RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
oldbridge
Postovi: 377
Pridružen/a: 10 dec 2010, 15:29
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la oldbridge » 31 maj 2017, 21:06

Normalno da je manjina.
Čak se ni svi članovi UGMR ne slažu sa ovom nesmotrenom izjavom niti odobravaju ovaj čin, iako na kraju saopštenja stoji potpis udruženja, te da je to isključivo njihov stav.
Niko nema pravo pisati slična saopštenja u ime navijača FK Velež.

Zna se ko je i šta je Blaž Slišković i za Velež i za Mostar.
Umro stari pjesnik, umrla Emina
ostala je pusta bašća od jasmina
salomljen je ibrik, uvehlo je cvijeće
pjesma o Emini nikad umrijet' neće.


MUSVDG

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 31 maj 2017, 21:54

Ma yebo to nego brazilci i kolumbijac ubrzo potpisuju na 2 godine profesionalni ugovor,navodno da svi igraci ostaju uz 4-5 iskusnih pojacanja koji dolaze. Bit ce posudba i slanja na kaljenje. Uglavnom 2 godine sambe. Forza
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 01 jun 2017, 11:59

Tesko je i ovim portalima i kvazinovinarima koji se ne mogu vise nasladjivat teskim stanjem u Velezu pa sada pokusavaju sa iskopavanjima nekih clanaka iz mrtvih casopisa i postavljanjem smijesnih pitanja sve u cilju pokusaja destabilizacije Veleza. Smjesniji su mi i akteri koji u stilu djeteta od 5 godina odgovaraju na pitanje. Sta je Baka u nasim zivotima? Nista. Veleza bi bilo bez Bake a Bake nika bez Veleza i pazi ovo opet nas zaboli qurac. Velez ide uzlaznom putanjom,Velez gradi stadion,Velez ima u drugoj ligi clanskih oko 1550 odmah iza Zelje i Sarajeva i na trecem je mjestu po tome,Velez je u prosjeku drugi dio polusezone pratio prosjek 2500+ ljudi. Ima Velez svojih legendi od Vahe,Duska,Mare,Tuce,Kajtaza,Kodre,brace Hadziabdic i mnogih drugih. Sta je jedan manje ako je to njegovo misljenje? Meni nista jer se i ne provali da fali u ovim nabrojanim i moru ostalih legendi koje sam izostavio i koji se sa ponosom sjecaju i pricaju o nasem starcu bez kojeg ni njih nebi bilo. Nije Velez neki seljacki klub da ce plakati za nekim. Baka hvala neka ti je sa srecom i zavrsena prica sa tobom. Mi nastavljamo dalje,danas se roka beton na stadionu i to je ono sto nas zanima a ne nasjedanja na svrsavanja kvazinovinara na klikove njihovih portala. Drago mi je sto KLUB kao i 99% nasih navijaca ovo sve iskuliralo sa češanjem po jajima dok se oni satrase u tim pokusajima destabilizacije kroz medije. Ocekujem vol 2 ubrzo " Kako je Semiru Tuci greskom servirana svinjetina u Sionu u kupu UEFA a on je pojeo" :urnebes: de bola rokajte miševi a nas eto brzo. U gospodskom maniru i sa onim krvavo crvenim dresovima na koje mi se i sa 51 godinom dize qurac ko na Moniku Belući. Forza Velez i samo ganola
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
mostar_mo
Postovi: 3316
Pridružen/a: 04 jun 2009, 16:49
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la mostar_mo » 01 jun 2017, 12:12

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:Tesko je i ovim portalima i kvazinovinarima koji se ne mogu vise nasladjivat teskim stanjem u Velezu pa sada pokusavaju sa iskopavanjima nekih clanaka iz mrtvih casopisa i postavljanjem smijesnih pitanja sve u cilju pokusaja destabilizacije Veleza. Smjesniji su mi i akteri koji u stilu djeteta od 5 godina odgovaraju na pitanje. Sta je Baka u nasim zivotima? Nista. Veleza bi bilo bez Bake a Bake nika bez Veleza i pazi ovo opet nas zaboli qurac. Velez ide uzlaznom putanjom,Velez gradi stadion,Velez ima u drugoj ligi clanskih oko 1550 odmah iza Zelje i Sarajeva i na trecem je mjestu po tome,Velez je u prosjeku drugi dio polusezone pratio prosjek 2500+ ljudi. Ima Velez svojih legendi od Vahe,Duska,Mare,Tuce,Kajtaza,Kodre,brace Hadziabdic i mnogih drugih. Sta je jedan manje ako je to njegovo misljenje? Meni nista jer se i ne provali da fali u ovim nabrojanim i moru ostalih legendi koje sam izostavio i koji se sa ponosom sjecaju i pricaju o nasem starcu bez kojeg ni njih nebi bilo. Nije Velez neki seljacki klub da ce plakati za nekim. Baka hvala neka ti je sa srecom i zavrsena prica sa tobom. Mi nastavljamo dalje,danas se roka beton na stadionu i to je ono sto nas zanima a ne nasjedanja na svrsavanja kvazinovinara na klikove njihovih portala. Drago mi je sto KLUB kao i 99% nasih navijaca ovo sve iskuliralo sa češanjem po jajima dok se oni satrase u tim pokusajima destabilizacije kroz medije. Ocekujem vol 2 ubrzo " Kako je Semiru Tuci greskom servirana svinjetina u Sionu u kupu UEFA a on je pojeo" :urnebes: de bola rokajte miševi a nas eto brzo. U gospodskom maniru i sa onim krvavo crvenim dresovima na koje mi se i sa 51 godinom dize qurac ko na Moniku Belući. Forza Velez i samo ganola

bravo majstore :clap:
Nek se naše pjesme ore pjevat ćemo cijelu noć
nek Mostarom baklje gore s Veležom ću u smrt poć
i kad žarko sunce sija i kad hladne liju kiše
mi pjevamo našu pjesmu volim Velež nikog više

Avatar
Zagor
Postovi: 5507
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Zagor » 01 jun 2017, 13:09

Sad nisam u toku najbolje pa ako mi moze neko objasniti. Da li je tacna izjava Bake u vezi hrvatskog Mostara? Posto citam sad sta je rekao za N1, tu uopste se ne spominje to, neg samo nesto u vezi zrinjskog u veleza ko mu je drazi. A btw glup mu je odgovor i za to bio..
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 01 jun 2017, 15:53

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 09 nov 2017, 18:36, ukupno mijenjano 1 put.

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 01 jun 2017, 16:04

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 09 nov 2017, 18:33, ukupno mijenjano 1 put.

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 01 jun 2017, 16:07

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 09 nov 2017, 18:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Alminjo99
Postovi: 3527
Pridružen/a: 07 dec 2016, 19:00
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Alminjo99 » 01 jun 2017, 16:47

Amigooo :opaopa:
Rezultat je trend, ideal je vječan!

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SarcofagoVenom » 01 jun 2017, 16:58

Pohvale za gradnji stadiona.Da li je današnji stadion na mjestu gdje su nekada igrali klubovi Neretva i Đuro Salaj iz Vrapčiča?
Ulaz besplatan izlaz se plaća

castro
Postovi: 176
Pridružen/a: 27 maj 2013, 15:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la castro » 01 jun 2017, 17:04

FSB je napisao/la:Brandao, Panesso i Rodrigo dogovorili nastavak saradnje sa FK Velež

slika

Kako se kraj ove, za sve Rođene teške ali na kraju uspješne 2016/17 sezone bliži kraju, krenulo se sa razgovorima i sklapanjem igračke križaljke za narednu 2017/18 sezonu.

Prvi koji su dogovorili nastavak saradnje su Ubiratan Brandao de Souza (22), Leiner Garcia Panesso (27) i Rodrigo Carvalho Santos (24). Dogovorena je saradnja na iduće dvije godine, odnosno do kraja 2018/19 sezone, na obostrano zadovoljstvo.

Brandao, po vokaciji napadač, iako igrajuči samo u proljetnom dijelu sezone najbolji je strijelac ekipe sa 8 golova u Prvoj ligi FBiH. Rodrigo igra u sredini terena, i bio je jedan od standardnih igrača u drugom dijelu sezone.

Panesso je nažalost imao dosta problema sa povredama, ali je golom protiv Bosne Visoko pokazao svoj potencijal. Također, pokazao je univerzalnost igrajuči kada je bilo potrebno u odbrani i u sredini terena, iako je veči dio prijateljskih utakmica odigrao kao napadač.

Preuzeto sa fkvelez.ba
ovo je bitno, a je.bo Baku kockara !!!
OJ SUZANA OBJESI SE TI, NEK LOZA TEČE NERETVOM DA PIJU ROĐENI !

Avatar
ASD
Postovi: 26228
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ASD » 01 jun 2017, 17:30

SarcofagoVenom je napisao/la:Pohvale za gradnji stadiona.Da li je današnji stadion na mjestu gdje su nekada igrali klubovi Neretva i Đuro Salaj iz Vrapčiča?
Da, to je stadion pored fabrike Đuro Salaj, tu je igrao pomenuti klub prije rata.

Da li pod Neretvom mislis na Mostarsku Neretvu ili je i u Vrapcicima bio zaseban klub?
Znam da je Neretva igrala na Starom Velezovom.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 01 jun 2017, 17:47

FSB je napisao/la:Brandao, Panesso i Rodrigo dogovorili nastavak saradnje sa FK Velež

slika

Kako se kraj ove, za sve Rođene teške ali na kraju uspješne 2016/17 sezone bliži kraju, krenulo se sa razgovorima i sklapanjem igračke križaljke za narednu 2017/18 sezonu.

Prvi koji su dogovorili nastavak saradnje su Ubiratan Brandao de Souza (22), Leiner Garcia Panesso (27) i Rodrigo Carvalho Santos (24). Dogovorena je saradnja na iduće dvije godine, odnosno do kraja 2018/19 sezone, na obostrano zadovoljstvo.

Brandao, po vokaciji napadač, iako igrajuči samo u proljetnom dijelu sezone najbolji je strijelac ekipe sa 8 golova u Prvoj ligi FBiH. Rodrigo igra u sredini terena, i bio je jedan od standardnih igrača u drugom dijelu sezone.

Panesso je nažalost imao dosta problema sa povredama, ali je golom protiv Bosne Visoko pokazao svoj potencijal. Također, pokazao je univerzalnost igrajuči kada je bilo potrebno u odbrani i u sredini terena, iako je veči dio prijateljskih utakmica odigrao kao napadač.

Preuzeto sa fkvelez.ba
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FSB » 01 jun 2017, 18:02

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 09 nov 2017, 18:30, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la SarcofagoVenom » 01 jun 2017, 18:58

ASD je napisao/la:
SarcofagoVenom je napisao/la:Pohvale za gradnji stadiona.Da li je današnji stadion na mjestu gdje su nekada igrali klubovi Neretva i Đuro Salaj iz Vrapčiča?
Da, to je stadion pored fabrike Đuro Salaj, tu je igrao pomenuti klub prije rata.

Da li pod Neretvom mislis na Mostarsku Neretvu ili je i u Vrapcicima bio zaseban klub?
Znam da je Neretva igrala na Starom Velezovom.
Koliko znam postojala su dva kluba u Vrapčićima,Đuro Salaj i Neretva,oba su igrali MFL i Područnu Mostar neko vrijeme 70 i 80ti.
Mostarska Neretva je bila zaseban klub.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

FoSte95
Postovi: 12651
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la FoSte95 » 01 jun 2017, 19:09

Vratite se što jači da gazite lažne Mostarce gdje god stignete :tokralju: :tokralju: :tokralju:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

tareizo
Postovi: 1675
Pridružen/a: 15 feb 2010, 18:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la tareizo » 01 jun 2017, 19:52

mostarskirodeni je napisao/la:
Zbogom Baka, ljubav nije kocka

Gospodine Slišković,

Počinjemo naše obraćanje vama sa ovakvim naslovom jer nema smisla da vas oslovljavamo sa nadimkom koji ste zaradili na našim mostarskim ulicama, jer ste se sudeći po vašem zadnjem intervjuu odrekli onog Mostara koji vam ga je dao.

Odrekli ste ga se onog momenta kada ste se upustili u raspravu da li je Velež bošnjački klub ili ne, kao da do sada već svima nije to jasno. Vama kao do juče (još uvijek) legendi našeg Veleža se nije smjelo desiti da u istu rečenicu stavljate ta dva pojma, što je samo po sebi sramotno sa vaše strane pogotovo imajući u vidu posao koji trenutno obavljate.

Što se tiče drugog dijela u kojem tvrdite da volite Velež, ali eto Zrinjski volite više, ne možemo se oteti utisku da je ova izjava jednako humoristična kao vaš pokušaj konverzacije na engleskom jeziku. Simpatije prema klubu koji predstavlja običnog čovjeka, radnika, humanizam, žrtvu i ponos, a u isto vrijeme nešto veće simpatije prema klubu koji uzimajući u obzir naziv HŠK ekskluzivno predstavlja samo jednu etničku grupu i pri tome se ni trunke ne stidi svojih nastupa u Prvenstvu NDH i čiji navijači uz redovno veličanje fašizma ruše spomenilke ovog grada, morate priznati da nema apsolutno nikakvog smisla. Smatramo da nema potrebe za ovakvim izljevima “ljubavi” jer Velež ima i više nego dovoljno onih koji ga istinski vole, a nisu u posljednjim decenijama odustali od onoga što ih je ovaj grad i njihovi roditelji naučili. Upravo tako, ne samo da ste ukaljali svoje ime i prezime, nego ste pljunuli na sve one vrijednosti koje su vas roditelji pokušavali naučiti, a svi znamo koje su to.

Vama kao treneru i klubu na čijoj klupi sjedite i koji volite želimo čestitati naslov državnog šampiona. Sigurni smo da u vašem novom klubu ima dovoljno prostora u vitrinama i za ovaj osvojeni pehar, nakon što su svi Veležovi izbačeni na smeće onog momenta kada su ti koje sada volite odlučili da našeg kluba ne treba više da bude. Od srca vam želimo da svaki sljedeći put kada izađete na teren pod Bijelim Brijegom zamislite sliku sabirnog logora gdje su između ostalog zarobljeni bili i članovi familija onih koji su sa vama nekada dijelili svlačionicu, od strane onih koji su vaš novi voljeni klub opet osnovali i danas za njega navijaju.

Mi kao navijači i simpatizeri okupljeni u UGMR vas molimo da naš klub više ne spominjete u medijskim ili bilo kakvim istupima. Istorija se ne može izbrisati, ali u ovakvim situacijama bilo bi lijepo izbrisati da ste ikada nosili sveti crveni dres.



hahahah svaka vam cast rodzeni ,jos samo s.upku pevedite na engleski da u potpunosti razumije
vrapcici bogami vec ljepsi od bijelog brijega :bih:

Želimo vam sve najbolje u privatnom i sportskom životu. Mostar u srcu, Velež do groba.

UG Mostarski Rođeni
Sa juga pjesma cuje se
sve se trese ori se
CELIK sampion CELIK sampion
sada pjeva se
cuje se pjesma robova
viori nasa zastava
crno crvena boja najdraza
svih zenicana


SAMO CELIK

Avatar
MrBean
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jan 2017, 14:43
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MrBean » 02 jun 2017, 00:28

Ljudi meni se ne svidja ova tribina sto se nadogradjuje, nekako mislim da ce biti ruzna kad se zavrsi, mogla se mozda i bolje napraviti sa vise redova za sjedenje bez ovih soba za igrace dobili bi 1000 mjesta vise.

hercegovina
Postovi: 306
Pridružen/a: 06 avg 2009, 14:22
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la hercegovina » 02 jun 2017, 00:53

MrBean je napisao/la:Ljudi meni se ne svidja ova tribina sto se nadogradjuje, nekako mislim da ce biti ruzna kad se zavrsi, mogla se mozda i bolje napraviti sa vise redova za sjedenje bez ovih soba za igrace dobili bi 1000 mjesta vise.
a nista, zovemo sutra hasu da obustavi radove

Avatar
Baader
Postovi: 4512
Pridružen/a: 28 dec 2014, 19:08
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Baader » 02 jun 2017, 08:43

MrBean je napisao/la:Ljudi meni se ne svidja ova tribina sto se nadogradjuje, nekako mislim da ce biti ruzna kad se zavrsi, mogla se mozda i bolje napraviti sa vise redova za sjedenje bez ovih soba za igrace dobili bi 1000 mjesta vise.
Ok.

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.