Analiticar

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Urban Batalion » 18 avg 2010, 01:55

Da li si jos u kontaktu sa gospodinom rodjakom pozovi i njeg na forum.
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 18 avg 2010, 08:36

Urban Batalion je napisao/la:Da li si jos u kontaktu sa gospodinom rodjakom pozovi i njeg na forum.
Ne zna taj ni ukljuciti kompjuter a kamo li da je na forumu. Taj zivi u drugom svijetu, bosanski Matrix....hahahahahahahha
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Frutek
Postovi: 3080
Pridružen/a: 21 okt 2008, 14:36
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Frutek » 18 avg 2010, 12:46

Ka´ ce te zgode i nezogde sa autom :mrgreen:
Tiger Woods-John Terry-Karim Benzema-Peter Crouch-David Beckham-Franck Ribery-Bill Clinton
Ni sreće ni tuge do tebe nema mi druge, FK SLOBODA TUZLA

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 18 avg 2010, 13:06

Frutek je napisao/la:Ka´ ce te zgode i nezogde sa autom :mrgreen:
dok nadjem vremena, trebam naci vremena pa da lijepo napisem....
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
Hairlija
Postovi: 1440
Pridružen/a: 28 apr 2010, 18:46
Lokacija: RajvoSA,north
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Hairlija » 19 avg 2010, 12:40

Analitcaru,sta ono bi sinoc opet Hrcak pogrijesio :lol:
GDJE GOD DA SMO UVJEK SMO KORAK ISPRED VAS
Zijad Blekic jedan je od nas!
FK Sarajevo-Ljubav Zivota
Cijeli zivot kompleksi, mastas kako hordas si, teski su to momenti, sve bi dao da promjenis, ali ko zna sta jos dolazi, neki novi porazi :D

analiticar_
Postovi: 779
Pridružen/a: 04 jun 2010, 12:40
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la analiticar_ » 19 avg 2010, 12:41

Hairlija je napisao/la:Analitcaru,sta ono bi sinoc opet Hrcak pogrijesio :lol:
zato nece dobit da jede do subote....Naucit cu ga ja pameti....
NS BIH + Reprezentacija BIH = Mafija, prodaju i stimaju utakmice i rade za kladionicarsku mafiju

Avatar
*p!p!t@*
Postovi: 7880
Pridružen/a: 29 apr 2010, 21:11
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la *p!p!t@* » 19 avg 2010, 12:42

Eo sto Ahmo fula rezultate:

slika
Rođeni to je brat
Veležov to je sin
Pjeva mu sada armija cijela
Naprijed Hasić Šemsudin!

Avatar
Thunder93
Postovi: 1274
Pridružen/a: 15 feb 2009, 11:29
Lokacija: starMo
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Thunder93 » 21 sep 2010, 18:51

Jel ovaj analiticar banovan il slicno? :mrgreen: :mrgreen:
Klopp for the kop!

Haris Arapović, neka ti dragi Allah podari Džennet.

Avatar
Urban Batalion
Postovi: 730
Pridružen/a: 10 avg 2010, 13:59
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Urban Batalion » 26 sep 2010, 00:43

Thunder93 je napisao/la:Jel ovaj analiticar banovan il slicno? :mrgreen: :mrgreen:
Taj sto je analizovo analizovo je bio je dobar ovaj nas pokojni rahmetlija. :mrgreen:
Sloboda - Celik - Velez PRUGA SLAVNIH !!!

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Cautinho » 21 feb 2014, 17:21

A zna li netko slučajno gdje je analitičar,ima li ga na fejsu,na nekom drugom forumu...?
Baš je super ovo napisao,užitak je čitati.
Keep walking.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Kawhi » 22 feb 2014, 01:27

Konačno nešto korisno od tebe Cautinho :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Cautinho » 22 feb 2014, 09:30

Sta je korisno?
Pitam gdje je covjek.
Keep walking.

HimzoLee
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 jan 2015, 22:55
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la HimzoLee » 22 jan 2015, 23:21

Analiticar me zamolio da ovdje postavim njegovu sljedecu pricu koju vam duguje (vidio je da ga nekoliko ljudi trazi i iscekuje njegove price, a sjetio se da je obecao da ce davno nastaviti sa pisanjem ali nije jer nema pristup forumu)..Dakle pricu prenosim u cijelosti:

Moje djetinjstvo je bilo jako burno. Zaista kda se sjetim svog djetinjstva i kada vidim kako sada djeca odrastaju uz tablete, play stationce, appove i slicno, dodje mi da placem....No nije to tema ove price...Rekoh imao sam burno djetinjstvo i odrastao sam u nezgodnoj sredini. Na kraju sam izisao na pravi put i pobijedo sam teoriju vjerovatnoce jer statistika kaze da od mog drustva veoma malo njih koji danas imaju normalne zivote..Uglavnom vecina je sa one druge strane zakona ali i dalje smo svi mi kao braca...No ja sam imao (ne)srecu da sam imao zkranje zajebanog vaspitaca..Moj stari je strogo vojno lice, uvijek spreman za akciju i istreniran a kratkog fitilja, zapravo sumnjam da kod njega i ima fitilja..Njegove reakcije su one tipa kao iz filma Ovo malo duse kada Ibrahim ulazi u avliju i pocne da samara sina Nihada pa ga tek onda pita o cemu se radi...Tako slicno je i meni bilo...Ako pogrijesim, prvo fasujem (relativno malo), a ako se ispostavi da sam kriv, e onda bude prava marisana, ma tacnije ubije me stari ko vola u kupusu....Nije bilo milosti...A ako se ispostavi da nisam kriv, onda dobijem neke dragocijene zivotne savjete, kao onda kada sam skolskom kolegi razbio nos jer sam ga isaketao nakon nastave toliko da je jadnik sav krvav otisao kuci..A sve je to bilo nekoliko dana nakon one kradje o kojoj sam pisao, kada su nas provalili u marketu da krademo pa kada nas je stari izmarisao maratonski tako da su masnice bile visemjesecne..No nista to nije bolilo naspram onog koliko smo se osjecali posramljeni..Sa tim u vezi, odmah nekoliko dana nakon toga, moj jedan skolski kolega koji se sasvim slucajno zatekao tu kada su nas provalili u kradju i koji je saznao dio price, poceo je po skoli da prica ostaloj djeci tu nasu pricu..Mene je bilo stid a propadao sam u zemlju od stida kada sam vidio da to on prica i curicama..I svi su mi se smijali..Ja sam ga upozoravao u vise navrata da to ne radi, da mora prestati jer ce biti problema izmedju nas, no on nije..Svima je pricao i sirio tu sramotu i onda je meni pukao film, i izazvao sam ga na mejdan nakon nastave...On je prihvatio mada mislim da nije ocekivao da cu ja reagovati..No ja sam se nabrijao kao u filmu Roki i nije bilo puno price nego sam mu prisao i zadao seriju vezanih i nevezanih udaraca po glavi i licu, i dok si rekao keks, on je bio sav krvav..Oborio sam ga i na zamlju i dao mu do znanja da je sada on spusten, a ne ja....No moje veselje je kratko trajalo jer dosavsi kuci sakrio sam se u sobu, ko fol radim zadacu a citao sam romane..Iz polusna me trznulo kucno zvono i neka zustra rasprava..Mama od tog mog kolege je bila na vratima i dovela i njega svog izudaranog i krvavog..Stari me odmah zove a ja sam vec bio spreman za fascungu..Sansa da me nece udariti je bila nikakva, mogla se mjeriti sa promolima..Naravno i prije nego sto je ista rekao uslijedio je samar, pa noga u guzicu, dva-tri vezana udarca pa onda komentar sta si ovo radio, sad cu ti ja pokazati, sad ces dobiti lekciju bla bla bla..znao sam ja tu pricu napamet...Vidi zena na vratima da on mene opasno marise pa se ona ujedno i prepala i smirila pa ode i ostavi nas na miru..No cim su se vrata zavtvorila, kaze on meni, hajd dodji vamo..Kaze e neka si ga nalupao, tako i treba, hajd sad idi radi zadacu.....A meni bilo drago hahahaha....

I sad se vracam na tu pricu o autu.....Kupio moj stari novo auto, novo iz tvornice, sportski dizajn, krema, uvezeno..a boja mu boli glava..Ma haos...U ta doba kada su kod po cestama vukle se Fice, Lade i Stojadini, to je bio kao svemirski brod..Nov novcat..A bilo proljece, ljeto..Ono nakon duge zime i snijega, doslo lijepo vrijeme...Dan prelijep, grije i iz zemlje i iz zraka..I srecem ja tog svog nesretnog rodjaka i sjeli mi i smisljamo planove, kad ce on meni, hajmo u ribolov..Sve je to ok da i jedan od nas ili zna da peca ili da ima bilo kakav pribor, a pogotovo ne ribarski stap ili slicno..I ja njemu kazem, dobra ideja, ali rodjak neuslovno...Nemamo nista ****..Kaze on meni, imam ja ideju..Hajde reko pucaj da cujem..Kaze na auto kod tvog starog ima antena (ona radio antena sto se izvlaci, bila je velika oko 1.50-2.00 m, taman ko ribarski stab)..Kaze hajmo uzeti bonsek i prerezati je u dnu i od toga napraviti ribarski stab..Ja sam se odmag protivio tome naslucivajuci sta se moze desiti (zapravo sta ce se sigurno desiti), no on nije razmisljao u tom pravcu nego kako je stariij, izvrsio je pritisak na mene svojim psiholoskim manipulacijama...I odradimo mi to, odrezemo novu novcatu antenu sa novog novcatog auta..I odemo u ribe..Namotali neke kanafe, napravili kao neku udicu od zice i odemo na rijeku na pecanje...Djecije gluposti...Eh dosadilo je nama to sjedenje uz rijeku vec nakon sat ili dva i krenemo mi kuci..Gledam ja onu antenu i tek tada se sjetih kakav nas belaj zapravo ocekuje..Dan je do tada bio miran i dosadan, ali kontam zato ce poslijepodne kada stari dodje sa posla, biti vatreno, ima da se nebo otvori...Bacim ja onu antenu usput u neku njivu kada smo se vracali kuci..
Kada je stari dosao sa posla, ja se uredno povucem u svoju sobu kao da radim zadacu a naravno citam romane..No ni njih nisam mogao citati sa nekom koncentracijom jer su mi misli bile uperene na garazu i pitao sam kada ce stari provaliti da nema antene na autu...Moja najbolja nadanja su bila da to on nece skontati za nekoliko dana a do tada cu se pripremiti da primim marisanu i da to dobro podnesem..Al nista od toga, cim je on sisao u garazu da nesto radi, odmah je on to vidio i samo se cijelom avlijom i kroz cijelu kucu prolomi njegov bijesan glas koji je dozivao moje ime...Poludio je u sekundi, i takav izljiv bijesa nisam imao priliku da cujem cesto...Posto sam se ja usutio u sobi, cujem da je staru zaduzio da me nadje i dovede i kaze reci mu da sto prije dodje to je bolje za njega jer cu biti sve vise i vise ljut...A ja naivan, iskocim iz sobe i pravo dole..Nije bilo puno price, prvo je uslijedila ona tura batina kao neka priprema za objasnjenja....Naravno par vezanih udaraca, a vidim i kais je odmah bio spreman, dakle spremala se ozbiljna marisanan...Priznam ja odmah sve, neam se tu sta kriti...Zove on i rodjaka da dodje a doticni gospodin se pojavljuje i ulijece u ringispil i pocinje i on da prima marisanu...Udara on nas a fakat u jednom trenu pogledam ja auto bez antene i uhvati me neki ludjacki smijeh..Smijesno mi sta smo uradili ali se ne smijem nasmijati jer ako stari skonta da se jos i smijem, e tek ce tada da bude pravog belaja....Fasovali smo mi podobro a onda nas uze ispred sebe i da ga vodimo da trazimo antenu...Sreca nasli smo je odmah u onoj njivi i ubrzo se vratili na mjesto dogadjaja....Malo ga je tu popustilo jer je skontao da se to moze i napraviti..Uslijedila je jos jedna porcija samara i otjerao nas svakog u svoju kucu....Ulazim u kucu i odahnuo sam i prokomentarisah u sebi, dobro je proslo.........

Avatar
bambus
Postovi: 4256
Pridružen/a: 28 avg 2013, 10:56
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la bambus » 28 jan 2015, 01:02

De mi broj ziro racuna da ti stavim koji dinar.
!

HimzoLee
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 jan 2015, 22:55
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la HimzoLee » 01 feb 2015, 22:38

Evo jos jedna prica iz mog zlatnog djetinjstva....

Mi dok smo bili djeca, radili smo sve i svasta i odrastali smo slobodno, po danasnjim definicijama bi to bila jedna veoma okrutna sredina za odrastanje djece. No u nase doba niko nije koristio takvu terminologiju niti su se tim glupostima davaka ikakva paznja. Elem sastavni dio naseg djetinjstva su bile i tuce i borbe, kako one individualne tako i one kolektivne. Najgore sto si u ta doba moga da uradis je da ne prihvatas izazove, ja se zaista ne sjecam da se neko u ta doba povlacio iz tih izazova i takvi bi vjerovatno prozivljavali pravi kosmar nakon toga jer ne bi bilo dana da ih niko ne maltretira. Kod nas je bilo i vazilo zlatno pravilo da su se uvijek prihvacali izazovi bilo kakve vrste, bilo da te u izazov pozove neko mnogo veci, stariji ili jaci, to nije bilo toliko bitno. Bilo je uvijek bitno izici u dvoboj i ostaviti srce na terenu, a najmanje je bilo bitno kako ce duel zavrsiti. Marisali smo se rekativno cesto, u vecini slucajeva mahala protiv mahale, ili se islo na dvoboje sa nekim iz druge mahale. Vrlo rijetko je dolazilo do sukoba izmedju nas koji smo bili u istoj mahali, jer smo kroz sve prolazili skupa a i u fudbalu i ostalim stvarima smo bili tim tako da je izmedju nas rijetko dolazilo do sukoba, no sukobi su bili veoma cesti ali sa pripadnicima drugih grupa iz drugih mahala. No, vezano za ovu pricu, moram reci da je u nasoj mahali odrastao jedan djecak koji nije bio dio nase ekipe i koji nije imao nekih bliskih drugova ili prijatelja. Pored toga bio je jako odbojan pa ga ni odrasli nisu gotivli, a pogotovo ne mi djeca. Sem toga sa njim bi stalno ratovali. No on je bio stariji od vecina nas ali i mnogo veci, recimo danas je taj lik komad stijene, visok je preko 2.10 m a ima garant 130-140 kg, dakle gromada od covjeka. I u nase doba je bio barem za glavu ili dvije bio visi od svih nas. A ni on nikada nije izbjegavao izazove i duele. Bio je jak i samouvjeren i nije bjezao od tuca i sukoba. A sa njim se bilo tesko udarati jer je bio velik i imao duge rukoe i noge, i tesko mu je bilo prici. Ali niko ga nije volio i mnogi su sa njim se zelili tuci tako da je imao i prakse i iskustva. Ja kada sam se tukao sa njim imao sa taktiku da se mnogo krecem i odmicem od njega kao da bjezim i taman kad on misli da sam ja poceo da bjezim i kada bi me krenuo ganjai, onda sam se okretao pa bih ga docekao na neki niski udarac..Pobjeci iz tuce je nesto najgore sto si tada sebi mogao uraditi...Iskreno jedan na jedan sa njim ne znam koliko sam bio uspjesan jer kao prvo, od mene je bio stariji skoro 4 godine, kao drugo bio je veci za pola metra..No nikada nisam bjezao od njega i duela sa njim, ali u tim duelima morao sam igrati jako prljavo kako bih mu bio ravnopravan protivnik. Dobiojao sam i ja batina od njega ali nisam ostajao duzan i tako je to bilo i vrtilo se u krug..Ali stalno smo se svadjali i udarali, ili ja i on, ili on sa ostalim iz moje grupe ali i sa ostalima je dolazio nerijetko u sukobe jer ponavljam njega niko nije volio zbog njegove neke arogantnosti i odvratnosti.
Jedne prilike bili smo pravo zakuhali sa njim i bili smo na pravoj ratnoj nozi. Njemu je narocito bilo tesko posmatrati kada bi se mi svi skupa necega igrali (fudbala, partizana, zmurke ili drugih igara sa curama ili slicno)..On nikada nije bio toga i uvijek je bio sam u svom dvoristu odakle je nerijetko izlazio jer cim bi izisao odmah ni naletio na neki problem.
Jedne prilike, jednog lijepog i sunacnog ljetnog ili proljetnog dana, mi svi skupa smo se igrali klikera, bio je vikend jer su sva djeca bila tu, bilo nas je puno. Sve je brujano i odzavanjalo cijelom mahalom od naseg smjeha i provala. Naravno taj momak sa kojim smo stalno bili u sukobu nikada nije bio medju nama, ali je bio u svom dvoristu. Tog dana ranije smo inace bilo jako zakuhali i zaratili i on je bio jako bijesan a sada kada je vidio kako se svi mi skupa igramo, bio je i jako ljubomoran. On je odrastao uz mrznju prema nama i svemu sto je normalno za djecu naseg uzrasta. Helem, njegova zloba je bila tolika da je on u neka doba podmuklo i necujno prisao do ograde svog dvorista i odatle bacio veliki kamen medju nas. Taj kamen je bio nesto veci nego kutija cigareta. Mi smo se igrali i nismo niti sta vidjeli niti slutili sta se sprema. Bilo smo u grupi i cucali smo i igrali klikera. Kamen je fijuknuo zrakom i pao je medju nas i pao je direkt meni na potiljak glave, i sada imam ranu na glavi. Sto od iznenadnog udara, sto od siline udara, odmah sam pao na zemlju a istovremeno je iz glave pocela da siklja krv. Prepao sam se naravno i bio sam kao u nekoj traumi jer nisam znao sta se desilo. Drugovi su me uzeli i ponijeli me i odnijeli me u moje dvoriste. Meni je iz glave ulicom sikljala krv. Oni su me unijeli u dvoriste gdje je stari nesto radio. Odmah je doletio i na prvu me pregledao dok su drugivi objasnili o cemu se radi i sta se desilo. Stari kada je vidio da nije toliko ozbiljno, podigao me na noge i rekao da idem u kucu a potom je ljutito poceo galamiti na mene. Nije me udario jer sam vec stradao ali sam stekao dojam da bi me i izudarao. Razbijesnio se i poceo je da urla i galami uz obrazlozenje kako to dopustam i da ne smijem dozvoliti da mi se takve stvari dogadjaju. Govorio je mnogo toga ali iz svega toga ja sam stekao osjecaj i izvukao pouku da mu moram vratiti istom mjerom te da jedino tako slicne stvari nece se ponoviti. Znaci vidio sma jasno da od starog imam zeleno svjetlo da napravim neko sranje kako bih se osvetio. A o istoj toj osveti sam poceo razmisljati momentalno.
Smislio sam ja plan veoma brzo. Vec iste te sedmice napravili smo sacekusu za naseg komsiju. Kako smo svi skupa bili druga smjena u skoli, iz skole smo se vracali pred sam mrak. Posto je on poceo da igra prljavo i izbjegava direktne i fer borbe, tako sam i ja odlucio uzvratiti istom mjerom. Napravio sam mu sacekusu sa svoja najbolja druga, tacno ispred njegovog dvorista i kapije. Mi smo ranije od njega pojurili iz skole i sakrili se u zivu ogradu njegovog dvorista. Kada je on prisao skoro do kapije, nas sva trojica smo izletili iz zbunja i okomili se na njega i veoma brzo smo ga savladali. Onda sa rekao njima dvojici da ga cvrsto cuvaju, a ja sam poceo da ga uraram, sakama naravno po glavi, licu, stomaku, gdje gok sam stigao. Ubili smo ga ko vola u kupusu. Vec je bio skoro malaksao od udaraca i jedva se drzao na nogama, a razbio sam mu i arkade i brnjicu pa mu je lice bilo svo krvavo. Taman smo htjeli da ga pustima, ali preduhitrila nas je njegova majka koja je iz kuce vidjela sta se dogadja i izletila iz kuce. Mi smo se razbjezali u sekundi.
To je bila nasa zadnja tuca, od tada nismo nikako ni pricali ni komunicirali a na ulici kada bi smo se sreli, ja sam uvijek bio spreman za tucu jedan na jedan, no nikada nakon toga se nismo tukli. Nekoliko mjeseci nakon toga on je i odselio iz nase mahale i nikada ga vise nisam vidio...

HimzoLee
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 jan 2015, 22:55
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la HimzoLee » 01 feb 2015, 22:43

za sljedeci put cu objasniti nezaboravan dogadjaj kad smo krali voce od komsije...

HimzoLee
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 jan 2015, 22:55
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la HimzoLee » 03 feb 2015, 21:12

evo novi post od analiticara:


"Kradja voca"


Jedan sastavni dio nase mladosti bila je naravno i kradja voca po tudjim bastama i vrtovima. Odmah da kazem da nikada nismo krali iz neimastine ili da smo bili zeljni toga, jer manje vise svako od nas je imao iste ili slicne vocke u svojim bastama, no to se radilo iz drugih stvari, sastavni dio odrastanja i dokazivanja zrelosti. Takodje nikada nismo isli u kradju tamo gdje smo snali da nema nikakvog rizika ili da je rizik da nas neko provali veoma mali, na primjer nismo isli krasti kod starih i iznemoglih ljudi ili gdje su recimo zene same odrazavale vrtove i slicno, to nije bio sastavni dio nase igre. No bilo je jedno mjesto koje smo jako izbjegavali, bio je to ludi Avdo..On je uvijek imao najuredjeniji i najvise sredjenu bastu prepunu dobrih i plodnih vocki, ali Avdo, inace bivsi policajac, je bio vise nego lud covjek. On sem toga nikada i nije izlazio iz te baste i danonocno je visio u nju pa on nikada nije bio ni aktuelan da se ide kod njega krasti. Nije ni cudo sto je imao raznovrsno voce koje je uvijek bilo savrseno zrelo. Ali pored svega toga taj Avdo je bio tako lud i nemilosrdan i prema svojim najmilijim, svojoj zeni, djeci i ostaloj familiji, da se nije mogla ocekivati neka posteda ukoliko bi bili uhvaceni kod njega u kradji. Zbog svih tih razloga Avdin vrt uvijek su svi zaobilazili kada je kradja u pitanju.
Jednog lijepog ljetnog dana, u samog predvecerje, igrali smo fudala i dovrsavali nase utakmice i druzenje za taj dan. Ko zna kako pojavio se jedan drug koji nije sa nama igrao i onako u prici kaze kao je maloprije sreo Avdu sa zenom kako odose niz ulicu, onako sredjeni kao da odose nekome u goste, tako da je siguran da kod njega u dvoristu nema sada nikoga. Nikada nisam otkrio da li je ovaj lik to provalio da nas navuce ili je totalno polupao loncice. Mi smo naravno odmah zagrizli na udicu i brzo skovali plan da odemo odraditi voce kod Avde. Bila je sezona tresanja, a Avdo je u svojoj basti imao nekoliko njih, sve velika stabla prelijepih tresanja koje su tada bile jako dobro sazrele. Nije se mnogo cekalo i odmah se krenulo u akciju jer smo znali da Avdo ako je negdje i otisao da ce brzo doci nazad jer taj cini se kao da je i spavao u svojoj basti. Stvorila se grupica od nas 6-7 i brzo smo preko ograda uletili u Avdinu bastu. Za destinaciju smo izabrali prve dvije velike tresnje i odmah smo se popeli. Sve je bilo mirno i tiho i nista nije slutilo da ce se desiti belaj. Ja sam ponesen ljepotom tih prelijepih sazrelih tresanja popeo se na stablo i ponjao se visoko gdje su naravno bile bolje i sladje tresnje. E zbog toga i jesam najebao na kraju. Tresnje su se topile u nasih ustima i uzivali smo u to mirno ljetno predvecerje. Ali ne mnogo....

Ko zna kako, ali odjednom svu idili prekida strasan urlik, nesto kao ratni poklik a uz to se odmah cula i galama i psovanje..Ja prvo sto sam cuo bio je krupan i strasan glas i ono sto sam cuo nije bilo obecavajuce, rekao je "e sad cu vamjebati majku vasu..."..Bio je to ludi Avdo koji je u ruci drzao neki lanac......Neko iz grupe izviknu, "bjezite eto Avde" i to je bilo zadnje sto sam cuo..Nastala je panika i lomnjava...Neko je uz sve to silazeci sa tresnje ili mozda cak i ranije slomio jednu granu a to jeludi Avdo odmah primjetio sto ga je dodatno razbijesnilo jer to je bilo kao da si mu ruku otkino..U par sekundi svi su sletili sa tresnje i razbjezali se...Ja sam poceo da silazim ali nisam iamo mogucnosti da pobjegnem tako brzo jer sam se bio popeo prilicno visoko..Pogledao sam dole i vidio sam da je Avdo dole ispod tresnje. Avdo je ludjacki mahao onim lancem i u tom pohodu je zakacio dvojicu-trojicu ali su se manje vise svi izvukli na vrijeme i bez vecih posljedica i vec su bili na sigurnom, no Avdo je odlucio da se zadovolji da uhvati jednog od nas i da na njemu iskali svoj bijes, a to sam bio ja jer sam bio u teskoj situaciji. On me je cekao da sidjem i ludjacki je galamio i psovao. Bio sam u teskoj i bezizlaznoj situaciji. Degenek mi je slijedio kako god da okrenem, samo brzonom svjetlosti u svojoj glavio sam zamisljao moguce scenarije. Skontao sma da ako sidjem i predam se da cu pravo najebati i to u vise navrata. Prvo ce me Avdo izudarati i vrijedjati a onda ce me odvesti kuci na vrata mom starom. E tu bi tek nastala frka jer i moj stari je slicna vrta ludjaka i garant bi se zamjerio sa Avdom sto me udarao radi toga pa bi mozda i Avdo dobio degenek a onda ode sve u om i kakvi su tipovi mogla bi i mrtva glava pasto zbog **** kile tresanja..Odmah sam odustao od toga i presao na plan B. Bio sam na sredini tresnje a to je bila neka visina od 4-5 metara..Avdo me cekao dole i vec je bio zapjenio..Vremena za prostor i razmisljanje nije bilo..Sisao sam jos malo na neku visinu od 3 metra, tek toliko da me ludjak ne moze zahvatiti lancem a bio se razmahao sa njim kao Bruce Lee sa onim cakljama u filmovima iz tog perioda. U sekundi sam se odlucio na lud i hrabar potez, odlucio sam odatle da skocim u vrt njegovog komsije a tamo je srecom bilo njiva i uzorano te je bila mekana zemlja. No znao sam ad me svaki neuspjeh moze skupo kostati, jer ukoliko pocnem bjezati pa ruzno padnem ili se nesto drugo desi, eto Avde u sekindi iznad mene da me mlati. Ni cim sam njega krajem oka pogleado dole i vidio to ludilo u ocima, odmah sam se odlucio za taj potez. Odmakao sam se na tu jednu sporednu granu, jako se odrazio i skocio...Kada sam bio skoro blizu cilja, dakle u zraku na jedno metar visine, zrakom su prozujali lanci i ubrzo sam ih osjetio na svoijm ledjima...U isto vrijeme kada sam se decekao na zemlju, primio sam i udarac lancima po ledjima..To me je dodatno poljulalo i izgubio sam ravnotezu i poceo padati, no znao sam da mi se to ne smije desiti jer je svaka sekunda bitna. Avdo se vec kao majmun popeo na ogradu i bio je spreman da skoci na mene. To je i planirao, no ja sam bio brz i sa zemlje se odmah digao na noge i poceo sam da jurim niz bastu njegovom komsije. Kao da sam mogao osjetiti njegov vreli ludjacki dah na svom ramenu..Bio mi je u prvo mah odmah tu za petama i malo mu je falilo da me uhvati...Ali bio sam brzi..Odmah dok sam sprintao kroz bastu tog njegovog komsije sam shvatio da sam mnogo brzi od Avde i to mi je laknulo ali i dalo mi novu snagu..Jos sam ubrzo i za tren oka sam bio na kraju baste od njegovog komsije i ispred mene je bila ograda..Svaki kiks me je mogao kostati jer mi je Avdo bio za petama i bio je spreman da me uhvati i razguli na licu mjesta...Dobio sam neku super snagu i bio sam spreman na sve..Vidjevsi ogradu ispred sebe znao sam da je to nova prepreka koju moram preci u sekundi ili ce me skupo kostati, jer ako zapnem, Avdo ce me svuci sa ograde i baciti me pod svoje noge..Kao leopard sam se bacio na ogracu i cini se da sem je dotakao samo vrhovima prstiju i za sekund sam bio vec u novoj basti....Avdo nije bio tako brz i spretan, ali u njega nije bilo ni straha nego samo bijes, a osjecaj straha daje vecu spretnost i kontrolu nego li osjecaj bijesa..Avdo je zastao i imao sam 2-3 sekunde da uvidim situaciju..Znao sam ja da on nece jos odustati nego je se zainatio da pravdu izlijeci batinajuci mene kada me uhvati. Nisam mu htio priciniti to zadovoljstvo nego sam stisnuo gas do daske. Trcao sam ko Usain Bolt, steta sto nije niko mjesrio, garant sam mogao skinuti nekoliko bosanskih rekorda u tom trenu...Pokazalo se odmah da je Avdo druga liga u odnosu na mene i to mi je dalo malo vremena da smislim plan i pravac kretanja. Preskakao sam redom ograde i bjezao iz baste u bastu i vec sam mislio da ce ludjak odustati od potjere, no on me je pratio u stopu. Odmah sam skontao da moram promijeniti strategiju jer ukoliko naletim na neku visu ogradu koju necu moci tako lako savladati, onda sam gotov jer me moze stici i skinuti me sa ograde..Promijenio sam pravac bjezanja i za tren sam bio na ravnom putu koji je vio ka kraju naselja....Avdo se takodje nacrtao iza mene ali je vec poprilicno zakasnio, ostavio sam ga jedno 20-30 metara iza sebe..Vec me i strah malo popustio i uhvatila me neka ludjacka energija i sada dosavsi na ravan teren bez prepreka, skontao sam da sam se spasio jer nema sanse da me Avdo stigne..Okrenuo sam se prema njemu, uhvatio se sa obe ruke za kitu i sjecam se da sam mu uzvilnio "Pusi ga Avdo"......To je njega naravno dokrajcilo i u njemu probudilo krajnju negativno energiju...Poceo je nesto da uzvikuje i psuje ali ja se niasm obazirao nego sam se uhvatio noge...Trcao sam brzo koliko sam mogao a on me je slijedio ali je srecom zaostajao iza mene...Ganjao me je tada Avdo racunajuci i taj cijeli put pa jedno 4-5 km..Bio sam vec poprilicno umoran ali kada bih se sjetio od cega sam pobjegao ili sta ce se desiti ako me stigne, to mi je davalo novu snagu..Dosli smo i do samog kraja naselja i poceo sam planirati i put nazad...Avdu sam navukao na polukrug i od njega ponovo napravio majmuna jer sam sada trcao prema naselju..On je jos jednom pokusao da me stigne ali je otpor pruzao nekih 400-500 m u suprotnom pravcu i tu je zastao..Izdala ga je snaga i muski je prihvatio poraz...Vrativsi se u naselje nasao sam svoju ekipu i svi smo se smijali i zajebavali i na moj ali i na Avdin racun. Ocekivao sam da ce odmah istu tu noc ili mozda sutra u toku dana doci na kucna vrata da se zali. No potajno sam se nadao da me mozda nije ni prepoznao ili da ne zna ni ciji sam, pa je rizik bio 50%-50%..Da li zbog ovog drugog ili zbog poraza kojeg je muski prihvatio, ali Avdo se nije pojavio na mojim vratima....
Nakon ove epizode zaobilazili smo Avdu i njegovu bastu, ta je destinacija otpala, ali kako za mene i moju ekipu tako i za druge jer se nije pricalo da se neko usudjivao prihvatiti takav rizik....

HimzoLee
Postovi: 24
Pridružen/a: 21 jan 2015, 22:55
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la HimzoLee » 03 feb 2015, 21:16

Za sljedeci put cu vam ispricati pricu kako smo ja i rodjek pobjegli od kuce....

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Analiticar

Post Postao/la Virtu4l » 03 feb 2015, 21:43

Sviđa mi se, samo naprijed :salut:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Odg: Analiticar

Post Postao/la Cautinho » 03 feb 2015, 23:13

Odlicno sve,nastavit cemo citati,ti nastavi pisati (Y)
Keep walking.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.