Cautinhova kolumna

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 06 feb 2013, 17:29

Napisao sam i prije jednu kolumnu,ali svasta je nesto bilo,nepovezano,pa sam je obrisao,neznam koliko vas je tu i vidjelo.Probat cu biti aktivan,nevjerujem da ce mi vrijeme i obaveze to dopustiti,ali podrudit cu se.Dosta toga ovisi i o vama,o vasem prihvacanju.
U svojoj prvoj kolumni sam se dotakao teme o (mislim da je vecina forumasa primjetila) mojem simpatiziranju vise klubova.Znam dosta forumasa koji pisu na jednoj temi na forumu,znaci samo jednoj i ne lunjaju po forumu kao ja,sto me ima svagdje,po cijelom nogometnom forumu,na nekoliko kosarkaskih tema i cijeloj "Diskusije".Jedna takva osoba i je i forumas godine.Nemam nista protiv njih,naprotiv,izuzetno ih cijenim.Te osobe pisu na jednoj temi,nista ih nezanima okolo.Mene dosta toga zanima,i letam svagdje,pokusavam dobiti informacije i pisati na vecini tema o kojim mislim da mogu napisati koju pametnu.
Ja sam relativno mlad,16 mi je godina,tek sam upisao srednju skolu.Znam dosta forumasa koji imaju vise od 40 godina,i divim im se,npr : Dosta Juventina svoj klub podrzavaju unazad od 20-25 godina.To jako cijenim.Ja se pak u tom svijetu simpatiziranja i navijanja jos trazim.Promjenio sam dosta klubova u kojima zelim pronaci svoju navijacku i nogometnu ljubav.(znam da ovo zvuci grozno i nevjerovatno glupo,i imate utisak da sam nekakav glory-hunter,ali vjerujte,nisam)Jedno vrijeme ,onaj dan kada je Ronaldo( inace moj najdrazi igrac) presao u Real,poceo sam simpatizirati njih.Dok sam shvatio da me nista bas ne vuce tom klubu,jedino kad Ronaldo dadne gol ili hat-trick,onda sam sretan.Za pobjede i poraze mi je bilo svejedno.I dalje volim sto Ronaldo zabija za Real,ali sam ih prestao podrzavati.Sto se tice Juventusa,i tu sam vidio nekakvo povezivanje sa njima,bio mi je to drag klub,klub sa navijacima,historijom,uspjehom,pobjednickim mentalitetom i onim necim sto ga cini klubom.Podrzavao sam i njih,ali sam opet uvidio da se nemogu smatrati bianconerom,iako cijenim osobe koji navijaju za Juve,mislim da nisam njihov simpatizer,ali sigurno mogu reci da mi je najdrazi talijanski klub,tj. od svih njih,najvise bi volio da Juventus bude prvak.Usprkos tome,pratim taj klub i dosta pisem o njemu,samo nisam bianconero,nego vise nekakav promatrac i neutralac kojemu su dragi kao klub i to je to.Za mene je Juve svetinja u nogometnom svijetu i to je sve sto cu o tome vise rec.
To je to sto se tice klubova koje sam promjenio,ne ponosim se satime,ispadam kao nekakav glory-hunter,i nekakvo deriste,kojemu je ova stvar,nogomet,samo primjer zezancije i igre i svake sezone mijenjam klub koji podrzavam.Nadam se da cu u buducnosti prestati sa time i navijati za jedan klub cijeli moj zivot i biti mu vjeran navijac.Jedan takav klub je Manchester City.Za njih navijam,neznam otkad,mozda otkad su postali poznati.Kasnije sam zaboravio i naseg Edina kao predmet simpatiziranja tog kluba,ni vrhunskih igraca koji su dovedeni velikim ulozenim kapitalom,sad sam postao jedan legitiman navijac,kojeg ne zanima nista drugo,vec moj klub.Mislim da cu navijati za njih jos dugo vremena i oni su ono nesto sto ja vidim.
A ja ne bi bio ja da nemam jos jedan klub,a taj klub je Barcelona.I u njima sam vidio ono sto bi me moglo ispuniti u navijackom i nogometnom svijetu,i nadam se da ce tako i ostati,ali mi treba jos vremena da postanem njihov simpatizer i navijac.Ali vrijeme je na mojoj strani i mislim da ce se ta ljubav i roditi.
Znam da je nekima ovo cudno za shvatiti,ali tako se moje djetinjstvo i razvijalo.Odrastao sam bez puno nogometa kao neki,kao dijete nisam imao oca,koji bi pratio fudbal i meni usadio neku ljubav prema nekom klubu,nego sam to sam morao istraziti.To je valjda i objasnjenje te situacije u kojoj se nalazim.
Napisao sam onoga cega sam se sjetio,nadam se da me necete osudjivati niti me gledati drugim ocima.
To je to za sada,pa cu vidjeti mogu li jos pisati,ako naravno,kritike budu dobre.
Pozdrav.
Keep walking.

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la meho-medo » 06 feb 2013, 18:52

Cautinho lijepo si ovo napisao ,i nije mi uopste cudno sto simpatiziras vise timova ,i ja volim dosta klubova ,al' se ne mogu porediti s Milanom ;) ,ovako ja danas imam 17 godina i 2005 godine sam pogledao prvu utakmicu zapravo ja mislim da je to bila prva tekma koju sam pogledao Milan-Liverpool finale CL ,i svi znamo sta se desilo i ja mislim da je Milan mene tu privukao sebi,ali jos to nije bilo zvanicno :mrgreen: ,ali sledece sezone 2006 bio sam ocaran Ronaldinhom i pratio sam Barcu i navijao za njih ali primjetio sam da tu nesto ne stima ,i onda dolazi sezona 2007 i fantasticni Kaka on je postao moj najdrazi igrac ,a Milan moj omiljeni tim al' sam to shvatio tek u drugom dijelu sezone u onom kvalifikacionom dijelu CL :D ,eto i do dan danas navijam za Milan ,samo sto Kaka vise nije moj najdrazi igrac ,jeste jedan od drazih i uvijek ce biti ,al' najdrazi danas je Stephan Kaarem El Shaarawy ;)
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 06 feb 2013, 20:21

meho-medo je napisao/la:Cautinho lijepo si ovo napisao ,i nije mi uopste cudno sto simpatiziras vise timova ,i ja volim dosta klubova ,al' se ne mogu porediti s Milanom ;) ,ovako ja danas imam 17 godina i 2005 godine sam pogledao prvu utakmicu zapravo ja mislim da je to bila prva tekma koju sam pogledao Milan-Liverpool finale CL ,i svi znamo sta se desilo i ja mislim da je Milan mene tu privukao sebi,ali jos to nije bilo zvanicno :mrgreen: ,ali sledece sezone 2006 bio sam ocaran Ronaldinhom i pratio sam Barcu i navijao za njih ali primjetio sam da tu nesto ne stima ,i onda dolazi sezona 2007 i fantasticni Kaka on je postao moj najdrazi igrac ,a Milan moj omiljeni tim al' sam to shvatio tek u drugom dijelu sezone u onom kvalifikacionom dijelu CL :D ,eto i do dan danas navijam za Milan ,samo sto Kaka vise nije moj najdrazi igrac ,jeste jedan od drazih i uvijek ce biti ,al' najdrazi danas je Stephan Kaarem El Shaarawy ;)
To je vrlo lijepo od tebe.
Sto se tice Milana,drago mi je sto sad dolaze bolji dani za taj klub,bez jakoga Milana,nema ni jakog Juvea.Za napad Milana mislim da je fantastican i mislim da ce u buducnosti Faraon biti jedan od najboljih napadaca na svijetu.
Pozdrav.
Keep walking.

meho-medo
Postovi: 3486
Pridružen/a: 16 maj 2011, 19:13
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la meho-medo » 06 feb 2013, 20:27

Cautinho je napisao/la:
meho-medo je napisao/la:Cautinho lijepo si ovo napisao ,i nije mi uopste cudno sto simpatiziras vise timova ,i ja volim dosta klubova ,al' se ne mogu porediti s Milanom ;) ,ovako ja danas imam 17 godina i 2005 godine sam pogledao prvu utakmicu zapravo ja mislim da je to bila prva tekma koju sam pogledao Milan-Liverpool finale CL ,i svi znamo sta se desilo i ja mislim da je Milan mene tu privukao sebi,ali jos to nije bilo zvanicno :mrgreen: ,ali sledece sezone 2006 bio sam ocaran Ronaldinhom i pratio sam Barcu i navijao za njih ali primjetio sam da tu nesto ne stima ,i onda dolazi sezona 2007 i fantasticni Kaka on je postao moj najdrazi igrac ,a Milan moj omiljeni tim al' sam to shvatio tek u drugom dijelu sezone u onom kvalifikacionom dijelu CL :D ,eto i do dan danas navijam za Milan ,samo sto Kaka vise nije moj najdrazi igrac ,jeste jedan od drazih i uvijek ce biti ,al' najdrazi danas je Stephan Kaarem El Shaarawy ;)
To je vrlo lijepo od tebe.
Sto se tice Milana,drago mi je sto sad dolaze bolji dani za taj klub,bez jakoga Milana,nema ni jakog Juvea.Za napad Milana mislim da je fantastican i mislim da ce u buducnosti Faraon biti jedan od najboljih napadaca na svijetu.
Pozdrav.
Ako bude sve islo kako treba i ako Balotelli ne bude pravio gluposti za 2 godine Milan bi trebao imati najbolji napad na svijetu ,a nadam se da ces i ti sebe pronaci u nekom klubu ;)
Pozdrav
"Želio sam da se strpim i sustegnem od tebe ali, izdala me je ljubav u srcu koja za tebe od davnina traje. İ znaj da sam se u tebe zaljubio, i sada kad to znaš čini što hoćeš."
(İbn Qajjim)

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la azTer » 06 feb 2013, 21:08

ta boldirana rečenica je sve pokvarila.

to što si odrastao bez oca, ili mnogo fudbala nema nikakve veze sa tvojim "opredjeljenjem". recimo, moj otac nikad nije pratio fudbal, štaviše - ne zanima ga i izbjegava ga, ali to nije imalo nikakav utjecaj na moje odluke. nije imalo nikakav utjecaj da ja sa 6 godina počnem gledat velikog rivalda i roberta bađa.

također, ljubav prema bilo čemu, pa tako i prema klubu se ne istražuje. klub jednostavno prihvatiš onakav kakav jest i nosiš se sa svim stvarima, i dobrim i lošim.

iskreno, po pročitanom te ne smatram glory-hunterom, ali mislim da se ta "ljubav" oko jednog kluba u tebi nikad neće ni rodit. možeš ti u jednom trenutku osjetit da voliš samo jedan klub, ali ja bih prema takvim fanovima uvijek bio skeptičan.

naravno, to je samo moje mišljenje.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 06 feb 2013, 21:17

Ja koje sam god navijacke price cuo,uvijek su pocinjale tako.
"Moj otac i ja smo jednu vecer gledali Zelju,isli na utakmice,pricao mi je o velikim igracima i utakmica njegovog kluba i tako to".To sto ti otac nije volio fudbal,to je druga stvar.
Meni su ljudi pricali da je moj otac volio da ide i gleda utakmice,i da mu je najdrazi tim bio Bayern...Ali i to je nekako nategnuto,mislim,nisam ja to puno ni pitao,nego eto...
Sto se tice te nevjere u moju ljubav prema nekome klubu,to nemora tako ni znacit,naravno,to je tvoje misljenje i ja ga postujem ali opet,ako se nikada u mome zivotu ni ne rodi nekakva istinska ljubav,uvijek cu imati ljubav prema samom fudbalu,bit cu fudbalski navijac ako nista.I opet ako nista na klupskoj razini,uvijek cu biti veliki fan Bosne i Hercegovine.
Da u nista nisam siguran i da nista ne znam,Bosna je uvijek u mome srcu!
Keep walking.

Avatar
azTer
Postovi: 2023
Pridružen/a: 09 okt 2011, 23:22
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la azTer » 06 feb 2013, 21:32

nije druga stvar. ne pričamo o tome da li je neko imao oca da mu prenese ljubav prema klubu, nego o tome kako je neko zavolio klub. to nije nužno preko oca, suludo je razmišljat tako. znam milion primjera za svoju tvrdnju, jedan moj prijatelj navija za sarajevo, njegov otac za željezničar, drugi prijatelj navija za valensiju, a njegov otac za lion. nije to porodično opredjeljenje (pa da ide s koljena na koljeno), nego subjektivno. ono što je tebi "kliknulo" kod nekog tima, samo to se broji. uostalom, to potvrđuje činjenica da još uvijek i na našim prostorima imaš fanove leedsa, notingem foresta i tako dalje...
Cautinho je napisao/la:ako se nikada u mome zivotu ni ne rodi nekakva istinska ljubav,uvijek cu imati ljubav prema samom fudbalu,bit cu fudbalski navijac ako nista
to i jest najbitnije.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 06 feb 2013, 21:41

Pa da,tako te razumijem.Mislim,nije meni nitko trebao da mi nametne izbor tima za koji navijam,nego da mi pokaze svu ljepotu i car toga sporta,nekakav uvid u fudbal i onda skontas neke stvari.Eto ti kazes sa 6 godina,vidio Romaria i te...Ja sam tek prije neke 2-3 sezone poceo intezivnije pratiti nogomet.Mogao sam i ja neke stvari bolje razumiti tada,i odluciti se za svoj tim,pravi tim.Ali opet se osjecam kao da oduvijek volim fudbal.Otkad znam za sebe.
Keep walking.

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la nate » 10 feb 2013, 00:55

A ljudi dragi pa sta je to?

Cautinho nemoj misliti da te napadam ili bilo sta.Znaci 16 ti godina, a tek prije 2-3 sezone poceo pratiti nogomet intezivnije :o

Ja sam kao klinjo gledao 98' prvo svoje svjetsko prvenstvo.I nogomet uopce.Nekako je to zapocelo s albumumima slicica i cuda ta.S 5 godian sam znao sve o igracima, reprezentacijama i sl.Doduse veliku ulogu je tu imao i moj stari inace stravstveni ljubitelj nogometa.Od tada ne prestajem :D

Cautinho je spomenuo da prati tj. simpatizira(?) vise klubova.Ja također.Otac mi je usadio ljubav prema Dinamu, a od stranih klubova simpatiziram Barcelonu i Bayern.Barcelonu od vremena Ronaldinha, a Bayern isto tuda negdje.Oboji su mi jako dragi klubovi i svejedno bi mi bilo npr. ko ce osvojit CL.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 10 feb 2013, 14:31

nate je napisao/la:A ljudi dragi pa sta je to?

Cautinho nemoj misliti da te napadam ili bilo sta.Znaci 16 ti godina, a tek prije 2-3 sezone poceo pratiti nogomet intezivnije :o

Ja sam kao klinjo gledao 98' prvo svoje svjetsko prvenstvo.I nogomet uopce.Nekako je to zapocelo s albumumima slicica i cuda ta.S 5 godian sam znao sve o igracima, reprezentacijama i sl.Doduse veliku ulogu je tu imao i moj stari inace stravstveni ljubitelj nogometa.Od tada ne prestajem :D

Cautinho je spomenuo da prati tj. simpatizira(?) vise klubova.Ja također.Otac mi je usadio ljubav prema Dinamu, a od stranih klubova simpatiziram Barcelonu i Bayern.Barcelonu od vremena Ronaldinha, a Bayern isto tuda negdje.Oboji su mi jako dragi klubovi i svejedno bi mi bilo npr. ko ce osvojit CL.
Mislim da pod pojmom "intezivnije" nas dvojica mislimo drugacije.Pod intezivnije mislim : internet forumi,facebook grupe,vodjenje dnevnika o nogometu,pracenje rezultata,igracki kadar,godine rodjenja igraca,lige,ozljede,golovi,kartoni,statistika,stadioni,putovanja,turniri,transferi itdd....Boze moj,gledam nogomet oduvijek,sjecam se i prve utakmice,samo neznam koja je bila,ali mislim da je Hrvatska igrala,mozda SP 2002.Albume i slicice sam skupljao svake godine.
Evo ti i moj dnevnik,2. po redu.Samo je nogomet,rezultati i to u njemu. slika
Keep walking.

Avatar
nate
Postovi: 1285
Pridružen/a: 23 sep 2012, 15:05
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la nate » 10 feb 2013, 15:02

Aha, dobro onda sam te krivo shvatio.I ja sam kao mlađi radio te neke dnevnike do pojave foruma i cuda :mrgreen:

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 21 mar 2013, 17:42

Uh braco,sta se samo nadesavalo u vezi samnom u ovo zadnje vrijeme.
Neda mi se sada o tome,mislim da vecina zna situaciju i necu sad da puno pisem o tome.
Mozda jednom skupim sve postove vezane za to,ali zasad nista.
Neznam,htio sam samo da kazem da je moj izbor sada zabetoniran i nema se zasto mjenjati.Vi ste stvarno uvjereni u to da cu ja sljedece sezone podrzavati neki drugi krug,a meni je to sve smjesno.Ja fakticki ni nisam toliko mjenjao klubove za koje cu navijat,sta sam eto,jedno vrijeme pratio Juve i Real (zbog Ronalda,opet kazem,kada pratis jednog igrača,pratis i cijeli tim,uzmite primjer nasih igrača i njihovih klubova),ali to su bile prolazne faze i nista specijalno.Nemogu sada usporediti navijanje za Real kao sada za Barcu.Nikako.Za Barcu stvarno navijam,nasao sam stvarno ljubav u njoj,za Real je bilo nesto glupavo i za Juve isto,nikad se nisam nasao,samo mi je klub bio drag,iliti samo taj jedan igrač.Sto se tice Bayerna i Dinama,to zanemarite,toga se ni ja nesjecam,samo me neki zapisi stari drze na tome.Sta ima sedmogodisanjak navijati za neku ekipu iz Njemacke,nisam nikad tada ni pogledao jednu njihovu utakmicu.Jos mozete naci i neke moje postove na temam tih navedenih klubova,necete sigurno naci niti jedan gdje se izjasnjavam kao Realov,Bayernov,Juventusom ili koji vec navijac.Jer ih nema,sve je to bilo bezvezno vrijeme.
A na kraju krajeva,tada nisam ni razlikovao pojmove navijač i simpatizer.To sam tek na ovom forumu otkrio,a sada mogu reci da za Barcelonu navijam iliti simpatiziram,a Real i Juve sam samo pratio,znaci utakmice,igrače i te fazone.

Vi ako zelite shvatit,slobodno,ja sam rekao kako meni to izgleda,to je jedino i vazno.Ta cijela sitacija je samo prenapuhana,ja nikad nisam ni bio gloryhunter i nisam mjenjao klubove,vec ste vi sve te moje postove citali sa jednim okom zatvorenim.Mozda sam lud sto ovoliko pisem,mozda cu i dalje ostati gloryhunter,mozda cu opet biti balavo deriste,ali ja sam napisao post kako ja na to gledam i kako sam ja to dozivio.Vi cete to naravno opet okrenuti i zazmiriti da se opet mozete ismijati i dijeliti mi imena i razne asocijacije sa kojima se ja nikad necu moci ni naci.
To je to,to sam mislio,takve stvari i jesu.Slobodno vi ovo zaokrenute,mozete me cak i citirati i prepraviti mi postove da izgleda da sam pisao nesto sto nikad ni nisam,ali najvaznije je da ja znam sta sam i tko sam,a vas nezelim previse ni slusati.
Toliko,pozdrav do sljedeceg pisanja.
Keep walking.

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Titova-Juga » 24 mar 2013, 03:18

Dosadan si, odjavi se, nestani :!:
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
HZ_ilidzaa
Postovi: 5830
Pridružen/a: 21 okt 2010, 19:57
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la HZ_ilidzaa » 24 mar 2013, 03:38

@Cautinho

Pokusavas da budes ono sto nisi.Hocu da kazem pokusavas biti neki nogometni znalac ili pametnjak kojeg ce svi cijeniti i citirati postove ispod kojih ce pisati "respect, bravo , odlican post i sl.".Ne moze to tako , prvo moras malo se pozabaviti gramatickim greskama u kolumnama , ja npr. kad nisam siguran kako se pise fino ukucam u google i nadjem ,a i usput naucim.Moj savjet , ali iskren savjet : izbrisi profil , izadji malo vani , upoznaj koju djevojku(ako mislis da si ruzan i nemas samopouzdanja to ti je prijatelju najveci kiks zivota , tako sam i ja mislio i nijedna zena me nije htjela ,a nisam Bog zna sta bio pozeljan u drustvu onda sam promjenio stavove i vjeruj mi covjek sto zeli to ce i biti samo se treba potruditi , istina put nije lagan ,ali se isplati.Nabaci osmjeh i zivot moze da pocne).Pokusavam da se stavim u tvoju situaciju jer sam i ja nekad bio takav(prosudio sam po tvojim postovima i njihovom stilu pisanja), previse si defanzivan.Ako treba posjeti psihica , nije to nikakva sramota , to zanimanje ce postati najpopularnije tijekom sljedecih 20 godina.Sta mislis koja vrsta lijekova biljezi najveci rast u prodaju ? Anksiotici tj. lexilium , zoloft i sl.Samo ti pokusavam pomoci nemoj me krivo shvatiti jer sam takodjer kroz teske psiholoske trenutke prolazio i prepoznajem tko se nalazi u njima.

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Otelo » 24 mar 2013, 09:56

fakticki ni nisam toliko mjenjao klubove za koje cu navijat,sta sam eto,jedno vrijeme pratio Juve i Real (zbog Ronalda,opet kazem,kada pratis jednog igrača,pratis i cijeli tim,uzmite primjer nasih igrača i njihovih klubova),ali to su bile prolazne faze i nista specijalno.Nemogu sada usporediti navijanje za Real kao sada za Barcu.Nikako.Za Barcu stvarno navijam,nasao sam stvarno ljubav u njoj,za Real je bilo nesto glupavo i za Juve isto,nikad se nisam nasao,samo mi je klub bio drag,iliti samo taj jedan igrač
k'o da o kakvoj trebi pricas a ne o klubu,sorry brate al je smijesno.Najzad nemas se potrebe pravdat ikome na forumu.Ovo je vise zabava,nit koga poznajes nit ista (mozda nekog znas).Pravdas se ljudima iza nekih nickova i avatara i nema potrebne da o tome razmisljas o slobodno vrijeme.Izadji sa rajom,popi kafu il sta a ne se po forumu pravdat za neke nebitne stvari.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Nail for Real » 24 mar 2013, 16:10

Decko, ako ti izvor ljubavi prema Barci presusi, Nail preporucuje:
slika
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 24 mar 2013, 16:17

Ne pravdam se ja nikome,nema razloga davati mi savjete.Sad ste nasli kad cete...U ovom postu sam samo htio napomenuti da nisam ono sto vi mislite,i da mi Barca znaci dosta u zivotu.Necete vi mene vise vidjeti u "dresu" drugog kluba.A kao i da sam ikada bio...Ignore ako smetam ikome.
Keep walking.

FOURTHOFFICIAL
Postovi: 3249
Pridružen/a: 12 feb 2013, 19:40
Lokacija: Sarajevo grade moj - this is the city I most enjoy !
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la FOURTHOFFICIAL » 24 mar 2013, 16:18

slika
Seo rušilac - Inače,momak je legenda,mislim na Sea

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la gio10 » 24 mar 2013, 16:29

/
Zadnja izmjena: gio10, dana/u 20 feb 2014, 17:15, ukupno mijenjano 2 puta.
Ja te volim, volim Željo..

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Cautinhova kolumna

Post Postao/la Cautinho » 24 mar 2013, 16:53

gio10 je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:Dosadan si, odjavi se, nestani :!:
A ko si ti da kazes njemu da nestane? Koga glumiš ba?

@Cautinho sve to dođe s vremena na vrijeme, simpatisanje klubova i tako to, simpatišem i ja mnogo klubova al navijam samo za jednog tj. za Želju. Nikada se tvoja ljubav neće moći porediti sa nekim inostranim klubom i našim, bosanskim uz kojeg si odrastao. Ostale klubove mozes samo simpatisati, ništa više i nikad nećeš biti nabrijan kad igra npr. Barca kao što bi bio nabrijan kad igra Željo, toliko od mene,ako si me ukapirao ;)
Kapiram te drug,razumijem ja to.
Samo,ja pratim vise ino-lige,pa se vise i pronalazim u ino-klubovima.
Ne jede mene to puno.
Posto nas lokalni klub odavno nije pravi klub,spao je na niske grane,nema vise ni ljudi kojih ga prate,pa ga je vecina i zaboravila.Pa se ja samim tim i ne pronalazim u nasim klubovima.Ali,nedavno sam dobio informaciju da mi je stari bio simpatizer Zelje,stoga i ja gledam da krenem njegovim stopama.
Keep walking.

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.