RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 15:08

kajl je napisao/la: svi pričate o nekim dobrim pojačanjima, pa de reci, koji bi to igrač bio pojačanje, da ga velež može platiti, a da ne ispadne kao hiroš, pehlić i inih? nego malom maceu dati priliku, pa je bolje ako je on ne iskoristi nego ako je pehlić ne iskoristi. a to da ne uzimaju oni i menadžeri lovu, gdje si to pokupio? misliš da je ovaj famozni sarajevski trojac od prošle sezone igrao za klikere, misliš da bandović brani bez pare i dinara?

ja govorim o svim pojačanjima, od nidala ferhatovića, elezovića, krivokapića, nikolića, bajića, pa do hiroša. uvijek se tako radilo, bilo je i dobrih pojačanja među svm ovim igračima sa strane, ali to je bila cijena da naša djeca propadaju u godinama kada se najviše trebaju razvijati. onda u 26oj godini ih vratiš i čekuješ nešto od njih.
Ako su menadžeri zaradili na njihovim transferima u Velež halal im svaka marka k'o što se kaže.
Ti kao da mi igramo Njemačku Bundesligu pominješ menadžere, kao da su im otkupljivali ugovore i takve stvari, golemo :lol:
Ako su ih platili, što nisu izašli u javnost s cifrom koja je za njih data, došli su ljudi kada im je istekao ugovor i samo dogovorili doplate, evo se ponavljam
Sigurno je da nisu džaba i da džaba ne igraju igrači u Veležu, al većini je Velež dužan ostao koji su otišli, zato su neki i otišli prije završetka ugovora u zamjenu za opraštanje duga
Ti k'o da živiš u nekoj zamišljenoj BiH
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 15:11

Pojedinci se prave navijači, a prate Velež u tekućoj sezoni Premijer lige u sportskim vijestima koje se tiču Premijer lige poslije Dnevnika na BHT-u u 19 : 25 h :geek:
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Rodeni
Postovi: 371
Pridružen/a: 09 avg 2010, 06:13
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Rodeni » 04 jul 2012, 15:16

Na kojoj poziciji igra taj igrac iz Travnika ???????? Zar nemamo takvih vec u timu na bacanje
Nadam se da ce se potpisati ugovor sa par juniora Zuhricem ....... i ako nisu spremni posuditi Lokosima

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 15:30

zizu1991 je napisao/la:
kajl je napisao/la: svi pričate o nekim dobrim pojačanjima, pa de reci, koji bi to igrač bio pojačanje, da ga velež može platiti, a da ne ispadne kao hiroš, pehlić i inih? nego malom maceu dati priliku, pa je bolje ako je on ne iskoristi nego ako je pehlić ne iskoristi. a to da ne uzimaju oni i menadžeri lovu, gdje si to pokupio? misliš da je ovaj famozni sarajevski trojac od prošle sezone igrao za klikere, misliš da bandović brani bez pare i dinara?

ja govorim o svim pojačanjima, od nidala ferhatovića, elezovića, krivokapića, nikolića, bajića, pa do hiroša. uvijek se tako radilo, bilo je i dobrih pojačanja među svm ovim igračima sa strane, ali to je bila cijena da naša djeca propadaju u godinama kada se najviše trebaju razvijati. onda u 26oj godini ih vratiš i čekuješ nešto od njih.
Ako su menadžeri zaradili na njihovim transferima u Velež halal im svaka marka k'o što se kaže.
Ti kao da mi igramo Njemačku Bundesligu pominješ menadžere, kao da su im otkupljivali ugovore i takve stvari, golemo :lol:
Ako su ih platili, što nisu izašli u javnost s cifrom koja je za njih data, došli su ljudi kada im je istekao ugovor i samo dogovorili doplate, evo se ponavljam
Sigurno je da nisu džaba i da džaba ne igraju igrači u Veležu, al većini je Velež dužan ostao koji su otišli, zato su neki i otišli prije završetka ugovora u zamjenu za opraštanje duga
Ti k'o da živiš u nekoj zamišljenoj BiH

fulio si skroz. fina kategorija doplate za treninge. jel se porezi i doprinosi plaćaju na to? menadžeri imaju ugovore sa pojedinim igračima i imaju pravo da predstavljaju i pregovaraju sa klubovima u ime igrača, misliš da to rade džaba? šta misliš pto se oteglo sa okićem ove sezone, pitaj husarića.
i lijepo što misliš da bi klub trebao izlaziti u javost sa ciframa. klu nema obavezu da to radi. ako su informacije javne, onda postoji procedura kako da se dođe do njih, pitaj novinare.
ne znam što me uopšte uvlačiš u ovu raspravu, poenta: i ako otane dužan klub, bolje je da ostane dužan domaćim igračima nego stranim, i ako ne ostane dužan, opet bolje domaćim, ako neko ne iskoristi pruženu priliku, bolje da to učini domaći, nego strani. a igrači sa strane su veći trošak od domaćih i treba dovoditi samo nekoga ako smo na toj poziciji stvarno deficitarni. odoh onda ja gledati šta ima u bndesligi, pošto kod nas nema menadžera...

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 15:43

Bilo je neki dan na tv - u koliko u prosjeku zarađuju nogometaši u Premijer ligi, a da je njima toliko dobro koliko ti kažeš i da to sve tako sjajno funkcionira ne bi se svakom od njih zametao trag u nekom klubu nakon godinu dana, i ne bi letali k'o muha bez glave od kluba do kluba
Dobar, dobar, idi gledaj Bundes ligu, stani pa nije još počela :shock: :D
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 16:01

pa ja, bundesliga ne postoji dok ne počne.
nisam ja nigdje napisao da uzimaju ogromnu lovu, nisam nigdje napisao da se plaća odšteta za igrače, vrati se gore pa pročitaj. ti si preokrenuo sve jer si očigledno imao nešto reći. nije bitno.

znači, "da je njima toliko dobro koliko ti kažeš", gdje sam rekao da im je dobro?

ajd dosta ovoga. reci ti šta želiš da kažeš. kako treba, šta treba, svoja mišljenja i sugestije itd... evo i ja sam, pa ćemo svi raspravljati o svemu. bezveze se vrtimo oko ove nebitne priče.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 16:09

Pa ako postoje menadžeri, tu su oni da izvuku što više novca za sebe i za svoga klijenta, sigurno im je dobro čim si mogu priuštiti menadžera taj zaključak se nameće sam od sebe
Svi iskazujete svoje želje i bježite od realnosti, dok jedni te isti ljudi vode Velež nema napretka, iz godine u godinu se mijenja " klupska politika "
Ne treba niti zamišljati da će Velež praviti kostur ekipe oko juniora Veleža
Ako se i desi ubaciti će par igrača u prvi tim da truhnu kao i svake godine
Poenta priče je da je bolje da igraju godinu dana negdje pa da se vrate, nego da sjede na klupi od danas do sutra s nestalnim trenerima, ne stalnom klupskom politikom, jer jednostavno uprava ne želi da rizikuje ispadanje u niži rang igrajući s golobradim mladićima
Zato sam i napisao da se iskazuju samo želje
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

ra1981
Postovi: 1332
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ra1981 » 04 jul 2012, 16:12

Pod provjerena pojačanja mislim na npr. Dalibora Pandžu,Jasmina Mešanovića,a ne da se oslanjamo na momka iz Višića(svaka njemu čast).Ipak je to druga liga federacije,amaterski fudbal u bukvalnom smislu.Ja se ne sjećam da je ijedan igrač koji je došao iz nižeg ranga uspio kod nas(Salihović,Spahić,Kozica :D itd.),a svi su navodno rešetali mreže u svojim klubovima.Volio bih da griješim,ali ako hoćemo dobre rezultate mislim da nam trebaju iznadprosječna pojačanja.

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 16:32

ne znam stvarno. evo ja tvrdim da dosta igrača ima menadžere. ako ti misliš da nemaju, ok. ne možeš tako izvlačiti zaključke. pročitaj malo šta se s okićem dešavalo u zadnje vrijeme, glupo mi je raspravljati ako si ubjeđen da nema menadžera.

http://sportsport.ba/bh_fudbal/bih-osma ... zera/70396" onclick="window.open(this.href);return false;

pošto inače u svemu pretjerujemo :) a da rade džaba, ne bi ih ovoliko bilo

što se drugog dijela posta tiče, da, naravno da su sve želje. uprava je do sada uvijek prije željela da dovede neke provjerene igrače zbog straha od ispadanja, kao što si i rekao. ja sada vidim pomak, mogu rezultati biti užasni, pa ćemo onda kritikovati, ali evo: mahinić, mehremić, zvonić, jazvin, hebibović, nuhić, jaganjac, mace, hajdarević, okić, kazazić, demić, ćemalović, knežević - sve relativno mladi igrači i uglavnom domaći ili iz okoline. plus malo iskustva sa kodrom, kajtazom, merzićem i bandovićem. ja vidim ovdje finu ideju uprave i stručnog štaba. mrkva je rekao da neće više biti pojačanja. uz ovo još 2-3 juniora. priznajem da izgleda kao prilično slaba ekipa, ali mislim da je ovo prvi put u zadnjoj deceniji da se ovoliko mladih igrača okupi i pokuša zadržati. ja vidim strašan potencijal u mahiniću, mehremiću, zvoniću, mislim da okić može opet dobro odigrati, knežević se odlično može iskoristiti i u napadu i u odbrani i borben je, demić može biti odličan plejmejker ako se uozbilji, nadam se da će se kazazić brzo oporaviti, dok ovaj novi dvojac (nuhić i jaganjac) nisam gledao, a ne vjerujem ništa dok ne vidim svojim očima :)
macea sam gledao, nije loš momak, samo treba još raditi ko konj, a čujem da to i radi :)

i da, moja želja jeste da velež napravi rezultat s ovim momcima (po meni je to među prvih 6), imaju moju podršku. ako se prospu, nisam bio u pravu, priznat ću, kritikovati ih i posut se pepelom :)

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 16:40

I moja je želja da se omladina gura naprijed, jer poznajem toliko momaka koji su u Veležu bili čitav život do prvog tima i onda dobili šut kartu
Šta će od svega toga biti ja ne znam, al ako ništa, volim ih vidjeti kako igraju, samo nek' igraju naši momci odavde, koji su radom, trudom i zalaganjem to i zaslužili
Možda jednostavno uprava više nema novca da daje za nove anonimuse, koji dobiju ime igrajući u Veležu, pa sada silom prilika, kanališu klupsku politiku koju mi priželjkujemo
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

travnicanin
Postovi: 349
Pridružen/a: 23 avg 2010, 18:03
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la travnicanin » 04 jul 2012, 16:47

Rodeni je napisao/la:Na kojoj poziciji igra taj igrac iz Travnika ???????? Zar nemamo takvih vec u timu na bacanje
Nadam se da ce se potpisati ugovor sa par juniora Zuhricem ....... i ako nisu spremni posuditi Lokosima
mc/amc centralni ofanzivni vezni

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 16:51

zizu1991 je napisao/la:I moja je želja da se omladina gura naprijed, jer poznajem toliko momaka koji su u Veležu bili čitav život do prvog tima i onda dobili šut kartu
Šta će od svega toga biti ja ne znam, al ako ništa, volim ih vidjeti kako igraju, samo nek' igraju naši momci odavde, koji su radom, trudom i zalaganjem to i zaslužili
Možda jednostavno uprava više nema novca da daje za nove anonimuse, koji dobiju ime igrajući u Veležu, pa sada silom prilika, kanališu klupsku politiku koju mi priželjkujemo

samo da potpišem post. konačno se oko nečega slažemo

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 18:26

kajl je napisao/la: konačno se oko nečega slažemo
Vidi se da si novi ovdje, forumi većinom služe za raspravu , kada bi se svi slagali, ne bi se imalo o čemu pisati, i forum bi izgubio svoju ulogu
Al eto, slažem se s time da je fino pročitati da neko dijeli tvoje mišljenje, pa taman ono bilo pogrešno, što ne važi za ovaj slučaj, naravno
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

stampy
Postovi: 382
Pridružen/a: 21 jan 2009, 11:40

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la stampy » 04 jul 2012, 18:32

.
Zadnja izmjena: stampy, dana/u 20 feb 2017, 12:11, ukupno mijenjano 1 put.

pokusni_kunic
Postovi: 117
Pridružen/a: 08 mar 2008, 11:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la pokusni_kunic » 04 jul 2012, 18:40

Prica o domacim igracima je stvarno super prica, ali je nazalost prevazidjena u modernom fudbalu. Ako zelis da se oslanjas na domacu skolu, onda budi spreman da si, kao mi sada, filijala Zelji, koji hladno dodje i odvede ko mu treba. Zasto? Jer najbolji zele da se bore za trofeje. A recite mi koji je zadnji klub koji je sa domacim snagama osvojio nesto? Nazalost, nema ga. Osvajaju oni koji pokupuju sve sto valja, odnosno vlastitu bazu nadograde kvalitetnim pojacanjima.
Da se razumijemo, ja to licno ne podrzavam i uvijek vise volim nase klince i ekipu iz mahale, ali onda se pomirimo da se nikada necemo boriti za nesto i da cemo biti vjecita filijala drugima. Jednostavno, svi lete za lovom i trofejima, a mi im ne nudimo ni jedno ni drugo.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 20:14

pokusni_kunic je napisao/la:Prica o domacim igracima je stvarno super prica, ali je nazalost prevazidjena u modernom fudbalu. Ako zelis da se oslanjas na domacu skolu, onda budi spreman da si, kao mi sada, filijala Zelji, koji hladno dodje i odvede ko mu treba. Zasto? Jer najbolji zele da se bore za trofeje. A recite mi koji je zadnji klub koji je sa domacim snagama osvojio nesto? Nazalost, nema ga. Osvajaju oni koji pokupuju sve sto valja, odnosno vlastitu bazu nadograde kvalitetnim pojacanjima.
Da se razumijemo, ja to licno ne podrzavam i uvijek vise volim nase klince i ekipu iz mahale, ali onda se pomirimo da se nikada necemo boriti za nesto i da cemo biti vjecita filijala drugima. Jednostavno, svi lete za lovom i trofejima, a mi im ne nudimo ni jedno ni drugo.
Ako shvataš trenutnu - hroničnu poslijeratnu priču Veleža, znaš da ovakvom postu ovdje nije mjesto
Svakako, da mi svi ovdje želimo najbolje našem klubu, al daleko smo mi od nekog stabilnog, organizacionog fudbalskog kluba, kada će se to promijeniti na bolje, to ne znam, al jedno znam, da Velež može jedino uz podršku navijača uspijeti i krenuti ka boljem, ne bude li ih imao, samo će trunuti, i ostati napušten od svih
To je jedna činjenica, koja ne važi samo za Velež, nego i za svaki klub na planeti, jer, šta je klub bez navijača ?
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 20:23

zizu1991 je napisao/la:
kajl je napisao/la: konačno se oko nečega slažemo
Vidi se da si novi ovdje, forumi većinom služe za raspravu , kada bi se svi slagali, ne bi se imalo o čemu pisati, i forum bi izgubio svoju ulogu
Al eto, slažem se s time da je fino pročitati da neko dijeli tvoje mišljenje, pa taman ono bilo pogrešno, što ne važi za ovaj slučaj, naravno

gledaj care, nije ovo jedini forum na svijetu, niti prvi forum čiji sam član. ali ti majstorski izvlačiš zaključke.
ako kažem da igrači imaju menadžere - onda sam ustvari rekao da ima love i da je sve kao u bundesligi
ako nisam odavno na OVOM forumu - onda mi treba objasniti za što inače služe forumi i kako se koriste
ako se nakon malo rasprave složim u jednoj tački s tobom - onda mi moraš objasniti kako bi forum izgubio svoju ulogu kad bi se svi slagali

tebi svaka čast, super je da ovdje ima ljudi koji se malo zakače oko nečega pa razvijaju priču, ali pokušaj malo replicirati na ono što sam stvarno rekao, a ne izvući neki svoj zaključak iz moje priče, pa na njega odgovarati.

a pokusnom kuniću - barca je sa uglavnom svojom školom osvojila sve ;)
dijelom si u pravu, ali kod nas ne postoji moderni fudbal u smislu da se milioni vrte oko marketinga i tv prava. mi nemamo za germe, pogotovo velež, svi znamo kakva je situacija sa dva kluba u mostaru koji je mnogo manji i siromašniji od sarajeva. u tom slučaju preostaje samo jedno, napraviš igrača iz svog podmlatka... i prodaš ga. te pare uložiš u omladinski pogon i idući put napraviš dva takva, itd. to je ajax prije veoma uspješno radio, a i velež je prije rata pokazao da u ovom podneblju talenta ne nedostaje. još ajax može sebi priuštiti kupovinu skupih igrača, pa opet ne kupuju. ali evo, da ne budem kontradiktoran po pričam o ajaxu kad sam gore rekao da smo mi daleko od toga. to je samo jedan primjer da se može. a nas niko ne pita možemo li, mi moramo tako, samo se nadam da je ovo prava generacija da se počne sa ovim načinom rada.

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 04 jul 2012, 20:29

Ja mislim da si već napisao da nema smisla da povlačimo priču o menadžerima, tako da nema smisla da se ponavljaš
A nismo ja i ti ovdje 5 godina zajedno i da se stalno kačimo pa da bude post tipa " konačno se slažemo " ako na isto misliš
Da ti odg na temu o forumu, sigurno je da na forumu ne bi toliko postova bilo kada bi svi klimali glavom na ono što i ja i ti pišemo, to je jasno kao dan
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Pirke » 04 jul 2012, 20:36

stampy je napisao/la:slika

Jaooo kako mi je drago vidjeti Hepok i Velez zajedno...

Dvije stvari koje mi, licno, jako puno znace. :cry: :) :)
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

kajl
Postovi: 192
Pridružen/a: 10 maj 2012, 08:31
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la kajl » 04 jul 2012, 20:38

zizu1991 je napisao/la:Ja mislim da si već napisao da nema smisla da povlačimo priču o menadžerima, tako da nema smisla da se ponavljaš
A nismo ja i ti ovdje 5 godina zajedno i da se stalno kačimo pa da bude post tipa " konačno se slažemo " ako na isto misliš
Da ti odg na temu o forumu, sigurno je da na forumu ne bi toliko postova bilo kada bi svi klimali glavom na ono što i ja i ti pišemo, to je jasno kao dan

opet ti po svom. nakon jednog puta, pretpostavio si da ću stalno stavljati da se slažem. ne kontam, zasmetalo ti što sam napisao da se slažem... drugo, nisam rekao da nisi u pravu da na forumu treba biti rasprave, a ne samo slaganja. to ćeš vidjeti ako ponovo pročitaš moj post. al nebitno, pusti to sad.

dresovi! mogli su staviti velikim slovima HEPOK, kao prije rata :) u svakom slučaju, lijepo je ponovo vidjeti mostarsku firmu na junačkim prsima.

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Objektivac i 16 gostiju.