RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 21 sep 2017, 21:31

Babatunde je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
Babatunde je napisao/la:Ne treba griješit dušu Pastrmka brato, meni je Zvijezda simpatičan tim i nemam ništa protiv njih. Uvijek korektni, pošteni. Ali ima uvijek ovih debila koji se sramote pricom tako da nemojmo generalizirati. Combe je moron i tjt. Ne treba ga se citirati i davati pažnju. Samim tim sto je rekao ono o ratu sve je dokazao.
Evo brate napisao sam mu. Sam dolazi i vrijedja,spominje neke vitre,pola grada,rat,stadion koji je nama mostarcima noz u srcu i onda se pita zasto ga vrijedjamo. Zao mi one fine raje sa njihove teme ali smece je tako bezobrazno. Nemam nista protiv Zvijezde ali sam se nakacio danas sa nekim sarplaninskim fudbalskim analizama
Ma ja brato, pusti bolida, ignore i cekajmo Kakanj i prva tri boda sa gostovanja :salut:
Ma ja bola ko ga yebe ali dosadan. Nego kad se spomene Kakanj. Samo jedna asocijacija. Oko 600-700 ljudi koji su ostali vani jer nisu mogli uci na stadion pa su u crveno obojili neko brdo pored stadiona sa kojeg su gledali tekmu. Perverzija
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 21 sep 2017, 22:22

combe je napisao/la:Seljaci su vam i prosle sezone pomogli da ostanete. Dolazili ste u prvom dijelu i pi zdili da vam damo bod.
Radi takvih krkana ko ti vas niko i ne moze i svi se pisa ju na tu prciju od koje jos samo ime ostalo.
I za razliku od vas mi smo kako ti kazes selo al makar cijelo a ne pola grada. I kao selo smo teritorijalno veci od vas odnosno onog sto vama pripada, tu ne racunaj kockasti mostar.
Jbi mamu dosadnu,zivi zivot kani se foruma cuj mi njih molili za bodove hahaha
#musvdg

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 21 sep 2017, 23:10

Bravo combe, 70 i neko godiste kazes. I tako pricas, tako vrijedjas. Meni zvijezda nije i nece bit mrska zbog seljacine kao sto si ti. I o ratu nemoj pricat, jer ako je iko uradio nemogucu misiju, to smo uradili mi Mostarci i odbranili grad od etnickog ciscenja, i ti kao Bosnjak si nasao pricat da je Mostar kockast. Srami se svojih godina dzukelo s

Avatar
Napadac69ToSre
Postovi: 12
Pridružen/a: 10 sep 2017, 18:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Napadac69ToSre » 22 sep 2017, 07:29

Kakva je ovo navala tornjaka i brnjasa ovdje ko ispred seoske zadruge majke mi moje? :guz:

Koji kompleks smo vam nabili godinama majke mi moje da i danas kada igramo u ovoj kozijoj ligi dolazite redovno da pisete na nasoj temi.

Combe kako ti se zove mater mozda se znamo sine? Ako si poceo mlad gubiti kosu iznad cela javi mi se u pp jer majke mi moje znam da bar imam najmanje dvoje sto sam zabiberio tamo negdje u brdsko-planinskim regionima ali sam izgubio kontakt pa bi bilo fino da se nadjes sa tatom negdje na picu da konacno shvatis zasto mrzis Mostarce.

Pozdrav Drugu Pastrmki i ostaloj pravoj Mostarskoj raji. Volim vas sve majke mi moje, cak i ove sto me ko fol prvociraju za rezerviste, a pojma o zivotu nemaju.

Eh kad je Tosre klanjao Vahidu vi se niste bili ni zamutili u tatinim jajima.

Forza Velez! :bih:
Zadnja izmjena: Napadac69ToSre, dana/u 22 sep 2017, 07:47, ukupno mijenjano 1 put.

spiska
Postovi: 919
Pridružen/a: 16 maj 2017, 15:53
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la spiska » 22 sep 2017, 07:43

Bliss je napisao/la:Dosli ovi iz tuzlanskog kantona opet provocirati, rata vidili nisu i opet im se gase klubovi lijevo i desno. Jos malo pa ce FK preci u OFK :urnebes: :urnebes:
Poz iz Tuzlanskog kantona upisi na youtube Gradacac Ratiste pa ces da vidis, mostar što je dobio za čitav rat granata to je Gradačac dobio za mjesec.
Kapija Bosne ne kaze se dzabe, ali ocigledno neki nisu isli u skolu bili su u njemackoj.

A sto se tiče sportskog dijela pa nudjeno vam je da dijelite stadion vi niste htjeli neko je u to vrijeme uzeo velike pare da vas preseli u selendru onu,
kukate na sudenje a kad se za vas sudi godi vam budite malo realni, niste ni medju 5 ekipa, kad je kod vas denis zvonic glavni igrac jbt fudbal, lik je sminker mrtvi.

Avatar
dvokorak
Postovi: 2564
Pridružen/a: 17 apr 2017, 19:42
Lokacija: Den Haag
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la dvokorak » 22 sep 2017, 08:29

A gdje da vam se pise drugo ? Imate li kakve opste diskusije ? Zelim ovako s vremena na vrijeme da vam se javim jer pomno pratim vase setanje ligom, pretrpane tribine na domacim utakmicama, invazije na gostovanjima. Pa vi se stvarno ne salite i sve se obistinilo sto ste najavljivali, bez problema koracate prema PL :clap:
Hajmo sad vas nekoliko dezurnih neandertalaca da mi majku opsuje, to ce me stvarno da zaboli i pogodi kuknjava ili da mi agronom NeretvanskaPasteta kaze kako sam brdjanin i da sadim pasulj, kupus, ku.rac palac
? ? <3
Mirise cvijece ko moja Rinaka
Šaka bosasa i vopi, doručak šampiona <3

combe
Postovi: 2288
Pridružen/a: 27 avg 2013, 13:06
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la combe » 22 sep 2017, 09:04

spiska je napisao/la:
Bliss je napisao/la:Dosli ovi iz tuzlanskog kantona opet provocirati, rata vidili nisu i opet im se gase klubovi lijevo i desno. Jos malo pa ce FK preci u OFK :urnebes: :urnebes:
Poz iz Tuzlanskog kantona upisi na youtube Gradacac Ratiste pa ces da vidis, mostar što je dobio za čitav rat granata to je Gradačac dobio za mjesec.
Kapija Bosne ne kaze se dzabe, ali ocigledno neki nisu isli u skolu bili su u njemackoj.

A sto se tiče sportskog dijela pa nudjeno vam je da dijelite stadion vi niste htjeli neko je u to vrijeme uzeo velike pare da vas preseli u selendru onu,
kukate na sudenje a kad se za vas sudi godi vam budite malo realni, niste ni medju 5 ekipa, kad je kod vas denis zvonic glavni igrac jbt fudbal, lik je sminker mrtvi.
Nemas ti sta njima spiska govorit. Pa vidis da pola njih ne zna geografiju ovo malo Bosne. Mi smo u Posavini brdsko-planinski a oni su u kamenjaru cista ravnica.
Dace Dilfa sadake no sikiriki. Vi ste ipak veliki klub, bar nekad bili sad sto igrate sa nama selendrama to su krivi svi drugi osim vas samih.

Babinho
Postovi: 164
Pridružen/a: 26 jan 2010, 20:51
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babinho » 22 sep 2017, 09:32

dvokorak je napisao/la:A gdje da vam se pise drugo ? Imate li kakve opste diskusije ? Zelim ovako s vremena na vrijeme da vam se javim jer pomno pratim vase setanje ligom, pretrpane tribine na domacim utakmicama, invazije na gostovanjima. Pa vi se stvarno ne salite i sve se obistinilo sto ste najavljivali, bez problema koracate prema PL :clap:
Hajmo sad vas nekoliko dezurnih neandertalaca da mi majku opsuje, to ce me stvarno da zaboli i pogodi kuknjava ili da mi agronom NeretvanskaPasteta kaze kako sam brdjanin i da sadim pasulj, kupus, ku.rac palac
naravno da ces pisat ovdje, druze, nemamo mi taj podforum opste diskusije, od kako je vrh ovog portala ukinuo Velezov citav podforum a isti od Borca ostavili :lol: pa slobodno pisi ovdje, nije sramota interesovat se za klub kao Velez. Unatoc tome sto nisi navijac Veleza, primjetim da nas detaljno pratis i gledas, sto meni donosi jedan zakljucak a to je da je klub bas na pravom putu cim postaje interesantan i ostalim sirom nase BIH.

Ne setamo se ligom, jbg, mozda i bi da je vise fer sudnjenja i normalnijih uvijeta, a mozda i nebi, i to je fudbal, i zato ga valda svi i pratimo. Fino je imat svoje ambicije, gore ih je ne imat nikako, tek tad ti je zagarantovana stagnacija a vrlo vjerovatno i pad. Ne setamo se ligom, ali rastemo u svim poljima, si i sam sigurno primjetio, clanske rastu svaki dan i tu smo u top 3 u BIH, stadion je u vise navrata bio dosta bolje popunjen nego kod vecine premier ligasa i da nam se tribine polako dizu, jedna po jedna. Tako da 90% svojih ambicija polako ispunjavamo, jos kad se to radi u vremenu kojem zivimo, i drzavi gdje je sve davno stagniralo i polako pocelo propadat, moram rec da je i vise nego dobro. A ovo su sve cinjenice, sto je neko trazio ovdje da se postavljaju :D. I Zeljo je polako poceo dizat svoje tribine, evo i Azmir hoce da pravi moderan stadion pa se nadam da ce ostvarit planove a ne ostat samo na prici, tako da napokon smo docekali da bar neki nasi klubovi pomalo su poceli razmisljat i bolje sutra za BH fudbal. Nastavi nas pratit, i slobodno ovdje pitaj ako te sta interesuje probat cemo odgovorit, do marta ce doc krov i stolice, pa odma poslje i reflektori.

@spiska: gdje se neko zalio na sudjenje kad je igrao protiv Veleza sa ovim ljudima na celu? A znas i sam da je Velez bio jedan od klubova koji je bio na sastanku prosle godine protiv loseg sudjenja. Ja samo vidim zahvale na gostoprimstvu od raznih klubova. Ovi ljudi su okrenuli novu plocu, novi put i stoje iza svog stava. Ljudi koji imaju svoj stav zasluzuju postovanje, a ne oni bez morala koji jedno pricaju a drugo rade. Kad covjek ima svoj stav, onda i stane iza njega i stiti ga. Po vasem pisanju ovdje, Velezova uprava je izgleda trebala rec "Radit cemo sa sudijama, netrebate nikako trosit pare na put i netrebate dolazit u Mostar jer ovdje nece biti ni igre ni 3 boda". Tad bi bila mirna Bosna? Nemogu nikako neki drugi zakljucak donijeti poslje vasih postova ovdje od jucer na ovu temu. Posto se alergicni na Velez recu samo, nek Bosna Visoko bude primjer mnogima kako se organizuje utkamica i doceka gost.

Babinho
Postovi: 164
Pridružen/a: 26 jan 2010, 20:51
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babinho » 22 sep 2017, 09:40

combe je napisao/la:
spiska je napisao/la:
Bliss je napisao/la:Dosli ovi iz tuzlanskog kantona opet provocirati, rata vidili nisu i opet im se gase klubovi lijevo i desno. Jos malo pa ce FK preci u OFK :urnebes: :urnebes:
Poz iz Tuzlanskog kantona upisi na youtube Gradacac Ratiste pa ces da vidis, mostar što je dobio za čitav rat granata to je Gradačac dobio za mjesec.
Kapija Bosne ne kaze se dzabe, ali ocigledno neki nisu isli u skolu bili su u njemackoj.

A sto se tiče sportskog dijela pa nudjeno vam je da dijelite stadion vi niste htjeli neko je u to vrijeme uzeo velike pare da vas preseli u selendru onu,
kukate na sudenje a kad se za vas sudi godi vam budite malo realni, niste ni medju 5 ekipa, kad je kod vas denis zvonic glavni igrac jbt fudbal, lik je sminker mrtvi.
Nemas ti sta njima spiska govorit. Pa vidis da pola njih ne zna geografiju ovo malo Bosne. Mi smo u Posavini brdsko-planinski a oni su u kamenjaru cista ravnica.
Dace Dilfa sadake no sikiriki. Vi ste ipak veliki klub, bar nekad bili sad sto igrate sa nama selendrama to su krivi svi drugi osim vas samih.
druze, da su nam svi ostali krivi, nebi cistili svoju avliju, tj borili se protiv lopova sto su vodili klub prije, i nebi koristili svu energiju prosle godine i uputili se u borbu za ove ljude sto trenutno vode klub. Da su nam drugi krivi, pisali bi saopstenja kako su nas drugi izbacili iz lige itd, a Velez to nije nigdje uradio, ispao je krivicom lovopova sto su vodili klub. Oni su sklonjeni, a dosli su ljudi sa vizijom, ambicijama, sa novom plocom i boljim i ispravnim putem. To je i sva poenta u ovoj citavoj diskusiji, jer po mnogim vama ispada kao da Velez nema pravo krenut novim putem jer su lose poslovali prije? Meni je npr drago kad vidim da je neko nesto rekao i radi tako, a i stoji cvrsto iza svog stava. Rijetkost je nac takve ljude danas u BIH,jer nemogu doc do izrazaja od lopova, a samo takvi mogu pokrenuti stvari sa mrtve tacke.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la theboss_RD07 » 22 sep 2017, 10:20

1922VFC1981 je napisao/la:
combe je napisao/la:Seljaci su vam i prosle sezone pomogli da ostanete. Dolazili ste u prvom dijelu i pi zdili da vam damo bod.
Radi takvih krkana ko ti vas niko i ne moze i svi se pisa ju na tu prciju od koje jos samo ime ostalo.
I za razliku od vas mi smo kako ti kazes selo al makar cijelo a ne pola grada. I kao selo smo teritorijalno veci od vas odnosno onog sto vama pripada, tu ne racunaj kockasti mostar.
Jbi mamu dosadnu,zivi zivot kani se foruma cuj mi njih molili za bodove hahaha
Necu uopste da se ukljucujem u nikakve diskusije oko Vrapcica, Bijelog Brijega, rata i slicno. Nije moje da pricam o tome.
Samo sam se htio za ovo napisat:
Koliko ti druze pratis svoj klub? Opste je poznata cinjenica da su Zvijezda i Velez vise puta poslovali s bodovima. Par puta u nasu korist, ali vise puta u vasu.
Ko je i malo upucen i realan on ce ti potvrdit ovo

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 22 sep 2017, 10:28

theboss_RD07 je napisao/la:
1922VFC1981 je napisao/la:
combe je napisao/la:Seljaci su vam i prosle sezone pomogli da ostanete. Dolazili ste u prvom dijelu i pi zdili da vam damo bod.
Radi takvih krkana ko ti vas niko i ne moze i svi se pisa ju na tu prciju od koje jos samo ime ostalo.
I za razliku od vas mi smo kako ti kazes selo al makar cijelo a ne pola grada. I kao selo smo teritorijalno veci od vas odnosno onog sto vama pripada, tu ne racunaj kockasti mostar.
Jbi mamu dosadnu,zivi zivot kani se foruma cuj mi njih molili za bodove hahaha
Necu uopste da se ukljucujem u nikakve diskusije oko Vrapcica, Bijelog Brijega, rata i slicno. Nije moje da pricam o tome.
Samo sam se htio za ovo napisat:
Koliko ti druze pratis svoj klub? Opste je poznata cinjenica da su Zvijezda i Velez vise puta poslovali s bodovima. Par puta u nasu korist, ali vise puta u vasu.
Ko je i malo upucen i realan on ce ti potvrdit ovo
Pratim ja druze svoj klub kroz cijelu Bosnu i Hercegovinu,ja samo govorim da je svak u proslosti namjestao a i dan danas 70% klubova namjesta utakmice.Velez dolaskom nove uprave ni jednu jedinu utakmicu nije dogovorio odnosno namjestio a niti ce vjeruj mi, to je prica koju pojedinci pricaju za nas kako nas je neko ostavio u ligi(vlada BiH,savez ili neki klub) i jos dodju i prave se pametni kako oni sve znaju i sa svim su upoznati.Pozdrav za Gradačac :bih:
#musvdg

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 22 sep 2017, 10:41

Pred Rođenima je osmo kolo lige i teško gostovanje kod Rudara iz Kaknja. Naš naredni domaćin je u velikoj krizi rezultata i vjerovatno će sve učiniti da istu zaustavi upravo protiv nas. Ekipa koja je godinama u samom vrhu federalne lige i na glasu kao uspješan domaćin a pri tom im u goste dolazi veliko ime bh fudbala, naš Velež. Spektakl u najavi, rekli bi fudbalski sladokusci.
Nakon 7 odigranih kola naš Velež je skupio 11 bodova sa zaostatkom za vodećim od 6 bodova. Želimo li na vrh a želimo, moramo početi pobjeđivati i na strani i kući. Pozitivnu seriju istina već imamo, niz od 5 utakmice bez poraza sa tri domaće pobjede i dva remija na teškim gostovanjima u Orašju i Visokom. No, kako rekosmo trebamo gostujuće pobjede a idealna prilika je Kakanj. Ovo bi mogla biti prekretnica za nas ako uspijemo ostvariti pobjedu, nakon ovog gostovanja "otvara" nam se povoljan raspored gdje imamo dvije domaće utakmice , gostovanje u komšijskom Konjicu, pa nam na megdan dolazi ambiciozna Sloga iz Simin Hana. Sve činjenice govore u prilog tezi da u subotu igramo vjerovatno najvažniju utakmicu polusezone. Eventualna pobjeda nam donosi puno, potpuni priključak za vodećima i što je možda još bitnije, donosi nam navalu pozitivne energije među RAju, vraća vjeru u konačnu pobjedu.
Nekada smo u Kakanj dolazili u brojkama koje se mjere hiljadama, ovaj put ćemo se zadovoljiti brojkama mjerenim stotinama, ali ne zadugo. Vraća se naš Velež sigurnim putem a kada se Velež vraća, vraća se i RAja. Ima li bolje kombinacije od popodnevne utakmice Veleža i večernjeg slavlja veležovaca?
Nema, i zato u subotu 23.09 svi u Kakanj po pobjedu, po pozitivu po seriju kojoj neće biti kraja do polusezone.
SVE NAS ISTA LJUBAV SPAJA!!!



slika
slika
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Stone Island » 22 sep 2017, 13:14

spiska je napisao/la:
Bliss je napisao/la:Dosli ovi iz tuzlanskog kantona opet provocirati, rata vidili nisu i opet im se gase klubovi lijevo i desno. Jos malo pa ce FK preci u OFK :urnebes: :urnebes:
Poz iz Tuzlanskog kantona upisi na youtube Gradacac Ratiste pa ces da vidis, mostar što je dobio za čitav rat granata to je Gradačac dobio za mjesec.
Kapija Bosne ne kaze se dzabe, ali ocigledno neki nisu isli u skolu bili su u njemackoj.

A sto se tiče sportskog dijela pa nudjeno vam je da dijelite stadion vi niste htjeli neko je u to vrijeme uzeo velike pare da vas preseli u selendru onu,
kukate na sudenje a kad se za vas sudi godi vam budite malo realni, niste ni medju 5 ekipa, kad je kod vas denis zvonic glavni igrac jbt fudbal, lik je sminker mrtvi.
Haj' ne lupetaj.

Dobro je ljudi. Ima i drugih tema.

Avatar
Babatunde
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 maj 2016, 20:11
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babatunde » 22 sep 2017, 13:28

SVI U KAKANJ!
slika
slika
Samo igraj ti i ne predaj se, pjesmom cu te bodriti...
FORZA VELEŽ!

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 22 sep 2017, 13:44

spiska je napisao/la:
Bliss je napisao/la:Dosli ovi iz tuzlanskog kantona opet provocirati, rata vidili nisu i opet im se gase klubovi lijevo i desno. Jos malo pa ce FK preci u OFK :urnebes: :urnebes:
Poz iz Tuzlanskog kantona upisi na youtube Gradacac Ratiste pa ces da vidis, mostar što je dobio za čitav rat granata to je Gradačac dobio za mjesec.
Kapija Bosne ne kaze se dzabe, ali ocigledno neki nisu isli u skolu bili su u njemackoj.

A sto se tiče sportskog dijela pa nudjeno vam je da dijelite stadion vi niste htjeli neko je u to vrijeme uzeo velike pare da vas preseli u selendru onu,
kukate na sudenje a kad se za vas sudi godi vam budite malo realni, niste ni medju 5 ekipa, kad je kod vas denis zvonic glavni igrac jbt fudbal, lik je sminker mrtvi.
Na Mostar je dnevno padalo po 60000 granata,Mostar je poslje Vukovara najrazoreniji grad u bivsoj drzavi,u Mostaru je poginulo 10 000 ljudi od cega 1000 djece. Ne diraj gdje ti nije mjesto. Ima nas ovdje koji smo izgubili po pola familije i ne zelimo da se prisjecamo toga. Okani se toga ovdje i te price
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 22 sep 2017, 14:04

Dejan Janković i Vladimir Vujović iz Pančeva novi fanovi Veleža i Lokomotive



Dejan Janković i Vladimir Vujović iz Pančeva za kratko vrijeme po drugi put posjećuju Mostar da bi bodrili Velež.

Njihova ljubav prema Mostaru i Veležu datira još iz davnih vremena Jugoslavije. Imali su priliku gledati utakmicu Veleža u susretu sa Travnikom, a bili su i na Kup utakmici protiv Olimpika u Vrapčićima.

Da njihova ljubav nije nikad iščezla, dokazali su i kupovinom sportske opreme i navijačkih rekvizita „Rođenih“.

Nakon što su završili posjetu Veležu, posjetili su i FK Lokomotivu, te se i učlanili u „klub mostarske raje“. Interesovali su se o radu „Lokosa“ i poželjeli da ovaj klub opet doživi svoj nekadašnji procvat.

Njihov domaćin bio je Enes Vukotić, dugogodišnji sekretar Veleža i autor nekoliko knjiga iz istorije Rođenih.

Emir Krpo
(****.ba)


http://nova.sloboda.ba/dejan-jankovic-i ... okomotive/
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 22 sep 2017, 14:47

Spiska drug, ko je imalo upucen u situaciju izmedju Veleza i Stadiona pod BB, taj zna kako je nastala ta ponuda za koristenje stadiona. Nakon sto su zapadnu stranu etnicki ocistili, izbacili ljude iz stanova, bacili svaki Velezov trofej u kantu za smece, zna se koliko je civila nasih zarobljeno na tom istom stadionu , i nakon sto sve te stvari uradili, nudili su kobiva povratak pod BB Velezu. Mislis ti da bi normalan narod isao gledat Velez negdje gdje bi bilo mrtvih svaku utakmicu, i s jedne i s druge strane, znaci ako si mislio ostavit Velezu stadion , zasto si etnicki cistio pola grada, ubijao Bosnjake i bacao trofeje Velezove u smece? To je isto kao da ja tebi kazem, dodjite ti i tvoja raja imate u mene po milion maraka uzet al cekat ce vas 50000 ljudi i ako vas vide pucace i ubice vas, ili ce bit pucnjave i tuce na sve strane? Da li bi ti pristao na to? Jel razumijes sada, je li ijedan stadion vrijedan ljudskog zivota, ijednog a budi siguran da bi bilo na sve strane mrtvih uvijek da igra Velez pod BB zajedno sa Zrinjskim?

@thebossRD

Druze ovdje niko ne bjezi od toga da se prije u klubu mesetarilo, a ti isti ljudi su forsirali pricu kako nam Grad ne da, kako ne daju Velezu napredak komsije itd itd a kasnije se ispostavilo da iako su nam neprijatelji i oni, i rivalstvo je tu, ali da su daleko veci neprijatelji bili upravo ti ljudi koji su trgovali sa Zvijezdom, Goskom, Slobodom, Zeljom i prodavali utakmice i srozali ugled kluba. Niko ne bjezi od toga da se prodavalo, upali tablicu iz 2008 2009 i upali gostujuce utakmice. Prvak je bio ko uzme 4 boda na strani. Uglavnom, cinjenica je da ova garnitura nije kupila nijednu utakmicu, i da cemo ici posteno, ma koliko ne moglo i sam sam svjestan da u ovoj vukoyebini se mogu samo kupovat i sudije i utakmice da bi usao u PL i svjestan sam da ce se tesko uc u PL bez mesetarenja. Ali to sto mi radimo bez kupovine utakmica, nam daje za pravo da trazimo posetno sudjenje, gdje god da igramo i da kako tvoj retardirani kolega s podforuma combe kaze, "kmecimo". Mi ne kmecimo, mi roncamo i tersamo i zelimo posteno sudjenje jer ovdje ko je god dosao, otkad smo ispali u ligu, nijedan se klub nije zalio na sudjenje i masa klubova je rekla da se u Vrapciciam moze igrat fudbal. Bodove su nosili Radnicki, Bosna V, Jedinstvo, Buducnost iz Banovica, Gosk, Capljina i to su cinjencie.

Avatar
Babatunde
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 maj 2016, 20:11
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babatunde » 22 sep 2017, 14:53

drakensang je napisao/la: @thebossRD

Druze ovdje niko ne bjezi od toga da se prije u klubu mesetarilo, a ti isti ljudi su forsirali pricu kako nam Grad ne da, kako ne daju Velezu napredak komsije itd itd a kasnije se ispostavilo da iako su nam neprijatelji i oni, i rivalstvo je tu, ali da su daleko veci neprijatelji bili upravo ti ljudi koji su trgovali sa Zvijezdom, Goskom, Slobodom, Zeljom i prodavali utakmice i srozali ugled kluba. Niko ne bjezi od toga da se prodavalo, upali tablicu iz 2008 2009 i upali gostujuce utakmice. Prvak je bio ko uzme 4 boda na strani. Uglavnom, cinjenica je da ova garnitura nije kupila nijednu utakmicu, i da cemo ici posteno, ma koliko ne moglo i sam sam svjestan da u ovoj vukoyebini se mogu samo kupovat i sudije i utakmice da bi usao u PL i svjestan sam da ce se tesko uc u PL bez mesetarenja. Ali to sto mi radimo bez kupovine utakmica, nam daje za pravo da trazimo posetno sudjenje, gdje god da igramo i da kako tvoj retardirani kolega s podforuma combe kaze, "kmecimo". Mi ne kmecimo, mi roncamo i tersamo i zelimo posteno sudjenje jer ovdje ko je god dosao, otkad smo ispali u ligu, nijedan se klub nije zalio na sudjenje i masa klubova je rekla da se u Vrapciciam moze igrat fudbal. Bodove su nosili Radnicki, Bosna V, Jedinstvo, Buducnost iz Banovica, Gosk, Capljina i to su cinjencie.
Najveća istina, poslije ovoga se nema šta dodat. Evo Iskra izgubila pa se zahvalila na domaćinstvu i gostoprimstvu. TOŠK isto. Prošle godine također. Znači pošteno pa ko koga. Ko je bolji nek pobjedi. Kad tako svi budu gledali imat ćemo normalnu ligu i klubove.
Samo igraj ti i ne predaj se, pjesmom cu te bodriti...
FORZA VELEŽ!

Avatar
HNKBranitelj
Postovi: 210
Pridružen/a: 13 avg 2015, 16:20
Lokacija: Mostar-jug
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la HNKBranitelj » 22 sep 2017, 14:55

drakensang je napisao/la:Spiska drug, ko je imalo upucen u situaciju izmedju Veleza i Stadiona pod BB, taj zna kako je nastala ta ponuda za koristenje stadiona. Nakon sto su zapadnu stranu etnicki ocistili, izbacili ljude iz stanova, bacili svaki Velezov trofej u kantu za smece, zna se koliko je civila nasih zarobljeno na tom istom stadionu , i nakon sto sve te stvari uradili, nudili su kobiva povratak pod BB Velezu. Mislis ti da bi normalan narod isao gledat Velez negdje gdje bi bilo mrtvih svaku utakmicu, i s jedne i s druge strane, znaci ako si mislio ostavit Velezu stadion , zasto si etnicki cistio pola grada, ubijao Bosnjake i bacao trofeje Velezove u smece? To je isto kao da ja tebi kazem, dodjite ti i tvoja raja imate u mene po milion maraka uzet al cekat ce vas 50000 ljudi i ako vas vide pucace i ubice vas, ili ce bit pucnjave i tuce na sve strane? Da li bi ti pristao na to? Jel razumijes sada, je li ijedan stadion vrijedan ljudskog zivota, ijednog a budi siguran da bi bilo na sve strane mrtvih uvijek da igra Velez pod BB zajedno sa Zrinjskim?

@thebossRD

Druze ovdje niko ne bjezi od toga da se prije u klubu mesetarilo, a ti isti ljudi su forsirali pricu kako nam Grad ne da, kako ne daju Velezu napredak komsije itd itd a kasnije se ispostavilo da iako su nam neprijatelji i oni, i rivalstvo je tu, ali da su daleko veci neprijatelji bili upravo ti ljudi koji su trgovali sa Zvijezdom, Goskom, Slobodom, Zeljom i prodavali utakmice i srozali ugled kluba. Niko ne bjezi od toga da se prodavalo, upali tablicu iz 2008 2009 i upali gostujuce utakmice. Prvak je bio ko uzme 4 boda na strani. Uglavnom, cinjenica je da ova garnitura nije kupila nijednu utakmicu, i da cemo ici posteno, ma koliko ne moglo i sam sam svjestan da u ovoj vukoyebini se mogu samo kupovat i sudije i utakmice da bi usao u PL i svjestan sam da ce se tesko uc u PL bez mesetarenja. Ali to sto mi radimo bez kupovine utakmica, nam daje za pravo da trazimo posetno sudjenje, gdje god da igramo i da kako tvoj retardirani kolega s podforuma combe kaze, "kmecimo". Mi ne kmecimo, mi roncamo i tersamo i zelimo posteno sudjenje jer ovdje ko je god dosao, otkad smo ispali u ligu, nijedan se klub nije zalio na sudjenje i masa klubova je rekla da se u Vrapciciam moze igrat fudbal. Bodove su nosili Radnicki, Bosna V, Jedinstvo, Buducnost iz Banovica, Gosk, Capljina i to su cinjencie.
Konstantno laži generirate, ne znam zašto?
U Zapadnom Mostaru trenutno živi 8 - 10 000 bošnjaka / muslimana kako god.
Koliko hrvata živi u Istočnom Mostaru ?
Naredno pitanje koliko jednih i drugih radi na suprotnim stranama?
S obzirom da sam radio u administraciji kluba na kojeg i nosim ime profila znam da dobro da i vi i Zrinjski vrlo vješto manipulirate sa javnim novcem a nikome ne pravdate ni marke. U vezi stadiona sve je točno što su iznijeli gore forumaši tj. da ste pokupili više novaca i donacija nego ijedan klub u BiH I OPET vam malo i dosta više novca nego ostali klubovi u bilo kojem sportu u Gradu Mostaru. (J.ebo vas Hasan Šišić doživotni predsjednik sportskog saveza Mostara. Povratak na stadion je nuđen vama po veoma povoljnim uvjetima, a kad je HNK Branitelj htio da odigra par utakmica trebali smo platiti k'o da iznajmljujemo Wembley.
HNK Branitelj Mostar 1992

Avatar
Babatunde
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 maj 2016, 20:11
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babatunde » 22 sep 2017, 14:57

slika
TI SI PONOS GRADA SVAKE MAHALE!
Samo igraj ti i ne predaj se, pjesmom cu te bodriti...
FORZA VELEŽ!

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: CAZIN, Redred i 29 gostiju.