NFL

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
alemsa
Postovi: 23843
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la alemsa » 17 jan 2018, 00:02

Luminary je napisao/la:
alemsa je napisao/la:slika
Nauci sta od ljudi @luminary
Jeste, zato se i igra samo u Americi. Isto kao i Nascar, treba sam nauciti pravila, najbolji moto sport na svijetu, 500 krugova zacas prodje. Tu je i bejzbol, 5 sati igre, nema nista ljepse. :rol: Boli me briga sta kaze admin jedne od trilion fejsbuk stranica, znam ja pravila itekako. Vjerujem da bi vam i kriket prodali kao nesto "must have", ali vas zajebase Indijci i Pakistanci. :salut:
Ne moze biti kad ti treba oprema da igras ne mos nasuho ovako. Fudbal je najpopularniji jer ti treba samo lopta da ga igras, bos ga mosh igrat, za golove 2 kamena stavis i igras.
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
anonymousHD
Postovi: 8675
Pridružen/a: 05 nov 2010, 09:56
Lokacija: 72000, Bistua Nova, BiH
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la anonymousHD » 17 jan 2018, 00:13

Sve je to od čovjeka do čovjeka i šta čovjeka privlači, šta voli. Ti možeš svaki sport da pljuješ, jer svako ima drugačiji ukus, ima ljudi pljuju nogomet, pa šta mu možeš?
Svaki sport je na svoj način zanimljiv i dobar, sve je do čovjeka da li će mu dati šanse i posvetit se, gledati ga. Ja sam zadnje dvije godine gledao i MLB povremeno, igra se dugo, ali isto tako može biti veoma zanimljiv, sve je do osobe, ha ja.

Avatar
Winters
Postovi: 2197
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Winters » 17 jan 2018, 00:34

Pa to je poanta svega, mene primjera radi niti malo ali baš niti malo ne zanima odbojka niti je smatram zanimljivom pa ne idem u temu gdje se raspravlja i priča o odbojci i pljujem je jer se eto meni ne sviđa, čak nemam niti neku potrebu ili nagon za time poput ovog, iz nekog razloga silno frustriranog korisnika koji svake sezone dolazi i piše isto.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
sljivo
Postovi: 14300
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la sljivo » 17 jan 2018, 00:51

U većini timskih sportova smo navikli da su zanimljivost nosi, i nosi, ofanzivni dio igre. U ovoj to nosi u defanzivni, kad su ekipe loše na jednom kraju na drugom se svašta dešava i to drži pažnju. Ovaj sport je nevjerovatno zanimljiv i uzbudljiv, toliko je detalja koji oboje jednu tekmu da je to nevjerovatno. Sad kad ima neki derbi (evropskog) fudbala to više i ne gledam kad ima dobra tekma u američkom.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Edin TM87 » 17 jan 2018, 01:12

Yebo sport koji je entertainment i u kojem sudije rade sta zele i kad zele. Ok i fudbalu je more sudijskih gresaka, al' otkako se uveo VAR u nekim ligama vise nema greska, ispravne su odluke. U americi imaju video 10 godina ali svejedno je idalje sve na sudijskoj procjeni i onako kako oni kazu. Eno cak i u NBA Antetakumpo kad je nagazio liniju za pobjedu protiv Oklahome, jel' moguce da 5 sudija to nisu vidjeli na snimci? Hahah. A sto se tice NFLa tu je previse gresaka cak i na osnovu videa, a da ne govorim o zastavicama gdje imas more losih odluka na svakoj utakmici. Sudije ih cak nekad bacaju na reakciju igraca, na prevaru ili jednostavno jer neka ekipa treba proci dalje.

Sport je fakat nevjerovatno zanimljiv, al' ne postoji sport gdje te sudija vise moze pokrast nego u NFLu ali zato se i vodi kao zabava, a ne kao takmicenje i nema razlike izmedju NFLa i WWE u americkom sistemu.

Dalje, znam dosta ljudi kojima je ragbi duplo bolji sport od americkog fudbala i pogledali su oba, ovaj im se vise svidja sta ces. Sport se ne moze poredit po zanimljivosti, jer je svaki zanimljiv na svoj nacin i za svaki treba tehnika, snaga, brzina, trening, talent. Ni jedan nije poseban u odnosu na drugi. Recimo za odbojku treba puno vise tehnike i talenta nego za americki fudbal, gdje je dovoljno da budes krkan od 120 kila bez trunke mozga i da uzimas milione. Da ne pricam o sportovima gdje dominira mentalna vjestina.

Druga je stvar sto su ostatku svijeta americki sportovi sranje cisto, a amerikanci ih dizu samo jer su njihovi i hoce da budu posebni, a cak i oni znaju da su sranje, recimo baseball, al' opet kazem stvar je ukusa...
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37546
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 jan 2018, 01:24

Ja ne mogu gledati college i Kanadu/EU i te lige ali NFL liga mi se svidja. Liga ne zavisi od zvijezda, svaki igrac bude zamijenjen kada se povuce brzo (za razliku od NBA gdje kada izgubis glavnog igraca nema te nigdje). Onda sve je nepredvidljivo od drafta pa dalje i mozes za 2-3 godine sa dobrim potezima preokrenuti stvari. Dalje detalji odlucuju i moras misliti na sve.
Prenosi su vrhunski, guraju se ekipe da igraju na sto boljim stadionima, format je interesantan.
Definitivno liga koju je kada sam poceo pratiti u BIH slabo ljudi pratilo tamo nekada 2006. Sada ima mnogo vise ljudi koji to prate i koji uce. Dokaz za to je da se osnivaju neke football ekipe po drzavi u 2017. Za 10 godina sam uvjeren da ce pola BIH pratiti to isto kao sto se i sa NBA desilo.

Liga ima definitivno vise prednosti od svih drugih takmicenja. Sada kao sport se mozda nekom ne svidja na prvu ali nije ni fudbal ono sto je prije bio, izgubilo je to neku draz, cak je i LP postala dobrim dijelom dosadna. Jbg preko okeana su tamo svi isti, ides u nebesa pa padnes nisko. U fudbalu bukvalno eto jedan igrac kaze "necu iz Uniteda u Arsenal, ne zelim u klub nizeg ranga". Pa :puke: Da je tako bilo u fudbalu prije 15 godina nije. Ako je vec tako pravi ligu Evrope i neka igra 20 najbogatijih.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Edin TM87 » 17 jan 2018, 01:48

Pa ja sam licno u januaru 2011. s kolegom poceo pravit plan i promociju americkog fudbala u BiH. Mi smo prakticki ovaj sport donijeli u BiH, trazili clanove, sponzore, trenere, terene, termine, opremu i jos mnogo toga. Bilo je dosta podsmijehivanja ali i raje sto je prepoznala ideju, nakon par mjesec vec je tu bilo dovoljno ljudi, pa smo gostovali u Srbiju malo trenirali s njima, da nam pokazu osnovno, onda smo nasli trenere Amerikance i sponzore neke. Na kraju ispadose Sarajevo Tigersi, a danas su to Sarajevo Spartansi, pa prva tekma u BiH protiv Sofia Bearsa na otoci, ima tu citava historija. Danas su Spartansi prava ekipa, i pravo su uspjesni, cak su bare bare sa najjacim hrvatskim ekipom, Srbi su dosta jaci i kod njih cak klubovi daju plate igracima dovode Amere da igraju. Pa onda su pokrenuli i ove u Tuzli i onda su napravili klub, pa Brcko i Bijeljina, uglavnom moguce je da se i savez formira. Ja sam davno izasao odatle, al' lijepo se sjetit kako je sve pocelo a ni reprezentacija BiH nije daleko. :)
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
alemsa
Postovi: 23843
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la alemsa » 17 jan 2018, 01:49

@edin nea veze s mozgom ako poredi sudjenje nba i nfl-a, u nba i kosarci opcenito sudije dolaze najvise do izrazaja od svih timskih sportova, jer je takav sport/igra. NFL je najbolja liga sa najvise natjecana, gdje bi Jagsi i Vikings mogli igrati superbowl ove sezone :rol:
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Edin TM87 » 17 jan 2018, 01:57

Ovaj nit zna citat nit zna pisat, sve sam napis'o osim da sam uporedio sudjenje NBA i NFL. E da mi je tvoj mozak na 5 dana da odmorim.

ps sto se tice odluka kosarka se ne moze ni blizu poredit s rukometom, tu fakat nema pravila i sve je slobodno uvjerenje.
Zadnja izmjena: Edin TM87, dana/u 17 jan 2018, 01:59, ukupno mijenjano 1 put.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
alemsa
Postovi: 23843
Pridružen/a: 21 jul 2012, 19:27
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la alemsa » 17 jan 2018, 01:58

Edin TM87 je napisao/la:Ovaj nit zna citat nit zna pisat, sve sam napis'o osim da sam uporedio sudjenje NBA i NFL. E da mi je tvoj mozak na 5 dana da odmorim.
Ne mos nfl i nba stavljat u isti kosh sto se tice sudjenja, ni u snu, to znaci da nisi pametan. Nemoj vishe komentarisat
Over thinking, over analyzing separates the body from the mind

It's not what you deserve, you get what you earn

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Edin TM87 » 17 jan 2018, 02:00

alemsa je napisao/la:
Edin TM87 je napisao/la:Ovaj nit zna citat nit zna pisat, sve sam napis'o osim da sam uporedio sudjenje NBA i NFL. E da mi je tvoj mozak na 5 dana da odmorim.
Ne mos nfl i nba stavljat u isti kosh sto se tice sudjenja, ni u snu, to znaci da nisi pametan. Nemoj vishe komentarisat
:lol: :lol: :lol:

Nauci citat slovo po slovo, onda probaj skontat sta sam htio rec dok to ne naucis nema replija :wave:
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 17 jan 2018, 08:18

sudije mogu sje.bati svaki sport, samo je pitanje šta se od toga svega može popraviti uz pomoć video snimka. tu se mora za svaki sport naći optimum

a što se američkog fudbala tiče moj stav je jasan, iako je jako interesantan taj sport treba zabraniti. sve ostale gladijatorske igre su zabranjene prije hiljadu petsto godina

Avatar
muhamedhulk
Postovi: 8077
Pridružen/a: 15 sep 2012, 18:04
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la muhamedhulk » 17 jan 2018, 09:20

2016 SB. Kao odlucio da gledam. Sad se i ne sjecam ko je igrao. Pojma nisam imao pd sporta i strasno me nerviralo sto pauze traju dosta dugo :D (nisam kontao da ima napad i odbrana)
Eh onda sezona 2016. pratio Dallas a ostale klubove manje, ucio pravila i poceo mi se svidjati sport kao jedan koncept - akcije, napad, odbrana, ST itd.
Ove sezone sam pohvatao i igraca dosta ali trenere ne zelim :D Znam Beliceka iz NE i Jasona iz Dallasa - dosta :D
NEMA NAZAD!
FC Bayern Rekordmeister!
Sarajevo šampion!
Dallas Cowboys!

Safet Sušić - najbolji igrač u historiji Sarajeva i BiH, najbolji selektor u historiji reprezentacije BiH!

Avatar
Winters
Postovi: 2197
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Winters » 17 jan 2018, 14:03

Edin TM87 je napisao/la:Yebo sport koji je entertainment i u kojem sudije rade sta zele i kad zele. Ok i fudbalu je more sudijskih gresaka, al' otkako se uveo VAR u nekim ligama vise nema greska, ispravne su odluke. U americi imaju video 10 godina ali svejedno je idalje sve na sudijskoj procjeni i onako kako oni kazu. Eno cak i u NBA Antetakumpo kad je nagazio liniju za pobjedu protiv Oklahome, jel' moguce da 5 sudija to nisu vidjeli na snimci? Hahah. A sto se tice NFLa tu je previse gresaka cak i na osnovu videa, a da ne govorim o zastavicama gdje imas more losih odluka na svakoj utakmici. Sudije ih cak nekad bacaju na reakciju igraca, na prevaru ili jednostavno jer neka ekipa treba proci dalje.

Sport je fakat nevjerovatno zanimljiv, al' ne postoji sport gdje te sudija vise moze pokrast nego u NFLu ali zato se i vodi kao zabava, a ne kao takmicenje i nema razlike izmedju NFLa i WWE u americkom sistemu.

Dalje, znam dosta ljudi kojima je ragbi duplo bolji sport od americkog fudbala i pogledali su oba, ovaj im se vise svidja sta ces. Sport se ne moze poredit po zanimljivosti, jer je svaki zanimljiv na svoj nacin i za svaki treba tehnika, snaga, brzina, trening, talent. Ni jedan nije poseban u odnosu na drugi. Recimo za odbojku treba puno vise tehnike i talenta nego za americki fudbal, gdje je dovoljno da budes krkan od 120 kila bez trunke mozga i da uzimas milione. Da ne pricam o sportovima gdje dominira mentalna vjestina.

Druga je stvar sto su ostatku svijeta americki sportovi sranje cisto, a amerikanci ih dizu samo jer su njihovi i hoce da budu posebni, a cak i oni znaju da su sranje, recimo baseball, al' opet kazem stvar je ukusa...
Ovo je već pomalo generaliziranje, NFL je pun linemana bilo ofenzivnih bilo defanzivnih koji imaju po 120 kila i dobru građu za tu poziciju pa im uzalud sve kada nemaju dobru tehniku obaranja i sl.

[youtube][/youtube]

O mentalnoj strani ovog sporta ne treba ni govoriti jer da se gledaju samo fizikalije Cam Newton bi bio nezaustavljiv i uvjerljivo najbolji QB lige što je daleko od istine.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
Edin TM87
Postovi: 9976
Pridružen/a: 21 apr 2011, 21:05
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Edin TM87 » 17 jan 2018, 14:07

Mentalne osobine ti trebaju za jednu od 33 pozicije tako da ti je konstatacija bezveze osim ako poziciju QB izjednacavas sa sportom.
Roger Federer the greatest of all time!
Peyton Manning - the greatest QB of all time!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41203
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 jan 2018, 14:15

Nije baš da ne trebaju, koliko samo akcija i ruta moraju naučiti, i to bukvalno da napamet znaju gdje idu i koliko metara, nakon koliko skrenuti lijevo desno, stati, okrenuti se..
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Winters
Postovi: 2197
Pridružen/a: 26 apr 2016, 16:50
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la Winters » 17 jan 2018, 14:20

Edin TM87 je napisao/la:Mentalne osobine ti trebaju za jednu od 33 pozicije tako da ti je konstatacija bezveze osim ako poziciju QB izjednacavas sa sportom.
Znači elitni linebackeri poput Kuechlya ili Seana Leeja ili elitni safetyi su praktički nabildane budaletine koje samo obaraju protivničke igrače?

Dez Bryant je možda izgradio karijeru i zaradio milijune na svojim fizikalijama no nikada nije naučio istrčati više od dvije rute i to mu se sada obija o glavu jer praktički ne može ništa dok primjera radi jedan Fitzgerald koji je čak i stariji je i dalje vrlo koristan i dobar čisto zbog toga jer ima u malom prstu čitav route tree.
Imagine enjoying a sport in Philadelphia.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 17 jan 2018, 14:39

rio_Ferdy88 je napisao/la:Nije baš da ne trebaju, koliko samo akcija i ruta moraju naučiti, i to bukvalno da napamet znaju gdje idu i koliko metara, nakon koliko skrenuti lijevo desno, stati, okrenuti se..
ocho nije bio u stanju :mrgreen: ali to je bio patriots playbook, tu ima malo više od uobičajenih 4-5 ruta :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14907
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la BernardBarnjak » 17 jan 2018, 16:59

slika
Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: NFL

Post Postao/la jestamaji » 17 jan 2018, 18:13

draga smanjio sam stadion :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.