Vaterpolo u BiH

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 23 dec 2011, 19:19

Nisi informisan,jedna njihova ekipa mladjih kategorija(93 godiste mislim) igra ligu Srbije,sto po meni nije problem dok ne bude registrovan drzavni savez i nasa liga,neka djece i mladih u sportu,bolje nego na ulici i kriminalu.Drugo je pitanje je kada ce se to desiti(registracija drzavnog saveza) obzirom kakve budale su se uhvatile u Sarajevu vodjenja vaterpolo sporta.

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 28 dec 2011, 14:00

Ko sad ustvari svodi vaterpolo u kantonu,federaciji i rs. zna li iko ko su ti ljudi? ako neko zna poimenice da nabroji ljude koji su u savezu (kantonalni sarajevo i federalni) molio bih da to napise . ko su ti ljudi koji odlucuju? znam da se savez dugo nije mogao oformiti (oba saveza) uglavnom zbog licnih interesa ljudi iz sarajeva. ko vodi sudijsku organizaciju i da li ona uopste postoji u bih?????? da li imamo sudija vaterpolo u bih (vidio sam da je bilo nekih seminara na dnevnoj odnosno vikend varijanti) ? kako postati vaterpolo sudija ??????? ima jos hiljadu pitanja ali mislim da sam postavio ona bitna pa ako iko zna odgovor bio bih mu zahvalan.
ps:sta bi sa bosnom, formom, vidrom, (ako sam koga izostavio izvinjavam se) da li su propali ili je "prica se" svaki od njih propao finansijski??????

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 30 dec 2011, 19:07

Registrovan je federalni savez,predsjednik je neki lik iz Neuma,direktor hotela,dobio mandat preglasavanjem i borbom sarajevskih "nazovi" klubova,naravno iz interesa jer se u tom hotelu pripremaju karatisti a direktor sarajevskog bazena(jos malo) je naravno karatista....ma fuj bolje ti je da ne znas.Uglavnom sve su to pacijenti kojima je plivanje a posebno vaterpolo dosta slaba strana,a onako objektivno inace su na Vi sa sportom uopste...... :lol: :lol: :lol:

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 05 jan 2012, 14:18

pa kako dalje? ...................

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 06 jan 2012, 10:39

Ma nije baš sve tako crno. Koliko ja znam Federalni Savez održava sjednice, usvojeni su Pravilnici neophodni za njegovo funkcionisanje, Predsjednik, Upravni odbor i ostale funkcije. Mislim da se takmičenje realno može očekivati ove godine ali vjerovatno u obliku turnira (zimskog i ljetnog).
Uz hronični nedostatak novca koji prati sve klubove, ostaje problem VK Neuma koji osim ljetnog perioda praktično nije u mogućnosti niti trenirati niti biti domačin utakmica.

Nisam ničiji advokat i svako ima pravo na svoje mišljenje, ali tvrdim da je sadašnji Direktor bazena uradio puno na promociji i razvoju vaterpola kao sporta u Sarajevu (organizacija vaterpolo turnira sa vrhunskim ekipama, maksimalno spuštene cijene usluga za sarajevske vaterpolo klubove kod igranja lige kantona, zakupa bazena za treninge, usluge osoblja bazena, stalne konsultacije sa klubovima u cilju stvaranja boljih uslova ...).

Ma bit će to dobro, evo krenula je i ova Liga Kantona Sarajevo i zaista je bilo lijepo gledati ovo 1. kolo. Nastavak je 28.01.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 06 jan 2012, 17:53

Crno je da crnje ne moze biti.Ja sam "slucajno" nekada igrao vaterpolo(naravno izvan granica Bosne i Hercegovine)pa se "malo" razumijem u ovaj sport ;) .U vaterpolo savezu su ljudi koji ne znaju plivati,a kamo li imati neka znanja o vaterpolu;oko direktora bazena ne bi puno,ali izgleda da mu jesi potparol,posto si iz Mladosti a to je jedan od njegovih klubova.
No to je nebitno,mozemo mi sto liga igrati,ali mi nemamo struke i to je osnovno;nemamo para niti da dovedemo prave trenere izvana(tu su u susjedstvu),ali nemamo niti osnovnog sportskog odgoja,jer kao sto si spomenuo igrani su vrhunski turniri(ne bih ulazio ko je bio nosioc ideje cijele price i organizator turnira)ali skupi se jedva 100 ljudi,a tu nam maltene cijela evropska krema bila,15 titula prvaka Evrope.
Jedino pozitivno je sto ove godine izgleda nece biti seniorske lige da ne gledamo ta "gusenja" po bazenu.Vidjecemo i rezultate omladinskih liga,ocekujem isto kao i prosle godine napetu borbu i pobjedu jedne od ekipa "uz svesrdnu pomoc sudija" od 25-3 :lol: :lol: :lol:
U Banja Luci je bilo slicno do nedavno kada su razyebali sve lijeve klubove,ostavili jedan i igraju srpsku ligu u mladjim kategorijama,finasira ih grad imaju besplatne termine,i rade sve da jednog dana imaju i vlastitu reprezentaciju u vaterpolu.Poznavajuci ove vaterpolo strucnjake uSsarajevu,to me i ne bi puno zacudilo.Sto se Neuma tice na zalost bez zimskog bazena,nemaju sanse,ostace na margini,brzo ce doci vrijeme kada ce ih ekipe iz kontinenta sa olimpijskim bazenima busiti koliko treba.Mogao bih jos mnogo toga napisati ali ne da mi se,muka mi dodje od "strucnjaka" tako da neka ide kako ide,pa sta izadje od toga.

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 13 jan 2012, 07:06

Kako gledati utakmice EP u vaterpolu? Malo sam gledao programske šeme sport kanala koji su prisutni kod nas i nema ništa!!

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 13 jan 2012, 11:06

koji klubovi postoje sve u bih? mislim i na federaciju i na rs? da li postoji savez u rs-u? kada se moze ocekivati formiranje drzavnog saveza i reprezentacije pa makar i juniorske ?
ako ko zna molio bih odgovor :)
ps: ima li u sarajevu strucnih ljudi koji bi se prihvatili formiranja drzavnog saveza ili nekog alternativnog saveza koji bi mozda bio bolji od ovoga sada. pa i ns bih je bio pun neznalica i korumpiranih glava pa se dovode u red polako.
mozda da to pokrene neko od iskustva ili struke?
koliko znam trebaju 3 kluba da se formira savez????
a mislim da nisu svi klubovi clanovi trenutnog vaterpolo saveza.
pozdrav

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 13 jan 2012, 11:32

U Sarajevu su: Akademija B, Sarajevo, Torpedo, Mladost i Orka. Formiran je i VK Dabar (mislim da se tako zove) i on djeluje na bazenu u VOG-u.
U Banja Luci: Banja Luka, Borac, Student i ja mislim Incel
U Neumu: Neum (nemaju zatvoreni bazen)
U Zenici: Zenica (ali oni nemaju zatvoreni bazen i ne znam koliko uopšte rade)
Postoje ozbiljne nakane da se 2014 (tako nekako) organizuje EP u vaterpolu za igrače do 17 godina u Sarajevu što bi bila velika prekretnica za ovaj sport, naravno u pozitivnom smislu. Šta će od toga biti vidjet ćemo.
Federalni vaterpolo savez je formiran a o Državnom se još samo priča. Uspostavljeni su kontakti i koliko znam nema nekih bitnih nesuglasica. Sve to ide možda malo usporeno ali mislim da je put pravi.
Mislim da VK Dabar (Vogošća) nije član VS KS.

I zna li iko da li će biti prenosa utakmica EP u vaterpolu kod ovih sarajevskih kablovskih operatera.

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 16 jan 2012, 11:21

Srbija će igrati u B grupi sa Nemačkom, Hrvatskom, Rumunijom, Crnom Gorom i prvim rivalom Španijom (ponedeljak, 17:30, RTS 2)

seedordikins
Postovi: 8
Pridružen/a: 06 nov 2011, 17:47
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la seedordikins » 16 jan 2012, 11:26

Vaterpolo: Hrvatska - Rumunjska
16.01.2012. 14:22 HTV2

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 31 jan 2012, 20:01

"Proteklog vikenda je na Olimpijskom bazenu Otoka odigrano treće kolo Vaterpolo lige Kantona Sarajevo u kategorijama: kadeti, mlađi junior i juniori.

U kategoriji kadeta snage su odmjerili Akademija B i Torpedo. Veoma uvjerljivu i efikasnu igru pružili su igrači Akademije B, slaveći rezultatom 24:5 (5:0, 7:2, 6:1, 6:2). Najbolji pojedinac susreta iz redova pobjednika bio je Samir Isanović sa osam pogodaka.

Drugi susret današnjeg programa odigran je između mlađih juniora Akademije B i Mladosti. Pravu vaterpolo lekciju održali su igrači Akademije B, deklasirajući Mladost rezultatom 30:2 (8:0, 3:0, 10:1, 9:1). Armin Mezit sa osam i Hamza Aganović sa sedam pogodaka, bili su najbolji igrači susreta.

Juniori Gradskog kluba vodenih sportova Sarajevo i Mladosti sastali su se u trećoj utakmici. Sarajevo je od početka utakmice nametnulo svoju igru i slavilo rezultatom 8:4 (2:0, 3:1, 1:1, 2:2). Salko Komar iz redova pobjednika bio je najbolji pojedinac.

Naredno kolo, na programu je 04. februara 2012. godine."

Rezultati kako sam ranije i predvidio uz "nevjerovatne" sudijske nepravde u momentima kada se rezultat "lomio" :lol: :lol:
Interesantno da su se kod Akademije svi igraci upisali u listu strijelaca.....

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 15 feb 2012, 15:47

Zaostalim utakmicama nastavlja se 4.kolo lige KS koje je trebalo biti odigrano 04.02.2012. Nastaviti ce se za vikend 18.02.2012. i 5.kolo 19.02.2012.
Raspored utakmica :
Subota 18.02.2012.
13,00 Torpedo - Akademija B (mladji kadeti )
14,00 Mladost - Sarajevo ( mladji juniori )
15,00 Torpedo - Akademija b(mladji juniori)
Nedjelja 19.02.2012.
11,00 GKVS- Akademija B ( kadeti )
12,00 Torpedo - Mladost ( juniori )

Za nadati se da nece biti sudijskih nepravdi ovaj put i da ce bolji uz neizvjesne meceve ipak pobjediti....

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 23 apr 2012, 20:45

Proteklog vikenda odigrane su posljednje utakmice druge sezone Vaterpolo lige Kantona Sarajevo. Utakmice 11. kola bile su na programu u subotu, a snage su odmjerili mlađi kadeti i mlađi juniori.
U prvoj utakmici sastali su se mlađi kadeti Sarajeva i Akademije B. Bio je to susret u kojem su dominirali igrači Akademije B i slavili visokim rezultatom 18:2 (5:0)(7:1)(2:1)(4:0). Dario Stjepanović i Faris Bećović sa po osam pogodaka bili su najbolji pojedinci susreta.

Klub Broj utakmicaGol razlikaBodovi
1.PV Akademija B 4 - 3 1 0 56:13 10
2.VK Torpedo 4 – 2 1 1 31:20 7
3.GKVS Sarajevo 4 – 0 0 4 10:64 0

Najbolji strijelac: Faris Bećović (PV Akademija B) sa 16 pogodaka.
Zanimljivu utakmicu odigrali su mlađi juniori Mladosti i Torpeda. Veću želju za pobjedom pokazali su igrači Torpeda, koji su slavili sa 9:5 (0:1)(5:1)(2:2)(2:1), dok Mladost nije uspjela da sačuva početno vodstvo, kao i igrača više za 4 minute. Najbolji igrač u pobjedničkom sastavu bio je Tony Grga sa pet, a najbolji igrač Mladosti bio je Dino Fišo sa 4 pogotka.
Drugi susret mlađih juniora, odigran je između Sarajeva i Akademije B. Veoma dinamična utakmica u kojoj su bolji takmac bili igrači Akademije B. Najbolji pojedinci bili su Hamza Aganović (Akademija B) sa pet i Zlatan Fako (Sarajevo) sa četiri postignuta pogotka.
Klub
Broj utakmicaGol razlikaBodovi
1.PV Akademija B 6 – 6 0 0 123:19 18
2.GKVS Sarajevo 6 - 4 0 2 76:37 12
3.VK Torpedo 6 – 2 0 4 38:84 6
4.VK Mlados t6 – 0 0 6 23:120 0
Najbolji strijelac: Zlatan Fako (GKVS Sarajevo) sa 33 pogotka.
Nedelja je bila rezervirana za posljednje – 12. kolo, u kojem su odigrane dvije utakmice.
Kadeti Sarajeva i Akademije B su odigrali prvu utakmicu. Apsolutnu dominaciju tokom cijele utakmice imali su igrači Akademije B, koji slavili sa visokih 38:2 (12:1)(10:0)(10:0)(6:1). Posebno su se istakli igrači Akademije B: Samir Isanović sa 11, Adi Hadžić sa 7 i Faris Bećović sa 6 postignutih pogodaka.

KlubBroj utakmicaGol razlikaBodovi
1.PV Akademija B 4 – 4 0 0 114:15 12
2.VK Torpedo 4 – 2 0 2 46:63 6
3.GKVS Sarajevo 4 – 0 0 4 21:103 0

Najbolji strijelac: Samir Isanović (PV Akademija B) sa 36 pogodaka.
Mladost i Torpedo su odigrali utakmicu u juniorskoj kategoriji. Uspješniji sastav u ovom susretu bio je Torpedo, koji je uz čvrstu i disciplinovanu igru slavio sa 11:7 (3:1)(2:1)(4:2)(2:3). Igrač utakmice bio je Adin Idrizović (Torpedo) sa 7 pogodaka.

KlubBroj utakmicaGol razlikaBodovi
1.GKVS Sarajevo 4 – 4 0 0 39:14 12
2.VK Torpedo 4 – 2 0 2 28:33 6
3.VK Mladost 4 – 0 0 4 22:42 0

Najbolji strijelac: Adin Idrizović (VK Torpedo) sa 15 pogodaka.
Svečana dodjela medalja i pehara pobjedničkim ekipama, te najbolji strijelcima, igračima i golmanima, biće održano 22. aprila ove godine na Olimpijskom bazenu Otoka.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 23 apr 2012, 20:49

Proteklog vikenda su odigrane dvije revijalne vaterpolo utakmice između sarajevskih klubova - članova Vaterpolo saveza Kantona Sarajevo, a za koje su nastupali igrači svih kategorija.

Rezultati utakmica su:

GKVS Sarajevo - VK Torpedo 5:11
VK Mladost - PV Akademija B 6:12

Ovim utakmicama završena je Druga sezona Vaterpolo lige Kantona Sarajevo, koja je održana u organizaciji Vaterpolo saveza KS i Olimpijskog bazena Otoka, a uz podršku Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo.
Po završetku utakmica, najuspješnijim klubovima i pojedincima podijeljeni su pehari i medalje.

Za najuspješnije pojedince po kategorijama, proglašeni su:

Mlađi kadeti: Haris Mašo (Torpedo) - najbolji igrač, Faris Bečović (Akademija B) - najbolji strijelac, Dino Mahovkić (Akademija B) - najbolji golman.
Kadeti: Adi Hadžić (Akademija B) - najbolji igrač, Samir Isanović (Akademija B) - najbolji strijelac, Mehmed Mašić (Akademija B) - najbolji golman.
Mlađi juniori: Haris Žilić (Akademija B) - najbolji igrač, Zlatan Fako (Sarajevo) - najbolji strijelac, Eldar Ridžal (Sarajevo) - najbolji golman.
Juniori: Benjamin Tahmaz (Sarajevo) - najbolji igrač, Adin Idrizović (Torpedo) - najbolji strijelac, Edis Hajlovac (Torpedo) - najbolji golma.

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 23 apr 2012, 21:05

Kratak osvrt na drugu godinu Vaterpolo lige KS od moje malenkosti....pratio sam sve utakmice,ali sticajem okolnosti i trenazne procese svih ekipa.Ukratko; sve cestitke djeci i trenerima PV Akademije B na prvenstveno sistemu rada sa djecom,vaspitanju i edukaciji,sto je na kraju donijelo i rezultat u kategorijama koje su igrali(osim juniora)

Ubjedljive pobjede izrazene sa velikom razlikom i ocigledna razlika u kvaliteti i plivanja,i fizicke spremnosti,ali i tehnicko taktickih zamisli u odnosu na sve ostale ekipe.
Po mom misljenju Torpedo poslije Akademije najbolje radi,dok o ostalim ne bi komentarisao.Mislim da ce nakon izlaska ove generacije juniora GKVS ostati samo na plivanju,jer u ostalim kategorijama nemaju nista.

Takodje i proglasenje najboljih je nidje veze,jer kako objasniti da se u jednoj kategoriji(da ne spominjem imena) za najboljeg golmana proglasi neko ko je primio preko 100 golova u odnosu na golmana koji je primio 15 golova?!
Ali znaju oni koji su odlucivali o tome.

Nesto i o sudjenju;sigurno je da se razvojem vaterpola mora raditi i na razvoju sudijske organizacije,i ove godine je to bio pokusaj,odnosno ideja koja je u osnovi bila dobra sudije iz susjedstva i uz njih domaci momci koji bi htjeli biti sudije,medjutim sa zaljenjem moram konstatovati da momci nisu nista naucili niti napredovali i da su u superlaganim utakmicama ocajno sudili uz nepoznvanje osnovnih pravila kako vatepolo igre i osjecaja za igru tako i osnova pravila koje cak i djeca u bazenu bolje znaju od njih.

Na kraju i o osoblju bazena Otoka....tehnicka podrska koju oni pruzaju(ne samo u ligi nego i na plivackim takmicenjima) je odlicna,medjutim nije dobro sto se pojedini uposlnici petljaju gdje im nje mjesto i pitali bi se i sto treba i sto netreba.Oni koji su proteklih 5-6 mjeseci proveli dole znaju o cemu govorim.

Jos jednom DJECI i MLADICIMA sve cestitke na ulozenom trudu,radu i energiji u bavljenju ovim izuzetno teskim i zahtjevnim sportom uz nadu da ce se uskoro registrovati i drzavni savez,ali i nadam se prva generacija reprezentacije Bosne i Hercegovine,naravno u mladjim kategorijama,i prvi zvanicni nastupi na medjunarodnoj sceni.

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la suissebih » 24 sep 2012, 07:49

FORMIRANJE VATERPOLO SAVEZA BIH

23.09.2012.
Imajući u vidu da su se formiranjem vaterpolo saveza Federacije Bosne i Hercegovine i Republike Srpske, stekli uslovi za osnivanje Vaterpolo saveza Bosne i Hercegovine, direktor Četvrtog međunarodnog vaterpolo turnira „SARAJEVO CHAMPIONS CHALLENGE 2012“, mr. sc. Aldvin Torlaković inicirao je održavanje sastanka putem kojeg bi se razmatrale mogućnosti za formiranjem ovog saveza. Na današnjem sastanku prisustvovali su: počasni gost na Turniru i predstavnik LEN-a – Gianni Lonzi; predsjednik Vaterpolo saveza Republike Srpske - Dalibor Simić; predstavnici Vaterpolo saveza Federacije BiH, Emir Tahmiščija – potpredsjednik i Damir Neimarlija – sekretar; Predsjednik plivačkog saveza BiH – Jusuf Borić. Jusuf Borić, prisutne je upoznao o pozitivnim iskustvima kod formiranja Plivačkog saveza BiH. Tom prilikom, posebno je istaknuo da je za uspjeh kod većine stvari najneophodnija dobra volja i da on ovom prilikom prepoznaje dobru volju kod svih sudionika sastanka, te da se nada da će vrlo brzo doći do formiranja Vaterpolo saveza BiH. Gianni Lonzi, počasni gost na Turniru i predstavnika LEN-a izrazio je oduševljenje održavanjem sastanka, istaknuvši da je za sveobuhvatniji razvoj vaterpolo sporta neophodno formiranje saveza na državnom nivou. Formiranjem saveza kao krovne institucije za ovaj sport na državnom nivou otvaraju se vrata za izlazak na međunarodnu sportsku scenu kako za klubove, tako i za bh reprezentaciju. Ovom prilikom izrazio je radost što će Evropska plivačka i vaterpolo asocijacija najvjerovatnije dobiti novog člana. Prisutni predstavnici entitetskih saveza su se složili da je obostrani interes formiranje krovnog saveza. Zaključeno je da će sekretari entitetskih saveza do 01. novembra ove godine prikupiti potrebnu dokumentaciju za registraciju, uraditi prijedlog statuta i zakazati sastanak osnivačke skupštine.

Preuzeto sa http://www.olimpijskibazensarajevo.ba/" onclick="window.open(this.href);return false;

suissebih
Postovi: 50
Pridružen/a: 04 dec 2009, 08:45
Kontakt:

Federalni kup u vaterpolu za kategoriju kadeta

Post Postao/la suissebih » 09 nov 2012, 07:25

U prethodne dvije godine vaterpolo sport u BiH je funkcionirao kroz Kantonalnu ligu u Sarajevu u kojoj su nastupali sarajevski klubovi.
Ove godine osnovan je Vaterpolo savez Federacije BiH koji uključuje natjecanja na federalnom nivou, koja su neophodna za formiranje krovnog državnog saveza Bosne i Hercegovine. Stoga Plivačka vaterpolo Akademija B u suorganizaciji s JP “Olimpijski bazen Otoka” organizira Federalni kup u vaterpolu za kategoriju kadeta.
Ovakvo natjecanje u vaterpolu se po prvi put održava u Sarajevu na federalnom nivou, a u sklopu kupa održati će se seminar “Menadžment u sportu” na kojem će predavači biti eminentni profesori sa Fakulteta za sport i tjelesni odgoj u Sarajevu. Također će se održati i seminar za vaterpolo suce iz Bosne i Hercegovine.
Među ciljevima Federalnog kupa organizatori ističu promociju vaterpolo sporta u Bosni i Hercegovini, približavanje vaterpola mladima u Sarajevu, borbu protiv maloljetničke delikvencije, usavršavanje vaterpolo sudaca u BiH te natjecanje kao uvjet za osnivanje krovnog saveza.
Dosad su sudjelovanje na Federalnom kupu u vaterpolu potvrdili šest klubova - HVK Jadran (NEUM), VK ORKA (Sarajevo), VK Torpedo (Sarajevo), Čelik (Zenica), GKVS Sarajevo i PVK Akademija B (Sarajevo).
Održavanje Federalnog kupa planirano je za 16., 17. i 18. studeni ove godine. Predviđeno je odigravanje 11 utakmica (4x6 min četvrtina). Prva utakmica igra se u petak 16. 11., a finale i proglašenje pobjednika su 18. 11.

DATUM I SATNICA ODRŽAVANJA FEDERALNOG KUPA
Održavanje Federalnog kupa planirano je od 16. 17. i 18.11. 2012. godine. Predviđeno je odigravanje 11 utakmica (4x6 min četvrtina).
Planirani raspored aktivnosti:

PETAK, 16.11.2012.
20:00 – prva utakmica prvog kola
21:00 – druga utakmica prvog kola
22:00 – prva utakmica drugog kola

SUBOTA, 17. 11. 2012.
9:00 – tehnički sastanak delegata, sudaca i predstavnika klubova
9.30 – svečani defile sudionika Federalnog kupa
9:50 – himna Bosne i Hercegovine i otvaranje kupa
10:00 – prva utakmica drugog kola
11:00 – prva utakmica trećeg kola
12:00 - druga utakmica trećeg kola
13:30 – zajedničko druženje i upoznavanje na bazenu uz osvježenje
14:00 – seminar „Menadžment u sportu”
16:00 – seminar za vaterpolo suce iz Bosne i Hercegovine
17:00 - sjednica Federalnog saveza
20:00 – utakmica za 5. mjesto
21:00 – 1. polufinale
22:00 – 2. polufinale

NEDJELJA, 18. 11. 2012.
9:30 – utakmica za 3. mjesto
10:45 – FINALE
11:55 – proglašenje pobjednika i zatvaranje kupa
12:15 – odlazak sudaca i klubova

****

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 18 nov 2012, 22:50

Završen Federalni vaterpolo kup za kadete, Akademija B najbolja

Na Olimpijskom bazenu Otoka u protekla dva dana održan je Prvi Federalni kup u vaterpolu za kadete.

Ovo je bilo treće takmičenje u vaterpolu na nivou Federacije BiH, ali prvo za kadete i prvo koje se igralo u Sarajevu.

Na takmičenju su učestvovale sarajevske ekipe Akademija B, Orka, Torpedo i Sarajevo te Jadran iz Neuma i Čelik iz Zenice.

U finalu je Akademija B savladala Jadran sa 12:3 (5:0, 3:0, 2:2, 2:1).



Iako se očekivalo da finalna utakmica ponudi rezultatsku neizvjesnost, do toga ipak nije došlo jer su igrači Akademije B od početka krenuli ofanzivno i već u prvoj četvrtini došli do velike prednosti.

Najbolji pojedinac u redovima pobjednika bio je Mehmedalija Đipa sa četiri pogotka.

U utakmici za treće mjesto sastali su se Torpedo i Sarajevo. Bila je to najzanimljivija i rezultatski neizvjesna utakmica do samog kraja. Regularni tok utakmice je završio rezultatom 4:4, nakon čega se pristupilo izvođenju petaraca. Igrači Torpeda su bili precizniji i slavili ukupnim rezultatom 8:7.

Pehar za Fair play dobila je Orka.



Ukupan poredak na kraju takmičenja: 1. Akademija B, 2. Jadran, 3. Torpedo, 4. Sarajevo, 5. Orka, 6. Čelik.

Najboljim pojedincima proglašeni su: Dario Stjepanović (Akademija B) - najbolji igrač, Dino Lukovac (GKVS Sarajevo) - najbolji strijelac, Milan Kozlina (Akademija B) - najbolji golman.

Organizatori takmičenja bili su JP "Olimpijski bazen Otoka" i Plivačka vaterpolo Akademija B,

Monci
Postovi: 1990
Pridružen/a: 13 maj 2009, 18:10
Kontakt:

Re: Vaterpolo u BiH

Post Postao/la Monci » 18 nov 2012, 22:59

Ocekivano ubjedljiv trijumf momaka iz PV Akademije "B".Potpuna dominacija,i na kraju slag na tortu apsolutna dominacija nad Jadranom,koji je ovoga puta dosao iskljucivo sa djecom iz Neuma,bez igraca iz Hrvatske.
Ocigedno je da je vrijeme njihove dominacije proslo i da sada uslovi i strucni rad koje prezentira Akademija donose rezultat,i to na dosta ubjedljiv nacin.
Iskreno po mom misljnju nije tu bilo previse kvalitetnog vaterpola,ali ipak par momaka iz pobjednicke ekipe,kao i njihov ukupan pristup i organizacija igre moze se istaci kao pozitivna.Ono sto je mozda negtivno je previse price sa sudijama,bez obzira kako oni malo znaju,na kraju ovo je kadetska konkurencija,sta ocekivati kada dodju do seniora?
Uglavnom sve cestitke organizatoru,Akademiji "B" i upravi Olimpijskog bazena po meni organizacija na dosta visokom nivou.Posjeta dosta solidna za nase uslove i za vaterpolo,posebno petak navece.
Nadam se da ce ovakva takmicenja biti odskocna daska za formiranje drzavnog saveza i takmicenja i na drzavnom nivou.
Nakon krace pauze,ocekuje se pocetak i kantonalne lige,gdje se po meni ponovo ocekuje potpuna dominacija Akademije,u svim kategorijama koje budu igrali.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.