Stadioni Prve lige FBIH

Moderator/ica: GracanicaAA

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la badblueboylivno » 23 avg 2013, 22:07

TzBulevar87 je napisao/la:Danas u avazu dobar clanak o stadionima prve lige fbih.. uploadovacu sliku poslije :)
Mi još čekamo, posebno da vidimo ima li išta o livanjskom nogometnom hramu. :mrgreen:
Hayley <3

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2614
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la TzBulevar87 » 23 avg 2013, 22:15

Cim se dokopam laptopa ide slika, trenutno sam na mobu :P..
Sto se tice Troglava u clanku stoji da im je NFSBiH dao rok do 15. oktobra za rekonstrikciju stadiona, isto kao i NK Podgrmec.
075

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la badblueboylivno » 23 avg 2013, 22:23

Znam za taj rok, nadam se da će biti nešto ove godine - i lani je bio isti rok, a odigralo se sve do kraja bez ikakvog zahvata osim popravljanja stepenica za penjanje na tribinu i izgradnje kućice za snimatelje.
Hayley <3

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2614
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la TzBulevar87 » 24 avg 2013, 10:01

slika
EDIT: @badblueboylivno, eto slike sa zakašnjenjem od 2 dana :oops: , ali je obećano i ispunjeno :D
075

Avatar
JTS
Postovi: 4918
Pridružen/a: 11 mar 2012, 11:37
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la JTS » 24 avg 2013, 10:03

otkad su ove novine, kad nisu mogli naći sliku komplet izgrađene tribine :lol:
26 Maggio, che giornataccia, volevi alzarla, l'hai presa in faccia!

NON MOLLARE MAI

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2614
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la TzBulevar87 » 24 avg 2013, 10:05

JTS je napisao/la:otkad su ove novine, kad nisu mogli naći sliku komplet izgrađene tribine :lol:
Od prekjuče, 22.08., i meni je to izbilo oči odma :)
075

Benjo_AFC86
Moderator
Postovi: 3498
Pridružen/a: 11 okt 2010, 12:35
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la Benjo_AFC86 » 24 avg 2013, 10:12

Koju prvu sliku nađu oni je i ubace, mrsko im sve.. :D

nadam se da će Troglav ove sezone konačno dobiti stolice
OFK Gradina Srebrenik
Silver Town Boys

Avatar
JTS
Postovi: 4918
Pridružen/a: 11 mar 2012, 11:37
Lokacija: Država Tuzla
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la JTS » 24 avg 2013, 10:12

šabani hoće da nas ocrne namjerno, ono tipa, tribina nikad nije završena :mrgreen: mamicu im ebem :D
26 Maggio, che giornataccia, volevi alzarla, l'hai presa in faccia!

NON MOLLARE MAI

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la badblueboylivno » 24 avg 2013, 12:03

TzBulevar87 je napisao/la:EDIT: @badblueboylivno, eto slike sa zakašnjenjem od 2 dana :oops: , ali je obećano i ispunjeno :D
Bolje ikad nego nikad. :D


Slažem se s ovim da treba uvesti licenciranje i u ovu ligu... ako bacimo pogled preko granice, vidimo da se u Hrvatskoj licencira i treća liga, dok se kod nas dopušta sve i svašta.
Hayley <3

Avatar
NeRi_K
Postovi: 722
Pridružen/a: 26 jul 2010, 16:02
Lokacija: Bihać
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la NeRi_K » 24 avg 2013, 12:53

Sve je ovo nazalost prica iz supljeg u prazno, svake godine savez postavlja uslove pred klubove i na kraju im popusti, tako da se i dalje utakmice Prve lige FBiH igraju na neuslovnim stadionima.

Svaki iskreni ljubitelj domaceg nogometa treba da se zalaze za izbacivanje klubova iz lige koji nemaju uslove za odigravanje utakmica i prijem gostujucih navijaca, jer jedino tako mozemo popraviti infrastrukturu, jer ce klubovi biti prinuđeni da nađu novac za rekonstrukciju i dogradnju postojecih tribina.

Meni su i Troglav i Podgrmec dragi klubovi, posebno iz razloga sto je nama Biscanima lakse doci do Livna i Sanskog Mosta na gostovanje, ali ama bas nista prosle godine nisu uradili na pobosanju uslova. U Livnu se tribina raspada, bez problema se moze uzeti kamen i razbiti nekome glava (svojim sam ocima to vidio), u Sanskom Mostu kao da gledamo koridu na suhoj poljani. Da neko ne pomisli da imam nesto protiv Troglava i Podgrmeca ovo je samo primjer, a svi znamo da stanje nije bolje u jos dosta sredina.

Vitez je usao u Premier ligu zasluzeno i svaka im cast na tome, ali evo sta su postigli do sada, ama bas nista, puno price o modernom stadionu, a ja ne vidim jos uvijek bagere da nesto rade. Sta su dobili njihovi navijaci, nisu nista jer im klub mora igrati u Zenici.

Jednostavno svidjalo se to kome ili ne trebaju se postaviti visoko ljestvice kad je u pitanju infrastruktura, pa bome ko ispuni uslove neka igra Premier ligu i Prvu ligu FBiH, a ko ne neka frca tamo gdje pripada po infrastrukturi. Istina da nogomet igraju nogometasi ne tribine, ali red se mora uvesti, pa mozda neki shvate da se infrastruktura mora razvijati zajedno sa ekipom.
Službena web stranica NK "Jedinstvo" Bihać: www.****

Avatar
TzBulevar87
Postovi: 2614
Pridružen/a: 29 nov 2012, 23:50
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la TzBulevar87 » 01 sep 2013, 19:01

http://www.youtube.com/watch?v=rFz1FmdceA0
Prelijep snimak, snimljeno prije 2-3 dana..
075

Jedinstvo37
Postovi: 203
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:04
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige

Post Postao/la Jedinstvo37 » 01 sep 2013, 22:50

TzBulevar87 je napisao/la:http://www.youtube.com/watch?v=rFz1FmdceA0
Prelijep snimak, snimljeno prije 2-3 dana..
Snimak je odličan, volio bih da ima za svaki stadion slično...

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la Probisvjet » 01 jun 2014, 19:13

Na ovom stadionu se igrala ova liga!
slika
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

anel81m
Postovi: 929
Pridružen/a: 16 okt 2009, 18:15
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la anel81m » 01 jun 2014, 19:37

Probisvjet je napisao/la:Na ovom stadionu se igrala ova liga!
slika
**** te prave stadione kakvi su se u Njemačkoj rušili prije 20 godina.Mislim kad već imaju uslove i odlučili su se za izgradnju kako to nisu malo ljepše smislili.

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la 7aprildomemoj » 01 jun 2014, 19:43

Meni se lično ne sviđaju stadioni sa atletskom stazom :) Ipak si udaljen kad sjediš iza gola a akcija pred suprotnim golom, jedino dvogled ili teleskop pomaže :lol:
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

Avatar
PatrickBateman
Postovi: 1360
Pridružen/a: 01 dec 2011, 14:53
Lokacija: Somewhere over the
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la PatrickBateman » 01 jun 2014, 19:45

Jbte u kakvoj mi zemlji zivimo kad se ponosimo stadionom sa dvije tribine :?

NkBratstvoGracanica
Postovi: 532
Pridružen/a: 19 sep 2012, 19:39
Lokacija: Gračanica
Kontakt:

Re: Odg: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la NkBratstvoGracanica » 02 jun 2014, 00:02

PatrickBateman je napisao/la:Jbte u kakvoj mi zemlji zivimo kad se ponosimo stadionom sa dvije tribine :?
Još ako ima krov. Perverzija...

Avatar
Coraco
Postovi: 2313
Pridružen/a: 16 mar 2013, 21:35
Lokacija: Živinice
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la Coraco » 02 jun 2014, 00:10

Ne valja kad se ne prave stadioni, ne valja kad se prave, ne valja kad se prave male tribine, ne valja kad se prave montažne, ne valja kad nema mjesta, ne valja kad stolice nisu poredane kao u Minhenu i Madridu, ne valja kad nisu domaće stolice iz Bekte, ne valja što ima staza, ne valja što nemamo atletiku razvijenu i tako dalje.

A ovaj što mu se ne sviđa izgled stadiona Tušanj, pogledaj jarugo idejni projekat. I kuća bez prozora i fasade ne izleda nešto prestižno, pa tako i ovaj nedovršeni stadion.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la Chinaglia » 02 jun 2014, 00:10

anel81m je napisao/la:**** te prave stadione kakvi su se u Njemačkoj rušili prije 20 godina.Mislim kad već imaju uslove i odlučili su se za izgradnju kako to nisu malo ljepše smislili.
polako majstore, kad bude para, biti će cijeli stadion izgrađen, a ovako bi trebao izgledati ;) kao što vidiš, ova sjeverna tribina je već izgrađena i identična je kao na maketi :D biti će to ako Bog da, finih 20.000, možda hiljada-dvije, više :D


slika

slika

hifans
Postovi: 747
Pridružen/a: 30 maj 2014, 21:03
Lokacija: Asunción
Kontakt:

Re: Stadioni Prve lige FBIH

Post Postao/la hifans » 23 jun 2014, 01:06

stadion branitelja, sportski centar rodoč

dio gdje su crvene stolice

slika

dio gdje su plave

slika

ove plave stavljene su u zadnjih par mjeseci, do tad je bilo samo oko 500 crvenih stolica

takodjer kada su stavljane ostale stolice da bi se njima popunila citava trbina stadion je ogradjen zidovima

slika

slika

valjda je u planu da se izgradu jos jedna tribina nasuprot ove, tako da bi to trebao biti dovoljan kapacitet za PL

osim ovog glavnog terena koji ima jednu od boljih trava u bih branitelj raspolaze sa 2 mala terena sa vjestackom travom i jednim pomocnim velikim sa prirodnom

Odgovori

Natrag na “Prva liga FBiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.