Biciklizam

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Koji vozač po vama osvaja Vueltu:

Froome
18
31%
Quintana
7
12%
Contador
20
34%
Uran
2
3%
Rodriguez
4
7%
Aru
5
8%
Talansky
3
5%
 
Ukupno glasova: 59

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 09 okt 2017, 19:35

Valverde ne vozi sljedeći TDF,vozit će Giro i Vueltu te SP kako je rekao u intervju.
uskoro izlazi cjelokupna ruta TDf-a,a zna se da se vraća Alpe d'Huez.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la bvb » 09 okt 2017, 22:44

branimir85 je napisao/la:Valverde ne vozi sljedeći TDF,vozit će Giro i Vueltu te SP kako je rekao u intervju.
uskoro izlazi cjelokupna ruta TDf-a,a zna se da se vraća Alpe d'Huez.
Evo i ja upravo citam. Ko zna kako ce se organizovati u Movistaru s Nairom, Valverdeom i Landom. :D

Znaci Alpe d'Huez se sigurno vraca. Valjda naprave bolju rutu ove godine. Ako kockice budu samo 3.2km, onda bolje da ih nisu ni stavljali.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 09 okt 2017, 23:47

bvb je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:Valverde ne vozi sljedeći TDF,vozit će Giro i Vueltu te SP kako je rekao u intervju.
uskoro izlazi cjelokupna ruta TDf-a,a zna se da se vraća Alpe d'Huez.
Evo i ja upravo citam. Ko zna kako ce se organizovati u Movistaru s Nairom, Valverdeom i Landom. :D

Znaci Alpe d'Huez se sigurno vraca. Valjda naprave bolju rutu ove godine. Ako kockice budu samo 3.2km, onda bolje da ih nisu ni stavljali.
Pa valjda Giro-valverde i Landa, TDf-landa i Nairo i Vuleta-Valverde i Nairo

jedva čekam da vidim rutu ,valjda ne bude grozna kao ove godine jer je čak i Tomica rekao prvo će vidjeti rutu pa će odlučiti hoće li voziti Tdf, ali zanima me kako još nema rute od Gira-neki problemi?
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la bvb » 10 okt 2017, 00:13

Jbg, izgleda da se nista ne zna, i prosle godine je prezentacija bila poslije prezentacije za TDF. Negdje sam procitao mislim da je tek krajem novembra. :D

Avatar
MElloo
Postovi: 13018
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 10 okt 2017, 00:40

bvb je napisao/la:Jbg, izgleda da se nista ne zna, i prosle godine je prezentacija bila poslije prezentacije za TDF. Negdje sam procitao mislim da je tek krajem novembra. :D
Znaci prvo psujemo tvojim francuzima pa onda talijanima :D
kad ces s nama f1?

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la bvb » 10 okt 2017, 00:51

MElloo je napisao/la:
bvb je napisao/la:Jbg, izgleda da se nista ne zna, i prosle godine je prezentacija bila poslije prezentacije za TDF. Negdje sam procitao mislim da je tek krajem novembra. :D
Znaci prvo psujemo tvojim francuzima pa onda talijanima :D
kad ces s nama f1?
Pa haman ce tako i biti.

Nista F1, nemam volje da igram, samo se dzaba patio s instaliranjem. Al' mozda se predomislim. :D

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 10 okt 2017, 15:36

Bennett uzeo prvu etapu na Turskoj,pogledao sam zadnji par km,bio jebheni pad 1km do cilja
ali ovaj Tof Turska bi mogao uskoro izvisiti iz WT ,samo 4 WT momčadi nastupaju :thumbdown:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
MElloo
Postovi: 13018
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la MElloo » 10 okt 2017, 16:00

Promjenili termin da privuku vise dobrih ekipa al nista od toga

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 13 okt 2017, 20:03

Nakon 3 dana dominacije Benetta u sprintu,Ullisi na brdskoj etapi uzeo etapu

a Shark je dao par zanimljivi izjava u intervju,nešto što svi znamo;

I think the biggest factor between us at the Vuelta was the strength of his team. He was rarely isolated and rarely in trouble. Even when he had a bad day, like on the stage to Los Machucos after the time trial, he still had five teammates with him,"

"I don't think Froome would have won the Vuelta without Team Sky. In my opinion, if he hadn't found a team as strong as Team Sky during his career, he wouldn't have won his four Tours."

We've never seen Froome go on the attack with 100km to go like we've seen Contador do. That's because he doesn't need to. He's got a strong team to help and protect him, so he can always wait until three kilometres to go and then make a move. They set everything up for him and make it easier for him. He's like a sprinter that needs to be led out until 250 metres to go. He then takes over and uses his better position and climbing ability to win. That's his speciality.

"Unfortunately, having a strong team around him all the time clearly makes him much more confident about facing his rivals."
:kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la Nerminovic » 17 okt 2017, 14:05

TdF 2018 znaci ludnica, kakve staze

Sendt fra min HUAWEI VNS-L31 med Tapatalk
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 17 okt 2017, 14:45

preletio sam rutu i ja uopće nisam baš oduševljen ,opet premalo završni uspona :thumbdown: a zanimljiv mi je ovaj ITT Saint-Pée-sur-Nivelle to Espelette 31km
slika
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la bvb » 17 okt 2017, 15:19

Lose za Dumoulina, nista od 40+ kilometara ravnog TT-a. Opet nastimano za Bardeta, ovaj put cak i vise. :mrgreen: Ali izgleda bolje nego ove godine.

Samo tri MTT. :thumbdown: :thumbdown:

Etapa od 65km. :urnebes: Haj da vidimo i to cudo. Kockica koliko vidim ima vise nego sto se pisalo, 22km, nije lose. Na 12. etapi 3 HC uspona (ukupno 5000m 'penjanja' na etapi).

Dobra je ruta, ima svega.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 17 okt 2017, 17:21

Sad je i oficijalno Aru potpisao za Emirate na 3 godine,taman dobra potpora za Meintjesa :mrgreen: on i D.Martin ,sad su i oni postali ozbiljni faktor za GC,M.A Lopez tako vjerovatno postaje glavni vozač Astane
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 20 okt 2017, 18:40

Još jedna tužna vijest za biciklizam, mladi francuski vozač Mathieu Riebel poginuo na utci Tour de Nouvelle Caladonie ,gdje je se sudario s vozilom koje je dolazilo s druge strane :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: :puke: a najtužnije što je to bilo vozilo ambulante.
organizatorima se najebhem mame :evil: :evil: jer naravno cesta kojom su vozili nije bila zatvorena za čitav promet, a to smo viđali na mnogim još utrkama posebno u americi ,jednostavno nikako da shvate da cestom kojom voze biciklisti mora biti zatvorena za sav promet ili nema organizacije utrke ali opet je sad kasno.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 24 okt 2017, 22:39

"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 03 nov 2017, 17:01

sezona je gotova ,ali ima mnogo zanimljivosti, Movistar je izbacio momčad za sljedeću sezonu a također su smanjili broj vozača s 28 na 25, nema mjesta više za Dani Morena u momčadi a izgubili su dosta važni vozača ;Jose and Jesus (to Cofidis), Jonathan Castroviejo (Team Sky), Gorka Izagirre (Bahrain-Merida), Rory Sutherland (UAE Team Emirates) and Alex Dowsett (Katusha-Alpecin).
Došao je Landa ,a već postoji mala netrpeljivost između njega i Naira ,a zanimljivu je izjavio
dao menađžer momčadi Unzue koji je rekao da bi velika trojka mogla voziti TDF skupa.

Movistar men's team for 2018: Andrey Amador, Winner Anacona, Jorge Arcas, Carlos Barbero, Daniele Bennati, Carlos Betancur, Nuno Bico, Richard Carapaz, Héctor Carretero, Jaime Castrillo, Victor De La Parte, Imanol Erviti, Rubén Fernández, Mikel Landa, Nelson Oliveira, Antonio Pedrero, Nairo Quintana, Dayer Quintana, José Joaquin Rojas, Jaime Roson, Eduardo Sepúlveda, Marc Soler, Jasha Sütterlin, Rafael Valls and Alejandro Valverde
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la ASD » 03 nov 2017, 17:27

Kojeg pocinje nova sezona?

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 03 nov 2017, 17:33

ASD je napisao/la:Kojeg pocinje nova sezona?
standarno počinje u australiji sredinom prvog mjeseca-Sagan bi trebao voziti tamo,ali prava sezona počinje početkom trećeg kada kreće Strada Bianchi pa Paris-Nica,tirenno- adriatico tu većina najbolji počinje sezonu.
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la ASD » 03 nov 2017, 17:46

Ko ce to docekati?
Ima i drugih takmicenja ali biciklizam je nesto posebno.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Biciklizam

Post Postao/la branimir85 » 03 nov 2017, 17:58

ASD je napisao/la:Ko ce to docekati?
Ima i drugih takmicenja ali biciklizam je nesto posebno.
proće to brzo ;) , a sad slijedi zimska sezona zaželio sam se se ski skokova,biatlona i ostali zimski radosti :) ono vikendom iz jutra kad krene skijanje ,bitalon ,ski skovi ,trčanje dok svi gledaju pretplaćene igrače lige petice ja uživam u predivnim krajolicima :mrgreen:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.