Poker - Texas Holldem

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Monolog » 06 okt 2011, 09:19

Hm, a znanje ništa, je li? Sposobnost čitanja protivničkog lica? Blefanje? To nije vještina? Ili sam ja to nešto pomiješao. Veliki udio ima sreća, al' to je tako u svakom sportu pa i u životu.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Admir_Sa » 06 okt 2011, 09:45

onda je i remi i svaka kartaska igra sport, i tavla isto :roll:
nema potpisa

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Monolog » 06 okt 2011, 09:48

Još nisam vidio da je neko izblef'o u remiju. :mrgreen: Ti si rek'o da je za sport potrebna vještina (konkretno šah), ja ti odgovorih da je isto tako potrebno i za poker. Jbt, kombinacija od 7 karata i ti biraš onih najboljih 5. Dakle, poznavanje matematike (vjerovatnoća i kombinatorika), zatim psihologije (čitanje lica i pokreta)...Ako za to nije potrebna vještina, onda ne znam za šta jeste. :mrgreen:

http://www.pokernewsdaily.com/poker-as- ... port-8700/
The definition of "sport" from Merriam-Webster's is: "physical activity engaged in for pleasure." Thus, undeniably, Poker is in fact a sport. Though Poker is a physical activity, I would consider it more of a "Mental Sport" (if such a category even exists). If there were such a category as "Mental Sport", Poker would reign king. The mental focus, capacity, and endurance it takes to be a poker player often goes widely overlooked, especially in regards to the debate of whether Poker is or is not a sport.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Valencia » 06 okt 2011, 11:36

Iako je poker igra koja se lako uci, moze se reci da je jedna od najkompleksiniji igara, u kojoj je potrebno imati mnostvo razlicitih osobina i vjestina. 'Sreca' je svakako bitan faktor, al' daleko od toga da je presudan kao u drugim kartaskim igrama. Kukavice i zicerasi definitivno nisu osobe koje mogu uspjeti u pokeru. Takvi igraci se lako citaju, moze im svaku desetu ruku dolaziti AA, al' to kod dobrog igraca nece naplatiti. Polako ih ocopaju blajnodovi, lako ih izblefirati. Sa druge strane pretjerano agresivni igraci su osudjeni na propast, jer ce ih dobar igrac kad tad docekati i uzeti sve sto imaju. Dakle, treba pravilno balansirati zatvorenost i agresivnost. Pri tome je vazno zadrzati nepredvidivost. Majstorstvo je svjesno odigrati blef na protivnikovu jaku ruku (na manji pot), pokazati kako igras kada blefiras,.. Onda identicnu ruku ponoviti kada si jak ko zemlja. Los igrac uglavnom pomisli da je ponovo u pitanju blef. Dakle, kljucno je miksati igru kako bi se zadrzala nepredvidivost. Igraci koji igraju jednostrano se lako citaju i na kraju ih nikakva sreca ne moze spasiti. Treba znati kada ispasti 'kukavica', a kada pokazati 'hrabrost'. Da bi odigrao vrhunski potrebno je uci u psihu protivnika, shvatiti na koji nacin razmislja, procitati njegovu igru, procitati njegov izraz lica,... Smirenost i strpljivost su nevjerovatno vazne osobine u pokeru. Ko nema te osobine nema sta traziti u pokeru. Posebno je vazno zadrzati smirenost i strpljivost kada te ne ide karta, sacekati svoju pravu priliku. (Te dvi osobine su ujedno moja najveca boljka,.. Mislim da imam dobru igru prvih sat - dva, al' uglavnom padam na duze staze. Zbog toga nema sanse da budem vrhunski pokeras. Jednostavno, nemam neophodne osobine za to.) Jednako je vazno ne dozvoliti da te savlada euforija kada te ide karta. Potrebno je imati nevjerovatnu mentalnu snagu. Potrebno je imati natprosjecnu inteligenciju (mozda i ovdje padam :mrgreen: ), skoro kao u sahu. Poker je strategija, igra lucidnosti, psihologije, hrabrosti, blefiranja, strpljenja, smirenosti,.. itd itd,... Nisu dzaba napisane stotine knjiga o pokeru, a ne znam da su napisane o remiju :mrgreen: . Ja sam profesionalac u remiju ( :mrgreen: ), nema covjeka na planeti kojeg ne mogu pobjediti u ovoj igri, dok u pokeru ima hiljade igraca kojim pera ne bi mog'o odbiti. Na 'nsbetpokeru' ima nekoliko izuzetnih igraca koji su se okusali protiv Dogished/Hu4rollz, pa su u 95% slucajeva izasli kao gubitnici. Nemoguce da je momak toliko sretan :mrgreen: . Onda imate na 'pokerstars' Isildur1 (Viktor Blom) koji je milione zaradio igrajuci poker. Nema te srece koja te protiv njega moze spasiti (1v1).

A da li je poker sport!? E u to ne bih ulazio,.. Ne poznajem materiju da bi znao sta je potrebno da odredjena igra udje u sport.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Devil » 06 okt 2011, 20:53

Admir_Sa je napisao/la:Normalno da je sport, isto kao i npr hrvanje/karate...svojom vjestinom savladavash protivnika

a poker nije sport jer nema ama bash nikakve razlike izmedju mene i nekog tamo sto razvaljuje, sve je do srece i karte. isto kao npr jumb
Moram opet da te ispravi,pogresno postavljas stvari odmah u startu...
Kazes da je sve do srece,kako onda objasnjavas cinjenicu da npr.Negreanu sa 36 godina ima 4 WSOP narukvice i 30-ak finalnih stolova,dakle samo na WSOP-u,bez ovih ostalih turnira,zar je bas tako zagazio u ****,ili ga pokenjalo jato ptica pa da ima toliko srece,ili Phill Helmuth 11 WSOP narukvica,oko 50 puta finalni sto,i verovatno oko 100 puta zavrsavao u novcu.I to sreca ? Sreca moze biti jednom,slucajnost maksimalno 2 puta,ali kada ti zavrsis ovoliko puta kao ova dva,ili jos nemali broj majstora pokera onda je to zasigurno neka vestina.Poker strucnjaci se slazu u oceni da je u Pokeru 80-85% vestina,a ostatak otpada na srecu,i slazem se zaista,sreca je jedino kada se dele karte,ali opet nebrojno puta su ovakvi majstori poput gore spomenutog Hellmutha ili cak Hachema koji je cak i mnogo poznatiji po tome,vadili se sa 2,4,ili 3,3 kartama na koje bi retko ko povukao,secam se jednog Europe Toura,kada je Negreanu sa 2,2 digao poprilicno lepe zetone,jer je sve izblefirao. :lol: :roll:
Problem je sto mi na Balkanu imamo predrasude po pitanju ovoga,ali realno kada sah,kada pikado,kada ne znam ni ja kakvi sportovi mogu biti sportovi sto ne bi i ovo.Pre par godina poker udruzenje Ceske je zahtevalo na sudu od Vlade da im dopusti da se poker prekvalifikuje u sport i dali im argumente sto je na kraju i ucinjeno.Navodno samo u Ceskoj ima 60000 sada profi i poluprofi igraca pokera.
Jos jedna bitna stvar zbog koga kod nas nece da prihvate poker kao sport je zbog oporezivanja,i i dalje se poker smatra igrama na srecu,jer oni stotinama hiljada vise uberu na ime poreza za to,nego kada bi poker bio sport.
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la HOPLIT » 06 okt 2011, 22:00

Poker, bilijar, pikado, šah itd. to za mene nikad neće biti sportovi. Još malo pa će i igranje kladionice proglasiti sportom. Ljudi koji kockaju su godinama važili za budale a sad su odjednom sportisti.
Da vas pitam, vas koji zagovarate tezu da je poker sport: hočete li svoju djecu savjetovati da igraju poker?
YNWA!

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la CoDe » 06 okt 2011, 22:14

HOPLIT je napisao/la:Poker, bilijar, pikado, šah itd. to za mene nikad neće biti sportovi. Još malo pa će i igranje kladionice proglasiti sportom. Ljudi koji kockaju su godinama važili za budale a sad su odjednom sportisti.
Da vas pitam, vas koji zagovarate tezu da je poker sport: hočete li svoju djecu savjetovati da igraju poker?
Dobro ti neznaš onda šta je sport ? Drugo je kad uzmeš lovu i kockaš to ok to je kocka ! Ali ovi ljudi igraju neki turnir kao bilijar, poker kao što je u nogometu Liga Šampiona i finalna nagrada su pare kao i u svakom sportu ;) !

Poker je sport sigurno samo što mi ovdje kockamo to je druga stvar .
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Devil » 06 okt 2011, 22:30

HOPLIT je napisao/la:Poker, bilijar, pikado, šah itd. to za mene nikad neće biti sportovi. Još malo pa će i igranje kladionice proglasiti sportom. Ljudi koji kockaju su godinama važili za budale a sad su odjednom sportisti.
Da vas pitam, vas koji zagovarate tezu da je poker sport: hočete li svoju djecu savjetovati da igraju poker?
Nit' ga savetovati niti odgovarati od toga da igra poker,naravno govorim o profesionalnom igranju pokera,ne o pokeru sto se igra po bircovima u kuce,auta,stanove...vec o profesionalnom pokeru.
Jednom prilikom na jednom forumu naisao sam na jednu vrlo dobru definiciju koja je glasila nesta na foru:"Sport je nesta gde se nadmeces,osvajas,imas sponzore,imas publiku,titule i novac,ne moras bildati i znojiti se da bi bio sportista".Istina u pokeru ima i znojenja ali to nije tema. :mrgreen:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Adnanix
Postovi: 131
Pridružen/a: 16 feb 2010, 21:32
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Adnanix » 06 okt 2011, 22:31

Ja igram evo na pokerstarsu vec 3 godine i ponekad uletim "in money".
Ko sto neko rece najbolji su ovi sa par hiljada startera pa ako uleti uleti.
To samo petkom ili subotom navecer zbog posla pa do zore
jer turnir zna trajati po 8-9 sati (zavisi dokle doguras :mrgreen: )..
Najbolje plasiran sam bio 2. kod 1100 igraca i uzeo 3500 milje dollara znaci ima hajra... :P
Nekad naleti i neko nas pa malo razbacimo suplju dok nas ovi ne opomenu da
se samo engleski smije pisati.. Inace je navise ovih rusa u zadnje vrijeme a i skandinavija je pravo jaka..
U zadnje vrijeme sam probo i http://www.pkr.com/de/" onclick="window.open(this.href);return false; , nije lose jer je sve u 3D i imas svoj avatar...
Osjecas se ono ko da pravo sjedis za stolom sa rajom jer imas mnogo nekih mogucnosti
aktivno da utices na igru pomocu mimke, kako sjedis za stolom, trikovima, akusticnim komentarima
i milion nekih fora... Jedino sto nema puno stolova i bezbroj turnira ko na pokerstarsu npr...

CoDe
Postovi: 1618
Pridružen/a: 03 sep 2009, 13:36
Lokacija: Donji Vakuf <3
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la CoDe » 06 okt 2011, 22:34

adnane a brate kako ide poker jer brate ono koliko ispada igrača koliko imaš na početku i tako ?
Ja volim volim samo tebe i samo tebi tebi dajem sve i sa Sjevera ces cuti nasu pjesmu Sarajevo VOLIM TE !

Avatar
Adnanix
Postovi: 131
Pridružen/a: 16 feb 2010, 21:32
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Adnanix » 06 okt 2011, 22:54

CoDe je napisao/la:adnane a brate kako ide poker jer brate ono koliko ispada igrača koliko imaš na početku i tako ?
Imas dosta vrsta turnira tako da ti ne mogu reci toliko i toliko....
Imas turnira sa po dolarom uplate a imas sa par stotina...
Onda negdje pocinjes sa 1500 negdje 3000 negdje 5000 chipova,
imas turboturnire gdje blindovi brze skacu... imas turnire sa rebay/addon znaci ako ispadnes
mozes se jednom uplatiti ili imas trunira gdje prvi sat mozes da ispadas koliko hoces puta
i opet uplatiti da nastavis turnir.. Mali procenat igraca koji ostane do kraja turnira dobija lovu.
Ja naprimjer kad nemam mnogo vremena odigram rado turboturnir ogranicen na 180igraca,
traje oko 2 sata ako dodjes na finaltable... Prvih 18 je isplaceno, kod 12 ulozenih Dollara to ti je oko 600 za prvo mjesto... I ja da kazem, ne smatram to kockom zavisi samo kako se odnosis prema pokeru i ne pretjeravati
i igrati samo kad je covjek odmoran i sa ciljom... Znam par momaka koji su auta kupili preko pokera i normalni ljudi... Imas dosta levata i onih koji vjerovatno imaju previse para pa iz zajebancije blefiraju itd i takve klepam po usima iako je u poslednje vrijeme sve teze i teze, jbg valjda i oni skontali... :lol: ;)

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Valencia » 07 okt 2011, 00:26

Devil je napisao/la:
HOPLIT je napisao/la:Poker, bilijar, pikado, šah itd. to za mene nikad neće biti sportovi. Još malo pa će i igranje kladionice proglasiti sportom. Ljudi koji kockaju su godinama važili za budale a sad su odjednom sportisti.
Da vas pitam, vas koji zagovarate tezu da je poker sport: hočete li svoju djecu savjetovati da igraju poker?
Nit' ga savetovati niti odgovarati od toga da igra poker,naravno govorim o profesionalnom igranju pokera,ne o pokeru sto se igra po bircovima u kuce,auta,stanove...vec o profesionalnom pokeru.
Jednom prilikom na jednom forumu naisao sam na jednu vrlo dobru definiciju koja je glasila nesta na foru:"Sport je nesta gde se nadmeces,osvajas,imas sponzore,imas publiku,titule i novac,ne moras bildati i znojiti se da bi bio sportista".Istina u pokeru ima i znojenja ali to nije tema. :mrgreen:
Upravo tako.

Satanizacija pokera i bilo cega drugog nema nikakvog smisla. Ako ti je dijete inteligentno, onda moze 'sve' (ne dop sa limuntosom i slicna **** :mrgreen: ) probati, ako je dalabu, onda ga najbolje zavezati za radijator :mrgreen: . Pretjerivanje svake vrste nije pozeljno, a inteligentni ljudi uvijek znaju naci mjeru i odustati na vrijeme.

Kako mogu biti budale Tom Duan i Viktor Blom koji zaradjuju milione od pokera :mrgreen: !? Pa to nema nikakvog smisla.

Devil je lijepo napisao,.. Treba razgraniciti profesionalni poker od 'ulazem stan i zenu u ovu ruku' :mrgreen: .
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Blue_He4rt
Postovi: 3124
Pridružen/a: 26 maj 2010, 00:46
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Blue_He4rt » 07 okt 2011, 01:44

Monolog je napisao/la:Hm, a znanje ništa, je li? Sposobnost čitanja protivničkog lica? Blefanje? To nije vještina? Ili sam ja to nešto pomiješao. Veliki udio ima sreća, al' to je tako u svakom sportu pa i u životu.

Svaka cast @Monoloze na odgovoru ;) Itekako je znanje sazeto u svijetu pokera barem kada je u pitanju Texas Hold`em.

Blef je glavno oruzje u igri.Ko je los blefer moze se cupati na sreci tj.kakve ti Dzazira karte okrene.Postoji i taktika od igraca do igraca.Umalo zaboravih na to.Meni se vise sviđa agresivna od pasivne.Dobijes solidne karte odmah poceti gristi dok cekanje jakog para karti u rukama (Raketa,A K,A Q) te nece dovesti nigdje.Tako ja igram :mrgreen: .

Kao sto rece i @Devil velika je razlika između profesionalnog i pokera tipa ulazem 3 dulma njive.Inace imam iskustva u ovom pokera u praksi(uzivo).To ne bih svrstao u kockanje iz razloga sto su ulozi 1km-2km(cisto iz zabave).Odneses 15 km za 10 min,nije lose.Međutim,da je meni zasjesti za onaj zeleni sto pa poigrati sa profesionalcima.Imam osjecaj da bi ih izdominir`o :mrgreen:
Chelsea F.C.

Avatar
Zomby
Postovi: 238
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:25
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Zomby » 30 okt 2011, 14:57

[youtube][/youtube]
:shock: Ovaj Lewis je loše odigrao kod poker Q ali je imao sreće sto je lik imao 99 :mrgreen:
[youtube][/youtube]
:shock:

Avatar
Reuf
Postovi: 641
Pridružen/a: 28 okt 2011, 15:09
Lokacija: Sicilia ; Siracusa
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Reuf » 18 nov 2011, 14:07

[youtube][/youtube]
:shock:
Nerealno :o

Sretno ali i mudonjski definitivno.
Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

Avatar
Valencia
Postovi: 5407
Pridružen/a: 10 dec 2008, 17:47
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Valencia » 04 apr 2013, 13:20

Ako neko igra poker u pravu lovu i poznaje ljude koji igraju, neka mi se javi na pp. Imam zanimljivu ponudu.
Nikad za nista ne krivi druge. Cim si u situaciji da ti sudbina zavisi od drugih, nesto si pogrijesio.

Avatar
Otelo
Postovi: 33477
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la Otelo » 25 jun 2013, 00:21

Jel prati ko poker?

Ja trenutacno gledam IV sezonu WPT-a na Areni,pravo interesantno bude :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

shakalll
Postovi: 350
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:20
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la shakalll » 28 feb 2015, 00:52

Igra li ko sa foruma na poker stars mozda :D
1946

Avatar
alemsa
Postovi: 23907
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la alemsa » 28 feb 2015, 02:01

shakalll je napisao/la:Igra li ko sa foruma na poker stars mozda :D
Igro sam nekad, nabio sam bio 15 miliona chipova, al' prije brat bratu 7 godina
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

shakalll
Postovi: 350
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:20
Kontakt:

Re: Poker - Texas Holldem

Post Postao/la shakalll » 01 mar 2015, 02:04

alemsa je napisao/la:
shakalll je napisao/la:Igra li ko sa foruma na poker stars mozda :D
Igro sam nekad, nabio sam bio 15 miliona chipova, al' prije brat bratu 7 godina
Zadaca je to Bgm kralju, svaka cast :D
1946

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.