STtudentski dom Bjelave

Mislite da možete bolje? Izvrstan ste poznavalac situacije u bh. sportu, ali niko, pa čak ni SportSport.ba ne želi da objavi vaš stav? Ovo je vaša rubrika.
Avatar
AVNOJ
Postovi: 1682
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la AVNOJ » 17 mar 2015, 12:55

Pokusat cu ovde da opisem neke ljude i dogadjaje iz mog perida zivota u domu jer su vrijedni pomena barem ovde i na ovakav nacin i ako se prepoznaju nek se neljute mislim da je vrijedno......jer su zasluzili!!!


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1682
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la AVNOJ » 17 mar 2015, 14:45

Za moju tugu nosaca nema.......by Tigar iz Kladnja


Negdje pred kraj studija izadjemo ja i moj cimer na pivu dole kod Advije (ovi iz Sarajeva mozda znaju za tu kafanu) post je petak pa da ne fulamo da se zena ne brine jer smo ured postali ko inventar tu negdje poslje cetvrte pete pive nestane mi cigara i pitam Adviju da otvori reko samo cigare da kupim pa cu doci i tako izlazim kad ispred stoji neki momak gleda u mene reko kolega jesi sta trebo? Kaze, jel to neka privatna zabava konto pivu popit a nemoze se uci. Reko ma ona ti pusta samo koga zna mal prostor pa nece da bude guzva. Vracam se a on idalje stoji ispred reko hajd udji samnom pa sjedi sa nama bezveze da tu ne stojis. Kaze e hvala puno i sjede sa nama. Rko daj Advija nam pice kaze on moze al ja sve placam, kontam dobro nje lose. Sjedimo mi tu tako covjek suti i pije popi frajer 5 piva dok mi po jednu rko sta ti je polako kakve su tebe muke sjebale kaze lik pa da vam pricam necete vjerovati kaze cimer samo ti jaro pricaj kakvi smo se naslusali do sada nevjerujem da ces nadmasiti a nas dvojica smo se i onako ispricali za ove 4 godine. I krenu lik......

Kaze ja sam iz Kladnja dosao ovamo jutros kod cure zabavljamo se vec 6 godina upoznali se jos u srednjoj u drugom razredu i pravo al ono pravo se slagali nikad se posvadjali nismo i jbg zavrsili mi srednju doslo vrijeme za fax moji odma rekli a to sam i znao nemamo para da ides dalje iako sam odlikas bio a nemaju ni njeni nesto posebno al et vidjet ce nesto nek se upise pa ce vidjet ako bude neka stpendijs il tako nesto. Prime nju na fakultet al neprodje za stipediju sjebbala se ona a i meni nesto bilo krivo ono radovala se ona tome i meni bio neki sjeb.....dodjem ja jedan dan do njene kuce i sjedili onako sa njenim starcima i tako **** ga sta ces nemaju para i ja im kazem slusajte ja cu poceti da radim na jenoj pilani nije neka plata al cu ja slati njoj da ima za stan da plat kiriju a vi ako mozete ovo ostalo. Nije im se to svidjelo njena mati rece niste vi u braku pa da tako se to pomazete i sta ce tvoji reci ja sam im rekao da su se moji slozili njima netreba a kad vec ona hoce i ima zelju da to zavrsi bilo bi dobro i ona odma ako treba sad cemo se vjencat ja nikog drugog osom njega nevolim niti zelim niti bi mogla zamisliti zivot gez njega. Meni drago kontam kad me toliko voli a i voli znao sam to dat cu cijelu platu.....i tako krenula ona sve dobro godina za godinom sve u roku izpolaze ispite da bi ljeti bila ovamo samnom nekad kad je trebala trecu godinu dobije ona stipendiju kaze meni nemoj ti meni vise davati pare nego gledaj kako da nam napravis stan da uredim sprat kuce jer cim zavrsim uzet cemo se jer ja mislim i planiram zivjeti ovde sa tobom.....i tako ja za jedno dvije godine malo pomalo sredim sprat radio ko crnac i dan i noc sve tip top i stvari i tehnika ma nema dalje od usta odvajo nisam sebi gaca kupio......i tako neki dan javi ona meni polozila sam zadnji ispit jos samo diplomski meni drago sav presretan odem do gazde pilane pitam da mi da platu unaprijed da idem kod djevojke kaze covjek nema problema jos covjek kaze ima da ti ja budem kum kad se budes zenio jer boljeg od tebe radnika nemam......spremim se ja jutros na bus i pravac Sarajevo.....

Tu covjek malo zastade zapali cigaru iako nije dotada pusio al je popio sigurno 10 komada suti on par minuta mi ga gledamo uzdahnu i nastavi

Sjednem na onaj tramvaj broj kedan i krenem na Bascarsiju i tu me uhvate revizori moro sam da im platim kaznu 26,5 km ma kontam **** ga svo zlo u tom bilo dodjem na carsiju udjem u zlataru i kupim prsten najbolji i najljepsi ker smo ga jednom zajedno gledali 200 maraka i veliki buket ruza 30 km....i krenem do njenog stana pozvonim ibsakrijem se ispod vrata da me nevidi kroz onu rupicu kad meni otvara neki lik u sorcu vrata kaze izvoli sta si trebo reko izvini fulio sam stan al opet pogledam to je taj stan to su ta vrata i isti natpis vlasnika znam bio sam 20 puta do sada tu kad iz sobe u ogrtacu izlazi ona gleda u mene ja nemogu da progovorim oduzeo se......kaze hajde sad udji nemoj tu stajati i onako je sve jasno saznao si i et nekako si morao udjem unutra neznam sta da kazem ona rece eto to je to ja sam zapocela drugi zivot ovde nemogu ja zamisliti da se vratim tamo i tako nisam je vise slusao samo sam reko kurvo sta mi uradi onaj lik ustade kaze hej pazi sta pricas kako je on to rekao ja ga opalim stosem u nos odma mu sve razbijem krv potece ode da zove policiju ja poludio **** ja njoj sve po spisku ona samo suti i rece pa zar si stvarno mislio da cu ja doci u Kladanj da zivim s tobom poted ovakvog grada u medjuvremenu dodje policija onaj rece da sam provalio u stan i da sam ga poceo udarat i mene privedose ispricao ja njima u stanici sta se desilo ljudi se ssjebali kazu idi kuci necemo sad nista pisat protiv tebe a i nemoj biti ovde ako je taj neki sto si ga udario mangup trazice te pa kos veci belaj i dovuku oni mene na autobusku. Pogledam a u jakni mi onaj prsten mislim odo ga vratit jbt dok sam jos tu onakav sav sjeban dodjem do one zlatare kazem onom e zdravo sta ima bio sam jutros kupio ovaj prsten a djevojci se nesvidja kaze preskup pa da vratim kad onaj zlatar ja se tebe nesjecam da si bio a i toliko je ljudi proslo da nemogu da se sjetim imas li racun reko nemam nisi mi ni dao posto smo se dogovorili da malo spustis cihenu al da nemozes dati racun kaze stvarno se nesjecam pa imas kamere vidi rece to neradi samo onako postavljene a mogu ti ja to otkupit ili vidi da nisi negdje drugo kupio kontam ma jesam sad van sebe al znam gdje sam ostavio dvije stoje i izadjem ja prodjem sve zlatare ma nist reko koliko bivti sad platio za njeg kaze lik 30 maraka u meni puko film i ja opalim i njeg opet dodje policija i isti oni policajci sto su me priveli prvi put kaze onaj policajac ti doso ovamo i udaras sve redom stave mi lisice i prvedu napisu kaznu od 300 km i puste nekad predmak zakasnio na sve autobuse hodam ovuda ko mahnit pitam nekog lika imal gdje kafana ovde i on me uputi ovde al et ti si me uveo......
Zove on Adviju kaze daj nam pice i da li ja mogu zapjevat ovde kaze ona mozes samo reci harmunikasu koju i to je to fajrut je.....
Cimer i ja samo sutimo nit pijemo nit pusimo neznamo sta bi.......

Uze covjek mikrofon i samo sjevam teksta......nemora danas ni on da ceka za moju tugu nosaca nema... Place covjek i pjeva ko niko koga sam slusao.

Odvedemo ga mi u dom da prespava kod nas ujuttro kad smo se probudili nije ga bilo ostavio 5 km. Cimer pita gdje je onaj pa reko zar je to ostina ja mislio da sam sanjao.....

Tigre iz Kladnja nadam se da si ziv i zdrav


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Hattrick10
Postovi: 118
Pridružen/a: 22 maj 2014, 14:54
Lokacija: In the middle of nowhere
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la Hattrick10 » 17 mar 2015, 15:03

U jebote dan :wtf: :wtf: :wtf: :crazy: :crazy: :crazy: :o :o :o

Rijetke su situacije u kojima ja ostanem bez teksta i komentara, al' ovo je definitivno ta...

AVNOJ nastavi brate molim te sa pričama :pray: :pray: :pray:
"S lijepim ženama je kao s nogometom. Veselimo se lijepom vikendu, a nakon toga smo beskrajno razočarani."

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1682
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la AVNOJ » 17 mar 2015, 15:40

Ma eto samo dok nadodje nemoze se covjek svega sjetit al ovog lika i sve to sto mu se desilo jednostavno sam morao da napisem da bar negdje ostane zapisano. Steta al stvarno steta sto mu ni ime neznam al da je iz Kladnja toga se sjecam i sad kad se sjetim nesto se sav sjebeem kako ti se zivot posere na sve ma koliko god imo godina 20 30 40 nebitno

Pozdrav


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la JackTheStripper » 17 mar 2015, 17:01

Hvala za ovu pricu. O sudbo ljudska... :cry:
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
UnSub
Postovi: 346
Pridružen/a: 11 jul 2014, 17:30
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la UnSub » 17 mar 2015, 19:52

Ja nemam rijeci, od ovog bi se film mogao napravit, ja bi je ubio i odlezo 20 god ko covjek

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la Evolution87 » 17 mar 2015, 22:53

Prosto da ne povjerujes. :shock:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
JoseMourinho
Postovi: 6248
Pridružen/a: 02 apr 2014, 00:36
Kontakt:

Re: Odg: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la JoseMourinho » 18 mar 2015, 02:25

JackTheStripper je napisao/la:Hvala za ovu pricu. O sudbo ljudska... :cry:
+1

Yebote sjeba se ja :(

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1682
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la AVNOJ » 19 mar 2015, 12:46

Kad covjek gazi uveliko tridesete ii nekad pokusa da se malo vrati nazad ja bar mogu jedno 20 godina jer vec toliko covjek il barem ja sam svjestan sebe i svojih odluka ili neceg sto vam se zaljepi za zivot i sjevate se tog i razmisljate i zasto bas ja sam morao biti dio tog i da citav zivot razmisljate o tom a niste mogli nista tu da promjenite jer je mozda sve to vec bilo zapisano i odredjeno da se desi.....
Nekoliko vec godina razmisljam da ovo napisem ispricao sam to puno puta i uvjek na kraju bude isti komentar bolje da nisi ni govorio al et nisam nigdje napisao mozda je sudbina htjela da to bude ovde i neznam cudna je ona a mi tu nista nemozemo i evo vec 7,8 put pokusavam uvjek odustanem zbog neceg.....nekad nemogu sjjebem se previse....nekad pa ko sam ja da to pisem i onako nije moj zivot....nece niko ni vjerovat.....a sudbina je to ona nam priredi ono sto nikad ni zamisliti nebi mogli.....

A kako bi to moji pilici pojeli svidjelo bi im se......

Tako bi nekako bio naslov jer mi je to nekako ostalo najvise urezano u mislima... Neke godine stojim ispred doma pusim i prilazi meni jedan gospodin pita ima li neko ko bi radio za dnevnicu renovira kucu pa da izbaci neki materijal i ostalo plati ce 30 km, kazem vrlo rado kad treba kaze sutra ujutro pitam hocu sam il treba jos neko kaze doci ce jos jedan covjek pa cete zajedno raditi njemu sam vec pokazao kucu hajd i ti pa da znas gdje trebas doci. Kuca bila tu blizu reko super mogu doci na rucak nemoram trositi osta cisti 30 mara moci ce se u bosnu u ponedeljak otici. Dodjem sutra u 7 tu vec neki covjek stoji tad mi je izgledao da ima bar 50 godina reko jesmo danas ti i ja glavni malo et da se upoznamo kaze ma bitno je da odradimo i da nam covjek plati ma ja reko odradit cemo mi to dodje i taj gazda kuce kaze ja idem na posao vi odradite to i to pa se vidimo veceras reko dobro....krenemo mi sa poslom radimo vec je proslo 12 kazem ovom hocemo sta jesti ja gladan a do tad nismo nesto puno pricali ja njeg zvao majstore on mene i radili i to dobro smo odradili ostalo jos malo nekih sat posla. Kaze on jedi ti ja nemam nije nam nista dao ovaj jutros kontam pa nemozes biti gladan hajde samnom u dom pa cemo jesti na rucku provuci cu te ja nekako imam oni bonova kaze a sta ako dodje ovaj a nema nas ma napisat cemo mu da smo na rucku reko sam mu ja juce da cu u dom na rucak i onako smo hamam sve zavrsili da malo i razvucemo.... I tako iduci prema domu pitam ga odakle si kaze iz Foce bar se tako vodi a odakle mi je porijeklo neznam kontam kako neznas pa odakle su tvoji kaze ja nemam nikog moj dido je bio siroce poslje drugog svet rata i bio u sirotistu nije znao ko su mu roditelji i ozenio je moju nanu koja je ito bila u sirotistu i dosli su nekad zivjet u Focu zbog posla imali su jedno dijete mog starog i on je isto sudbinom ozenio jednu curu iz doma ovde na bjelavama koja nije imala nikog i nekad pred ovaj rat dido i nana su umrli a 92 cetnici su upali u moju kucu i ubili mi roditelje ja se bio sakrio u sumu i nisu me nasli i onda nekako sam pobjegao u Gorazde imao sam neki 17 goona i prime me vojsku posto nisam imao gdje da idem....
Ja sam vec sjjeban dosli smo ma rucak sl mi se vise nejede.....pitam pa kako zavrsi u sarajevu

Ma et bio u armiji cijelo vrijeme i bilo mi dobro svi me voljeli ko porodica svi i mislim da sam jedini plako kad je rat stao bilo mi zao nikog vise nemam....
U meni nesto kuhlja meljam onu musaku po tanjiru kaze on sto nejedes rece da si gladan a dobra je moji bi ke pilici pojeli svidjela bi im se pravo neznam jesu je ikad i jeli.... Rko kakvi pilici kaze ma moji imam dvoje djece ja ih zovem pilici 5 i 7 godina samo da mi je njima da jedu a jest ce veceras babo ce evo zaraditi.... Pa rko kad si dosao u Saraj rece odma poslje rata reko mi komadant tamo ces se lakse snaci ovde ke sve sruseno nema nist ipak sarajevo je to i tu sam radio prao prozore i sajbe na raskrsnicama i konto lakse cu tu nekog upoznat za neki posao jer sam pitao svakog ko mi plati imal kakvog posla i zaposli me jedan covjek kod sebe jbg nisam imao ni srednje nikad nisam ni zavrsio pa ko fizikaner na gradjevini.....pa reko kad se ozeni nije valjda i kod tebe zena iz doma nebi ti vjerovo kaze ma nije dok sam radio na jednoj kuci upozno sam jednu curu tu zivjela i uzeli se nekad 98 pa reko radili ona sta ma nema je ostavila nad je prije dvije godine otisla negdje u Bihac neznam ni ja niti se javlja niti dolazi a bar da je ovu djecu povela sa sobom cuo sam da joj taj covjek ima para pa da se nepate obde samnom vise gladna nego sita....
Slusam ja tko njega ucrnjacio se pravo pa kontam svi hoce djecu kod sebe kod ovog kontra a i ona majku joj pa kako moze
Pa reko gdje zivis kako izlazis na kraj sa svim tim kaze dao mi jedan covjek neku staru kucu onu bosansku neplacam nista a on to prodaje pa dok ne proda ja sam tu a ta djeca sad ce ti u skolu tao starije kaze ma neznam vidjet cu do jeseni ako mognem da kupim bar patike i nesto jer nema sve je staro i poderano nemoze ni iz kuce izaci al eto tesko cu jedva im zaradim da jedu nekad nema ni to jutros sam im ostavio cetvrt hljeba pa do nedodjem naucili su da razvuku nikad ne pojedu odjednom sve.... Nemogu ja vise ni da radim oduzeo sam se sav.... Dodje i taj gazda pitam ga gdje ovog nadje kaze dole kod sebiljs vidim ceka pa ga ja pitao hoces radit i nije bilo vise nikog pa dosao do doma gore reko prijatelju koliki si ti sevap zaradio nisi ni svjestan..... Pota on tog gazdu mozel doci sutra da pokupi onaj neki otpad od drveta da ima za odage kaze covjek moze.... Ja idalje nemogu sebi da dodjem pa da se covjek toliko pati nemoguce i da je u tolikom belaju.....on rece jefnom u tom razgovoru da kradem i prosim necu makar sve toje umrli od gladi....na kraju da nama gazda pare ali 50 i 10 kaze namam drugacije pa vi sebi usitnite dam njemu pedeset reko evo tebi meni ke dosta deset kupi djeci nesto kaze necu uzmi halal ti bilo to je za djecu....
Krenemo kuci i on samnom reko gdje zivis gdje ces sad kaze ma na sedreniku negdje pa cu polako pjeske hvala ti za ovo sad cemo se pocastit ka i moji pilici ima da im salamu kupim pa sendvice da napravim u kupovni hljeb jos ima utakmica veceras bit ce super ko najram i ode covjek....

Ja nemogu na kapiju da udjem nemogu da dodjem sebi covjek i djeca ce se radovati sto ce jest sendvic pa **** ti zivot sta su jeli do sad.... Dodjrm u sobu pocnem da razmisljam o toj djeci nemogu da vjerujem suze same potekose cimer mi se sjeba sta ti je da se nije sta kuci desilo ma ne bolan preplako sam sve dok sam to pricao i on se sjeba pa kaze jel mogucu reko eto jest....
Dosla i ta utakmica gledamo mi ja samo kontam kako oni jedu te sendvice i kako su sretni a skupilo se nas u spbi i ja im ukratko to ispricao slozimo sr da im nekako pomognemo i krenemo da vidimo sta cemo obaj jedan drug bio u toj asocijaciji domova i kaze ja cu pokrenuti da se ko bude uplacivao dom da da jos marku i fa se skupi nesto para ima nas ovde hiljadu to bi bilo dobro moglo bi boti tom jednom djetetu za skole da krene ostali jos govore da imaju neke rodbine koja imaju malu djecu pa mozda imaju odjece i tako bilo sta dobro ce doci .... Ima ideja super nekako se ja oraspolozio bar cemo pomoci na meki nacin skontam i ja na faksu znam ovog dto ke u toj asocijaciji pa nekako da se proba skupiti nesto para rko sutra odma odo ujutro na faks....bit ce nesto

Tako ustanem ujutro nisam nesto ni spavao jedva cekam da svane odem u kantonu na kafu reko Mejro de jednu dobru kaze more djesi to poranio hoces novine da procitas friske su ma reko daj....
I uzmem one novine ko i svaki krenem odpozadi i tad je u avazu crna hronoka bila na kraju....prociam jedan naslov onako samo preletim pose muskarca pokosio ingrakt na ulici... Ma nisam dalje cito prelistam ostalo al nekako mu to ostalo u glavi i vrat se pise dalje.... Muskarac inicijala I.H. Umro je na ulici od posljedica srcanog udara u naselju sedrenik ni brzom intervencijom hitne nisu mogli pomoci samo su mogli konstatovat smrt uvidjaj je onavila policija i tako dalje pisu na kraju stoji da je identitet muskarca utvrdjen ali neznaju vise nikakvu informaciju jer ne zivi na adresi na kojoj je prijavljen te se mole gradjani ako znaju bilo kakvu informaciju da dodju do prbe pol stanice na sebi je imao crnu jaknu plave farmerke i td. ...a ja nikako da povezem valjda sto nevjerujem i pogleda sliku iz licno sto su objavili... Ma rko nije moguce zaledim se tu prilazi Mejra sine jesi dobro nesto si ubjelio reko mejro a pilici ako je ovo sve sto mislim jeboote kaze ona sine neznam st pricas jesi dobro...reko pomozi mi da ustanem nekako drzeci se za ogradu dodjem do one polic stanice na Bjelavama udjem unutra kad onaj covjek sto smo radili juce kod njega kaze i ja procito jutros nekako mi lici na njega sad mi tebe htjeli trazit gore mozda ti je reko gdje zivi ma rko nije to on nemoguce da se to desi al hajmo reko ke u nekoj staroj kuci na Sedreniku pa da vidimo i reko ja policiji za djecu i to ljudi se sjebasee pravo... Nadjemo mi neku kucu sva urusena neka zena rece ima tu zivi neki covjek sa dvoje djece pokucamo kad neki glasic otamo ko je nemogu vam otvoriti babo jos noje dosao ja se kamenio ma reko doce samo da vam nesto dam otvorise vrata unutra dvoje djecice preljepe ko lutke stariji govori nema babe jos nije dosao pa ja cuvam seku reko keste gladni pa imamo jos malo hljeba za kasnije dok babo nedodje zagrlim ih obadvoje i pocnem da placem bicete dobro pilici sad cete jesti donijet cemo vam .... Ona policija javi da su nasli j
A placem nemogu stati i njih dvoje dosli iz socijalnog da ih odvedu oni a gdje je babo on ce donijeti da jedemo hocemo babi jecaju djeca meni hoce srce stat.... Hocemo babi hocemo babi on nas voli placu i odnesose ih babo babo cuje se iz auta....niceg vise se nesjecam bio sam pri svjesti ali se nesjecam samo mi je u glavi taj dan odzvanjalo babo babo nas voli

Zavrsili su u domu na bjelavama ili su mozda tek tu poceli... Sudbina ili sta neznam ponavlja se hoceli se i sa njima isto poigrat neznam niti iko zna a mozda ce i prestati mozda ce pilici biti stetni mozda oh krene drugacije ko zna......sudbina od koje nemozemo pobjeci


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Zadnja izmjena: AVNOJ, dana/u 19 mar 2015, 15:42, ukupno mijenjano 1 put.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la Otelo » 19 mar 2015, 15:12

Rasplaka me covjece :plac:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la JackTheStripper » 19 mar 2015, 18:39

Stvarno tuzna prica, vlastiti "problemcici" naspram ovoga se cine kao bagatele. Kakvih samo teskih sudbina ima... .
Hvala ti AVNOJ i za ovu pricu. Syebao sam se skroz citajuci.
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
emir18
Postovi: 16419
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la emir18 » 19 mar 2015, 19:02

A brate :cry:
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
LiverpoolREDS
Postovi: 1379
Pridružen/a: 30 okt 2013, 18:48
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la LiverpoolREDS » 19 mar 2015, 21:36

AVNOJ je napisao/la:Kad covjek gazi uveliko tridesete ii nekad pokusa da se malo vrati nazad ja bar mogu jedno 20 godina jer vec toliko covjek il barem ja sam svjestan sebe i svojih odluka ili neceg sto vam se zaljepi za zivot i sjevate se tog i razmisljate i zasto bas ja sam morao biti dio tog i da citav zivot razmisljate o tom a niste mogli nista tu da promjenite jer je mozda sve to vec bilo zapisano i odredjeno da se desi.....
Nekoliko vec godina razmisljam da ovo napisem ispricao sam to puno puta i uvjek na kraju bude isti komentar bolje da nisi ni govorio al et nisam nigdje napisao mozda je sudbina htjela da to bude ovde i neznam cudna je ona a mi tu nista nemozemo i evo vec 7,8 put pokusavam uvjek odustanem zbog neceg.....nekad nemogu sjjebem se previse....nekad pa ko sam ja da to pisem i onako nije moj zivot....nece niko ni vjerovat.....a sudbina je to ona nam priredi ono sto nikad ni zamisliti nebi mogli.....

A kako bi to moji pilici pojeli svidjelo bi im se......

Tako bi nekako bio naslov jer mi je to nekako ostalo najvise urezano u mislima... Neke godine stojim ispred doma pusim i prilazi meni jedan gospodin pita ima li neko ko bi radio za dnevnicu renovira kucu pa da izbaci neki materijal i ostalo plati ce 30 km, kazem vrlo rado kad treba kaze sutra ujutro pitam hocu sam il treba jos neko kaze doci ce jos jedan covjek pa cete zajedno raditi njemu sam vec pokazao kucu hajd i ti pa da znas gdje trebas doci. Kuca bila tu blizu reko super mogu doci na rucak nemoram trositi osta cisti 30 mara moci ce se u bosnu u ponedeljak otici. Dodjem sutra u 7 tu vec neki covjek stoji tad mi je izgledao da ima bar 50 godina reko jesmo danas ti i ja glavni malo et da se upoznamo kaze ma bitno je da odradimo i da nam covjek plati ma ja reko odradit cemo mi to dodje i taj gazda kuce kaze ja idem na posao vi odradite to i to pa se vidimo veceras reko dobro....krenemo mi sa poslom radimo vec je proslo 12 kazem ovom hocemo sta jesti ja gladan a do tad nismo nesto puno pricali ja njeg zvao majstore on mene i radili i to dobro smo odradili ostalo jos malo nekih sat posla. Kaze on jedi ti ja nemam nije nam nista dao ovaj jutros kontam pa nemozes biti gladan hajde samnom u dom pa cemo jesti na rucku provuci cu te ja nekako imam oni bonova kaze a sta ako dodje ovaj a nema nas ma napisat cemo mu da smo na rucku reko sam mu ja juce da cu u dom na rucak i onako smo hamam sve zavrsili da malo i razvucemo.... I tako iduci prema domu pitam ga odakle si kaze iz Foce bar se tako vodi a odakle mi je porijeklo neznam kontam kako neznas pa odakle su tvoji kaze ja nemam nikog moj dido je bio siroce poslje drugog svet rata i bio u sirotistu nije znao ko su mu roditelji i ozenio je moju nanu koja je ito bila u sirotistu i dosli su nekad zivjet u Focu zbog posla imali su jedno dijete mog starog i on je isto sudbinom ozenio jednu curu iz doma ovde na bjelavama koja nije imala nikog i nekad pred ovaj rat dido i nana su umrli a 92 cetnici su upali u moju kucu i ubili mi roditelje ja se bio sakrio u sumu i nisu me nasli i onda nekako sam pobjegao u Gorazde imao sam neki 17 goona i prime me vojsku posto nisam imao gdje da idem....
Ja sam vec sjjeban dosli smo ma rucak sl mi se vise nejede.....pitam pa kako zavrsi u sarajevu

Ma et bio u armiji cijelo vrijeme i bilo mi dobro svi me voljeli ko porodica svi i mislim da sam jedini plako kad je rat stao bilo mi zao nikog vise nemam....
U meni nesto kuhlja meljam onu musaku po tanjiru kaze on sto nejedes rece da si gladan a dobra je moji bi ke pilici pojeli svidjela bi im se pravo neznam jesu je ikad i jeli.... Rko kakvi pilici kaze ma moji imam dvoje djece ja ih zovem pilici 5 i 7 godina samo da mi je njima da jedu a jest ce veceras babo ce evo zaraditi.... Pa rko kad si dosao u Saraj rece odma poslje rata reko mi komadant tamo ces se lakse snaci ovde ke sve sruseno nema nist ipak sarajevo je to i tu sam radio prao prozore i sajbe na raskrsnicama i konto lakse cu tu nekog upoznat za neki posao jer sam pitao svakog ko mi plati imal kakvog posla i zaposli me jedan covjek kod sebe jbg nisam imao ni srednje nikad nisam ni zavrsio pa ko fizikaner na gradjevini.....pa reko kad se ozeni nije valjda i kod tebe zena iz doma nebi ti vjerovo kaze ma nije dok sam radio na jednoj kuci upozno sam jednu curu tu zivjela i uzeli se nekad 98 pa reko radili ona sta ma nema je ostavila nad je prije dvije godine otisla negdje u Bihac neznam ni ja niti se javlja niti dolazi a bar da je ovu djecu povela sa sobom cuo sam da joj taj covjek ima para pa da se nepate obde samnom vise gladna nego sita....
Slusam ja tko njega ucrnjacio se pravo pa kontam svi hoce djecu kod sebe kod ovog kontra a i ona majku joj pa kako moze
Pa reko gdje zivis kako izlazis na kraj sa svim tim kaze dao mi jedan covjek neku staru kucu onu bosansku neplacam nista a on to prodaje pa dok ne proda ja sam tu a ta djeca sad ce ti u skolu tao starije kaze ma neznam vidjet cu do jeseni ako mognem da kupim bar patike i nesto jer nema sve je staro i poderano nemoze ni iz kuce izaci al eto tesko cu jedva im zaradim da jedu nekad nema ni to jutros sam im ostavio cetvrt hljeba pa do nedodjem naucili su da razvuku nikad ne pojedu odjednom sve.... Nemogu ja vise ni da radim oduzeo sam se sav.... Dodje i taj gazda pitam ga gdje ovog nadje kaze dole kod sebiljs vidim ceka pa ga ja pitao hoces radit i nije bilo vise nikog pa dosao do doma gore reko prijatelju koliki si ti sevap zaradio nisi ni svjestan..... Pota on tog gazdu mozel doci sutra da pokupi onaj neki otpad od drveta da ima za odage kaze covjek moze.... Ja idalje nemogu sebi da dodjem pa da se covjek toliko pati nemoguce i da je u tolikom belaju.....on rece jefnom u tom razgovoru da kradem i prosim necu makar sve toje umrli od gladi....na kraju da nama gazda pare ali 50 i 10 kaze namam drugacije pa vi sebi usitnite dam njemu pedeset reko evo tebi meni ke dosta deset kupi djeci nesto kaze necu uzmi halal ti bilo to je za djecu....
Krenemo kuci i on samnom reko gdje zivis gdje ces sad kaze ma na sedreniku negdje pa cu polako pjeske hvala ti za ovo sad cemo se pocastit ka i moji pilici ima da im salamu kupim pa sendvice da napravim u kupovni hljeb jos ima utakmica veceras bit ce super ko najram i ode covjek....

Ja nemogu na kapiju da udjem nemogu da dodjem sebi covjek i djeca ce se radovati sto ce jest sendvic pa **** ti zivot sta su jeli do sad.... Dodjrm u sobu pocnem da razmisljam o toj djeci nemogu da vjerujem suze same potekose cimer mi se sjeba sta ti je da se nije sta kuci desilo ma ne bolan preplako sam sve dok sam to pricao i on se sjeba pa kaze jel mogucu reko eto jest....
Dosla i ta utakmica gledamo mi ja samo kontam kako oni jedu te sendvice i kako su sretni a skupilo se nas u spbi i ja im ukratko to ispricao slozimo sr da im nekako pomognemo i krenemo da vidimo sta cemo obaj jedan drug bio u toj asocijaciji domova i kaze ja cu pokrenuti da se ko bude uplacivao dom da da jos marku i fa se skupi nesto para ima nas ovde hiljadu to bi bilo dobro moglo bi boti tom jednom djetetu za skole da krene ostali jos govore da imaju neke rodbine koja imaju malu djecu pa mozda imaju odjece i tako bilo sta dobro ce doci .... Ima ideja super nekako se ja oraspolozio bar cemo pomoci na meki nacin skontam i ja na faksu znam ovog dto ke u toj asocijaciji pa nekako da se proba skupiti nesto para rko sutra odma odo ujutro na faks....bit ce nesto

Tako ustanem ujutro nisam nesto ni spavao jedva cekam da svane odem u kantonu na kafu reko Mejro de jednu dobru kaze more djesi to poranio hoces novine da procitas friske su ma reko daj....
I uzmem one novine ko i svaki krenem odpozadi i tad je u avazu crna hronoka bila na kraju....prociam jedan naslov onako samo preletim pose muskarca pokosio ingrakt na ulici... Ma nisam dalje cito prelistam ostalo al nekako mu to ostalo u glavi i vrat se pise dalje.... Muskarac inicijala I.H. Umro je na ulici od posljedica srcanog udara u naselju sedrenik ni brzom intervencijom hitne nisu mogli pomoci samo su mogli konstatovat smrt uvidjaj je onavila policija i tako dalje pisu na kraju stoji da je identitet muskarca utvrdjen ali neznaju vise nikakvu informaciju jer ne zivi na adresi na kojoj je prijavljen te se mole gradjani ako znaju bilo kakvu informaciju da dodju do prbe pol stanice na sebi je imao crnu jaknu plave farmerke i td. ...a ja nikako da povezem valjda sto nevjerujem i pogleda sliku iz licno sto su objavili... Ma rko nije moguce zaledim se tu prilazi Mejra sine jesi dobro nesto si ubjelio reko mejro a pilici ako je ovo sve sto mislim jeboote kaze ona sine neznam st pricas jesi dobro...reko pomozi mi da ustanem nekako drzeci se za ogradu dodjem do one polic stanice na Bjelavama udjem unutra kad onaj covjek sto smo radili juce kod njega kaze i ja procito jutros nekako mi lici na njega sad mi tebe htjeli trazit gore mozda ti je reko gdje zivi ma rko nije to on nemoguce da se to desi al hajmo reko ke u nekoj staroj kuci na Sedreniku pa da vidimo i reko ja policiji za djecu i to ljudi se sjebasee pravo... Nadjemo mi neku kucu sva urusena neka zena rece ima tu zivi neki covjek sa dvoje djece pokucamo kad neki glasic otamo ko je nemogu vam otvoriti babo jos noje dosao ja se kamenio ma reko doce samo da vam nesto dam otvorise vrata unutra dvoje djecice preljepe ko lutke stariji govori nema babe jos nije dosao pa ja cuvam seku reko keste gladni pa imamo jos malo hljeba za kasnije dok babo nedodje zagrlim ih obadvoje i pocnem da placem bicete dobro pilici sad cete jesti donijet cemo vam .... Ona policija javi da su nasli j
A placem nemogu stati i njih dvoje dosli iz socijalnog da ih odvedu oni a gdje je babo on ce donijeti da jedemo hocemo babi jecaju djeca meni hoce srce stat.... Hocemo babi hocemo babi on nas voli placu i odnesose ih babo babo cuje se iz auta....niceg vise se nesjecam bio sam pri svjesti ali se nesjecam samo mi je u glavi taj dan odzvanjalo babo babo nas voli

Zavrsili su u domu na bjelavama ili su mozda tek tu poceli... Sudbina ili sta neznam ponavlja se hoceli se i sa njima isto poigrat neznam niti iko zna a mozda ce i prestati mozda ce pilici biti stetni mozda oh krene drugacije ko zna......sudbina od koje nemozemo pobjeci


Postano kroz Forum SportSport.ba app.
slika
:cry:
“Ne možete sebe nazvati igračima Liverpula ako se predate. Mi smo Liverpul. Igrate za Liverpul. Mislite o navijačima. Morate da ovo uradite zbog njih.” – Benitez.

Avatar
UnSub
Postovi: 346
Pridružen/a: 11 jul 2014, 17:30
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la UnSub » 19 mar 2015, 22:02

Suza suzu stize

Avatar
ramiral
Postovi: 6437
Pridružen/a: 11 avg 2011, 23:48
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la ramiral » 20 mar 2015, 14:57

Rasplakah se čovječe...

Inna lillahi ve inna ilejhi radziun.

Mogu i nekako sve to shvatiti kad sam ljetos slično prolazio sa svojom kćerkicom - svojim malim ''piletom'', bolesnom majkom... ufff ...

Tuga brate... :(
29 ... a do maja 2012 - 30 ...

38 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la VelaHavle » 21 mar 2015, 19:16

A jarane. Nisam se jednom syeb'o zbog ovakvih priča. Kako se čovjek izgubi kada ovo čita to nije humano i ne znam ni kako bi' opisao takvo nešto.

Mnogi zaboravljaju i ne cijene ono što imaju. Počinjem od sebe i zato sam odlučio da se neke stvari u životu moraju mijenjati. Strah me Boga i zahvaljujem mu se svaki dan na ovome što mi je dao ali insan uvijek hoće još jer je pohlepan. Batalio sam mnogo stvari, može se reći luksuza jer je to sve prolazno. Samo se sjeti i cijeni ono što imaš.

Ne znam, ne dao Bog ovako nikome.

Živi bili!
Aljegri, out!

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la VolimTz » 22 mar 2015, 10:56

Teku suze moj dobri AVNOJ-e. Glupo je sve što bih te htio pitati. Samo bi bilo lijepo da ove dvije priče budu ukoričene, da se ne zaborave.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
patriot
Postovi: 489
Pridružen/a: 27 sep 2012, 18:49
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la patriot » 22 mar 2015, 20:09

Avnoje, vidi brate, i ja se ratuzim kad vidim, cujem ovako nesto. Ponekad pogledam "Ispuni mi zelju" na Hayatu i od raznih prica nekad se toliko potresem da ne mogu zaspat ko covjek. Pogledas kako se ljudi danas razbacuju, kupuju nogometne klubove, jahte, avione, daju milione na vjencanja, auta, kuce... onda kada nekome to pričaš, nadajući se da ces naici na slicno razmisljanje, kaze ti, "joj jarane, to je njihova nafaka, ne mozes tako razmisljati", kao u smislu nemoj se opterecavati tim. Pa brate, kako da se covjek ne optereti tim, kako!? Vecina nas (radnicka klasa) radis, teglis, sto se kaze dan-noc i opet pitanje hoces li spojit kraj s krajem, tako da se covjek suosjeca s ljudima koju su i tim situacijama.
Olimpic Sarajevo:►► Pobjednik Kupa BiH • 2014/2015
█▓░ Juventus Campione d'Italia ★☆★ 33 Scudetti ░▓█

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la Keenan.- » 23 mar 2015, 19:41

Kud procitah u pm... :cry:
FK Željezničar
Chelsea FC

InatSilanBosanski
Postovi: 1238
Pridružen/a: 08 sep 2013, 16:21
Kontakt:

Re: STtudentski dom Bjelave

Post Postao/la InatSilanBosanski » 23 mar 2015, 20:33

Au pasice, sjebo sam se skroz

Odgovori

Natrag na “Kolumne čitalaca”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.