MLB (baseball)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

MLB (baseball)

Post Postao/la steve-o » 02 mar 2010, 01:28

slika

prati li jos iko ovdje ovaj sport redovno?? prije mi je ovo bio stvarno "mrzak" sport za gledati, al nakon sto sam se stalno kladio na ovu ligu proslog ljeta pomalo mi se promjenilo misljenje ;) . volio bi cuti ako ima i drugi pa da malo pisemo po ovoj temi kroz novu sezonu.. par podataka za novu sezonu: pocetak je 04.04 kada boston red soxsi docekuju aktuelne prvaka yankees-e. all star game je 13.07 u anaheimu. dok se sezona zavrsava(world series) 04.11.

American League.

American League East.
Baltimore Orioles
Boston Red Sox
New York Yankees
Tampa Bay Rays
Toronto Blue Jays

American League Central.
Chicago White Sox
Cleveland Indians
Detroit Tigers
Kansas City Royals
Minnesota Twins

Anerican League West.
Anaheim of Los Angeles Angels
Oakland Athletics
Seattle Mariners
Texas Rangers

National League.

National League East.
Atlanta Braves
Florida Marlins
New York Mets
Philadelphia Phillies
Washington Nationals

National League Central.
Chicago Cubs
Cincinatti Reds
Houston Astros
Milwaukee Brewers
Pittsburgh Pirates
St. Louis Cardinals

National League West.
Arizona Diamondbacks
Colorado Rockies
Los Angeles Dodgers
San Diego Padres
San Francisco Giants

Avatar
Wert
Postovi: 402
Pridružen/a: 21 feb 2010, 15:48
Lokacija: South
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la Wert » 02 mar 2010, 17:30

Daj ba steve, ovo neprati ja mislim niko u BiH, makar s foruma :D Ja neznam ni pravila, nesto trče po onim bazama i tako, znam da su Yenkiji jaki i to je to!
Kad imaš novac, svi te vole brate, svi žele s tobom život svoj da prate, kofol ti ime ne blate, a ima ih ko salate, jer fakat pare, pare svima drag si brate!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la Devil » 02 mar 2010, 17:40

Evo upravo gledam Arena Sport ce od slledece sezone poceti prenositi MLB kao i dosta velikih osvezenja sto se tice tog kanala,uglavnom bejzbola nece nedostajati iako ja nisam neki fanatik sto se tice toga.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 02 mar 2010, 17:43

@wert: nismo svi na forumu trenutno u bih ;)

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 02 mar 2010, 18:37

Pratim ja koliko toliko. Mislim da je to najkomercijalniji americki sport i da nema bash neku takmicarsku draz. Timovi nekada igraju i po 4 utakmice zaredom sa istim protivnikom. Pravo malo ekipa ide u play off, pa se vec na pola sezone 75% lige oprosti od play offa, sto uveliko umanjuje draz natjecanja.

Ja simpatishem Red Soxe i St Luis Cardinalse
nema potpisa

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 02 mar 2010, 22:32

sto se ove lige tice nemam licno nekog izrazitog favorita, dodgersi mi nisu losi, yankeesi su mi najmrzi tim..

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la Neutral » 02 mar 2010, 22:34

E sada stvarno, ko nije čuo za ankees-e. Imam jednu cool majicu od njih, ali da ga pratim aktivno nisam, a jesam malo prije par godina dok me sve zanimalo u vezi sporta.

Avatar
BlueSharks
Postovi: 847
Pridružen/a: 12 nov 2009, 23:43
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la BlueSharks » 02 mar 2010, 22:41

Ni ja ovaj sport ne pratim, niti mi je zanimljiv, al sam ga zavolio kroz kladionicu :mrgreen:
Jedno vrijeme sam ga redovno igrao i mogu reći često dobijao, jbt tri-četri noći igra jedan par, pa možeš ubosti da si malouman, i tako kao što sam sport zaviolio kroz kladionicu tako isto mi i je i Boston Red Sox postao njadraži klub, a najmrži Baltimore, nikad im se ne zna.

@steve-o
Ako pratiš ovaj sport, mogao bi nam pomoći i oko kladionice ;)
Strauss Junior

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 02 mar 2010, 22:49

@bluesharks: cim pocne sezone mozemo tips-ove ovdje postavljati ;)

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la alan_kardec » 03 mar 2010, 01:56

Ok je tema samo kad bi neko postavio pravila baseballa, barem nešto ukratko pošto sam, što se toga tiče, totalni laik.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 03 mar 2010, 02:15

alan_kardec je napisao/la:Ok je tema samo kad bi neko postavio pravila baseballa, barem nešto ukratko pošto sam, što se toga tiče, totalni laik.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Bejzbol#Pravila

Avatar
Wert
Postovi: 402
Pridružen/a: 21 feb 2010, 15:48
Lokacija: South
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la Wert » 10 mar 2010, 11:12

steve-o je napisao/la:@wert: nismo svi na forumu trenutno u bih ;)
E jes u Norveškoj razvijen bejzbol, nema šta!
Kad imaš novac, svi te vole brate, svi žele s tobom život svoj da prate, kofol ti ime ne blate, a ima ih ko salate, jer fakat pare, pare svima drag si brate!

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 12 mar 2010, 21:34

Wert je napisao/la:
steve-o je napisao/la:@wert: nismo svi na forumu trenutno u bih ;)
E jes u Norveškoj razvijen bejzbol, nema šta!
pa i da nije tema je tu, niko te ne tjera da pises ako mrzis baseball, kad pocne sezona biti ce sigurno ti koji ce pisati ovdje..

Avatar
harry_90
Postovi: 19786
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la harry_90 » 12 mar 2010, 21:36

Pratim ja baseball,navijam za Yankeese.
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la marseille_unique » 12 mar 2010, 21:54

mets, yankee mrzim iz dna duse, a ja ne znam za vas, ali mi u tuzli barem u mojoj ulici amalije lebenicnik, u zgradam preko puta bosanskog kulturnog centra, mi smo ako mali igrali bejzbol stalno, vise od fudbala, ne znam ni ko ni kako smo poclei ali znam da smo igrali ga dan noc ako djeca, razbijali se prozori , neko j eimao palicu poravu neko daskom udaro, a igralo se teniskom lopticom, to je bio tako doabr sport i nekako poseban tako smo ga nekako volil da igramo, igrali smo i djevojcice i djecaci, nekako je ostao dobar osjecaj kad se sjetim tih dana
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
steve-o
Postovi: 3187
Pridružen/a: 08 jun 2009, 21:24
Lokacija: 61°14′32″N 7°3′18″E
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la steve-o » 12 mar 2010, 22:00

od timova iz new yorka, metsi su mi uvijek bili drazi od yankees-a. red soxse takodje ne mrzim jer su oni jedini tim u njihovoj division koji se moze suptrotstaviti yankees-ima.

Avatar
harry_90
Postovi: 19786
Pridružen/a: 13 okt 2009, 22:44
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la harry_90 » 12 mar 2010, 22:01

marseille_unique je napisao/la:mets, yankee mrzim iz dna duse, a ja ne znam za vas, ali mi u tuzli barem u mojoj ulici amalije lebenicnik, u zgradam preko puta bosanskog kulturnog centra, mi smo ako mali igrali bejzbol stalno, vise od fudbala, ne znam ni ko ni kako smo poclei ali znam da smo igrali ga dan noc ako djeca, razbijali se prozori , neko j eimao palicu poravu neko daskom udaro, a igralo se teniskom lopticom, to je bio tako doabr sport i nekako poseban tako smo ga nekako volil da igramo, igrali smo i djevojcice i djecaci, nekako je ostao dobar osjecaj kad se sjetim tih dana
E brate tako je i mi smo na Bulevaru svaki dan toga igrali,razbijes prozor itd.super je bilo,al sad unistise ono igraliste ondje postavise sprave za djecu iz obdanista pa se nemaju gdje igrat,nas se skupi 20 pa igraj,super je sport tad bio,al nekako kad se rasu raja iz te ulice to pade u zaborav.
PORAZ ZABOLI SRECA UTIHNE,AL VJERA U TEBE NIKAD NE PRESTAJE !!!

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 13 mar 2010, 04:11

harry_90 je napisao/la:Pratim ja baseball,navijam za Yankeese.
ahhahaha z akoga navijas uzas.... pa onisu ko Real madrid ulazu i gube, ali eto desilo im se da prosle sezone osvoje, a ove nece 100% jer otislo im je dosta dobrih igraca


Navijam za najsimpaticniju ekipu Chicago Cubs :)

Cubsi su uz Yenkise i Boston ekipa koja ima najvise najvjernije navijace u ovom sportu i to ih cini posebnim.Prije par sezona kada su imali najlosi omjer imali su preko 4,4m gledalaca tokom sezone, sto ih je svrstalo odmah iza Yenkisa.Sada je drugacije ipak igraju dosta dobro i imaju odlicnu ekipu i imali su zadnje tri sezone pozitivan omjer pobjeda i poraza, a ujendo i osvojili dvije titule u NL CENTRAL ipsred Cardinalsa i Brewersa.

Cubsi imaju dosta dobru ekipu, ali ih kroz proslu sezonu je pratio peh tih povrea, a evo i sada nije krenulo bas najbolje.U prvom mjesecu sezone , sigurno nece biti spreman jedan od najboljih pichera u ekipi Ted lili i njegov povratak se ocekuje u maju mjesecu.Izgubili su sada i relivera Guzmana mozda i za karijeru sto je veliki hendikep, jer ako se doda da je i prosle godine problem ekipe bio upravo reliveri koji nisu znali sacuvati prodnost startera.
Ekipa je dosta dobra na outfelder pozicijama: Tu su Alfonso Soriano koji ne igra spektakularnu odbranu, ali druge karakteristike su mu na razini all star igraca gdje bude skoro svake godine.Na poziciji centar felde od ove sezone ce igrati novajlija koji je dosao iz Rengersa Marlon Byrd koji ce nam dobro doci u ovoj sezoni i na kraju Fukadome, koji je jedan od najboljih odbranbenih igraca u MLB.
Sto se tice infealdera Cubsi takodjer imaju dva all star igraca a rijec je o 1B Dereck Lee i 3B Aramis Ramirez....Najveca guzva se ocekuje ko ce dobiti svoje mjesto nA poziciji 2B.Do sada svoju priliku je imao Fontenot,i proslogodisnje odkrovljenje Jeff Beker.Od ove sezone je jendo novo ime rookie i igrac koji ima sve uslove da postane jedan od najboljih 2B igraca lige kao i shortstop zavisno gdje bude postavljen da igra.Za sada ima ono sto je Jeter imao u svojim mladalackim danima.Prepostavlja se da ce napraviti veliku karijeru iako je suvise mlad da dobije svoju pravu priliku u ovoj sezoni.Ipak se nadam da ce dobiti sansu u ovoj sezoni.
Sto se tice pitchera tu kako sam rekao bice dosta nepoznanice.Izgubili smo Hardena ,a ujedno i lilia za prvi mjesec sezone.Sada ostaje sve na motivisanom Zambranu i Dempsteru da izdrze do Lilievog povratka.Ostali takodjer moraju biti na nivou ukoliko budu zeljeli startati sezonu dobro sto je jako vazno za nastavak sezone.Ukoliko nemate dobar pocetak sezone, sigurno u nastavku jako tesko cete ispravit to, ako bolje pogledas da u NL CENTRAS imate ekipu poput Cardinalsa i Brewersa.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
marseille_unique
Postovi: 1868
Pridružen/a: 28 jun 2009, 02:36
Lokacija: TUZLANSKI_MALISA
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la marseille_unique » 13 mar 2010, 05:32

onaj, ja mrzim yankeei zato sto su oni pravi conservativci amerikanci, ne mogu ih ocima smisliti, mi nemamo love ko oni ali imamo dusu i uvijek ce mo biti posebniji od njih, new york mets

lets go mets lets go jets

i sto se tice toga kako smo ga igrali, to je istina tako je i u nas bilo , cim se raja malo razisla i pocele one delozacije u tuzli i taj se sport presto igrati a ova malda djeca nikad nisu pokazivali interes za sport ovaj kao moaj generacija

slika
Nikad ne zaboravite da su Ljiljani nasa prava zastava, i da nam je Jedna si Jedina himna.
Ucinimo sve da se nametnuta zastava i himna ne nalaze na tribinama i u javnosti.
Tuzlanski_Malisa

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22768
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: mlb(baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 13 mar 2010, 14:52

ma brate ja taj sport nisam mogao zamisliti da bi ga poceo pratiti Ali ja kada sam dosao one godine 2004 u Chicago Cubsi su bili najbolja ekipa.Imali su sansu da osvoje, ali ih je pratio peh kao i svake godine.Vidio sam da su navijaci im prosto bili ludi za njima kao i sada.Vzda su neke partije pravili uzivancija bila za otici provesti se :).Ebiga vec sam rekao na lijepom mjestu je stadion i ne moze ti biti lose nikako...Ebote nikad necu zaboraviti kako su smao izgubili u finalu NL ccccc...Vodili su protiv Floride cinimi se 2:0 u seriji i onda su dsli zadnju utakmicu u Chicagu da odigrjau da se plasiraju u world series i zadnja lopta koju je trebao da uhvati ALOU sadasnji igrac Metsa jedan navijac Cubsa je uhvatio iz njegovih ruku i samim tim nije izbacio zadnjeg igraca , skojim bi cubsi vec se lasirali.Nazalost nakon toga FLorida je izjednacila i poslije povela scime su se plasirlai u finale i nakrjau osvojili world series.
Vjeruj mi da je ovaj navijac nakon 2 dana istjeran sa posla :) sve zbog te lopte i neosvojene titule Cubsa.


Evo i tog detalja:) zaista su uklet tim nemaju srece nikako i evo sta im se desilo zadnja lopta koja ih je vodila u world series





evo zaista i fine pjesme chicago cubsa bolje nema :)

SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.