Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Moderator/ica: GracanicaAA

kakanjac62
Postovi: 305
Pridružen/a: 23 sep 2012, 17:32
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la kakanjac62 » 17 avg 2016, 14:03

renato je napisao/la:travnik ili rudar od ta dva tima se trazi prvak,,,,travnik ima bolji tim
al rudar je sve ostalo poklopio u savezu.treci kanditat ne postoji

Ne znam otkud ti to ispade da Travnik ima bolji tim.Rudar je doveo kvalitetne igrace I dobrog trenera .Po ovome sto sam ja video Travnik mora jos da uradi da bi bio ekipa koja pretenduje na PL.Ne kazem da je Rudar favorit ali ima tu jos ekipa I bice borba do kraja samo travnik mi je malo euforican I ne treba misliti na to sto ste igrali u PL .Nikoga to nije briga I nema tu respekta .Zvijezda I Gosk su za mene glavni kandidati ali I Orasje ako se brzo oporave poslije onog incidenta da ne kazem tragedije koja I'm se desila na treningu.Rudar mozda dolazi tu negdje oko cetvrtog ili petog mjesta sto znaci da su sanse 20% sto nije bas mnogo ali neka se bore I mozda bude vise derbija .Uh zaboravio sam pomenuti jako kvalitetnu ekipu Bosne.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la KenoRob » 20 avg 2016, 18:28

Travnik ne mjenja svoj stil ni tamo :)

Sacekati cemo potpuni izvestaj i nek se ne ljute veziri na moj koment

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la SamoTravnik » 20 avg 2016, 19:24

KenoRob je napisao/la:Travnik ne mjenja svoj stil ni tamo :)

Sacekati cemo potpuni izvestaj i nek se ne ljute veziri na moj koment
Nema se ko sta ljutiti, nemamo mi ekipu za prvaka i ja sam to prvi rekao. One izjave o ekspresnom povratku nek objese macku o rep. To samo mogu izjaviti degenerici poput naseg sportskog direktora ili sekretara kluba, kojima ako citaju ovo psujem najmilije, od sina kojeg je uvalio u klub do zene bule koja ide na ljetovanja sa parama koje klub dobije. Fale nam 2-3 igraca da bi se borili za nesto, ovako imamo samo napdaca koji iz penala zna da zabije. Doveli su skoro sve igrace koji su vec igrali za nas ali koje boli ona stvar za Travnikom i da li ce uci u PL ili stagnirati ovdje godinama. Bitno je da se lokalne kafane redovno posjecuju, pucaju sminkerske slikice a to sto igraju ko da imaju dvije lijeve to nista. Nanerviran sam, napisao bih jos svasta ali necu. Samo cu jos reci da je posjeta bila za klinac.. i ono malo ljudi sto placa ulaz i sto je doslo danas nece doci iducu.. Veoma dobro rade na tome da svima ogade gradski klub, za korijen vam se ne znalo.

KenoRob
Postovi: 4158
Pridružen/a: 21 feb 2009, 00:22
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la KenoRob » 20 avg 2016, 20:57

Mislio sam da ce biti automatski kandidat za povratak ali izgleda ko god ispadne treba mu minimalno godina da se pronadje pa tek onda nesto pokusati. Drama da je Travnik godinama opstajo dok je bio neorganizovan klub i meni se cini da je sve prema dole krenilo kad je doslo do organizacije preko onog zaboravio sam mu ime (Selimovic?)...kad se stadion poceo sminkat, kadar pojacavat....svasta

Rudar, Zvijezda, Bosna i Bratstvo glavni

Avatar
fender13
Postovi: 772
Pridružen/a: 08 jul 2016, 16:20
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la fender13 » 27 avg 2016, 19:27

Rudar Kakanj ili Bosna Visoko

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la paulus » 27 avg 2016, 20:44

Tek 4 kola , prije 10 kola ne znas nista al Rudar i Bosna imaju zasad jako dobre ekipe po pregledima onim
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!


Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la paulus » 16 okt 2016, 13:23

Ova liga je stvarno lakrdija i bice dok se ne stvori udruzenje klubova neko koje moze parirat savezu. Ovako bukvalno odrede prvaka i ko ce ispast, sve.Kontrolor sudjenja u Banovicima govori glavnom sudiji , ovdje Bosna ne smije ni boda uzet , sudjenje havarija. Da je samo Bosni tako pa hajde , svaki put se zna ko ulazi , oni to naprave plan i jos deru klubove za ogromne pare da igraju ovaj cirkus
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 17 okt 2016, 23:16

paulus je napisao/la:Ova liga je stvarno lakrdija i bice dok se ne stvori udruzenje klubova neko koje moze parirat savezu. Ovako bukvalno odrede prvaka i ko ce ispast, sve.Kontrolor sudjenja u Banovicima govori glavnom sudiji , ovdje Bosna ne smije ni boda uzet , sudjenje havarija. Da je samo Bosni tako pa hajde , svaki put se zna ko ulazi , oni to naprave plan i jos deru klubove za ogromne pare da igraju ovaj cirkus
Gdje si cuo da mu je to rekao ?
1947!

kakanjac62
Postovi: 305
Pridružen/a: 23 sep 2012, 17:32
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la kakanjac62 » 18 okt 2016, 03:16

jos je rano svi kandidati su tu negdje .Proljece ce biti veoma tesko za sve,ali mi se cini da nikad nije bilo izjednacenijih ekipa u gornjem dijelu tabele.To ce biti samo ko bude imao vise zelje I volje kao I para.Naravno I dogovora u savezu bez cega izgleda ne moze


Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la 7aprildomemoj » 19 okt 2016, 10:52

Poslije dugo vremena u Prvoj ligi FBiH čini mi se imamo situaciju da ni jedan klub nije ozbiljno najavio borbu za PL. Ranije smo imali situacije da pogotovo ekipe koje ispadnu iz Pl (Sloboda, Zvijezda) a i njihovi navijači najavljuju ekspresan povratak, prekucavanje lige, gaženje preko plitkog potoka itd. Međutim ove sezone nije takav slučaj. Ima nekoliko ekipa koje su kvalitetom iznad ostalih: Travnik, Rudar, Bratstvo, Orašje, Zvijezda i Bosna Visoko. Ostali sredina tabele i borba za opstanak. Od ovih 6 nabrojanih ekipa po meni blagu prednost ima Travnik, ako ništa zbog njihove povezanosti sa kladarama :mrgreen:
PS: Bratstvo ima ekipu za ulazak ali također ima i Brku za počasnog Predsjednika tako da njemu je tamam ovaj rang a i nema mu izbora više za 4 godine (lokalni izbori) :D
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

sviunapad1010
Postovi: 8095
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 apr 2017, 17:42

Mogli bi malo ovdje oživit temu ko ulazi kako zašto da se ne piše po drugim temama i ulazi jedni drugima na teme.
Ove godine izgleda nikome se baš ne ulazi u PL možda jedino Travnik pa bi njih izdvojio.
Za ispadanje nikad se ne zna ko ce iz 2. liga htjeti u federalnu, pa i ne znamo tacno koliko ispada. N.Travnik već ispao plus mislim da ce Sema 99%. Vjerovatno ce uci dvije ekipe iz 2. liga i to je to.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...


sviunapad1010
Postovi: 8095
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la sviunapad1010 » 18 apr 2017, 18:21

Ako uzmu bodove u Mostaru onda ću povjerovati u tu priču, ali nema od toga ništa
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la paulus » 19 apr 2017, 17:43

Ma sisoje ulazi garant , i nije istina da niko osim Travnika ne zeli uci , Gosk , Bosna sigurno bi htjeli i imaju mogucnosti da imaju uslove da igraju u PK , mislim sta liga trazi mogu ispostovat. Rudar isto mozda , al sam ja siguran 90 posto sisoje u citavoj prici je Jajce kojem HNL klubovi daju pobjede gdje mnogo bolji klubovi ne pobjedjuju. Volio bi jednom da se iznenadim al sisoje 70 % , Gosk 15 %,Travnik 10 % Bosna 4% Rudar 1 %. Ovo nema veze sa igrackim kadrom , uspjehom uprava , infrastrukturom , omladinskim skolama , ma nicim . Ovo je samo na osnovu utjecaja i misetarenja sa sudcima i cinjenici da nas savez zeli ovako stanje da mogu kupit kes od Azmira Musija itd. Nas savez da ima imalo zelje da napravi ovu ligu iole ozbiljnom , smanjio bi je ako nista na 12 mada mislim da i PL i ova trebaju bit 10 i reorganizovao druge lige i dvije lihe gdje bi dva ulazila dva ispadala. Ovako sad ka imas da pola lige skoro ispada i da pola mesetari sa vrhom a i oni su u opasnostiu da ispadnu , nema tupavo regularne tekme. Sljedece setone bi trebalo ispast 66 il 7 zavisi ko ispada iz PL i sigurno da ce takmicenje bit jace manje puno manje stimanja jer ce samo dva kluba ispadat a po meni jedan bi trebao uc direktno a drugi razigravat sa 2 iz RS lige da igra Play of sa trecim klubom odozdo iz play offa, sve u interesu manjeg stimanja veceg prostora za klubove da probaju posteno postic cilj. Ovo je horor od lige stvarno. Ako City lol dobije Veleza , Travnik i Gabela igraju nerjeseno nekako Bosna guv od Brke i to ne od strane stimanja Bratstva vec slicnog klanja kojbio iako je Zvjezda mogla dobit to posteno . Al takvi ljudibe prepustaju nis slucaju
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3523
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la Alminjo99 » 19 apr 2017, 22:48

Cijela liga je u 5 deka, ali eto Travnik, Bosna i Gošk su kao najozbiljni kandidati, a mozda i City..ali neće oni do bodova u Mostaru
Rezultat je trend, ideal je vječan!

lokalpatriota
Postovi: 164
Pridružen/a: 06 apr 2017, 17:59
Kontakt:

Re: Prva liga i favoriti za ulazak u PL 12 sezona 2016/17

Post Postao/la lokalpatriota » 01 jun 2017, 15:09

Gošk ulazi, mislim da smo se njemu najmanje nadali, za razliku od ostalih...

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.