RSD Velež Mostar - ARHIVA POSTOVA

Moderatori/ce: Kulesza,mozak

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 17 nov 2017, 23:46

Ne bojim se ja za Ibru. Al' i to nebitno, on svakako može raditi neki posao koji mu više leži u klubu ali brate ove godine je profolio sve, od pojačanja preko Klarića, pa onda bespotrebna kazna i generalno užasno sastavljanje tima, formacije i vođenje s kupe koje je bilo prenervozno, nedostatak autoriteta koji se baš vidio u mnogim situacijama itd itd. Feja s druge strane prilično miran čovjek a ima znanje, bgm i rezultate s nama itekakve. Jednostavno mi ako cemo se zajebavat onda nek sve stoji kako jest, nek se po nama izdrkava kako koja šuša od igrača prođe kroz klub, a da ne pominjem stalne sergije i sakupljanje novca, Burazeru uzeo si jedan ozbiljan klub, nađi sponzore, to je tvoj posao, posao navijača je da kupi šač,majicu,upaljač, kartu i člansku, tačka. Mi marketinga nemamo, kur*em se ne mrda, a tek kakvim autobusom se vozi RAja, mene bi bilo sramota da sam u čelništvu kluba,a da momke koji svako drugi vikend po 300-500 km gledam u ONOJ KRNTIJI OD BREGAVE. Nisam vjerovao dok ih nisam sreo pokvarene u putu. I još štošta, ali o tome kad zaradim prvi milion pa dobijem pravo glasa

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 18 nov 2017, 00:11

Pa druže moj, druga smo liga, nemoj da se dižemo u nebesa, ni da zamišljamo marketing kao u Dinama. Sve nešto hoćemo preko noći, te marketing službu, te ovo, te ono, a ima puno većih problema od toga. Slažem se opet da se postepeno treba na marketingu radit, ali u ovih godinu i jače je u Klubu urađeno više nego za 20 godina nerada i javašluka.

Što se tiče Feje, i na mene je dobar utisak ostavio, ali gdje je on dalje imao rezultate osim onda kod nas kad nam ništa nije značilo? Zvijezda 0 bodova, Gošk 0, Čelik haj i nećemo računat. Ovdje je nanizao 8 9 pobjeda u kad su svi igrali rasterećeno i u situaciji gdje je imao 5x bolje igrače od Ibre, i gdje bi i sa 8 9 poraza bio 5 ili 6. Znači osim tih par pobjeda, nikakav rezultat nije postigao, ili su nama to postali rezultati. S druge strane, Ibro Rahimić je imao vrlo dobre rezultate s Mladosti DK, prva sezona u ligi, vrlo nezgodno, bez lobija u Savezu i svega ostalog, ljudi su igrali fino. Ovdje, Ibro je pogriješio što se ovog prelaznog roka tiče, doduše i Hasić i oko kluba su se svi okrenuli Crvenoj noći, prvi je Ibro vjerovao nekim igračima i ja mu to prvi zamjeram, što se nisu dovodila kvalitetna pojačanja a ne igrači tipa Klarić. I sve to stoji, ali je zaslužio da mu se pruži prilika sad da se ispravi, i da pokaže na proljeće da ima viziju i ima jasan plan.

Ne bih se slozio sto se formacijskog dijela i taktike tiče, Ibro je baš evo ove jeseni itekako nadmudrio Vojvodića i baš se vidjelo da svaki igrač ima tačno određen zadatak i kad ti to igrači ispoštuju, onda se završi kako se završilo. Imao je i tu gafova, ali vidi se da je opet temeljni problem vrlo, vrlo loš prelazni rok.

Što se dijela sa sponzorima tiče, Fudbalski Klub Velež, svakim danom dobija po 2-3 nova sponzora, i svaka od te firme na neki svoj način pomaže rad Kluba. Neki umjesto sponzorskog novca daju radnu snagu za izgradnju stadiona, drugi novac po sponzorskom ugovoru itd. itd. ali NIKAD nismo više sponzora imali nego sad, i taj broj će rasti i rasti. Slobodno udji http://fkvelez.ba/nasi-sponzori-i-partneri/ i pogledaj, a ja znam da ovo nije konačni spisak i da tu još firmi fali.

I na kraju, ovo za RAju. Nikad ova garnitura neće pristat da im klub plaća gostovanja, autobuse i slično kao što se radilo nekad davno, a Velež evo već tri godine na svakoj utakmici ima podršku navijača. I tako će ostat do daljnjeg, jer svaki momak ponaosob koji ide na gostovanje zna i razumije da pare od kluba ne smiju da se troše na navijače, nikad, a posebno ne u situaciji u kakvoj smo mi sad s mali milion problema. Navijači troše pare na klub, i nijednoj osobi koja se uputi na gostovanje nije žao što se vozi u Bregavi, kombiju ili slično, i garantujem ti opet, da se sigurno ne bi dozvolilo da Klub placa gostovanja ikome.

Avatar
Babatunde
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 maj 2016, 20:11
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babatunde » 18 nov 2017, 01:42

Kkakve gluposti pišeš musa, mene stid... Nama da plaća klub gostovanja??? Haloo nikad dok smo mi iza gola i dok smo mi u grupi neće klub ništa morati plaćati nama, a posebn one gostovanja, busove itd. Idemo kako idemo i ne žalimo se, sve je to u skladu sa navijačkim životom. Svak ima mogućnosti ili da ide ili da ne ide organizovano. Kad bi išlo više ljudi zakupio bi se i bolji bus. Ovo za sadašnju sitauciju je vrh. Na svakoj utakkmici podrška bilo busevima, kombijima, autima... Navijački do kraja!

Pogledaj i promisli prije nego pritisneš ovo pošalji ;)
Samo igraj ti i ne predaj se, pjesmom cu te bodriti...
FORZA VELEŽ!

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la 1922VFC1981 » 18 nov 2017, 02:09

josipmusa je napisao/la:Ne bojim se ja za Ibru. Al' i to nebitno, on svakako može raditi neki posao koji mu više leži u klubu ali brate ove godine je profolio sve, od pojačanja preko Klarića, pa onda bespotrebna kazna i generalno užasno sastavljanje tima, formacije i vođenje s kupe koje je bilo prenervozno, nedostatak autoriteta koji se baš vidio u mnogim situacijama itd itd. Feja s druge strane prilično miran čovjek a ima znanje, bgm i rezultate s nama itekakve. Jednostavno mi ako cemo se zajebavat onda nek sve stoji kako jest, nek se po nama izdrkava kako koja šuša od igrača prođe kroz klub, a da ne pominjem stalne sergije i sakupljanje novca, Burazeru uzeo si jedan ozbiljan klub, nađi sponzore, to je tvoj posao, posao navijača je da kupi šač,majicu,upaljač, kartu i člansku, tačka. Mi marketinga nemamo, kur*em se ne mrda, a tek kakvim autobusom se vozi RAja, mene bi bilo sramota da sam u čelništvu kluba,a da momke koji svako drugi vikend po 300-500 km gledam u ONOJ KRNTIJI OD BREGAVE. Nisam vjerovao dok ih nisam sreo pokvarene u putu. I još štošta, ali o tome kad zaradim prvi milion pa dobijem pravo glasa
Jel moguce kakve gluposti ovaj retard pise ovako javno,klub placa autobus navijacima jel ? :lol: :lol: :lol: :lol: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: a idi upm,majstore zamjenio si nas s onima tamo jesi li siguran da si na pravoj temi ? Da nisi mislio na neki drugi tvoj klub
#musvdg

Avatar
rodjak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjak » 18 nov 2017, 04:48

1922VFC1981 je napisao/la:
josipmusa je napisao/la:Ne bojim se ja za Ibru. Al' i to nebitno, on svakako može raditi neki posao koji mu više leži u klubu ali brate ove godine je profolio sve, od pojačanja preko Klarića, pa onda bespotrebna kazna i generalno užasno sastavljanje tima, formacije i vođenje s kupe koje je bilo prenervozno, nedostatak autoriteta koji se baš vidio u mnogim situacijama itd itd. Feja s druge strane prilično miran čovjek a ima znanje, bgm i rezultate s nama itekakve. Jednostavno mi ako cemo se zajebavat onda nek sve stoji kako jest, nek se po nama izdrkava kako koja šuša od igrača prođe kroz klub, a da ne pominjem stalne sergije i sakupljanje novca, Burazeru uzeo si jedan ozbiljan klub, nađi sponzore, to je tvoj posao, posao navijača je da kupi šač,majicu,upaljač, kartu i člansku, tačka. Mi marketinga nemamo, kur*em se ne mrda, a tek kakvim autobusom se vozi RAja, mene bi bilo sramota da sam u čelništvu kluba,a da momke koji svako drugi vikend po 300-500 km gledam u ONOJ KRNTIJI OD BREGAVE. Nisam vjerovao dok ih nisam sreo pokvarene u putu. I još štošta, ali o tome kad zaradim prvi milion pa dobijem pravo glasa
Jel moguce kakve gluposti ovaj retard pise ovako javno,klub placa autobus navijacima jel ? :lol: :lol: :lol: :lol: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: a idi upm,majstore zamjenio si nas s onima tamo jesi li siguran da si na pravoj temi ? Da nisi mislio na neki drugi tvoj klub
polupo je Musa loncice skroz ,i ja taman da kazem mi nismo navijaci tipa ovih preko rijeke koje politika placa :crazy:
Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
rodjak
Postovi: 2252
Pridružen/a: 29 jan 2009, 20:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la rodjak » 18 nov 2017, 05:02

evo predsjednik skupstine Rodjenih Almir Taso govori o sadasnjosti i buducim planovima vezano za Rodjene.
Vidio sam da dosta navijaca drugih timova zeli saznati sta se konkretno radi u klubu i kakvi su nam planovi za dalje (u vezi izgradnje stadiona i ostalog) pa im evo dajem na uvid interviju Tase koji detaljno opisuje sadasnje stanje i kakvi su planovi za buducnost (da im ne objasnjavamo ovdje posebno sve, on je sve objasnio) :thumbup:

Mostar je jedini grad u svijetu u kome nije dozvoljeno jednom sportskom kolektivu da ravnopravno koristi gradske objekte a samo radi toga sto je taj sportski kolektiv drugacije politicke opcije pa i zbog etnickih razlicitosti

BILO KUDA UZ VELEZ SVUDA

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 18 nov 2017, 10:58

Eto vi niste takvi navijači, a raja vam na gostovanjima daje karte da uđete na stadion. Šta ćemo sad majstore ? Šta se brukate bola s tim izjavama !

@ Drake u pravu si, slažem se potpno s tvojim postom, ali je nama ove sezone bilo pod moranje ući, iduće godine će nam doći uz sadašnju konkurenciju i Čelik i Vitez vjerovatno i tek onda će biti je*eno ući da se ne lažemo. Al' vidjet ćemo, ne ulazak u PL za godinu ipo bi značio raspad sistema i to su činjenice. Pred nama je jako turbulentan period iz kojeg možemo izaći ili kao totalni pobjednici ili najveći luzeri i tu sredine nema.

@tunde tebe poštujem ko nekoga za kog sam siguran da je bio RAje i moj bi se prijedlog odnosio da pokušate baš uključiti da svi na gostovanja idu skupa, navijačkim busem jer znam da je barem pola ljudi na gostovanjima išlo privatnim automobilima. Vjerovatno smo se i viđali na tribinama pojedinih vukojebina tako da mi nemoj pričati ovako je bilo ovako nije. Uz autobus koji vi organizujete ništa klub nebi koštalo da doda još 100-200 KM i da s e obezbjedi bolji prevoz i da sva raja putuje skupa i starija i mlađa. ne pričamo o milionima pobogu

ANTIFA !
Postovi: 6637
Pridružen/a: 05 mar 2011, 21:26
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la ANTIFA ! » 18 nov 2017, 11:57

Vi ste veci hajvani kad slusate i smatrate ozbiljnim ovog Pikinog kmeta iz bijelog bara.
Igrom prilika poznajem par ljudi koji su u tome i momci su za 10 zive to i zive za Velez.
Nema grada,mjesta u kojem nisu bili u BiH zbog Veleza zbog toga im ide apsolutna podrska od mene kao pojedinca.
Najbitnije da su izgradili tu navijacku pricu i da su nezavisni 4-5 godina od bilo koga takvi i trebaju biti svi navijaci ne samo RA, znaci cista ljubav i odricanje prema klubu, a ne da im uprava placa nesto kao sto ima takvih slucajeva sto se tice navijaca u BiH.
Momci imaju svoje, uprava ima svoje i tako treba biti u tom odnosu navijaca i uprave.
Sto se tice autobusa provjereno znam da autobusi Bregava i Konjic trans su jedna te ista firma tako da gotovo identicne autobuse dobijaju RA,Manijaci,Ultrasi znaci opcenito navijaci.
MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA !

drakensang
Postovi: 2208
Pridružen/a: 13 maj 2014, 19:55
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la drakensang » 18 nov 2017, 15:40

**** je dosta sad uci, sa Sisojem i mladjim burazerom Sarajeva i Zelje, nego ksd upadne Celik kojem ce sigurno godina ili dvije trebati da se konsoliduje. Vitez isto tako, ukoliko ispadne, vjerovatno ce i njima ponstati sredstava i trebat ce im koja godina. A cak i ukoliko ne.bude tako, mi sebe u startu ne smijemo otpisivat. Pojacat struku, igracki kadar, i koliko god bilo tesko, nije nemoguce, cak naprotiv. Ovim tempom rada, j vjerujem da nece doci do raspada, jer idemo korak po orak, sminkanje stadiona kad.se zavrsi, tuzbe isplate, imat cemo puno vise resursa da dovodimo kvaitetne igrace. Mi bi, s kvaitetnijim rosterom, i trenutno bili bar drugi, da nije bilo kikseva za koje smo sami krivi. I ovo s infrastrukturom kao prioritetom ti daje priliku da djelnes jednom a da ne dozivis raspad, dok da smo izabrali trku sa Sisojem na.njegov.način, djelanje vodi raspadu.

Babinho
Postovi: 164
Pridružen/a: 26 jan 2010, 20:51
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babinho » 18 nov 2017, 17:17

Mislim da je bez veze krivit Ibru za nesto kad znamo da je od totalnog Velezovog budzeta, najmanje odvojeno za sportski dio, tj za dovodjenje kvalitetni igraca. U takvog stanju, Ibro je uspio da Velez izvuce iz blata kad smo bili predzadbj8 na tabeli i da napravi jednu solidnu ekipu koja je blizu vrha 1.lige federacije sa jako malo ulozenih sredstava. Kad vidis koliko je Sloga ulozila para u svoj igracki kadar i koliko Velez bodovna razlika bi trebala biti dosta veca. Za mene je Ibro odradio dobar posao, kad vidis koliko sredstava je imao za dovodjenje kvalitetnih pojacanja. Sad su rekli da ce ove zime ubacit vise para u ovaj dio budzeta i ja ocekujem jaka pojacanja i javi Velez na proljece.

I za kraj, u kakvim je problemima Velez bio, ne realno je ocekivat vrhunske rezultate za godinu dana. Pa jednom Fergusonu je trebalo 4 godine da od Man Uniteda napravi top klub a mi bi pored svih tuzbi, zapustene infrastrukture zadnji 20 godina i ne rada zadnji 20 godina rezultate vrhunske poslje prvih 5-6 kola jedne sezone. Za velike rezultate treba dosta rada, znoja, vizije i vremena. Mi u sadasnjim ljudima sve to imamo, mi navijaci moramo biti strpljeni i podrzat ih.

Nije Velez instant klub koji zeli fa postoji narednih 4-5 godina i otic u zaborav kao sto je jedna Modrica koja je bila prvak, kao sto Olimpik polako nestaje, kao sto ce Sloga nestat cim Husic digne ruke ili napravi fuziju sa Slobodom. Mi smo klub sa preko 90 godina tradicije i velike historije, mi smo top 3 u BH kad gledas citavu historiju klubova i kao takvi moramo imat top infrastrukturu, top stadion i naj bitnije samoodrziv klub. A samoodrziv klub ne mozemo dobit ako Hasic upumpa milion maraka u transfer igraca a zanemari sve ostalo sto jedan velik klub mora da ima. I na kraju niko nam nebi mogao garantovat ulazak u PL ni da milion maraka ubacis u dovodjenje novih igraca i sta bi onda postigao pored svih tuzbi sto imas i ne dovrsen stadion.

MustafaNadatevic
Postovi: 22
Pridružen/a: 12 avg 2017, 10:47
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la MustafaNadatevic » 20 nov 2017, 09:17

E ovaj Musa je cudo.Pozdravi Stefana Bulica i njegovog mentora Gakovica.

Avatar
emil02in
Postovi: 3687
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la emil02in » 20 nov 2017, 21:10

San polako postaje java,forzza Velež!
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Asimetric » 20 nov 2017, 23:23

emil02in je napisao/la:San polako postaje java,forzza Velež!
Treba neke tribine i spojiti, npr ovu iza gola i vipušu, ali ako ovo docekamo vrh, ima li jos slika :thumbup:

castro
Postovi: 176
Pridružen/a: 27 maj 2013, 15:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la castro » 23 nov 2017, 19:20

slika

:geek:
OJ SUZANA OBJESI SE TI, NEK LOZA TEČE NERETVOM DA PIJU ROĐENI !

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 23 nov 2017, 19:47

Yebem ti sunce u kojem univerzumu Voloder uzima 500 mjesečno. Frajer je golman isto koliko je i Dejan Matić koristan na Sterlištu

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Asimetric » 25 nov 2017, 21:55

Kad će krov :hmmmmm:

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 26 nov 2017, 17:37

Odleprša Donko, šta vam musa kaže

Avatar
Babatunde
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 maj 2016, 20:11
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la Babatunde » 27 nov 2017, 00:10

josipmusa je napisao/la:Odleprša Donko, šta vam musa kaže
Vrijeme mu je i bilo. Bravo uprava :salut:
Samo igraj ti i ne predaj se, pjesmom cu te bodriti...
FORZA VELEŽ!

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la astra1922 » 27 nov 2017, 07:43

Samo vas je Asmir Dzafic ukopao,pa koliko je to imao platu u pm
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

Avatar
josipmusa
Postovi: 1222
Pridružen/a: 27 mar 2017, 09:19
Kontakt:

Re: RSD Velež Mostar

Post Postao/la josipmusa » 27 nov 2017, 10:19

Babatunde je napisao/la:
josipmusa je napisao/la:Odleprša Donko, šta vam musa kaže
Vrijeme mu je i bilo. Bravo uprava :salut:
Da je imao obraza otišao bi nakon Konjica, al' bolje ikad nego nikad

Veliki korak naprijed

Zaključano

Natrag na “FK Velež”

Online

Trenutno korisnika/ca: Cernica22, supervizor i 16 gostiju.