FK Budućnost Banovići

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
studeni
Postovi: 1398
Pridružen/a: 29 jul 2012, 18:13
Lokacija: Lukavac
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la studeni » 03 apr 2017, 19:12

Gdje je pukla ljubav sa Jaretom? Nesto mu se prigovaralo kad ste igrali protiv nas, iako je imao asistenciju, a i kasnije umjesto u Banovicima gledao je nas i Velez.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 03 apr 2017, 20:56

studeni je napisao/la:Gdje je pukla ljubav sa Jaretom? Nesto mu se prigovaralo kad ste igrali protiv nas, iako je imao asistenciju, a i kasnije umjesto u Banovicima gledao je nas i Velez.
Au ekstra, prvo pojačanje u borbi za opstanak. :clap:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
emil02in
Postovi: 3637
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la emil02in » 07 apr 2017, 16:32

Forzza rođeniiiiiiiiiiiiiiiii
BANOVIĆI
Banovići su općina i rudarski grad u sjeveroistočnoj Bosni. Grad je smješten na magistralnom putu koji povezuje dva industrijska centra Tuzlu i Zenicu, i Tuzlanski i Zeničko-dobojski kanton. Općina Banovići se nalazi na obroncima planine Konjuh. Gradsko naselje Banovići izgrađeno je na obalama rijeke Litve, na prosječnoj nadmorskoj visini od 332 m. Općina se prostire na 185 km2. Prema popisu iz 1991. godine u općini je živjelo 26.507 stanovnika. Prema procjenama na području općine Banovići danas živi cca 29.000 stanovnika. Najstarije poznato naselje na ovim prostorima je pronađeno na brdu Gradina i ono prema ostacima materijalne kulture datira iz prahistorije.
Današnje ime Banovići su dobili prema stećku Božićka Banovića, nadgrobnom spomeniku iz srednjeg vijeka koji je lociran u istoimenom selu nedaleko od grada. Stećak je u obliku sarkofaga sa kamenim postoljem veličine 2,20 x 0,90 x 0,70 m. na prednjoj strani je stiliziran cvijet, a sa bočne strane je natpis na bosančici sljedećeg sadržaja: „Ase leži Božićko Banović, na svojoj zemlji, na plemenitoj Dramešini, a postaviše (stećak) Hlapac i Obodin i Branko sa braćom.“
Osim u Banovićima koji su pripadali župi Dramešin, pronađeno je više nekropola stećaka Stražba, Draganja i Treštenica. Pod ovim imenom župa i naselje se spominju i u turskim izvorima. Ovo ime župe zadržalo se do 19. vijeka. Općina Banovići ima povoljne uslove za razvoj lovnog turizma na obroncima planine Konjuh i ribolovnog na više planinskih rječica: Oskova, Krabanja, Zlača i Studešnica. Planinski motel “Zlaća”, udaljen 12 km od centa Banovića je jedan od najboljih planinsko rekreativnih centara Tuzlanskog kantona. Planinska kućica “Zobik” je poznata svim ljubiteljima prirode širom Bosne i Hercegovine. U selu Pribitkovići nalazi se interesantan pećinski kompleks “Borovac” bogat pećinskim nakitom.
Veliki broj planinskih kuća smještenih u najljepšim predjelima Konjuha predstavljaju posebnu atrakciju i pogodnost za izlete. Mjesto koje privlači veliki broj izletnika jeste Zelemboj. Do izletišta se može stići autom sa Marinog brda. Izletište je naročito posjećeno 2. januara kada veliki broj zaljubljenika u prirodu tradicionalno izlazi na ovo mjesto.
Pored planinskih riječica i pritoka na području općine stvoreno je i egzistira nekoliko vještačkih jezera koja se odlikuju pristupačnošću i čistom vodom. To su prije svega Breštica i Ramičko jezero. Ova jezera su atraktivna kako za kupače tako i za ribolovce.
Banovićka sela takođe imaju svoju turističku ponudu. Pored “Gradine“ u Tulovićima i stećka u Banovići selu, u pribitkovićima 12 km od grada nalazi se pećina Puzavac. Sama pećina u potpunosti nije ispitana, a bogata je pećinskim nakitom.
Kontinentalna i umjereno-kontinentalna klima u Banovićima ima za posljedicu topla ljeta sa pljuskovima i oštre vjetrovite zime sa manjim količinama snježnih padavina. U prosjeku je svaki treći dan oblačno vrijeme s tim sto je ljetna oblačnost kratkotrajna. Najčešći su vjetrovi iz sjevernog kvadranta. Relativno često javlja se i grad.
KAFIĆI:
1) Caffe bar Element
2) Caffe bar Korzo
3) Caffe Molokini
4) Caffe bar Film
5) Caffe Havana
6) Caffe Banka
RESTORANI:
1) RUDAR Buregdžinica
2) Restoran Asado

NAŠIM NAVIJAČIMA KOJI ĆE PUTOVATI U SUBOTU U BANOVIĆE, ŽELIMO SRETAN PUT I DOBAR PROVOD. U ŽELJI DA SE SA PJESMOM I NOVA TRI BODA VRATIMO IZ OVOG NAŠEG LIJEPOG RUDARSKOG GRADIĆA.
MOSTAR U SRCU, VELEŽ DO GROBA!!!
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 15 apr 2017, 22:31

Bravo momci, vrijedna tri boda, idemo dalje do opstanka.

Dva kombija Ljumana danas u Novom, svih 90 minuta navijanje po kiši :clap: :salut:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 23 apr 2017, 18:51

Samo jako i dalje, 3 vezane pobjede uz gol razliku 8-0. :thumbup: :bih: Sad je u Čapljini bod k'o kuća, valjda ga izvučemo.
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 27 apr 2017, 18:20

Ljumani idu i u Čapljinu :D sretno momci !!
1947!

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 28 apr 2017, 21:50

Ljumani_Banovici je napisao/la:Ljumani idu i u Čapljinu :D sretno momci !!
Kečina haman ko kuća, uz parolu ovdje nema bodEva. :(
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

sviunapad1010
Postovi: 8088
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la sviunapad1010 » 28 apr 2017, 22:12

Sudija iz Listice. Čapljina se čupa ima i dobar raspored. Ovdje ako iščupate bod-ove svaka čast.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 28 apr 2017, 23:16

Klasika kad igramo protiv HNK, vazda sudije iz Hercegovine, a i taman ušli u formu počeli nas izostanci yebavat. Nema veze, nek pokažu mu.da i ostave srce na terenu, pa makar i petardu primili. :salut:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 06 maj 2017, 20:42

Gasi mješalicu motaj kablove...

Zamalo da ga sudija ugura, sekunda, al' ne dade se. :lol: :urnebes:

PS. Ova Sema ima herca što jes' jes' svaka im čast. Istrpiš sudijino yebavanje 90 minuta i uvališ gol u sudijskoj nadoknadi, popišaš hladno sve. :salut:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 09 maj 2017, 14:22

LjumanM95 je napisao/la:Gasi mješalicu motaj kablove...

Zamalo da ga sudija ugura, sekunda, al' ne dade se. :lol: :urnebes:

PS. Ova Sema ima herca što jes' jes' svaka im čast. Istrpiš sudijino yebavanje 90 minuta i uvališ gol u sudijskoj nadoknadi, popišaš hladno sve. :salut:
Sljedeću idemo zajedno da im hebemo mamicu :)
1947!

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 21 maj 2017, 10:27

i kaže HOOOOOOOP treća liga :lol: :lol:

Do čega dovedoše klub ebem ti sun.
1947!

nebeskasila
Postovi: 2370
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la nebeskasila » 25 maj 2017, 10:44

Ljumani_Banovici je napisao/la:i kaže HOOOOOOOP treća liga :lol: :lol:

Do čega dovedoše klub ebem ti sun.
Nije treca. Idete u 2 ligu :)

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 25 maj 2017, 11:10

Ma nije ovo steta, vec smo jednom ispali samo smo zbog kriminalnog sistema ostali u ligi.

nebeskasila
Postovi: 2370
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la nebeskasila » 25 maj 2017, 15:15

A hoce li iko priznati i svoju krivicu. Buducnost ispala zbog ostalih priznaj i ti krivicu. Ni jedan klub u ovoj ligi nije posten ni jedan jer niko nema postene ljude u upravama i postenjem niko nikad nece ni uci u premier ligu a ni ispasti. Ovdje se sve namjesta

emir123
Postovi: 355
Pridružen/a: 15 maj 2017, 14:18
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la emir123 » 25 maj 2017, 15:21

nebeskasila je napisao/la:A hoce li iko priznati i svoju krivicu. Buducnost ispala zbog ostalih priznaj i ti krivicu. Ni jedan klub u ovoj ligi nije posten ni jedan jer niko nema postene ljude u upravama i postenjem niko nikad nece ni uci u premier ligu a ni ispasti. Ovdje se sve namjesta
to znaju samo malo upućeniji ljudi i oni koji hoce da znaju.
SVE BA LOPOV DO LOPOVA.
UGASIT ligu pod hitno
I sve je super
I sve je za pet
Kad si musko i volis nogomet
Uslagiran i agresivan
Ja sam duso predivan

nebeskasila
Postovi: 2370
Pridružen/a: 07 maj 2014, 18:36
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la nebeskasila » 25 maj 2017, 15:25

Ma sve lopovi i ovu ligu treba ukinuti ne samo ovu nego sve iskorijeniti. Pa jel siroki gubi u oremier ligi sve se namjesta tako da nista kod nas ne funkcionise kako treba bas nista

Avatar
Ljumani_Banovici
Postovi: 2446
Pridružen/a: 17 maj 2010, 12:49
Lokacija: 75290
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la Ljumani_Banovici » 27 maj 2017, 13:28

nebeskasila je napisao/la:
Ljumani_Banovici je napisao/la:i kaže HOOOOOOOP treća liga :lol: :lol:

Do čega dovedoše klub ebem ti sun.
Nije treca. Idete u 2 ligu :)
Treći rang zvani 2.federalna-sjever :urnebes:
1947!

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5207
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la LjumanM95 » 11 jun 2017, 00:36

Samo silazimo, ako nastave ovako igrat biće nam tema dole na diskusijama :lol: :lol:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Budućnost Banovići

Post Postao/la ASD » 12 jun 2017, 18:44

Jedan manje, Piric u Slogi potpisao na 3 godine tako kaze sportsport.

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.