Kladionica: Prijedlozi, sugestije... - ARHIVA POSTOVA

Prijedlozi, savjeti, sugestije, sigurni dobici...

Moderatori/ce: Monolog,insider,Puma,bodi123,gaston

hrn
Postovi: 862
Pridružen/a: 07 dec 2016, 22:08
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la hrn » 17 apr 2017, 15:53


Avatar
Forster
Postovi: 3296
Pridružen/a: 12 jan 2013, 22:43
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Forster » 17 apr 2017, 19:26

Sandgren - Opelka over 22.5 @ 1.85
Donaldson - Novikov 2:0 @ 1.80


Opelka = Isner, za očekivati je minimalno 1 tiebreak, igra se na Har-Tru šljaci, koja je dosta brža od obične. Obojica su tipični Američki igrači, rođeni za betona, ovdje očekujem dugu borbu, 3 seta, i jedan potpuno izjednačen meč.

Donaldson je mnogo talentovaniji i kvalitetniji teniser, forma je debelo na njegovoj strani, Novikov ne može da odigra dobar meč, a on takav meč sigurno neće odigrati na ovoj šljaci. Donaldson se ne snalazi loše na šljaci, tako da laganih 2:0 je realna opcija.
R.I.P Grande campione - Michele Scarponi

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Civa » 17 apr 2017, 21:06

Pozdrav kolege forumaši. Kreće lov za šampiona Europe u košarci i od sutra od 19:00h kreće osmina finala. U prvom duelu se sastaju branilac naslova CSKA-Baskonija od 20h igraju Pao-Fener, a dan kasnije Oli-Efes i Real-Darušafaka.
Za večeras pošto ujutro neću imati vremena da pišem ovu duboku analizu, a i ne znam margine za igrače i to ostalo napisat ću za uvodne dvije utakmice, a možda i sve četiri kako vidim ja ovu seriju i na kome će se kola lomiti. Pa da počnem redom.

CSKA (2)- Baskonija(7)

U uvodnom duelu osminefinale očekuje nas dvoboj branioca naslova Ruske mašinerije CSKA iz Moskve predvođene dvojicom virtuoza, sjajnih organizatora i najboljih vjerovatno u Europi na poziciji 1 i 2 napadača De Coloa i Teodosića, protiv gosta iz Baskonije predvođene NON-Espana ekipom stranaca sa sjajnim trenerom Tito Alonsom. Cska je čitavim tokom sezone bila na prvom i drugom mjestu, dok je Baskonija oscilovala imala je i dobrih perioda, a i onda vezanih poraza te tako ipak izgubila mjesto za domaćinstvo u Euroligi, pa idu sa sedmog mjesta i to odmah na megdan velikom CSKA. CSKA ove sezone pred svojim navijačima ima samo jedan poraz nakon produžetaka i od to od Fenerbahče-a dok je Baskonija u gostima šarena i ne igraju svoju igru kakvu igraju inače kod kuće, nego se prilagode protivniku. Kladionice su CSKA u ovom dvomeču stavile kao velikog favorita, tako da i sutra kvota na CSKA iznosi 1,15. Svakako da CSKA ima veliku prednost jer se prve dvije utakmice igraju pred njihovim navijačima i imat će priliku da u Španiju odu sa 2:0. Najveće oružje CSKA leži upravo u Teodosiću i DeKolou jer čak 60% napada oni završavaju, dok sa druge strane suparnici će im bit Šejn Larkin koji je također promjenljiv bio u većem dijelu sezone i Rodrig Buboa sjajni Francuz koji je ipak u ovoj završnici također malo pao sa ritmom.
Napad obje ekipe će zavisi od ovih igrača, dok sada prelazimo na nivo gdje se lomi igra a to je odbrana. Alonso zna da se ne može natrčavati sa Rusima jer kada su van igre DeColo i Teo tu su da ih zamjene Higgins i Aron Jackson a imali su svojih dobrih partija pogotovo kad su ova dvojica bili odsutni a ne smijemo zaboravi ni braću Kulagin, i vidimo da CSKA na tim niskim pozicijama ima jako puno izbora, dok Baskonija nema baš ovakvu popunjenost Laprovitola nije neki kalibar, Jaka Blažić zna dignuti ekipu nekom tricom, ali, ali. Veliki teret će se lomiti na pozicijama 3-4 gdje su ove ekipe u samom vrhu što se tiče odbrambenog materijala a tu su za CSKA borci koji popunjavaju šupljine najviše od Teodosića ali i DeKoloa bogme Voroncević, Kurbanov, Hirjapa, a i Aron Džekson i Higgins svakako vrše dobar pritisak na protivničke bekove kada su u igri, CSKA najviše poena u prosjeku prima kada su na terenu zajedno DeColo i Teodosić. Sa druge strane oslonac će biti u Adam Hangi sa Kim Tiliom dok će svakako pomagati i Tornike Šengelija i Čejz Badinger koji kako sezona odmiče adaptira se na Eurokošarku i pokazuje dobre partije. I velika borba će se voditi u samom reketu između Hajnsa i Voigtmana. Hajns je najviše minuta dobijao ove sezone u CSKA pored Frilenda i J.Augustina dok u ovom duelu pitanje je da li će imati najveću minutažu jer je puno niži od Švabe čak 13 cm. On jest niska agilna, snažna petica, ali Švabo je ipak ovaj moderni tip centra koji voli izaćii iz reketa i opaliti koju tricu pa će i taj duel biti jako zanimljiv. U prve dvije utakmice svakako da prednost dajem domaćinima i bit će to utakmice brzog ritma, sa vjerovatno više poena ako bude šut služio a trebao bi, dok u Baskoniji šanse su podjedanke i mogla bi Baskonija tu bar jednu utakmicu da dobije.

Što se tiče međusobnog omjera od ove sezone u prvom meču je bilo CSKA- Baskonija 112-84, dok je u Španiji Špancima ostala pobjeda i slavili su 79:78. Baskonija je ove sezone pred svojim navijačima igrala tvrdo organizovano i mnoge protivnike su ostavljali na manje poena sa dobrom timskom odbranom, tako da ćemo gledati dvije različite predstave.

Igrači CSKA u te dvije utakmice su imali omjere: De Colo prvu nije igrao, 22 pts, Teodosić 31pts i 19 pts, Jackson i Higgins su obje bili u kladioničarskom underu od 8,5 poena, dok je Hines na omjer 9 pts i 4 pts. Vidimo da će i u ove dvije upravo najviše poena biti u rukama Teodosića i DeColoa.
Igrači Baskonije vs CSKA: Larkin 18 pts i 12pts(Zanimljivo bolje partije pružao ove sezone u gostima nego pred domaćim navijačima), R.Buboa 19pts i 2pts, A.Hanga 12 pts i 15pts i J.Voigtman 9 pts i 10pts.

Naveo sam igrače koji su pretežno bili u ponudi u zadnje vrijeme i iz tih međusobnih utakmica. CSKA je u zadnje dvije utakmice imala lakše šuterske treninge i dočekuje prilično odmorni Baskoniju, dok su Španci imali teške mečeve protiv Real Madrida i Gran Kanarije.

Pao (4)- Fener(5)

Po meni, a i mnogim drugim ljubiteljima košarke najkvalitetniji i najneizvjesniji duel će biti upravo ovaj. Meč koji bi mogao završiti čak u 5 serija, duel velikih stručnjaka Xavi Paskala i majstora završnice Eurolige čovjeka koji je 16 puta bio u Finalu Eurolige Željka Obradovića.
Panata je u ovu sezonu ušla ambiciozno pravo dovedeni su kvalitetni igrači, ali ne i dobar trener toliko i nisu imali neke rezultate i onda je došao Xavi i preporodio ovu ekipu, dok je Fener ostao na istom rosteru doveden je samo Nanali i kasnije Benet nekadašnji prvi draft dok je osnova ekipe ostala ista i nakon furioznog početka, Fener je sa povredama glavnih igrača padao i tako izgubio prednost domaćeg terena. Pogotovo zadnja 4 meča su odigrali ispod nivoa, najviše bode u oči poraz od Makabija.
Da krenemo redom Panata je sastavila veoma kvalitetan sastav pred početak sezone i kada je Paskal došao to je sjajno uklopio, na pozicijama organizatora su sjajni Mike James i Nik Kalates, Kalates je u prvom dijelu sezone dok se nije oporavio James pa bio u TOP3 organizatora igre u Euroligi po indexu ratinga, ali onda je došao ovaj divljak i bukvalno u nekim utakmicama rasturao i pružio fantastične partije. Dalje pod košem Panata također ima veliki izbor najviše dominira Singleton koji igra također konstatnu sezonu bez oscijalacija i ulazi u dobroj formi u ovaj plejoff, tu je oporavljeni James Gist, dok je tu i I.Burusis koji dobije svoje minute i tada se igra podredi njemu baci u bunar i nek svojim fintama nešto pokuša izbori. Dok su šuteri također, jako skočni i pokretljivi Kejsi Rivers, Keni Gabriel, James Feldin i Nikols Demetris. Sa druge strane ekipa je ostala ista samo godinu iskusnija pojačana kako sam već rekao Nanalijem šuterom i Benetom visokim igračem. Ovo će biti utakmice za pravo uživanje, svako će imati precizna zaduženja za čuvanje i tako da ću ja krenuti od meni najdražeg koji će biti a to je Singlton- Ekpe Udoh. Ova dva sjajna titana i zaštitnika obruča će voditi veliku borbu. Visinske prednosti nema, jaki su obojica i bit će pravo uživanje za gledati, Singleton je nešto pokretljiviji od Udoha, ali u igri leđima Udoh je svakako kvalitetniji u odbrani je svakako prednost u Udohu, ali kada Singleton izađe na tricu neko će drugi to morati preuzeti i mislim da će i to biti jedna zamisao Paskala da pokuša izvući Udoha iz reketa koji je prošle godine bio nezaustavljiv na F4 za Real. Drugi duel ovdje će biti pod košem između Gista i Veselog. Gist se nedavno tek oporavio, dok je Čeh van ritma i ako se ne popravi sa glavom on bi mogao ubrzo da dobije nogu iz kluba, jer ove sezone nije nikako na svom levelu.
Drugi opasni duel će biti na niskim igračima vjerujem da će Paskal Mike Jamesa i Kalatesa slati u paketu kada je Bobi Dixon na parketu jer je to najveća mana savršene Fenerove odbrane, on ima brze ruke, ali većina protivnika lako se njega riješi i pretežno čoškari u odbrani. Dok će Kejsi i Bogdan imati strašan duel, Bogdan koji je mogao imati najbolju sezonu u Europi kako je krneuo da nije doživio povredu protiv Bamberga ali nadam se da će voditi ovu ekipu što je više moguće, dok su tu također dva sjajna defendera na poziciji 3 i 4 Kalinić i Datome koji će pokušati da zaustave šuteve Feldina i brzog i skočnog Keni Gabrijela kada dobije minute.
X factor koji bi mogao biti u ovom duelu za Fener je svakako Grk K.Sloukas koji je dugi niz godina igrao za Olimpijakos i koji je kvalitetan također defender i koji se napokon oporavio, dok će i Antić gledati da kojom tricom doprinese ekipi.
Ja u svih pet utakmica očekujem tvrdu igru na granici faula sa puno kontakta i nešto sporiji ritam, ne vjerujem da će se natrčavati jer to nije njihov tip igre i možda već u prvoj utakmici pobjednika budemo saznali nakon produžetka jer obje ekipe su u punim sastavima kako za sada znam bez nekih povreda.

U prvom meču ove sezone Panata je dobila 81-70, a u revanšu Fener ih je razbio 84-63. Prema kladionici za sutra je favorit Panata sa kvotom 1,55, dok je na Fener 2,55.

Što se tiče igrača ove sezone su do sada ubacili: Mike James: 4pts (tek se oporavio) i 25pts, C.Singleton 9pts i 13pts, N.Calathes 16pts i 2pts, K.Rivers 10 pts i 11pts.
Fener: Bogdanović: prvi susret nije igrao, 7pts, B.Dixon 2pts i 5pts, E.Udoh 10 pts, drugi nije igrao, L.Datome 6pts i 16 pts, J.Veseli 8pts i 13pts.

Zanimljivo susret nas čeka svakako.

Za sada toliko. Ostale dvije analize napišem možda večeras kasnije ili sutra navečer, a igrače ću navesti dok vidim margine sutra mada imam u glavi neke kombinacije već.
:salut:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
Grima
Postovi: 113
Pridružen/a: 23 maj 2013, 15:56
Lokacija: Fields of the Rohirrim
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Grima » 17 apr 2017, 21:54

Za veceras cu probati ovako:

James 29,5 manje
Love 17,5 vise
M. Gasol 18,5 vise
Aldridge 16,5 vise

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la SPY » 17 apr 2017, 22:24

slika

da se ima šta pratit na poslu :zviz: :opaopa:

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Testo » 17 apr 2017, 23:14

e ljudi , sutra ovaj afc kup u aziji, to je ko kod nas evropa liga.

ima zanimljiv par, 2 kluba iz sjeverne koreje se sastaju:
April 25 vs Kigwancha SC

ovaj april pripada vojsci, a kigwancha zeljeznicama, tako nesto...

znamo svi sta znaci vojska u sj.koreji, kad babo naredi ... :D

znaci sutra probati keca

April 25 1@ 1.83 kvota
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Sella13
Postovi: 75
Pridružen/a: 15 jun 2016, 15:07
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Sella13 » 18 apr 2017, 00:09

Civa je napisao/la:
Za sada toliko. Ostale dvije analize napišem možda večeras kasnije ili sutra navečer, a igrače ću navesti dok vidim margine sutra mada imam u glavi neke kombinacije već.
:salut:

Svaka cast za trud majstore :clap: :clap:

SuperCars
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 apr 2017, 17:33
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la SuperCars » 18 apr 2017, 12:50

Almagro (konačni pobjednik)
Zadnja izmjena: SuperCars, dana/u 18 apr 2017, 18:11, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
gonzales
Postovi: 3166
Pridružen/a: 06 feb 2014, 12:45
Lokacija: Jablaničko jezero
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la gonzales » 18 apr 2017, 13:08

Sta?
OTIŠAO SAM DA PRONAĐEM SEBE, AKO DOĐEM PRIJE NEGO ŠTO SE VRATIM, ZADRŽITE ME!

Avatar
krmpotich
Postovi: 3244
Pridružen/a: 22 jan 2014, 07:47
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la krmpotich » 18 apr 2017, 13:10


Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la badblueboylivno » 18 apr 2017, 13:17

Testo je napisao/la:e ljudi , sutra ovaj afc kup u aziji, to je ko kod nas evropa liga.
Al Wahda - Al Hidd 1

https://en.wikipedia.org/wiki/2017_AFC_ ... ge#Group_B

Dobili su ih Sirijci u gostima, a tijekom vikenda je Hidd poražen 0-5 u ligi (bahreinska liga). Već im se znao desiti takav meltdown ove sezone. Wahda s tri boda osigurava prolazak dalje jer u zadnjem kolu igraju protiv već eliminiranog protivnika i bod će im biti dovoljan. Istina, igra se na neutralnom terenu, ali navikli su na to današnji "domaćini". S obzirom na to da su Sirijci bolji nogometaši od Bahreinaca i da su u finom nizu (tri pobjede, osam bez poraza), očekujem 1 @ 2,10 (Premieru).

Dodao sam još jedinicu na Home United protiv mijanmarskog Yadanarboona (s pobjedom prolaze, u prvoj su izgubili pa sigurno žele vratiti za taj poraz) i hendikep na indijski Bengaluru protiv bangladeške Dhake. Indijci imaju obje pobjede, lani su bili finalisti i to žele nadmašiti, a Dhaka je na oba poraza, oba u hendikepu, jedna od najlošijih momčad u natjecanju.

Dakle,
Wahda - Hidd 1
Home United - Yadanarbon 1
Bengaluru - Dhaka hendikep 1
Hayley <3

Avatar
Forster
Postovi: 3296
Pridružen/a: 12 jan 2013, 22:43
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Forster » 18 apr 2017, 13:48

Forster je napisao/la:Sandgren - Opelka over 22.5 @ 1.85
Donaldson - Novikov 2:0 @ 1.80



Opelka = Isner, za očekivati je minimalno 1 tiebreak, igra se na Har-Tru šljaci, koja je dosta brža od obične. Obojica su tipični Američki igrači, rođeni za betona, ovdje očekujem dugu borbu, 3 seta, i jedan potpuno izjednačen meč.

Donaldson je mnogo talentovaniji i kvalitetniji teniser, forma je debelo na njegovoj strani, Novikov ne može da odigra dobar meč, a on takav meč sigurno neće odigrati na ovoj šljaci. Donaldson se ne snalazi loše na šljaci, tako da laganih 2:0 je realna opcija.
:kafa:

Sorgi - Arnaboldi 2 @ 1.58
Kozlov - Polansky 2 @ 1.87


Zverev/Zverev - Kohlschreiber/Thiem 1 @ 1.41
Almagro (+4.5) - Goffin h2 @ 1.90


Arguello - Harrison 2 @ 2.17
R.I.P Grande campione - Michele Scarponi

Civa
Postovi: 2980
Pridružen/a: 25 maj 2012, 20:59
Lokacija: Moscow !
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Civa » 18 apr 2017, 14:06

Euroliga
De Colo 20,5, Teodosić 16,5 , Hanga 11,5, Beaubois 10,5 , M James 12,5 overi
C.Singleton 12,5, KC Rivers 11,5, J.Vesely 10,5 underi.
:salut:
Tako blizu, a tako daleko.

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la jopaa7 » 18 apr 2017, 14:06

Ja cu ove dvije utakmice u playoffu ganjati neki x pa se nadam da ce biti barem jedan x u utakmicama koje su pred nama.
Nekako su mi ove dvije utakmice najzanimljivije nakon onog sto sam uspio vidjeti u prvim utakmicama i smatram da imaju veliku sansu da odu u 6 ili 7 utakmica na kraju i s toga vjerujem da bi barem jedna mogla zavrsiti nerjeseno i otici u produzetak.
Po meni dosta izdjednacene ekipe i bit ce jako napeto do samog kraja. Jedino sto je mozda problem je ozlijeda Goberta koji ce jako faliti za momcad Utah Jazza ali vjerujem da i bez njega mogu odigrati jako dobru seriju, pogotovo na domacem terenu i da nisu toliko losiji od Clippersa.
Znaci idem nekom logikom da igram singl obje tekme i ukoliko samo jedna bude x imamo neki minimalni profit pa makar ni jednu vise ne pogodio do kraja ove serije, dok bi sa dvije pogodene utakmice vec bili u dobrom plusu.
Igra se na 4 dobivene, od cega su jednu vec odigrali. Znaci ostaje jos u svakoj seriji po minimalno 3, a maksimalno 6 utakmica, a ja ih ocekujem barem 5 u obje (ukupno 6 i rezultat 4-2 za nekog). Ponekad cu cak obje odigrati cisto za neki manji ulog jer je to kvota preko 250.

Toronto - Milwaukee X @16.00 (trenutno 0:1)

L.A. Clippers - Utah X @17.00 (trenutno 0:1)

Obje tekme se igraju veceras po noci, prva pocinje u 1:00 a druga u 4:30.

Sretno ako ima netko lud kao ja, a za nekih 10ak dana cemo vidjeti jel bio barem jedan x :salut:

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Willy » 18 apr 2017, 15:28

Slično kao što na sarajevskom derbiju redovno pada malo golova, tako je i na beogradskom derbiju. Za očekivati je tvrdu utakmicu sa malo šansi i malo golova. Ja sam na sistemima forsirao 0-1, kvota 2,90. Ko hoće da manje rizikuje 0-2 u Premieru je 1,65. Još jedna opcija za sistem je X (Zvezdi dovoljno za vjerovatnu titulu), u P.P. kvota je 3,30. Sa srećom. :salut:

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Testo » 18 apr 2017, 15:38

Testo je napisao/la:e ljudi , sutra ovaj afc kup u aziji, to je ko kod nas evropa liga.

ima zanimljiv par, 2 kluba iz sjeverne koreje se sastaju:
April 25 vs Kigwancha SC

ovaj april pripada vojsci, a kigwancha zeljeznicama, tako nesto...

znamo svi sta znaci vojska u sj.koreji, kad babo naredi ... :D

znaci sutra probati keca

April 25 1@ 1.83 kvota
jbg, X na kraju.
ne ide me u posljednje vrijeme
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

admir12345
Postovi: 1713
Pridružen/a: 28 maj 2013, 12:32
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la admir12345 » 18 apr 2017, 15:56

Ovo ce biti dobitni listic osjecam to :lol: slika

Avatar
Effenberg
Postovi: 9259
Pridružen/a: 21 okt 2014, 12:42
Lokacija: Ravna i nepomicna Zemlja
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Effenberg » 18 apr 2017, 17:03

Berazagetui - Ferrocaril Midland 2 @1.83
Real - Bayern O2.5 @1.33
Leicester - Atletico golovi domacina [email protected]
Wacker Innsbruck - Kapfenberg 1 @1.80
Coronados de gloria vivamos,
O juremos con gloria morir!

Avatar
Willy
Postovi: 8501
Pridružen/a: 10 feb 2010, 10:53
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la Willy » 18 apr 2017, 17:04

slika

SuperCars
Postovi: 4
Pridružen/a: 03 apr 2017, 17:33
Kontakt:

Re: Kladionica: Prijedlozi, sugestije...

Post Postao/la SuperCars » 18 apr 2017, 18:52

SuperCars je napisao/la:Almagro (konačni pobjednik)
koliko je frajer retardiran, imao onakvu prednost i opusti se.. ccccc baš glupost

Zaključano

Natrag na “Kladionica”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.