Prva liga FBiH - Prepucavanja

Moderator/ica: GracanicaAA

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la insegnante » 13 okt 2017, 07:41

Ne znam gdje da ovo napisem, ili da se otvori nova tema?
U BiH imamo dvije entitetske lige, sto znaci nevjerovatnih 30 ili 32 kluba, koliko vec... Sta raja mislite o skracivanju ovih liga, npr po 8 ili 10 klubova u obje lige?

combe
Postovi: 2288
Pridružen/a: 27 avg 2013, 13:06
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la combe » 13 okt 2017, 07:43

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
combe je napisao/la:Kremenko i kod mene je djed bio narodni heroj nekad davno. Tako da i ti ostavi sta je bilo prije 50 godina.
Da malo baratamo cinjenicama. Opština Gradačac ima između 35000-40000 stanovnika a nas je u prosjeku u Premijer ligi bilo preko 3000 na domaćim utakmicama znaci skoro 10 posto stanovništva.
Vas ima puno više od 100 000 da pola navija za Svinju opet proračunaj koliko vi pratite svoj klub.
I mani više patetike oko stadiona on je bio gradski ne Velezov tako da ga niste pravili samo vi nego i građani Mostara koji navijaju za Svinju.
I za nas ništa nije sramota nego za vas velike kako sebe nazivate.
U BiH realno od prije ima 6 velikih klubova (Sarajevo, Zeljo, Čelik, Sloboda, Velez i Borac).
I svi su u samostalnoj BiH uspjeli izborit i igrat Europu osim vas. Zapitate li se nekad zašto. A uvijek imate svima nešto pametovat.
Seljanče nas je po 1000-2000-3000 islo na gostovanja poslje rata,imali smo prosjeke 3500-4000 isto poslje rata a sto nismo igrali evropu zasluge idu bas tome sto smo otjerani sa svog stadiona i sto smo sa livade krenuli koju ti pokusavas ismijavat a sada izgleda bolje od mnogih stadiona i ubrzo ce izgledat u top 5 stadiona u drzavi dok je tih 5 na svome i samo su trebali ulagati u igracki kadar. Nismo miljenici ni politike jer bi imali bar jedan kup da nas politika voli. Ovo sada sto se radi nije za ismijavanje jer je raja skupila preko 100 000 maraka u pretprodaji karata. Zato povuci malo rucnu i nemoj bacat te seljacke posalice ako imas licni kompleks prema Velezu. Ubrzo prolazi sve ovo,vracaju se dugovi i ulaze se 100 % u igracki kadar. Tada cemo se zajebavat . Stadion nije tema za zayebanciju. To je nama so na ranu. Ne udarajte ispod pojasa
Pa o tome ti i govorim sam kazes prosjek 3500-4000 uzmi koliki je to postotak na vas broj stanovnika. Znaci na broj stanovnika vi nista vise ne volite i ne posjecujete svoj klub u odnosu na nas ili bilo kog drugog.
A u vama je problem jes su vam svi seljaci i sl. samo ste vi toboze prava gradska raja.
I za svoj neuspjeh krivicu uvijek pripisujete nekom drugom kriv je Zrinjski, globalno zatopljenje u svijetu, Putin, Obama ma svi su krivi osim vas samih.

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la VolimTz » 13 okt 2017, 09:37

FrantoBauzek je napisao/la:Drugom prilikom cu ti odgovoriti na pitanja. Takvih ima i "Tuzlaka", to je jedna struja koja ne moze doci do izrazaja zbog one druge. Sto se tice AH, on radi ovo iz inata covjeku, koji sjedi na celu ovog stola.

Nemam nista protiv da on gradi svoj klub, iako je na stetu Slobode, jer ulaze svoje pare u to. Ali nacin na koji on to radi i poznate price o Zmaju od Bosne, tu se kriju druge stvari. Postoji prica da ce se mozda vratiti u Slobodu, ali o tom, potom.

I nadam se da ce izgraditi onaj stadion, samo mi malo smrdi prica o dobijanju besplatno lokacije od grada, a spominje se nekih 30 miliona KM za izgradnju stadiona. Svaki gradjanin Tuzle bi podrzao izgradnju tog stadiona. Ali lakse je reci, nego uraditi. Naucili smo na primjeru JI.

U Tuzli nije borba između Podrinjaca i Tuzlaka nego između petokrake i ljiljana. Oba kluba su moja, ali oni koji nose ljiljane u srcu su moja braća a ne neki oronuli komunisti.

Ima puno više časnih tuzlaka patriota, samo što su komunjare glasnije.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

NjonjoVam
Postovi: 1744
Pridružen/a: 14 jun 2016, 19:51
Lokacija: Tusanj se raspada!!
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la NjonjoVam » 13 okt 2017, 09:43

Komunjare su usmrdile čitavu Tuzlu!!Samo prodji stazom uz Jalu kod Grdaske uprave!!
DRŽAVA TUZLA!!

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 13 okt 2017, 10:30

Bjezite sa ovih prepucavanja....ovo je za ove nizeligase tipa velez,igman,tosk
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 13 okt 2017, 10:36

staragarda je napisao/la:Bjezite sa ovih prepucavanja....ovo je za ove nizeligase tipa velez,igman,tosk
staragarda je napisao/la:Evo ljudi ja se shodno svom nekom razmisljanju odjavljujem sa ove teme.... stvarno nemam vise zivaca za ove lopove koji su mi unistili voljeni klub....previse se tu negative nakupilo kroz decenije muke i gutanja gorkih pilula....od sad idem pratit ovu Slogu jer volim fudbal ,Husic mi izgleda kao posten covjek koji pravi dobru priču oko ovog kluba na nekim zdravim temeljima....pa nek bude STA bude....poseban pozdrav bratu sarielu,slobodasu do kosti
Dobro si neka te gdje ti je i mjesto sukerino :urnebes: :urnebes:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la MVN1994 » 13 okt 2017, 11:36

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Bjezite sa ovih prepucavanja....ovo je za ove nizeligase tipa velez,igman,tosk
staragarda je napisao/la:Evo ljudi ja se shodno svom nekom razmisljanju odjavljujem sa ove teme.... stvarno nemam vise zivaca za ove lopove koji su mi unistili voljeni klub....previse se tu negative nakupilo kroz decenije muke i gutanja gorkih pilula....od sad idem pratit ovu Slogu jer volim fudbal ,Husic mi izgleda kao posten covjek koji pravi dobru priču oko ovog kluba na nekim zdravim temeljima....pa nek bude STA bude....poseban pozdrav bratu sarielu,slobodasu do kosti
Dobro si neka te gdje ti je i mjesto sukerino :urnebes: :urnebes:
:rol: :rol: :tokralju:
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 13 okt 2017, 11:42

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Bjezite sa ovih prepucavanja....ovo je za ove nizeligase tipa velez,igman,tosk
staragarda je napisao/la:Evo ljudi ja se shodno svom nekom razmisljanju odjavljujem sa ove teme.... stvarno nemam vise zivaca za ove lopove koji su mi unistili voljeni klub....previse se tu negative nakupilo kroz decenije muke i gutanja gorkih pilula....od sad idem pratit ovu Slogu jer volim fudbal ,Husic mi izgleda kao posten covjek koji pravi dobru priču oko ovog kluba na nekim zdravim temeljima....pa nek bude STA bude....poseban pozdrav bratu sarielu,slobodasu do kosti
Dobro si neka te gdje ti je i mjesto sukerino :urnebes: :urnebes:
Al kako se futavac svaki put primi.... Ahahahaha
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 13 okt 2017, 11:56

staragarda je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Bjezite sa ovih prepucavanja....ovo je za ove nizeligase tipa velez,igman,tosk
staragarda je napisao/la:Evo ljudi ja se shodno svom nekom razmisljanju odjavljujem sa ove teme.... stvarno nemam vise zivaca za ove lopove koji su mi unistili voljeni klub....previse se tu negative nakupilo kroz decenije muke i gutanja gorkih pilula....od sad idem pratit ovu Slogu jer volim fudbal ,Husic mi izgleda kao posten covjek koji pravi dobru priču oko ovog kluba na nekim zdravim temeljima....pa nek bude STA bude....poseban pozdrav bratu sarielu,slobodasu do kosti
Dobro si neka te gdje ti je i mjesto sukerino :urnebes: :urnebes:
Al kako se futavac svaki put primi.... Ahahahaha
Ja se primim a tebi qurac udje u usta svaki put :lol: :lol: :wave:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la staragarda » 13 okt 2017, 12:04

Velez je k a r i n a od kluba....Hajd sad brzo odgovori futavac.... hahaha....jes frajer panglu, mogo bi se roman napisati....otupio od gostovanja, dobrih rezultata i pravljenja stadiona.... Ahahahaha
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la FrantoBauzek » 13 okt 2017, 12:28

VolimTz je napisao/la:
FrantoBauzek je napisao/la:Drugom prilikom cu ti odgovoriti na pitanja. Takvih ima i "Tuzlaka", to je jedna struja koja ne moze doci do izrazaja zbog one druge. Sto se tice AH, on radi ovo iz inata covjeku, koji sjedi na celu ovog stola.

Nemam nista protiv da on gradi svoj klub, iako je na stetu Slobode, jer ulaze svoje pare u to. Ali nacin na koji on to radi i poznate price o Zmaju od Bosne, tu se kriju druge stvari. Postoji prica da ce se mozda vratiti u Slobodu, ali o tom, potom.

I nadam se da ce izgraditi onaj stadion, samo mi malo smrdi prica o dobijanju besplatno lokacije od grada, a spominje se nekih 30 miliona KM za izgradnju stadiona. Svaki gradjanin Tuzle bi podrzao izgradnju tog stadiona. Ali lakse je reci, nego uraditi. Naucili smo na primjeru JI.

U Tuzli nije borba između Podrinjaca i Tuzlaka nego između petokrake i ljiljana. Oba kluba su moja, ali oni koji nose ljiljane u srcu su moja braća a ne neki oronuli komunisti.

Ima puno više časnih tuzlaka patriota, samo što su komunjare glasnije.
Nisi u pravu. To je sda-ovska podvala o nekim "tuzlanskim komunjarama". Komunista nema u Tuzli otkako je ta ideologija otisla na smetljiste historije i ne znam nikoga ko bi volio da se vrati taj sistem, pogotovo kao kompletan paket :!: Ljiljani su simbol Kotromanica, tadasnjeg katolika Bosnjanina, kojem je jedna baka iz loze Nemanjica, pripadnika srpske pravoslavne crkve a mama kcerka Subica, hrvatske velikaske porodice. Slobodno pogledaj njegovo porodicno stablo. Nekako najvise odgovara opisu djece danasnjeg tzv. bh mjesovitog braka.

Ne znam nikog u Tuzli ko ne voli BiH :nene: Svi vole BiH, samo ima jedna kljucna razlika izmedju dominatno tuzlanske probosanske ljubavi prema BiH i sda-ovske ljubavi prema BiH, gdje jedna, koju ti nazivas "komunjarskom", je za gradjansku BiH uz jednako postivanje etnija i pariteta medju njima(Bosnjaka, Srba i Hrvata) i druge sda-ovske ljubavi, koja bi napravila BiH dominatno bosnjackom i iznad ostalih etnija tipa: Srbi u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, iako od 19. stoljeca, kada je nacija kao takva utemeljena i uprave austrougarske od 1878. je ova zemlja bila troetnicka i svaka etnija ima puno pravo na BiH.

Takva politika nosi klicu konflikta u sebi i kao takva donosi nove ratne sukobe u nasoj zemlji, jednako kao sto i one secesionisticke snage druge dvije etnije nose. Zato je tuzlanska alternativa i jedina prava bh politika, koja u potpunosti odgovora historiji nastanka i kontinuitetu ove zemlje tzv. probosanska.

I u Tuzli u ABiH nisu nikakvi Bosnjaci pravoslavci ili katolici bili i ginuli za ovu zemlju, nego bh Srbi i bh Hrvati, koji se smatraju i Bosancima, pripadnicima ove zemlje. Ta dva pojma nisu iskljuciva, naprotiv to je jos jedna podvala pomenute politike. Tek nakon islamizacije ABiH, koja je opet izrezirana od samog vrha SDA, dolazi do odredjenih podjela. Poslusaj poneki intervju od generala Stjepana Sibera ili ako ne vjerujes da se to radilo, zapitaj se zasto je bas u tom periodu '93 smijenjen Zeljko Knez, koji je bio na celu 2.korpusa BiH.

Ne znam za tebe, ali sam ja odrastao u interkulturalnom okruzenju, gdje se islo na Bozice, ove i one, kod komsija i oni kod nas na Bajrame. I zelim tako da ostane. Tu smo daleko ispred u duhovnom i kulturnom smislu od susjeda i komsija sa lijeve odnosno desne strane :salut: :kafa:
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
HNKBranitelj
Postovi: 210
Pridružen/a: 13 avg 2015, 16:20
Lokacija: Mostar-jug
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la HNKBranitelj » 13 okt 2017, 12:45

FrantoBauzek je napisao/la:
VolimTz je napisao/la:
FrantoBauzek je napisao/la:Drugom prilikom cu ti odgovoriti na pitanja. Takvih ima i "Tuzlaka", to je jedna struja koja ne moze doci do izrazaja zbog one druge. Sto se tice AH, on radi ovo iz inata covjeku, koji sjedi na celu ovog stola.

Nemam nista protiv da on gradi svoj klub, iako je na stetu Slobode, jer ulaze svoje pare u to. Ali nacin na koji on to radi i poznate price o Zmaju od Bosne, tu se kriju druge stvari. Postoji prica da ce se mozda vratiti u Slobodu, ali o tom, potom.

I nadam se da ce izgraditi onaj stadion, samo mi malo smrdi prica o dobijanju besplatno lokacije od grada, a spominje se nekih 30 miliona KM za izgradnju stadiona. Svaki gradjanin Tuzle bi podrzao izgradnju tog stadiona. Ali lakse je reci, nego uraditi. Naucili smo na primjeru JI.

U Tuzli nije borba između Podrinjaca i Tuzlaka nego između petokrake i ljiljana. Oba kluba su moja, ali oni koji nose ljiljane u srcu su moja braća a ne neki oronuli komunisti.

Ima puno više časnih tuzlaka patriota, samo što su komunjare glasnije.
Nisi u pravu. To je sda-ovska podvala o nekim "tuzlanskim komunjarama". Komunista nema u Tuzli otkako je ta ideologija otisla na smetljiste historije i ne znam nikoga ko bi volio da se vrati taj sistem, pogotovo kao kompletan paket :!: Ljiljani su simbol Kotromanica, tadasnjeg katolika Bosnjanina, kojem je jedna baka iz loze Nemanjica, pripadnika srpske pravoslavne crkve a mama kcerka Subica, hrvatske velikaske porodice. Slobodno pogledaj njegovo porodicno stablo. Nekako najvise odgovara opisu djece danasnjeg tzv. bh mjesovitog braka.

Ne znam nikog u Tuzli ko ne voli BiH :nene: Svi vole BiH, samo ima jedna kljucna razlika izmedju dominatno tuzlanske probosanske ljubavi prema BiH i sda-ovske ljubavi prema BiH, gdje jedna, koju ti nazivas "komunjarskom", je za gradjansku BiH uz jednako postivanje etnija i pariteta medju njima(Bosnjaka, Srba i Hrvata) i druge sda-ovske ljubavi, koja bi napravila BiH dominatno bosnjackom i iznad ostalih etnija tipa: Srbi u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, iako od 19. stoljeca, kada je nacija kao takva utemeljena i uprave austrougarske od 1878. je ova zemlja bila troetnicka i svaka etnija ima puno pravo na BiH.

Takva politika nosi klicu konflikta u sebi i kao takva donosi nove ratne sukobe u nasoj zemlji, jednako kao sto i one secesionisticke snage druge dvije etnije nose. Zato je tuzlanska alternativa i jedina prava bh politika, koja u potpunosti odgovora historiji nastanka i kontinuitetu ove zemlje tzv. probosanska.

I u Tuzli u ABiH nisu nikakvi Bosnjaci pravoslavci ili katolici bili i ginuli za ovu zemlju, nego bh Srbi i bh Hrvati, koji se smatraju i Bosancima, pripadnicima ove zemlje. Ta dva pojma nisu iskljuciva, naprotiv to je jos jedna podvala pomenute politike. Tek nakon islamizacije ABiH, koja je opet izrezirana od samog vrha SDA, dolazi do odredjenih podjela. Poslusaj poneki intervju od generala Stjepana Sibera ili ako ne vjerujes da se to radilo, zapitaj se zasto je bas u tom periodu '93 smijenjen Zeljko Knez, koji je bio na celu 2.korpusa BiH.

Ne znam za tebe, ali sam ja odrastao u interkulturalnom okruzenju, gdje se islo na Bozice, ove i one, kod komsija i oni kod nas na Bajrame. I zelim tako da ostane. Tu smo daleko ispred u duhovnom i kulturnom smislu od susjeda i komsija sa lijeve odnosno desne strane :salut: :kafa:
Klasična logika jarca iz sela oko Tuzle :urnebes: :urnebes: :lol:
HNK Branitelj Mostar 1992

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la Mancini » 13 okt 2017, 12:50

O čemu ovaj piše ovdje!? :o O islamizaciji ARBiH!? :o Kao da čitam i slušam one iz Banja Luke!? :o :puke:
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
FrantoBauzek
Postovi: 1398
Pridružen/a: 27 feb 2016, 14:42

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la FrantoBauzek » 13 okt 2017, 12:57

HNKBranitelj je napisao/la: Klasična logika jarca iz sela oko Tuzle :urnebes: :urnebes: :lol:
Samo bih volio da cujem tvoje misljenje na doticnu temu, da vidimo tu iskrivljenu hrvatsku povijest. Svako u ovoj zemlji bi sebi prisvajao, pogotovo ovi sto su pri radjanju ispali pa udarali glavom u kamen, u kamen glavom udario na kamenjaru ostao :wave:

I ako mislis napisati da nisu postojali Bosnjani, onda se zapitaj zasto je BiH do 1461. imala svoju drzavu a hrvatska drzava nije vise postojala od 11. stoljeca. Osporiti stvaranja kohezionih sila i posebnosti unutar BiH na osnovu postojanja srednjovjekovne kraljevine, kao i kasnije katolika Bosnjaka na osnovu toga je ravno ludilu. Ili postojanja Bosnjaka muslimana dolaskom Osmanskog carstva. Aj zapitaj se da li postoji Austrijanac kao takav ili su to svi Nijemci, a imas puno vise slicnih primjera. Kada pricas o tom periodu, onda ga ne mijesaj sa 19. st i stvaranjem nacija, jer to su totalno druge okolnosti.
League Cup winners
Yugoslavia - ★

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la VolimTz » 13 okt 2017, 13:11

FrantoBauzek je napisao/la: Nisi u pravu. To je sda-ovska podvala o nekim "tuzlanskim komunjarama". Komunista nema u Tuzli otkako je ta ideologija otisla na smetljiste historije i ne znam nikoga ko bi volio da se vrati taj sistem, pogotovo kao kompletan paket :!: Ljiljani su simbol Kotromanica, tadasnjeg katolika Bosnjanina, kojem je jedna baka iz loze Nemanjica, pripadnika srpske pravoslavne crkve a mama kcerka Subica, hrvatske velikaske porodice. Slobodno pogledaj njegovo porodicno stablo. Nekako najvise odgovara opisu djece danasnjeg tzv. bh mjesovitog braka.

Ne znam nikog u Tuzli ko ne voli BiH :nene: Svi vole BiH, samo ima jedna kljucna razlika izmedju dominatno tuzlanske probosanske ljubavi prema BiH i sda-ovske ljubavi prema BiH, gdje jedna, koju ti nazivas "komunjarskom", je za gradjansku BiH uz jednako postivanje etnija i pariteta medju njima(Bosnjaka, Srba i Hrvata) i druge sda-ovske ljubavi, koja bi napravila BiH dominatno bosnjackom i iznad ostalih etnija tipa: Srbi u Srbiju, Hrvati u Hrvatsku, iako od 19. stoljeca, kada je nacija kao takva utemeljena i uprave austrougarske od 1878. je ova zemlja bila troetnicka i svaka etnija ima puno pravo na BiH.

Takva politika nosi klicu konflikta u sebi i kao takva donosi nove ratne sukobe u nasoj zemlji, jednako kao sto i one secesionisticke snage druge dvije etnije nose. Zato je tuzlanska alternativa i jedina prava bh politika, koja u potpunosti odgovora historiji nastanka i kontinuitetu ove zemlje tzv. probosanska.

I u Tuzli u ABiH nisu nikakvi Bosnjaci pravoslavci ili katolici bili i ginuli za ovu zemlju, nego bh Srbi i bh Hrvati, koji se smatraju i Bosancima, pripadnicima ove zemlje. Ta dva pojma nisu iskljuciva, naprotiv to je jos jedna podvala pomenute politike. Tek nakon islamizacije ABiH, koja je opet izrezirana od samog vrha SDA, dolazi do odredjenih podjela. Poslusaj poneki intervju od generala Stjepana Sibera ili ako ne vjerujes da se to radilo, zapitaj se zasto je bas u tom periodu '93 smijenjen Zeljko Knez, koji je bio na celu 2.korpusa BiH.

Ne znam za tebe, ali sam ja odrastao u interkulturalnom okruzenju, gdje se islo na Bozice, ove i one, kod komsija i oni kod nas na Bajrame. I zelim tako da ostane. Tu smo daleko ispred u duhovnom i kulturnom smislu od susjeda i komsija sa lijeve odnosno desne strane :salut: :kafa:
Nije to nikakva podvala SDA. Svaki put kada sam u "svojoj" Tuzli rekao da sam Bošnjak nazvali su me nacionalistom, psovali Aliju a kada bih rekao da idem u džamiju opsovali bi i Boga. Ali se zato ide u Vukovar kod prijatelja na "kirbaj" crkvenu svečanost i na rakiju i slaninu. Ne prozivam ih jer su ateisti, nego zato što se zalažu za multikulturalnost a mrze Bošnjake muslimane. Zašto me prije par sedmica tuzlanka ubjeđuje da priča "BHS" jezikom, dok naša djeca u RSu pričaju "jezikom bošnjačkog naroda", je li to jednakost ? Zašto se mora pljunuti na svoje da bi se nekom drugom dopalo ?

Ljiljani su došli od Anžuvijaca preko Elizabete bosanske, poznajem historiju svoje domovine. Isto tako je supruga rahmetli kapetana Hajre pravoslavka. Ti ljudi više vole Bosnu nego jugoslovenčići iz Tuzle. SDP se hrani strahom od Islama, zato i dobija izbore. Nije to građanska BiH to je naivna BiH.

Bošnjaštvo su zatrle osmanlije, austrougari a najbolnije jugosloveni, zašto bi se sada okretali tim okupatorima kada smo konačno slobodni.

Ljudi koji su se borili u ABiH nemaju veze sa Srbijom ili Hrvatskom, to su u najmanju ruku bosanski katolici i pravoslavci.

Isto kao i ti, ali su me moji učili da moje vrijedi koliko i njihovo a ne MANJE !!!
Zadnja izmjena: VolimTz, dana/u 13 okt 2017, 13:17, ukupno mijenjano 1 put.
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 13 okt 2017, 13:14

staragarda je napisao/la:Velez je k a r i n a od kluba....Hajd sad brzo odgovori futavac.... hahaha....jes frajer panglu, mogo bi se roman napisati....otupio od gostovanja, dobrih rezultata i pravljenja stadiona.... Ahahahaha
Keba koji ti je racku malo seljance :urnebes: :urnebes: izbija kompleks iz tebe da se ne mozes suzdrzat da nesto napises i onda kad u stilu gradjanskog manira dobijes tač i kitu u usta onda kao lozio on. Jest ti faca i genetsko porijeklo za lozenje :urnebes: :urnebes: a u kukuruz sukerino :rol:
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la solinas » 13 okt 2017, 13:28

Franto opet zaboravio tablete popit
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la MVN1994 » 13 okt 2017, 13:38

Gledaj ti ovih prepucavanja SDA - SDP, nacionalisti - patriote, Podrinjci - Tuzlaci, Federacija - RS :rol: :rol: :urnebes:. #Živjela Njemačka #Svi smo mi dijaspora
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la ASD » 13 okt 2017, 14:14

insegnante je napisao/la:Ne znam gdje da ovo napisem, ili da se otvori nova tema?
U BiH imamo dvije entitetske lige, sto znaci nevjerovatnih 30 ili 32 kluba, koliko vec... Sta raja mislite o skracivanju ovih liga, npr po 8 ili 10 klubova u obje lige?
Ne da je pozeljno nego je pod moranjem.
Svake sezone imas par klubova koji infrastrukturalno ne mogu zadovoljiti ni minimalne standarde.
Imas nekoliko klubova kod kojih igraci ne dobiju ni marke za polusezonu sto je bruka.
Treba skratiti federalnu ligu na 10 klubova, ali to treba raditi postepeno, na 14, kroz par godina na 12, pa kroz par godina na 10 pa tek onda krenuti sa rigoroznim uslovima koje treba ispuniti.

Kada se skrati liga, treba izvrsiti reorganizaciju liga ispod, konkretno, treba ukinuti kantonalne lige koje nemaju dovoljan broj ekipa, tipa BPK koja se zapravo ne igra nego se igraju prijateljske utakmice, a medjukantonalna liga ZHK/LK ima 5, 6 klubova od kojih niko ne zeli uci.
U Tuzlanskom kantonu imamo suprotnu situaciju gdje imamo previse klubova pa je jako tesko doci do druge federalne, ona se moze podijeliti na dvije.
Drugu federalnu reorganizirati na 2, 3 lige koje ce imati po 12-14 klubova, ovo bi moglo za pocetak, a kasnije bi vidjeli.

Da rezimiram.
Reorganizacija kompletnog fudbalskog sistema u federaciji je neophodna.
Ne treba biti radikalan i uraditi je odmah, nego postepeno.

NjonjoVam
Postovi: 1744
Pridružen/a: 14 jun 2016, 19:51
Lokacija: Tusanj se raspada!!
Kontakt:

Re: Prva liga FBiH - Prepucavanja

Post Postao/la NjonjoVam » 13 okt 2017, 14:35

solinas je napisao/la:Franto opet zaboravio tablete popit
Opet ima prenose a propušta terapiju uzeti!! :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
DRŽAVA TUZLA!!

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.