RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

puza
Postovi: 235
Pridružen/a: 01 maj 2012, 12:16
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la puza » 02 okt 2012, 13:07

astra1922 je napisao/la:
tepsija je napisao/la:Tuga me uhvati kad vidim ovo.
Tek tada vidim kako smo se srozali i kako smo nisko pali.
Ovo je reći simbioza igrača,navijača,uprave,simpatizera...
Mi isto neki brđani,samo teglimo.
VanBasten je napisao/la:[youtube][/youtube]
upravu si brate kod nas u gradaccu trener neda da se trening posjeti akamoli ovako nesto.sarajevo je veliki klub za mnoge u ligi tako i za moju zvijezdu
i mene tuga uhvati kad ovako nešto vidi ili doživim. Kako smo nisko pali. Išao sam na utakmice Veleže bodrio velež ali sada ne iako mi je u srcu Velež nemogu da nekomentarišem boli, boli. . Nešto se mora mijenjati ovaj prokleti Mostar, prokleti ljudi oko veleža, dok se ne promjeni uprava i upravni odbor i nedovedu stručni ljudi nema napretka. Nemože direktor sebi nabiti platu, sportskom direktoru, tehničaru, sekretarici, upravnom odboru obavezno, Adis Čeva, Vila, kada i td. pa tek ona igračima pa kako da igraju. Vjerujem da bi svaki ovaj igrač sad oatišao iz Veleža pa i tgreću ligu.
Nama treba Jak direktor koji će svoj posao raditi, Trener koji nije pod uticajem uprave, Sportski direktor koji zna dovesti i ocjeniti igrača. Upravni odbor da sve ovo prati a ne da idu sa večere na večeru.
Ma nemogu više evo čujem odoše danas u Gradačac igraju sa Zvijezdom. daj bože.

AboveTheLaw
Postovi: 1654
Pridružen/a: 24 maj 2011, 01:09
Lokacija: -.-
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AboveTheLaw » 02 okt 2012, 13:15

Druga liga druga liga :lol: :lol:

AlemC85
Postovi: 7394
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 02 okt 2012, 13:16

" onclick="window.open(this.href);return false;

hajde ljudi pomozite VELEŽU, sejo, duško, ivica i ostali, urgirajte kod platinija da se pomogne veležu, nije pet do 12, nego 12 i 5, možda sutra bude kasno, nedajte da simbol mostar i države BiH ode u prošlost kao što neki dušmani žele.. :(

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Maestro^^ » 02 okt 2012, 13:21

AboveTheLaw je napisao/la:Druga liga druga liga :lol: :lol:
Dosadio si vise ;) .
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 02 okt 2012, 13:33

AboveTheLaw je napisao/la:Druga liga druga liga :lol: :lol:

Don't forget to get a brain before loggin' in, okay ?
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

Avatar
Titova-Juga
Postovi: 8808
Pridružen/a: 07 mar 2011, 09:22
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Titova-Juga » 02 okt 2012, 13:35

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Uprava F.K„ Velež", saopštenje za javnost



Uprava F.K„ Velež" želi ovim putem obavjestiti BH javnost, a povodom sve ćešćih i duže vrijeme prisutnih pritisaka kako na pojedince tako i na strukture kluba, da iza svih svojih odluka koje su donesene jednoglasno stoje u punom sastavu.

Evidentni pomaci u organizaciji i infrastrukturi kluba koji nažalost nisu praćeni i odgovarajućim takmičarskim rezultatima, su očigledno smetnja pojedincima koji žele lažnom brigom za klub ostvariti svoje interese.

FK„ Velež" ostaje čvrsto na svome putu daljnjeg poboljšanja organizacije i infrastrukture kluba, sa posebnim osvrtom na još bolje takmičarske uslove za sve kategorije i daje punu podršku podmlađenoj prvoj ekipi koja će sigurno u budućem periodu uz podršku i strpljenje mnogobrojnih istinskih vjernih navijača ostvariti rezultate koje će Velež vratiti na puteve stare slave.
- Nije lako ostati Čovjek među svim tim (ne)ljudima, ali to je izazov kojeg se ne bojim.

- Ko hoće, nađe način - ko neće, nađe razlog !

Smrt nacionalizmu !!

pokusni_kunic
Postovi: 117
Pridružen/a: 08 mar 2008, 11:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la pokusni_kunic » 02 okt 2012, 13:39

Ova prica s legendama je vise toliko isprana da je to cudo jedno. Sta mislite, da Dusko postane direktor a Mara predsjednik da bi nam automatski na racun leglo 10 miliona eura, da bi Kajta, Skaljic i Mace dobili super moci pa pojeli protivnike?
Postujem legende kluba, ali dok se god fudbalski klub organizuje tako da u njemu vladaju imena, sudbina mu je ista kao i kad vladaju ovi sada. Sutra da Soko ponovo proradi normalno, ne bi stavili valjda neku legendu Sokola za direktora? Valjda bi stavili skolovanog ekonomistu, kako li vec sada zovu, menadzera, covjeka koji zna voditi firmu? Greska u BiH sto fudbalske klubove ne dozivljavamo kao firme, nego kao zajebanciju, pa je moze voditi ko stigne, iako najcesce ima preko 50 zaposlenih, kojima treba svaki mjesec osigurati plate.
Velezu nedostaje plan rada, petogodisnji-desetogodisnji plan razvoja, a prostora da se legende ukljuce ima, ali u sportskom aspektu, razvijanju branda, ambasadorskim ulogama,... A nama - i ne samo nama nego svim klubovima u BiH - sada treba ekipa poslovnih ljudi koji su u stanju privuci sponzore i publiku i stvoriti plan razvoja kluba, kojeg ce se drzati i u odredjenom vremenskom periodu uciniti da klub bude samoodrziv. Sve drugo je improvizacija - drzi vodu dok majstori odu - i opstati će onoliko koliko i jedan covjek koji donosi pare u klubu.

Eh, sad, za ovo sto sam ja napisao treba imati relativno normalno drustvo, a mi to u Mostaru, odnosno u BiH, nemamo, tako da ne treba bezveze trositi rijeci na nekakvo dizanje kluba, jer znamo da nas opet ceka improvizacija koja ce trajati koliko i ovaj majstor koji drzi vodu.

AMADUDI
Postovi: 347
Pridružen/a: 02 jul 2010, 18:48
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AMADUDI » 02 okt 2012, 13:40

Titova-Juga je napisao/la:HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Uprava F.K„ Velež", saopštenje za javnost



Uprava F.K„ Velež" želi ovim putem obavjestiti BH javnost, a povodom sve ćešćih i duže vrijeme prisutnih pritisaka kako na pojedince tako i na strukture kluba, da iza svih svojih odluka koje su donesene jednoglasno stoje u punom sastavu.

Evidentni pomaci u organizaciji i infrastrukturi kluba koji nažalost nisu praćeni i odgovarajućim takmičarskim rezultatima, su očigledno smetnja pojedincima koji žele lažnom brigom za klub ostvariti svoje interese.

FK„ Velež" ostaje čvrsto na svome putu daljnjeg poboljšanja organizacije i infrastrukture kluba, sa posebnim osvrtom na još bolje takmičarske uslove za sve kategorije i daje punu podršku podmlađenoj prvoj ekipi koja će sigurno u budućem periodu uz podršku i strpljenje mnogobrojnih istinskih vjernih navijača ostvariti rezultate koje će Velež vratiti na puteve stare slave.
hahahahaha

mo-bih
Postovi: 67
Pridružen/a: 20 avg 2008, 14:56
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mo-bih » 02 okt 2012, 13:41

Naša liga je definitivno u top 5 najgorih u Evropi. Deru nas neki prosječni crnogorski klubovi dok je slovenija za nas postala Španija. Desi se da neko napravi neki uspjeh kao i što ćorava kokoš pogodi neko zrno ali nije to to. I u svemu tome Velež u zadnjih 20 godina nije uspio izboriti evropu. Nismo morali biti šampioni ali bar 3-4, neki kup nešto nešto...
I ponovo ovde neki neće da vide pravu istinu, pravdaju se nekim glupostima.
Klub je jednostavno odavno pun lopovluka i nestručnog rada i mnogi navijači su prilagodili tim sitnim lopovima. Sve je to rezultiralo u prazne tribine i fudbal koji je očajan. Nije mi jasno ko je dopustio da se utakmica protiv leotara pušta na tv..

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la tepsija » 02 okt 2012, 13:43

AMADUDI je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Uprava F.K„ Velež", saopštenje za javnost



Uprava F.K„ Velež" želi ovim putem obavjestiti BH javnost, a povodom sve ćešćih i duže vrijeme prisutnih pritisaka kako na pojedince tako i na strukture kluba, da iza svih svojih odluka koje su donesene jednoglasno stoje u punom sastavu.

Evidentni pomaci u organizaciji i infrastrukturi kluba koji nažalost nisu praćeni i odgovarajućim takmičarskim rezultatima, su očigledno smetnja pojedincima koji žele lažnom brigom za klub ostvariti svoje interese.

FK„ Velež" ostaje čvrsto na svome putu daljnjeg poboljšanja organizacije i infrastrukture kluba, sa posebnim osvrtom na još bolje takmičarske uslove za sve kategorije i daje punu podršku podmlađenoj prvoj ekipi koja će sigurno u budućem periodu uz podršku i strpljenje mnogobrojnih istinskih vjernih navijača ostvariti rezultate koje će Velež vratiti na puteve stare slave.
hahahahaha
Opet šuplja obećanja.
Znači,istinski navijači su očito oni koji ih podržavaju u 'radu'.
Ovo je ono što sam pisao,samo pritisak...
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

pokusni_kunic
Postovi: 117
Pridružen/a: 08 mar 2008, 11:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la pokusni_kunic » 02 okt 2012, 14:11

Mnogobrojnih? Pa veća je posjeta navijača u Domu zdravlja nego na stadionu.

AlemC85
Postovi: 7394
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la AlemC85 » 02 okt 2012, 14:19

majke mi, više čovjek ne može nikome vjerovati, takav je vakat došao......... :lol:

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 15:10

AMADUDI je napisao/la:
Titova-Juga je napisao/la:HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA


Uprava F.K„ Velež", saopštenje za javnost



Uprava F.K„ Velež" želi ovim putem obavjestiti BH javnost, a povodom sve ćešćih i duže vrijeme prisutnih pritisaka kako na pojedince tako i na strukture kluba, da iza svih svojih odluka koje su donesene jednoglasno stoje u punom sastavu.

Evidentni pomaci u organizaciji i infrastrukturi kluba koji nažalost nisu praćeni i odgovarajućim takmičarskim rezultatima, su očigledno smetnja pojedincima koji žele lažnom brigom za klub ostvariti svoje interese.

FK„ Velež" ostaje čvrsto na svome putu daljnjeg poboljšanja organizacije i infrastrukture kluba, sa posebnim osvrtom na još bolje takmičarske uslove za sve kategorije i daje punu podršku podmlađenoj prvoj ekipi koja će sigurno u budućem periodu uz podršku i strpljenje mnogobrojnih istinskih vjernih navijača ostvariti rezultate koje će Velež vratiti na puteve stare slave.
hahahahaha
Ne znam sta je ovdje smijesno?

Poruka vam je jasna - hoce da kazu da su oni iza ovih odluka zajedno - a ne samo Tana i da odluke donose svi zajedno. Sto nije lose samo po sebi - to je cak sta vise pozitivno. A sad druga je stvar slazem li se sa samim odlukama.

A druga poruka vam je da ce infrastruktura (a ne rezultati) ostati fokus ove sezone. Drugim rijecima investiraju u infrastrukturu kluba i ocekuju da ce rezultati doci ako se sve ostale stvari poprave. Znaci naglih izmjena nece bit.

I treca poruka - ona koja me najvise iznenadjuje - je da oni imaju povjerenje u OVU SADA omladinu u klubu i misle da ce ova ekipa biti ta koja ce stabilizovat Velez. A ako je to tako onda vjerovatno kostur ekipe igraca se nece mijenjati. Mozemo ocekivat svega nekoliko izmjena na zimu. Sto znaci da oni stvarno misle da se ova omladina moze uigrat u pravi tim.

Interesantno.

PS... A sto se tice posjetilaca - kakve to veze ima? Broj posjetilaca izmedju 1000 i 200 je razlika od svega 800... Sta je 800 ljudi? To ce se lako nadoknadit cim bude topliji dan i rasprodaja u Bingu.
Zadnja izmjena: MostaracVelezovac, dana/u 02 okt 2012, 15:14, ukupno mijenjano 1 put.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 15:14

Igrali smo polufinale Kupa kući protiv Širokog u prošloj sezoni, s realnim šansama za prolazak dalje, pa opet nije bio pun stadion ... ne znam
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 15:15

zizu1991 je napisao/la:Igrali smo polufinale Kupa kući protiv Širokog u prošloj sezoni, s realnim šansama za prolazak dalje, pa opet nije bio pun stadion ... ne znam
Jedna lasta ne cini proljece.
Tako isto ni jedna vazna utakmica ne cini pozitivnu atmosferu na tribinama.

Kad bi Velez konstantno igrao vazne utakmice kuci - dosla bi raja. Ja se toga ne bojim.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 15:16

E to na s *ebe da izvineš, konstantnost.
Svake sezone krenemo na početku dobro, i onda kako vrijeme odmiče se.remo po onome šta smo uradili do tada.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Avatar
DevilS
Postovi: 1825
Pridružen/a: 10 sep 2012, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la DevilS » 02 okt 2012, 15:30

Rodjeni ovu krizu ce te vi proci aBd stvarno mi je zao sto vam se ovo desava bgm. :(
.....In David we trust.....
.....SAF najbolji trener ikada.....

MostaracVelezovac
Postovi: 2504
Pridružen/a: 27 okt 2009, 18:04
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MostaracVelezovac » 02 okt 2012, 15:35

Zizu, ma ja.

Ali mi moramo naucit da ne gledamo na stvari od sezone do sezone nego od strategije do strategije.
Drugim rijecima, "svake sezone" znaci i one sezone kad je Ibrakovic bio tu i ove sezone. Ali to su kruske i jabuke.
Ono sto mi moramo poredit je kako su se stvari vodile tada i kako sada, uzimajuci u obzir da rezultati nisu istovremeni, nego dolaze sa 3-4 godine zakasnjenja. Tako da ovo sto sada uprava radi, mi cemo tek osjetit te rezultate tamo 2016-17. A ono sto su uprave radile prije 3-4 godine, mi to osjecamo sada.

Ali ono sto mene brine opet, nije to sto ne mislim da se u Velezu ne radi - radi se. Nego je problem sto se iste greske ponavljaju. Prije 2-3 godine bila prica "taj i taj, nase dijete - pa nas prevario" i dan danas opet ista prica "taj i taj, nase dijete, pa nas prevario". Isto ko debili - ko da drugi klubovi na svijetu ne koriste ugovore i ne vezu igrace ugovorima. Ponasaju se isto ko da BiH igra po drugim standardima - kao da ti svjetski standardi nece kad tad doci i ovdje. Dozvoljavaju djecurliji u omladinskom pogonu da im odredjuju pravila - umjesto da svezu svako deriste ugovorom na 6-7 godina - ili nek ide u Lokomotivu pa trenira.

Tako to rade svi normalni klubovi. Postoji razlog sto to tako rade - zato sto drugacije nemogu. A samo u nas se oslanjaju na neciji merhametluk i obraz.
http://www.heroji.ba/midhat-hujdur/

Avatar
Maestro^^
Postovi: 7527
Pridružen/a: 18 apr 2011, 21:54
Lokacija: Mostar
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Maestro^^ » 02 okt 2012, 15:45

Fudbaleri Veleža otputovali su danas, nakon jutarnjeg treninga, u Odžak. U ovom posavskom gradiću će prenoćiti uoči sutrašnje prve utakmice 1/8 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Nakon dvije utakmice u kojima su problemi sa kartonima i zdravstveni bilten u velikoj mjeri dirigovali startnu jedanaestorku, stručnom štabu danas je mnogo više igrača na raspolaganju. Nakon odrađene „žutice“ vraćaju se Mustafa Kodro, Rijad Demić, kao i Anel Ćurić, koji je bio suspendovan jednu utakmicu, nakon što je protiv Goška dobio crveni karton.

-Protiv Leotara smo u sredini terena imali dva naša mlada momka Zvonića (20) i Marića (19). Protiv iskusnih igrača Leotara oni su se dobro nosili, iako je bilo propusta. Marić je uostalom imao i prvu pravu utakmicu u dresu Veleža u svom životu kao senior. Iako su nekada bili veliki tandem u kadetima i juniorima kluba, ipak je seniorska konkurencija nešto mnogo više. Sa ovom trojicom koja nam se priključuju dobit ćemo mnogo na iskustvu. Biće lakše i ovim mladim momcima da zajedno igraju sa njima, da u presudnim trenutcima preuzmu odgovornost. Protiv Leotara kada smo stizali rezultat i ubacili još jednog napadača njih dvojica su nam sami držali sredinu terena. Sada imamo mnogo više prostora za kombinovati ekipu. Nisam nezadovoljan pruženim protiv Leotara. Ekipa je izuzetno mlada i treba vremena da se mnogo toga posloži. Optimista sam i siguran sam da to iz utakmice u utakmicu će biti bolje. U Gradačcu igramo utakmicu bez bilo kakvih kalkulacija. Svaka utakmica za nas je ista, bilo kup ili prvenstvo, kući ili na strani. Momci su zbog serije loših rezultata izgubili i na samopouzdanju, te je i to jedan od zadataka koji trebamo da uradimo u narednom periodu. Vidjelo se to i u dosadašnjim utakmicama. Kada otvorimo dobro, onda i oni dobiju samopouzdanja i dominiramo nad protivnikom. Isto tako, dešavalo nam se da jednostavno krenemo u kontra ritmu, a onda i noge postanu „olovne“, pa sve ide negativno, kaže novi šef struke Veleža Ibro Rahimić.

U Odžak nije otputovao kapiten Admir Kajtaz, koji se uoči Leotara oporavio od povrede i vratio treninzima nakon 10-tak dana pauze. Stručni štab odlučio je ne forsirati ovog iskusnog odbrambenog igrača, koji je u nedelju zaigrao na poziciji lijevog beka. Fudbaleri Veleža jutros su imali trening, uoči samog putovanja, a večeras će imati lagano razgibavanje u Odžaku kako bi se otklonio umor od šestosatnog putovanja.
VELEŽ MOSTAR 1922 !
AC MILAN !
Kapiten FK Kockara !
Miami Heat !

Avatar
zizu1991
Postovi: 10804
Pridružen/a: 05 mar 2012, 00:10
Lokacija: Starmo
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la zizu1991 » 02 okt 2012, 15:48

Baš danas bijaše u gradu kada je onaj veliki pljusak bio.
I nekim slučajem se nađoh ispred Narodnog pozorišta da se sklonim od one bujice da je tako nazovemo.
Vidjeh dečka u Veležovoj opremi ode po onakvom vremenu da trenira .... ne znam koji je razlog njihovoga odlaska i davanja ultimatuma klubu, al jedno znam, da su mnoge generacije do ove sada propadale, ostavljale godine i godine na onom terenu u Sjevernom logoru trenirajući u kopačkama da bi ih se samo tako šutnulo.
Na onom terenu, gdje u kopačkama samo nogu možeš slomiti ....
Da li može biti razlog njihovog takvog ponašanja " naputak " njihovih roditelja ?
Mnoge momke poznajem koji su bili u Veležu do prvog tima da bi bili bukvalno otjerani, trenirali bi po 10 godina, i na kraju se razočaraju zbog politike kluba, i odluče da za života neće kopačke na noge ponovo obuti ....
Možda su i ovi momci koji su sada u prvom timu pre naglo došli u isti, možda je ipak trebalo njih 5 - 7 ostaviti maksimalno, a ne sve đuture ubaciti, ova ekipa nema iskustvo, to ne treba da pišem al eto ponavljam, al nema niti vođu na terenu, mora da se iznađe neko riješenje.
Ti nikad nisi sam i nećeš biti sam, naprijed Veleže u nove pobjede!!!

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: AVNOJ i 8 gostiju.