Hokej općenito

Alpsko i nordijsko skijanje, snowboard, hokej, klizanje...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji klub po vašem mišljenju osvaja Gagarin kup:

Lev
4
24%
Metallurg Mg
13
76%
 
Ukupno glasova: 17

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 22 maj 2014, 21:15

Pa-ka-ri-nen!

padaj silo i nepravdo!
nema potpisa

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 24 maj 2014, 20:08

finale, ooo, finale, ooo :D
nema potpisa

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 26 maj 2014, 00:33

Nije se ponovio Sochi, Zbornaja opravdala ulogu favorita i po drugi puta na turniru savladali Fince, koji su imali i vodstvo u 2/3 ali su Rusi na KHL pogon (Plotnikov, Zaripov i Tikhonov) ipak na kraju zasluženo uzeli zlato :)

Šveđani uzeli bronzu protiv Čeha, gdje smo po posljednji puta gledali Jagra u dresu svoje reprezentacije :(

Rinne je proglašen MVP-em turnira :cool:
Individual Awards (selected by the tournament directorate):

Best Goalkeeper: Sergei Bobrovski, Russia
Best Defenceman: Seth Jones, USA
Best Forward: Viktor Tikhonov, Russia

All-Star Team (selected by the media):

GK: Pekka Rinne, Finland
DE: Seth Jones, USA
DE: Anton Belov, Russia
FW: Sergei Plotnikov, Russia
FW: Viktor Tikhonov, Russia
FW: Antoine Roussel, France
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Admir_Sa » 26 maj 2014, 14:57

kakav khl pogon da im nije bilo malkina i oveckina napatili bi se oni dobro. zabili su drugi i treci gol, haman odlucujuce :twisted: :twisted: koji qrac ih moraju dovoditi više :twisted:

finci super sinoc, pp ne izlaze iz trecine rusa, al ih koštala preglupa iskljucenja. cuj imas pp i za minutu se branis 5 na 3 i primas gol za 3-2 i halali sve odma
nema potpisa

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la MaGiCa » 26 maj 2014, 15:25

Admir_Sa je napisao/la:kakav khl pogon da im nije bilo malkina i oveckina napatili bi se oni dobro. zabili su drugi i treci gol, haman odlucujuce :twisted: :twisted: koji qrac ih moraju dovoditi više :twisted:
Mozhda zbog ovoga:

Ruski hokejaši iskupili su se za debakl na Zimskim olimpijskim igrama kod kuće u Sočiju, gde su u februaru eliminisani u četvrtfinalu upravo od Finaca.

Branilac titule Švedska morala je da se zadovolji bronzanom medaljom savladavši ranije tokom dana Češku sa 3:0.

Finalu i osvajanju pete svetske titule ’zborne komande’ u Minsku prisustvovao je i predsednik Rusije Vladimir Putin.

Šef države želeo je da lično podrži ruski tim u finalu hokejaškog šampionata sveta“, rekao je Putinov portparol Dmitrij Peskov ruskoj agenciji Itar-Taš.

:roll:


BTW, nekada se nisu igrala Svetska prvenstva u godinama kada su se igrale OI, vec su se rezultati prepisivali sa OI. ;)

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 26 maj 2014, 17:59

MaGiCa je napisao/la:BTW, nekada se nisu igrala Svetska prvenstva u godinama kada su se igrale OI, vec su se rezultati prepisivali sa OI. ;)
Kao recimo 1936. kada je Velika Britanija postala olimpijski i svjetski prvak u hokeju.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la MaGiCa » 26 maj 2014, 19:37

DukeOfWellington je napisao/la: Kao recimo 1936. kada je Velika Britanija postala olimpijski i svjetski prvak u hokeju.
To vam je jedini trijumf. ;) :mrgreen:


Inache, tada je ekipa bila sastavljena od Kanadjana, jer je Statute of Westminster donesen 1931. a veze dve zemlje i dalje izuzetno jake - pa su kanadski studenti/amateri poneli zastavu GBR.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 26 maj 2014, 19:45

MaGiCa je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la: Kao recimo 1936. kada je Velika Britanija postala olimpijski i svjetski prvak u hokeju.
To vam je jedini trijumf. ;) :mrgreen:


Inache, tada je ekipa bila sastavljena od Kanadjana, jer je Statute of Westminster donesen 1931. a veze dve zemlje i dalje izuzetno jake - pa su kanadski studenti/amateri poneli zastavu GBR.
Gledano iz današnje perspektive to je ogromna stvar ;)

A inače ti Kanađani su porijeklom uglavnom sa Marsa :mrgreen: Ljudi igrali za otadžbinu :cool:

Veze dv(ij)e zemlje su i dalje jake, što je i logično.

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Pirke » 26 maj 2014, 19:46

DukeOfWellington je napisao/la:
MaGiCa je napisao/la:
DukeOfWellington je napisao/la: Kao recimo 1936. kada je Velika Britanija postala olimpijski i svjetski prvak u hokeju.
To vam je jedini trijumf. ;) :mrgreen:


Inache, tada je ekipa bila sastavljena od Kanadjana, jer je Statute of Westminster donesen 1931. a veze dve zemlje i dalje izuzetno jake - pa su kanadski studenti/amateri poneli zastavu GBR.
Gledano iz današnje perspektive to je ogromna stvar ;)

A inače ti Kanađani su porijeklom uglavnom sa Marsa :mrgreen: Ljudi igrali za otadžbinu :cool:

Veze dv(ij)e zemlje su i dalje jake, što je i logično.
Ovdje gdje ja zivim, kanadjani su Francuzi. :)
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 26 maj 2014, 19:49

Pirke je napisao/la: Ovdje gdje ja zivim, kanadjani su Francuzi. :)
Kvebečki partibrejkeri sigurno nisu igrali za Imperiju :D

Čujem zabranili imena ugostiteljskih objekata na drugom jeziku osim na francuskom :facepalm:

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Pirke » 26 maj 2014, 19:59

DukeOfWellington je napisao/la:
Pirke je napisao/la: Ovdje gdje ja zivim, kanadjani su Francuzi. :)
Kvebečki partibrejkeri sigurno nisu igrali za Imperiju :D

Čujem zabranili imena ugostiteljskih objekata na drugom jeziku osim na francuskom :facepalm:
Nije baš tako.

To pravilo važi već od 70ih i Liberalna Stranka (pro-Kanadska) je izglasala taj Law 101.

Samo kaže da ime francuskog prevoda treba biti veći od originalnog ako je na nekom drugim jeziku. Meni je to sasvim normalno...



Sent from my C6506 using Tapatalk
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 26 maj 2014, 20:09

Kod nas u Lukavcu ima kafić pod nazivom Chill Out. Eh sad, da postoji pravilo koje kaže da naziv tog kafića treba da bude napisan i na bosanskom i to većim slovima, ljudi bi bili prisiljeni da gledaju torturu od natpisa - "Ohladi Malo". Mislim, ko to želi da vidi?

To ti je druže moj mamuzanje mrtvog konja, neki ljudi jednostavno ne mogu da se pomire da je francuski jezik izgubio bitku sa engleskim jezikom oko vodećeg svjetskog jezika pa nazor pokušavaju da rade neke stvari koje im garantovano neće pomoći.

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Pirke » 27 maj 2014, 22:31

DukeOfWellington je napisao/la:Kod nas u Lukavcu ima kafić pod nazivom Chill Out. Eh sad, da postoji pravilo koje kaže da naziv tog kafića treba da bude napisan i na bosanskom i to većim slovima, ljudi bi bili prisiljeni da gledaju torturu od natpisa - "Ohladi Malo". Mislim, ko to želi da vidi?

To ti je druže moj mamuzanje mrtvog konja, neki ljudi jednostavno ne mogu da se pomire da je francuski jezik izgubio bitku sa engleskim jezikom oko vodećeg svjetskog jezika pa nazor pokušavaju da rade neke stvari koje im garantovano neće pomoći.
Haha, kad kazem prevod, to bi bilo "Kafic Chill Out" umjesto samo "Chill Out", a ne bukvalan prevod. ;)

I meni je to okej, kakvi su englezi bili prema njima zadnjih 200 godina, nemam apsolutno nikakvih problema da se u Quebecu postuje jedini zvanicki jezik provincije.

1960. godine nisi smjeo pricati francuski na poslu ili u skolama. Nisi imao nikakvu buducnost u bilo kakvoj firmi ako si imao francusko ime i prezime, itd.

Meni je sve to okej. Kebeski narod me cesto podstjeca na Bosance u bivsoj Jugi, a i u danasnjoj BiH, i zbog toga imam ogromne simpatije prema njima.

Doduse, ponekad ove pro-francuske partije znaju pretjerati, ali uglavnom taj Zakon 101 postuju i Englezi. Posebno ovi mladji koji su odrasli u to doba. Zbog njega su morali nauciti francuski, i kad ih pitas, sami kazu da su duzni Francuzima, zato jer danas znaju dva jezika. Cak se prosjecna plata Engleskih Kebezana prilicno podigla u zadnjih 20ak godina. Postali su ogromni plus-value za Engleske firme u Kanadi. :)
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 27 maj 2014, 23:27

Moraš krenut' iz doba prije 60-ih godina prošlog vijeka, anglofoni Kanađani (uglavnom porijeklom Britanci) i frankofoni Kanađani (uglavnom porijekolom Francuzi) su ratovali u kolonijalno doba i to vrlo dugo i žestoko, Britanci su na kraju pobijedili i uspostavili vlast u cijeloj Kanadi, ne očekuješ valjda da bivše neprijatelje tetoše. Da je obrnuta situacija siguran sam da ni danas engleski jezik ne bi bio dozvoljen u javnoj upotrebi. Tvoji kvebečki jarani odlično kotiraju s pravima koja su dobili puno prije nego što su recimo Francuzi odlučili da oslobode neke svoje kolonije. Toliko im je loše da su na referendumima dva put rekli NE, kao što će i Škoti reći za koji mjesec.

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Pirke » 28 maj 2014, 21:08

DukeOfWellington je napisao/la:Moraš krenut' iz doba prije 60-ih godina prošlog vijeka, anglofoni Kanađani (uglavnom porijeklom Britanci) i frankofoni Kanađani (uglavnom porijekolom Francuzi) su ratovali u kolonijalno doba i to vrlo dugo i žestoko, Britanci su na kraju pobijedili i uspostavili vlast u cijeloj Kanadi, ne očekuješ valjda da bivše neprijatelje tetoše. Da je obrnuta situacija siguran sam da ni danas engleski jezik ne bi bio dozvoljen u javnoj upotrebi. Tvoji kvebečki jarani odlično kotiraju s pravima koja su dobili puno prije nego što su recimo Francuzi odlučili da oslobode neke svoje kolonije. Toliko im je loše da su na referendumima dva put rekli NE, kao što će i Škoti reći za koji mjesec.
To sto se tice referenduma... Procitaj malo o referendumu 1995 i kako je prosao (50,6% glasalo Ne).

http://en.wikipedia.org/wiki/Sponsorship_scandal" onclick="window.open(this.href);return false;

Za ovo ostalo, pa sam si rekao... "ne očekuješ valjda da bivše neprijatelje tetoše."...

Ne znam zasto si toliko emotivan sto se ovoga tice?
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 28 maj 2014, 21:25

Pirke je napisao/la:To sto se tice referenduma... Procitaj malo o referendumu 1995 i kako je prosao (50,6% glasalo Ne).

http://en.wikipedia.org/wiki/Sponsorship_scandal" onclick="window.open(this.href);return false;

Za ovo ostalo, pa sam si rekao... "ne očekuješ valjda da bivše neprijatelje tetoše."...

Ne znam zasto si toliko emotivan sto se ovoga tice?
Pročit'o sam ja puno, davno. 50,6% je ipak više od pola ljudi koji, pazi sad, odbijaju nezavisnost. Nema baš puno onih koji bi odbili nezavisnost od bivših neprijatelja, zar ne? U ostatku svijeta taj bi se procenat kretao između 0,2 i 0,5%, ali ne i u Britaniji, Kanadi i sličnim demokratskim oazama.

Nisu to emocije, samo moj pristup raspravi nije površan, kakav ljudi uglavnom imaju.

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la Pirke » 28 maj 2014, 21:56

DukeOfWellington je napisao/la:
Pirke je napisao/la:To sto se tice referenduma... Procitaj malo o referendumu 1995 i kako je prosao (50,6% glasalo Ne).

http://en.wikipedia.org/wiki/Sponsorship_scandal" onclick="window.open(this.href);return false;

Za ovo ostalo, pa sam si rekao... "ne očekuješ valjda da bivše neprijatelje tetoše."...

Ne znam zasto si toliko emotivan sto se ovoga tice?
Pročit'o sam ja puno, davno. 50,6% je ipak više od pola ljudi koji, pazi sad, odbijaju nezavisnost. Nema baš puno onih koji bi odbili nezavisnost od bivših neprijatelja, zar ne? U ostatku svijeta taj bi se procenat kretao između 0,2 i 0,5%, ali ne i u Britaniji, Kanadi i sličnim demokratskim oazama.

Nisu to emocije, samo moj pristup raspravi nije površan, kakav ljudi uglavnom imaju.
Pa nije ni moj... Možda to doživljavam drugačije od tebe, pošto živim ovdje...

Ako mene pitaš, ne možeš se otcijepiti sa 50%+1... Minimum 55%.

Ali eto, zbog Zakona 101 sam i ja naučio francuski, tako da ga podržavam. ;-)

Sent from my C6506 using Tapatalk
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 28 maj 2014, 22:03

Nema ništa loše u tome da ljudi pričaju svojim maternjim jezikom, nemoj da misliš da imam nešto protiv. Ali isto bi trebalo biti omogućeno i anglofonim Kanađanima u Quebecu, ljudi su diskriminisani u vlastitoj državi.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la MaGiCa » 29 maj 2014, 13:08

Ispade, kako DOW pricha, da su sve kolonije pod britanskom krunom otishle od iste sa tugom, a ne uz opshtenarodno veselje, tamo negde koncem 40ih i pochetkom 50ih. :lolno:

U redu je @DOW, kapiramo te, ali nemoj misliti da crvene mundire narod po Aziji, Africi ili Americi gleda uz dozu nostalgije. :kafa:

Ta imperija je napravljena na potocima krvi, znash i sam, chitao si Kiplinga ili makar gledao S.Conneryja u epskom filmu "Man who would to be king". Tu je objashnjen taj modus operandi britanskog divide et impera. ;)

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: Hokej općenito

Post Postao/la DukeOfWellington » 29 maj 2014, 15:07

MaGiCa je napisao/la:Ispade, kako DOW pricha, da su sve kolonije pod britanskom krunom otishle od iste sa tugom, a ne uz opshtenarodno veselje, tamo negde koncem 40ih i pochetkom 50ih. :lolno:

U redu je @DOW, kapiramo te, ali nemoj misliti da crvene mundire narod po Aziji, Africi ili Americi gleda uz dozu nostalgije. :kafa:

Ta imperija je napravljena na potocima krvi, znash i sam, chitao si Kiplinga ili makar gledao S.Conneryja u epskom filmu "Man who would to be king". Tu je objashnjen taj modus operandi britanskog divide et impera. ;)
Nisu sve, naravno da su narodi koji nemaju nikakve veze sa Britanijom jedva dočekali nezavisnost koju su dobili puno lakše nego oni koji su bili pod recimo francuskom, španskom ili portugalskom vlašću. A znamo i kako su se usrećili, ali to je već njihov problem.

Tu ne spadaju Kanada, Australija, Novi Zeland i ostale države čiju glavninu stanovništva čine upravo potomci doseljenika iz Britanije, dakle pričao sam o tim (meni interesantnim) državama.

Odgovori

Natrag na “Zimski sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.