1. liga FBiH 2017/2018 - 6. kolo

Moderator/ica: GracanicaAA

KonjicBOY
Kontakt:

PostPostao/la KonjicBOY » 05 sep 2017, 15:08

Prvo bih se malo osvrnuo na 5. kolo,prije nego što počnem sa analizom sa šesto.

Iza nas je dosta zanimljivo kolo u kojem je postignuto ukupno 18 golova. Lider Zvijezda je i dalje bez primljenog gola a ovaj put je ceh platilo Jedinstvo koje je sa Banje Ilidže ispraćeno sa 4 gola u mreži. Derbi gola koji su igrali Rudar i Bosna završen je bez pobjednika a bodom mogu biti zadovoljniji domaćini jer je Bosna u više navrata mogla do punog plijena. Treba napomenuti da je u Kaknju bilo i nemilih scena kad su napadnuti igrači i uprava Bosne. Bez pobjednika je završio i duel prošlogodišnjih premijerligaša Metalleghea i Olimpika. Slaven iz Živinica je upisao svoju prvu pobjedu protiv bugojanske Iskre i napustio Jakić sa 3 boda i 3 gola u mreži domaćina. U drugoj utakmici novopečenih prvoligaša,Igman je po velikoj kiši savladao TOŠK sa 2-1. U ostalim utakmicama Velež je minimalnim rezultatom savladao Travnik,Čapljina je sa 3-0 pobijedila Orašje a Sloga je uknjižila 3 boda protiv Bratstva pobjedom od 2-0. Zvijezda je i dalje prva sa 13 bodova a iza nje su Bosna Visoko sa 13,odnosno Rudar i Olimpik sa 10 bodova. Na 5. mjestu je Sloga a naredna 4 mjesta zauzimaju Velež,Čapljina,Orašje i Bratstvo sa po 7 bodova. Iza njih su Igman,Iskra i Jedinstvo sa 6,slijedi Slaven sa 5 ,zatim Metealleghe i TOŠK sa po 3 i zadnji je Travnik sa svega 2 boda.

Pređimo sada na 6. kolo koje se igra 9.9.2017. sa početkom u 16:30 h. Sastaju se:

Orašje - Igman
Iskra - Rudar
Travnik - Čapljina
Bosna V. - Velež
TOŠK - Sloga
Bratstvo - Metalleghe
Olimpik - Zvijezda
Slaven - Jedinstvo

Derbi kola igra se na Otoci gdje Olimpik dočekuje lidera Zvijedu i ako pobijedi,može preuzeti prvu poziciju. Zanimljivo će biti i u Visokom gdje Bosna dočekuje mostarski Velež i sigurno će htjeti zadržati priključak za ekipama iz vrha. Slaven će imati priliku da upiše drugu u nizu pobjedu,ovaj put protiv Jedinstva a TOŠK će imati težak zadatak da se vadi protiv Sloge. Orašje koje važi za ekipu kojoj je jako teško uzeti bodove na domaćem terenu dočekuje Igmana a vidjet ćemo šta će Adis Obad spremiti za Orašje. Iskra će u subotu imati popravni ispit pred svojim gledaocima,ovaj put protiv Rudara a Travnik će morati hvatati zadnju slamku spasa protiv Čapljine na svom terenu. Veliko razočarenje ove sezone,Metalleghe gostuje Bratstvu koje će svim silama ići na pobjedu.
Samo zbog ljubavi prema BORDO boji !

theboss_RD07
Kontakt:

PostPostao/la theboss_RD07 » 05 sep 2017, 16:47

Orašje - Igman - 1 - Igman ce pokusati da osigura opstanak bodovima kod kuce. Naravno za to ce im trebati i pokoji bod sa strane, ali ovo nije mjesto gdje te bodove mogu traziti..
Iskra - Rudar - X - Nakon Slavena se moraju negdje izvaditi. Makar poginuli za bod(ove)
Travnik - Čapljina - 1 - Mora negdje procepiti
Bosna V. - Velež - 1 - Bosna nastavlja niz, trebali bi ovo poprilicno lagano uzeti s obzirom da je njihov teren
TOŠK - Sloga - X - Sloga je kvalitetnija..
Bratstvo - Metalleghe - 1 - Zicercic
Olimpik - Zvijezda - X2 - :mrgreen:
Slaven - Jedinstvo - 1 - Jedinstvo samo onako ide na gostovanja...
Nique la Police

emir123
Kontakt:

PostPostao/la emir123 » 05 sep 2017, 17:52

Orašje - Igman 1 Orasje ce demolirati Igmana 3-0

Iskra - Rudar 2 Mislim da bolje igramo u gostima i da ćemo nakon Travnika dobit i ove,koji ce morati igrati otvoreno tako da cemo ih hvatat na kontranapade 0-2

Travnik - Čapljina 1 prva trica Vezira

Bosna V. - Velež 1 Bosna ima dobru ekipu sigurno jači od mostaraca a Velez nit smrdi nit miriše 3-1

TOŠK - Sloga 2 Sloga jača sigurno,plus ce bit navlacenja od ljudi u crnom koji će ih sigurno pogurat 0-1

Bratstvo - Metalleghe Teška utakmica za prognozu 1-0

Olimpik - Zvijezda 1 Bit će dosta dobra utakmica prednost Vukovima 2-0

Slaven - Jedinstvo 1 Slaven ovo dobija i nastavlja dobre igre iz prošlih utakmica,Jedinstvo tanko 4-0

p.s.konjicboy napiši mi ko je iz UPRAVE Bosne napadnut???
Ne izmisljaj majke ti i ne dižu tenzije koje ovi portali svakako dižu
I sve je super
I sve je za pet
Kad si musko i volis nogomet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

ASD
Kontakt:

PostPostao/la ASD » 05 sep 2017, 18:49

Orašje - Igman 1 (2:0) Nema ovdje bodova za Igman, pogotovo ne nakon poraza Orasja u Capljini

Iskra - Rudar x (1:1) domaci ocito nisu nesto kvalitetni, ali ne vjerujem da ce upisati dva zaredom poraza kuci.

Travnik - Čapljina 1 (1:0) ovdje napokon Travnik dolazi do tri boda, ali nece ni to biti lako zbog promjene trenera koja se skoro desila u Capljini.

Bosna V. - Velež x (1:1) Veliki derbi, obje ekipe dobro izgledaju, ocekujem podjelu bodova.

TOŠK - Sloga 2 (0:1) Ne vjerujem da ce Sloga ovdje lako do bodova, ali smaram da ce na kraju uzeti na misice.

Bratstvo - Metalleghe 1 (3:1) Gosti imaju solidan igracki kadar, ali nisu prosli pripreme kao ostali i sve skupa to ne izgleda lose, ocekujem nastavak crne serije, Bratstvo igracki dobro izgleda.

Olimpik - Zvijezda 1 (2:1) Derbi kola, i jako teska tekma za prognozu, Olimpik za sad najkvalitetniji tim po meni, znaju uzeti terensku inicijativu, ali Zvijezda se zna postaviti i vrebati iz kontri, mozda najrealnija ekipa u ligi, veoma lako mogu i oni dobiti.

Slaven - Jedinstvo 1 (3:0) No comment.

Bazinga12345
Kontakt:

PostPostao/la Bazinga12345 » 09 sep 2017, 18:27

[quote="emir123"]Orašje - Igman 1 Orasje ce demolirati Igmana 3-0

Iskra - Rudar 2 Mislim da bolje igramo u gostima i da ćemo nakon Travnika dobit i ove,koji ce morati igrati otvoreno tako da cemo ih hvatat na kontranapade 0-2

Bosna V. - Velež 1 Bosna ima dobru ekipu sigurno jači od mostaraca a Velez nit smrdi nit miriše 3-1

:clap:

gigglessmoke
Kontakt:

PostPostao/la gigglessmoke » 09 sep 2017, 18:32

Kakve su ovo prognoze. :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

emir123
Kontakt:

PostPostao/la emir123 » 13 sep 2017, 15:25

I sve je super
I sve je za pet
Kad si musko i volis nogomet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

jasminka
Kontakt:

PostPostao/la jasminka » 14 sep 2017, 08:55

Rudaru u Bugojnu poništen čist pogodak . Offsajd nije postojao.

theboss_RD07
Kontakt:

PostPostao/la theboss_RD07 » 14 sep 2017, 11:15

jasminka WroteColonRudaru u Bugojnu poništen čist pogodak . Offsajd nije postojao.

Centimetri su u pitanju. Ja ipak mislim da jest ofsajd
Nique la Police

Natrag na “Prva liga FBiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.