Prva liga FBiH 2017/2018

Moderator/ica: GracanicaAA

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 sep 2017, 15:35

Kapetan WroteColon
ASD WroteColonU isto vrijeme prenosi Zvijezda-Bratstvo, Velez-Iskra i Mladost-Sloboda.
Jedno na TV, drugo na racunar, trece na mobitel, valjda se nista ne propusti. :urnebes:

Ruzno je vidjeti kako su u ligi skoro sve tekme u isto vrijeme, treba raditi na mijenjaju toga, kao da je sesti rang a ne drugi.

Gdje ima prijenos Zvijezda-Bratstvo ?

City tv.

Ipak je Velez Iskra na onoj Velezovoj platformi, ima snimak u 8 na City tv-u, a prije toga snimak meca kupa sa Olimpikom.

Gledam programsku semu CIty tv-a, nocas u 10 ima snimak druge federalne jug. :lol:

gigglessmoke
Kontakt:

PostPostao/la gigglessmoke » 16 sep 2017, 16:05

Velez - Iskra? Nema prijenosa?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 16 sep 2017, 21:21

Odlicno za ligu da ima par kandidata za vrh tabele. Opet je to slabo sto se tice kvaliteta (gledam danas Zvijezdu, proslo kolo Bosna-Velez) ali barem ima vise neizvjesnosti. No, ako ovako ostane, tj. ocekujem da se Olimpik, Sloga i jos barem jedan tim bore u drugom dijelu prvenstva za titulu, a na dnu vec imamo 2-3 ozbiljna kandidata za ispadanje, onda ce ovi ostali igrati samo za pare. Nece se birati nacin da se udje u PL. Ovo mirise na nekadasnje dvoboje Jedinstvo-Sloboda i Jajce-Zvijezda. Naravno, nije to nista novo za ovu ligu.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

staragarda
Kontakt:

PostPostao/la staragarda » 16 sep 2017, 21:26

Vijadukt WroteColonOdlicno za ligu da ima par kandidata za vrh tabele. Opet je to slabo sto se tice kvaliteta (gledam danas Zvijezdu, proslo kolo Bosna-Velez) ali barem ima vise neizvjesnosti. No, ako ovako ostane, tj. ocekujem da se Olimpik, Sloga i jos barem jedan tim bore u drugom dijelu prvenstva za titulu, a na dnu vec imamo 2-3 ozbiljna kandidata za ispadanje, onda ce ovi ostali igrati samo za pare. Nece se birati nacin da se udje u PL. Ovo mirise na nekadasnje dvoboje Jedinstvo-Sloboda i Jajce-Zvijezda. Naravno, nije to nista novo za ovu ligu.

Husic Ce ako ostane na par bodova zaostatka u drugom dijelu pritisnuti gas do daske...pa ko isprati, isprati :kafa:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA
"Sudija nas je sjebo dosudivsi nam DVA presmijesna penala"-navijac Melje

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 sep 2017, 21:41

Vijadukt WroteColonOdlicno za ligu da ima par kandidata za vrh tabele. Opet je to slabo sto se tice kvaliteta (gledam danas Zvijezdu, proslo kolo Bosna-Velez) ali barem ima vise neizvjesnosti. No, ako ovako ostane, tj. ocekujem da se Olimpik, Sloga i jos barem jedan tim bore u drugom dijelu prvenstva za titulu, a na dnu vec imamo 2-3 ozbiljna kandidata za ispadanje, onda ce ovi ostali igrati samo za pare. Nece se birati nacin da se udje u PL. Ovo mirise na nekadasnje dvoboje Jedinstvo-Sloboda i Jajce-Zvijezda. Naravno, nije to nista novo za ovu ligu.

Svih 5 klubova na vrhu mi izgleda ozbiljno i ocekujem ih u borbi za ulazak do samog kraja, mozda jedna otpadne.
Prikljuciti se gore nema ko, jedino njih pet ima i kvalitet i ambicije.
Sto se tice opstanka, dole bi moglo biti zanimljivo jer ima jako puno kandidata za ispadanje i pitaj Boga ko ce od njih preivjeti u drugom dijelu sezone, ko ce dobiti novu upravu, trenere, nove igrace..

Vijadukt
Kontakt:

PostPostao/la Vijadukt » 16 sep 2017, 21:50

ASD WroteColonSvih 5 klubova na vrhu mi izgleda ozbiljno i ocekujem ih u borbi za ulazak do samog kraja, mozda jedna otpadne.
Sto se tice opstanka, dole bi moglo biti zanimljivo jer ima jako puno kandidata za ispadanje i pitaj Boga ko ce od njih preivjeti u drugom dijelu sezone, ko ce dobiti novu upravu, trenere, nove igrace..

Velez ne vidim jer posteno ne mogu. Znaci moraju biti 2 do 3 puta jaci od ostatka lige da bi posteno usli.
Bosna vec gubi olako bodove. Novcano ne mogu parirati Slogi i Olimpiku.
Zvijezda mi je najozbiljnija da ostane u borbi. ALi opet zavisi od zimske pauze.

TOSK koliko vidim sad ima kuci Zvijezdu i Olimpik. Ne osvoji li barem 4 boda nema ih nigdje. Jedinstvo ce ih uzeti izmedju ova dva protivnika. Jedina nada je da dignu kompletnu opcinu i da na zimu promijene kompletnu ekipu.
Travnik ce se izvuci, ako nista u drugom dijelu.
Jedinstvo isto tako. Past ce pare s neba, ne brinem.
Znaci ostanu novajlije Iskra i Igman.

Ostatak igra za raju i novac. :mrgreen:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

sviunapad1010
Kontakt:

PostPostao/la sviunapad1010 » 16 sep 2017, 21:59

Travnik ove godine prava rinaka od ekipe izgleda borba za ostanak. Slaven danas ugodno iznenađenje bravo za komšije svaka čast. Ostalo je manje vise očekivano bilo. Bice ova sezona zanimljiva jako i ko ce uci, a oni koji otpadnu a pretenduju da uđu ove godine iduce sezone ce biti borba jer ce potrositi brdo para. Preskup je ulazak u PL definitivno.

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 16 sep 2017, 22:13

Vijadukt WroteColon
ASD WroteColonSvih 5 klubova na vrhu mi izgleda ozbiljno i ocekujem ih u borbi za ulazak do samog kraja, mozda jedna otpadne.

Velez ne vidim jer posteno ne mogu. Znaci moraju biti 2 do 3 puta jaci od ostatka lige da bi posteno usli.
Bosna vec gubi olako bodove. Novcano ne mogu parirati Slogi i Olimpiku.
Zvijezda mi je najozbiljnija da ostane u borbi. ALi opet zavisi od zimske pauze.

TOSK koliko vidim sad ima kuci Zvijezdu i Olimpik. Ne osvoji li barem 4 boda nema ih nigdje. Jedinstvo ce ih uzeti izmedju ova dva protivnika. Jedina nada je da dignu kompletnu opcinu i da na zimu promijene kompletnu ekipu.
Travnik ce se izvuci, ako nista u drugom dijelu.
Jedinstvo isto tako. Past ce pare s neba, ne brinem.
Znaci ostanu novajlije Iskra i Igman.

Ostatak igra za raju i novac. :mrgreen:

Velezu uvijek moze pomoci savez, savez federacije je jedan od saveza koji tvori krovni drzavni savez i dobro bi dosla gore jedna ekipa sa navijacima koja ce placati kazne. :D

Tacno je da niko nikad iz ove lige nije posteno usao. Mozda i jeste neko ali to je samo moglo biti ako niko drugi nije htio uci.
Ali se trendovi mijenjaju, sudjenje je bolje nego prije 200x, na gostovanjima si samo mogao kupiti utakmicu, pobijediti nisi mogao.
Neki klubovi postavljaju zdrave temelje i imaju dobre sisteme, najbolji primjeri su Velez i Bosna, od Toska sam isto puno ocekivao ali ocito su preslabi.

Po meni Zvijezda je najslabija od petorke ali isto tako su jako disciplinovani i odlicna atmosfera vlada u klubu, zbog toga imaju odlicnu defanzivu koja ih drzi u vrhu, do kad ce moci tako vidjet cemo.
Bosna mi se ove sezone svidja, unaprijedili su igru dosta u odnosu na proslu sezonu, imate stopera koji je jak na lopti, a pritom i mlad i dosta ucestvuje u igri pa tako otvara prostor bekovima koji igraju ofanzivno, pogotovo Hrelja, vezni red Sadikovic-Cana tehnicki ponajjaci u ligi, u napadu imate Mujica koji se zna boriti za loptu i u tom sistemu imate igraca koji je netipican za ove nase lige koji je prebrz i koji odlicno utrcava u prazan prostor. Svidja mi se ekipa.
Velez takodje ima neke svoje kvalitete kojim se moze boriti za ulazak.

Sloga i Olimpik su suprotne ekipe u odnosu na te tri, oslanjaju se na kvalitetne individualce, ja recimo prednost Veleza u odnosu na njih dvije vidim u tome sto su svih 11 Veleza podjednakih kvaliteta, dok se u Slogi ili Olimpiku pojedini dijelovi terena razlikuju kao nebo i zemlja.

Kada bih rekao koja ekipa za sad najbolje izgleda, to je Olimpik, imaju odlicnu igru, nadigrali su sve ekipe do sad, ali su kiksali protiv malih ekipa.
Najbolje rezultate postizu Sloga i Zvijezda jer buse male ekipe, Sloga ih pogotovo dobija bez ikakvih problema.

staragarda
Kontakt:

PostPostao/la staragarda » 17 sep 2017, 11:27

Ovo sto sam do sad upratio ima jedno 5,6 ozbiljnih ekipa....ostalo pjesadija teska
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA
"Sudija nas je sjebo dosudivsi nam DVA presmijesna penala"-navijac Melje

emir123
Kontakt:

PostPostao/la emir123 » 17 sep 2017, 12:06

ASD WroteColon

Svih 5 klubova na vrhu mi izgleda ozbiljno i ocekujem ih u borbi za ulazak do samog kraja, mozda jedna otpadne.

Evo da ti pomognem mi smo (Rudar ) kandidati za opstanak,sa ovim igračkim kadrom i stručnim štabom.
Ne gine nam grčevito borba za opstanak :facepalm:
I sve je super
I sve je za pet
Kad si musko i volis nogomet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 sep 2017, 12:53

staragarda WroteColonOvo sto sam do sad upratio ima jedno 5,6 ozbiljnih ekipa....ostalo pjesadija teska

5, imaju i imena, Sloga, Olimpik, Velez, Bosna i Zvijezda.

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 17 sep 2017, 13:02

emir123 WroteColonEvo da ti pomognem mi smo (Rudar ) kandidati za opstanak,sa ovim igračkim kadrom i stručnim štabom.

Rudar uopšte nije toliko loš, ne vidim čemu toliki pesimizam kod tebe. Imate najboljeg golmana lige, stoperski par Musić - Alić je izuzetno dobar za neše lige + Zukic i Smolo na klupi. Malo vam skripi na bekovima, ali ne strašno. Vezni red, Topalović (odličan destruktivac), Hećo (kurcobolja ga uhvatila, nije igrao ni u Čeliku, dok nije došao Pavić), Kobilica (igra sa 50% snage i želje, a može duplo bolje), Durak, Kovač svi oni mogu igrati bolje, samo vam treba neki trener koji može izvući maksimum iz ove ekipe. U napadu treba forsirati malog Gačića, vidi se da momak grize, samo mu treba dati šansu.

BosanacGorstak
Kontakt:

PostPostao/la BosanacGorstak » 17 sep 2017, 13:30

ASD WroteColon
staragarda WroteColonOvo sto sam do sad upratio ima jedno 5,6 ozbiljnih ekipa....ostalo pjesadija teska

5, imaju i imena, Sloga, Olimpik, Velez, Bosna i Zvijezda.

:thumbup:

To je to otprilike.
Sad dolazimo do toga ko ce do kraja prvi proci kroz cilj.
Sto se tice Veleza,ekipa posjeduje kvalitet da igra u vrhu ali nista vise od toga.Nisu upumpane pare u pojacanja koja bi ih istakla za prvog kandidata za ulazak.Nekako mi je sve nedoreceno od pocetka sezone pa cemo vidjeti.Njihova prednost su navijaci koji mogu ali i ne moraju biti prevaga.

Bosna je prosle godine ispustila dobru sansu za prvaka,i mislim da ce i ove godine da se bore za vrh ali da nece proci prvi kroz cilj.Nekako me podsjecaju na Rudar Kakanj svih ovih godina,uvijek su tu u vrhu ali nekako nedoreceno.Ja ih jednostavno ne vidim ispred gore pomenutih ekipa.

Zvijezda Gradacac je odlicno otvorila sezonu,fino igraju i imaju rezultat za sada.Kako ce to izgledati u prilicno dugoj sezoni,sa povredama,turbulencijama u klubu,i prilicno skromnim financijama naspram Olimpika i Sloge ostaje da se vidi.Za mene bi bilo iznenadjenje za zavrse prvi.

Olimpik je jako dobro slozio ekipu,doveo provjerenog i mladog trenera,par dobrih igraca i fino je slozio ekipu i van sportskog dijela.Nisam siguran ko trenutno financira Olimpik ali je ocito da neko ulaze u povratak ovog kluba u premijer ligu.Olimpik je meni licno svo vrijeme boravka u premijer ligi bio jedna odlicna fudbalska prica i ne sumnjam da bi opet bili da se vrate.

Sloga Simin Han je ekipa sa najkvalitetnijim igracima i takodje provjerenim trenerom.Najvece im sanse dajem za uspjeh jer su najvise i ulozili da dodju do njega.Osim odlicnih igraca imaju na celu i ambicioznog covjeka koji ne zali pare da dodje do uspjeha.Dok predhodno nabrojanim klubovima koji su konkurenti pare i nisu bas pri ruci,oni taj problem nemaju.To im donosi prednost i kod dodatne motivacije u vidu premija za pobjede,dobrih plata,ali i kod premiranja protivnika njihovih konkurenata.Siguran sam da ce i toga biti kako se sezona bude blizila kraju.Husic bez problema moze ponuditi Slavenu,Orasju,Tosku (lupam bezveze imena klubova) 10 ili 20 000 maraka za premije igracima ukoliko dobiju njihovog konkurenta i time njima olaksa posao.

Neke glupave price kupio Azmir ovog,onog i slicna sranja nebi ni komentarisao.Sudijskih greski ima na sve strane i inace kad se nekom hoce zalijepiti etiketa kupovanja sudija,onda se samo broje greske u korist tog kluba.Premijer liga i Prva liga su pune takvih gresaka u korist i stetu svih klubova i mislim da sudijski faktor nece biti odlucujuci.
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku ? Stoji uspravno ! Digao glavu, digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli. Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza 1960

emir123
Kontakt:

PostPostao/la emir123 » 17 sep 2017, 14:58

MVN1994 WroteColon
emir123 WroteColonEvo da ti pomognem mi smo (Rudar ) kandidati za opstanak,sa ovim igračkim kadrom i stručnim štabom.

Rudar uopšte nije toliko loš, ne vidim čemu toliki pesimizam kod tebe. Imate najboljeg golmana lige, stoperski par Musić - Alić je izuzetno dobar za neše lige + Zukic i Smolo na klupi. Malo vam skripi na bekovima, ali ne strašno. Vezni red, Topalović (odličan destruktivac), Hećo (kurcobolja ga uhvatila, nije igrao ni u Čeliku, dok nije došao Pavić), Kobilica (igra sa 50% snage i želje, a može duplo bolje), Durak, Kovač svi oni mogu igrati bolje, samo vam treba neki trener koji može izvući maksimum iz ove ekipe. U napadu treba forsirati malog Gačića, vidi se da momak grize, samo mu treba dati šansu.

hahaha čuj Gačića :rol: :rol: vidi se drug da slabo pratiš stanje u klubu ..Durak viska 5kg ima,jucer ušao potrcat ne moze, Smolo LOS DO BOLA,neznam ko ga gura više,DIREKTAN KRIVAC ZA GOL,Kobilica nemoze sam,Kovač kao napadac nije gola dao 5 godina ,uzalud trka njegova, Što kaže jedan lik jucer I BOLJE DA SE BORIMO ZA OPSTANAK JER NE MOZEMO UCI U PL SIGURNO :tokralju:
Svake godine imamo KAO najbolju ekipu,pa nas dobije Slaven, Bosna nas nadigrala u Kaknju da ne pisem da nas je Orasje rasulo...
Slažem se samo da nam treba trener koji ce im hebavat sve po spisku za ono kurcenje i hodanje po terenu,A PLACENI SU SIGURNO poslije Sloge najviše u ligi...i redovno primaju lovu.
Još jednom SRAMOTE I GRAD I KLUB!!!
I sve je super
I sve je za pet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

MVN1994
Kontakt:

PostPostao/la MVN1994 » 17 sep 2017, 16:22

emir123 WroteColon
MVN1994 WroteColon

hahaha čuj Gačića :rol: :rol: vidi se drug da slabo pratiš stanje u klubu ..Durak viska 5kg ima,jucer ušao potrcat ne moze, Smolo LOS DO BOLA,neznam ko ga gura više,DIREKTAN KRIVAC ZA GOL,Kobilica nemoze sam,Kovač kao napadac nije gola dao 5 godina ,uzalud trka njegova, Što kaže jedan lik jucer I BOLJE DA SE BORIMO ZA OPSTANAK JER NE MOZEMO UCI U PL SIGURNO :tokralju:
Svake godine imamo KAO najbolju ekipu,pa nas dobije Slaven, Bosna nas nadigrala u Kaknju da ne pisem da nas je Orasje rasulo...
Slažem se samo da nam treba trener koji ce im hebavat sve po spisku za ono kurcenje i hodanje po terenu,A PLACENI SU SIGURNO poslije Sloge najviše u ligi...i redovno primaju lovu.
Još jednom SRAMOTE I GRAD I KLUB!!!

Gačić ima potencijala, mlad je još i treba sakupiti iskustva. I Mirnes Salihović ima stomaka pa ga to ne spriječava da bude najbolji strijelac lige ;) . Kovač se bolje snalazi na poziciji krila a ne napadača, gledao sam ga u Mladosti DK i tad je bio među boljim u ekipi. Ponavljam imate dobru ekipu, a to sto "neko" ne zna da postavi ekipu na terenu i izvuče maksimum iz nje je skroz drugi par cipela.

AlemC85
Kontakt:

PostPostao/la AlemC85 » 17 sep 2017, 16:37

Sloga jedino zna povesti preko penala. Koliko ih je dosad svirano za njih? :roll:

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 17 sep 2017, 16:42

emir123 WroteColon
ASD WroteColon

Evo da ti pomognem mi smo (Rudar ) kandidati za opstanak,sa ovim igračkim kadrom i stručnim štabom.

Vama treba totalni remont ekipe, sastaviti ekipu za sredine tabele sa dosta mladih igraca, napraviti stabilnu upravu i stabilan strucni stab.
Par sezona nadogradjivati ekipu pa tek onda našpasti Premijer ligu.

Ovako, svake sezone traziti instant rjesenja se pokazalo kao izuzetno neefikasno, i naravno, otjerati igrace koje ste zaposlili u opstinu i u druge firme (to prvu uraditi).

emir123
Kontakt:

PostPostao/la emir123 » 17 sep 2017, 17:03

ASD SVAkA ČAST :thumbup:
sve potpisujem,posebno za ove zaposlene jer njih boli qurac više i za klub i za navijače oni su svoj cilj ostvarili....
I sve je super
I sve je za pet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

paulus
Kontakt:

PostPostao/la paulus » 17 sep 2017, 19:05

Opet penal za Slogu , joj lige smjesne vise
UHLJEBLJENA UPRAVA NAPOLJE!!!

BosanacGorstak
Kontakt:

PostPostao/la BosanacGorstak » 17 sep 2017, 19:14

Nakon utakmice za SportSport.ba je govorio šef struke Orašja Mato Neretljak. "Većim dijelom utakmice mogu biti zadovoljan. Bila je ovo zahtjevna uakmica slobodno mogu reći dvije kvalitetene ekipe. Nakon penala imali smo izglednu šansu za postizanje pogotka, a u drugom poluvremenu Slogu je bilo teško probiti. Čestitam domaćinu na korektnosti", kazao je Neretljak.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/neretlja ... ice/252163

kuknjava kuknjava kuknjava

SLAVEN-OLIMPIC :? :silent:
TOŠK-ZVIJEZDA ;) :idea:
TRAVNIK-SLOGA SH :problem:
RUDAR K-VELEŽ :hmmmmm:

Druga liga je postala interesantnija od PL. :mrgreen:
Ko ce uspjeti da prodje neokrznut naredno kolo? :kafa:
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku ? Stoji uspravno ! Digao glavu, digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli. Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza 1960

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Babatunde i 18 gostiju.