FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 22 sep 2017, 19:13

Šef struke Sloge za SportSport.ba Vojvodić: Razlika između "malih" i "velikih" je sve manja

Piše: S. Mlaćo Danas, 14:33


"Svaka čast igračima koji su odigrali taktički besprijekorno. Hvala svima koji su došli na utakmicu i podržali nas. Nismo se prepali Zrinjskog, jer znamo naše kvalitete", kazao je na početku razgovora za SportSport.ba šef struke Sloge Simin Han Darko Vojvodić nakon što je njegov tim napravio jednu od najvećih senzacija u posljednih desetak godina bh. nogometa. Vojvodić je nakon što su kuglice spojile Slogu i Zrinjski bio dosta samouvjeren, te jasno istakao da protiv Sloge niko nije favorit, pa ni aktuelni prvak. Vojvodić je sjajan stručnjak, pokazao je to u svim klubovima naše zemlje, ali protiv Plemića je doktorirao. Zaustavio je tim iz Mostara, te na kraju dobio ovacije prepunog stadiona. Nije od onih koji će se hvalisati te zvati novinare i pričati o sebi. Novinarima je dostupan i kada ne ide njegovom timu, što moramo priznati rijetkost u bh. sportu. Neki su nakon meča u srijedu istakli da je Zrinjski "namjerno" izgubio. To su većinom oni kojima je ta pobjeda zasmetala, oni koji u tuđem uspjehu traže drugu stranu priču. Vojvodić ne bježi od teme, čak naprotiv, veoma je otvoren. "Ne može neko reći da Zrinjski nije htio prolaz ako u ekipi ima Handžića, Kukoča, Pezera, Jamaka, Čavara, itd... Ja ne pamtim kada je prvak države ispao tako rano, a mislili su da mogu proći dalje. Da su došli i sa igračima koji su ostali u Mostaru, bilo bi im teško. Ja sam rekao igračima uoči utakmice da me zanima samo pobjeda i bio sam uvjeren u pobjedu", kaže Vojvodić. Od daljnjeg takmičenja u Kupu BiH u srijedu su se oprostili Zrinjski i Sarajevo. Nekako su se provukli Željezničar, Čelik, GOŠK... "Bh. nogomet je u velikoj krizi. Veliki klubovi su bliže prosjeku, šta reći kada su već ispali Zrinjski, Sarajevo... Ti rezultati više govore o osrednjem kvalitetu tih klubova. Mi koji radimo u malim klubovima imamo puno problema u odnosu na njih, posebno tu mogu istaći ove sarajevske klubove koji mnogo ulažu u pripreme, pojačanja, itd... Ipak, ne mogu govoriti iz perspektive Sloge, jer mi imamo sve, ali mogu iz perspektive Metalleghea, Slavena...", jasan je Vojvodić. U Simin Hanu nemaju vremena za slavlje. Već sutra putuje u goste Travniku, posljednjeplasiranom timu Prve lige FBiH. Ipak, svi dobro znaju da se na Piroti lako ne dolazi do bodova. Vojvodić je vodio Vezire, te priznaje i poštuje taj klub. "Travnik poštujem i cijenim, i poštovao sam i kada sam ih vodio sa klupe. Rano je govoriti da je nekome biti ili ne biti, ima još puno kola, ali definitivno su u teškoj situaciji. Naša dužnost nakon pobjede nad Zrinjskim je da nastavimo kontinutet dobrih igara", dodao je na kraju razgovora za SportSport.ba šef struke Sloge Simin Han Darko Vojvodić.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/vojvodic ... nja/252673
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 22 sep 2017, 19:15

Iskusni stručnjak za SportSport.ba Arapović: Travnik je na prekretnici, treba imati strpljenja

Piše: S. Mlaćo Danas, 13:43



Nakon sedam odigranih kola nogometaši Travnika imaju na svom kontu samo dva osvojena boda. Da se ne radi o Prvoj ligi FBiH, Vezire bi sada već računali kao člana nižeg ranga koji do kraja sezone u ovom rangu mora samo ispuniti svoje obaveze, međutim, svjesni smo da je situacija potpuno drugačija. Dvije vezane pobjede Travnik bi dovele u dosta bolju situaciju, ali svakako za tim sa Pirote predstavlja problem kako krenuti u taj niz. Na blago rečeno vruću klupu ovog tima prije desetak dana sjeo je iskusni Husnija Arapović, koji se nije prepao zadatka. Kako kaže poznaje ligu, poznaje situaciju u klubu, ali vjeruje u uspjeh. "Mislim da je Travnik sada na nekoj prekretnici. Imaju mlađu ekipu i žele samo da ostanu u ligi. To treba istrpiti, treba imati strpljenja sa tim momcima. Ja se nadam iskreno da ćemo cilj ostvariti", kazao je Arapović za SportSport.ba. Sutra na Pirotu stiže Sloga Simin Han. Sloga je jedan od glavnih kandidata za prvo mjesto u novo sezone, a svoje kvalitete pokazala je i u Kup meču gdje je nadigrala i izbacila iz takmičenja aktuelnog prvaka naše zemlje Zrinjskog (1:0). "Sloga je favorit. To je tim koji ima apsolutno sve, dobro poznajem njihove igrače. Mi igramo kući, nećemo se braniti, pa šta god da bude. Nemamo šta izgubiti", jasan je iskusni stručnjak. Loši rezultati donijeli su i mnogo kritika na na stručni štab, igrače i rukovodstvo NK Travnik. Arapović kaže da to u ovom momentu nikako nije potrebno. "Podrška je sada najpotrebnija, te se nadam da će navijači sutra doći u što većem broju i podržati ove mlade momke. Treba sada i strljenja, to su momci koji će pokazati u dogledno vrijeme svoje kvalitete i onda ni rezultat neće izostati", dodao je Husnija Arapović, šef struke NK Travnik. Meč između Travnika i Sloge igra se sutra sa početkom u 15:30 sati.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/arapovic ... nja/252667
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 23 sep 2017, 02:59

PREDSJEDNIK SLOGE
Azmir Husić: Planiram izgraditi stadion, ali ne za Prvu ligu, nego za Evropu i reprezentaciju

Piše: O. T./Klix.ba
prije 4h 50m

648 243
Azmir Husić: Planiram izgraditi stadion, ali ne za Prvu ligu, nego za Evropu i reprezentaciju
Foto: FK Sloga Simin Han Facebook
Predsjednik FK Sloga Simin Han Azmir Husić planira izgraditi stadion vrijedan više od 20 miliona KM, a želja mu je da na tom stadionu jednog dana zaigra iz fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine, kazao je u razgovoru za Klix.ba. Husić je dodao da "stadion ne pravi za ekipu koja bi igrala Prvu ligu, nego grupnu fazu evropskih takmičenja".
"Kažete da ćemo, ako ovako nastavimo, za nekoliko godina napasti Premijer ligu? Pa mi je želimo napasti odmah od narednog ljeta", začuđeno nam je Husić početkom jula odgovorio na naše pitanje o ambicijama Sloge.

"Nismo koncentrisani na Kup, ali je dolazak Zrinjskog povećao motive"


Ipak, tada je kazao i da se njegov tim neće mnogo obazirati na Kup Bosne i Hercegovine, jer je primarni cilj ulazak u Premijer ligu BiH te instantni napad na titulu prvaka BiH. Ali, kada je žrijeb u šesnaestini finala Kupa spojio Slogu i prvaka države Zrinjskog, apetiti su porasli. Sloga je kod kuće rezultatom 1:0 izbacila ekipu koja je u prethodne dvije sezone dva puta osvojila naslov prvaka BiH.

"Sigurno da mi nismo koncentrisani na Kup, ali ne možete ostati ravnodušni kada je u pitanju jedan Zrinjski. Tada se probude želja i motiv tako da nije bilo drugog izbora osim da se odigra maksimalno ozbiljno", kazao je Husić na početku razgovora za Klix.ba

Ekipa iz Siminog Hana je nakon sedam odigranih kola trećeplasirana ekipa na tabeli Prve lige Federacije BiH. Upisala je pet pobjeda i dva poraza, oba u gostima od prvoplasirane dvije ekipe Zvijezde iz Gradačca i Olimpika. Sve ispod osvajanja prvog mjesta na tabeli i plasmana u Premijer ligu bio bi totalni neuspjeh za Slogu.

"Ovu ekipu i trenera poznajem te znam da mogu pružiti dobre partije kada im obezbijedite uslove i sve ono što je potrebno. Kad smo mi u pitanju, uslovi ne smiju izostati i to je ono čega se mi držimo. Uslovi su neophodni da bi se moglo zahtijevati sve ostalo. Iz utakmice u utakmicu bit ćemo sve bolji. Nadam se da će od naredne polusezone, uz korektno suđenje što je potrebno svim klubovima bez obzira na kojoj se poziciji nalaze, ova ekipa biti nepobjediva. Kvalitetno suđenje je glavni element za budućnost fudbala u ovoj zemlji, a nakon toga dolaze uslovi koje trebaju obezbijediti svi klubovi", napominje prvi čovjek Sloge.

"Želim izgraditi moderan stadion koji će ostati generacijama iza svih nas"


Poznato je da je Husić prije preuzimanja Sloge bio predsjednik Slobode koja se pod njegovim vodstvom 2014. godine vratila u Premijer ligu te u sezoni 2015/16. osvojila drugo mjesto u Premijer ligi i drugo mjesto u Kupu BiH čime je izborila plasman u kvalifikacije za Evropsku ligu gdje je zaustavljena na prvoj prepreci od Beitar Jerusalema.

Husić na čelu Sloge želi otići dalje, a pored velikih pojačanja koje je doveo ovog ljeta, najavljuje i izgradnju novog stadiona. Izgradnju je najavio i u našem prethodnom intervjuu, ali ovaj put je govorio o detaljima. Od nadležnih institucija traži da mu obezbijde lokaciju, dok on obećava izgraditi stadion.

"Mnogi misle da je izgradnja novog stadiona samo prazna priča. Ja bih volio da nam Grad Tuzla, Tuzlanski kanton, država Bosna i Hercegovina, bilo ko od nadležnih institucija obezbijedi lokaciju na kojoj možemo izgraditi jedan moderni stadion. Nama ne treba finansijska podrška, nego samo administrativna. Stadion bi bio u našem vlasništvu, ali bi bio otvoren za potrebe države, Grada Tuzle, Tuzlanskog kantona... Uvijek ćemo biti za to. Ako sam ja lično spreman uložiti ogroman novac, valjda možemo dobiti i tehničku pomoć. Tražimo samo lokaciju i administraciju, a onda oni koji nam pomognu mogu kazati da su sudjelovali u jednom takvom projektu. Jedan takav stadion je potreban Tuzli i ovom kantonu. Ja taj stadion ne mogu sa sobom ponijeti na onaj svijet, to ostaje generacijama iza nas", poručuje Husić.

"Ne gradim stadion da bih igrao Prvu ligu, nego Ligu prvaka"


Prema njegovim prognozama, cijena stadiona se ogleda u cijeni jednog sjedišta, a smatra da bi cijena po sjedišnu iznosila 1.500 KM. Primjerice, ukoliko stadion bude imao 15.000 sjedišta, njegova izgradnja će koštati 22,5 miliona KM. U tu cijenu ne spada cijena zemljišta. Na tom stadionu, Husić bi volio, jednog dana može zaigrati i reprezentacija BiH.

"Pravili smo kalkulacije kako bismo došli do određenih brojeva. Naša neka procjena je da nam je potrebno otprilike 1.500 KM po jednom sjedištu. Tu se ne ubrajaju papirologija i zemlja. To je iznos samo za izgradnju objekta. Mi smatramo da nam nije potrebno više od 20.000 sjedišta, a vjerujemo da bi taj kapacitet četiri, pet puta godišnje bio pokriven, dok bi generalno oko 30 posto kapaciteta bilo pokriveno u ostalim slučajevima. Najveća želja nakon želje da Sloga igra na tom stadionu je da na tom stadionu zaigra reprezentacija Bosne i Hercegovine. Mislim da bi to svima odgovaralo, a evo nakon incidenta u Zenici zamalo smo došli u situaciju da moramo igrati negdje van granica BiH", objašnjava naš sagovornik.

Razgovor s Husićem uvijek povlači jedno pitanje - otkud tolika želja za ulaganjem u sport i da li je zaista toliko finansijski "težak"?

"Ja sam čovjek koji je od djetinjstva zaljubljen u sport i time se planiram baviti dok god budem mogao. Kada su u pitanju ulaganja, moj kapacitet je spreman za takvo nešto, a vremenom čovjek razvije i neku matematiku koja kaže da bi se određena ulaganja mogla vratiti kroz 10-15 godina. Ne moram ja zaraditi na ovome, ali ako mi se može vratiti, bio bih zadovoljan. Ja sam se ponudio, na ostalima je da me podrže. A logično je da ne pravimo stadion za ekipu koja bi igrala Prvu ligu Federacije, nego za ekipu koja može igrati grupnu fazu evropskih takmičenja. U tom slučaju, s dva plasmana u grupnu fazu Lige prvaka ili Evropke lige, mnoga ulaganja bi se vratila", ambiciozno je poručio Husić.
Azmir Husić Sloga Simin Han
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 23 sep 2017, 16:01

Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 23 sep 2017, 16:29

23.09.2017.Prva Liga Federacije BiH 8. KOLO

Smjena na vrhu tabele: Sloga pobjedom na Piroti preuzela vrhu

U osmom kolu Prve lige Federacije BiH došlo je do smjene na vrhu tabele.


FK TRAVNIK - FK SLOGA 0:1

Stadion Pirota.Sudija: Musić Admir (Sarajevo)
pomoćnici,Zahiragić Emir (Sarajevo)i Herceglija Sanel (Sarajevo).

NK Travnik: Đurić, Brljak, Imamović, Biković, Čurić, Rastoka, Jazvin, Muharemović, Fazlić, Silajdžija, Tabaković.(Arapović)

FK Sloga SH.: Hamzabegović, Mitrović(Musić), Efendić, Kostić, Šarčević(Pirić), Ibrahimović, Stjepanović, Kojić, Ostojić, Stokić(Širanović), Vukmirović.(Vojvodić)

Strijelci: 0:1 Stjepanović (59), 0:2 Vukmirović (84),
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 25 sep 2017, 21:44, ukupno mijenjano 4 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 23 sep 2017, 16:57

23.09.17. - 15:30

SLAVEN - OLIMPIC.................1 - 1
TRAVNIK - SLOGA SH .............0 - 2
BRATSTVO - JEDINSTVO......... 4 - 0
ORAŠJE - METALLEGHE.......... 1 - 1
BOSNA V. - IGMAN.................2 - 1
RUDAR K. - VELEŽ................. 1 - 0
ISKRA - ČAPLJINA................. 1 - 2
TOŠK - ZVIJEZDA.................. 0 - 0

TABELA

1.SLOGA SH ........ 8..... 6..... 0..... 2.....15:4.... 18 (75 % )
2.ZVIJEZDA......... 8..... 5..... 2..... 1......9:1..... 17
3.OLIMPIK........... 8..... 5..... 2..... 1.....10:3.... 17
4.BOSNA V...........8..... 4..... 4..... 0.....12:7.... 16
5.ČAPLJINA......... 8.... .4..... 2..... 2.....12:10... 14
6.BRATSTVO ........8..... 4..... 1..... 3.....15:11... 13
7.RUDAR K.......... 8..... 4..... 1..... 3......9:5..... 13
8.SLAVEN............ 8..... 3..... 3..... 2.....10:6.... 12
9.VELEŽ...............8..... 3..... 2..... 3.....10:6.... 11
10.ORAŠJE........... 8..... 3..... 2..... 3......7:8.... 11
11.IGMAN............ 8..... 3..... 0..... 5......8:11.... 9
12.ISKRA............. 8..... 3..... 0..... 5......5:12 ....9
13.METALLEGHE.... 8..... 1..... 4..... 3......8:10.... 7
14.JEDINSTVO....... 8..... 2..... 0..... 6......4:22.... 6
15.TOŠK ..............8..... 1..... 1..... 6.......7:16... 4
16.TRAVNIK...........8..... 0..... 2..... 6......2:11.... 2
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 24 sep 2017, 21:28, ukupno mijenjano 32 puta.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la slogash » 23 sep 2017, 18:50

Travnik - Sloga 0:2 (Stjepanović 59, Vukmirović)

FK Sloga SH.: Hamzabegović, Mitrović, Efendić, Kostić, Šarčević, Ibrahimović, Stjepanović, Kojić, Ostojić, Stokić, Vukmirović.
:opaopa: :clap: :njanjanja:

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la BosanacGorstak » 23 sep 2017, 21:41

slogash je napisao/la:Travnik - Sloga 0:2 (Stjepanović 59, Vukmirović)

FK Sloga SH.: Hamzabegović, Mitrović, Efendić, Kostić, Šarčević, Ibrahimović, Stjepanović, Kojić, Ostojić, Stokić, Vukmirović.
:opaopa: :clap: :njanjanja:
:thumbup:
Cestitke momcima..pomalo sam sumnjao u pozitivan rezultat jer Vezirima gori pod nogama,ali su pokazali karakter i pobjedili.Na tabeli su tamo gdje i trebaju biti :bih: :kralj:
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 23 sep 2017, 22:07

9.Kolo SLOGA - BOSNA
10......ISKRA - SLOGA
11......SLOGA - RUDAR
12......VELEŽ - SLOGA
13......SLOGA - ČAPLJINA
14......IGMAN - SLOGA
15......SLOGA - SLAVEN
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 23 sep 2017, 22:40, ukupno mijenjano 3 puta.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 23 sep 2017, 22:39

Mirza Varešanović, trener Olimpika "Jedino nas grozni tereni mogu usporiti na našem putu"

Piše: A. Čulić 18.09.2017., 13:18

Fudbaleri Olimpika nalaze se na diobi prvog mjesta Prve lige FBiH i definitivno će sa još nekoliko timova voditi glavnu riječ oko putnika u Premijer ligu dogodine. Olimpik je prije dvije godine bio pred gašanjem, a onda je ubrizgana u klub nova energija. Premda se s novom Upravom nisu uspjeli iščupati iz gliba u koji su upali i izboriti opstanak u elitnom rangu, čini se da su danas organizovaniji od pola premijerligaških klubova. "To je istina. Imamo zaista Upravu koja ispunjava sve zahtjeve struke, čak i više od toga. U takvim uslovima automatski je ljepše i komotnije raditi. Da nije tako, sigurno ni ja ne bih ponovo prihvatio posao trenera. Sve zahtjeve koje sam iznio, klub na čelu sa Damirom Dizdarom je ispunio i sada je na nama da se borimo za povratak u elitu.", govori trener MIrza Varešanović s kojim je Olimpik osvojio jedini svoj trofej od osnivanja, Kup BiH. Mirzi na početku sezone nije nimalo lako. "Uvijek je teško kada imate mnogo novih igrača, ekipa je potpuno nova i potrebno je vrijeme da se to sve posloži. I ja sam novi, pa je i igračima potrebo da se naviknu, no sad za sad ide jako dobro. Nakon sedam kola nalazimo se u vrhu, mogli smo osvojiti još nekoliko bodova, ali zadovoljan sam i sa ovim saldom. Najbitnije da iz dana u dan vidim napredak, iz utakmice u utakmicu ekipa dobiva konture nečega što sam zamislio kako bi trebalo izgledati." Varešanović se nije libio otkriti šta bi mu mogao biti najveći problem na putu ka Premijer ligi. "Gostujući tereni, definitivno! Ne zbog suđenja ili nekog straha, nego zato što je većina zaista u lošem stanju, a to nikako ne odgovara igri kakvoj mi težimo. Sada pogotovo kada ide lošije vrijeme, tereni će biti još gori. Na nekim stadionima oni su toliko grozni, da ne znam uopće kako su dobili dozvolu da se na njima igra." Osim što su prvom timu omogućeni svi uslovi, klub se uporedo razvija i u drugim segmentima. Reorganizirana je omladinska škola pa i zbog toga Varešanović "skida kapu" trenutnoj Upravi. "Sve je posloženo onako kako treba. U školi sada rade novi treneri, a masovnost je podignuta na najveći nivo. Kada imam vremena gledam njihove treninge, kadeta, juniora. Zaista sve funkcioniše besprijekorno, od vrha pa sve do pjetlića."

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/jedino-n ... utu/252242
Ja volim FK Tuzla City

FoSte95
Postovi: 12623
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la FoSte95 » 24 sep 2017, 14:15

najiskrenije vam želim ulazak u Premijer ligu, a i da Azmir izgradi stadion pa da levati vide kako se može kada se hoće :thumbup: srećnoo
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 24 sep 2017, 17:30

FoSte95 je napisao/la:najiskrenije vam želim ulazak u Premijer ligu, a i da Azmir izgradi stadion pa da levati vide kako se može kada se hoće :thumbup: srećnoo
Hvala ,ali ima još da se igra.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la slogash » 24 sep 2017, 19:51

slika

Ljepota :clap:

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la atomac123 » 24 sep 2017, 19:54

Imal se zahvalit za ovo danas :D
TŽV!

Avatar
slogash
Postovi: 251
Pridružen/a: 11 jul 2016, 10:12

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la slogash » 24 sep 2017, 20:44

atomac123 je napisao/la:Imal se zahvalit za ovo danas :D
Hvala !
Ne brinite se za opstanak jer ima dosta ekipa koje su losije od vas.
Sretno u nastavku :wave:

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la sloboda72 » 24 sep 2017, 21:09

atomac123 je napisao/la:Imal se zahvalit za ovo danas :D
Dovedite Sadikoviću ta 4 pojačanja.Bolje što prije.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la BosanacGorstak » 24 sep 2017, 22:36

Nadam se da ce sad konacno prebaciti u brzinu vise i ne dozvoliti sa padnu sa prve pozicije do kraja prvenstva.
Intesesuju me Azmirovi dometi sa ovim timom u PL BIH.Mnogo pozitivnih stvari je Azmir najavio i bit ce interesantno vidjeti koliko toga moze ostvariti.

Raduje sto u drugom dijelu sezone Sloga docekuje Olimpika ali i Zvijezdu na domacem terenu.Tu ocekujem pobjede a ako to nisu u stanju onda nisu ni zasluzili da udju u PL.

Jako me je obradovala ova pobjeda u Travniku,Veziri su posebna sorta i u zlatno doba Travnika znalo je se u Premijer ligi BiH reci da im ni Barcelona ne moze uzeti bodove :mrgreen:

Jel zna neko kad ce Sloga moci da pocne korisiti naziv Tuzla City,kad je vec ta sjednica kad se to treba odlucivati smiju li koristit naziv grada u imenu il ne?
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la BosanacGorstak » 24 sep 2017, 23:04

Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Avatar
VolimTz
Postovi: 3837
Pridružen/a: 20 avg 2011, 15:08
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la VolimTz » 24 sep 2017, 23:29

Iz prve ruke da javim da je ta priča u punom jeku, a ne marketinški trik.

Naravno da se kosi da svakim ultra kodeksom, i pojmom mentalita ultra. Ali u isto vrijeme ide iznad toga. Radi se o velikom patriotskom potezu, jačanju veza između povratničkog svijeta sa ostalim bošnjacima u domovini.

Lako je biti komunista, jugosloven, mirotvorac i ljevičar u Tuzli, potpuno je druga stvar biti Bošnjak u Vlasenici, Zvorniku ...
"Brate, danas kad čuješ hardcore znaš da je begovska familija brate, begovska familija, Tvrtka kralja loza brate."

Avatar
BosanacGorstak
Postovi: 1174
Pridružen/a: 25 feb 2017, 14:35
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han - Tuzla

Post Postao/la BosanacGorstak » 24 sep 2017, 23:37

Predobra stvar iz mnogo uglova.Kao prvo sto ce dati tim ljudima priliku da se druze,navijaju,uzivaju u fudbalu i zabave putujuci i gledajuci tekme u Tz,a kao drugo sto siri bazu navijaca.Covjek cini jako dobru stvar i duga je lista stvari koje je ovaj covjek ucinio za razne ljude,udruzenja,povratnike i gradjane Tuzle.

Ultra kodeks i ultra mentalitet je budalestina samo po sebi.Danas su grupe postale same sebi svrha.
Znas li sta u vezi promjene naziva kluba?
Sta je stećak? Oličenje gorstaka Bosanca!
Sta radi Bosanac na stećku?Stoji uspravno !Digao glavu,digao ruku ! Ali
nigdje, nigdje, nikad, niko nije pronasao stećak na kome Bosanac kleči ili
moli.Na kome je prikazan kao suzanj.
Miroslav Krleza
!Tuzla City!

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.