Adnan Catic alias Felix Sturm

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

izet fazlinovic
Postovi: 221
Pridružen/a: 02 okt 2008, 12:35
Kontakt:

Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la izet fazlinovic » 03 nov 2008, 11:12

Sta vi mislite o najboljim "bosanskom" bokseru.

Sto je promenio ime?
Sto boksa pod njemackom zastavom ?
Jeli voli Bosnu?
itd., itd.

Avatar
Lishche
Postovi: 166
Pridružen/a: 08 maj 2008, 08:21
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Lishche » 03 nov 2008, 12:11

Zna da boksa...

Preksinoć je malo kiksao u prvih par rundi kada je dopustio onom Sylvesteru da ga par puta ozbiljno udari ali se od 5 runde uozbiljio i odlično odboksovao do kraja... U zadnjih 6/7 rundi nije skoro primio udarac...

Sve ostalo... Mene manje zanima...
http://www.powerplaymanager.com/r219458

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la ribery » 03 nov 2008, 15:54

Odlican bokser, ali ova borba u petak nije bas pravi pokazatelj njegove vjestine. Nekako mi je izlgedao nezainteresovano, kao da mu je bilo mrsko da se bori. Puno bolja prosla borba protiv Griffina, ili ona protiv onog crna, Gonzalesa...
Eh, sad da pokusam odg. na tvoja pitanja... Primijenio ime-vjerovatno radi laksem izgovora, da bi svabama lakse ostao u uhu. Pod njemackom zastavom boksa jer je rodjen u leverkuzenu, tamo odrastao tamo trenirao, Njemci ga uzeli sebi i to je to... Narvano da voli Bosnu, uvjek naglasava kako je Bosanac, poslije svakog meca uzme nasu zastavu :!:


Azer
Postovi: 2
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:13
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Azer » 09 nov 2008, 23:16

Dolazi svakog ljeta u Blagaj blizu Mostara da klanja Bajram namaz,drama je lik,organizovao je bezbroj manifestacija i dodijelio je bruku donacija,SVAKA ČAST MAJSTORE SAMO NASTAVI I AKO BOG DA I OVOG LJETA DA ZAJEDNO TRČIMO

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Lovac » 11 nov 2008, 18:29

Evo da ne pretrpavam forum i ne dodajem bezveze temu BOKS, ja cu nesto napisati ovdje.

Redžović u subotu za svjetski naslov
Adnana Redžovića, jednog od najboljih K-1 boraca u BiH, u subotu očekuje borba za naslov prvaka svijeta u tajlandskom boksu po K-1 pravilima.
Naš takmičar će se u švicarskom Luzernu sastati sa domaćim takmičarem albanskog porijekla, Mitatom Tahirsilajem.

E ovo mi nikad nije bilo jasno, kakav ba prvak svijeta, pa mi imamo sto boksera koji su neki prvaci svijeta, a u svijetu niko nikad nije cuo za njih..mozel mi iko ovo objasnit jer mi ovo nikad nije bilo jasno.. :?
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la ribery » 11 nov 2008, 18:35

Ma ima puno nekakvih kategorija, podkategorija, pravila... Probacu naci sve to na wikipedii, iskreno ni meni pocesto nije jasno...Puno nekakvih prvaka svijeta... :roll:

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la ribery » 12 nov 2008, 15:57

Prvo, evo prema tezini boksera:
* Papir, do 48 kg
* Muha, 48-51 kg
* Bantam 51-54 kg
* Perolaka, 54-57 kg
* Laka, 57-60 kg
* Poluvelter, 60-64 kg
* Velter, 64-69 kg
* Srednja, 69-75 kg (prve borbe u srednjoj kategoriji počele su se održavati 1840-ih.)
* Poluteška, 75-81 kg
* Teška, 81-91 kg
* Superteška, 91 kg +
(kod zena je nesto drugacije)
Eh sada imaju ova WBA, WBC, WBO, IBF "lige". Bokser valjda moze ucestvovati u kojoj hoce od njih, npr. Wladimir Klitschko je trenutni prvak u superteskoj kategoriji u IBF i WBO verziji. Izmedju liga vjerovatno postoje male razlike u pravilima i sistemu natjacanja.
Ovo sto sam napisao, uopste nisam siguran, nego mi je to nekako "logicno" :)
Ako se ko razumije u boks, neka nam detaljnije pojasni ova pravila ;)

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Lovac » 12 nov 2008, 16:05

ribery je napisao/la:Prvo, evo prema tezini boksera:
* Papir, do 48 kg
* Muha, 48-51 kg
* Bantam 51-54 kg
* Perolaka, 54-57 kg
* Laka, 57-60 kg
* Poluvelter, 60-64 kg
* Velter, 64-69 kg
* Srednja, 69-75 kg (prve borbe u srednjoj kategoriji počele su se održavati 1840-ih.)
* Poluteška, 75-81 kg
* Teška, 81-91 kg
* Superteška, 91 kg +
(kod zena je nesto drugacije)
Eh sada imaju ova WBA, WBC, WBO, IBF "lige". Bokser valjda moze ucestvovati u kojoj hoce od njih, npr. Wladimir Klitschko je trenutni prvak u superteskoj kategoriji u IBF i WBO verziji. Izmedju liga vjerovatno postoje male razlike u pravilima i sistemu natjacanja.
Ovo sto sam napisao, uopste nisam siguran, nego mi je to nekako "logicno" :)
Ako se ko razumije u boks, neka nam detaljnije pojasni ova pravila ;)
Ma drama buraz, pa mi imamo 20 svjetskih prvaka u svim tim kategorijama, a nidje veze ni jedan..cast ovom "njemcu" Adnanu.
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

Avatar
secer
Postovi: 3254
Pridružen/a: 19 okt 2008, 09:16
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la secer » 12 nov 2008, 17:13

Sve sto vas zanima iz svijeta box-a moja malenkost (bivsi bokser) ce vam odgovoriti(koliko budem znao)
Sto se tice kilaza podatke koje je iznjeo ribery odnose se na amaterski box.Profesionalni:
-pero do 47,628-trenutno superchamp je Roman Gonzalez
-polumuha do 48.988-Ivan Calderon
-muha -50,802-Nonito Donaire
-supermuha-52,163-Cristian Mijares
-bantam(patuljak :D ) -53,524-Anselmo Moreno
-superbantam-55,338-Israel Vasqez
-pero-57,153-Chris John
-superpero-58,967-Manny Pacquiao
-la(h)ka-61,235-Nate Campbel
-superlaka-63,503-Ricky Hatton
-velter-66,678-Antonio Margarito
-polusrednja-69,853-Sergy Dzinziruk
-srednja(najstarija)-72,574-Kelly Pavlik(WBC, WBO) Adnan Catic (F.Sturm) -WBA, Arthur Abraham IBF(druge sampione-po ostalim verzijama a za manje klase nisam ni navodio-jedino ako nekog bas zanima)
-supersrednja-76,203-Joe Calzaghe WBA-super(povlaci se pa ce biti Mikkel Kesler WBA)
-poluteska-79,378-vodi se da je Szolt Erdei WBO iako je trenutno daleko najbolji Bernard Hopkins ili pak Joe Calzaghe koji se popeo u ovu kategoriju ali, kao sto rekoh, povlaci se.
-kruzer-90,720-Steve Cunningham IBF
-teska(kraljevska) sve iznad 90,720-najbolj boxeri trenutno su braca Klicko:Vladimir drzi pojas po verzijama IBF i WBO a Vitali WBC.

Nas Ado nije nokauter ali je mozda najbolji tehnicar na svijetu-covjek koji se bas trudi i ostavice i posljednji atom snage pa su njegovi mecevi bas spektakli.Pokazao je Sebastijanu sta je box na visokom nivou.
Sto se tice nase shaban lige i nekadasnjih prevaranata ala Mensur Peljto ili Zijo Poljo kojeg sam gledao u Mejdanu kada je tukao ajforskog kuhara iz baze na Dubravama :D To je bio haos :D dovedose mu crncugu k´o da je od Ilincice odvaljen-pravi dzin.Malo ga Poljo sutnu a on se jado opruzi k´o vreca :D
Jos sam skoro gledao Salku Zildzica..
Sve katastrofa, niko nece da trenira a svaki je nebruseni dijamant kojeg kad obrade strucnjaci na zapadu obavezno bude prvak.
To su nekad bila vremena :D (malo poslije rata) pjani odemo u Banovice :D (krenemo trijezni stignemo pjani) :D
vido, lajkovo, da **** i mogu da umrem XD

film i kinematografija - tema gdje ne postoji vlastito misljenje, samo klaretovo i pogresno!

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Lovac » 12 nov 2008, 17:45

E super buraz, malo mi je jasnije koliko toliko ;)
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

izet fazlinovic
Postovi: 221
Pridružen/a: 02 okt 2008, 12:35
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la izet fazlinovic » 13 nov 2008, 21:16

Jeste li culi za Borbu koja ce najvjerovano biti u Martu

Arthur Abraham(prvak IBF) i Adnan Catic(prvak WBA) zele Borbu za Super Championa.
Evo cijela Njemacka prica o tome i pita se jeli je to moguce, zbog Promocije. Adnan Catic ima Ugovor sa njemackim Kanalom ZDF, a Arthur Abraham ima ugovor sa ARD. I tude je vec prvi problem. Na kojem programu ce biti ta borba( misle da bude na oba dvoma) ali se ukljucio najveci njemacki kanal RTL, koji sada isto zeli prenositi tu Borbu u najbolje vreme(20:15 sati). Eto to je meni se cini najveci problem, cuo sam za jos neke probleme ali su Adnan i Arthur naglasili, da zele za svaku cijenu tu Borbu i da njima nije do pare.
Ma bilo bi super kad bi se vise jednom znalo koji je Borac najbolji u Njemackoj i u Evropi pa da se moze boriti u Americi i tamo otici kao Super Champion

PS: Arthur Abraham je Armenac, kad bi bila Borba Adnan Catic bi ga nabusio sa 4:1 :)

Avatar
Zagor
Postovi: 5498
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Zagor » 13 nov 2008, 21:19

Može neko postaviti kakvih slika od Adnana, ali slika dok je sa našom zastavom. Ako ima čak neka sa ovog zadnjeg meča...?! ;)
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la ribery » 13 nov 2008, 21:24

slika

Avatar
Lovac
Postovi: 912
Pridružen/a: 14 sep 2008, 01:34
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la Lovac » 13 nov 2008, 21:59

Bravo ribery, da vam iskreno kazem gledao sam ga na TV 100 puta kad prica nesto al nikad nisam gledao njegovu borbu, ako ima neko jos slika nek stavi..
Kad skontam nesto pametnije napisat cu

izet fazlinovic
Postovi: 221
Pridružen/a: 02 okt 2008, 12:35
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la izet fazlinovic » 18 nov 2008, 20:10

Evo bice kako izgleda borba "CATIC VS ABRAHAM".
abrahamov manager, nudi Caticu 2,5 miliona eura, za tu borbu, i zeli da se borba prenosi na ARD. I on je reko, da zeli odgovor do cetvrtka(20.11.08), kad nedodze odgovor do tada; onda nema nista od toga.

ps. od prilike, bi borba trebala biti 28.februara ili 14. marta.

Avatar
secer
Postovi: 3254
Pridružen/a: 19 okt 2008, 09:16
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la secer » 05 dec 2008, 11:19

Lovac je napisao/la:Bravo ribery, da vam iskreno kazem gledao sam ga na TV 100 puta kad prica nesto al nikad nisam gledao njegovu borbu, ako ima neko jos slika nek stavi..
Imas na youtube gotovo sve borbe.
Sto se tice meca sa Abrahamom tesko da ce do njega doci.
Dvije najvece promotorske kuce Universum(Catic) i Sauerland(Abraham) nisu za taj mec.
Nesto oni i pricaju ali je to samo da se zamazu oci narodu jer nece da izlazu svoje boxere br.1 mogucnosti poraza.
Jedino ako bi pritisak bio neizdrziv onda ce doci do meca.
Do prije 2 godine Ado je mogao prilicno lako pobijediti(pobjedio je Abrahama i to 2 puta kao amater) ali je taj Abraham toliko napredovao da se sada bas bojim za Adu iako vjerujem da bi i sada pobjedio na poene ali knap.
vido, lajkovo, da **** i mogu da umrem XD

film i kinematografija - tema gdje ne postoji vlastito misljenje, samo klaretovo i pogresno!

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la geronimo » 12 dec 2008, 14:31

Do borbe ce sigurno doci,pitanje je vremena. Jer javnost u Njemackoj je izuzetno zagrijana za taj box mec,samo jos ca se promoteri dogovore. Slazem se da ce borba biti neizvjesna i ujednacena,svaki od boksera ima svoje adute,Adnan neprikosnovenu tehniku,Abraham mi opet djeluje fizicki jaci,korpulentniji. Ipak blaga prednost za Adnana.
Vom Jäger zum Gejagten

sukisp
Postovi: 528
Pridružen/a: 15 sep 2008, 06:09
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la sukisp » 18 dec 2008, 03:57

Felix Sturm kako ,,gordo,, bosanski zvuci :evil: :roll:

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Adnan Catic alias Felix Sturm

Post Postao/la geronimo » 18 dec 2008, 23:11

sukisp je napisao/la:Felix Sturm kako ,,gordo,, bosanski zvuci :evil: :roll:
Stari ciniku :mrgreen: ...draze mi je i milije i tako,nek' nikako :!: :?: Napred Adnane..upps..Felix..u nove pobjede..s tobom u ringu, makar nakon tvoje pobjede mozemo vidjeti bosansku zastavu... a ostali skeptici neka cekaju kad ce ih Mensur Peljto obradovati. :evil: :D
Vom Jäger zum Gejagten

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.