FK Tuzla City

Moderator/ica: staragarda

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 07 dec 2017, 21:18

MVN1994 je napisao/la:
sloboda72 je napisao/la:-Mladiću kad ostariš pitaš: ima li gdje da se igra dobar fudbal.Odgovarati na pitanja za koga navijaš je dječija posla.
Nakon što je Predsjednik Husić otjeran iz Slobode vidlo se da on neće plakati zbog toga.Sloga je prava satisfakcija za fudbalske sladokusce u Tuzli.U Simin Han dolazi navijački "krem" sa Tušnja ,sve stari fudbalski i Slobodini zaljubljenici.Mi dajemo podršku i Husiću i Slogi a to je ono najgore što se moglo desiti faraonu i njegovim satrapima.Hajde nek sad zamrzne Slobodu ili nek je istjera u drugu ili treću ligu.Hajde nek sad formira OFK-a.Sloga je neprijatan svjedok.Na svaku faraonovu laž kako "ne može",Husić i Sloga odgovaraju sa "može ,može".
Pokušaj i ovo zapamtiti :nije Sloga Slobodi dušmanin,Sloga je Slobodi zdrav sportski rival i to će tako biti akoBogda.
Dvomeč u Kupu sam gledao sa uživanjem,opušteno ,nisam navijao nizakoga ,samo za dobar fudbal i atmosferu.I bila je, osjetili su to fudbalski sladokusci.Podrška Husiću i Slogi je istovremeno podrška Slobodi.
Obrni uostalom sve za 180 stepeni i upitaj se ,kome može smetati Azmir Husič i FK Sloga ?
Reano nemam namjeru da se sa tobom raspravljam, stariji si čovjek, poštujem to, kao i tvoje mišljenje. Da ti prvo odgovorim na ovo boldirano, pošto mi je to najviše zasmetalo, dobar fudbal na našim terenima sigurno nećeš gledati još zadugo, dobru fudbalsku prestavu možeš samo pogledati izvan naših granica, daleko na zapadu. Igrom slučaja gledao sam Slobodu u Kup-u, niti sam vidio neke igre, niti neke atmosfere na tribinama, izuzev međusobnog vrijeđanja navijačkih grupa.
PItanje za koga navijaš je dječija posla? - Jel to moj otac sad djetinjast po ovoj tvojoj logici, što ide na utakmice TOŠK-a svake sedmice pola svoga života, što navija za svoj lokalni klub i što je i meni "usadio" tu istu ljubav prema TOŠK-u. Možda si upravu, treba navijati za Barcelonu, Milan, Juventus, jbt. ove naše klubove, ako su naši očevi budale, ne moramo biti i mi. Predpostavljam da i ti tako savjetuješ svog sina? Ili možda ne?
I još nešto, meni ni Sloboda i Sloga ne znače ništa, istina bio sam par puta na Tušnju, gledao Slobodu sa društvom i to je to. Tako da meni nemaš potrebe objašnjavati taj neki sukob Husića i Imamovića, nit me zanima nit interesuje. Samo ti mogu reći da Azmir pravi istu grešku sa Slogom kao što je pravio sa Slobodom, opet sve gleda da preko noći napravi, sve ho-ruk, ne zna se ni ko pije ni ko plaća, organizacijski nula.
Budi mi pozdravljen. :salut:
P.S. I još nešto, ko je ba faraon? :lol:
Na istom fonu smo i ja i tvoj cijenjeni otac.Ja tako "klaparam" na Tušanj i to je naprimer poznato i pticama na grani.To je kao kad nosiš ime .Svi te po njemu znaju.Mogu li ja sad promijeniti ime? Formalno mogu ,ali opet me niko po novom imenu ne bi zvao.E to je to za koga navijaš.Mi smo to kao djeca postavljali kao vrlo ozbiljno pitanje.Najsmješniji su mi bili mali filozofi koji se nisu znali snaći ili stvarno još uvijek nisu imali fudbalsku svoju simpatiju.Ma pusti me govorili bi ,navijam za svoj stomak ,eto za koga navijam.
- Omrzno mi je strani fudbal od 1992 , od kada je počela da vlada neviđena nepravda,da sad ne obrazlažem ,jasno ti je na šta mislim.Dovoljno je samo pogledati kako su favorizovane neke zemlje.Ja pamtim da je uvijek pravilo bilo da prvak države nastupa u Kupu Šampiona.Jedan je prvak.Ne mogu biti 4 ili 3 prvaka.
To od 1992 nije Liga Prvaka, nego Liga Prvaka ,Viceprvaka,Vice-Viceprvaka itd.
Pa onda ukidanje limita stranih igrača.Dugo je prije bio limit 2 igrača a Engleska je jedva pristala na jednog i to strogo reprezentativca svoje zemlje.
- Danas neznalice u kopačkama ,ko bajagi koštaju stotinu miliona nečega.Mogu to oni djeci i to maloj pričati.Sve je to pranje prljavog novca koji je na žalost ušao u fudbal.Apsolutno prednost dajem našem fudbalu kakav god da je.Bio sam jesenas u Tešnju i uživao u predivnom ambijentu na utakmici TOŠK - Sloga SH.Tako je bilo i Bilinom Polju ,SLOBODA - BEJTAR.U Beogradu za vrijeme Jugoslavije beogradska čaršija išla je da gleda Dorćol,Palilulac,Zvezdara,Čukarićki ,Voždovac itd.Tamo su istinske fudbalske meraklije tražile novog Mošu Marjanovića ,Tirnanića,Bobeka,Mitiča,Čajkovskog.Kaže mi dr.Jovan Jelić (nekad ljekar u FKsloboda)da oni stari fudnalski bardovi kad sjedu pričaju o starim vremenima.Kažu mi , veli Jelić,kakav Partizan ,kakva Zvezda moj Jeliću ,da je nama da dođe ona tvoja Sloboda. Poderala bi ih ko novine".
- Velelebni stadioni nisu nikakva garancija da ćeš tamo vidjeti pravi izvorni fudbal,niti će kada biti.
Vjeruj da su me nekada više privlačile utakmice Radničkih sportskih igara, nego bilo koji danas navikani evropski klasiko.
- Priča o Slobodi i Slogi je tek počela.Monopol jedne grupe ljudi nad Slobodom pa i po cijenu njenog uništenja, rodio je Slogu.Nije Husić rasipnik ,uvjeravam te u to.Rasipnici su oni koji troše narodne budžete.Ti zapazaš da BH Liga ima sve više do jučer anonimnih klubova (Gošk,Krupa,Mladost DK,vitez).Sutra će to biti Sloga SH,Zvijezda 09.Na Mušiju iz Mladosti nema galame niti halabuke a osuđen prvostepeno zbog utaje poreza.Zainteresuj se.Galama je na Husića.Reći ću ti zašto.On kad uđe u PL BIH neće "plutati "u sredini i ugađati sarajlijama ni škutorima.On će kao i sa Slobodom težiti vrhu i izlasku u Evropu.E tu je problem.Vidio si kad je Sloboda krenula ka vrhu,škutori su odmah spustili budžet Širokom i preusmjerili ga prema Zrinjskom.Čović,koji je počasni predsjednik Zrinjskog je kazao. "Do sada smo imali Sarajevo i Željezničar ali sada se digla i Sloboda.Mi ne možemo sada forsirati i Zrinjski i Široki.Jedan mora malo prema dole".

p.s.
faraon ili firaun je vladar Egipta protiv koga se bori Musa a.s..Faraon je sebe proglasio za boga-Kada su mu njegovi astrolozi dojavili da će se uskoro roditi onaj(Musa,Mojsije) koji će mu se suprostaviti i proklamirati vjeru u Jednog ,Jedinog,Boga(monoteizam), koji je neprolazan i koji sve stvara ,održava i rastvara ,tada počinju burni događaji opisani u Bibliji i Kur'anu.O tome možeš čitati i na Vikipediji.
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 08 dec 2017, 15:56

slika


slika


Momci dobro došli u Tuzlu , neka je sa srećom
Zadnja izmjena: sloboda72, dana/u 08 dec 2017, 19:13, ukupno mijenjano 5 puta.
Ja volim FK Tuzla City

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 08 dec 2017, 18:04

Kako je odigrao ovu polusezonu Hrelja...zna li neko njegovu statistiku
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 09 dec 2017, 11:18

staragarda je napisao/la:Kako je odigrao ovu polusezonu Hrelja...zna li neko njegovu statistiku
On je lijevo krilo po onom na videu.Dobro će doći da udvoji Ostojića po lijevoj strani.Sad treba i desno krilo ,Pirić je malonogometni igrač,nema on damfa.Pa onda,zadnji vezni uz Stjepanovića,pa centralni -ofanzivni vezni i naravno centarfor jer čujem da Ibrahimović odlazi u inostranstvo (u pitanju je spajanje porodice).Stokić ima itekako mjesta u ovoj ekipi.Ali, Vukmirović,Musić,Pirić,Širanović pa i Ibrahimović ne mogu do vode,džaba je.
Predsjednik Husić u stvari treba sada stvoriti tim za vrh Premijer lige i to je to.Šta će on raditi ,to je njegova stvar jer on troši lični novac i ne mora nikog plaho slušati. Zna li se koliko je Efendić dobio utakmica zabrane igranja?
Ja volim FK Tuzla City

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 09 dec 2017, 11:55

sloboda72 je napisao/la:
staragarda je napisao/la:Kako je odigrao ovu polusezonu Hrelja...zna li neko njegovu statistiku
On je lijevo krilo po onom na videu.Dobro će doći da udvoji Ostojića po lijevoj strani.Sad treba i desno krilo ,Pirić je malonogometni igrač,nema on damfa.Pa onda,zadnji vezni uz Stjepanovića,pa centralni -ofanzivni vezni i naravno centarfor jer čujem da Ibrahimović odlazi u inostranstvo (u pitanju je spajanje porodice).Stokić ima itekako mjesta u ovoj ekipi.Ali, Vukmirović,Musić,Pirić,Širanović pa i Ibrahimović ne mogu do vode,džaba je.
Predsjednik Husić u stvari treba sada stvoriti tim za vrh Premijer lige i to je to.Šta će on raditi ,to je njegova stvar jer on troši lični novac i ne mora nikog plaho slušati. Zna li se koliko je Efendić dobio utakmica zabrane igranja?
Mislim da jos nisu izrečene kazne....al zna se to vec...tri utakmice ba... znas kako to hoda
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

SmajilKaric
Postovi: 349
Pridružen/a: 08 nov 2017, 11:33
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la SmajilKaric » 09 dec 2017, 15:35

eto vam Ziljkic dzaba hehehehe

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la Vijadukt » 09 dec 2017, 16:12

staragarda je napisao/la:Kako je odigrao ovu polusezonu Hrelja...zna li neko njegovu statistiku
juniori bolji ovu polusezonu. Kostao Bosnu par golova, mislim cak i u SH da je kriv za gol,a li nemoj me uzeti skroz za rijec. Onako gledajuci i slusajuci komentare raja je jedva cekala da ide.
Eh, on uopce nije los igrac, barem za ovaj rang, cak sta vise siguran sam da spada u top igrace ovog ranga. Medjutim, njegov je problem bio sto se morao vratiti u Mladost DK (bila posudba), tamo ga Musemic pozicionirao na klubu i tribine. Kad se vratio nakon pola sezone isto da nikad lopte nije sutnuo.

Opet kazem ako popravi formu onda ce da bude najbolji bek lige, kao sto je bio prosle sezone.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la ASD » 09 dec 2017, 18:29

Ofanzivno ponajbolji bek lige, skroz opasan, defanzivno nije cemu.

Kada je Zilkic u pitanju, sjajno pojacanje, momak ima dosta iskustva, a u21 je igrac.

Vjerovatno Sarcevic otpada ili ce biti figura koja dluzi za pocinjanje tekmi, a Ostojic mi i nije nesto ovu polusezonu bio.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 13 dec 2017, 11:44

Hamzabegović traži novi klub.
Decembar 12, 2017 21:07


Iskusni golman Mirza Hamzabegović, na proljeće neće čuvati gol Sloge iz Simin Hana.
Kako smo uspjeli saznati iz izvora bliskih klubu, Hamzabegović neće stanovati u Simin Hanu u nastavku sezone, a razlog je za sada još uvijek nepoznat.On će u narednim danima i zvanično dobiti ispisnicu iz Sloge.
Hamzabegović je slovio za najkvalitetnijeg čuvara mreže u Prvoj ligi FBiH, a u karijeri je branio još za Slobodu, Bratstvo, Jedinstvo, Pogrmeč, hrvatsku Novalju te Birkirkaru sa Malte.
Ja volim FK Tuzla City

vorkapa
Postovi: 133
Pridružen/a: 11 dec 2017, 22:37
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la vorkapa » 13 dec 2017, 22:08

ASD je napisao/la:Ofanzivno ponajbolji bek lige, skroz opasan, defanzivno nije cemu.

Kada je Zilkic u pitanju, sjajno pojacanje, momak ima dosta iskustva, a u21 je igrac.

Vjerovatno Sarcevic otpada ili ce biti figura koja dluzi za pocinjanje tekmi, a Ostojic mi i nije nesto ovu polusezonu bio.
Dobar vecer raja,prije par sati gledam bolan Kalezica po mahali,,,vjerovatno I on dolazi u Han.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la staragarda » 14 dec 2017, 11:52

vorkapa je napisao/la:
ASD je napisao/la:Ofanzivno ponajbolji bek lige, skroz opasan, defanzivno nije cemu.

Kada je Zilkic u pitanju, sjajno pojacanje, momak ima dosta iskustva, a u21 je igrac.

Vjerovatno Sarcevic otpada ili ce biti figura koja dluzi za pocinjanje tekmi, a Ostojic mi i nije nesto ovu polusezonu bio.
Dobar vecer raja,prije par sati gledam bolan Kalezica po mahali,,,vjerovatno I on dolazi u Han.
:facepalm:
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 14 dec 2017, 12:18

Todorović raskinuo saradnju sa Slogom

Napustio Simin Han
Darjan Todorović u drugom dijelu sezone neće nositi dres Sloge iz Simin Hana.

A. Pašić
14.12.17. 11:22


Ovaj tridesetogodišnji vezni fudbaler je dogovorio sporazumni raskid sa drugoplasiranim timom Prve lige FBiH, te će potražiti novu sredinu u januarskom prijelaznom roku.

Todorović se kao igrač Sloge vodio od ljeta 2016. godine, a u novoj sezoni trener Darko Vojvodić nije pretjerano računao na njegove usluge, pa je od mogućih 15 nastupio tek na pet utakmica u prvenstvu.

U svojoj dosadašnjoj karijeri Todorović je pored Sloge igrao još za Radnički, Inđiju, Proleter, Modriču, Javor, Budućnost iz Podgorice, te švicarske klubove Altdorf, Ibach, Wangen bei Olten...

Prije Todorovića sa Slogom je saradnju raskinuo i golman Mirza Hamzabegović, a u narednim danima su mogući odlasci još nekoliko fudbalera za koje u redovima ekipe Darka Vojvodića više nema mjesta.

Portal SportSport.ba pratite putem Facebooka ili Instagrama.
Isključivo najzanimljivije vijesti iz 1. lige Federacije BiH pratite na našoj Facebook stranici Prva liga Federacije Bosne i Hercegovine.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
MVN1994
Postovi: 764
Pridružen/a: 15 jun 2017, 17:02
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la MVN1994 » 14 dec 2017, 17:51

sloboda72 je napisao/la:
MVN1994 je napisao/la: Na istom fonu smo i ja i tvoj cijenjeni otac.Ja tako "klaparam" na Tušanj i to je naprimer poznato i pticama na grani.To je kao kad nosiš ime .Svi te po njemu znaju.Mogu li ja sad promijeniti ime? Formalno mogu ,ali opet me niko po novom imenu ne bi zvao.E to je to za koga navijaš.Mi smo to kao djeca postavljali kao vrlo ozbiljno pitanje.Najsmješniji su mi bili mali filozofi koji se nisu znali snaći ili stvarno još uvijek nisu imali fudbalsku svoju simpatiju.Ma pusti me govorili bi ,navijam za svoj stomak ,eto za koga navijam.
- Omrzno mi je strani fudbal od 1992 , od kada je počela da vlada neviđena nepravda,da sad ne obrazlažem ,jasno ti je na šta mislim.Dovoljno je samo pogledati kako su favorizovane neke zemlje.Ja pamtim da je uvijek pravilo bilo da prvak države nastupa u Kupu Šampiona.Jedan je prvak.Ne mogu biti 4 ili 3 prvaka.
To od 1992 nije Liga Prvaka, nego Liga Prvaka ,Viceprvaka,Vice-Viceprvaka itd.
Pa onda ukidanje limita stranih igrača.Dugo je prije bio limit 2 igrača a Engleska je jedva pristala na jednog i to strogo reprezentativca svoje zemlje.
- Danas neznalice u kopačkama ,ko bajagi koštaju stotinu miliona nečega.Mogu to oni djeci i to maloj pričati.Sve je to pranje prljavog novca koji je na žalost ušao u fudbal.Apsolutno prednost dajem našem fudbalu kakav god da je.Bio sam jesenas u Tešnju i uživao u predivnom ambijentu na utakmici TOŠK - Sloga SH.Tako je bilo i Bilinom Polju ,SLOBODA - BEJTAR.U Beogradu za vrijeme Jugoslavije beogradska čaršija išla je da gleda Dorćol,Palilulac,Zvezdara,Čukarićki ,Voždovac itd.Tamo su istinske fudbalske meraklije tražile novog Mošu Marjanovića ,Tirnanića,Bobeka,Mitiča,Čajkovskog.Kaže mi dr.Jovan Jelić (nekad ljekar u FKsloboda)da oni stari fudnalski bardovi kad sjedu pričaju o starim vremenima.Kažu mi , veli Jelić,kakav Partizan ,kakva Zvezda moj Jeliću ,da je nama da dođe ona tvoja Sloboda. Poderala bi ih ko novine".
- Velelebni stadioni nisu nikakva garancija da ćeš tamo vidjeti pravi izvorni fudbal,niti će kada biti.
Vjeruj da su me nekada više privlačile utakmice Radničkih sportskih igara, nego bilo koji danas navikani evropski klasiko.
- Priča o Slobodi i Slogi je tek počela.Monopol jedne grupe ljudi nad Slobodom pa i po cijenu njenog uništenja, rodio je Slogu.Nije Husić rasipnik ,uvjeravam te u to.Rasipnici su oni koji troše narodne budžete.Ti zapazaš da BH Liga ima sve više do jučer anonimnih klubova (Gošk,Krupa,Mladost DK,vitez).Sutra će to biti Sloga SH,Zvijezda 09.Na Mušiju iz Mladosti nema galame niti halabuke a osuđen prvostepeno zbog utaje poreza.Zainteresuj se.Galama je na Husića.Reći ću ti zašto.On kad uđe u PL BIH neće "plutati "u sredini i ugađati sarajlijama ni škutorima.On će kao i sa Slobodom težiti vrhu i izlasku u Evropu.E tu je problem.Vidio si kad je Sloboda krenula ka vrhu,škutori su odmah spustili budžet Širokom i preusmjerili ga prema Zrinjskom.Čović,koji je počasni predsjednik Zrinjskog je kazao. "Do sada smo imali Sarajevo i Željezničar ali sada se digla i Sloboda.Mi ne možemo sada forsirati i Zrinjski i Široki.Jedan mora malo prema dole".

p.s.
faraon ili firaun je vladar Egipta protiv koga se bori Musa a.s..Faraon je sebe proglasio za boga-Kada su mu njegovi astrolozi dojavili da će se uskoro roditi onaj(Musa,Mojsije) koji će mu se suprostaviti i proklamirati vjeru u Jednog ,Jedinog,Boga(monoteizam), koji je neprolazan i koji sve stvara ,održava i rastvara ,tada počinju burni događaji opisani u Bibliji i Kur'anu.O tome možeš čitati i na Vikipediji.
Apsolutno se sa tobom slažem u vezi domaćeg nogometa, vala veći gušt mi je gledati ove naše kako se bore i igraju na ovim našim ledinama, nego kojekakve zvijezde plaćene milionima kako se šetkaju po terenima i malo malo padnu i valjaju je po terenu po deset minuta. Vjerujem ti za radničke sportske igre, i moj otac je veliki ljubitelj istih, i dan danas u firmi kojoj radi znaju organizovati malonogometnu utakmicu, pa poslije se malo sjedne i popije. K'o u stara dobra vremena! :mrgreen:

Mišljenja sam da Azmir sam sebi stvara pritisak i neprijatelje, i to nesvjesno. Po meni bezveze je njegovo istupanje u medijima gdje obećava da će napraviti stadion od svojih para, da će dovesti reprezentativce u Slobodu (mislim da je bilo riječi o Ibričiću), da će osvojiti titulu, ovo ono itd. Znaš na šta mislim, samo je na sebe navukao pažnju "neprijatelja" koji su gledali da ga sabotiraju na svakom koraku. Pored toga, koliko su lično njegovog novca potrošili Vugdalić i Husref na pojačanja, koliko su oni tu bili dobri (s obzirom da su se ugrađivali u ugovore) u svemu tome, smiješno je spominjati da nije rasipnik. Negdje sam pročitao da on prvi nije pravdao novac koji je dobio od grada, i to mu je minus, i zbog toga je sad budžet Slobode manji. Kako god pogledaš koliko je radio dobro za Slobodu, toliko je i naudio. A zašto? Jednostavno, nije bilo organizacije, potrošeno je i dva miliona a Sloboda nije trofeja osvojila. S druge strane, Zrinjski, najorganizovaniji klub u BiH, sa duplo manjim budžetom, duplo manje plaćenim igračima, osvaja titulu. Ali ima nešto drugo, ovi iz Zrinjskog ne istupaju u medije, ne govore mi ćemo ovo, mi ćemo ono, sve rade stihijski, iz sjene. (znaš na šta mislim) ;)

I pazi sad, one greške što je radio sa Slobodom, opet ponavlja sa Slogom. Opet se dovode igrači koji koštaju preko sto hiljada, najavljuje se stadion, liga prvaka, i opet su ga svi uzeli na zub. Ne uči na greškama, to je njegov problem. Njega novac čini pohlepnim, a da nije ni svjestan. Nek se malo ugleda na ono što se dešava u Osijeku, ljudi se ne pojavljuju na portalima ili TV-u, ne traže pomoć grada, a prave strašan posao (po meni bolji od onoga što je Mišković sa Rijekom ostvario) i rezultan toga je vidljiv.

Kad već spomenu te "anonimne klubove", treba spomenuti i FK Modriča, FK Laktaši, NK Brotnjo, NK Posušje i mnoge druge. I oni su bili nekada važni činioci u Bh fudbalu, kao i njihovi vlasnici i političke vođe koji su ih gurali, ali čim su se oni povukli i ti klubovi su nestali. Bojim se da će ista sudbina zadesiti i Slogu, i Zvijezdu 09, i FK Krupu i Mladost DK. Pitanje je samo vremena! Živi bili pa vidjeli!

P.S.
Znam ja šta je označava riječ faraon, apsolvent sam historije u Tuzli. Tako da kakva wikipedija kakvi bakrači, samo stručna literatura dolazi u obzir. :bih:
Pozdrav! :salut:
JEDAN KLUB, JEDAN GRAD, JEDNA LJUBAV, JEDAN TOŠK.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 14 dec 2017, 18:33

MVN1994 je napisao/la:
sloboda72 je napisao/la:
MVN1994 je napisao/la: Na istom fonu smo i ja i tvoj cijenjeni otac.Ja tako "klaparam" na Tušanj i to je naprimer poznato i pticama na grani.To je kao kad nosiš ime .Svi te po njemu znaju.Mogu li ja sad promijeniti ime? Formalno mogu ,ali opet me niko po novom imenu ne bi zvao.E to je to za koga navijaš.Mi smo to kao djeca postavljali kao vrlo ozbiljno pitanje.Najsmješniji su mi bili mali filozofi koji se nisu znali snaći ili stvarno još uvijek nisu imali fudbalsku svoju simpatiju.Ma pusti me govorili bi ,navijam za svoj stomak ,eto za koga navijam.
- Omrzno mi je strani fudbal od 1992 , od kada je počela da vlada neviđena nepravda,da sad ne obrazlažem ,jasno ti je na šta mislim.Dovoljno je samo pogledati kako su favorizovane neke zemlje.Ja pamtim da je uvijek pravilo bilo da prvak države nastupa u Kupu Šampiona.Jedan je prvak.Ne mogu biti 4 ili 3 prvaka.
To od 1992 nije Liga Prvaka, nego Liga Prvaka ,Viceprvaka,Vice-Viceprvaka itd.
Pa onda ukidanje limita stranih igrača.Dugo je prije bio limit 2 igrača a Engleska je jedva pristala na jednog i to strogo reprezentativca svoje zemlje.
- Danas neznalice u kopačkama ,ko bajagi koštaju stotinu miliona nečega.Mogu to oni djeci i to maloj pričati.Sve je to pranje prljavog novca koji je na žalost ušao u fudbal.Apsolutno prednost dajem našem fudbalu kakav god da je.Bio sam jesenas u Tešnju i uživao u predivnom ambijentu na utakmici TOŠK - Sloga SH.Tako je bilo i Bilinom Polju ,SLOBODA - BEJTAR.U Beogradu za vrijeme Jugoslavije beogradska čaršija išla je da gleda Dorćol,Palilulac,Zvezdara,Čukarićki ,Voždovac itd.Tamo su istinske fudbalske meraklije tražile novog Mošu Marjanovića ,Tirnanića,Bobeka,Mitiča,Čajkovskog.Kaže mi dr.Jovan Jelić (nekad ljekar u FKsloboda)da oni stari fudnalski bardovi kad sjedu pričaju o starim vremenima.Kažu mi , veli Jelić,kakav Partizan ,kakva Zvezda moj Jeliću ,da je nama da dođe ona tvoja Sloboda. Poderala bi ih ko novine".
- Velelebni stadioni nisu nikakva garancija da ćeš tamo vidjeti pravi izvorni fudbal,niti će kada biti.
Vjeruj da su me nekada više privlačile utakmice Radničkih sportskih igara, nego bilo koji danas navikani evropski klasiko.
- Priča o Slobodi i Slogi je tek počela.Monopol jedne grupe ljudi nad Slobodom pa i po cijenu njenog uništenja, rodio je Slogu.Nije Husić rasipnik ,uvjeravam te u to.Rasipnici su oni koji troše narodne budžete.Ti zapazaš da BH Liga ima sve više do jučer anonimnih klubova (Gošk,Krupa,Mladost DK,vitez).Sutra će to biti Sloga SH,Zvijezda 09.Na Mušiju iz Mladosti nema galame niti halabuke a osuđen prvostepeno zbog utaje poreza.Zainteresuj se.Galama je na Husića.Reći ću ti zašto.On kad uđe u PL BIH neće "plutati "u sredini i ugađati sarajlijama ni škutorima.On će kao i sa Slobodom težiti vrhu i izlasku u Evropu.E tu je problem.Vidio si kad je Sloboda krenula ka vrhu,škutori su odmah spustili budžet Širokom i preusmjerili ga prema Zrinjskom.Čović,koji je počasni predsjednik Zrinjskog je kazao. "Do sada smo imali Sarajevo i Željezničar ali sada se digla i Sloboda.Mi ne možemo sada forsirati i Zrinjski i Široki.Jedan mora malo prema dole".

p.s.
faraon ili firaun je vladar Egipta protiv koga se bori Musa a.s..Faraon je sebe proglasio za boga-Kada su mu njegovi astrolozi dojavili da će se uskoro roditi onaj(Musa,Mojsije) koji će mu se suprostaviti i proklamirati vjeru u Jednog ,Jedinog,Boga(monoteizam), koji je neprolazan i koji sve stvara ,održava i rastvara ,tada počinju burni događaji opisani u Bibliji i Kur'anu.O tome možeš čitati i na Vikipediji.
Apsolutno se sa tobom slažem u vezi domaćeg nogometa, vala veći gušt mi je gledati ove naše kako se bore i igraju na ovim našim ledinama, nego kojekakve zvijezde plaćene milionima kako se šetkaju po terenima i malo malo padnu i valjaju je po terenu po deset minuta. Vjerujem ti za radničke sportske igre, i moj otac je veliki ljubitelj istih, i dan danas u firmi kojoj radi znaju organizovati malonogometnu utakmicu, pa poslije se malo sjedne i popije. K'o u stara dobra vremena! :mrgreen:

Mišljenja sam da Azmir sam sebi stvara pritisak i neprijatelje, i to nesvjesno. Po meni bezveze je njegovo istupanje u medijima gdje obećava da će napraviti stadion od svojih para, da će dovesti reprezentativce u Slobodu (mislim da je bilo riječi o Ibričiću), da će osvojiti titulu, ovo ono itd. Znaš na šta mislim, samo je na sebe navukao pažnju "neprijatelja" koji su gledali da ga sabotiraju na svakom koraku. Pored toga, koliko su lično njegovog novca potrošili Vugdalić i Husref na pojačanja, koliko su oni tu bili dobri (s obzirom da su se ugrađivali u ugovore) u svemu tome, smiješno je spominjati da nije rasipnik. Negdje sam pročitao da on prvi nije pravdao novac koji je dobio od grada, i to mu je minus, i zbog toga je sad budžet Slobode manji. Kako god pogledaš koliko je radio dobro za Slobodu, toliko je i naudio. A zašto? Jednostavno, nije bilo organizacije, potrošeno je i dva miliona a Sloboda nije trofeja osvojila. S druge strane, Zrinjski, najorganizovaniji klub u BiH, sa duplo manjim budžetom, duplo manje plaćenim igračima, osvaja titulu. Ali ima nešto drugo, ovi iz Zrinjskog ne istupaju u medije, ne govore mi ćemo ovo, mi ćemo ono, sve rade stihijski, iz sjene. (znaš na šta mislim) ;)

I pazi sad, one greške što je radio sa Slobodom, opet ponavlja sa Slogom. Opet se dovode igrači koji koštaju preko sto hiljada, najavljuje se stadion, liga prvaka, i opet su ga svi uzeli na zub. Ne uči na greškama, to je njegov problem. Njega novac čini pohlepnim, a da nije ni svjestan. Nek se malo ugleda na ono što se dešava u Osijeku, ljudi se ne pojavljuju na portalima ili TV-u, ne traže pomoć grada, a prave strašan posao (po meni bolji od onoga što je Mišković sa Rijekom ostvario) i rezultan toga je vidljiv.

Kad već spomenu te "anonimne klubove", treba spomenuti i FK Modriča, FK Laktaši, NK Brotnjo, NK Posušje i mnoge druge. I oni su bili nekada važni činioci u Bh fudbalu, kao i njihovi vlasnici i političke vođe koji su ih gurali, ali čim su se oni povukli i ti klubovi su nestali. Bojim se da će ista sudbina zadesiti i Slogu, i Zvijezdu 09, i FK Krupu i Mladost DK. Pitanje je samo vremena! Živi bili pa vidjeli!

P.S.
Znam ja šta je označava riječ faraon, apsolvent sam historije u Tuzli. Tako da kakva wikipedija kakvi bakrači, samo stručna literatura dolazi u obzir. :bih:
Pozdrav! :salut:
- Pozdrav i tebi.Husić nikad nije ni trebao dolaziti u Slobodu.On je došao kad Slobode nije ni bilo, nego su htjeli da je fuzionišu sa Olimpikom.
On prosto nije vjerovao da u Tuzli komunizam kao ispostava Putinovog KGB-a još uvijek postoji.Badava je objašnjavati što je to tako. Tuzla je jedan od najateiziranijih gradova na Balkanu.Ovdje je hipokrizija uveliko na snazi.Evo dok ovo pišem gledam i ovaj sad predsjednik Slobode(Mujkanović) i "CIJELI UO PODNIJELI OSTAVKE ".Dakle, slijedi nastavak one agonije iz januara 2013. Neka završe zapošeti "posao"(gašenje Slobode).
Kriza sporta i fudbala u Tuzli je još iz predratnog vremena .Trener Đorđe Gerum je 1981 podnio ostavku kao tadašnji trener, ustvari je otjeran na perfidan način jer nije dozvoljavao nesportski život i raskalašenost.
Husiću je najbolje ono što je naučio u Americi ,čist račun duga ljubav.Sam sebe u FK Sloga neće varati sigurno.
Na kraju ,Husić sad ima Slogu i baviće se njom i učiti ,zašto da ne'?
Sloboda počinje svoj ples nad ponorom, gašenje i nestanak to jest odlazk u istoriju.
Predugo se Sloboda pati i predugo se slobodaši pate,umorni smo ,nemamo više snage.Odoh tamo gdje ima dobar fudbal ,čist organski ,nije važano koji je rang takmičenja..
Predugo je Sloboda propadala da bi mi sada Husića kao taoca držali krivcem.Husić nije trebao "paliti svjetlo" , Sloboda bi odavno bila prošlost i mi bi sada bili" rahat".Smrt nije tako strašna ,ali bolest jeste pogotovo kad predugo traje.
Poselami prof.Adnana Jahića i prof.Amira Karića.Reci onaj Slobodaš -sigurno ga znate.
Ja volim FK Tuzla City

Avatar
75000
Postovi: 1072
Pridružen/a: 04 jul 2017, 12:32
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la 75000 » 14 dec 2017, 18:44

Ja ne vjerujem kakve lik gluposti pise.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 16 dec 2017, 09:49

Azmir Husić otkriva pod kojim bi se uslovima vratio u Slobodu
Decembar 14, 2017 21:53


- Fudbalski klub Sloboda danas je ostao bez rukovodstva nakon što je Upravni odbor na čelu sa Senadom Mujkanovićem podnio ostavku. Uvod je to u još turbulentnije dane na Tušnju, s obzirom da Sloboda nema mnogo vremena i da je potrebno ojačati ekipu kako bi se prije svega izborio opstanak u Premijer ligi.
Zbog posljednjih dešavanja u “Rudarskoj 2” kontaktirali smo Azmira Husića, koji se nalazi u Americi.
“Ta vijest je došla i do mene. Žalosno je šta se događa u Slobodi. O svemu ovome sam pričao i prije nego što ću otići. Svi vi koji volite Slobodu zajedno sa mnom morate znati da se klub vodi ka gašenju”, rekao je za “****” Azmir Husić.
Husića smo upitali i da li bi ponovo prihvatio ulogu vatrogasca na Tušnju te preuzeo vruću predsjedničku funkciju u Slobodi.
“Moralo bi se mnogo toga promijeniti i biti dosta transparentnije. Slobodi treba vratiti stadion nazad, jer on i jeste Slobodin. Sve dogovore prenijeti na papir i izaći javno sa obećanjima i obavezama prema Slobodi”, poručio je Husić.
Podsjetimo, Azmir Husić otišao je iz Slobode u septembru 2016. nakon što gradske vlasti nisu ispunile obećanja, koja su tada dali prvom čovjeku Slobode. Husić je prethodno Slobodu spasio gašenja, klub je vratio u Premijer ligu BiH, a Sloboda je u eri Azmira Husića zaigrala i u Evropskoj ligi te bila nadomak naslovu prvaka BiH i trofeju pobjednika Kupa BiH. U svojoj predsjedničkoj eri, u Slobodu je uložio oko tri miliona KM.

(Nedim Selimović/****)
Ja volim FK Tuzla City

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 18 dec 2017, 14:07

75000 je napisao/la:Ja ne vjerujem kakve lik gluposti pise.

slika

ODLAZAK ĐORĐA GERUMA (1981) I POČETAK AGONIJE FK SLOBODA KOJA TRAJE I DAN - DANAS.

- Bez dlake na jeziku, Mesud Nalić objašnjava zašto Sloboda, od 1981. naovamo, posrće:
"KADA JE ĐORĐE GERUM NAPUSTIO SLOBODU, OSTAVIO JE DVA TIMA KOJI SU USPJEŠNO MOGLI DA SE TAKMIČE U PRVOJ LIGI. ZATIM JE U KLUBU NASTAO PRAVI HAOS! POČELA JE BORBA ZA VLAST, BLAĆENJE POZNATIH SPORTSKIH IMENA, FORSIRANJE VJEŠTAČKIH VELIČINA! GERUMOV I MOJ RAD SASVIM JE DEZAVUISAN, NAŠ "NASLJEDNIK", FARUK PAŠIĆ, POTPUNO JE RASTURIO EKIPU KOJA JE POSTIZALA SOLIDNE REZULTATE. POTOM JE FAHRUDIN AVDIČEVIĆ, RASTURIO TIM FARUKA PAŠIĆA, I TAKO REDOM SVAKI SLJEDEĆI...To nezdravo rivalstvo među trenerima spustilo je Klub na najniže grane, u takvoj situaciji bilo je nemoguće vratiti spokojstvo na Tušanj. I što se igrača tiče ostali smo kratkih rukava, od tada do sada otišla su čak 34 prvotimca! Tako smo sami sebe "pojeli", dospjeli smo u izuzetno tešku situaciju da se borimo za - goli život! Sve vrijeme ovih događaja Uprava kluba je - kako kad - imala uvid u te trzavice, međutim, u te i sve druge probleme najčešće i najsmjelije se upuštao dr Ante Raos, dugogodišnji prvi čovjek Slobode, inače predsjednik Poslovodnog odbora Kombinata "Soda-So". Svaka mu čast, on je oduvijek - bar pola Kluba! Ostalo je ipak, još uvijek sporno - da li svako može da bude predsjednik vlade, a u Slobodi bi to mnogi htjeli..."

................................Sportski nedeljnik "Tempo",Beograd mart 1987.
Ja volim FK Tuzla City

TzCity
Postovi: 45
Pridružen/a: 10 nov 2017, 22:45
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la TzCity » 21 dec 2017, 12:51

Kad krecu pripreme, ima li kakvih novih dolazaka - odlazaka ?!

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2486
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la HPCompaq » 21 dec 2017, 18:08

Aleksandar Milaković novi igrač Sloge


https://sportsport.ba/fudbal/aleksandar ... oge/262494
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.

sloboda72
Postovi: 5370
Pridružen/a: 29 sep 2013, 19:41
Kontakt:

Re: FK Sloga Simin Han

Post Postao/la sloboda72 » 21 dec 2017, 20:49

Kažnjena trojica fudbalera Sloge i trener Darko Vojvodić

Zbog isključenja u Kupu BiH
Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Federacije BiH kaznila je trojicu fudbalera Sloge iz Simin Hana, kao i trenera Darka Vojvodića.
M. Šljivak
21.12.17. 20:12


Kažnjena trojica fudbalera Sloge i trener Darko Vojvodić
U susretu četvrtfinala Kupa BiH protiv Slobode na Tušnju, trojica fudbalera ekipe iz Simin Hana su isključena. Ranije su pod tuš morali Nemanja Stjepanović, Samir Efendić i Ivan Kostić, a Disciplinska komisija je donijela odluku da ih kazni sa jednom utakmicom zabranje igranja.

Ovaj trojac tako neće biti u mogućnosti da igra u prvoj utakmici drugog dijela sezone u kojoj će Sloga gostovati kod Metalleghea u Jajcu.

Također, kažnjen je i trener ovog tima Darko Vojvodić. Zbog komentara i uvreda koje je uputio tokom i nakon utakmice, on će u kasu Saveza uplatiti 500KM.

Pored igrača Sloge, kažnjen je i fudbaler sarajevskog Olimpika Đoko Milović. On je zbog crvenog kartona u duelu Kupa protiv Zvijezde 09 dobio dvije utakmice suspenzije.

Milović će propustiti duele sa Veležom i Čapljinom.
Ja volim FK Tuzla City

Odgovori

Natrag na “FK Tuzla City”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.