Olimpik Sarajevo

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 02 okt 2017, 23:33

starina je napisao/la: Ti imas neki problem sam sa sobom ocigledano, **** u skokovima...
Ove gore zvijezdice su se tek onako pojavile. :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la MVN1994 » 04 okt 2017, 20:55

Mancini je napisao/la:
starina je napisao/la: Ti imas neki problem sam sa sobom ocigledano, **** u skokovima...
Ove gore zvijezdice su se tek onako pojavile. :?
Jel vas strah zahuktale lokomotive Denisa Sadikovića :?: :P
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la bhsport » 05 okt 2017, 12:14

Kada se vratio klubu naziv Olimpik i zbog cega?
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
ASD
Postovi: 26223
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la ASD » 05 okt 2017, 13:10

bhsport je napisao/la:Kada se vratio klubu naziv Olimpik i zbog cega?
Kad je Gracic otisao iz kluba, i zbog toga.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 05 okt 2017, 14:54

Prvi naziv kluba. ;)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 05 okt 2017, 15:25

MVN1994 je napisao/la:Jel vas strah zahuktale lokomotive Denisa Sadikovića :?: :P
Ko se boji u fudbalu ne treba ga ni igrati. :D
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
bhsport
Postovi: 11282
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la bhsport » 05 okt 2017, 15:32

Mancini je napisao/la:Prvi naziv kluba. ;)
Znam da je prvi naziv, znam i zbog cega se klub zove tako, ali to je sve odbacio iz nekog razloga i nazvao se Olimpic, nisam upratio kada se vratio korjenima i zbog cega, ali svakako sa moje strane veliki aplauz za vracanje imena Olimpik. :salut:
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
SejoKejdura
Postovi: 47
Pridružen/a: 29 jul 2017, 19:15
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la SejoKejdura » 05 okt 2017, 17:18

Kakva se prica veze za Olimpik, historija imena itd...za nas koji nismo upuceni u te stvari. Ako ima neko, bilo bi lijepo da malo nas upozna, ako nije frka?
TŽV !!!

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 05 okt 2017, 22:49

SejoKejdura je napisao/la:Kakva se prica veze za Olimpik, historija imena itd...za nas koji nismo upuceni u te stvari. Ako ima neko, bilo bi lijepo da malo nas upozna, ako nije frka?
Ima tu mnogo nabrajati. Steta sto nemamo i dalje ono nase "odjeljenje" koje smo imali u PL-u, tu sam bas bio zapisivao sva imena. Bojim se da nebi koga zaboravio spomenuti. Neka drugi popunjavaju ako sta zaboravim.

Klub su osnovali Ramiz Krilašević, Šefkija, Edhem Okerić, Mustafa Ruvić, Suad Osmanagić i Sakib Trtić u Oktobru 1993. Oni su bili entuzijasti fudbala i Sarajevske olimpijade 80-tih, odatle je i uzet nadimak "Vukovi" na osnovu maskote Vucka. Prvi grb je bio krug sa bakljom, zelena i zuta boja.
Prvi trener je bio Slobodan Rajevic, prva ekipa Kolar, Demirović, Subašić, Sužnjević, Ahmetagić, Muhović, Toromanović, Memišević, Tozo, Ćurt, Babić, Dogan, Salman, Smajović(da, imena sam dobio sa wikipedije :mrgreen: ne znam napamet). Nisam bas 100% upoznat detaljnije pocetkom, pa se nadam da ce neko drugi moci dodati o ovome jos.
Meni je hem osnov, "datum rodjenja", hem rani uspjeh i inat, boje sve mi simboliziralo ono sto je nase pa sam ja tako shvatio "pricu kluba" kad sam poceo navijati za Olimpik. Taj inat je dugo vremena nastavio, nije samo da se prezivio rat, niti da smo samo bljesnuli na pocetku, nego i kad su kokuzna vremena bila, borilo se do zadnjeg da bi se prezivilo, kad se uslo u PL borilo se svim silama da se udje u Evropu iako je konkurencija teska bila. To je nesta nase svojstveno, Bosansko da prezivis i uspijes iako su svi protiv tebe, jednostavno povezujem Olimpik sa duhom Bosne i Hercegovine. I kad opstina nije dala dogovor oko stadiona, i kad nam je prijetilo ispadanje, k'o npr. prije par godina kad smo profurali seriju dobrih utakmica pa izborili opstanak, i u proslosti prije vise od desetak godina se cesto desavalo da tamam iznad crte osvanemo. :D Tada nije bilo nekih ozbiljnih para, ali uvijek se otklonila opasnosti borbom. Poznatiji, popularniji klubovi kao Zeljo, Sarajevo, Sloboda, Velez, Celik, Borac i drugi uvijek imaju koga da se brine o njima, kako stare poznate licnosti, navijace obicne, politicare koji navijaju za njih, fudbaleri trenutni koji su uspjeli pa salju pomoc - uglavnom imaju sa svih strana neko da im pomaze pa nisu nikad se morali boriti za svoj zivot i za svoj hljeb.

Klub je ucestvovao u prvoj osnovanoj ligi u BIH tokom rata 94/95, igrali su u Tuzlanskoj grupi sa Slobodom, Travnikom, Turbinom, Gradinom i Natronom, ekipa je zavrsila treca u grupi. I naredne sezone se ucestvovalo u nasoj ligi, tu smo nazalost ispali kao predzanji, ali se klub tokom godina vracao u ligu i ispadao pa opet vratio itd., kad se liga Herceg-Bosne spojila sa nasom ligom onda se zamalo izbjeglo ispadanje posto su tada mnogi ispadali da bi se lige ujedinile. Klub se dobro drzao dok nije zadnje ujedinjenje sa ligom RS-a se desilo, onda smo opet ispali, i onda su problemi poceli(sezona 2001/02 je bila zadnja prije nego sto se to desilo). Klub je tonuo, finansijska situacija je bila teska, nagomilali se veliki dugovi, igralo se u kantonalnim ligama, i jedino sto je stojalo medju kluba i gasenja su bili ljudi koji su osnivali klub i nisu dali da se ugasi, odvajali od svog vremena, svojih sredstava da bi se nastavilo to sto se do tada ostvarilo. Tada su Faik Kolar, Asim Saracevic i Samir Jahic vodili ekipu, Sakic Trtic i Hamdo Spahic su bili uz klub i bili jedni od tih koji su ga cuvali odnosno pomagali. Damir Hadzic koji je bio gradonacelnik Novog Grada ako se dobro sjecam, koji je takodjer bio direktor kluba u tom periodu je nakon 4 godina zamolio Nijaza Gracica da pomogne klubu, i tada u 2006 pocinje novi uspon, dovelo se nekoliko iskusnih igraca, nabavila se oprema, ekipa je pocela zabiljeziti odlicne rezultate ali je to pocelo malo kasno pa nije ekipa stigla do prvog mjesta odmah, nego tek nakon naredne sezone(2007/08) se ulazi u 1.FBiH, i onda se u 2008/09 osvaja 1.FBiH i 2009/10 se igra ponovo u Premijer Ligi. I onda iz godine u godini se biljezi dobre rezultate, uvijek na par bodova od cetvrtog mjesta, uvijek blizu Evrope ali nikako do cilja, stalno 5-a/6-a pozicija. Klub je u to vrijeme dobro poslovao, imali smo mnogo problema sa opstinom i moralo se seliti od stadiona do stadiona da bi se imalo gdje igrati.

I onda se jedne godine desi konacno, prvi i jedini nacionalni trofej dolazi u obliku pobjede u kupu 2014/15 pod palicom Mirze koji nas i sada vodi. Pored toga je klub osvojio mnogih manjih turnira, memorijalnih turnira, bajramski turnir, takvih stvari, ako je to kome zanimljivo ko cita ovo.
Onda su slijedile te prve dvije utakmice u Evropi protiv Spartaka iz Trnaev(Slovacka) u kojoj je klub jako dobro stojao, i u ranoj fazi duela dugim sprintom i jednim fintom nas Dalibor Pandza dovodi u vodstvo na Kosevu. Slovaci su izjednacili cudesnim volejem sa 30-40 metara od strane Emira Halilovica koji je nesudjeni igrac Olimpika, upravo se pregovaralo s njim u toku tog ljeta nebi li dosao kao pojacanje, pa ga Spartak doveo sebi, i slucajno se sastali u takmicenju. U revansu je bilo dosta naguravanja i zutih kartona, Pandza je imao dvije odlicne sanse pred sami, sami kraj utakmice ali nece lopta u gol jednostavno. Spartak je poslije toga igrao protiv Linfielda iz Sjeverne Irske za lahak prolaz i onda izgubio od PAOK-a iz Grcke, da onaj volej nije usao, bili bi 400 000 € bogatiji te godine.
Ipak, tako je Olimpik ostao(po podacima sto imam na raspolaganju) jedini Bosanskohercegovacki klub koji je neporazen u Evropi, pa se mozemo barem time tjesiti. Mislim bilo je 1-1 na Kosevu i 0-0 u Slovackoj.

Drzimo bar jedan rekord u BIH fudbalu, 27 Maja 2001 smo pobjedili Dzerzeleza 10-0 kod kuce, i to je najveca pobjeda u toj ligi tada. Ne znam dali se racuna i za danasnju Premijer Ligu, ne znam dali nas je neko prestigao u tome.

Poznatiji igraci koji poticu iz Olimpika su npr. Sead Bucan, Tarik Ceric, Almedin Hota, sad su aktuelni Haris Duljevic, Nedim Hadzic, i Amer Gojak posto je on kao djete igrao u Novom Gradu prije nego sto se prikljucio Zeljinim omladincima, a upravo u tom vremenu je bila jedna saradnja ako se dobro sjecam, medju FK Novi Grad i Olimpika da se oni pripoje kao pioniri, kadeti sta vec, i mnogi su nastavili odatle u juniorima Olimpika. A i da to nije slucaj, prvi profesionalni ugovor je potpisao sa nama kasnije, kod nas se afirmisao, i nastavio u Dinamu iz Zagreba.
Klub je afirmisao jos vise igraca, padnu mi na pamet Zajko Zeba, Munever Rizvic, Muhamed Subasic, Aleksandar Simcevic, Nenad Kiso, Milos Vidovic, Haris Harba, Asim Zec, Rijad Kobiljar, Nemanja Andjusic, Sanjin Lelic, Haris Hajradinovic.
Upravo ta generacija u kojoj je Nedim Hadzic igrao, pobjedili su protiv Arsenala 1-0 u jednom malonogometnom turniru u Njemackoj dok su bili kadeti Olimpika, cini mi se decembra 2013-14. Sad ih mnogo igraju za akademiju FK Sarajevo, Amir Ragipovic, Imad Rondic, Mufid Salcinovic, Ahmed Buljubasic je igrao tu. Haman svake godine im se prikljuci jos tri nasih kadeta ili juniora.

Prije par godina su se pojedinci rugali nama da "skupljamo otpad Zelje i Sarajeva", a vec godinama na Sarajevskom derbiju igraju bisvi nasi igraci i na jednoj i na drugoj strani; Hebibovic, Stanic, Duljevic, N.Hadzic, Ivetic, Andjusic, Lelic, Bogicevic, Zeba, Zec, Rahmanovic, Fejzic, Kokot, Harba.

Sto se tice legendarnim igracima koji mi padnu na pamet, mislim da trebam spomenuti sve ove igrace koji su bili medju prvima u historiji kluba, i kasnije Veldina Muharemovica, Bojana Regoju, Dalibora Pandzu, Dinu Hamzica koji je odbranio onaj penal Landeki na Kosevu, Faik Kolar koji je i kao igrac i kao trener mnogo dao klubu i spasio nas od ispadanja dvaput cini mi se, i to cudesnim serijama pobjeda protiv Sirokog Brijega, Sarajeva, umalo protiv Slobode koja je te godine visokim pobjedama porazila komsije, itd.
Onda Milos Vidovic je stvarno dao 110% svake utakmice, mislim da je Dejan Bandovic na dobrom putu takodjer, ne samo sto brani fantasticno i lojalan je klubu, nego i nakon ove sezone ce imati 98 nastupa za klub racunajuci jos 21 kola u ligi, a kup bi mogao dodati da se predje taj 100 nastup.

Ima jos mnogih igraca koji nisu imali 100 nastupa niti su nasi juniori niti su odlucili kljucne utakmice ali kojih respektujem posto mi je izgledalo da su se stvarno borili za klub, a to su Admir Rascic, Emir Hadzic, Zoran Kokot, Stefan Pereira, kojih sve jos ima zaboravljam, ako nadjem onu listu postavit cu ovdje.

A mnogih poznatih igraca su igrali za Olimpik osim pomenutih Omer Joldic, Darko Spalevic, Sulejman Smajic, Muamer Svraka, Velibor Djuric, Vedran Jese, Ognjen Djelmic, Benjamin Colic, Srdjan Stanic, Milos Jokic, Darko Glisic, Filip Arezina, i jos mnogih.

Treneri koji su ubiljezeni zlatnim slovima; Faik Kolar, Mirza Varesanovic, Slobodan Rajevic, Nedim Jusufbegovic. Razloge za Faju i Mirzu sam vec naveo, Rajevic je bio prvi trener, a Nedim je klub vodio mnogo puta, afirmisao se kod nas kao trener, stekao A licencu u Rimu dok je bio trener Olimpika(tu je sreo Miralema Pjanica, toga se sjecam), sjecam se mnogih kvalitetnih i uzbudjujucih utakmica gdje je upravo on vodio ekipu, covjek je vatreno vodio ekipu kako se sjecam, dobra sjecanja je ostavio iza sebe. :mrgreen:
Vrijedi i spomenuti Husrefa Musemica koji je dobar trener, nije nas dugo vodio, ali respektujem ga i usli smo u PL s njim cini mi se ili je Fajo vodio ekipu u 1.FBiH pa onda Husref preuzeo, ne sjecam se tacno. Husref je vec najpoznatiji po drugim stvarima, ovo mu nije najveci uspjeh a i nije nas pa nije na listi.

U Premijer Ligi trenutno od igraca koji su nasa djeca su Irfan Hadzic, Nedim Mekic i Alem Merajic u Radniku, Almir Aganspahic u Mladosti(Nedim Hadzic u FKS, ali to sam vec spomenuo pa da ne ponavljam).
U ovoj ligi vidim da ima nekoliko nase djece koji su standardni u respektabilnim ekipama, prije svega Armin Mahovic koji je trenutno standardan kod nas i kojeg konstantno hvalim i cudi me sto ga nije veci klub odveo vec, strasan igrac, i onda Mustafa Mujezinovic u Velezu, Almir Cubara u Bosni, vidim i Muris Filan u Iskri, Edo Vehabovic u Bratstvu, Armin Sarvan u Rudaru, Vernes Islamagic u Igmanu, Eldin Ducic u Capljini, Emrah Omerdic u Jedinstvu.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 07 okt 2017, 15:15

ASD je napisao/la:
bhsport je napisao/la:Kada se vratio klubu naziv Olimpik i zbog cega?
Kad je Gracic otisao iz kluba, i zbog toga.
Pola godine nakon odlaska Gracića. Ali službeno tada nije promijenjen naziv kluba jer se nije mogao promijeniti isti nakon polusezone.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 08 okt 2017, 14:44

FK Olimpik: Bandović, Milović, Čvoro, Pršeš, Osmanović, Mahović, Oglečevac, Šćepanović, Zeba, Kovač, Bevab.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 08 okt 2017, 15:13

EVO GAAAAA, BRAVOOOO!!!!
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 08 okt 2017, 17:24

Ko gubi ima pravo da se ljuti.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la atomac123 » 08 okt 2017, 17:31

Izgubili smo i od Rudara, Sloge, sa Zvijezdom X, svi redom ispraceni aplauzom. Ovo sto ste vi danas uradili sa sudijama je naopisivo.
TŽV!

lupus
Postovi: 630
Pridružen/a: 27 feb 2014, 22:58
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la lupus » 08 okt 2017, 17:40

Moje ti suze ne mogu pomoci.Bravo za ekipu idemo dalje.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 08 okt 2017, 17:40

Bravo za ekipu i stručni štab. ;) A prije utakmice pretpostavljao sam kakvi će biti komentari. I pogodio!
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la atomac123 » 08 okt 2017, 18:12

Bezveze brisete postove, niste bili na tekmi. Sacekajte snimak da vidite sta ste nam uradili.
TŽV!

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 08 okt 2017, 18:37

Briše ti moderator postove jer im nije mjesto ovdje.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 09 okt 2017, 14:47

Niko da spomenene odličan gol Šćepanovića iz slobodnog udarca. ;)
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 09 okt 2017, 14:53

Sta reci osim sjajno :D
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Zaključano

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.