Olimpik Sarajevo

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 29 dec 2017, 20:07

atomac123 je napisao/la:I bas nama, u borbu za opstanak. Izgleda da su i moji obavili dobar posao ovaj prelazni rok.
Da, definitivno dobar posao sto se tice Oglecevca, on je mogao u Premijer Ligi igrati po mome misljenju.

A sto se tice transfera/poslova svih klubova dosada u ovoj ligi, mislim da svi cine istu gresku; otpustaju standardne, dobre igrace(eto vas je napustio Krsic, a Slogu Hamzabegovic, Todorovic, Ibrahimovic, nas Mahovic, Prses, sad Oglecevac i Bevab prije njega) a zauzvrat dovedu se opet dobre igrace. Nikako da neko kombinuje sve; uzmi najbolje od prije i najbolje od buduceg, i napravis 2x jacu ekipu, svi nesta prevrcu. To je taj neki etos u BIH da svakog roka svaka ekipa mora prevrnuti cijelu ekipu, a mozda je to i jedina solucija, igraci se sigurno zasite klubova. Ne znam. :hmmmmm:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Unknown2
Postovi: 9108
Pridružen/a: 02 mar 2015, 22:19
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Unknown2 » 29 dec 2017, 22:18

Mirza Varesanovic ima novi klub. otisao u FK Decic Tuzi

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 30 dec 2017, 11:07

Ozbiljno? Sto bi kod njih, ekipa sa dna crnogorske tabele.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

vorkapa
Postovi: 133
Pridružen/a: 11 dec 2017, 22:37
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la vorkapa » 30 dec 2017, 14:55

miky_hz je napisao/la:Dogovorio vam je SD novo pojacanje.Dolazi vam spic Mahir Karic iz Borca,navodno je placeno i neko obestecenje za njega .
Pasa pa nije bolan vratio Gojaka iz Dinama,vec Karica. :kafa:

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Schlager » 06 jan 2018, 10:36

jesu li icemu ova dvojica sto su dosla u borac,mahir karic i mahovic?

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la ASD » 06 jan 2018, 12:16

Schlager je napisao/la:jesu li icemu ova dvojica sto su dosla u borac,mahir karic i mahovic?
Mahovic je za federalne lige masina, strasan igrac, dobar dribler, odlicna kontrola, brzina, pas, centarsut, sve ima.
kad bi pola prenio u Borac to bi bilo odlicno.
Problem je sto je za Premijer lige nedokazan igrac, nije dobijao priliku u PL-u.

Karic mi vise djeluje kao igrac koji je solidan za prosjecne PL ekipe.
Razumije igru, dobar je tehnicar, ali nekako mi ne djeluje kao igrac za vrha tabele.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Schlager » 06 jan 2018, 12:52

hvala na odgovoru...

nije ni borac mnogo iznad nivoa federalne lige i uopste ne bih paru stavio da bi u kupu izbacio olimpica,zvijezdu,veleza,slogu :cool:

volio bih da se radi o mladim momcima,zeljnim dokazivanja u klubu koji bar ima ime...da im to bude odskocna daska u karijeri,da dobro prodju i oni i klub....na vrh mi je glave vise ovih nezainteresovanih i poluzainteresovanih pred kraj karijere,ili mladih koji imaju obe lijeve....ne znas sta je gore :(

vlakanje
Interni moderator
Postovi: 2838
Pridružen/a: 13 jan 2010, 15:32
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la vlakanje » 06 jan 2018, 15:43

ajd da ovako postavimo pitanje, da li ste igracki na dobitk ili gubitku dolaskom karica i odlaskom mahovica? znam da nisu ista pozicija, ali po vaznosti za ekipu, koga biste radije imali u ekipi od ova 2 igraca?

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la ASD » 06 jan 2018, 18:39



Pogledajte drugi i treci gol, ovo je bilo skoro u kupu protiv solidnog protivnika.

Nisam navijac Olimpika ali mogu reci svoje misljenje, a to je samo da ste postavili tesko pitanje jer je i Mahir Karic odlican igrac.
Cuda je cinio u Celiku i je je pruzao dobre partije i u Olimpiku i GOSK-u.
Imao je nekih svojih losih epizoda.

Mahir je atipican igrac, vjerovatno jedan od najboljih igraca u igri ledjima svih vremena u BiH, strasno je jak, uz to je i brz. Losa strana sto nije neki strijelac, mislim da nije nikad isao preko 10 golova, solidan je asistent ali vecina njegovog ucinka se ne moze izmjeriti statistikom.
U Borcu ga se guralo na krilo sto je notorna glupost zbog toga sto kad se zagradi ga ne mogu dvojica ponaknuti.

Mahovic je bio najbolji igrac Olimpika i vjerovatno ga se ne noze nadomjestiti jednim igracem.
Glavna karakteristika mu je dribling i sto konstantno napada sa strane (za to mu je potrebno dosta lopti), ulazi i u sredinu i ide na centarsut.
Onaj tip igrac sto negdje ubija, a negdje nikako ne igra jer gura svoje, a ne trenerovo. :D

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 06 jan 2018, 18:46

Armin da je malo precizniji, sad bi imao 4-5 golova u ligi. Ne mogu da se nacudim da vise nije u klubu, ali igrac tog kalibra i treba ici dalje logicno. Nadam se da ce mu krenuti karijera k'o sto je Mesanovicu nedavno u istim godinama, zasluzio je uspjeh, i posebno mi je drago sto je nase dijete.
Mahir odigra jednu odlicnu utakmicu od 15 utakmica, a ostalih 14 nista, sto me je cudilo posto ima potencijal i tu i tamo mu izgleda k'o da ce mu krenuti, i onda ne nastavi dobrim igrama. Ali simpatican je, mislim doprinese dobroj atmosferi ekipi, da pomenem nesta dobro o njemu, jer zaista mu ne zelim zlo. Nadam se da ce mu procvjetati karijera u Borcu ili narednim klubovima inace.

A ovaj Mahir Karic koji se nama sad pridruzio, mislim da je bas onaj tip spica ciji stil igre mi se svidja. :thumbup:
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Schlager » 06 jan 2018, 21:23

Mahir je atipican igrac, vjerovatno jedan od najboljih igraca u igri ledjima svih vremena u BiH, strasno je jak, uz to je i brz.
ovo za brzinu,navijaci sarajeva se ne bi slozili s tobom :D

igrao je stariji mahir karic i u sarajevu,i smatraju ga za jednog od najsporijih napadaca u istoriji kluba :D

i dan danas se sjecam koliko su bili ljuti na onog svog stopera novakovica da "mu je jedan mahir karic uspio pobjeci jesenas i izjednaciti na 1-1"...jos mu nisu oprostili to i gubitak ta dva boda :cool:
kod nas je ostavio dobar utisak,mozda i najbolji od svih igraca ove jeseni,iako je samo 2 gola dao..svojim odnosom prema klubu,gradu,ponasanjem,borbom......zao mi je sto je otisao

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 06 jan 2018, 22:26

Vidim svašta se napisalo. Mahovića je možda neko savjetovao da ode u neki premijeligaški klub. Pošto je imao ugovor sa klubom mislim da ga klub nije trebao raskinuti sa istim. A Mahir Karić je ljetos otišao u slabiji klub od Olimpika. Vjerovatno nije želio da igra federalnu ligu. I dobro je što mu je istekao ugovor.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

vorkapa
Postovi: 133
Pridružen/a: 11 dec 2017, 22:37
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la vorkapa » 08 jan 2018, 15:57

Mancini je napisao/la:Vidim svašta se napisalo. Mahovića je možda neko savjetovao da ode u neki premijeligaški klub. Pošto je imao ugovor sa klubom mislim da ga klub nije trebao raskinuti sa istim. A Mahir Karić je ljetos otišao u slabiji klub od Olimpika. Vjerovatno nije želio da igra federalnu ligu. I dobro je što mu je istekao ugovor.
Zasto se neko nije zapitao,dali je postojao ili nije postojao sukob izmedju Mahovica I velicanstvenog sp.direktora :kafa:

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 08 jan 2018, 17:26

vorkapa je napisao/la:
Mancini je napisao/la:Vidim svašta se napisalo. Mahovića je možda neko savjetovao da ode u neki premijeligaški klub. Pošto je imao ugovor sa klubom mislim da ga klub nije trebao raskinuti sa istim. A Mahir Karić je ljetos otišao u slabiji klub od Olimpika. Vjerovatno nije želio da igra federalnu ligu. I dobro je što mu je istekao ugovor.
Zasto se neko nije zapitao,dali je postojao ili nije postojao sukob izmedju Mahovica I velicanstvenog sp.direktora :kafa:
Ne znam za taj sukob, ali bez obzira nisu ga trebali pustiti da ide iz kluba. A sportski direktor je trebao otići iz kluba čim je Mirza Varešanović otišao iz istog. Znaš za sukob, a da li znaš za opijanje u jednoj od kafana u prethodnom periodu, i ko se opijao u istoj?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
ASD
Postovi: 26220
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la ASD » 08 jan 2018, 17:34

Jusufi se vratio u Zeljeznicar.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 08 jan 2018, 18:46

ASD je napisao/la:Jusufi se vratio u Zeljeznicar.
Ja ne znam da je prije nekada bio u Želji pa je došao u Olimpik. :? A vidim da je i Čubara prešao u Želju. Neki mladi igrači misle da mogu igrati u Premijer ligi BiH u jačim klubovima. Ali izgleda je najvažninje za njih da se fotografišu u dresovima Želje i Sarajeva, a hoće li igrati nije toliko bitno. :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 08 jan 2018, 18:55

Ja bas htjeo da kazem; Vidim da je i Cubara je otisao u Zelji. :P Ne znam kad sam zadnji put vidio da Zeljo dovede dva igraca iz nizeg ranga. Malo off-topic ali Visocanima bi to bilo lose, jos ako ih Cana napusti(a Sadikovic, Hodzic su suspendovani, Mujic dugorocno povrijedjen, Hrelja otisao, Dizdarevic se pricalo mozda ode) onda mislim da je to potpuno druga ekipa.
A sto se tice pjana; ako je neko otisao zbog toga onda i nije gubitak, nije fer ni prema saigracima da se neki drogiraju. U drugim klubovima je normalno tjerati igrace koji se ne drze sportskog zivota, Kokot iz Zvijezde npr., Svraka iz Zelje(onaj manji skandal kad je rekao na presici da voli da pusi i da pije), Travancic iz Sarajeva ako se dobro sjecam, a mi smo ozbiljan klub i ne moze bas svako kod nas igrati. Nije kraj svijeta ako nas talentovani fudbaleri napuste, moze se bilo kome naci zamjena. Ako hoce neko u privatnom zivotu na svom vremenu to raditi, nije nas problem, ali karantina i treninzi se moraju respektovati.

EDIT:
Sedmero nasih bivsih igraca su na pripremama Zelje. Skoro 25% igraca tamo. A manijaci upravo govorili da su tih 25% "smece". :lol:
Zadnja izmjena: Mokroguz, dana/u 08 jan 2018, 19:03, ukupno mijenjano 1 put.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 08 jan 2018, 19:00

Ja mislim da je Čubara odigrao samo jednu utakmicu za Olimpik i to protiv Sarajeva u martu 2014. godine.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Avatar
Mokroguz
Postovi: 6224
Pridružen/a: 25 maj 2013, 13:52
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mokroguz » 08 jan 2018, 19:06

https://www.transfermarkt.com/almir-cub ... rein/11215
Pise tu da je i 12 minuta odigrao protiv Slavije. Bio je 16 kad je igrao protiv FKS-a, a 17 protiv Slavije.
S E M P E R - V I R I D I S
!!!! VU - VU - VUKOVI !!!!

2-249

💮🍀💮🍀💮🍀💮

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Olimpik Sarajevo

Post Postao/la Mancini » 08 jan 2018, 19:29

Mokroguz je napisao/la:https://www.transfermarkt.com/almir-cub ... rein/11215
Pise tu da je i 12 minuta odigrao protiv Slavije. Bio je 16 kad je igrao protiv FKS-a, a 17 protiv Slavije.
Vjerovatno je tako. Ali se ne sjećam tog njegovog ulaska protiv Slavije. Kada se znalo unaprijed da će Slavija pobijediti. Poslije te utakmice je smijenjen trener Faik Kolar.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Zaključano

Natrag na “Niže lige”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.