SPORTSPORT.BA: Komentari

Pametni uče na tuđim pogreškama, budale na svojim.
Ramsey16
Kontakt:

PostPostao/la Ramsey16 » 14 sep 2017, 11:02

http://sportsport.ba/ino_fudbal/psg-i-c ... rao/251739

:shock: :( Dosta netacnih podataka
Gdje nadjete ove strucnjake??

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 24 sep 2017, 17:11

Svaka cast za informacije o league of legendsu
naprijed rejal

Ferroviere1921

PostPostao/la Ferroviere1921 » 24 sep 2017, 17:33

Vaznije je sta je bilo prije 10 godina izmedju van Nistelrooya i Ronalda, kakvu je utakmicu odigrao Makedonac Adis Jahovic i koji ce broj uzeti Diego Costa nego finale jednog jakog turnira koji igra najbolji bh. teniser. Sramota.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 25 sep 2017, 11:18

Nije važnije, o tome je bila po jedna vijest, a o finalu koje je igrao Damir Džumhur je jučer bilo 9 vijesti i jutros već dvije. Kakvi glupani bismo i bili pa da ne obradimo najbolju sportsku priču (u najmanju ruku) mjeseca.

http://sportsport.ba/tag/damir_dzumhur

Naravno, ti to znaš, jer nisi nikako mogao da ih izbjegneš, obzirom da je poneka od tih vijesti cijeli dan bila na naslovnici.

Sa tom pričom, podsjećaš me na one priče kako nismo dovoljno ispratili utakmicu Željo - Standard ili kako nismo radili stream sa priprema Želje u Antaliji. Naravno, znamo dobro koliko je tada pokretačima te inicijative bilo stalo do streama i do priča o Standardu i koji je motiv bio iza svega.

Kontaš opet, ako dovoljno puta ponoviš, postaće istina. Što i nije netačno.
Zato ćeš sa narednom sličnom lažnom pritužbom (pretpostavljam opet) odletiti sa našeg foruma prije nego što se snađeš i odomaćiš.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 25 sep 2017, 11:35

Predomislio sam se. Vidim da si već trovao i na drugim temama, pa ću te odmah trajno banovati.

jugoslaven
Kontakt:

PostPostao/la jugoslaven » 27 sep 2017, 15:47

Smatram se izuzetnim poznavaocem fudbala, ali čitajući vaš portal, a posebno ovog novinara Čulića, razmišaljm samo kolika je zapravo šteta koju on pravi, a da od toga niko nema apsolutno nikakve koristi, osim njega. Ne mogu da vjerujem da jedan mediji dopušta, urednik i vlasnik dopuštaju egoističnom novinaru da piše ono što on misli, a da to apsolutno nikad ne potkrijepi činjenicama nego svoje apsolutno nepoznavanje fudbala sakrije iza iza svog prefinjenog načina pisanja. Činjenica je da vam ti tekstvi odavno nedostaju, ali puštajući njega da piše bilo šta drugo osim rukometa (a i tu je u intervju s Balićem izvukao naslov koji nema veze sa intervjuom, niti onim što je on rekao) ne samo da će unazaditi SportSport.ba, nego će napraviti takav gnjev narodne mase da riskirate gubljenju svakog kredibiliteta kojeg ste svi zajedno godinama stvorili. Radite šta hoćete, spreman sam ući u puno bulju raspravu da mu dokažem da sve što piše jeste skupina gluposti, ali sam puno sigurniji da će ovaj post biti obrisan i da ću ja biti blokiran, jer kritiku je teško prihvatit, a jako lagano dati. Ti Čuliću, što se nazivaš novinarom, nemaš pojma o sportu, ali znaš pisati. Koga boli k* za to...
Fudbal nije samo 90 minuta na ekranu

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 27 sep 2017, 16:54

ako prihvatiš činjenicu da si pogriješio oko tog brisanja i banovanja (jer ovdje niko nikad nije banovan zbog nezlonamjerne kritike) i promijeniš mišljenje o našem stanju uma, možda će i dotični novinar prihvatiti tvoju sugestiju pa shvatiti da griješi u svojim tekstovima.

Slobodan si da uđeš u dublju diskusiju, ako želiš, s tim da je lijepo ako se suzdržiš bilo kakvih vrijeđanja.

Samo nemoj očekivati od mene da bezuslovno učestvujem u toj raspravi (nisam vala neki izuzetan poznavaoc fudbala, pa ti i ne bih bio od koristi) ili od novinara da ti odgovara na forumu.

BaDa12
Kontakt:

PostPostao/la BaDa12 » 27 sep 2017, 17:17

Arsenal je, u prošlosti, u svojim redovima imao veliki broj napadača svjetske klase, ali su prošle decenije od kada je na Emiratesu igrala "plodonosna devetka". John Radford (149 golova), Ted Drake (139) i Allan Smith (115) su među igračima koji su nosili dres Arsenala s brojem devet, a koji su ostavili dubok trag na Emiratesu, ali i u historijskim knjigama Topnika.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/ino_fudbal/moze-li ... tke/253214

Dodajte negdje i Highbury.

http://sportsport.ba/ino_fudbal/moze-li ... tke/253214
"Bio sam profesionalac 20 godina, ali mi je ovo najdraža pobjeda u karijeri." Safet Sušić Pape 26.3.2011.
"Misimovića jedino ja mogu da zamijenim." Safet Sušić Pape 04.06.2013.

Hvala ti! 15.08.2014.

jugoslaven
Kontakt:

PostPostao/la jugoslaven » 28 sep 2017, 02:31

admin WroteColonako prihvatiš činjenicu da si pogriješio oko tog brisanja i banovanja (jer ovdje niko nikad nije banovan zbog nezlonamjerne kritike) i promijeniš mišljenje o našem stanju uma, možda će i dotični novinar prihvatiti tvoju sugestiju pa shvatiti da griješi u svojim tekstovima.

Slobodan si da uđeš u dublju diskusiju, ako želiš, s tim da je lijepo ako se suzdržiš bilo kakvih vrijeđanja.

Samo nemoj očekivati od mene da bezuslovno učestvujem u toj raspravi (nisam vala neki izuzetan poznavaoc fudbala, pa ti i ne bih bio od koristi) ili od novinara da ti odgovara na forumu.

Ne, ovdje se ne radi o tome ko će na kraju pametniji ispasti i ko će na kulturniji način pokušati staviti tačku na ovo što sam ja napisao. Da do toga ne bi dolazilo, a ja od sebe ne pravio budalu, jer je ovo jedan od prvih deset mojih postova, razmislite koliko ste u suštini ozbiljan mediji, koliko možete biti i koliko radite na tome. To što vi objavljujete neko čita. Ne neko, BiH. Ugodan ostatak, ovaj put noći...

Sarmelino
Kontakt:

PostPostao/la Sarmelino » 29 sep 2017, 14:47

Najgori moderator.
Izdajica svog roda.
Trollčina.

DeeWa
Kontakt:

PostPostao/la DeeWa » 30 sep 2017, 15:07

http://sportsport.ba/ino_fudbal/novi-ug ... -to/253569

pitat cu ovdje ali kao i obicno necu vjerovatno dobiti odgovor. Mene zanima odakle ova informacija? Ja ne mogu naci niti jedan ozbiljniji mediji da je ovo objavio pa cak ni neozbiljniji. Ronaldo je produzio ugovor do 2021.godine prije manje od godinu dana. Zasto bi bilo zabrinjavajuce uopce to sto ronaldo nece potpisati novi ugovor kada ce tada imati 36 godina? Tesko da ce igrati u realu sa 37, a sve i da bude igrao jel mislite da ce mu 4 godine ranije produzivati ugovor na 6-7g iako ima vec 32g ? Stvarno bezveze tekst sa ciljem klikanja ocito.
Ponosni osvajač kupa virtualne sportsport.ba BHT Premijer lige u prvoj sezoni.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 01 okt 2017, 19:58

ne znam gdje si ti tražio, ali evo ja ukucah "zidane + ronaldo" u google i nađoh na Marci. Jel to dovoljno ozbiljan medij?

http://www.marca.com/en/football/real-m ... b45bc.html

NeretvanskaPastrmka
Kontakt:

PostPostao/la NeretvanskaPastrmka » 02 okt 2017, 13:16

Od Crvene noci koja se odrzava u Cirihu 14.10. gdje navijaci skupljaju pare za izgradnju krova na stadionu koji smo iz pepela napravili na nekoj livadi do "Brate" maskote koja uveseljava malu raju na stadionu i simbolizira mostarca bolesnim za Velezom ni rijeci niste napisali ali ste zato tu kad se treba nasladiti sa napadom na Bjelicu i 5 utakmica suspenzije Rahimicu. Pisite o boji trenerke Petrovica,išijazu Bake Sliškovica ili mozda o frizuri Neymara jeli ona kriva sto nije Realov a Velez koji je protjeran sa svog stadiona i koji je dao najvise imena BH fudbala ce sam. Golemo vam u interesu nije nimalo da marketinski pogurate bar ono prvo ili cekate 13ti . Svaka cast
RSDVM 1922

jugoslaven
Kontakt:

PostPostao/la jugoslaven » 02 okt 2017, 15:13

"Osim pet golova, tempo je bio na iznenađujeće visokom nivou. Nije bilo poteza koji vrijeđaju inteleginciju, napadali su i jedni i drugi, dva su se preokreta desila, a svaki gol ljepši od ljepšeg"... To je, otprilike ono o čemu sam ja pisao. Poštovana redakcijo, da li je ovdje u pravu novinar koji piše nerezonske kolumne ili onaj koji je u izvještaju s utakmice stavio "prvo poluvrijeme nije bilo niti jedne prilike"..

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 02 okt 2017, 15:52

nisam gledao utakmicu, pa ne znam, ali može biti u pravu i jedan i drugi.

zar utakmica koja se završi preokretom gdje mali klub i autsajder sa 2:3 savlada jedan od najvećih klubova lige i to na gostujućem terenu ne zaslužuje pohvalu? A ako nije bilo prilika u prvom poluvremenu, šta treba da piše u izvještaju? da stavimo da ih je bilo?

odmah ispod tvog posta, drugi čitaoc za istog autora napisa "sjajan tekst".
znači, ukusi su različiti, nekom se dopada, nekom ne... kao i sve ostalo u životu.
srećom, imamo još 14 autora, pa svako može odabrati da preskoči ono što mu se ne dopada.

u biti, poenta kolumne je da pobudi strasti i interes. ne očekujemo da se svako slaže sa svime napisanim, to onda ne bi ništa valjalo. Nemam ništa protiv da nastaviš sa kritikama, mislim da sam ovdje napisao odgovor te da nema potrebe da u kritici tražiš i neki novi odgovor.

jugoslaven
Kontakt:

PostPostao/la jugoslaven » 02 okt 2017, 16:04

Naravno, odgovor je sasvim na mjestu i bilo šta drugo da kažem na ovo, pokvario bih zdravu komunikaciju koja nam toliko nedostaje u ovom društvu. Što se tiče same utakmice, slažem se da utakmica zaslužuje pohvalu, posebno gosti i niti jednog trenutka ne dovodim u pitanje izbor tema, već izbor novinara koji piše o svakoj temi. Ukoliko on ovo čita, također ne želim da me shvati kao nekoga ko njega pokušava oblatiti, jer dečko ima fantastičan stil pisanja, specifičan stil sa jako puno metafora koje neko ko nije načitan nikada ne bih znao. Mislim da je poenta u svemu da i on sam shvati da nisu sve teme za lijepog pisanja i da to nije vještina koju treba zloupotrebljavat. Skidam se s ove teme, vraćam se na fabričke postavke. Budite pozdravljeni.

Locust
Kontakt:

PostPostao/la Locust » 03 okt 2017, 18:37

Kaže novinar Čulić u tekstu "Čas historije" http://sportsport.ba/ino_fudbal/katalon ... ile/253890

"Svi Južni Slaveni se razumiju jako dobro, premda imamo na našim prostorima pedesetak "različitih" jezika. Španac iz Madrida ili Sevilje ne zna pet riječi Katalonskog. Jezik je to koji se u putu sa španskim sreo nije, pa i tu osnovu ima."

Prije svega, da se pojedinci ne zapale, svako ima pravo na opredjeljenje i nezavisnost, kako smo i mi imali '92, i lično podržavam nezavisnost Katalonije ako je to volja većine koja tamo živi, mada smatram da je i to upitno uzimajući u obzir izlaznost na referendum.

Napisati da se katalonski nije sreo sa španskim "u putu" za jednog novinara koji dijeli časove historije je... strašno.

Čas lingvistike:

Bosanski: Volim Bosnu
Catala: M'encanta la Bosnia
Espanol: Me encanta Bosnia

Bosanski: Idem na posao
Catala: Vaig a treballar
Espanol: Voy a trabajar

Katalonski i španski su sličniji nego naš i makedonski. Otprilike... ako je španski bosanski, onda je katalonski recimo onaj dalmatinski dijalekt koji dole pričaju stariji ljudi pa ih je nekada teško razumjeti.

Možda je novinar Čulić mislio na baskijski kada je pisao ovaj tekst (taj se jezik nije "u putu sreo" ni sa jedim drugim na cijelom svijetu, kao što je i narod koji živi tamo unikatan), ali uglavnom, nije ok za jednog novinara iznositi neistine i predstavljati ih kao činjenice iz bilo kojeg razloga.

Nedavno je isti novinar napisao članak gdje je igrače Željezničara nazvao hladno "klocevima". Ja sam pitar, i oni su meni svi klocevi, naravno, slažem se svim srcem. Problem je što meni kao navijaču mogu biti, novinaru na neutralnom sportskom portalu ne smiju nikada, bar kada javno objavljuje ovdje. Ako želi da se bavi "beat" novinarstvom, zaživjeće i to kod nas nekada, neka se strpi. Mislim da takvim opisima na ovom portalu nije mjesto.

Hvala.

admin
Site Admin
Kontakt:

PostPostao/la admin » 04 okt 2017, 11:08

mislim da ti je poređenje makedonskog sa našim jezikom poprilicno dobro obzirom da je makedonski blizi bugarskom nego bosanskom.

konsultujmo wikipediju:

During much of its history, and especially during the Francoist dictatorship (1939–1975), the Catalan language has often been degraded as a mere dialect of Spanish.[32][33] This view, based on political and ideological considerations, has no linguistic validity.[32][33] Spanish and Catalan have important differences in their sound systems, lexicon, and grammatical features, placing the language in a number of respects closer to Occitan (and French).[32][33]

According to Ethnologue, the lexical similarity between Catalan and other Romance languages is: 87% with Italian; 85% with Portuguese and Spanish; 76% with Ladin; 75% with Sardinian; and 73% with Romanian.[38]

https://en.wikipedia.org/wiki/Catalan_l ... comparison

e sad to da se u putu nisu sreli, tu se i wikipedija slaže s tobom. jesu, naravno, ali kažu da su se rastali poprilicno davno:

There is evidence that, at least from the a.d. 2nd century, the vocabulary and phonology of Roman Tarraconensis was different from the rest of Roman Hispania

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 06 okt 2017, 17:55

http://m.sportsport.ba/ino_fudbal/kamer ... tku/254240

Ovaj video je sigurno dokaz da mu u posljednje vrijeme ništa ne polazi za rukom.

:urnebes: :urnebes:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Sveti
Kontakt:

PostPostao/la Sveti » 08 okt 2017, 13:34

Sjajan culicev tekst za repku
naprijed rejal

Natrag na “Komentari, sugestije, kritike...”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.