Vaterpolo u BiH

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 16 jul 2011, 20:13

Vidi nasi ljudi slabo razumiju ovaj sport skroz,sigurno je jedan od najtezih i fizicki najzahtjevnijih sportova uopste.Slazem se ovo oko reprezentacije,ali kod nas je najteze oko saveza se dogovoriti a sportisti ipak nekako lakse funkcionisu.Btw drzavni savez jos ne postoji tek je federalni osnovan.
Po meni oko reprezentacije treba biti skroman i raditi sistemski,sta to znaci-treba krenuti od samih pocetaka dakle od djece i mladjih kadeta,ne zanositi se sa seniorskom selekcijom,jer nisam pristalica da ko Makedonija imamo legiju stranaca i ostarjelih igraca Crne Gore,Hrvatske ili Srbije koji samo muzu i to nesto malo para sto udje u vaterpolo.Da se moze sa djecom moze se.Nisam pisao opsirno o gostovanju nase djece u Kotoru,ali vjeru u tim prijateljskim trening utakmicama sa djecom iz CG smo bili u najmanju ruku ravnopravni i oni su totalno iznenadjeni.Mirko Vicevic i braca Uskokovic nisu bilo ko u vaterpolo svijetu,to su jedni od najboljih igraca koje je ovaj sport dao ikada,pa je njihovo misljenje mjerilo.
Dakle samo sa djecom i sto bi rekli ¨zidaj od temelja i neboj se da ce se srusiti

Avatar
Alleenn
Postovi: 339
Pridružen/a: 20 nov 2008, 18:30
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Alleenn » 18 jul 2011, 02:02

Akademija B sto je bila u kotoru znaci godista 97,98,99... znaci ako hoce da se nesto uradi moras krenuti sa ovim godistima i sa jos mladjim znaci 00,01... Mi iole normalnu reprezentaciju cemo imati kad ta djeca porastu naravno ako nastave trenirati ko sto su dosad, i onda cemo moci igrati sa drugima. Svi ovi stariji padaju u vodu, mislim mogu igrati ali nije to to.

Megaloman
Postovi: 273
Pridružen/a: 30 jun 2009, 11:52
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Megaloman » 21 jul 2011, 16:34

Monci je napisao/la:Vidi nasi ljudi slabo razumiju ovaj sport skroz,sigurno je jedan od najtezih i fizicki najzahtjevnijih sportova uopste.Slazem se ovo oko reprezentacije,ali kod nas je najteze oko saveza se dogovoriti a sportisti ipak nekako lakse funkcionisu.Btw drzavni savez jos ne postoji tek je federalni osnovan.
Po meni oko reprezentacije treba biti skroman i raditi sistemski,sta to znaci-treba krenuti od samih pocetaka dakle od djece i mladjih kadeta,ne zanositi se sa seniorskom selekcijom,jer nisam pristalica da ko Makedonija imamo legiju stranaca i ostarjelih igraca Crne Gore,Hrvatske ili Srbije koji samo muzu i to nesto malo para sto udje u vaterpolo.Da se moze sa djecom moze se.Nisam pisao opsirno o gostovanju nase djece u Kotoru,ali vjeru u tim prijateljskim trening utakmicama sa djecom iz CG smo bili u najmanju ruku ravnopravni i oni su totalno iznenadjeni.Mirko Vicevic i braca Uskokovic nisu bilo ko u vaterpolo svijetu,to su jedni od najboljih igraca koje je ovaj sport dao ikada,pa je njihovo misljenje mjerilo.
Dakle samo sa djecom i sto bi rekli ¨zidaj od temelja i neboj se da ce se srusiti
Slazem se sa tobom oko svega, osim onoga dijela gdje govoris o makedonskoj repki. Vidi, meni se povraca od pomisli na legiju stranaca - ne zelim ljude koji nemaju veze sa BiH u bilo kojoj nasoj reprezentaciji. Ali na drugu stranu mislim da je to dobro rijesenje: izaci ces na europsku i svjetsku scenu mnogo ranije nego sto bi izasao ovako, samim tim bices medijski popracen - koliko - toliko. Put koji je VS FBiH ili VS KS odabrao je isti put koji je odabrao i hokejaski savez i ja prema oba ta saveza imam enormno postovanje ali hokejasi godinama cekaju da izbace iole ozbiljniju repku. Pod "ozbiljnijom" mislim na to da barem redovno ucestvujemo na turnirima/kvalifikacijama.
Dvorac u polju il´naziv zanata, vise se voli grad od sindikata
Mjesto gdje zivis, mjesto rodjenja - vise se voli od zaposlenja

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 06 sep 2011, 17:47

U Sarajevu se od 9. do 11. septembra ove godine u Olimpijskom bazenu Otoka, održava treci međunarodni vaterpolo turnir evropskih šampiona “Sarajevo Champions Challenge“.
Na trećem vaterpolo turniru „Sarajevo Champion Challenge 2011“ nastupit će Spandau 04 Berlin, Jug Dubrovnik, Vaterpolo reprezentacija Makedonije, Vaterpolo reprezentacija Slovenije.

Na prethodnim turnirima učestvovali su aktuelni prvaci Evrope i nekoliko bivših višestrukih evropskih prvaka, te se ovogodišnji Turnir našao u zvaničnom kalendaru evropske plivačke asocijacije (LEN-a) i ugostit će zvanične sudije i delegate sa velikih svjetskih i evropskih vaterpolo takmičenja.

Nastavak turnira po treci put......odlicno;nadam se da ce biti vise gledalaca nego ranijih godina

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 06 sep 2011, 17:51

Informacija koju nasi mediji uopste nisu prenjeli(na zalost),nadjoh na Dubrovackim novinama.....


Cavtat je pobjednik međunarodnog vaterpolskog turnira Cavtat 2011. za igrače rođene 1996. i 1997. godine. U finalu je domaćin bio bolji od vršnjaka Jug Croatia osiguranja. Treća je sarajevska Akademija, a četvrti Gusar iz Mlina.

Pokal za prvo te četvrto mjesto dodijelila je Ivana Ivaniš, kćer pokojnog Iva Ivaniša, a pokal za drugo i treće mjesto Paulo Miljanović, sin pokojnog Pava Miljanovića.

Najbolji strijelac turnira je Jakša Đurković, igrač Cavtata, sa sedam pogodaka. Titula za najboljeg vratara pripala je Milanu Kozlinu iz sarajevske Akademije, dok je za najboljeg igrača turnira proglašen Teo Dadić, igrač Cavtata. Turnir u Cavtatu se igrao u spomen na Svetka Fatovića, Pava Miljanovića, Iva Ivaniša i Ivicu Morettija, preminule članove cavtatskog kluba.

REZULTATI

Polufinala: Gusar Mlini - Jug CO 1:10, Cavtat - Akademija Sarajevo 10:5, utakmica za treće mjesto: Gusar - Akademija Sarajevo 8:9, utakmica za prvo mjesto: Jug CO - Cavtat 5:8. Utakmice su sudili Jakov Blašković i Mark Radović.

POBJEDNIK

Cavtat je prvo mjesto osvojio igrajući pod vodstvom Vlaha Lise i Josipa Šutala u sastavu: Darko Batina, Teo Dadić, Miho Šturica, Marko Guljelmović, Duje Bećir, Jakša Đurković, Mihajlo Ucović, Tomislav Crnogorac, Maro Vukorep, Ivan Ucović, Marko Jankulevski, Toni Kužnin, Juraj Obradović, Juraj Maškarić i Neven Dadić.

DRUGO MJESTO

Jug CO: Toni Jarak, Mario Bratoš, Antonio Matić, Marko Buconić, Toni Sambrailo, Đivo Zec, Mauro Kolobarić, Jakob Merčep, Maroje Roko, Bruno Čulić, Vlaho Ljubić, Ivan Car, Lovro Barušić, Juraj Banić. Treneri: Ivica Čular i Željko Milić.

TREĆE MJESTO

Akademija Sarajevo: Milan Kozlina, Omer Omerčagić, Haris Zelić, Samir Isanović, Enid Kalabusić, Adi Zornić, Armin Mezit, Hamza Aganović, Dario Stjepanović, Adi Hađić, Marko Ninkov, Mehmedalija Đipa, Stefan Trapara, Faris Bečović. Treneri: Ervin Babić i Jasmin Krekić.

ČETVRTO MJESTO

Gusar Mlini: Ivan Čorić, Baldo Tomaš, Đivo Masar, Ilar Bulić, Ivan Sutić, Petar Klaić, Toni Perić, Maro Kojaković, Bruno Pregelj, Maro Martinović, Toni Masar, Mirel Stražić, Nino Butrica, Berislav Rajić. Trener: Pavo Drobac

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 09 sep 2011, 10:28

SARAJEVO CHAMPIONS CHALLENGE 2011

ULAZ ZA SVE UTAKMICE JE SLOBODAN



Spandau 04 Berlin (4x evropski prvak, aktuelni prvak Njemačke)
Jug Dubrovnik (3x evropski prvak, aktuelni prvak Hrvatske)
Vaterpolo reprezentacija Makedonije
Vaterpolo reprezentacija Slovenije


PETAK, 09.09.2011.

17:00 SVEČANE DEFILE UČESNIKA TURNIRA
17:15 HIMNA BIH I OTVARANJE TURNIRA
17:30 SPANDAU 04 BERLIN - REPREZENTACIJA MAKEDONIJE
19:00 MLADOST SARAJEVO - TORPEDO SARAJEVO
20:30 JUG DUBROVNIK - REPREZENTACIJA SLOVENIJE


SUBOTA, 10.09.2011.

17:30 REPREZENTACIJA MAKEDONIJE - REPREZENTACIJA SLOVENIJE
19:00 SPANDAU 04 BERLIN - JUG DUBROVNIK


NEDELJA, 11.09.2011.

10:00 REPREZENTACIJA SLOVENIJE - SPANDAU 04 BERLIN
11:30 JUG DUBROVNIK - REPREZENTACIJA MAKEDONIJE
13:00 DODJELA PEHARA I ZATVARANJE TURNIRA

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Edin TM87 » 12 sep 2011, 17:35

Ko trenira od vas ovo? Sutra mi je prvi trening, aBd, pa moze li neko da me uputi oko toga, sto se tice predispozicija, nisam los, mrsav, brzo plivam, duge ruke noge, mogu izac' iz vode do gaca, idem za golmana! :D 8-)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 13 sep 2011, 15:11

Edin TM87 je napisao/la:Ko trenira od vas ovo? Sutra mi je prvi trening, aBd, pa moze li neko da me uputi oko toga, sto se tice predispozicija, nisam los, mrsav, brzo plivam, duge ruke noge, mogu izac' iz vode do gaca, idem za golmana! :D 8-)

koliko imas godina?

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Edin TM87 » 13 sep 2011, 17:14

Monci je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Ko trenira od vas ovo? Sutra mi je prvi trening, aBd, pa moze li neko da me uputi oko toga, sto se tice predispozicija, nisam los, mrsav, brzo plivam, duge ruke noge, mogu izac' iz vode do gaca, idem za golmana! :D 8-)

koliko imas godina?
16.

Haj mi reci sve detaljno svegat', imam neke kupace, male mi, moram se sjebat, ne mogu sad kupovat onaj uski sorc, jes; ovo komplikovano jbt valja na otoku ic'

ps: idem u VK Mladost
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Edin TM87 » 14 sep 2011, 00:05

Crk'o, al' izdrz'o citav trening :D :D :D
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 18 sep 2011, 07:47

Iskreno,malo je kasno da pocnes sa treninzima(godine),osim ako to ne shvatas rekreativno.Za treninge moras nabaviti vaterpolo gacice koje su jace i duplo postavljene da se ne bi poderale prilikom"kontakata" ispod vode.
Dakle ako ti ne uzimaju neku clanarinu trening je oK,ali ako placasjeftinije je plivaj rekreativno.Ovo je najiskrenije,i nedaj da te lazu ti "pitari" tamo :D :D

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 28 sep 2011, 08:39

Monci je napisao/la:Iskreno,malo je kasno da pocnes sa treninzima(godine),
Dakle ako ti ne uzimaju neku clanarinu trening je oK,ali ako placasjeftinije je plivaj rekreativno.Ovo je najiskrenije,i nedaj da te lazu ti "pitari" tamo :D :D
Neka komšiji crkne krava pa makar, nikada neću razumjeti ove ljude. Pa gdje se to ima trenirati za đaba. I stoni tenis se plaća a kamoli vaterpolo. Gdje god da trenira ima 4 - 6 treninga sedmično i ne vidim računicu kako mu se isplati ići rekreativno.

Momće, ISKRENO, nastavi sa treninzima bez obzira na godine. Sve je bolje od računara i ulice a bavljenje ovim sportom ti nikako ne može škoditi, naprotiv.

Avatar
hamlet
Postovi: 290
Pridružen/a: 09 jun 2011, 07:04
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la hamlet » 29 sep 2011, 16:45

Znal' neko koliki je rezultat bio kad su igrali VK Čelik i VK Mladost iz Sarajeva u Zenici?! Neki turnir je bio... Ovog ljeta su igrali... :mrgreen:

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Edin TM87 » 29 sep 2011, 16:55

suissebih je napisao/la:
Monci je napisao/la:Iskreno,malo je kasno da pocnes sa treninzima(godine),
Dakle ako ti ne uzimaju neku clanarinu trening je oK,ali ako placasjeftinije je plivaj rekreativno.Ovo je najiskrenije,i nedaj da te lazu ti "pitari" tamo :D :D
Neka komšiji crkne krava pa makar, nikada neću razumjeti ove ljude. Pa gdje se to ima trenirati za đaba. I stoni tenis se plaća a kamoli vaterpolo. Gdje god da trenira ima 4 - 6 treninga sedmično i ne vidim računicu kako mu se isplati ići rekreativno.

Momće, ISKRENO, nastavi sa treninzima bez obzira na godine. Sve je bolje od računara i ulice a bavljenje ovim sportom ti nikako ne može škoditi, naprotiv.
Vala, meni je exstra sve dosad sto sam vidio - 4 treninga sedmicno uz 30KM clarine, na pocetku sam kren'o rekreativno, al' kad sam vidio da im fali golman (imali samo 1) 95' godiste, poceo sam branit i fakat je prejako, +plivanje i ostale vjezbe. Samo valja ic' do otoke, to je jedini problem, al' naviknut cu se. ;)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 01 okt 2011, 08:28

suissebih je napisao/la:
Monci je napisao/la:Iskreno,malo je kasno da pocnes sa treninzima(godine),
Dakle ako ti ne uzimaju neku clanarinu trening je oK,ali ako placasjeftinije je plivaj rekreativno.Ovo je najiskrenije,i nedaj da te lazu ti "pitari" tamo :D :D
Neka komšiji crkne krava pa makar, nikada neću razumjeti ove ljude. Pa gdje se to ima trenirati za đaba. I stoni tenis se plaća a kamoli vaterpolo. Gdje god da trenira ima 4 - 6 treninga sedmično i ne vidim računicu kako mu se isplati ići rekreativno.

Momće, ISKRENO, nastavi sa treninzima bez obzira na godine. Sve je bolje od računara i ulice a bavljenje ovim sportom ti nikako ne može škoditi, naprotiv.
Nema to nikakve veze ka komsijom a posebno sa kravom.Vrlo dobro znam koliko strucno radite,sto vam i rezultati pokazuju.Ali obzirom na smjene koje ce se ovih dana desiti na bazenu,ocekujem da ste pri kraju...ili bar nema vise dzabalame treninga ;)

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 03 okt 2011, 10:09

Svi vi očekujete da smo mi (VK Mladost) pri kraju ima dvije godine, ali od toga nema ništa, a to garantuje broj članova kluba i posječenost treninga. Mi barem ne presrećemo tuđe igraće i trenere po hodnicima sa kojekakvim ponudama za prelazak u drugi klub. Toliko nisko nikada nećemo otići, a svi koji samovoljno dođu dobro su došli. I nemoj te se vi sekirati oko stručnosti, neka svako brine svoju brigu i neka ne blati druge, a VK Mladost će se sa jedinim od rijetkih profesora sporta na Olimpijskom bazenu Otoka, kojega ima za prvog trenera već nekako snaći.

maverick_tz
Postovi: 208
Pridružen/a: 23 apr 2011, 21:44
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la maverick_tz » 03 okt 2011, 10:25

a šta je sad sa klubova bosna,sarajevo i ono još nekoliko manjih ???

Avatar
hamlet
Postovi: 290
Pridružen/a: 09 jun 2011, 07:04
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la hamlet » 03 okt 2011, 10:30

hamlet je napisao/la:Znal' neko koliki je rezultat bio kad su igrali VK Čelik i VK Mladost iz Sarajeva u Zenici?! Neki turnir je bio... Ovog ljeta su igrali... :mrgreen:
Znal' ko ba?!

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 03 okt 2011, 11:37

suissebih je napisao/la:Svi vi očekujete da smo mi (VK Mladost) pri kraju ima dvije godine, ali od toga nema ništa, a to garantuje broj članova kluba i posječenost treninga. Mi barem ne presrećemo tuđe igraće i trenere po hodnicima sa kojekakvim ponudama za prelazak u drugi klub. Toliko nisko nikada nećemo otići, a svi koji samovoljno dođu dobro su došli. I nemoj te se vi sekirati oko stručnosti, neka svako brine svoju brigu i neka ne blati druge, a VK Mladost će se sa jedinim od rijetkih profesora sporta na Olimpijskom bazenu Otoka, kojega ima za prvog trenera već nekako snaći.
Vidjecemo samo da pocnete placati termine treninga kako cete funkcionisati,a to ti ide vrlo brzo,nema vise guzovace plivanja,a uzimanja clanarina. ;)
Da smo na cisto nemam ja nista niti protiv koga,ali nije realno da u gradu sarajevu na jednom bazenu egzistira 6 vaterpolo klubova,nema grada na svijetu sa takvom situacijom.. :lol: :lol: :lol:

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 03 okt 2011, 11:40

maverick_tz je napisao/la:a šta je sad sa klubova bosna,sarajevo i ono još nekoliko manjih ???
Bosna ti je Akademija,a Sarajevo je tu takodje.....

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.