MLB (baseball)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 nov 2016, 22:49

Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 10 nov 2016, 21:46

Svaka čast na ovome Theo je napravio mnogo za ove dvije organizacije covjek skida sihire :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 17 nov 2016, 19:17

Kakva krađa što se tiče proglašenja CY majkemi...Lester ili Hendricks su apsolutno zaslužili tu nagradu što su i kroz Playoff to pokazali dok pobjednik nije to uspjeo i ako je imao milion puta bolji offense od Dodgersa koji su ih izbacili..ali dobro ne mozemo svaku nagradu ni osvojit... coach of the years zasluženo je otišlo covjeku koji se borio sa povredama i problemima su uspjeli prebaciti Giantse koji su generalno bili bolja ekipa na papiru od Dodgersa.. Maddon nije osvojio njemu sad sa ovom ekipom treba 120p u sezoni da je osvoji i ako svakako i on zaslužuje tu nagradu.

Nadam se da neće zajebat Bryanta za MVP ne osvoji li ovo biće također krađa
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 28 nov 2016, 15:03

http://telesport.telegram.hr/kolumne/co ... zbavitelj/

Jasno, veliki udarci, home runovi, udaranje kad je najteže, titule, bez toga ne ide. Ali volio sam ga zbog njegovih blesavih rukovanja, zbog strasti s kojom je uništio telefon na stadionu Oriolesa, zbog selfieja s Obamom, zbog toga što je pokušao izbaciti suca s utakmice, što je sudjelovao u čajanki s maskotom Astrosa, inspirirao Saturday Night Live skečeve, zbog sjajnih priča s početka karijere.. Volim ga zbog njegovog “Ovo je naš **** grad i nitko neće dikitirati našu slobodu” izljeva nakon bombaškog napada tijekom Bostonskog maratona. Volim ga jer je bio David u tijelu Golijata. Volim ga zbog suza na rastanku. Volim ga jer mi je učinio život zabavnijim.

David Ortiz je legenda. To nitko ne može osporiti. No on je nešto puno važnije od toga, od skupa andegdota, velikih trenutaka i trofeja. On je ljudina. Skidam kapu i klanjam se do poda u nadi da nikada neću zaboraviti njegov blistavi, ogromni osmjeh u koji stane čitava priča njegovog života.

:tokralju:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 06 dec 2016, 20:12

Sale u Red Soxima... White Soxi su izvukli dobro u ovom trade mogu biti zadovoljni ..Bostonu trade dobar jer imaju već spremnu ekipu ..nešto sličnu kao što smo mi trade prospect za Chapmana jer nam je trebao
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 dec 2016, 20:17

Eto nam i Salea, ide Dumbo all in, nisam odusevljen sto dajemo Moncadu kojeg smo cekali toliko i sad moramo gledati kako eksplodira u drugom dresu.

Tu je i Thornburg za bullpena, ode i ono malo farme sto je ostalo poslije Tea. :mrgreen:

Ostaje jos DH :think:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la kad_kako » 06 dec 2016, 21:06

Nije isto Salt. Oni imaju 3 godine Sale ugovora garantovano.
Postovanje treba zaraditi.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la KenoRob » 07 dec 2016, 14:59

Hmmmmm moglo bih se ovo i uzet na godinu :)

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 07 dec 2016, 19:52

Wade Davis u Cubsima za Solera..odlican trade za nas odličan closer jeftini od Chapmana a može bacat i više inninga nego ovaj ebiga..ma da više volim Chapmana ali on ne voli ulaziti u 8 inningu, ne voli više od 2 inninga ma da je želio kako čujem u Cubse nazad za 6 godina ugovor..sad još trade za Archera ili Sony Gray i još nekog OFK i beton ekipa da opet igra WS gdje očekujem ovaj put Boston Soxe u istom..to bi bio šlag na tortu :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 07 dec 2016, 19:55

kad_kako je napisao/la:Nije isto Salt. Oni imaju 3 godine Sale ugovora garantovano.
Ma i to dobar ugovor malo para za kvalitetnog pitchera ..dali su ipak mislim dva najbolja prospecta..meni bi bilo žao Torrwsa da nismo osvojili i ako smo puni na toj poziciji Russell,Baez, Zobrist svi igraju SS 2nd base

White Soxi su prosli odlično ovo je Win win situacija objwktivno..nekom je zao dat mladog igrača kazem mi smo bili u toj situaciji da damo jer imamo dosta mladih igrača
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la jestamaji » 08 dec 2016, 12:50

jestamaji je napisao/la:jel mi može neko objasniti zašto se igra prva (i potencijalna zadnja) tekma u klivlendu a ne u čikagu (ako čikago prođe u world series)? ja sam mislio da je čikago imao najbolji skor u regularnoj sezoni
evo pročitah upravo, promijenili su to maloumno pravilo, sad se zadnja igra kod tima sa boljim score-om :wave:

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la kad_kako » 08 dec 2016, 14:17

Da su Cubsi imali home field prednost nebi sad bili prvaci. Prevelik je pritisak bio za igrati na Wrigleyu za igrace. Dok su u Klivlendu igrali mnogo bolje, moze se reci rasterecenije. Domaca utakmica nije tolika prednost u baseballu kao nekim drugim sportovima.

Ja sam volio sto je AS utakmica imala znacenje. Jedina AS utakmica koju sam i gledqo u zadnjim godinama. Sad ce biti beznacajni cirkus kao i sve ostale.

W. Sox-i, za Sale-a i Eaton-a dobili 5 top 100 farm igraca. 3 u top 10 cini mi se. Napokon da se i oni spametuju. Za Sale-a se isplati dati sto su Crvene Carape dale, ali Washington za Eatona dade svoja 3 top pitching igraca. Mislim wtf. Hahahah. Cist potez iz ocaja jer su kratki ostali za Sale-a i jos par igraca koje su ganjali na 'zimskom sastanku'.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 08 dec 2016, 15:53

White Soxi izvukli maksimum ..ako sve bude islo po planu im sa vim mladim igracima mogli bi napraviti respektabilnu ekipu u buducnosti ..od ovih 5 sto su dobili ukupno mislim da ce 4 biti odlicni u ovoj ligi ...od Bostona su uzeli dva top sto je realno z Salea ..ali sto kad_kako rece sta Washinton uradi hahahaha ja budala u pm...mislim dobro za nas za Cubse ,,pa bolje da su potpisali Fowlera ako im vec treba OF nego sto su ovo napravili
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 08 dec 2016, 23:04

Uehara u Cubsima ...Red Sox Fans jeste li vi bili zadovoljni sa njim kao closer ..kod nas će biti ST jer je Wade Davis closer svakako
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la KenoRob » 12 dec 2016, 15:00

SaltCityAttack je napisao/la:Uehara u Cubsima ...Red Sox Fans jeste li vi bili zadovoljni sa njim kao closer ..kod nas će biti ST jer je Wade Davis closer svakako
Gotov je Koji kralju...42 godine, lose je baco s.**** nokolicinu utakmica i hvala mu za prijasnje uspjehe

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la KenoRob » 22 dec 2016, 14:34

Napokon Clay vise nije igrac Sox-a hvala bogu

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 23 dec 2016, 02:24

Za sad niko nije znatno ojačao možda malo Boston , Cubsi tu i tamo možda malo bullpen treba još popravit ..treba reći da smo čitavu sezonu proslu igrali bez Schwarbera i sad se vraća.Fowler će faliti ali Almora je odličan mlad igrač i zbog njega nismo ni potpisali Fowlera
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la andro234 » 10 mar 2017, 14:46

Utijeku je spring training, najzanmljivija stvar koja se dogodila je debi Tim Tebowa za Metse :D

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 10 mar 2017, 15:48

Spring training i WBC, Italijani walk offom sinoć dobili Meksikance usred Meksika :clap:

U prvoj rundi su bile 4 grupe, po 4 ekipe, igralo se u Tokyu, Seoulu, u Miamiu se još igra grupa C (USA, Kanada, Dominikanska republika koja brani titulu i Kolumbija), kao i grupa D u Guadalajari (spomenuti Italijani i Meksikanci te Portoriko i Venecuela). Prve dvije ekipe su prošle u drugu rundu iz grupa A i B i to Izrael i Holandija iz grupe A, te Japan i Kuba iz grupe B. Još se traže 4 putnika u drugu rundu iz ove dvije zadnje grupe.

Rosteri su prilično jaki, Dominikanci u skoro najjačem sastavu i sad među favoritima, Ameri imaju dobar sastav, Venecuela isto tako, zanimljivi su Holanđani, imaju dosta iz MLB-a, Xandera recimo :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41149
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 mar 2017, 22:13

https://streamable.com/ucqbz

:tokralju:

Kakav catch Jonesa, opljačka svog timskog kolegu, ovom pobjedom Ameri izbacili Dominikance i idu na Japance u polufinalu, drugo polufinale Portoriko protiv letećih Holandeza :kafa:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.