Plivanje

Atletika, stoni tenis, šah, plivanje, vaterpolo, biciklizam, ragbi...

Moderator/ica: rio_Ferdy88

Avatar
Otelo
Postovi: 33482
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Otelo » 05 avg 2015, 23:56

Utripovao sam se da je Atina bila 2000, a Sydney 2004. :oops: :oops:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Paradajz » 06 avg 2015, 10:14

MaGiCa je napisao/la:OI su OI, a SP je SP.
Secam se Fukuoke i shamaranja Amera od strane Ozija na tom SP. A onda je doshla Atina i Ameri opet izdominirali, kao i u Sidneju, Atlanti, Barceloni...ili Pekingu, Londonu.
Sve mi se cini da te dominacije nece biti, barem ne u muskoj konkurenciji. Ameri uzimaju najvise i na SP upravo od te Fukuoke, mislim da niko vise medalja nije imao od njih, kada je u pitanju plivanje.
Ali mislim da im preti kriza u muskoj konkurenciji, jer sad stvarno nemaju izrazitog genijalca, i uopste neku sjajnu grupu plivaca, kada pogledamo unazad koga su sve imali. I 2013. si mogao videti da kriziraju, gde ih je bukvalno najvise izvukao Lochte. I ovde ce vrlo verovatno samo on i uzeti zlato na mesovito 200m, jer je tu bas favorit 100%, a to ce im biti najslabiji rezultat od ko zna kada. A i on je pred penzijom. Nemaju vise jake plivace na slobodno, leptir stil kod njih ne postoji od kako nema Phelpsa, a ledjno jedino Grevers, mada je tamo bas jaka konkurencija u sve tri duzine, a u onoj duzini gde je on uzeo medalju na OI, Larkin je vec uzeo. Prsni stil ne postoji.

Prze se oni na OI, ali nije sad to primer koji treba navoditi, jer su i na SP ponavljam, uvek uzimali opet najvise. Ove godine ce se ponoviti ta Fukuoka izgleda, a u Rio samo Missy i Ledecky, kod muskaraca ja ne vidim nikoga, sem Lochtea koji opet nece biti toliko dominantan. Osim ako ne izbace nekog klona Phelpsa kojeg niko nije video.

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la MaGiCa » 06 avg 2015, 10:44

Ne znam. Pratim plivanje od velikog takmichenja do velikog takmichenja.
Ali, Ameri uvek izbacuju neki kvalitet na OI jer je to ono shto oni smatraju what/when it matters the most.
BTW, ne bi bilo loshe da se malo zakuva. Da ih recimo GBR ili Kina preslishaju, chisto da bude zanimljivije.

simicz
Postovi: 544
Pridružen/a: 22 sep 2012, 14:06
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la simicz » 06 avg 2015, 13:23

Uzimajte u rezervu sve sto kazu komentatori Eurosporta jer je njihovo znanje nula, izgovaranja imena i osnovnih stvari u plivanju. Vjerujem da ce USA odraditi fantasticne OI kao i svaki put iz razloga sto je 90% top 30 plivaca u punom treningu, dok je pola GBR tima kako mi se cini u taperu, tako da cekamo OI da vidimo stanje USA legacya u plivanju...

Avatar
Otelo
Postovi: 33482
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Otelo » 06 avg 2015, 15:32

simicz je napisao/la:Uzimajte u rezervu sve sto kazu komentatori Eurosporta jer je njihovo znanje nula, izgovaranja imena i osnovnih stvari u plivanju. Vjerujem da ce USA odraditi fantasticne OI kao i svaki put iz razloga sto je 90% top 30 plivaca u punom treningu, dok je pola GBR tima kako mi se cini u taperu, tako da cekamo OI da vidimo stanje USA legacya u plivanju...
Ne poziva se niko na ES i komentatore. Govorimo ono što vidimo, makar @Paradajz i ja, a to je da Amerika vjerovatno neće biti dominanta kao što se očekuje u Riu. Istina je da su OI i SP drugačije stvari, no ovo ne ulijava nadu u neku dominaciju. Pogotovo s Kinom koja jača, te s Britanijom.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Otelo
Postovi: 33482
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Otelo » 06 avg 2015, 18:30

Kina danas i onda na kraju Ledecky :tokralju:

Sjostrom isto ubija :tokralju:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Paradajz » 06 avg 2015, 20:17

Videcemo moze li Zetao da uzme i 50m slobodno, mada mi se cini da ce imati bas jaku konkurenciju u Adrianu, Cielu i Manaudou, doduse Adrian je bio ocajan na 100m. I Morozov pliva odlicno. E onda ce biti zaista steta sto Sun nije uzeo i 200m, Kinezi su mogli da drze sva zlata u slobodnom stilu.

Ta prica je malo komicna, sad su Ameri u punom treningu, a ostali verovatno nista ne rade. :?
Pa nisu ni Phelps ni Lochte ispali iz voza i odjednom se pojavili, a pred Atinu se tacno znalo u koga se Ameri najvise uzdaju. Piersol je vec uspostavio dominaciju u ledjnom stilu, dok se za Phelpsa iz aviona videlo da ce biti vrhunski plivac i nadmasiti Crockera u leptiru, mada niko nije pretpostavio i najveci svih vremena. Lochte je samo kriv sto se rodio u pogresno vreme.

Sada na ovom prvenstvu tacno ne mozes da vidis nijednog americkog plivaca, niti u stafetama neku mladu nadu koja ti moze reci "to je taj". Na trial-ima i koledzu postoje neki mladi momci, poput Davida Nolana koji je nedavno oborio rekord u IM na 200 yards, ali to je za sad daleko od neke ozbiljne price i tom, a i mnogim drugim momcima ce biti uspeh da se uguraju u olimpijski tim.
Amerikanci ce se opet uzdati u Lochtea i Phelpsa ako se ovaj dotera u red, mada obzirom da je bio pijan i suspendovan na sest meseci, sto mu je oduzelo ucesce ovde, ne znam moze li do Ria da se bar malo vrati u formu, a sam je rekao da u "ovakvom" stanju nije bio duze vreme, a mozda i nikad.

A konkurencija jaca u svim disciplinama.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 avg 2015, 20:31

Ameri su selekciju za ovo SP radili prije god dana, što je puno vremena, tako da neki koji nisu ovdje su ove god puno brži od ovih prisutnih, zatim talent pool u svijetu se širi jer i druge zemlje ozbiljno ulažu sport, Brazil, Kina, Britanija, Japan i to polako dolazi na naplatu. Zatim je tu i smjena generacija, jer imaju mislim najstariji tim na prvenstvu, dosta ovih mlađih sa koledža je ostalo kući i otišlo na PanAm ili sad Nationalse. Neki od nadolazećih nada su Conger, Murphy, Shields, Cordes, Rooney, Ellis, Dressel, Jaegar, Kalisz, Klueh, Malone, Prenot, Miller, Seliskar, Wilson, Michael Andrew, i sigurno će na Trialsima iduće god pomrsiti račune ovim velikima (od kojih su sigurni jedino Lochte i Phelps, i Ledecky kod žena) i po meni su trebali čak i biti ovdje.

Naravno Ameri fokus stavljaju na OI, tako da i neće pretjerano da ih pogodi bilanca sa ovog prvenstva, ukoliko iduće god to ne ponove, ali London teško da će ponoviti, ne samo u Riu nego i nekoj daljoj budućnosti jer to je bila strašna dominacija, 16 od 32 zlata, strašan tim, pun legendi, tako da i ne treba očekivati takvu dominaciju.

Ljestvica medalja do 6. mjesta nakon 23 od 42 utrke:

01.) 5 - 2 - 4 / 4 - 2 - 1 SAD
02.) 4 - 1 - 5 / 3 - 1 - 2 Kina
03.) 4 - 1 - 2 / 2 - 3 - 0 Velika Britanija
04.) 3 - 2 - 2 / 3 - 2 - 2 Australija
05.) 2 - 1 - 0 / 0 - 0 - 0 Francuska
06.) 2 - 0 - 2 / 0 - 2 - 0 Mađarska
07.) 1 - 1 - 0 / 2 - 0 - 3 Japan
08.) 1 - 1 - 0 / 1 - 1 - 2 Rusija
09.) 1 - 0 - 0 / 2 - 0 - 0 Švedska
10.) 0 - 3 - 1 / 0 - 0 - 2 Italija
11.) 0 - 3 - 0 / 2 - 1 - 1 Brazil
12.) 0 - 3 - 0 / 0 - 0 - 1 Južna Afrika
13.) 0 - 2 - 0 / 0 - 1 - 1 Holandija
14.) 0 - 1 - 1 / 1 - 2 - 0 Danska
15.) 0 - 1 - 0 / 0 - 1 - 1 Litva
16.) 0 - 1 - 0 / 0 - 1 - 0 Novi Zeland
17.) 0 - 0 - 2 / 1 - 0 - 0 Njemačka
18.) 0 - 0 - 2 / 0 - 1 - 3 Poljska
19.) 0 - 0 - 1 / 1 - 2 - 1 Kanada
20.) 0 - 0 - 1 / 0 - 0 - 0 Argentina
20.) 0 - 0 - 1 / 0 - 0 - 0 Jamajka
22.) 0 - 0 - 0 / 1 - 0 - 0 Kazahstan
23.) 0 - 0 - 0 / 0 - 1 - 0 Norveška
23.) 0 - 0 - 0 / 0 - 1 - 0 Slovenija
23.) 0 - 0 - 0 / 0 - 1 - 0 Ukrajina
26.) 0 - 0 - 0 / 0 - 0 - 1 Island
26.) 0 - 0 - 0 / 0 - 0 - 1 Španija
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

simicz
Postovi: 544
Pridružen/a: 22 sep 2012, 14:06
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la simicz » 06 avg 2015, 20:43

Zetao ima ove godine 21 visoko, pa ako Ning uzme pored Manadoua, Morozova, Adriana, Ciela, pa i Ervina i Brune Fratusa, svaka cast...

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 avg 2015, 20:51

Cielo je odustao i napustio SP, ima probleme sa povredom ramena, ali imaju Brazilci tu Fratusa koji će biti opasan.

Još jedna stvar je da Ameri i ne vole nešto 50-u van slobodnog stila, jer nije u programu OI tako da i ne mare za to, čak se i ne prijavljuju.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

simicz
Postovi: 544
Pridružen/a: 22 sep 2012, 14:06
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la simicz » 06 avg 2015, 20:59

rio_Ferdy88 je napisao/la:Cielo je odustao i napustio SP, ima probleme sa povredom ramena, ali imaju Brazilci tu Fratusa koji će biti opasan.

Još jedna stvar je da Ameri i ne vole nešto 50-u van slobodnog stila, jer nije u programu OI tako da i ne mare za to, čak se i ne prijavljuju.
Iako ima Andrew koji obecava i drzi gotovo sve sprinterske NAG rekorde, i ovaj Reece Whitley cudo od dijeteta na prsima

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Paradajz » 06 avg 2015, 21:13

Puno brzi ili ne Ferdy, postoje trialisi, i treba prvo pobediti "te matorce" da bi se nasli u Olimpijskom timu ili ovde. Antohny Ervin pliva 100 godina i svake godine je clan Americkog tima, dakle to nije slucajno. Nesto sumnjam da ce se to toliko drasticno odraziti, mozda upadne par momaka, i ta mesta na koja upadnu, uglavnom ce koristiti za stafete. Oni ce jos raditi taj prelaz, barem sto se muske konkurencije tice.

Ameri od Ervina nisu uzeli zlato na 50m slobodno, a to je bilo u kataklizmicnoj Fukuoki. Ispravite me ako gresim. Ove godine ce ta distanca biti zaista zastrasujuca.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 avg 2015, 21:59

Ameri već odavno nisu u toj disciplini jaki, nije to ništa novo, na stotki su tu negdje, u Londonu su uzeli zlato, ali na SP-u nisu od tog spomenutog Ervinovog.

Nije nikakav smak svijeta kako se nastoji predstaviti, smjena generacija i gore pomenute stvari poput te nelogičnosti sa kvalama, kao i većim talent poolom sigurno utječu na to, ona dominacija iz Londona neće dugo biti viđena niti treba to očekivati, vjerovatno će opet biti na vrhu liste, ali ne sa tom razlikom sigurno.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Paradajz » 06 avg 2015, 22:31

Upravo sam primetio da Peaty nije usao u finale 200m, cak ni u polufinale. Ima jos godina pred sobom da usavrsi tu duzu distancu, mada je poprilicna razlika.

Pa i nije smak sveta, ja sam samo nagovestio da sledece OI mozda nece biti bas tako dobre, po musku konkurenciju, izrazito sam to naglasio. Sve ce zavisiti od Lochtea i Phelpsa.

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 06 avg 2015, 23:01

Pa neće sigurno biti te dominacije, i tih obaranja rekorda na svakoj utrci, što se i na ovom SP-u da primjetiti, bit će puno izjednačenije i konkurentnije, mada bez Phelpsa je to već tako, Lochteu su isto vjerovatno posljednje OI. Dosta će plivanje izgubiti njihovim odlaskom, po pitanju publiciteta, ali tu su neki novi klinci, koje će opet biti užitak pratiti, evo Peaty je tu, Sun također, kao neki od tih koji se ističu.

A Peaty je pokazao znake umora jutros, pogotovo na predzadnjoj dionici, a sinoć je plivao štafetu.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

simicz
Postovi: 544
Pridružen/a: 22 sep 2012, 14:06
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la simicz » 07 avg 2015, 12:35

Cseh prvi ispod 51 na 100 delfin od 2012...jos u kvalama, kako covjek radi, a 30 mu godina

Avatar
Paradajz
Postovi: 4555
Pridružen/a: 12 feb 2013, 20:28
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Paradajz » 07 avg 2015, 18:26

Kako plivanje Jamesa Guya u cetvrtoj izmeni, posebno poslednjih 100m, Britanci pred poslednju izmenu nisu bili ni u tri, ali ovaj nadoknadi 4 sekunde.:tokralju:
Nista Amerima nije pomoglo to sto je Lochte u prvoj napravio prednost od 1,5 sekundu.

Avatar
Otelo
Postovi: 33482
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Otelo » 07 avg 2015, 22:17

Hmm, koliko se ja sjecam bilo je oko 1:56 pred posljednju izmjenu, a ne preko četiri sekunde ;)
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

simicz
Postovi: 544
Pridružen/a: 22 sep 2012, 14:06
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la simicz » 08 avg 2015, 04:55

Phelps na nationalsima na 200 delfin 1 52 92, najbrze vrijeme na svijetu, brzi nego i zlatni Le Clos u Londonu! He is baaaaack!

Mister No
Postovi: 2280
Pridružen/a: 16 jun 2008, 13:19
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Plivanje

Post Postao/la Mister No » 08 avg 2015, 10:15

Mali ( 16 godina ) Mihajlo Ceprkalo isplivao 1.500 m za 15.26 sto predstavlja strašan rezultat imajući u vidu njegove godine.Za A olimpijsku normu mu treba još 10 -ak sekundi bolji rezultat .Inače bio je ubjedljivo prvi u svojoj grupi i rezultat je bolji za 20 sekundi u odnosu na njegov dosadašnji rekord. Uz pravi rad eto kandidata za medalje u narednim godinama.

Odgovori

Natrag na “Ostali sportovi”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.