FK Goražde

Moderator/ica: GracanicaAA

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 05 mar 2015, 08:37

Mokroguz je napisao/la:Ja bas neki dan kad sam procitao vijest htjeo da vam cestitam na pojacanja, ali zaboravi ja to u toku dana, pa evo sad kad se sjetih. :D
Redzepi bi trebao biti pravi hit, Gorazde cemo vidjetu u PL uskoro aBd. :salut: :bih:

Dosao je jos i Enver Rizvanovic i veteran Adnan Guso. Ne znam samo sta ce nam Guso na golu koji ima 39 godina i nikakve ambicije. Ne osporavam njegov kvalitet ali nekako sam uvijek volio igrace koji imaju prostor da napreduju, da se bore za napredak za razliku od onih koji su vec pred penzijom i njih vise karijera ne zanima. Guso jeste dobar golman ali ne znam koliko ce dati sebe jer koliko znam vec dvije sezone je bio u penziji.

Gorazde ima dobru ekipu i nadamo se da ce to i na terenu pokazati

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la sonik24 » 05 mar 2015, 08:40

sta pise na dresovima FK Goražde i ko je sve sponzor?

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 05 mar 2015, 08:56

sonik24 je napisao/la:sta pise na dresovima FK Goražde i ko je sve sponzor?

Senigor d.o.o
Prevent
Bh telecom

sonik24
Postovi: 3418
Pridružen/a: 24 avg 2011, 19:38
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la sonik24 » 05 mar 2015, 09:04

cudi me da nema Bekte tu, on sponzorira rukomet koliko znam i FK Vitkovice, ili Emka.

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 05 mar 2015, 09:47

Firma Bekto.d.o.o je godinama sponzorisala rukometni klub Gorazde. Takodjer su bili sponzori i raznih sportista i slicno. Zasto nisu sponzori FK Gorazde ne znam ti tacno. Ono sto ti mogu reci jeste da se prvobitno prije par godina kada je Senad Islam preuzeo klub, prvobitni prijedlog je bio da se udruze svi privrednici i da se tako formira upravni odbor kluba. Znam da su svi koji su zeljeli biti u upravnom odboru trebali dati po 10 hiljada maraka.
Odziv je bio nikakav bar koliko ja znam , tako da je najveci teret opet iznio Senad Islam i njegov Senigor.d.o.o.
To je bilo tik poslije one price o famoznoj fuziji sa Olimpicom koja je propala zbog neodgovornosti vlasti ili zelje da se u grad dovede jos jedan milioner. Ko ce znati. Uglavnom, par mjeseci poslije odbijanja fuzije sa Olimpicom , Senad Islam preuzima klub i vec u prvoj sezoni dovodi neka pojacanja ali klub nije uspio da opstane. Onda su ispali u drugu ligu i Senad Islam je rekao kako ce se vratiti iste te sezone u prvu ligu i odmah jurisati na premijer ligu. Sve sto je rekao do sada se obistinilo. Klub je iste sezone vratio se u prvu ligu i odmah se aktivirao za plasman u premijer ligu gdje Gorazde sada zauzima to prvo mjesto.

Ono sto je bitno naglasiti jeste da je mjesto sportskog direktora obnasao doskorasnji ministar pravosudja Admir Pozderovic koji se vjerovatno na taj nacin uhljebio nakon sto ga je premijer Emir Frasto razrijesio duznosti ministra.
Na toj funkciji Pozderovic se nije zadrzao dugo jer je istu funkciju preuzeo proslavljeni Sener Bajramovic.
Razlika izmedju Pozderovica i Bajramovica je ogromna. Bajramovic je sportsko ime dok Pozderovic nema nikakve veze sa sportom vec vjerovatno isti pokusava na taj nacin doci do nekog radnog odnosa. Uglavnom o ozbiljnosti kluba govori situacija da je Bajramovic preuzeo funkciju sportskog direktora i da je nekoliko sedmica poslije uspio pridobiti Redzepija , Gusa, Hadzica da dodju u klub. To je dobar posao.

Eh da se vratim na temu: Redzo Bekto vjerovatno nema nikakve interese za FK Gorazde i razlozi zasto ne zeli da bude jedan od glavnih sponzora su mi nepoznati. Takodjer tu je i Emka koja je dosta pomagala sportske momcadi ,zatim tu je silna Pobjeda koja je totalno iskljucenja iz sponzorisanja i nekako mi djeluje da njihove vlasnike samo zanima licni profit i nista drugo a ponajmanje drustveni, kulturni, zabavni zivot na prostoru gz.

Ono sto sigurno znam jeste da je Senad Islam najzasluznija licnost sto je Fk Gorazde tu gdje jeste. Najzasluznija licnost sto igraci imaju redovna primanja, sto je po prvi put u historiji klub ozbiljno stao na noge. Znam da je on najveci finansijer kluba. Nesto slicno kao sto je Azmir u Slobodi. Ne znam koliko ucesca prevent ima jer prevent je najvise do sada sponzorisao Nk Azot . Bh telecom mislim da veoma malo sponzorise buduci da mu je i reklama minijaturna gdje trebas prvo da nabijes dobru optiku da je vidis :D

Evo kako izgleda dres :

slika

Damir05
Postovi: 278
Pridružen/a: 24 avg 2012, 15:34
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Damir05 » 05 mar 2015, 11:28

Gorazdak druze prati malo bolje neke stvari,Bajramovic je sportski direktor kluba a Pozderovic je direktor bio i ostao,i ne mislim da je covjek kontao da se uhljebi bas u Fk Gorazde,jeli ti mislis da tu direktor kluba ima 2000km platu,malo sutra......
A sto se tice ulaska u premijer ligu,ja bih volio da se to desi,ali bojim se da prvo nebi igrali utakmice u Gorazdu jer stadion nazalost ne zadovoljava ni minimum uslova,ne mislim na travnjak,jer je po travnjaku jedan od boljih u BIH sigurno,ali ostale uslove nikako ne zadovoljava,i isto tako se bojim da se ne desi kao sa Rukomenim klubom nakon par godina,jer Premijer liga je veliki zalogaj,posebno kad govorimo o nogometu.Tu ti treba budzet 1000000 da bi mogao biti konkurentan za sredinu tabele......
Vidjecemo sta vrijeme donosi,stao je kanton iza kluba ,opcina takodjer,nazalost nije Bekto,ali ne vidi se covjek u tome......
Lije pozdrav!!!

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 05 mar 2015, 12:57

Damir05 je napisao/la:Gorazdak druze prati malo bolje neke stvari,Bajramovic je sportski direktor kluba a Pozderovic je direktor bio i ostao,i ne mislim da je covjek kontao da se uhljebi bas u Fk Gorazde,jeli ti mislis da tu direktor kluba ima 2000km platu,malo sutra......
A sto se tice ulaska u premijer ligu,ja bih volio da se to desi,ali bojim se da prvo nebi igrali utakmice u Gorazdu jer stadion nazalost ne zadovoljava ni minimum uslova,ne mislim na travnjak,jer je po travnjaku jedan od boljih u BIH sigurno,ali ostale uslove nikako ne zadovoljava,i isto tako se bojim da se ne desi kao sa Rukomenim klubom nakon par godina,jer Premijer liga je veliki zalogaj,posebno kad govorimo o nogometu.Tu ti treba budzet 1000000 da bi mogao biti konkurentan za sredinu tabele......
Vidjecemo sta vrijeme donosi,stao je kanton iza kluba ,opcina takodjer,nazalost nije Bekto,ali ne vidi se covjek u tome......
Lije pozdrav!!!

Hvala na ispravci. Mislio sam da je Pozderovic sportski direktor pa sam mislio da je umjesto njega. Vidim da se aktivirao oko zenskog fudbala. Ok, hvala na ispravci .
Sto se tice recenice uhljebio iza toga stojim jer sigurno ne bi bio tu da je u pitanju volonterski rad.

Da slazem se da budjet za premijer ligu da bi bio u sredini mora biti milionski. Ali ni ostale ekipe donjeg djela tabele nisu nista u boljoj situaciji pa igraju PL.

Damir05
Postovi: 278
Pridružen/a: 24 avg 2012, 15:34
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Damir05 » 05 mar 2015, 14:14

Ne radi dzabe,ali isto tako nema ni veliku platu kako ti mislis,al hajde ,ima on vise na jednom drugom mjestu zarade :),lijepo je imati premijerligasa,ali se postavlja pitanje koliko ce sve to dugo trajati.Vidis da se dovode igraci sa strane,da nasa djeca od svega nece imati hajra,osim pojedinci.Mislim dovoditi Gusu,da se razumimo nemam nista protiv covjeka,i samim tim nedati priliku mladom Neiru da sjedi na klupi i stice kakvo takvo iskustvo je po meni glupost,AL ETO!!!Ljudi imaju rezultate i sve dok je tako sve sto se radi je opravdano....

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 05 mar 2015, 16:11

Damir05 je napisao/la:Ne radi dzabe,ali isto tako nema ni veliku platu kako ti mislis,al hajde ,ima on vise na jednom drugom mjestu zarade :),lijepo je imati premijerligasa,ali se postavlja pitanje koliko ce sve to dugo trajati.Vidis da se dovode igraci sa strane,da nasa djeca od svega nece imati hajra,osim pojedinci.Mislim dovoditi Gusu,da se razumimo nemam nista protiv covjeka,i samim tim nedati priliku mladom Neiru da sjedi na klupi i stice kakvo takvo iskustvo je po meni glupost,AL ETO!!!Ljudi imaju rezultate i sve dok je tako sve sto se radi je opravdano....

Nije bitno koliku ima platu i u to uopce i ne ulazim.
Sto se tice Gorazda i premijer lige, kakve ima veze koliko ce se Gorazde zadrzati u ligi. Neka ispadnu i naredne sezone uopce nije bitno. Bitno je da se fudbal na prostoru BPK afirmise i stane na profesionalne grane.

Sto se tice dovodjenja "stranaca" sasvim je normalno za jedan ozbiljan klub da dovodi nove igrace tzv strance, da afirmise vlastiti pogon, prodaje svoje juniore, domace igrace i slicno. Suvise smo mali da bi smo se ponasali kao baskija i oslonili se samo na domace igrace.Do sada su uglavnom igrali domaci igraci i nikada nismo mogli napraviti iskorak vise. Igraci dodju i prodju a klub je taj koji se voli i koji vjecno ostaje. Bitno je da Gorazde bude u vrhu, da postane ozbiljan klub, premijerligas. Da se ako Bog da na stadionu zaigraju u europske utakmice i slicno. Sto se tice nasih domacih igraca na njima je da se bore i da postanu bolji igraci, konkurentniji i da se izbore za prvu postavu. Svi oni koji ne mognu doci ni do klupe a misle da vise vrijeda neka se onda okusaju u nekim drugim klubovima ili lokalnim klubovima.

Politika FK Gorazda do sada je bila da se oslanja na domaci kadar i nikada i nismo mogli postati ozbiljan klub. Suvise smo mali kanton da sebi mozemo priustiti nesto tako. Svi veliki klubovi ulazu u klub i dovode strane igrace a oni domaci ako postanu konkurentni i dobiju priliku.
Evo primjera radi Nejr Culov je mladi golman, perspektivan golman,mozda i buducnost vidjecemo. Medjutim ono sto je Nikolic pokazao u prvom djelu sezone iako je stranac ne daje mi za pravo da kazem da je Nejr bolji golman od Nikolica i da treba biti u prvoj postavi. Nejr jeste kvalitetan ali realno nije za prve postave. Ako misli da vise vrijedi neka pokusa naci angazman u nekom drugom klubu ozbiljnijem od Gorazda. Ja ne volim igrace jer igraci odlaze i dolaze ja volim klub jer jedino klub ostaje ;)

Avatar
Denox
Postovi: 109
Pridružen/a: 22 apr 2012, 18:58
Lokacija: Goražde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Denox » 05 mar 2015, 18:10

Posto vidim polemisete o nekim izdvajanjima sponzora za klub,pa evo slike koja to ilustruje.

slika

coach
Postovi: 34
Pridružen/a: 14 dec 2014, 15:00

Re: FK Goražde

Post Postao/la coach » 05 mar 2015, 23:26

A ja budzeta haha i pricate o PL!

Rafael30
Postovi: 778
Pridružen/a: 29 apr 2013, 13:18
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Rafael30 » 05 mar 2015, 23:52

Adnan Gušo potpisao za Goražde
Nekadašnji reprezentativni čuvar mreže i golman koji je prije nekoliko godina svoju karijeru okončao u FK Željezničar, Adnan Gušo, odlučio se vratiti iz fudbalske penzije. Posljednji je put je na golu stajao u sezoni 2011/2012.

Ne kontam sto će vam on :o . Guso ima 40 godina, 3 godine nije u takmicarskoj formi. Mogli ste golmana naci nekog rezervnog u PL, ako se toliko zapelo. Sarajevo ima 4 vrhunska golmana, jednog ste mogli na posudbu traziti.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la legenda reala » 06 mar 2015, 01:19

EMKA,Bekto,GINEX ne učestvuju u finansiranju, moraju se i oni uključiti, ako je zaista PL cilj
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 06 mar 2015, 08:37

Rafael30 je napisao/la:Adnan Gušo potpisao za Goražde
Nekadašnji reprezentativni čuvar mreže i golman koji je prije nekoliko godina svoju karijeru okončao u FK Željezničar, Adnan Gušo, odlučio se vratiti iz fudbalske penzije. Posljednji je put je na golu stajao u sezoni 2011/2012.

Ne kontam sto će vam on :o . Guso ima 40 godina, 3 godine nije u takmicarskoj formi. Mogli ste golmana naci nekog rezervnog u PL, ako se toliko zapelo. Sarajevo ima 4 vrhunska golmana, jednog ste mogli na posudbu traziti.

Ma nece Guso braniti , vjerujem da ce biti aktivan kao trener golmana. I ja sam se pitao koji ce k... on

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Mokroguz » 06 mar 2015, 21:50

Mozda Guso sluzi vise k'o trener golmana, njemu je gotova karijera inace.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 07 mar 2015, 09:55

Mokroguz je napisao/la:Mozda Guso sluzi vise k'o trener golmana, njemu je gotova karijera inace.

Ma naravno . Nikolic je dobar golman za ovu ligu sto je pokazao u prvom djelu prvenstva. Mladi Culov je veliki potencijal , pa i stari mu je bio golman tako da ne sumnjam da ce i on jos vise napredovati. Sto se tice Gusa on bi u najgorem slucaju mogao stati na gol a to je da ostanemo bez oba golmana.
Siguran sam da ce svoje iskustvo uspijeti prenijeti na ove mladje igrace.

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 14 mar 2015, 19:37

Nasi konkurenti Radnicki i Bratstvo su kiksali. Mladost je pobjedila i trenutno preuzela prvo mjesto. Ukoliko se sutra iz Srebrenika vratimo sa tri boda vec smo pobjegli Bratstvu i Radnickom 5 bodova sto je vise nego odlicno. Hajmo momci sutra po pobjedu i tituluuuuuuuu

Benjo_AFC86
Moderator
Postovi: 3506
Pridružen/a: 11 okt 2010, 12:35
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Benjo_AFC86 » 14 mar 2015, 19:39

gorazdak je napisao/la:Nasi konkurenti Radnicki i Bratstvo su kiksali. Mladost je pobjedila i trenutno preuzela prvo mjesto. Ukoliko se sutra iz Srebrenika vratimo sa tri boda vec smo pobjegli Bratstvu i Radnickom 5 bodova sto je vise nego odlicno. Hajmo momci sutra po pobjedu i tituluuuuuuuu
Čuj po titulu ako pobjede. Pa Gradina je čitavu polusezonu bila bez poraza al se opet odlučivalo u predzadnjem kolu.

Ništa ovdje neće bit jasno do zadnjeg kola vjeruj..
OFK Gradina Srebrenik
Silver Town Boys

Forlan
Postovi: 347
Pridružen/a: 26 okt 2014, 00:40
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la Forlan » 14 mar 2015, 19:42

Benjo_AFC86 je napisao/la:
gorazdak je napisao/la:Nasi konkurenti Radnicki i Bratstvo su kiksali. Mladost je pobjedila i trenutno preuzela prvo mjesto. Ukoliko se sutra iz Srebrenika vratimo sa tri boda vec smo pobjegli Bratstvu i Radnickom 5 bodova sto je vise nego odlicno. Hajmo momci sutra po pobjedu i tituluuuuuuuu
Čuj po titulu ako pobjede. Pa Gradina je čitavu polusezonu bila bez poraza al se opet odlučivalo u predzadnjem kolu.

Ništa ovdje neće bit jasno do zadnjeg kola vjeruj..
Znaju ljudi koliko su teški i zato i spominju titulu ;) Mislim da je Gradina u zadnjih 10.god. jedina na pošten način ušla u PL i zato je bilo neizvjesno do zadnjeg kola.

gorazdak
Postovi: 389
Pridružen/a: 10 mar 2013, 10:13
Kontakt:

Re: FK Goražde

Post Postao/la gorazdak » 14 mar 2015, 19:44

Benjo_AFC86 je napisao/la:
gorazdak je napisao/la:Nasi konkurenti Radnicki i Bratstvo su kiksali. Mladost je pobjedila i trenutno preuzela prvo mjesto. Ukoliko se sutra iz Srebrenika vratimo sa tri boda vec smo pobjegli Bratstvu i Radnickom 5 bodova sto je vise nego odlicno. Hajmo momci sutra po pobjedu i tituluuuuuuuu
Čuj po titulu ako pobjede. Pa Gradina je čitavu polusezonu bila bez poraza al se opet odlučivalo u predzadnjem kolu.

Ništa ovdje neće bit jasno do zadnjeg kola vjeruj..

Znam da ce biti tesko protiv Gradine.Sjecam se kad ste dosli u Gorazde , izasli ste direktno iz autobusa i stali na teren. Demolirali smo vas ali naravno razlog je sto niste mogli na vrijeme da dodjete. Znam da je Gradina domacinska ekipa i da ce biti jako tesko odnijeti bodove iz Srebrenika. Mi imamo jako dobru ekipu, bolju nego ljetos. Sutra nece moci igrati Piric i to je znatan hendikep. Licno cu biti zadovoljan i bodom ali nadam se da cemo uspjeti odnijeti puni plijen pod uslovom da sudjenje bude na nivou. Ukoliko bi pobjedili bila bi velika stvar , jer naredno kolo dolazi branitelj onda idemo u jajce i onda idemo igmanu. imamo jako tezak raspored i zbog toga nam je veoma veoma bitno da se odlijepimo od radnickog i bratstva kako bi imali pravo na neki kiks.ali vidjecemo, neka bolji pobjedi

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.