SPORTSPORT.BA: Komentari

Pametni uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 04 dec 2017, 21:07

DANTES WroteColonOvo često piše kad ulazim na teme. Ovo gore na vrhu slika

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

@dantes, je li ovo sada OK?

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 04 dec 2017, 21:15

Chinaglia WroteColon
amarc WroteColonUradi upgrade operativnog sistema i browsera na nesto sto nije izaslo prije par godina..

da mi nisi ovo napisao, jos uvijek bih ostao na XP, nikako mi se nije dalo promijeniti OS
jos odavno sam to trebao napraviti hehe, ali hvala ti u svakom slucaju

sad bi trebalo da radi i na XP i na svim sistemima i browserima.
ako ima neko da javi, bio bih zahvalan.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 04 dec 2017, 21:20

wobly92 WroteColonPreviše razbacano i natrpano. Ne znam gdje da gledam prvo. Naviknuti ćemo se sigurno ali godinama je onako bilo, i iskreno dosta preglednije.
"Najnovije" je tu, i to na početku, ali nije toliko uočljivo.
Možda bi moglo i nešto tipa "trending", i "najčitanije".

Ovo je najcesca kritika na redizajn koju smo imali i slazem se u potpunosti.

jel sad šta bolje?

wobly92
Kontakt:

PostPostao/la wobly92 » 04 dec 2017, 21:40

admin WroteColon
wobly92 WroteColonPreviše razbacano i natrpano. Ne znam gdje da gledam prvo. Naviknuti ćemo se sigurno ali godinama je onako bilo, i iskreno dosta preglednije.

jel sad šta bolje?

Jest uočljivije. I bolje.
Možda prijedlog, ako je izvodljivo, male thumbnaile ubaciti pored naslova kod najnovijih vijesti.
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=100&t=51&p=6114458#p6114458

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 04 dec 2017, 21:43

admin WroteColon
DANTES WroteColonOvo često piše kad ulazim na teme. Ovo gore na vrhu slika

Poslato sa MHA-L29 uz pomoć Tapatoka

@dantes, je li ovo sada OK?

da. ako se opet pojavi javim
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 04 dec 2017, 21:55

wobly92 WroteColon
admin WroteColon

jel sad šta bolje?

Jest uočljivije. I bolje.
Možda prijedlog, ako je izvodljivo, male thumbnaile ubaciti pored naslova kod najnovijih vijesti.

pa onda ce samo biti ponovo naguzvano, ponavljace se iste slike i imacemo pojacano sve ono sto si i kritikovao?

wobly92
Kontakt:

PostPostao/la wobly92 » 04 dec 2017, 22:34

admin WroteColonpa onda ce samo biti ponovo naguzvano, ponavljace se iste slike i imacemo pojacano sve ono sto si i kritikovao?

Pa evo ti primjer, samo sam ubacio random thumbnaile na ove zadnje vijesti, gledaj kako izgleda.
slika
When you see a person who has been given more than you in money and beauty, look to those who have been given less.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 04 dec 2017, 22:53

nisi objektivno ubacio,

ta zlatna lopta bi trebala biti ista kao ta udarna slika, a taj kodro sto je na vrhu bi morao biti onaj sto ga pola viri u sredini. Cassilasa si isto stavio neku svoju sliku umjesto te dole lijevo na kojoj se ceska po bradi. To su ti već tri slike koje se ponavljaju samo na jednom screenshotu, bog zna sta bi bilo da se malo scrolla (sve slike bi se 100% ponovile).

takodjer, prosirio si prostor za te slike, a to ne moze tako, moras skratiti naslove, pa ce ti npr. ta zlatna lopta doci u 4 reda, kodro isto vjerovatno u 4 reda, a deset nesavladivih u 3. to je 5 dodatnih redova, znaci izbaci te tri zadnje vijesti sa liste jer ti se one neće vidjeti. Pogotovo, slike si suzio, znaci da bi ih sistem morao rezati, a to znaci da bi se pocesto desavalo da se na tom thumbnailu uopšte ne vidi glavna stvar.

Penaltiky
Kontakt:

PostPostao/la Penaltiky » 05 dec 2017, 00:10

Federer17 WroteColon
gaston WroteColonDa li se na aplikaciji može vidjeti ko je autor teksta ili je do mene neki problem ?
Recimo, živo me zanima ko je autor ovog teksta jer bih volio da mi pojasni šta je ironija a šta sarkazam.

https://sportsport.ba/fudbal/city-ostavio-tracak-nade-unitedu/260671

Hajd pogadjaj :mrgreen:

Jel to jedina stvar oko koje se slzemo

wobly92
Kontakt:

PostPostao/la wobly92 » 05 dec 2017, 00:24

I rekao sam da su random, samo kao primjer. A svakako se i udarne vijesti ponavljaju, možeš onda i sliku ubaciti, da bude preglednije.
Jesam malo proširio, ne znam, onaj prostor mi je prazan, tu vam vjerovatno i reklame idu :mrgreen:
ali dovoljno je malo prostora, vidiš i sam, da bi se ubacila mala sličica, a možeš ih i naći u prirodnoj veličini i vidjeti kad se smanje da se vidi dovoljno udarna stvar koju thumbnail predstavlja, pa ti Pjanić npr. iz daleka neće izgledati dovoljno sitan da se ne vidi.
Samo centirati i umanjiti, ne sužavati.

Mislim da bi bilo ljepše tako, jer sličan sistem je bio i na starom, pa se niko nikad nije žalio da je previše ponavljajućih slika ili vijesti.

Do vas je opet dal' odgovara i je li izvodivo, samo izbacujemo ideje.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 05 dec 2017, 12:09

na starom sistemu uz najnovije vijesti nije bilo slika. bilo je bas ovako, samo mala oznaka boje koja predstavlja sport.

u svakom slucaju, zahvalni smo za sugestije. korisno je znati kako citaoci razmisljaju i sta im nedostaje. zato ja nekad pisem kontra, mozda zvuci i da malo provociram, ali moramo znati sta vi mislite.

Federer17
Kontakt:

PostPostao/la Federer17 » 06 dec 2017, 00:59

Penaltiky WroteColonJel to jedina stvar oko koje se slzemo

Dobar je Čula. :mrgreen:
Izdrzati, to je temelj vrline.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 06 dec 2017, 11:53

halaliMi WroteColonNovi dizajn portala je blago receno ocajan. Nista nije pregledno, informacije nagurane. Mislim da Vam je ovo prelos potez. Morat cete nesto mijenjati po ovom pitanju, moje licno misljenje

komentar je na mjestu i korigovana je naslovnica tako da bude preglednija (a i slicnija onoj prijasnjoj).

Je li sada to bolje?

Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 06 dec 2017, 12:01

Sad je vec ok moze proci jos samo da se cojk navikne i to je to ali i dalje ste mogli puno bolji logo napraviti :D

@admin sta ono samo 4 boda za kantu razocarao si me :D a ja sve s tobom fino a ti onako vracas

halaliMi
Kontakt:

PostPostao/la halaliMi » 06 dec 2017, 20:06

admin WroteColon
halaliMi WroteColonNovi dizajn portala je blago receno ocajan. Nista nije pregledno, informacije nagurane. Mislim da Vam je ovo prelos potez. Morat cete nesto mijenjati po ovom pitanju, moje licno misljenje

komentar je na mjestu i korigovana je naslovnica tako da bude preglednija (a i slicnija onoj prijasnjoj).

Je li sada to bolje?

Puno je sad bolje ali nije opet ko ranije. Samo jos srediti ovo s reklamama. Znam da vam je to zarada al kad se ulazi preko mobitela isto su kao virus, dok pogasis sve prodje te volja da ga prelistas. Reklama kao reklama ne smeta ali na ovaj nacin ce sigurno dosta ljudi odbiti da ulaze.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 08 dec 2017, 09:32

biće jos dodatno dorađena mobilna varijanta ovih dana. Posebno će biti naprijeđen pristup za vlasnike slabijih telefona sa manjim ekranima.

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 08 dec 2017, 11:31

admin WroteColonbiće jos dodatno dorađena mobilna varijanta ovih dana. Posebno će biti naprijeđen pristup za vlasnike slabijih telefona sa manjim ekranima.

Ako moze sredite malo aplikaciju. Uzasno nervira sto back button skroz izlazi sa foruma naprimjer, uvesti komentare i na aplikaciju, postavljene slike se ne ucitavaju kao ni youtube video
naprijed rejal

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 08 dec 2017, 12:21

aplikacija ce biti uredjena, naravno.
slike i youtube prvo... u neko dogledno vrijeme i komentari. Ako primjetite jos neki problem koji smo mozda i previdjeli, vrlo je korisno da javite.

back dugme vjerovatno nikad nece moci funkcionisati unutar foruma, osim ako kreatori foruma ne naprave neku varijantu za android app.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 08 dec 2017, 15:39

pasica WroteColonGrozan je dizajn kad je mobilna verzija u pitanju. Panel bez potrebe zauzima 20% ekrana, jos 30 uzima live. Ono sto ostane nije dovoljno ni da se udarna vijest prikaze, pola slike se vidi. Znaci kad otvoris stranicu, ne dobije ama bas nista kao udarno, nikakav efekat. Onda dok skrolas ispod “izdvojenog” (cemu takodje nije mjesto na vrhu mobilne stranice), tek mozes doci do nekog sadrzaja koji bi mogao biti zanimljiv.
Da nije ostala navika i da je ovo novi tek otvoreni portal, brzo bi zatvorio.

Ovo je korigovano, za mobitel pogotovo, a i za desktop.
je li bolje sad na tvom uredjaju?

Willer
Kontakt:

PostPostao/la Willer » 12 dec 2017, 20:02

admin WroteColonje li ok nakon updatea?

Jeste, radi sada super.

Natrag na “Komentari, sugestije, kritike...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.