Vaterpolo u BiH

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 03 okt 2011, 19:14

Monci je napisao/la:Vidjecemo samo da pocnete placati termine treninga kako cete funkcionisati,a to ti ide vrlo brzo,nema vise guzovace plivanja,a uzimanja clanarina. ;)
Da smo na cisto nemam ja nista niti protiv koga,ali nije realno da u gradu sarajevu na jednom bazenu egzistira 6 vaterpolo klubova,nema grada na svijetu sa takvom situacijom.. :lol: :lol: :lol:
Ponavljaš se, a ja ne volim rasprave koje u suštini nemaju smisla niti mogu nešto promjeniti. Da budemo načisto, VK Mladost nema dugovanja prema Olimpijsko Bazenu, ali mi nije jasno otkuda kod tebe tolika sekiracija za naše plačanje termina, i tolika pakost kako čemo ubuduće funkcionisati. Mene lićno baš briga šta i kako drugi rade, osi u onom takmičarskom smislu. Ama da ima 15 a ne 5 klubova u Sarajevu uopšte me ne interesuje, jer će prirodnom selekcijom neki opstati, a neki propasti. Pa bila je famozna VK Bosna (koja je bila glavni zagovornik smanjenja klubova) i šta bi, desetine hiljada duga prema Bazenu i raspad. Mi konkurenciju ne gledamo kao neki klubovi, koliki je dio kolača ko uzeo (misleći na broj članova i prihode od članarina). Protiv VK Mladosti se godinama vrši hajka, ali eto nekim "čudom" mi svaki dan dobijamo nove članove, a to nekima na bazenu, na žalost, smeta. To samo pokazuje kakvih ljudi ima, da ih više raduje tuđi neuspjeh nego lični uspjeh. Imao bih i ja mnogo toga reći o drugim klubovima, ali ne pada mi na pamet. VK Mladost se marljivo priprema za predstojeću sezonu jer MI SMO KONSTANTA, a neka zlobnici žrtvu traže negdje drugdje.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9974
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Edin TM87 » 03 okt 2011, 20:37

Koliko sam ja vidio, VK Mladost odlicno radi, na treninzima bude 20-25 clanova, imaju jedinog trenera sa diplomom u gradu i jedinog trenera golmana, to je bar moje vidjenje za ovih nekoliko treninga...

@suissebih, jesil ti clan u Mladosti ili? Moze na pp... ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
Alleenn
Postovi: 339
Pridružen/a: 20 nov 2008, 18:30
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Alleenn » 03 okt 2011, 22:48

Edin TM87 je napisao/la:Koliko sam ja vidio, VK Mladost odlicno radi, na treninzima bude 20-25 clanova, imaju jedinog trenera sa diplomom u gradu i jedinog trenera golmana, to je bar moje vidjenje za ovih nekoliko treninga...

@suissebih, jesil ti clan u Mladosti ili? Moze na pp... ;)

suissebih ti je trener golmana u VK Mladosti :D

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9974
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Edin TM87 » 03 okt 2011, 23:53

Alleenn je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Koliko sam ja vidio, VK Mladost odlicno radi, na treninzima bude 20-25 clanova, imaju jedinog trenera sa diplomom u gradu i jedinog trenera golmana, to je bar moje vidjenje za ovih nekoliko treninga...

@suissebih, jesil ti clan u Mladosti ili? Moze na pp... ;)

suissebih ti je trener golmana u VK Mladosti :D
:lol: :lol: :lol:

Treneruuuu, ja sam onaj sto je peterac skino, novi golman :D

Al' me gripa pukla, tek iduce sedmice cu bit spreman ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
J.Goerges
Postovi: 227
Pridružen/a: 05 maj 2011, 15:09
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la J.Goerges » 04 okt 2011, 00:38

[youtube][/youtube]

Ovo je jedan od najboljih svjetskih golmana u posljednjih nekoliko godina
U VK Mladost ima onaj mali golman Edin se zove čini mi se ,e on ima potencijal da postane jedan od najboljih u ovom sportu ,mali ima sve predispozicije ,gledao sam ga nekoliko puta i izvrstan je ;)

Treneri pazite ovakav talenat ne smije propasti :P

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la LBJ MVP » 04 okt 2011, 00:47

Svi smo mi uz Edina 8-)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Dylan Dog
Postovi: 6799
Pridružen/a: 01 jul 2009, 04:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Dylan Dog » 04 okt 2011, 00:47

J.Goerges je napisao/la:[youtube][/youtube]

Ovo je jedan od najboljih svjetskih golmana u posljednjih nekoliko godina
U VK Mladost ima onaj mali golman Edin se zove čini mi se ,e on ima potencijal da postane jedan od najboljih u ovom sportu ,mali ima sve predispozicije ,gledao sam ga nekoliko puta i izvrstan je ;)

Treneri pazite ovakav talenat ne smije propasti :P
Svi najbolji evropski timovi se zanimaju za njega.
Ali ko sto gledam,bit ce to jos jedan slucaj igraca kojega ce nam preoteti susjedi :roll:
Tragedija!Bosna i Hercegovina gubi svog najvećeg dragulja??Pogibljeni start znači kraj potencijalno velike karijere?? Pogledati na:
http://www.pohrani.com/f/1h/RC/SsrCfkJ/dajv.gif

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la LBJ MVP » 04 okt 2011, 00:52

Dylan Dog je napisao/la:
J.Goerges je napisao/la:[youtube][/youtube]

Ovo je jedan od najboljih svjetskih golmana u posljednjih nekoliko godina
U VK Mladost ima onaj mali golman Edin se zove čini mi se ,e on ima potencijal da postane jedan od najboljih u ovom sportu ,mali ima sve predispozicije ,gledao sam ga nekoliko puta i izvrstan je ;)

Treneri pazite ovakav talenat ne smije propasti :P
Svi najbolji evropski timovi se zanimaju za njega.
Ali ko sto gledam,bit ce to jos jedan slucaj igraca kojega ce nam preoteti susjedi :roll:
Ma neće ovog ja lično poznajem.Od tetkine tetke prijateljica zna nekog iz njegove familije.Kažu ipak da je njemu BiH u srcu da je on Bosanac malo manje Hercegovac no nebitno igraće za nas ;)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 13 okt 2011, 11:20

Informacija je da je Olimpijski bazen Otoka u Sarajevu zatvoren vec dva dana zbog"tehnickih razloga" :o :o i da je trenazni proces svih klubova zaustavljen.E sada sta su tehnicki razlozi ja ne znam.

Dervencanin
Postovi: 230
Pridružen/a: 13 jul 2011, 08:35
Lokacija: Derventa
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Dervencanin » 13 okt 2011, 11:37

Volim i pratim sport, nekad i sam bivsi sportista. Zanima me dokle se doslo s formiranjem saveza, lige , reprezentacije...sve samo sture informacije.iMAMO U DRZAVI 2 ZATVORENA OLIMPIJSKA BAZENA, NEKOLIKO KLUBOVA U SARAJEVU I B. LUCI PLUS nEUM, A MOZDA SE AKTIVIRAJU I NEKI DRUGI, PA MAKAR PREKO LJETA NA OTVORENOM...

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 13 okt 2011, 12:41

Dervencanin je napisao/la:Volim i pratim sport, nekad i sam bivsi sportista. Zanima me dokle se doslo s formiranjem saveza, lige , reprezentacije...sve samo sture informacije.iMAMO U DRZAVI 2 ZATVORENA OLIMPIJSKA BAZENA, NEKOLIKO KLUBOVA U SARAJEVU I B. LUCI PLUS nEUM, A MOZDA SE AKTIVIRAJU I NEKI DRUGI, PA MAKAR PREKO LJETA NA OTVORENOM...
Pa ja imam neke informacije,i po meni sve je to jos daleko od ozbiljnog.Uglavnom klasicni problemi,nedostatak strucnog kadra,nerazumjevanje okoline(citaj onih kod kojih su budgetska sredstva),neki igraju jos uvijek lige drugih zemalja,neki bi svoje reprezentacije,ali osnovni problem po meni je da i ono malo ljudi koji su imali dodira sa vaterpolom u zivotu niko nista ne pita i guraju ih ublehari u zapecak.
Takodje i zakonska rjesenja su veoma losa pa dopustaju da npr na bazenu u Sarajevu trenutno ima 6 ili 7 vaterpolo klubova,ne znam ni ja tacno,pa to sve zajedno izgleda smjesno.
Ipak ima i pozitivnih primjera,ima veliki broj djece zainteresovanih(bar u Sarajevu) za treninge,a igra se liga za mladje kategorije(seniorske ublehare i ne spominjem,ti ni plivat ne znaju,a kamo li igrat)
Po meni ako bude strpljenja za koju godinu bi se mogla izbaciti prva generacija skolovanih igraca koji su prosli sve kategorije,i koji ce moci igrati ozbiljne utakmice.To tada treba samo strpljivo i temeljito raditi,ali opet se vracam upitna je struka.Ne bih da isticem nikoga,da ne bi bilo da sam "navijacki"nastrojen,ali ima jedan momak i jedan klub koji se isticu po radu,znanju i sistemu,a rezultat ce reci ko su ti momci.

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 08 nov 2011, 13:02

Formiran jos jedan vaterpolo klub u Sarajevu tj. u Vogosci. :)
:arrow: Pvk"DABAR". :arrow: Treninzi se odrzavaju u Vogosci (zbog dubine bazena 150-190 cm radi se samo sa mladjim kategorijama)

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 09 nov 2011, 14:05

Bio sam u Vogu, bazen i kompletno uređenje je odlično, samo šteta za dubinu

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 10 nov 2011, 11:19

steta za dubinu bazena.nisu razmisljali unaprijed kad su ga pravili, ali kolikoa je tolika je. jedino sad djeca mogu da treniraju vaterpolo dok je odraslima plitko. ali ima dubok bazen na otoci za utakmice pa kad nauce nije ni otoka daleko :).

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 15 nov 2011, 13:20

Pa ako nista dobar je za plivacke(kondicione) treninge kao i za mladje kategorije.Ko je trener tih "Dabrova"?

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 18 nov 2011, 13:21

Edin Mirvić, Adnan Duraković i Haris Selmanagić
Mirvić je prof. na FASTO , a Adnan i Haris dugogodišnji vaterpolisti, predratni
Adnan radi sa golmanima
Haris kondicione treninge
Edin taktiku i tehniku

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 17 dec 2011, 13:45

Utakmicama prvog kola u subotu i nedjelju (17. i 18. decembra) počinje nova - druga sezona Vaterpolo lige Kantona Sarajevo.
Nastupiće sarajevski vaterpolo klubovi: Akademija B, Mladost, Sarajevo i Torpedo. Takmičenje će se održavati u omladinskim kategorijama – mlađi kadeti, kadeti, mlađi juniori i juniori.

Organizatori Takmičenja su Vaterpolo savez Kantona Sarajevo i Olimpijski bazen Otoka.

U prvom kolu će se sastati GKVS Sarajevo i Torpedo, a utakmice će se odigrati po slijedećem rasporedu:

Subota, 17. decembar 2011.
13:00 kadeti
14:00 juniori

Nedelja, 18. decembar 2011.
09:00 mlađi kadeti
10:00 mlađi juniori

Slobodne su ekipe Akademija B i Mladost.

Lijepo da napokon nema cirkusa sa seniorskim ekipama,i da ce ligu igrati samo djeca.To ce pokazati kako se radi u klubovima,i gdje ima sistema.Ne bih da prognoziram,ali imam osjecaj kako ce opet biti ¨golijada¨i ubjedljivih pobjeda,obzirom na kvalitet trenaznog procesa u pojedinim ekipama.U svakom slucaju svima mnogo sportske srece,i bez svadja,tuca,i krivica na drugoj strani,ipak su to nasa djeca.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 17 dec 2011, 14:24

Sta je jos za pohvalu,ove godine 4 ekipe.....dakle lagano se smanjuje broj,bar u takmicarskom djelu,mada ih ima jos u treninzima,pa cak i jos novih.

Zalosno je da se ne moze do drzavnog saveza,i da se i drzavna liga pokusa napraviti,ali kako bi i moglo kada nema ljudi od struke u cijeloj prici.Svi lokalno razmisljaju,odnosno u Sarajevu je tako dok u BL o Srbiji i njihovoj ligi razmisljaju

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 22 dec 2011, 18:42

Molim ako neko ima info o nastupu selekcije kantona Sarajevo u Vojvodini na turniru,cuo sam neke rezultate,ali ako ima sta oficijelno.Hvala

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Megaloman » 23 dec 2011, 15:17

Monci je napisao/la:Svi lokalno razmisljaju,odnosno u Sarajevu je tako dok u BL o Srbiji i njihovoj ligi razmisljaju
O ovome mogu samo razmisljati i mastati, tj nekoj stvari za usi svirati. Da bi u bilo kojem olimpijskom sportu klub iz jedne drzave nastupao u takmicenjima druge drzave mora imati dozvolu Olimpijskog Saveza svoje maticne drzave. Dakle ne drzavnog saveza doticnog sporta (kojeg u vaterpolu nemamo pa da nas na tu foru pokusaju uzeti) vec samo i iskljucivo dozvolu OS. Neumljani su mogli nastupati u hrvatskoj ligi iz razloga sto im je OS dao dozvolu. U tom periodu je takav potez bio i logican naravno.
Sada je vec malo drugacije. Ako nece da oforme savez i ligu na nivou BiH, mogu se samo po Banjoj Luci prckati.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.