You are sooo biased (LenBias kolumna)

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 26 feb 2014, 09:05

zbog nedostatka mjesta da se na odredjeni nacin pise o odredjenim stvarima i da to bez ikakve potrebe ne nervira i smeta pojedinim forumasima odlucio sam se da otvorim ovu temu, tacnije kolumnu (doduse ovo ce biti vise kao neki manji eseji, pasusi i slicno), truditi cu se da bude neka vrsta kolumne u kojoj cu na neki nacin pisati (i raspravljati sa ostalim forumasima na kraju krajeva ako treba i ako se stvori potencijalno fina rasprava) o stvarima koje ja licno volim/mrzim/itd bez nekih okvira pa ce tako biti pisanja o muzici, sportu, zenama, kladionici, glumi ovakvoj ili onakvoj, svemu mogucem i sto mi u datom trenutku bude naumpalo, cisto u svrhu nekog ispusnog ventila pa ako se nekome zbog necega svidi dobro i jeste, ako me neko zbog toga jos vise zamrzi i krene antipatisati ne smeta mi ni to, ljudi smo, svi razliciti pa tako da i ne vidim problem da se na kraju tako i ponasamo :D eto, tema je otvorena, cisto da ne zaboravim na ovo i uskoro cu je dopuniti prvim sastavom na u ovom trenutku nepoznatu temu, jedino sto znam odmah na startu da se sigurno pri pisanju necu zamarati velikim i malim slovima, kvacicama i ostalim stvarima koje stvarno ne vidim kao nesto bitno pri pisanju na forumima i ostatku interneta :) do skorog citanja
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Cautinho » 26 feb 2014, 09:59

:cool:
Keep walking.

Amar Dzeko
Postovi: 4120
Pridružen/a: 26 jan 2010, 23:02
Lokacija: Parken Stadium
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Amar Dzeko » 26 feb 2014, 17:13

Pokazi i dokazi da su mnogi tvoji "cudni" stavovi opravdani i ono sto ti zapravo mislis a ne troll 8-)
Ronaldo - Isco - Bale

"U svakom porazu ja sam video deo slobode. I kad je gotovo, za mene znaj tek tad je počelo." M.M.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 28 feb 2014, 17:54

eh, ovako, da pocnemo, van svih pravila, normalnih sastava tekstova, kolumni, zelja, inspirisan utakmicom od sinoc, maskom, simpatijama prema ekipi, igracima, mrznjom istih od strane drugih, da pocnemo, osvrt na svoju ekipu, osvrt na miami heat :D zamisli ekipu koju mrze najvise na svijetu, zamislio si, e pa miami heat mrze vise, zamisli koliko mrze cristiana ronalda, koliko ga omalovazavaju na svakom koraku, e pa lebron jamesa mrze vise, zamisli ... ma dosta zamisljanja, bitno je da sam pojasnio poentu :) u skorijoj historiji nije stvoren kolektiv koji je bez ikakvog razloga omalovazavan kao miami heat (osim barcelone u fudbalu, sto zbog ovih ili onih razloga, neki su na mjestu ali neki nisu ni blizu i to pisem kao navijac real madrida, cisto da se razumijemo) a zasto ih mrze pitanje je, pa odgovor je jednostavan, mrze ih jer su dobri, mrze ih jer su strasno dobri u onom sto rade, mrze ih sto su se udruzili u tome da nesto urade, mrze ih zbog toga sto su zrtvovali zaradjivanje novca da bi ostvarili nesto u sportskom pogledu, ljubitelji sporta mrze sportase koji su ostavili vece svote novca da bi bili dobri u sportu, kakav je to paradoks, ironija i sta sve ne, da ih zbog toga mrze ekonomisti ili neko slican pa hajde, mozda bi i shvatio (karikiram malo ali pokusavam pribliziti poentu) ali ne, mrze ih ljudi koji prate sport zbog toga sto su htjeli ostvariti, ostvaruju i zele ostvariti u sportu, prosto da ne povjerujes :D mrze ih navijaci bullsa ciji jordan ne bi bio ni sjena onog za sto se danas drzi da nije imao pippena, mrze ih navijaci lakersa koji kako postoje rade to isto ali u mnogo vecim omjerima, vidim da sam dosta puta spomenuo "mrziti" u vise njenih izvedenica, necu vise, zamrziti ce i mene (kao da vec nisu :D ) ali to je jednostavno tako, surova istina :D pokusati cu sada na svoj nacin, svojim vidjenjem te ekipe prikazati igrace, trenera i osobu koja stoji iza svega ali doci cemo to toga, pa da pocnemo, najbolji igrac ekipe, najbolji igrac lige, vec sad jedan od najboljih igraca svih vremena i (na zalost mnogih koji ga mrze) ako nastavi ovim tempom potencijalni GOAT (najbolji svih vremena, za one koji nisu upoznati sa ovim terminom, sumnjam da ima takvih ali za svaki slucaj), zamisli fudbalera koji moze biti golman, koji moze biti pristojan igrac odbrane, vrhunski vezni igrac i nezaustavljivi napadac od kojeg se odbijaju svi, i to samo sa aspekta napada, necemo ni spominjati odbranu u kojoj je perfektno i perverzno dobar, toliko je dobar da mu se iz dana u dan traze sitnice kojima ga se pokusava degradirati, meni licno jedna od boljih u zadnje vrijeme je ona da njegovi monstruozno dobri procenti suta i nisu toliko nesto jer on, zamislite, previse zakucava i polaze, nema veze sto on to moze, to je vjerovatno tako lako da svi to rade :D necemo govoriti o nekoj glumi, o tom da bi james krvav trebao trcati po terenu, to je cak suvisno, dalje necu pisati o njemu, to nije svrha (i nece biti svrha mojih tekstova koje budem pisao) jer takve stvari moze viditi svako na internetu, idemo dalje, iduci je dusa i srce ekipe, meni licno najdrazi kosarkas koji je ikada krocio na teren, dwyane wade, igrac kojeg mozes mrziti samo ako si profulao bit sporta, igrac cije je srce vece od njega samog, igrac ciji su mozak i kosarkaska inteligencija nesto sto se na svijetu pojavi veoma rijetko, osoba koja je apsolutno zasluzila sve pozitivno sto mu se desilo u zivotu, igrac koji osvaja naslove prvaka uz strasne brojke i procente sa ono malo koljena sto mu je ostalo, igrac koji je vjerovatno najbolji bloker svih vremena medju niskim igracima, koji je nadmudrio mnoge prgave igrace njihovim nacinom igre, igrac koji je fizicki napadao mnoge siledzije za glavu ili dvije vece ne bi li zastitio sebe i svoju ekipu, igrac nakon kojeg ce za mene licno kosarka prestati postojati na nacin do kojeg je postojala kako se on pojavio, ali opet, to sam samo ja :D o boshu bi mozda mogao i najvise pisati, saljivdzija, podredjen ekipi vise nego iko, sa pozicije prvog igraca ekipe dosao i objerucke prihvatio ulogu treceg (povremeno i cetvrtog) igraca ekipe, to ne moze svako, to neka umisljena zvjezdica ne bi mogla, ne bi izdrzala, da bi vam docarao njegovu ulogu u ovoj ekipi u pojedinim trenucima pokusati cu vam docarati situaciju npr unosenja uglja za zimu, bosh bi bio osoba koja unese najvise, tokom posla zvizdi, slusa muziku i usput napravi nekoliko grimasa i smijesnih slika iza ostalih koji uz smrknute face rade svoj posao, eto kakav je on igrac :D sada tek vidim da bi o njima mogao pisati i previse, sta cu ja, godinama ih pratim, kriv sam :mrgreen: pokusati cu ostatak ekipe skratiti kroz misao ili dvije po igracu, mozda i tu necu sve spomenuti ali hocu najbitnije, iduci neka bude haslem koji je tu za tim i nista vise, povukao mnogo puta kada niko nije mogao, osoba koju bi prvu volio imati u svom drustvu za vrijeme neke potencijalne kafanske tuce, tako ga ja dozivljavam :D ray allen, pardon, gospodin ray allen, vlasnik najljepseg suta svih vremena, vlasnik najbitnijeg suta svih vremena i to bez ikakve rasprave, vjerujem da su vam poznate price oko njegovih rituala i kakav je perfekcionista, ako nisu onda ih pokusajte istraziti, sumnjam da se mozete pokajati i ostati ravnodusni nakon toga 8-) instant ludilo i energija sa klupe u vidu covjeka ptice, potencijalno most underrated play lige chalmers, doktor i navodno najpametniji igrac lige shane, njegova suprotnost beasley :mrgreen: jedan od najvecih baksuza svih vremena, greg stakleni oden, muha bez glave cole, daj-mi-pare lewis, grijac james itd itd, to je jednostavno miami heat, savrseno nesavrsena ekipa predvodjena filipincom kojeg su svi ismijavali, od kojeg su svi digli ruke prije nego sto je dobio priliku da se dokaze, koji je u odredjenim trenucima djelovao kao da se boji igraca kojim treba da upravlja i bude autoritet, na zalost svih to se samo tako cinilo a to je dobro znao on, jedan i jedini pat riley, kum, covjek koji je osvojio sve, igrac, trener, direktor, sef, stvoritelj dinastije, osoba bez koje ne bi bilo heata, tacnije ne bi bilo heata kakvog ja pamtim, usponi, padovi, nebitno kakva situacija ali ista faca je tu, povremeni osmijeh, vjecito smekersko drzanje osobe iz koje vjecito zraci samouvjerenost, on je ona osoba koja ne znam koliko da je lose ako ti kaze da ce biti bolje povjerujes joj iste sekunde, osoba gdje nema nemogucih stvari, tek sada vidim koliko bi mogao pisati o njemu, mozda nekad i napisem, posvetim mu poseban tekst, ko ce znati :) nadam se da vas nisam smorio, vjerovatno jesam ali nema veze, tu smo sa se smaramo, nisam ocekivao (ni planirao) napisati ovako dug tekst ali eto, omaklo se, tako je kako je ali moje je i stojim iza svega napisanog, bez ikakvog ustrucavanja, do iduceg slucanja, zivili :)

slika
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Cautinho » 28 feb 2014, 19:32

:kava:
Keep walking.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Consigliere » 28 feb 2014, 19:34

Zamisli samo kako bi ozbiljnosti ove kolumne pomogla poneka tacka :mrgreen: :mrgreen: ;)
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Monolog » 28 feb 2014, 19:35

Cautinho je napisao/la::kava:
Postaješ izuzetno iritantan s :kavom:. Ukoliko nemaš šta pametno napisati - onda i ne piši.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 28 feb 2014, 19:39

Consigliere je napisao/la:Zamisli samo kako bi ozbiljnosti ove kolumne pomogla poneka tacka :mrgreen: :mrgreen: ;)
ma to sam odmah dao do znanja, velika slova, mala, tacke, kvacice itd, nece sigurno promjeniti moje misljenje (nebitno u kojem pravcu) tako da mi se stvarno na forumu ne da zamarati oko toga, zarezi su tu da razgranice odredjene stvari, naglase odredjenu stvar na sasvim dovoljan nacin ili nesto drugo :)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Cautinho
Postovi: 7247
Pridružen/a: 29 jan 2012, 09:04
Lokacija: Područje visoke dominacije
Kontakt:

Re: Odg: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Cautinho » 28 feb 2014, 19:42

Monolog je napisao/la:
Cautinho je napisao/la::kava:
Postaješ izuzetno iritantan s :kavom:. Ukoliko nemaš šta pametno napisati - onda i ne piši.
Pa kako ne bih bio iritantan kad vi nećete da uvedete smajlić kave,ovako baš nakaradno izgleda.
Uostalom,neću da spamam kolumnu dotičnog gospodina nepotrebnom raspravom,pa @Monologni,ako imaš šta pametno da mi kažeš,imaš PP.
Keep walking.

Avatar
Consigliere
Postovi: 9815
Pridružen/a: 06 mar 2012, 23:31
Lokacija: ★ Kingdom of Bosnia ★
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Consigliere » 28 feb 2014, 19:57

LenBias je napisao/la:
Consigliere je napisao/la:Zamisli samo kako bi ozbiljnosti ove kolumne pomogla poneka tacka :mrgreen: :mrgreen: ;)
ma to sam odmah dao do znanja, velika slova, mala, tacke, kvacice itd, nece sigurno promjeniti moje misljenje (nebitno u kojem pravcu) tako da mi se stvarno na forumu ne da zamarati oko toga, zarezi su tu da razgranice odredjene stvari, naglase odredjenu stvar na sasvim dovoljan nacin ili nesto drugo :)
Ma, zezam te malo... Dobar tekst, citace se ;)
Fit Tony: I keep my friends close...
Homer: But your enemies closer?
Fit Tony: No! Why would I do that? If I kept my enemies close, they would kill me!

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 28 feb 2014, 21:58

ma znam ali opet onako kazem, za svaki slucaj :) zahvaljujem
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Kawhi » 28 feb 2014, 22:36

potencijalno most underrated play lige chalmers
Ovo ti nije trebalo :mrgreen: Profitira od igranja s budućim hall of famerima,al ovo nije tema za raspravu pa da te pohvalim.Fino napisano i sljedeći put slobodno uspori pa stavi neku tačku :D
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 01 mar 2014, 07:50

dalo bi se raspravljati o tome ali na kraju krajeva to je moje licno misljenje, nista vise :D
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Lillard0 » 01 mar 2014, 13:20

Samo nekad stisni enter jer je tesko citat dugi tekst ovako...malo razmaka ne bi skodilo. a inace dobro si poceo :D .
RIP CITY!

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 01 mar 2014, 20:32

vazi 8-)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 10 mar 2014, 10:20

ovu kolumnu cu iskoristiti kao i nacin da "promovisem" odredjene stvari i informisem druge o pojedinostima koje i mene licno zanimaju, naravno ne toliko cesto ali tako je kako je :D elem, izasao je novi album strasno jake i epic grupe po imenu "Brkovi", nadam se da ima ljudi koji ih slusaju a i oni koji ih ne slusaju slobodno neka pocnu, ektremno pozitivna energija i izbacivanje svih negativnosti iz sebe zagarantovano, vjerujte mi 8-)

lista pjesama na albumu izgleda ovako:

slika

album je dobio ime po pjesmi #2, da ne pisem dzaba jer ce forum cenzurisati :mrgreen:

evo vam od te istoimene pjesme i youtube link:

[youtube][/youtube]

kao bonus ovom spominjaju albuma postaviti cu i nekoliko licnih favorita sto se tice njihovih pjesama, cisto radi reda i ako neko bude zelio malo vise istraziti:

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

[youtube][/youtube]

neka ovo bude dovoljno, eto, nadam se da ima ljudi koji slusaju doticnu grupu i da ce ovaj upis natjerati one koji nisu culi za iste da ih poslusaju :)
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Monolog » 10 mar 2014, 10:26

Brkovi ubijaju brašno.

Inače, za dvije sedmice su u BBCC-u, to se mora ispoštovati. :D
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
LenBias
Postovi: 14165
Pridružen/a: 09 nov 2011, 19:30
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la LenBias » 10 mar 2014, 10:29

tacnije 28.03. cini mi se, tu sam 99.9% ali ima jos vremena do toga, mogla bi se i koja tura okrenuti od silnih dobitnih tiketa u zadnje vrijeme :mrgreen:
Closed mouths don't get fed on this boulevard.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Monolog » 10 mar 2014, 10:38

Kucnuh o drvo. :D

Ako sve bude po planu i ne bude bilo nikakvih problema, onda ne vidim zašto se ne bi popilo. :lol:

Dosta sam kvario kolumnu, odoh počešljati brkove. :mrgreen:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: You are sooo biased (LenBias kolumna)

Post Postao/la Kawhi » 10 mar 2014, 16:25

Sad shvatam vaše ponašanje na forumu.Tolerancija vam nije jača strana? :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.