Prva liga FBiH 2014./2015.

Moderator/ica: GracanicaAA

Kapetan
Postovi: 741
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Kapetan » 29 nov 2014, 10:41

LloriS je napisao/la:
SiouxLukavac je napisao/la:Premijer ligu što prije treba smanjiti na 12 ili na 10 ekipa što bi bilo još bolje. Isto tako uraditi i sa ovom ligom. Što se mene tiče bilo bi bolje spojiti se sa RS-om, istina da je kod njih dosta ne kvalitetnija liga a samim tim i klubovi oni bi bili manjina i u PL i u ovoj ligi ali sigurno da bi se kvalitet podigao i bila bi liga dosta zanimljivija.

PL - Sarajevo, Željo, Zrinjski, Borac, Široki, Čelik, Sloboda, Velež, Olimpik, Zvijezda.
Prva Liga BiH - Vitez, Drina, Radnik, Travnik, Slavija, Radnički, Bratstvo, Budućnost, Jedinstvo, GOŠK, Goražde, Rudar K, Kozara, Leotar

Kako bi ovo bilo jako da se ovako nešto napravi, naravno uz minimalne korekcije za mjesto u Prvoj ligi, ovo je moja želja samo :urnebes:
Samo jedan klub iz RS-a to nama mozes zaboraviti, tu bi trebala Slavija biti mada i oni su isto katastrofa, kakva crna Zvijezda u ligi 10 :crazy:

Najrealnije bi bilo Liga 12 i Prva liga sa 16 klubova 10 iz Federacije i 6 iz Rs-a
Pa kad dodjes i pogledas jednu utakmicu u Gradačcu bice ti jasno zašto.

Kapetan
Postovi: 741
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Kapetan » 29 nov 2014, 10:53

Ljumani_Banovici je napisao/la:
ziher je napisao/la:
Ljumani_Banovici je napisao/la:Ovi iz Mladosti fakat misle da je lagano uci u PL.


Jest, ali moras se lijepo :guz:
A odakle tebi da mi to tako mislimo??? Nase ambicije nisu PL ali ako se otvori sansa, ne vidim razlog sto je ne bi iskoristili

Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Predsjednika često navijači pitaju da li ćemo igrati u Premijer ligi. Njegov odgovor je 'hoćemo ako budemo prvi'.
Buraz moj, za stadion ti treba bruka para, za svlacionice bruka para, za novi teren bruka para, za nove igrace bruka para, za sudije, za takmicenje ove godine bruka para. Ako zelite igrati PL, a ne na svom stadionu, treba ti bruka para da platis onome klubu ciji stadion koristis. Razumijes li me ?

Bolje je postepeno se graditi,dizati i onda postaviti sebi za cilj nesto i nastojati ispuniti ga. Jos je vama rano za Primeru. Mislim nemam nista protiv, ali realno gledajuci nije vama sponzor IPIC !
Grijesis, iskreno lakse je igrat PL nego prvu ligu FBiH. Bh telecom placa sudije i organizaciju. Moze se napravit i montazna tribina koja nije skupa kao sto su napravile komsije u Srebreniku, samo da popuni kapacitet od 5 000 ako se ne varam. A sto se tice igranja na tudjem stadionu tu se uglavnom uzimaju pare od ulaznica. A terene je finansirala UEFA ove godine.

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 30 nov 2014, 20:31

Jeste lakse igrati, ali je tesko uci u nju. Znas i sam da se ne moze uci ako ne dadnes nesto sa strane, a koliko treba dati ??
Puno !
A kakva je situacija u samoj drzavi te pare je veoma tesko naci.
1947!

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la LloriS » 30 nov 2014, 22:23

Kapetan je napisao/la:
LloriS je napisao/la:
SiouxLukavac je napisao/la:Premijer ligu što prije treba smanjiti na 12 ili na 10 ekipa što bi bilo još bolje. Isto tako uraditi i sa ovom ligom. Što se mene tiče bilo bi bolje spojiti se sa RS-om, istina da je kod njih dosta ne kvalitetnija liga a samim tim i klubovi oni bi bili manjina i u PL i u ovoj ligi ali sigurno da bi se kvalitet podigao i bila bi liga dosta zanimljivija.

PL - Sarajevo, Željo, Zrinjski, Borac, Široki, Čelik, Sloboda, Velež, Olimpik, Zvijezda.
Prva Liga BiH - Vitez, Drina, Radnik, Travnik, Slavija, Radnički, Bratstvo, Budućnost, Jedinstvo, GOŠK, Goražde, Rudar K, Kozara, Leotar

Kako bi ovo bilo jako da se ovako nešto napravi, naravno uz minimalne korekcije za mjesto u Prvoj ligi, ovo je moja želja samo :urnebes:
Samo jedan klub iz RS-a to nama mozes zaboraviti, tu bi trebala Slavija biti mada i oni su isto katastrofa, kakva crna Zvijezda u ligi 10 :crazy:

Najrealnije bi bilo Liga 12 i Prva liga sa 16 klubova 10 iz Federacije i 6 iz Rs-a
Pa kad dodjes i pogledas jednu utakmicu u Gradačcu bice ti jasno zašto.
Prije koga bi ti ubacio Zvijezdu u ligu 10 ajde mi reci ??

Zeljo, Sarajevo, Celik, Velez, Sloboda, Olimpic, Siroki, Zrinjski, Borac i Slavija, jos ovdje su samo dva kluba iz RS-a a svi znamo da oni nece pristati na ovakvu ligu ako ne budu imali bar 3-4 svoja kluba.

Pa Jedinstvo je veci klub od Zvijezde pet puta pa ne moze u tu ligu, doduse igraju i u Federalnoj ligi, govorim ti realno, ne kazem Zvijezda ima odlicnu infrastrukturu ali za prvu sezonu realno nemaju mjesta u ligi 10 pa cak ni u ligi 12 jer bi u tom slucaju morali dodati jos dva kluba iz RS-a na ovih 10 vec nabrojanih
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 01 dec 2014, 10:11

Pa nema ni Sloboda mjesta u ovih 10. Ja bi volio da su najjaci u ligi, ali kakva im je situacija oni ce se vratiti u federalnu.
1947!

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la badblueboylivno » 01 dec 2014, 13:02

Vi ovdje pričate kao da će se liga 10/12 "slagati" po imenima, a ne po rezultatu. :D Pa nismo Amerika, članica smo UEFA-e, najboljih X ostaje, najlošijih Y ispada, Z iz nižih liga ulazi. Ako je Željo/Široki/Borac među tih Y najlošijih, idu dolje.
Hayley <3

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la nebeskasila » 01 dec 2014, 13:56

Svi misle da će klubovi zbog imena igrati u 10... Nema toga, ko bude u prvih 10 taj će i igrati, a pričate SLoboda, teško da će po ovom i Sloboda i Čelik, a velika su to imena.

adnan6595
Postovi: 351
Pridružen/a: 16 mar 2014, 12:04
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la adnan6595 » 01 dec 2014, 18:22

I Velez je igrao drugu ligu sta fali ako ispadne Celik ili Sloboda ako su među zadnjima u ligi onda nek ispadnu,i oni nemaju ambicija u Premier ligi znaju da ima losijih od njih,i da ce oni ispasti a oni biti oko sredine,izbaci ih godinu dvije u nizi rang pa ce ce igrati puno bolje kasnije
The Maniacs 1987
FK Željezničar

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la LloriS » 01 dec 2014, 18:49

badblueboylivno je napisao/la:Vi ovdje pričate kao da će se liga 10/12 "slagati" po imenima, a ne po rezultatu. :D Pa nismo Amerika, članica smo UEFA-e, najboljih X ostaje, najlošijih Y ispada, Z iz nižih liga ulazi. Ako je Željo/Široki/Borac među tih Y najlošijih, idu dolje.
Pa realno vecina ovih ekipa je uvijek u vrhu lige osim mozda Slobode, Celika i Slavije, ali koga onda ubaciti ako ne budu te tri ekipi isle, ko ima bolje rezultate od njih u PL, svi su isti bore se od 10 do 16 mjesta, bar Celik i Sloboda imaju stadion i infrastrukturu za ligu 10 ili 12, koji ce mi qrc mladost obarska, vitez ili drina zvornik realno ??
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la nebeskasila » 01 dec 2014, 20:10

Ako je drina zvornik ili mladost bolja od Slobode i Čelika onda oni i trebaju igrati ligu 10, Slobodu poslati ovamo. Tako i ako je Jedinstvo slabo za ovu ligu, poslati ih u još jednu dole, pa neka se svi bore tamo gdje pripadaju. Nema ništa po imenima ići.. Ako mladost obarska zavrsi 9ta jel ih treba izbaciti iz lige?

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la badblueboylivno » 01 dec 2014, 20:53

O kakvom ti ubacivanju pričaš? Neće doći Savez i reći: ovih 10 klubova igra u ligi 10, ostali raus, igrate na malom stadionu i nemate preko 1000 ljudi na utakmicama pa niste za prvog ranga. Klubovi će se ubacit sami, 9 ili 11 najboljih po bodovima i jedan prvoligaš ili 8 ili 10 najboljih i dva prvoligaša. Ponovit ću, nismo SAD da nam igraju klubovi koji će se izabrati po veličini mjesta iz kojeg dolaze - ako si dobar i na terenu si zaslužio, igrat ćeš, bio ti iz Sarajeva, Trebinja ili Posušja.
Hayley <3

Kapetan
Postovi: 741
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Kapetan » 02 dec 2014, 19:41

Samo jedan klub iz RS-a to nama mozes zaboraviti, tu bi trebala Slavija biti mada i oni su isto katastrofa, kakva crna Zvijezda u ligi 10 :crazy:

Najrealnije bi bilo Liga 12 i Prva liga sa 16 klubova 10 iz Federacije i 6 iz Rs-a[/quote]
Pa kad dodjes i pogledas jednu utakmicu u Gradačcu bice ti jasno zašto.[/quote] Prije koga bi ti ubacio Zvijezdu u ligu 10 ajde mi reci ??

Zeljo, Sarajevo, Celik, Velez, Sloboda, Olimpic, Siroki, Zrinjski, Borac i Slavija, jos ovdje su samo dva kluba iz RS-a a svi znamo da oni nece pristati na ovakvu ligu ako ne budu imali bar 3-4 svoja kluba.

Pa Jedinstvo je veci klub od Zvijezde pet puta pa ne moze u tu ligu, doduse igraju i u Federalnoj ligi, govorim ti realno, ne kazem Zvijezda ima odlicnu infrastrukturu ali za prvu sezonu realno nemaju mjesta u ligi 10 pa cak ni u ligi 12 jer bi u tom slucaju morali dodati jos dva kluba iz RS-a na ovih 10 vec nabrojanih[/quote]

Na osnovu kojeg kriterija si izabrao gore navedene klubove? Skracenje lige cisto sumnjam da ce doci al ako dodje budi siguran da ce se liga postepo smanjivat, a ne odjednom i da klubovi nece biti nasumicno izabirani a pogotovo ne po nacionalnom kljucu.

Sto se tice Jedinstva ono je bilo bolji klub od Zvijezde al zadnjih skoro 10 godina ne bih uopste uporedjivao.

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la LloriS » 02 dec 2014, 22:45

Po tome sto je 80% tih ekipa bolje plasirano od Zvijezde u zadnjih nekoliko sezona, zvijezda je uvijek u sredini tabele ili u borbi za opstanak, evo ti primjer sad kad bi uzeli po plasmanu na tabeli, sto se tice te zadnje recenice to si upravu ali reko bih u posljednji 5-6 godina da je Zvijezda igracki kvalitetnija ekipa jer igra u PL ali ipak renome je na strani Jedinstva.
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

jajce123
Postovi: 365
Pridružen/a: 06 avg 2014, 20:04

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la jajce123 » 03 dec 2014, 11:57

" onclick="window.open(this.href);return false;

Najbolje odbrane jesenjeg dijela prvenstva :clap: :clap:
"I want to build a team that’s invincible, so that they have to send a team from bloody Mars to beat us!" -Bill Shankly

Kapetan
Postovi: 741
Pridružen/a: 10 jul 2012, 14:01
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la Kapetan » 11 dec 2014, 10:31

LloriS je napisao/la:Po tome sto je 80% tih ekipa bolje plasirano od Zvijezde u zadnjih nekoliko sezona, zvijezda je uvijek u sredini tabele ili u borbi za opstanak, evo ti primjer sad kad bi uzeli po plasmanu na tabeli, sto se tice te zadnje recenice to si upravu ali reko bih u posljednji 5-6 godina da je Zvijezda igracki kvalitetnija ekipa jer igra u PL ali ipak renome je na strani Jedinstva.
Prilično sam zaposlen čovjek pa ti ne stignem na vrijeme odgovorit, ne zamjeri. Ako je 80% ekipa od ovih gore sto si nabroja znači da ipak ima mjesta u top 10. U Zvijezdi je sledeca situacija, promijenila se uprava, smjena generacija prosjek igraca je ispod 22 godine (najmladji u ligi) i pola igraca su iz domace skole fudbala sto je privremeno razlog losih rezultata a u buducnosti velika snaga kluba, dosao novi trener po preferencama najbolji u ligi i ima velike planove s klubom http://www.klix.ba/sport/nogomet/petar- ... /141127086" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakle kod nas se tek pravi ekipa, za 2-3 godine cemo biti taman, bas kad se pocne smanjivat liga ako uopste do toga dodje. Hvala na Urketu cuo sam da je stigla ponuda iz Tajlanda za njega navodno je cifra od 100 000 KM u pitanju :thumbup:

LloriS
Postovi: 4357
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la LloriS » 11 dec 2014, 19:05

Kapetan je napisao/la:
LloriS je napisao/la:Po tome sto je 80% tih ekipa bolje plasirano od Zvijezde u zadnjih nekoliko sezona, zvijezda je uvijek u sredini tabele ili u borbi za opstanak, evo ti primjer sad kad bi uzeli po plasmanu na tabeli, sto se tice te zadnje recenice to si upravu ali reko bih u posljednji 5-6 godina da je Zvijezda igracki kvalitetnija ekipa jer igra u PL ali ipak renome je na strani Jedinstva.
Prilično sam zaposlen čovjek pa ti ne stignem na vrijeme odgovorit, ne zamjeri. Ako je 80% ekipa od ovih gore sto si nabroja znači da ipak ima mjesta u top 10. U Zvijezdi je sledeca situacija, promijenila se uprava, smjena generacija prosjek igraca je ispod 22 godine (najmladji u ligi) i pola igraca su iz domace skole fudbala sto je privremeno razlog losih rezultata a u buducnosti velika snaga kluba, dosao novi trener po preferencama najbolji u ligi i ima velike planove s klubom http://www.klix.ba/sport/nogomet/petar- ... /141127086" onclick="window.open(this.href);return false;

Dakle kod nas se tek pravi ekipa, za 2-3 godine cemo biti taman, bas kad se pocne smanjivat liga ako uopste do toga dodje. Hvala na Urketu cuo sam da je stigla ponuda iz Tajlanda za njega navodno je cifra od 100 000 KM u pitanju :thumbup:
Sve to stoji mozemo mi pricati i naglabati ovdje mjesecima i ubjedjivati se ja sam ti rekao kako bi to odprilike izgledalo, a kad dodje sezona za smanjenje lige tu ce se gledati plasman ekipa na tabeli i prvih 10 iz PL uz po 1 iz FBIH I RS-a to je 12 ekipa, tako da bi Zvijezda morala biti medju 10 ekipa onda a znas i sam kakve je rezultate imala u zadnjih 5-6 god koliko se takmice u PL, znas bolje od mene situaciju u klubu i planove celnika kluba ja sam samo naveo da su sve ove ekipe puno vise uspjeha imale od Zvijezde u PL tu govorim o plasmanu na tabeli ali to nista ne znaci jer kao sto sam reko racuna se plasman na tabeli sezonu prije skracenja lige tako da svi imaju sanse pa i Mladost VO.

PS: Uros je dobar napadac a vidim da zabija i u PL cuo sam da je Borac zainteresovan za njega, nas je jednom izradio ali eto zelim mu da uspije!!
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

ziher
Postovi: 888
Pridružen/a: 19 jul 2013, 14:49
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la ziher » 18 dec 2014, 18:36

Jest nam zatisje na forumu :)

Postano kroz Forum SportSport.ba app.

SiouxLukavac
Postovi: 4390
Pridružen/a: 18 nov 2011, 20:53
Lokacija: Kambodža
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la SiouxLukavac » 18 dec 2014, 22:46

Svi se zasitili svega i svačeg. Ima još dugo do cirkusa. :crazy: :crazy:

napolitanac
Postovi: 30
Pridružen/a: 15 apr 2008, 00:55
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la napolitanac » 19 dec 2014, 09:35

Najbolji golovi jeseni

Fakat ima odlicnih golova

" onclick="window.open(this.href);return false;

nebeskasila
Postovi: 2419
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH 2014./2015.

Post Postao/la nebeskasila » 20 dec 2014, 12:22

SiouxLukavac je napisao/la:Svi se zasitili svega i svačeg. Ima još dugo do cirkusa. :crazy: :crazy:

Odmaraju svi za prepucavanja koja će doći.. Tek sad ide zanimljivo, pijaca će ubrzo da počnee :D

Zaključano

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.