RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Post Postao/la ra1981 » 23 apr 2008, 19:40

Evo ovdje pišite sve o F.K. Velež.Nadam se da neće biti provokacija niti svađa.

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la csh » 24 apr 2008, 14:35

pozdrav ra 1981 sta ti oznacava 81 msilim da ra nije nastao 81 nego neka skupina koja je navijala za velez crveni sejtani ili slicno,ako je vec to u pitanju.Ra se pod tim imenom javlja 86 ako se ne varam... ;)
AMAR OSIM!!!

Avatar
ribery
Moderator
Postovi: 2032
Pridružen/a: 21 mar 2008, 15:51
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ribery » 24 apr 2008, 15:51

csh je napisao/la:pozdrav ra 1981 sta ti oznacava 81 msilim da ra nije nastao 81 nego neka skupina koja je navijala za velez crveni sejtani ili slicno,ako je vec to u pitanju.Ra se pod tim imenom javlja 86 ako se ne varam... ;)
Možda mu je to godina rođenja :lol: :lol:
Što se tiče Veleža, simpa su, posebno kad naguze svinjski.

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 24 apr 2008, 20:06

csh je napisao/la:pozdrav ra 1981 sta ti oznacava 81 msilim da ra nije nastao 81 nego neka skupina koja je navijala za velez crveni sejtani ili slicno,ako je vec to u pitanju.Ra se pod tim imenom javlja 86 ako se ne varam... ;)
1981 je nastanak navijača Veleža,koji su se tada zvali Crveni šejtani,a Red Army tu godinu i danas koristi kao nastanak grupe,jer se radi o istoj grupi,koja je promijenila naziv.Npr.Robijaši su se čini mi se zvali Smogovci, Ultrasi su se do ujedinjenja lige (2000) zvali "Torcida Mostar" :lol: ...no dosta o tome,mislim da je glupo sada o tome raspravljati.

Iduće kolo(Subota) Velež gostuje u Žepču.Svi se nadaju bodu(ovima),koji bi Veležu maltene obezbijedio opstanak. Klub je pojačao amerikanac Marc Conrad(napadač),koji je ujedno u svom debiju protiv Posušja(prošlo kolo) postigao pogodak.U Klubu s nadaju da će dozvolu dobiti i brzonogi kamerunski igrač Ngongoh Mayoda Guy Landry (21 godina) vidi više--> http://www.sportsport.ba/bh_fudbalp-1471.htm
,također napadač,koji bi ukoliko ostane u Veležu,postao prvi tamnoputi igrač u historiji kluba.
Forza Velež!

Avatar
csh
Moderator
Postovi: 1734
Pridružen/a: 21 mar 2008, 17:16
Lokacija: Uvijek gdje treba!
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la csh » 24 apr 2008, 22:16

ra1981 je napisao/la:
csh je napisao/la:pozdrav ra 1981 sta ti oznacava 81 msilim da ra nije nastao 81 nego neka skupina koja je navijala za velez crveni sejtani ili slicno,ako je vec to u pitanju.Ra se pod tim imenom javlja 86 ako se ne varam... ;)
1981 je nastanak navijača Veleža,koji su se tada zvali Crveni šejtani,a Red Army tu godinu i danas koristi kao nastanak grupe,jer se radi o istoj grupi,koja je promijenila naziv.Npr.Robijaši su se čini mi se zvali Smogovci, Ultrasi su se do ujedinjenja lige (2000) zvali "Torcida Mostar" :lol: ...no dosta o tome,mislim da je glupo sada o tome raspravljati.

Iduće kolo(Subota) Velež gostuje u Žepču.Svi se nadaju bodu(ovima),koji bi Veležu maltene obezbijedio opstanak. Klub je pojačao amerikanac Marc Conrad(napadač),koji je ujedno u svom debiju protiv Posušja(prošlo kolo) postigao pogodak.U Klubu s nadaju da će dozvolu dobiti i brzonogi kamerunski igrač Ngongoh Mayoda Guy Landry (21 godina) vidi više--> http://www.sportsport.ba/bh_fudbalp-1471.htm
,također napadač,koji bi ukoliko ostane u Veležu,postao prvi tamnoputi igrač u historiji kluba.
Forza Velež!
OK.Pitao sam samo hvala na odgovoru to je tema za druge rasprave,pozdrav....
AMAR OSIM!!!

Avatar
antipolitika
Postovi: 281
Pridružen/a: 24 apr 2008, 23:29
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la antipolitika » 24 apr 2008, 23:32

Iskreno smatram da Velez nece pobijediti u subotu!smatram da su orasje posusje leotar i travnik dovoljno skupili suskavaca da zepca stimuliraju za pobjedu!
to je moje razmisljanje!
I kad izgube i kad pobjede uvjek pjevamo Zrinjski volim te ,Zrinjski volim teeeeeee

pokusni_kunic
Postovi: 117
Pridružen/a: 08 mar 2008, 11:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la pokusni_kunic » 25 apr 2008, 10:05

**** liga, sve zavisi ko ce vise novca ponuditi. To javno priznaju i celnici saveza i lige, sto je najgore... :cry:

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 25 apr 2008, 14:24

Slažem se sa vama,ali to ovdje jednostavno nisam htio govoriti.Malo mi je glupo nagađati ko će platiti,a ko neće,tako da ostaje da vidimo sutra.Zaista žalosno :cry:
Moje mišljenje je da će sutra biti neriješeno.
Samo da dodam,neka Travik,Orašje i ostali plate Žepču...Barem će utakmica biti regularnija,nego da Velež plati. Ustvari ti klubovi moraju Žepču platiti,da bi utakmica bila reglarna :shock:

pokusni_kunic
Postovi: 117
Pridružen/a: 08 mar 2008, 11:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la pokusni_kunic » 26 apr 2008, 16:24

U svakom slucaju, utakmica nema smisla...Ako Velez pobjedi, svak ce reci da je kupio...Ako izgubi, onda je jasno da su domaci uzeli lovu od Orasja ili Travnika.

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 26 apr 2008, 17:21

Velež u Žepču tretuno vodi 2:0 golovima Drakula i Kodre.Oko 200 Red Army-a od ukupnih 300 ljudi na stadionu :oops: Inače Velež puno bolji čitavo vrijeme,Žepče je imalo samo jednu dobru kontru i jednu polupriliku.

Avatar
JASC0
Postovi: 125
Pridružen/a: 19 mar 2008, 20:04
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la JASC0 » 26 apr 2008, 19:58

to rodjeni samo naprijed.

mostar u srcu velez do groba.
Rođeni

Clint Eastwood
Postovi: 1
Pridružen/a: 05 maj 2008, 20:14
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la Clint Eastwood » 05 maj 2008, 20:23

Pratiti utakmice fk velez mozete uzivo
na ****

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 12 maj 2008, 20:14

U subotu se u Vrapčićima igra mostarski derbi.Iako čisto sumnjam,nadam se da će državna televizija napokon prenositi ovaj derbi,kako bi čitava država vidjela o čemu se tu radi.Mogu reći da su zadnja tri derbija bila puno puno bolja nego predhodni.Politika i religija je izašla iz derbija,navijači su se okrenuli normalnim pjesmama...
Ultrasi najavljuju svoj (drugi) dolazak u Vrapčiće...U svakom slučaju...Gorit će!!! :twisted:

Avatar
antipolitika
Postovi: 281
Pridružen/a: 24 apr 2008, 23:29
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la antipolitika » 12 maj 2008, 20:55

ej velezovac...sto se tice drzavne televizije sumnjam da ce derbi prenosit jer ipak smo mi u supku svijeta zar ne?
Steta sto nece biti prijenosa ali obavezno gledam snimku na RTM posto poslovno cu biti odsutav a volio bi doci u vrapcice pogledat derbi,lani sam bio u vrapcicima i mogu reci da nije mnogo nacionalizma ostalo ima malo al jbg to je tako a sa sigurnoscu i prezadnji derbi pod bijelim brijegom ultrasi koliko sam primjetio nisu vrijedjali ,sto je i ispravno!
pozdrav !
I kad izgube i kad pobjede uvjek pjevamo Zrinjski volim te ,Zrinjski volim teeeeeee

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 12 maj 2008, 21:05

Naravno,uvijek ima pojedinaca koji će zakuhati,ali po meni veliki napredak što se toga tiče.Prije Veležovog ulaska u PL,derbiji su bili sve samo ne nešto što liči na fudbal i navijanje...sada je puno bolje.Mržnja će uvijek postojiti, to je neizbježno,ali iskreno se nadam da će ta mržnja polako prerasti u sportsko nadmetanje.

Neznam na koju ce tribinu...Skroz sam zaboravio na onu novu tribinu,a moglo bi se desiti da ih tu smjeste,iako opet mislim da neće zbog činjenice da je policajcima puno lakš Ultrase sprovesti na onu montažnu skelu,nego na tribinu iza gola.
Zadnja izmjena: ra1981, dana/u 12 maj 2008, 23:10, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
antipolitika
Postovi: 281
Pridružen/a: 24 apr 2008, 23:29
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la antipolitika » 12 maj 2008, 21:19

Hoce Ultrasi na onu novu tibinu ili ce se opet ljuljat na sklama?hhehe
zezam se!
I kad izgube i kad pobjede uvjek pjevamo Zrinjski volim te ,Zrinjski volim teeeeeee

Avatar
AdnanC
Postovi: 5
Pridružen/a: 14 maj 2008, 09:05
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la AdnanC » 14 maj 2008, 09:11

ljudi, ne mogu se snaći u vašeč citiranju citiranja citata citiranog citata ;) uglavnom, sigurno najsimpatičniji klub, naivjači na nivou (tj za PRIMJER), stavio bih ih na prvo mjesto, manijake na drugo, ostali nek se traže u ćevapima(TM).
šta se tiče ekipe, malo mi dosadi kad se igrači vraćaju i dolaze i tako dalje, mislim jedni te isti...
i da znate, na listi 300 najboljih strijelaca na svijetu od Bosanaca i Hercegovaca se nalaze 2 Veležovca, i NIKO VIŠE...

Avatar
moustapha
Postovi: 4118
Pridružen/a: 19 apr 2008, 19:52
Lokacija: http://home.fksarajevo.ba/
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la moustapha » 17 maj 2008, 21:09

Pobjeda Veleza u derbiju. Naprijed Rodjeni.

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

FK Velež

Post Postao/la Crveni_1922 » 08 sep 2008, 06:34

Mostar u Srcu Velez do Groba!!!! :D :D :D
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

ra1981
Postovi: 1312
Pridružen/a: 23 apr 2008, 18:35
Kontakt:

Re: F.K. Velež

Post Postao/la ra1981 » 11 sep 2008, 16:17

Napokon održana skupština "rođenih"
Zuhrić i zvanično predsjednik
Veleža


Piše: Max
Četvrtak, 11.09.08. 12:00.

Nakon što je nekoliko puta najavljiva i isto toliko puta odgađana, sinoć je u prostorijama
Centra za kulturu održana skupština fudbalskog kluba Velež.

S obzirom na sve ono što je Velež kao klub proživio u posljednje vrijeme, pomalo iznenađujuće zvuči podatak da je vandredna skupština trajala manje od sat vremena i da su ovaj put sve odluke usvojene jednoglasno.

Svakako da je glavna tačka dnevnog reda bio izbor članova Upravnog odbora kluba. Iako se razmatrala mogučnost da u Upravnom odboru kluba bude 21 član, na kraju je odlučeno da će Upravni odbor kluba brojati 19 članova.

Kada je u pitanju izbor Predsjednika kluba odnosno Predsjednika Upravnog odbora razgovaralo se o mogučnosti rotacije 19 članova svaka dva mjeseca, ali je i ta solucija odbačena. Tako će predsjednik Veleža u narednom mandatu biti Ćamil Zuhrić koji je ulogu vd. predsjednika kluba obavljao već desetak dana.

Ono što navijače ovog kluba može obradovati jeste činjenica da se u novom Upravnom klubu nalaze ljudi koji su ovaj klub predvođeni Ahmedom Džuburom vodili u periodu prve povratničke sezone u Premijer ligi.

Novi Upravni odbor kluba u vrlo kratkom razdoblju morat će izabrati direktora, sportskog direktora, dok istovremenomora riješti pitanje stručnog štaba odnosno konsolidacije igračkog kadra. Mensud Duraković koji je na početku ove sezone do utakmice sa Slavijom obavljao funkciju sportskog direktora će po svemu sudeći obavljati tu funkciju i nastavku sezone. Zijo Tojaga je za sada šef stručnog štaba i vodit će ekipu Veleža sa klupe i u velikom gradskom derbiju.

Pored činjenice da Velež polako konsoliduje svoje redove, svakako treba istači i činjenicu da je u
kratkom periodu uz pomoć ljudi iz Upravnog odbora finansijska situacija u klubu konsolidovana.
Pripreme za gradski derbi su u punom jeku, izvode se određeni radovi na samom stadionu i sve što u ovom trenutku treba ovom klubu jeste jedna prvenstvena pobjeda, jer ne treba zaboraviti da je Velež još uvijek na posljednjem mjestu na tabeli sa samo jednim osvojenim bodom.

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: begla i 12 gostiju.