Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Moderator/ica: GracanicaAA

Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Velež
59
33%
Zvijezda
16
9%
Jedinstvo
6
3%
Rudar
5
3%
Sloga SH
69
39%
Bratstvo
3
2%
Čapljina
3
2%
Olimpik
15
8%
Travnik
2
1%
Bosna
1
1%
 
Ukupno glasova: 179

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la semcho » 04 jul 2017, 12:06

Sloga se opasno pojacava

amadeus21
Postovi: 1203
Pridružen/a: 07 avg 2008, 11:26
Lokacija: Tu je negdje..
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la amadeus21 » 04 jul 2017, 16:31

Ne otpisujte Bosnu iz utrke..
AMUNT VALENCIA!
1Domenech 2Correia 3Lato 4Mangala 5Paulista 6Ferro 7Guedes 8Soler 9Gameiro 10Oliva 11Cutrone 12Diakhaby 13Cillessen 14Gaya 15Guillamon 16Blanco 17Cheryshev 18Wass 19Racic 20Lee 21Vallejo 22Maxi 23Jason 25Rivero 30Musah

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la ASD » 04 jul 2017, 16:36

Bosna je prosle sezone protiv Novog Travnika pokazala koliko zele u PL, sami s ne zele trkati.

Addict
Postovi: 1084
Pridružen/a: 24 mar 2015, 08:43
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la Addict » 04 jul 2017, 16:37

Sisoje slaže ekipu za PL, njemu ova ekipa nije potrebna za ovu nego narednu sezonu. On bi i s juniorima ovo osvojio jer će kupiti sve što treba. Ako se sjećate sezone kad je Sloboda ušla upravo će tako biti. Tada su se Sloboda i Jedinstvo popisali na ligu, smiješno je bilo koliko su se utakmice kupovale i na koje načine. Sloboda ušla, Jedinstvo bankrotiralo i ni danas se ne mogu dozvati. Isto će biti sada, ganjat će se Olimpik i Sloboda ali Sisoje ima dublji džep. Uz sve moje simpatije i želje da uđe Velež mislim da nema šanse, posebno jer Hasić i Ibro neće na taj način, uvjereni su da može pošteno ali vidjet će kako to ide. U svemu ruke trljaju sudije, tarifa nikad nije bila veća i ovu sezonu će uzeti para kao nikad.

ziher
Postovi: 888
Pridružen/a: 19 jul 2013, 14:49
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la ziher » 04 jul 2017, 17:00

Sad istice mandat sudijskoj komisiji, i imenuje se nova, pa samim time nece biti mesetarenja kao predhodnih sezona zato Husic i slaze ovako dobru ekipu ali i iz inata tuzlacima da im pokaze cega su se odrekli

Avatar
AsimBrkan
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 sep 2015, 00:19
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la AsimBrkan » 04 jul 2017, 20:57

Suljo20002 je napisao/la:
AsimBrkan je napisao/la:Nadam se Velezovom ulasku...ovo sto radi Sloga i Olimpik ne svidja mi se nimalo...ali nece se znati do samog kraja ko ce uci. Jer po prici jednog sudije iz prve lige, sam savez ne da nikom da se odmah odvoji u ovoj ligi..tek pred kraj sezone budu 3-4 konkurenta i onda krece mesetarenje. Mislim da ce i ove sezone ista prica biti. Kolko god Azmir ima para, nece se tek tako odvojiti i prosetati ovom ligom..al je vrlo izgledno da ce si je kupiti na kraju.
Drug zasto ti se ne svidja ovo sto rade Sloga i Olimpik ? Al nemoj da to bude tipa *nemaju navijace*...
Hebo navijace, navijaci se kupe da navijaju u ovakvim klubovima ako im budu potrebni. Sloga i Olimpic su klubovi na aparate, dok je para bit ce i tih klubova, i trenutno bezglavo kupuje sve sto im se svidja. Razumijem da je danas fudbal drugaciju unazad 10tak godina, da novac diktira titule i ulaske u veci rang. Medjutim Velez koliko ja mogu upratiti vec vremenom stvara ekipu, ne upiru prstom hocu ovog onog igraca, jer realno i ne mogu, zato bi volio da njihov trud i sportsko zalaganje dodju do izrazaja te da se vrate u Premijer ligu.

Realno svi smo igrali FM Menadžera, i virtualno vodili klubove, pa se guzis da sta kvalitetno dovedes.,,,aa onda skontas i druugu stranu da imas čitove i da možes kupit sta hoces,,i brzo ti dosadi.
Zato volim kad neko pokaze trud i zalaganje i mislim da svi oni koji vole fudbal kao sport, te igru na terenu, volili bi da Velez od ova tri kluba izbori povratak.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la Mancini » 04 jul 2017, 23:42

O kakvim ovaj gore "aparatima" priča. Pa onda je 90% klubova u državi na "aparatima". Bitno je kada je klub osnovan a to što im klubovi igraju po nižim ligama skoro cijeli vijek to nije nimalo bitno.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

amadeus21
Postovi: 1203
Pridružen/a: 07 avg 2008, 11:26
Lokacija: Tu je negdje..
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la amadeus21 » 05 jul 2017, 00:50

ASD je napisao/la:Bosna je prosle sezone protiv Novog Travnika pokazala koliko zele u PL, sami s ne zele trkati.
To je bilo prosle sezone..u iducu ulazimo sa novom tribinom, poboljsanom infrastrukturom, i boljim igrackim kadrom..tako da... :opaopa:
AMUNT VALENCIA!
1Domenech 2Correia 3Lato 4Mangala 5Paulista 6Ferro 7Guedes 8Soler 9Gameiro 10Oliva 11Cutrone 12Diakhaby 13Cillessen 14Gaya 15Guillamon 16Blanco 17Cheryshev 18Wass 19Racic 20Lee 21Vallejo 22Maxi 23Jason 25Rivero 30Musah

RodjeniiBrato
Postovi: 1343
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la RodjeniiBrato » 05 jul 2017, 01:55

ziher je napisao/la:Sad istice mandat sudijskoj komisiji, i imenuje se nova, pa samim time nece biti mesetarenja kao predhodnih sezona zato Husic i slaze ovako dobru ekipu ali i iz inata tuzlacima da im pokaze cega su se odrekli
Komisija iz HNK delegira sudije u prvoj ligi federacije za sezonu 2017/2018
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
AsimBrkan
Postovi: 77
Pridružen/a: 10 sep 2015, 00:19
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la AsimBrkan » 05 jul 2017, 02:54

Mancini je napisao/la:O kakvim ovaj gore "aparatima" priča. Pa onda je 90% klubova u državi na "aparatima". Bitno je kada je klub osnovan a to što im klubovi igraju po nižim ligama skoro cijeli vijek to nije nimalo bitno.
Druze moj, likovi poput Azmira Husica i tih sto odjednom dizu neke šklj klubove sa parama, su klubovi na "aparatima". Kod nas najveci bum u drzavi je bio kad je Tan uletio sa parama u Sarajevo, al je i otisao, a Sarajevo i dalje dobra ekipa u i oko kluba. Sta ce biti kad Azmiru pukne qrac ko i u Slobodi, Simin Han ce nestat, zaboravit ces da je ikad i postojao klub.
Sloboda Tuzla da nije Sloboda Tuzla, kad ih je Azmir ostavio, nestali bi sa mape. Ovako se zbog samo zato sto je Sloboda, drzi, jer klub ima svoju publiku, raju koja voli taj klub, nije umjetni nit na "aparatima", da se ugasi kad lola sa parama ode.

aaa prati sta ce uskoro biti i sa Metalegem iz Jajca.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la Mancini » 05 jul 2017, 04:44

Pišeš da bi nešto napisao. Olimpiku su prognozirali da će se raspasti davno nekada a on osvoji Kup BiH i evo još postoji.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la emil02in » 05 jul 2017, 09:49

Ma ljudi dok mi raspravljamo,moramo biti svjesni da sistemom rada SH i Olimpica nikad nece BH fudbal imati ozbiljne rezultate u evropi.25 godina ni jedna ekipa nije u stanju doci do grupne faze EL?Zašto,zato jer nema sistema,ljudi rade u svoju korist a ne u korist kluba.Mislio sam da će Željo nakon Newcastla ici naprijed,ali eto i oni stgniraše.Ekipe nam gube od prosječnih euro timova,ne d'o bog nekog ozbiljnijeg tek bi bila bruka,a jedan Progress iz Luxemburga izbaci Rengerse...Al eto mi smo najpametniji samo nam se neda raditi...
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

lupus
Postovi: 630
Pridružen/a: 27 feb 2014, 22:58
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la lupus » 05 jul 2017, 10:09

Najbolje bi bilo gledati u svoju bastu a nakon toga kritikovati komsije.Privatnke u ova dva kluba treba podrzati a ne stavljati im omcu oko vrata.Trebaju biti primjer drugim kolektivima a iz konkurentnosti pojaviti ce se i rezultati.

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la dzelllo » 05 jul 2017, 10:16

Realno,najvece sanse imaju Sloga i Olimpik.Mi se s ovim igrackim kadrom mozemo boriti za 4-5 mjesto
lezVe do bagro

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la ASD » 05 jul 2017, 10:21

emil02in je napisao/la:Ma ljudi dok mi raspravljamo,moramo biti svjesni da sistemom rada SH i Olimpica nikad nece BH fudbal imati ozbiljne rezultate u evropi.25 godina ni jedna ekipa nije u stanju doci do grupne faze EL?Zašto,zato jer nema sistema,ljudi rade u svoju korist a ne u korist kluba.Mislio sam da će Željo nakon Newcastla ici naprijed,ali eto i oni stgniraše.Ekipe nam gube od prosječnih euro timova,ne d'o bog nekog ozbiljnijeg tek bi bila bruka,a jedan Progress iz Luxemburga izbaci Rengerse...Al eto mi smo najpametniji samo nam se neda raditi...
Sisstemom Sloge i Olimpica, to jest sistemom ulaganja se i stvaraju rezultati.
Kad bi to i ostali pratili.

Babinho
Postovi: 164
Pridružen/a: 26 jan 2010, 20:51
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la Babinho » 05 jul 2017, 11:47

ASD je napisao/la:
emil02in je napisao/la:Ma ljudi dok mi raspravljamo,moramo biti svjesni da sistemom rada SH i Olimpica nikad nece BH fudbal imati ozbiljne rezultate u evropi.25 godina ni jedna ekipa nije u stanju doci do grupne faze EL?Zašto,zato jer nema sistema,ljudi rade u svoju korist a ne u korist kluba.Mislio sam da će Željo nakon Newcastla ici naprijed,ali eto i oni stgniraše.Ekipe nam gube od prosječnih euro timova,ne d'o bog nekog ozbiljnijeg tek bi bila bruka,a jedan Progress iz Luxemburga izbaci Rengerse...Al eto mi smo najpametniji samo nam se neda raditi...
Sisstemom Sloge i Olimpica, to jest sistemom ulaganja se i stvaraju rezultati.
Kad bi to i ostali pratili.
Ovu vrstu ulaganja što rade Olimpic u Sloga je i dovelo većinu BH klubova do bankrota. Svi ulažu debelo u igrački kadar. Rezultat toga je možda da odigra jedno ili max dva pretkola evrope a igrače si preplatio više nego što ti klupski budžet može podnijet a taj budžet obično pokriva neki privatnik dok mu je zanimljivo. Kad digne sidro ide raspad sistema i velike potraznje dugova. Onog dana kad neko uspije napravit samoodrziv klub koji je u stanju sam sebe financirati a da jedan privatnik dodje kao bonus, onda bi mogli reć da smo na pravom putu. Vjerovatno je Emil02n na takav sistem mislio. Ja lično podrzajem Veležov projekat jer ih nema takvih puno u BH fudbalu, i mislim da je i hrabar potez ali po meni i ispravan.

Biće u svakom slučaju zanimljivo ove godine pratit ligu samo da Ne bude igri van terena nego da se isključivo sve odlučuje na terenu pa da vidimo šta će pobjediti, Slogin "dream team" jer su na papiru jaki ili Veležov kontinuitet gdje se sacuvao kostur i pojačao sa par ciljanih pojačanja. Ono što je sigurno, jeste da nije lahko izgradit jedan shampionski tim, i da dosta toga treba osim samo dovest 7-8 novih jakih igrača.

AlemC85
Postovi: 7474
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la AlemC85 » 05 jul 2017, 11:54

ASD je napisao/la:
emil02in je napisao/la:Ma ljudi dok mi raspravljamo,moramo biti svjesni da sistemom rada SH i Olimpica nikad nece BH fudbal imati ozbiljne rezultate u evropi.25 godina ni jedna ekipa nije u stanju doci do grupne faze EL?Zašto,zato jer nema sistema,ljudi rade u svoju korist a ne u korist kluba.Mislio sam da će Željo nakon Newcastla ici naprijed,ali eto i oni stgniraše.Ekipe nam gube od prosječnih euro timova,ne d'o bog nekog ozbiljnijeg tek bi bila bruka,a jedan Progress iz Luxemburga izbaci Rengerse...Al eto mi smo najpametniji samo nam se neda raditi...
Sisstemom Sloge i Olimpica, to jest sistemom ulaganja se i stvaraju rezultati.
Kad bi to i ostali pratili.
Sistem koji vodi u bankrot.

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la dzelllo » 05 jul 2017, 12:03

AlemC85 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
emil02in je napisao/la:Ma ljudi dok mi raspravljamo,moramo biti svjesni da sistemom rada SH i Olimpica nikad nece BH fudbal imati ozbiljne rezultate u evropi.25 godina ni jedna ekipa nije u stanju doci do grupne faze EL?Zašto,zato jer nema sistema,ljudi rade u svoju korist a ne u korist kluba.Mislio sam da će Željo nakon Newcastla ici naprijed,ali eto i oni stgniraše.Ekipe nam gube od prosječnih euro timova,ne d'o bog nekog ozbiljnijeg tek bi bila bruka,a jedan Progress iz Luxemburga izbaci Rengerse...Al eto mi smo najpametniji samo nam se neda raditi...
Sisstemom Sloge i Olimpica, to jest sistemom ulaganja se i stvaraju rezultati.
Kad bi to i ostali pratili.
Sistem koji vodi u bankrot.
Yebo bankrot ako budes gledao po strani kako se ta dva kluba otimaju za prva dva mjesta ove sezone
lezVe do bagro

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la ASD » 05 jul 2017, 12:07

AlemC85 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
emil02in je napisao/la:Ma ljudi dok mi raspravljamo,moramo biti svjesni da sistemom rada SH i Olimpica nikad nece BH fudbal imati ozbiljne rezultate u evropi.25 godina ni jedna ekipa nije u stanju doci do grupne faze EL?Zašto,zato jer nema sistema,ljudi rade u svoju korist a ne u korist kluba.Mislio sam da će Željo nakon Newcastla ici naprijed,ali eto i oni stgniraše.Ekipe nam gube od prosječnih euro timova,ne d'o bog nekog ozbiljnijeg tek bi bila bruka,a jedan Progress iz Luxemburga izbaci Rengerse...Al eto mi smo najpametniji samo nam se neda raditi...
Sisstemom Sloge i Olimpica, to jest sistemom ulaganja se i stvaraju rezultati.
Kad bi to i ostali pratili.
Sistem koji vodi u bankrot.
Sloga i bez Azmira nece bankrotirati, igrace kantonalnu ligu gdje prema velicini zajednice i pripada.
A sa investitorom ce imati desetak sezona iznad svojih mogucnosti.
Kad bi imali klubove sa investitorima imali bi ligu iznad mogucnosti nase slabe ekonomije i jako slabih ekonomskih zajednica u suprotnom smo liga u rangu Malte.

Podrzavam Velezov model ali Velez je klub koji ima navijace i dolazi iz velikog grada za BiH uslove, to sto Velez radi ima samo 5, 6 klubova u drzavi tu mogucnost.
Zeljo, Sarajevo, Borac, Zrinjski, Sloboda i Celik.
Liga 6 ili 7 nije liga sto znaci da nam trebaju i ovi manji s investitorima poput Mladosti, Krupe ili Sloge.

Avatar
emil02in
Postovi: 3689
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Koja ekipa ulazi u Premijer ligu

Post Postao/la emil02in » 05 jul 2017, 14:25

Jel' zna neko kad je izvlačenje parova za novu sezonu?
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.