove Mesto.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 17 jan 2009, 19:53

Na EP-u skletona u St.Moritzu Mirsad Halilovic zauzeo 4 mjesto :? Pobjedu je odnio Rommel(Njemačka)

ali tu ima i kvakica Mirsad nastupa za Njemačku i trenutno je državni prvak. :x :roll: :P
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 19 jan 2009, 14:08

Proteklog vikenda nasi biathlonci su ucestvovali na IBU Cup-u u češkom Nove Mestu.od nasih takmicara nije niko uspio ispuniti olimpijsku normu(Košarac je to vec uspio u altenbergu),u muskoj konkurenciji ponovo najbolji u sprintu na 10km bio je Nemanja Kosarac koji je zauzeo 82.mjesto,slijede Ćosić sa 86.mjestom,Đ.Petrović kao 91. i A.Petrović kao 98 od 117 tamičara.Kod djevojaka Tanja Karišik je zauzela solidno(sa tendencijom na dobro) 56.mjesto i tako osigurala start u potjeri na 10km,no tu trku nije uspijela završiti.tanji je za normu nedostajalo oko 80 sekundi,a Ćosiću skoro 2 minute....
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la Neutral » 19 jan 2009, 14:15

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 19 avg 2013, 11:52, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 20 jan 2009, 15:11

Branković potvrdio talenat

U disciplini na 1.000 metara postigao je 18. vrijeme i oborio sopstveni i državni rekord...
20.01.2009. 13:58

Reprezentativac BiH Edin Branković, član Klizačkog kluba "Bosna", ostvario je zapažene rezultate na Evropskom seniorskom prvenstvu u brzom klizanju, koje je od 16. do 18. januara održano u Torinu.

Kao junior i najmlađi takmičar na ovom seniorskom prvenstvu, Brankoviće je na u utrci na 1.500 metara zauzeo odlično 24. mjesto, a u disciplini 500 metara oborio je lični i državni rekord koji iznosi 45,070 sekundi, saopštio je Klizački klub "Bosna".

U disciplini na 1.000 metara postigao je 18. vrijeme i oborio sopstveni i državni rekord koji iznosi minutu, 31 sekundu i 939 stotinki.

Postignutim rezultatima Branković je potvrdio svoj talenat u konkurenciji 46 takmičara iz 25 zemalja.

Mladi bh. klizač oduševio je publiku i italijanske medije, tako da je od zvaničnika Međunarodne klizačke unije (ISU) dobio ponude za učestvovanje na Svjetskom kupu, koji će biti održan u Sofiji i Drezdenu, s ciljem omogućavanja što kvalitetnijih priprema u njegovom pokušaju da ostvari rezultat potreban za plasman na Olimpijske igre 2010. godine u kanadskom Vankuveru, navodi se u saopštenju.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la Neutral » 21 jan 2009, 13:39

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 19 avg 2013, 12:12, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 22 jan 2009, 12:05

Damjan Ostojić 28. na EP u Helsinkiju

Damjan Ostojić, seniorski reprezentativac Bosne i Hercegovine i član Klizačkog kluba Bosna, osvojio je 28. mjesto u kratkom programu na Evropskom prvenstvu u umjetničkom klizanju u Helsinkiju.

Ostojić je osvojio 47,09 bodova, dva boda manje od Slovenca Urbasa koji je kao 24. prošao u finale.
Priliku za bolji rezultat Ostojić će imati na svjetskom prvenstvu u martu u Los Angelesu, kada će pokušati izboriti plasman među 24 najbolja takmičara i time ispuniti normu za odlazak na zimske olimpijske igre u Vankuveru 2010. godine.
Na Evropskom prvenstvu u Finskoj u kratkom programu učestvovalo je 39 najboljih takmičara iz 35 zemalja Evrope.
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Rezultati nasih sportista

Post Postao/la bistrikboy » 01 feb 2009, 14:44

Marko Rudić i Žana Novaković državni prvaci u slalomu

Marko Rudić i Žana Novaković postali su prvaci Bosne i Hercegovine u slalomu. Naslove su izborili jučer na takmičenju "BH Telecom Ilidža FIS Cup 2009" na Bjelašnici.

Rudić je u konkurenciji skijaša iz osam zemalja zauzeo šesto mjesto s vremenom od dvije minute i 18,20 sekundi. Najbrži je bio Slovenac Filip Mlinšek s 2:16,21. Što se tiče ostalih bh. takmičara, Slaven Badura je bio sedmi, Leon Svetlin 12...

Kod djevojaka, Novaković je bila ukupno drugoplasirana s vremenom 2:19,75 i sa zaostatkom od dvije sekunde i 12 stotinki iza pobjednice, Slovenke Tese Herman (2:17,63). Almira Halilović je bila sedma, Maja Klepić deseta...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.