NK Bratstvo Gračanica

Moderator/ica: GracanicaAA

GEC
Postovi: 620
Pridružen/a: 19 feb 2016, 19:32
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GEC » 22 apr 2017, 21:14

sviunapad1010 je napisao/la:
Mramic je napisao/la:Ovu ligu pratim vec 8-9 godina , i bratstvo je uvijek u top3 ekipe prije pocetka svake sezone , ali ovo sto radite vec godinama unazad van zelenog terena je za svaku osudu , i da danas nije namjesteno nije vam vjerovati.. Zbog toga vam zelim da ispadnete ili da smijenite komplet garnituru u klubu...
Valja Jedinstvu u Gračanicu, a i jednim i drugim gori pod nogama sad. Što znači da će vas u Gračanici otrest pravo ovaj put.

Šta bi bilo pitam te da neko iz Gračanice ovako piše na temi Jedinstva?
Kad se Jedinstvo borilo sa Slobodom za ulazak potrošili bruku para i na kraju izvisili.Četiri utakmice javno se hvalili da su poklopili "POŠTENJAČINE".Iduća sezona nema para i borba za opstanak,Emdžo zove da se pusti jer Jedinstvu gori :oops: Svi pošteni u PM.NEMA POŠTENIH U OVOJ LIGI :!: :!: :!:

ado78
Postovi: 133
Pridružen/a: 28 okt 2013, 21:34
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la ado78 » 22 apr 2017, 21:17

Ma kakva prodaja ljudi vise,pa bratstvo sad ulazi u golu borbu za opstanak imaju tezak raspored i nisam optimista,trenutno igramo lose ne moguce je da kuduz i šuša samo hoce i daju 300% pa i oni pogrese ali ljudi ginu,i to ne kazem ja vec pola svijeta koji je bio na tribinama,nesto treba uraditi,cujem denis vise nece,naci nekog da proba izborit opstanak jer u zadnji 5 sezona nismo bili u ovakoj situaciji,zasto danas se ubacuju neki halilagici,rastoke,salamovici pa vidi se da ne mogu igrat kantonalnu ligu,ne vrijedjam nikog brate pa zar nije bolje ispadati sa kahrimanovicem,mulahusejnovicem itd,sa ovom igrom tesko mozemo ostati u ligi nazalost vidi se koliko fali kadic musa mujka poturalic

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la paulus » 22 apr 2017, 21:18

ja cu ponovit ,jasno jr po bodovima da niko nema para da kupuje osim sisoja, Da Bosna ima te pare sad bi bjezala 10 bodova svima ko sto se dogadjako svake sezone kad neko bas kupuje onda kupuje sve a ne jednu tekmu. Ko sisoja sto je neporaten od pocetka sezone do danas kad su klubovi digli frku. Sa onim ekipom sto sam gledo danas koju je Velez satro ko kantonalce, e to je kupovanje
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

GEC
Postovi: 620
Pridružen/a: 19 feb 2016, 19:32
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GEC » 22 apr 2017, 21:36

ado78 je napisao/la:Ma kakva prodaja ljudi vise,pa bratstvo sad ulazi u golu borbu za opstanak imaju tezak raspored i nisam optimista,trenutno igramo lose ne moguce je da kuduz i šuša samo hoce i daju 300% pa i oni pogrese ali ljudi ginu,i to ne kazem ja vec pola svijeta koji je bio na tribinama,nesto treba uraditi,cujem denis vise nece,naci nekog da proba izborit opstanak jer u zadnji 5 sezona nismo bili u ovakoj situaciji,zasto danas se ubacuju neki halilagici,rastoke,salamovici pa vidi se da ne mogu igrat kantonalnu ligu,ne vrijedjam nikog brate pa zar nije bolje ispadati sa kahrimanovicem,mulahusejnovicem itd,sa ovom igrom tesko mozemo ostati u ligi nazalost vidi se koliko fali kadic musa mujka poturalic
Ne kakažu ljudi džaba "GLUPI BOSANAC" mi smo narod prirodno glup i tu nema priče :crazy: Bosna V.danas kao lider dolazi Bratstvu koje je bez pola ekipe (Kadić,Musa,Kahrimanović,Mujkić,Poturalić,Reždić) bez klasičnog špica i odnosi zasluženo 3,boda i kažu prodato.Da je Bratstvo pobjedilo rekli bi Visoko nije platilo Brki i zato su izgubili :kafa:

Raspored:
Zvijezda -Bratstvo
Bratstvo -GOSK
Travnik-Bratstvo
Bratstvo -Jedinstvo
Sloga Simin Han-Bratstvo
FK Radnicki-Bratstvo
Bratstvo -Kakanj

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la sviunapad1010 » 22 apr 2017, 21:42

Gec sta vam je sa ovih nabrojanih kartoni ili? Izgleda da bez standardnih igrača zamjene su vam skroz tanaka.

Raspored vam je težak skroz već sam rekao i prije.

Neregularnosti lige doprinosi i to što velik broj ekipa ispada. Mada nikada se ne zna koliko će ih htjeti uci iz 2. liga. Uglavnom liga ova je pravo sr.nje
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 23 apr 2017, 01:32

Bratstvo do kraja sezone osvaja 13 bodova i biće opet među 6 ekipa :salut:
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

crvenobijeli
Postovi: 2399
Pridružen/a: 07 feb 2013, 13:37
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la crvenobijeli » 23 apr 2017, 08:42

7aprildomemoj je napisao/la:Bratstvo do kraja sezone osvaja 13 bodova i biće opet među 6 ekipa :salut:
7 maxsimalno
ZVIJEZDA SIJA VJECNO !!!!

7april
Postovi: 280
Pridružen/a: 01 nov 2013, 18:44
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7april » 23 apr 2017, 12:41

Realno da brko hoce bratstvo bi se prosetalo ovom ligom,to je sigurno,al opet treba biti realan nama je ova liga taman,malo proda malo kupi,svi zadovoljni sto je najbitnije igraci imaju redovna primanja klub nema dugova i to je to,svi smo mi protiv toga sto on radi ali kad se sagledaju neke stvari to je taman bratstvu.

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 23 apr 2017, 13:02

7april je napisao/la:Realno da brko hoce bratstvo bi se prosetalo ovom ligom,to je sigurno,al opet treba biti realan nama je ova liga taman,malo proda malo kupi,svi zadovoljni sto je najbitnije igraci imaju redovna primanja klub nema dugova i to je to,svi smo mi protiv toga sto on radi ali kad se sagledaju neke stvari to je taman bratstvu.
Pogodio si u sridu što bi rekli Sinjani :clap:
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

ado78
Postovi: 133
Pridružen/a: 28 okt 2013, 21:34
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la ado78 » 24 apr 2017, 11:04

Gledam malo ovaj nas raspored i mogu reci puno sam se zabrinuo,mi imamo 34 boda a dolaze nam gosk,jedinstvo i rudar od ovih ekipa nesto mi je najgori rudar jer gosk smo uvijek dobijali u gracanici sa ove 3 pobjede imali bi 43 boda,e sad da li ce to biti dovoljno za opstanak jer utakmice na strani nisam ni racuno jer mi sa ovom trenutno ekipom i ovom igrom tesko cemo pobjediti i kod kuce,bosna visoko ako ovako nastavi sigurno ulazi,nije nas u gracanici onako neko nadigro ne pamtim,nimalo lagana situacija za bratstvo i jos ne vjerujem sta bi od onakve ekipe i da se borimo za opstanak i volio bi ako vec ispadamo da ispadnemo sa nasom djecom,teska situacija mozda nikad teza s obzirom kakav je kvalitet trenutne ekipe nisam optimista ali stata za gracanicu da ispadne bratstvo

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 24 apr 2017, 14:25

ado78 je napisao/la:Gledam malo ovaj nas raspored i mogu reci puno sam se zabrinuo,mi imamo 34 boda a dolaze nam gosk,jedinstvo i rudar od ovih ekipa nesto mi je najgori rudar jer gosk smo uvijek dobijali u gracanici sa ove 3 pobjede imali bi 43 boda,e sad da li ce to biti dovoljno za opstanak jer utakmice na strani nisam ni racuno jer mi sa ovom trenutno ekipom i ovom igrom tesko cemo pobjediti i kod kuce,bosna visoko ako ovako nastavi sigurno ulazi,nije nas u gracanici onako neko nadigro ne pamtim,nimalo lagana situacija za bratstvo i jos ne vjerujem sta bi od onakve ekipe i da se borimo za opstanak i volio bi ako vec ispadamo da ispadnemo sa nasom djecom,teska situacija mozda nikad teza s obzirom kakav je kvalitet trenutne ekipe nisam optimista ali stata za gracanicu da ispadne bratstvo
No sikiriki :D prezadnje kolo idemo u Lukavac a do tada oni će već biti drugoligaši, moguće i da sa juniorima završe prvenstvo. Tu imaš sigurnu tricu :opaopa: uz sve tri domaće pobjede i tu iz Lukavca moguć je i bod iz Gradačca tako da osvajamo 13 bodova i uz ovih 34 to je 47 :D sasvim dovoljno za 5-6 mjesto na kraju :salut:
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

GracanicaAA
Moderator
Postovi: 5305
Pridružen/a: 18 maj 2013, 17:55
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GracanicaAA » 24 apr 2017, 19:42

GRAČANICA - OD GRADA PRVAKA DO MARGINALNE SPORTSKE SREDINE

U nekoliko prilika smo izvještavajući o uspjesima i malo više neuspjesima gračaničkih sportista ove sezone i upozoravali na aktuelni scenarij. Gračanica je ostala bez ijednog sportskog kolektiva u nekom od najviših i najelitnijih rangova takmičenja u BiH!!! Velika je ovo sramota!!!
Gračanica je grad sa dugom sportskom tradicijom. U poslijeratnom periodu smo čak imali i prvake BiH u rukometu i nekoliko puta u malom nogometu. Kaskada je svojevremeno bila sinonim za uspjeh i mali nogomet u BiH. Bili su višestruki prvaci BiH i osvajači kupa a znalo se desiti da cijela prva postava reprezentacije BiH dolazi iz Kaskade.

Rukometaši su se okitili jednom titulom prvaka BiH. Imali smo odbojkaše i odlične košarkaše koji su nastupali u najvišem rangu takmičenja.
Muške odbojke se danas samo sjećamo, košarkaši klub je bio u ilegali godinama, skoro je nestao sa mape da bi se tek zadnjih nekoliko sezona pojavio. Tu su košarkaši ali bez nekih prevelikih ambicija.
Tu nam je i ženska odbojka koja je uvijek zamalo “kratka” za nastup u Premijer ligi.
I šta smo dobili ove sezone???

Ove sezone smo dobili klasičan nokaut gračaničkog sporta. Kaskada je ispala iz Premijer lige a oni su bili jedini u najvišem rangu nekog ligaškog takmičenja. Nakon ispadanja Kaskade što je samo po sebi katastrofalno nade smo polagali u rukometaše da izbore povratak u Premijer ligu. Porazom od Kaknja u utakmici sezone i rukometaši su ostali bez Premijer lige. I to je to. Bratstvo je godinama stabilan prvoligaš ali samo prvoligaš a kako igraju u drugom dijelu sezone ne bi bilo čudno da se i oni oskliznu.
Gračanica, nekadašnji grad prvaka danas je marginalna sredina na sportskoj mapi BiH a odgovor na pitanje zašto je to tako neka traže svi oni koji se busaju u prsa da izdvajaju “više novca od drugih za sport”.

Danas je situacija takva da se uspjeh u sportu u suštini mjeri količnom uloženog novca uz naravno i neke druge parametre. Pa dragi moji, koliko novca-toliko muzike.
Trenutna situacija je sramota za Gračanicu za sve sportske radnike, sportiste i sve ostale koji eto “brinu” o sportu u ovom možda uskoro i gradu!!! Gradu bez elitnog sporta da dodamo…

sviunapad1010
Postovi: 8099
Pridružen/a: 07 mar 2016, 09:35
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la sviunapad1010 » 24 apr 2017, 21:47

Kod vas opština tačnije gosp. načelnik se opredijelio za fudbal i vjerovatno 90% para ide za Bratstvo.

Ostali sportovi žive od sponzora, ali očigledno da vam gazde koje važe za jedne od najjačih u državi nisu baš ljubitelji sporta i ne daju puno za to.

Možda bolje da se opština opredjelila za rukomet sa toliko para koliko ode za fudbal bili bi sigurno prvaci države. Ali kod nas je svugdje fudbal No.1 pa tako i u Gračanici.

Ovo vrijedi i za većinu drugih gradova širom BiH.

Litvanija se kao država opredijelila za košarkašu i furaju svoje. Crna Gora bude prvak Evrope žene rukomet.

Mi sa ovoliko para u državi dugo nećemo imati kluba u grupnoj fazi LP i EL, ali i dalje ćemo se ložiti na fudbal to je tako i šta da se radi.
Samo Tuzla je pjesme pjevala kontra ustaša, kontra četnika, kontra sda, nacionalista...

Anamneko
Postovi: 281
Pridružen/a: 14 dec 2016, 22:29
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la Anamneko » 24 apr 2017, 22:27

:) biti ce trica za vas u lukavcu isto kao i jesenas u gracanici.Prodane duse brkate.
Samo Sioux 1989

GEC
Postovi: 620
Pridružen/a: 19 feb 2016, 19:32
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la GEC » 24 apr 2017, 22:35

Anamneko je napisao/la::) biti ce trica za vas u lukavcu isto kao i jesenas u gracanici.Prodane duse brkate.
:guz: :guz: :guz: POŠTENJAČINE puno sreće iduće sezone u Malešićima,Seoni,Mionici,Miričini,Dubokom Potoku,Tojišićima,Mahali :urnebes: :urnebes: "NEKE STVARI SE NEMOGU KUPITI NOVCEM" Derbi sa Svatovcem i Prokosovićima "NEPROCJENJIVO" :salut: :salut: :salut:

Avatar
Iraola
Postovi: 1013
Pridružen/a: 26 feb 2015, 18:12
Lokacija: San Salvador
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la Iraola » 24 apr 2017, 23:00

GEC je napisao/la:
Anamneko je napisao/la::) biti ce trica za vas u lukavcu isto kao i jesenas u gracanici.Prodane duse brkate.
:guz: :guz: :guz: POŠTENJAČINE puno sreće iduće sezone u Malešićima,Seoni,Mionici,Miričini,Dubokom Potoku,Tojišićima,Mahali :urnebes: :urnebes: "NEKE STVARI SE NEMOGU KUPITI NOVCEM" Derbi sa Svatovcem i Prokosovićima "NEPROCJENJIVO" :salut: :salut: :salut:
Jedina stvar po kojoj je ova liga bolja od lige ispod je malo bolje suđenje i to je to.
Niko kao Radnički Soda!!!!!!

amadeus21
Postovi: 1203
Pridružen/a: 07 avg 2008, 11:26
Lokacija: Tu je negdje..
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la amadeus21 » 25 apr 2017, 13:12

paulus je napisao/la:ja cu ponovit ,jasno jr po bodovima da niko nema para da kupuje osim sisoja, Da Bosna ima te pare sad bi bjezala 10 bodova svima ko sto se dogadjako svake sezone kad neko bas kupuje onda kupuje sve a ne jednu tekmu. Ko sisoja sto je neporaten od pocetka sezone do danas kad su klubovi digli frku. Sa onim ekipom sto sam gledo danas koju je Velez satro ko kantonalce, e to je kupovanje
Obzirom da poznajem gotovo sve u klubu, odgovorit cu ti.. Bosna, tj Buco ima pare da kupi sve sto se moze kupiti..ali on to nece..u Gradaccu mu je zvijezda nudila bodove za pare, takodje je na istoj utakmici Kazlagic nudio da sudi u nasu korist za pare, Buco nije htio ni da cuje za to.. igraci su bojkotovali trenera Dedica i utakmica je zavrsila tako kako je zavrsila..hocu da kazem da Bosna, al najozbiljnije nije kupila ni prodala nijednu utakmicu, Buco je opasan zaljubljenik u fudbal i nece ni da pomišlja na neke prljave radnje..to vam garantujem.. pozdrav
AMUNT VALENCIA!
1Domenech 2Correia 3Lato 4Mangala 5Paulista 6Ferro 7Guedes 8Soler 9Gameiro 10Oliva 11Cutrone 12Diakhaby 13Cillessen 14Gaya 15Guillamon 16Blanco 17Cheryshev 18Wass 19Racic 20Lee 21Vallejo 22Maxi 23Jason 25Rivero 30Musah

Anamneko
Postovi: 281
Pridružen/a: 14 dec 2016, 22:29
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la Anamneko » 25 apr 2017, 14:37

:tokralju: :tralala: :tralala: :bow: :bow: :bow: Ako bog da zajedno idemo u tu ligu.
Samo Sioux 1989

hrubesch
Postovi: 81
Pridružen/a: 22 apr 2016, 16:33
Kontakt:

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la hrubesch » 25 apr 2017, 15:47

Ne vidim razloga da se prepucavamo sa komsijama iz Gracanice i to na njihovoj temi.Gec me iznenadio pomalo provokativnim komentarom. Mi smo tu gdje jesmo, iz ove koze ne mozemo.Brastvo ni u snu nece doci u situaciju da bude ugroženo, ne da nece, vec ne moze.A, nedaj boze da tako bude, ja bi bio prvi da im se daju (poklone) bodovi, jer nama na žalost vjerovatno predzadnje kolo nece vise trebati.Dok se ne budemo držali jedni uz druge i necemo nista napraviti. Umjesto da krojimo ko ce biti prvi, ko ce ispasti, mi se koljemo međusobno. Svaka nam cast.PS.Igrati protiv Malesica, Priluka, sada i Prokosovica, Svatovca i Miricine nije sramota, a vjeruj mi Gec da i te utakmice nekad imaju puno vise cara i ljepote neho npr. protiv Gorazda, Capljine, Seme i jos nekih.Pozzz.za prijatelje iz Gracanice.Gledo sam vas jos u kvalifikacijama za Republicku ligu i navijo tada za vas, sto mi je bilo normalno, a ne za neke iz Bos.Krajine, ako se dobro sjecam.

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: NK Bratstvo Gračanica

Post Postao/la 7aprildomemoj » 25 apr 2017, 16:32

hrubesch je napisao/la:Ne vidim razloga da se prepucavamo sa komsijama iz Gracanice i to na njihovoj temi.Gec me iznenadio pomalo provokativnim komentarom. Mi smo tu gdje jesmo, iz ove koze ne mozemo.Brastvo ni u snu nece doci u situaciju da bude ugroženo, ne da nece, vec ne moze.A, nedaj boze da tako bude, ja bi bio prvi da im se daju (poklone) bodovi, jer nama na žalost vjerovatno predzadnje kolo nece vise trebati.Dok se ne budemo držali jedni uz druge i necemo nista napraviti. Umjesto da krojimo ko ce biti prvi, ko ce ispasti, mi se koljemo međusobno. Svaka nam cast.PS.Igrati protiv Malesica, Priluka, sada i Prokosovica, Svatovca i Miricine nije sramota, a vjeruj mi Gec da i te utakmice nekad imaju puno vise cara i ljepote neho npr. protiv Gorazda, Capljine, Seme i jos nekih.Pozzz.za prijatelje iz Gracanice.Gledo sam vas jos u kvalifikacijama za Republicku ligu i navijo tada za vas, sto mi je bilo normalno, a ne za neke iz Bos.Krajine, ako se dobro sjecam.
Svaka čast, apsolutno imam isto mišljenje. Da smo svi složni sa Tk svake sezone gotovo bi mogli poslati jedan klub u Pl a ostale čuvati da ne ispadnu. Al jbg kod nas parola nek komšiji crkne krava. Meni je iskreno žao ako Radnički ispadne. Fin gradski klub sa ekstra navijačkom skupinom. Skoro svako naše gostovanje u soda gradu sam propratio
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 16 gostiju.