MLB (baseball)

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41157
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 03 nov 2016, 15:15

jestamaji je napisao/la:neka svako gleda ono što mu se đasvi, ali za mene je baseball jedan od najdosadnijih sportova uopšte ... igraju ponekad i po par sati a ništa se ne dešava :mrgreen:
Pa znaju trajati mečevi, ali ne igraju toliko, zato možeš odmoriti, pojesti i popit nešto, ne moraš biti prikovan uz tv kad gledaš, pogotovo tokom reg sezone, tamo do pred kraj augusta ili početak septembra kad postaje pravo zanimljivo. Pravi ljetni sport, možeš ga igrati na svakoj livadi, pogotovo djeca, zato i jeste tamo sa minors ligom to ekstra popularno među djecom.

Mislim kad ovako tek pogledaš treba malo da se ufuraš, nije kao NFL gdje sve vrvi od akcije, jbg imaš 162 tekme, ovamo 16 u sezoni, što je ipak ogromna razlika, ali da zna biti dramatično i zanimljivo naravno da zna, u oktobru posebno. Isto ima dosta taktiziranja, prava šahovska bitka, nije baš jednostavno kako se čini na prvu samo udri lopticu i to je to, ovo je puno više od toga. I ovdje je puno više nejednakosti sa lovom, nema hard capa, zato i ovakve priče poput Clevelanda ili A'sa znaju privući pažnju, kad ovi manji timovi koji ne ulažu toliko naprave rezultat. :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la jestamaji » 03 nov 2016, 15:21

kad_kako je napisao/la:Pa ako pogledas jednu utakmicu u godini, moze se tako ciniti. Ali kad pratis redovno godinama i godinama, pocnes cijeniti sve aspekte igre, a ne samo postizanje poena. Npr. meni je najveci cejf gledati utakmicu kada ima jak pitching duel. Dva jaka pitchera, koji bacaju loptu 150km/h, i svaku loptu pozicioniraju u milimetar gdje su htjeli, a vamo udaraci se gube u nemogucnosti da im ista udare. Ljepota je to vidjeti. Volim ja i ostale aspekte igre, odlicnu defanzivnu/ofanzivnu igru, taktiziranje trenera, jake udarace, odlicne individualne defanzivne igre... ali jak pitching duel je za mene vrijeme uzivancije.
ja najviše volim kad pitcher napuca loptom onoga na bazi pa se kolektivno pomarišu :mrgreen:

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 03 nov 2016, 16:48

Lillard je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:I onda kažu bejzbol dosadan :damn:
Malo je reć dosadan. Da je pameti pa zabranit taj kvazisport :kafa:
Da I gledo sinoćnju tekmu promjenio bi mišljenje definitivno..znaš tako sam i ja mislio kad sam bio u Bosni..možda da zivim u nekom.drugom gradu nebi pratio možda eto da su samo White Sox I u Chicagu jer recimo nemaju toliko vjernu publiku kao Cubsi recimo ....ja sam Cubse i taj sport tako počeo pratiti prvo to mi se svidjela vjernost navijača svih tih godina tako ti je u Bostonu,Chicagu, NYY, Cardinalsi , San Francisco i ako su od ovih navijači tako arogantni ali et.

Sinoć gledam onaj video iz pozadine kad smo dobili pa tamo haman sve Cubs navijači..pa haman ih je bilo 50% sinoć :)

A LeBron pizdek slavi onaj HR Davisa za 6-6 skace ki majmun ko veliki navijač Indiansa a do juče niso kačket NYY i kažu nije glumac i nije curica..nije kitu uvjek.će biti pizda nikad se promjenit neće :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Admir_Sa » 03 nov 2016, 18:10

Admir_Sa je napisao/la:Cubsi kad izgube to bude tako što ne daju nijedan poen. ide ovo u 7 utakmica i biće neka luda drama na kraju
da se citiram :D prokletstvo koze je skinuto, sad još da benfika osvoji evropski trofej i da se i to prokletsvo skine. imal još kakvo :D
nema potpisa

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la jestamaji » 03 nov 2016, 18:46

Admir_Sa je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Cubsi kad izgube to bude tako što ne daju nijedan poen. ide ovo u 7 utakmica i biće neka luda drama na kraju
da se citiram :D prokletstvo koze je skinuto, sad još da benfika osvoji evropski trofej i da se i to prokletsvo skine. imal još kakvo :D
ima pitarsko, to se ne može nikad skinuti :mrgreen:

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 03 nov 2016, 19:08

SaltCityAttack je napisao/la:Uzimamo ovo ubjedjen sam !!! Imamo sad 3 pitchera koji nas vode do toga..bice tesko ali mislim da uzimamo slijedeće dvije i u sedmoj će biti svega ..mislim da ide u 7 definitivno ..ebiga Lackey je povredjen kažu i umjesto a je izasao on tu još baca 50 pitcheva u 2 inninga je previše...a i mi ganjam o HR umjesto da udaramo i walkabout ljude koliko puta je čist Walk Baez i Russell masu beze ali smo imali šansi kameru u ove dvije utakmice da smo udarali ili walkali ljuđe kad je trebalo a ne ganjali HR
Citirao bih se :) ja sam vjerovao u ove momke mislim da smo sedmi (7) tim koji je uspjeo preokrenuti seriju od 1-3 u ovim utakmicama vidjela se razlika u igri gdje nisu Baez i Contreras mahali beze, baš kao i Rizzo..prestali smo ganjat HR napravili negdje nekoliko walks kad je trebalo..tu je Maddon valjda uticao na mlade igrače
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la jestamaji » 03 nov 2016, 19:45

jestamaji je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la: A ovakva WS ode u 7 tekmu i ta game 7 ode u extra inning :tokralju:

Zadnja ovako dobra WS je bila ona između Rangersa i Cardsa, ali ni ta nije otišla u 10 inniga u 7 tekmi, nego je to bila ona luda 6 tekma.
evo čitam pišu najbolja sedma tekma od finala minesote i atlante početkom devedesetih naovamo
evo potvrđeno je i što se TV kvota tiče:

The most-watched Game 7 in the last 25 years since 1991 classic between the Atlanta Braves and the Minnesota Twins, which pulled in a total of 50.34 million viewers on CBS.

Wednesday night's numbers made the contest the fifth-most watched sporting event in 2016, surpassing the Rio Olympics and falling behind only the Super Bowl, the AFC Championship, the NFC Championship and the AFC divisional matchup between the Denver Broncos and the Pittsburgh Steelers.

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la kad_kako » 03 nov 2016, 20:28

U Chicago-u je utakmicu gledalo 2mil domacinstava.

Evo hronologija dogadjaja od Epsteinovog dolaska. Trejdovi, dealovi, draft...

http://www.espn.com/espn/feature/story/ ... 40956997=1
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 03 nov 2016, 22:17

Sad se vozim i car još slavi :)..Kakva poruka Joe Bucku kome ebem mater sinoć smo osvojili i dalje on priča o Indiansima njih hvali više nego nas..čudi me da i u ovoj seriji nije Kershawa spominjao...lik u toku utakmice kad je bilo 6-6 hladno kaže da smo mi u igri samo zbog Rossovog HR a što smo vodili 4 runs, pa onda 3 runa i td..kako.ih nije sramota ..svih 7 rubova su ovi dali na 2 out i što smo pogrešno mjesto jači pitchere i što je Chapmana umoran.. vratili smo se nakon 1-3


slika
Zadnja izmjena: SaltCityAttack, dana/u 03 nov 2016, 22:31, ukupno mijenjano 1 put.
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 03 nov 2016, 22:31

kad_kako je napisao/la:U Chicago-u je utakmicu gledalo 2mil domacinstava.

Evo hronologija dogadjaja od Epsteinovog dolaska. Trejdovi, dealovi, draft...
8
http://www.espn.com/espn/feature/story/ ... 40956997=1
Sta covjek uradi sa Red Soxima i Cubsima strašno respekt majkemi skida covjek prokletstvo hahahaa..ja mislim ako ga neko drugi bude želio angažovati da će morati imanje da mu ponudi..ali sa nama ima 5 godina ugovor produžen tako da treba čekati da mi još barem 2 3 uzmemo :)
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41157
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 04 nov 2016, 08:28

Jedino je NFL bio gledaniji, ni ona game 7 iz juna u NBA finalu nije bila gledanija od ove. Po meni najbolja game 7 još od one iz 2001 kad je Rivera prosuo save u 9 inningu protiv Arizone, to je klasik kojeg je teško nadmašiti :tokralju:



:mrgreen:

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la kad_kako » 04 nov 2016, 10:04

To je video insert iz filma o kojem sam ti govorio. :D

Ova serija ce pomoci da baseball dobije na popularnosti. Ovo ce Cubsima i te kako dobro doci, jer mi potpisujemo novi TV ugovor za 1-2 godine. Bit ce to jedan od socnijih ugovora u MLB. Predvidjaju u rangu Dodgers ugovora od 2-3 milijarde.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 04 nov 2016, 19:50

Parada goriii ja sam slikom snima početak ali nisam mogo priči gore da čujem spiku povukao se ..ima ba više od 3 miliona ljudi sve od wrigley field do Grand Park dole ja sam kad su Blackhawksi uzeli barem mogo proći dole da čujem poslije spiku ali sad nema šanse ahhaah..ostao na Randolph i Michigan o probio se poslije do Columbus dole..ludilo
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la kad_kako » 04 nov 2016, 20:36

Oficijlne brojke su oko 5mil. uzduz citave rute parade.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 04 nov 2016, 22:10

ljudi moji ja sam bio na paradi Blackhawka mogo sam da se probijem sa itog mjesta gdje sam sad tajao izmedju Michigan ave i Randolph tu su prosli i usli u Grand Park ,.,, da se probijes tamo kad su Blackhawksi imali pardu uspjeo am, ali ovaj put nisam migi nema sanse probijao sam se i izgubio volju da se probijem tamo u park gdje su oni odrzali govor.. sanse nema et mnogi nisu doli tamo ko je uspjeo svaka mu cast ... 5 miliona ljudi drama ljudi
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Mig_Mig
Član IO SS.ba lige
Postovi: 12645
Pridružen/a: 03 okt 2008, 12:29
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Mig_Mig » 05 nov 2016, 01:12

Salt cestitam na tituli ! :D Morao sam 108 godina je 108 godina, i zelim ti da cekas sa Bearsima barem pola ili ti ga 54 godine :)
Max Allegri 300 💪💪💪

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41157
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 nov 2016, 19:46

kad_kako je napisao/la:Oficijlne brojke su oko 5mil. uzduz citave rute parade.
Kažu 5-6 mil, to je 7 najveće okupljane ljudi na jednom mjestu u historiji čovječanstva :tokralju:

Sad kreću gostovanja po tv-u :mrgreen:

Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
kad_kako
Moderator
Postovi: 6603
Pridružen/a: 22 maj 2008, 12:57
Lokacija: nicaZe City - Chi City
Kontakt:

Re: RE: Re: MLB (baseball)

Post Postao/la kad_kako » 06 nov 2016, 19:55

rio_Ferdy88 je napisao/la:
kad_kako je napisao/la:Oficijlne brojke su oko 5mil. uzduz citave rute parade.
Kažu 5-6 mil, to je 7 najveće okupljane ljudi na jednom mjestu u historiji čovječanstva :tokralju:

Sad kreću gostovanja po tv-u :mrgreen:

Najvece okupljanje u istoriji U.S.A.

Ma bilo raje iz svih drzava, od Kalifornije, do Sjeverne Karoline. Pratio sam citavu paradu na par kanala, pa ono idu ispitivali raju odakle su.

Dobri su bili na SNL. Hehehe. Bill Murray je tito! :)
Zadnja izmjena: kad_kako, dana/u 06 nov 2016, 19:57, ukupno mijenjano 1 put.
Postovanje treba zaraditi.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la Heller » 06 nov 2016, 19:56

Admir_Sa je napisao/la:
Admir_Sa je napisao/la:Cubsi kad izgube to bude tako što ne daju nijedan poen. ide ovo u 7 utakmica i biće neka luda drama na kraju
da se citiram :D prokletstvo koze je skinuto, sad još da benfika osvoji evropski trofej i da se i to prokletsvo skine. imal još kakvo :D
Sloboda i finale kupa :kafa: :rol:
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
SaltCityAttack
Postovi: 22769
Pridružen/a: 24 jan 2010, 20:49
Lokacija: Tuzla-Chicago
Kontakt:

Re: MLB (baseball)

Post Postao/la SaltCityAttack » 07 nov 2016, 16:20

Sloboda i finale kupa nema veceg prokletstva koliko smo ih izgubili 8 finala :(
SA VJEROM BOGA, FUKARE SLOBODA DO GROBA!
I opet Tušanj, tribina i sindrom ludila
jedan klub, jedan grad i navijačka skupina
OD PROŠLE, NE MOŽE BITI NAM TEŽA GODINA
I DALJE OSTAJEMO SLOŽNI KO' BRAĆA I RODBINA !
FKR TZ 87'

East Family FFC1987

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.