Svaštara

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 19 nov 2011, 15:37

LBJ MVP je napisao/la:Odsad samo pratim šta ti igraš na ss.ba ligi :lol:
Fina kolumna moram se počet,kladit al jbg meni draže marku za sok,sendvič ili lizalo dati jbg završi u stomaku :mrgreen:
Nemoj se početi kladiti, rekao sam da ovo nije reklama za klađenje :mrgreen: Bolje ti je pojedi i popij za te pare..
Hvala @alacious i @hodža
P.S. mogao sam napisati kolumnu o praćenju ovih utakmica, baš je fino počelo: Koln-Mainz odgodili jer se sudija pokušao ubiti :shock:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
kelner
Postovi: 1009
Pridružen/a: 12 jun 2010, 18:22
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la kelner » 19 nov 2011, 15:40

Odlicno,odlicno,lijepo sam se nasmijao na ovaj dio:
uz par zavodničkih pogleda i osmijeha koji su upućeni uposlenici kladionice. A nakon što podignem lovu u ponedjeljak možda je i povalim, što bi mogla biti tema iduće kolumne.
:lol: :lol: :lol:
Svete, vidiš li šta Srbija ima?! Ima Novaka Đokovića, najboljeg svetskog tenisera. Pokori se Rogere, pokori se Rafaele, pokori se Andy! Srbija ima šampiona i zauvek će ga imati!

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LBJ MVP » 19 nov 2011, 15:42

spielführer_21 je napisao/la:
LBJ MVP je napisao/la:Odsad samo pratim šta ti igraš na ss.ba ligi :lol:
Fina kolumna moram se počet,kladit al jbg meni draže marku za sok,sendvič ili lizalo dati jbg završi u stomaku :mrgreen:
Nemoj se početi kladiti, rekao sam da ovo nije reklama za klađenje :mrgreen: Bolje ti je pojedi i popij za te pare..
Hvala @alacious i @hodža
P.S. mogao sam napisati kolumnu o praćenju ovih utakmica, baš je fino počelo: Koln-Mainz odgodili jer se sudija pokušao ubiti :shock:
To i ja svakom kažem :mrgreen: Evo trebao si Arsenala igrat :)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 19 nov 2011, 15:46

LBJ MVP je napisao/la:Evo trebao si Arsenala igrat :)
Pa pogledaj šta sam igrao na ss.ba ligi ;)
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LBJ MVP » 19 nov 2011, 15:50

Zato ti i kažem ;)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
geronimo
Moderator
Postovi: 8228
Pridružen/a: 04 nov 2008, 18:08
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la geronimo » 19 nov 2011, 16:05

Dobra, neobična, osvježavajuća kolumna. :)
Ovo bih istaknuo.
spielführer_21 je napisao/la:Na PSG mala kvota i to ona nesretna 1.3 (isto kao 13), neću igrati ni protiv Sochauxa da ne baksuziram Meši, pa se odlučujem za Auxerre. To je ekipa koja u sezoni skupi više remija od pobjeda i poraza zajedno, a i kvalitetniji su od Vallenciensa, znam to s Play Stationa, može tu proći X2.
:D :D

Bravo!
Vom Jäger zum Gejagten

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 19 nov 2011, 17:15

Samo što sam upalio stream Stoka primi treći..Ukopaše me..

@gero
Ja ne znam ili imaju neku štelu kod ljudi u PES-u, ali Auxerre je brat-bratu među top5 ekipa na toj igrici. :ugeek:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la legenda reala » 19 nov 2011, 19:25

Povalićeš,povalićeš :P :P

solidan tiket ,obori te Stoka ,moguće i jedan Francuz ja tipujem na ovaj Caen za danas ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Heller
Postovi: 19160
Pridružen/a: 22 okt 2011, 14:10
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Heller » 19 nov 2011, 20:51

legenda reala je napisao/la:Povalićeš,povalićeš :P :P

solidan tiket ,obori te Stoka ,moguće i jedan Francuz ja tipujem na ovaj Caen za danas ;)
i padeeeeeeee :twisted: , ja inace igro x2
Nullius in verba

Volim kad su sise vel'ke. A i kad nisu.

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 19 nov 2011, 22:41

Da malo analiziram tiket koji nekim čudom nije dobitni, tako da će more, jahte, sponzoruše i uposlenica najbliže kladionice sačekati na čari mog savršenog tijela bar još koji vikend.
Stoke kući protiv QPR, igrao bih čistog keca, ali je Džeko rekao da je QPR zajeban pravo, pa ću ih odigrai u azijskom. Drugi je Everton protiv Wolvesa, moraju uzeti da pobjegnu sa začelja.
Ne laže Džekson, QPR fakat zayeban, domaćinima nije pomogao ni ulazak napadačkog dvojca Fuller-Jones za koje je Peter Crouch profinjeni tehničar. Na kraju 2:3. Everton prošao- normala.
Francuzi, šta reći? Ne znam ni zašto njih svrstavaju u lige petice? Već po kvotama se vidi da će tu biti najviše remija, vjerovatno i undera, ali hajde znaj da nećeš „nagaziti“ na onaj jedini par koji će otići over.
Naravno da hoću odabrati baš taj par i to ne jedan nego oba koja su završila over golova, a svi ostali uključujći i utakmicu Nice-St.Ettiene završe ispod tri gola, iako je domaćin ovdje igrao s 3 igrača manje. Teško je bilo izigrati tu 3-1-3 formaciju:
slika
Inter protiv Cagliaria igram pod obavezno jer je i njima pobjeda pod obavezno, čudi relativno visok koeficijent, znači- mogućnost štele, ali jbga- riskiramo. Druga tekma je Fiorentina-Milan, domaćini su **** odavno (čitaj: od dolaska Mihajlovića), Milan u naletu- znači dvica, ali u azijskom jer to su Italijani i neće puno žaliti ni ako bude remi.
Prosto kao pasulj.
Koln-Mainz, zanimljiv par, kod domaćih neki potresi u klubu, gosti se vraćaju u formu, dobra kvota na azijskom hendikepu dvica=1.85- uzimam! Kad Werder igra onda je to ziher 3+, tako će biti i ovaj put protiv G’ladbacha
Kad ti prva utakmica krene odnosno ne krene jer se sudija pokušao ubiti, šta reći? Druga prošla lake šale.
Zaragoza je zrela za primiti 4+ na Camp Nou, dakle to igramo. Uz Barcu i Villareal je privlačan kec kontra Betisa, jer znamo ono staro pravilo o ekipama koje moraju početi pobjeđivati.
U bocu sve. :geek:

I još par lekcija za omladinu:
U našoj ligi zanimljivi koeficijenti na Želju i Borac, ali odustajem pri pomisli na „travnjak“ najboljeg stadiona u zemlji, onda pretpostvaljam kakvi su ostali.
Naslutio sam ove dvice, ali eto odvrati me zenička tragedija.
Kod susjeda Dinamo je svoje odradio, a Hajduk je hrvatska verzija Arsenala, kiksa gdje stigne a sada igra i protiv Dinamovog drugog sastava.
Jasno k'o dan da se to ne igra. Mnoge je Hajduk povalio danas, ali ne i starog vuka.
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 09 mar 2012, 15:22

Još jedna priča o životu, velikima i malima

slika
Nogomet je često vjerna slika i prilika svijeta u kojem živimo. Nije li priča o reprezentaciji BiH ujedno i priča o običnom Bosancu i Hercegovcu, koji često dođe na korak od sna i baš svaki put tu i ostane?! Nogomet iz sedmice u sedmicu nanovo nudi okršaje malih i velikih- Davida i Golijat. David ponekad pobijedi Golijata baš kao u biblijskoj priči i ulije nadu hiljadama “malih” ljudi, koji imaju osjećaj da im je čitav život borba protiv nekog Golijata.

Jedna od takvih utakmica je i sinoćnji meč Manchester United-Athletic Bilbao, ali ovaj David (Athletic) je drugačiji od svih drugih Davida, jer je odabrao da bude mali David i namjerno ide praćkom, iako je mogao birati bolje oružje. Osim borbe između Davida i Golijata, ovo je i meč između globalista i antiglobalista. United je simbol veličine, snage, imperije i probrao je najtalentovanije igrače širom svijeta, pa su tako sinoć uz Engleze nastupili i Španac, Sjeverni Irac, Velšanin, Francuz, Brazilci, Korejanac i Portugalac. S druge strane, Athletic ima igrače samo iz Baskije, a to je oblast od 20 000 kvadratnih kilometara (ako računamo i francuski dio), na kojoj živi manje od 3 miliona stanovnika. To su brojke koje odgovaraju otpilike jednoj Sloveniji. Tu je ljepota nogometa, što jednoj maloj pokrajini nudi šansu da se nosi s cijelim svijetom. I da pobijedi. Na kraju je to više od priče o nogometu, to je priča o životu, velikima i malima.

slika
Nošeni fanatičnom podrškom 5000 hiljada svojih navijača, Baski su pokorili Teatar Snova. Nije to više nemoguća misija, kao nekih prethodnih godina, ali način na koji je Athletic to uradio je epski. Ovo nije bila borba Davida i Golijata u kojoj David biježa od gorostasa čekajući pravi trenutak da zada smrtonosan udarac, već 90 minuta neprestanog salijetanja Davida na Golijata kao na sebi ravnog. Ni nekoliko propuštenih prilika, ni nedosuđen penal i primljen gol minut nakon toga, nije promijenio ništa u načinu igre Athletica. Oni su nastavili sa svojojm igrom, stvarali prilike, driblali, proigravali petom baš kao da igraju na ulicama baskijskih gradova, a ne na Old Traffordu. To se najbolje oslikalo u prilici koju je imao Susaeta, kad je izašao sam na De Geu i umjesto rutinske završnice pokušao da lobuje španskog golmana s više od 20 metara. Baski su uputili 23 šuta ka golu Engleza, mogli i trebali slaviti i uvjerljivije, no 3:2 je rezultat koji nam garantira još jednan veliki meč na San Mamesu za sedam dana.

slika
Dan kasnije britanski mediji, ali i Sir Alex su puni hvale za momčad iz Bilbaa, tek poneki navijač Crvenih Đavola će pokušati opravdati ovaj poraz nezainteresiranošću njegovog kluba za “drugorazredno takmičenje” kao što je Liga Europe, koja ih samo ometa u branjenju titule engleskog prvaka. No, činjenica je da i Athletic vodi bitku za četvrto mjesto u La Ligi, koje njima s finansijske strane znači i više nego naslov prvaka Unitedu, a u iduća tri kola ih čekaju sve sami derbiji sa direktnim rivalima Osasunom, Valenciom i madridskim Athleticom. Treba li spomenuti da od 25 igrača Manchester Uniteda niti jedan ne košta manje od milion funti? Zar od tih 25, Ferguson nema bar 11 koji bi bili dovoljno motivisani suprostaviti se 4 puta jeftinijoj ekipi? I kako to da super bogati klub ozbiljno shvata samo one utakmice koje mu donose enormnu zaradu, gdje je nestao duh nogometa i igranje za čast i za navijače? Isti onaj duh kojim ekipa Athletica odiše i kad igra s trećeligašem Mirandesom u “velikim” klubovima je izgleda davno izumro, po priznanju njihovih vlastitih navijača. Kako je to velikim klubovima nemogućnost zarade postao legitiman izgovor za nezalaganje u jednoj nogometnoj utakmici i zbog čega navijači prihvataju takve nečasne izgovore? Još jedna priča o životu, velikima i malima.

slikaslika
Tog duha ipak nije falilo Ryanu Giggsu koji je sinoć odigrao 903. utakmicu za United i pretekao legendu Milana Paola Maldinija. Veliki Velšanin je bio pokretač akcije za vodeći gol Uniteda, te je bio jedan od najzapaženijih u svojoj ekipi. Još 1991. je došao na Old Trafford i u idućih 21 godinu zadatak mu je bio da “samo” ostane vrhunski igrač, a United mu je pružio sve ostalo i Ryan nikad nije osjetio potrebu da ide u neki drugi klub. Sa druge strane, ako nekog moram izdvojiti u odličnoj ekipi Athletica to je najmlađi igrač na terenu Iker Muniain. Već je sad jasno da će taj mladić obilježiti budućnost europskog nogometa i biti ono što je Giggs bio prethodnih 20 godina. Možda će upravo mladi Munain i naslijediti Giggsa u dresu Manchestera ili će otići u neki drugi top-klub, no sigurno neće ostati idućih 20 godina u Bilbau. Ne zato što on to ne bi želio, već zato što je Athleticu potrebno da ga proda da bi preživjeli. Tako bi United mogao nakon 21 godinu u Muniainu mogao pronaći jednako dobrog igrača kao što je Giggs, a Athletic? Athletic će pronaći novog Muniaina za godinu, dvije, tri, jer tako moraju. Još jedna priča o životu, velikima i malima.

U četvrtak, 15. marta će se zvijezde Uniteda suočiti s ludilom San Mamesa. Možda ih baš ta atmosfera podsjeti zbog čega su počeli igrati nogomet, možda ih i inspiriše da punom mjerom uzvrate Baskima za poraz na Teatru snova. No, protiv sebe će opet imati Davida koji traži borbu spuštenog garda, makar ga to koštalo poraza. Pitate se zašto? Bielsa i njegovi Baski znaju da se na više načina može pobijediti, ali samo jedan vodi u besmrtnost. Eto, zbog toga i ni zbog čega više. Tu je razlika između velikih i Malih!
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LBJ MVP » 09 mar 2012, 18:04

Kod: Označi sve

No, protiv sebe će opet imati Davida koji traži borbu spuštenog garda, makar ga to koštalo poraza. Pitate se zašto? Bielsa i njegovi Baski znaju da se na više načina može pobijediti, ali samo jedan vodi u besmrtnost. Eto, zbog toga i ni zbog čega više. Tu je razlika između velikih i Malih!
Kakav završetak 8-)
Trebali bi tebe zaposlit da im pišeš za portal ;)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Monolog » 09 mar 2012, 19:46

Prijatelju, daj indeks da upisem ocjenu! 8-)
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 09 mar 2012, 20:38

Trebali bi tebe zaposlit da im pišeš za portal ;)
Ja sam se nudio da budem urednik, vele da ne mERe. Ne znam zašto?! :mrgreen:
Monolog je napisao/la:Prijatelju, daj indeks da upisem ocjenu! 8-)
Koliko sam dužan? :mrgreen:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la legenda reala » 11 mar 2012, 01:03

Pročito sam ja odmah, samo da ti javim :P

Monolog traži index a ja ću upisati ocjenu, može jedna osmica :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la ramiral » 11 mar 2012, 10:42

Devetka druže... i jedno janje ''profesorima'' :mrgreen:
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
spielführer_21
Postovi: 3734
Pridružen/a: 29 okt 2010, 20:15
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la spielführer_21 » 12 mar 2012, 21:01

ramiral je napisao/la:Devetka druže... i jedno janje ''profesorima'' :mrgreen:
Neka, onda je dosta i osmica :mrgreen:
Omiljena forumašica: http://forum.sportsport.ba/memberlist.php?mode=viewprofile&u=2
Omiljeni muzičar: http://www.youtube.com/watch?v=lbauVj2vLu4

Avatar
Narin
Postovi: 8332
Pridružen/a: 05 avg 2011, 11:07
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Narin » 14 mar 2012, 09:31

Svaka cast :)

Avatar
Zeman
Postovi: 1448
Pridružen/a: 04 jul 2012, 14:05
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la Zeman » 24 jan 2013, 19:58

Zemanlandia #1

Doš’o ja vakat kad pošten čovjek ima sve manje slobodnog vremena za trošiti na gluposti, a kad je tako onda valja ono malo cajta za razonodu potrošiti na najgluplji mogući način. Tako sam došo na ideju da i ja pišem kolumnu na ovom cijenjenom forumu.

Dok sam razmišljao o naslovu kolumne, primjetio sam ovaj sjajan naslov koji opisuje ono o čemu bih ja pisao: „svaštara“- daklem, pisao bih o svemu i svačemu. Onda vidim da je kolumna pod paučinom, ne piše ovaj vođa igre sa brojem 21 (na prvi pogled naočit i inteligentan mladić) odavno ništa. Kontaktiram ga i pitam za prodaju autorskih prava na ime „svaštara“, kad macan odgovori da samo nastavim pisati na njegovoj, da se ne trošim džaba. Ljepšeg i boljeg čovjeka nisam upoznao u životu. Nisu svi takvi, pogotovo ne neil diamond u što se uvjerio kventin tarantino, a uvjerićete se i vi ako pročitate kolumnu do kraja.

Da bi se razlikovalo ono što ja pišem od onog što drugi pišu (a svi imate bujruma), moje će kolumne imati veliki naslov zemanlandia, fol zemanova zemlja. A onda i manji podnaslov ovisno o temi o kojoj ću pisati. Tema današnje emisije, ilitiga kolumne, je zikemu.

Zikemu #1: Curo, bićeš žena uskoro

Zašto nam je muzika bitna u životu? Prije svega zato što je ona miljenica svih muza, harmonija svih umjetnosti. Postoje dvije vrste muzike:
1. rokenrol
2. ostalo

Pod rokenrol spada sve što je dobro, od volfganga amadesua mocarta do ramba amadeusa. Sve što ne valja spada pod ostalo! Rokenrol ima nekoliko podvrsta, jedna od njih je i yebačka zikemu i to je sve što trebate za sada znati.

Muzika nam je bitna zbog još jedne stvari: ako se do srca muškarca stiže preko stomaka, do srca žene se stiže preko uha. Vrlo je poznata činjenica da se žene najviše uzbude (čitaj: ovlaže) kad im grickate uho. Izgleda da im je to erogena zona numero uno, pa stoga im i zbog dobrih vibracija izraženih kroz muziku zaigra srce. Što je najvažnije, gore objašnjena yebačka zikemu kod žena izaziva ista osjećanja kao vijagra kod muškaraca.

Istina je da ima svakvih žena (kao i muškaraca) i da se neke lože i na urlikanje jelene karleuše, ali baš zato vi morate znati šta je prava zikemu, pa ćete na osnovu toga lakoćom rasuđivati i pravu od neprave žene. Nači, kad žena sluša turbofolk ili, mećimo, džastina bibera, bježi od nje ko vrag od krsta. Bez obzira koliko ona lijepa i zgodna bila, ne isplati se biti š njom. Žene koje slušaju takvo njesra od muzike nemaju srce! to zapamtite. Taku možete smuvati, ali sam ja preciznom računicom ustvrdio ovo: taka žena traži da svaki dan izlazite, ili ako ništa da joj šalješ poruke i kredit za telefon. Kako god, dnevno te izađe prosječno 10 maraka. Uvr’ ali zbilja uvr’ glave će ti dati jednom sedmično, što znači da te jedno spolno opštenje s njom izađe minimum 70 KM (koje si potrošio tokom sedmice). I opet joj nećeš valjati, već će te odbaciti kad budeš najranjiviji! Za iste pare moreš platiti dobru kuravu i to da ti ne zvoca ništa. A voljeti te neće ni jedna ni druga. Zato je kurava bolja opcija jer čist račun, duga ljubav kao što naš narod reče a u svoju rozu bilježnicu upisa svojedobno vuk drašković... ili radovan karadžić. Jedan od njih dva, vlah k’o vlah, meni su svi isti.

Daklem, na tebi je da pravodobno saznaš šta je to prava muzika. Ako ovo što ja u nastavku budem puštao na ovoj temi ne bude pasalo tvome uhu, to znači da u tebi leži potencijalni homosesalac. Nemam ja ništa protiv takvih, ali moji im savjeti, bojim se, ne mogu pomoći.

Prvo što ću pustiti je:
[youtube][/youtube]

Ove fantastične pjesme sam se sjetio kad se na temi o filimu i kinematografiji povela rasprava o kventinu tarantinu. Ja tarantina ne cijenim kao režisera jer on pravi filmove koji su planirano glupi ilitiga po narodski trash. Daklem, on to namjerno radi. Ja pak mislim da samo oni filmovi koji su spontano, nenamjerno glupi predstavljaju pravu umjetnost. A tu su chuck norris i stiven segal neprevaziđeni, dakako.

Da se vratim na tarantina, kojeg ipak cijenim al’ zbog ove zikemu gore. Naime, kad je tarantino pravio svoj najbolji filim pod imenom pakleni šund, ko i svaki pošten čovjek poželio je da ima dobru zikemu u njemu. Zato je zaisko od neila dijamanta autorska prava da koristi pjesmu „curo, bićeš žena uskoro“ u svom uratku, jel te. Veliki pjevač neil dijamant pravi grešku i ne dopušta tarantinu da metne njegovu pjesmu u svoj filim, valjda zato što ni on nije smatrao da je pametno namjerno praviti glup filim. Ali, tu je tarantinu naumpala genijalna ideja (mora se priznati): zovno je neki livi bend iz los angelesa da samo prepjevaju pomenutu pjesmu i onda je taj prepjev iskoristio u svom filimu a autorska prava platio anonimnom bendu. Tako je tarantino dobio pjesmu koju je šćeo, a svijet dobar prepjev već zaboravljene stvari. Urge overkill (čitaj: livi bend) je od totalnih anonimusa preko noći postao bend koji ima hit godine i zrgnuo dobre pare.

Prvi cilj ove kolumne mi je bio da malo širi auditorijum, a prvenstveno srednjoškolce koji čine većinu na ovom forumu, upoznam sa ovom sjajnom pjesmom, koju svaki muškarac koji drži do sebe mora znati! Drugi cilj je da vam objasnim (opet srednjoškolcima) kako ovu pjesmu iskoristiti u praksi za barenje, ali i psihoanalizu žemskaći.

Nači, link pjesme okačite na svoj fenzbuk profil uz par linija teksta, npr. refren. Kako pjesma govori o curi koja će uskoro postati žena, mnogije vaše kolegice će se naći u tekstu, jel te. Druga stvar, refren implicitno poziva na gubljenje nevinosti i intenzivno slušanje ove stvari će pobuditi kod žemskih želju za spolnim opštenjem. A podsvjesno će tu želju povezivati s pjesmom, a tu pjesmu sa vama, što znači da će i nagon za seksom podsvjesno povezivati sa vama. S druge strane, strofe pjesme govore o lošem momku koji se bori za svoju ljubav, a to žene isto vole. Kako pjesma spada u podvrstu rokenrola koja se zove yebačka muzika, neupitno je da se prave žene lože na nju. Vama preostaje samo da gledate koja će vam lajkati pjesmu, a kad neka lajkuje to znači da ste pola posla odradili. Em ona ima dobar ukus i nije kurava, em ti šalje jasan signal da te želi, em će u podsvijesti uvijek povezivati tebe sa spolnim opštenjem. Sve to zahvaljujući jednoj pjesmi.

Za one koji žele otići korak dalje, predlažem još jednu verziju ove pjesme i to od njenog pravog autora. Orginalna verzija se ne razlikuje mnogo od urge ovrekileove, ali je zato koncertna nenadyebiva.
[youtube][/youtube]

Dijamantni neil uz pratnju akustične gitare i, samo u refrenu, klavijatura se tako zadao da svojom izvedbom može natjerati i najveću muškarčinu da vriši k’o curica na koncertu beatlesa tamo neđi šesetsedme. Ako kojim slučajem odlučite da ovu verziju pjesme okačite o vaš fenzbuk zid i to vam neka curica lajkuje, znajte da je ona za ženiti i da ste taj problem u životu riješili te se možete posvetiti ostalim bitnim metafizičkim pitanjima tipa: kako što manje raditi, a što više živiti. Ta cura ima ukus, osjećaj za umjetnost, za ljubav, za muškarce. To se ženi! Namak!

Eto, toliko u prvoj kolumni. Nadam se da ne krši neka pravila foruma, pisaću ja o sportu, samo čekam da završi prvenstvo u rukometu. A pisaću i o ostalim stvarima, jer raji treba pomoći i uputiti ih na pravi put a ako ja sa ovolikim životnim iskustvom neću, onda ko će?
NAPRIJED NARODE!

Avatar
LBJ MVP
Postovi: 15602
Pridružen/a: 10 jan 2010, 21:52
Lokacija: Casterly Rock
Kontakt:

Re: Svaštara

Post Postao/la LBJ MVP » 24 jan 2013, 23:48

Korisno čika Zemane :mrgreen: Probaću ovo jednom :)
Michael Owen: "Before I went there, Jamie Carragher said to me: “Oh, you’ll never get a game, Ronaldo will be playing and Raul will be playing, My answer was simple: “But it’s Real Madrid”.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.