Mobilni- gdje, kako, šta?

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 23 apr 2017, 18:43

KpbKaka22 je napisao/la:nudi mi susjed iphone 4s za 50 kermi.inace koristim lg g4 i dobar mi je mob ali eto oduvjek sam htio iphone bilo koji jer vecinom je hvaljen u mom drustvu a i za 50 km smjesno da ga ne uzmem..uglavnom taj moj susjed sta je god prodavo vazda je nerealno dizo cjene i dvostruko prodavo pa sam se iznenadio kad mi je reko da mi hoce prodati mob iphone za 50 km..reko mi je da samo wi fi nevalja ,ja sam mu reko odma da ga necu onda,on je reko da je vazda koristio mobilni internet..2 km bon i 500 megabajta ili 3 km giga interneta..mislim da me hoce zalampati jer se iphone ne prodavaju ispod dvi stoje ili neznam mozda i manje nisam upoznat sa cjenama .ali sigurno mu jos sto god nevalja gdje bi me popravak sigurno dobro izaso.u dvojbi sam bili uzimo,a mob je dobar..ima puno prostora memorije,vrhunska kamera ,vise kvalitete nego ovaj moj lg
Nisi puno fulio, ne radi mu WiFi čip, pisali smo o tom haman jučer :mrgreen: Ako ti odgovara da koristiš samo 3G kupi, u suprotnom nemoj jer možeš skroz ispravan naći za 150 sigurno, a sumnjam da bi jeftinije prošao da uzmeš taj+matičnu

I nemoguće da 4S ima bolju kameru od G4, ja sam ga imao i naprijed VGA aka pikseli, a nazad solidna, al' opet daleko od LG-eve, jedino ako te strah bootloopa od G4 onda mijenjaj :D
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
QUARESMA 18<<<
Postovi: 14584
Pridružen/a: 22 feb 2009, 21:53
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la QUARESMA 18<<< » 24 apr 2017, 01:41

KpbKaka22 je napisao/la:nudi mi susjed iphone 4s za 50 kermi.inace koristim lg g4 i dobar mi je mob ali eto oduvjek sam htio iphone bilo koji jer vecinom je hvaljen u mom drustvu a i za 50 km smjesno da ga ne uzmem..uglavnom taj moj susjed sta je god prodavo vazda je nerealno dizo cjene i dvostruko prodavo pa sam se iznenadio kad mi je reko da mi hoce prodati mob iphone za 50 km..reko mi je da samo wi fi nevalja ,ja sam mu reko odma da ga necu onda,on je reko da je vazda koristio mobilni internet..2 km bon i 500 megabajta ili 3 km giga interneta..mislim da me hoce zalampati jer se iphone ne prodavaju ispod dvi stoje ili neznam mozda i manje nisam upoznat sa cjenama .ali sigurno mu jos sto god nevalja gdje bi me popravak sigurno dobro izaso.u dvojbi sam bili uzimo,a mob je dobar..ima puno prostora memorije,vrhunska kamera ,vise kvalitete nego ovaj moj lg
telefon star 6 godina. ja bih taj telefon uzeo samo kao poklon. inace spor da izvini raja, ko qrac. a prodaje tebi za 50 kermi jer ga ne moze prodati, niko ne zeli telefon bez wifija danas.



a kamera ne znam sta podrazumjevas pod vrhunsko, meni licno tek od iphone 6 kamera dobila neki znacaj na iphoneu, sve prije toga bila ispod konkurencije.

kvaliteta izrade nemoj da te zavarava, 4s ima bolju izradu, aluminij i staklo naspram plastike logicno da je kvalitetnije.

ako ti je u kvaru taj g4, ili uzmi maticnu koja nije problematicna, bolje se za to protegni nego mjenjati sam g4 za 4s, nema smisla ni logike nikako.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la KpbKaka22 » 25 apr 2017, 13:39

odlucio sam i dalje koristi lg ,ali kupit cu i ovaj samo zbog male cifre..msm da bi bilo apsurdno prodavati lg ako ispravno radi i sve kako kaze ovaj bavarac..iako neznam koji ste vi imali.ali moj lg ima samo 8 giga memorije..samo osnovne aplikacije,nesto malo pjesama i slika i to je to..ovu sd karticu nece ni da prihvati nesto,jer pokusavo sam bezbroj puta prebacivat slike i aplikacije na sd karticu kako bi se oslobodio prostor.ali nije uspjelo..ovaj iphone ima 16 giga memorije,osam megapiksela kameru ,sigurno vise kvalitete nego lg..ali i dalje cu koristit lg .za.50 km je smjesno ne uzeti

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 25 apr 2017, 14:18

KpbKaka22 je napisao/la:odlucio sam i dalje koristi lg ,ali kupit cu i ovaj samo zbog male cifre..msm da bi bilo apsurdno prodavati lg ako ispravno radi i sve kako kaze ovaj bavarac..iako neznam koji ste vi imali.ali moj lg ima samo 8 giga memorije..samo osnovne aplikacije,nesto malo pjesama i slika i to je to..ovu sd karticu nece ni da prihvati nesto,jer pokusavo sam bezbroj puta prebacivat slike i aplikacije na sd karticu kako bi se oslobodio prostor.ali nije uspjelo..ovaj iphone ima 16 giga memorije,osam megapiksela kameru ,sigurno vise kvalitete nego lg..ali i dalje cu koristit lg .za.50 km je smjesno ne uzeti
Nemaš ti LG G4, već nešto drugo stavi puni naziv ovdje tog mobitela

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BosnianKingdom » 25 apr 2017, 14:35

Prije mozda nekih godinu do 1,5 godinu mjenjao maticnu na S4 i bila 130 KM. I ja danas odem do istog tog servisa kaze frajer mogu ti zamjeniti wifi cip,ali mogu i sve razjebati, a maticnu ti mogu zamjeniti za 30 KM. Nisam mogao vjerovati da se za tako kratak period smanjila cijena maticne.
Sabrine mi moje!

Avatar
R32
Postovi: 3052
Pridružen/a: 07 apr 2014, 10:08
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la R32 » 25 apr 2017, 15:01

BosnianKingdom je napisao/la:Prije mozda nekih godinu do 1,5 godinu mjenjao maticnu na S4 i bila 130 KM. I ja danas odem do istog tog servisa kaze frajer mogu ti zamjeniti wifi cip,ali mogu i sve razjebati, a maticnu ti mogu zamjeniti za 30 KM. Nisam mogao vjerovati da se za tako kratak period smanjila cijena maticne.
Barem je iskren bio :-D

Nagomilalo se pokvarenih S4-ki, pa je stoga dzabalama.
A Bgm vec je i S8 tu...

Sent from my E6533 using Tapatalk
Mia San Mia

subcoccinela
Postovi: 855
Pridružen/a: 18 apr 2013, 17:50
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la subcoccinela » 25 apr 2017, 15:08

koji je najjednostavniji nacin za root xperie z2,moze li sa ovim https://towelroot.com i koliko je sigurno :wave:

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 25 apr 2017, 18:52

dema je napisao/la:
KpbKaka22 je napisao/la:odlucio sam i dalje koristi lg ,ali kupit cu i ovaj samo zbog male cifre..msm da bi bilo apsurdno prodavati lg ako ispravno radi i sve kako kaze ovaj bavarac..iako neznam koji ste vi imali.ali moj lg ima samo 8 giga memorije..samo osnovne aplikacije,nesto malo pjesama i slika i to je to..ovu sd karticu nece ni da prihvati nesto,jer pokusavo sam bezbroj puta prebacivat slike i aplikacije na sd karticu kako bi se oslobodio prostor.ali nije uspjelo..ovaj iphone ima 16 giga memorije,osam megapiksela kameru ,sigurno vise kvalitete nego lg..ali i dalje cu koristit lg .za.50 km je smjesno ne uzeti
Nemaš ti LG G4, već nešto drugo stavi puni naziv ovdje tog mobitela
A garant G4 stylus, nema šta drugo biti ako je G4 uopšte :mrgreen:
subcoccinela je napisao/la:koji je najjednostavniji nacin za root xperie z2,moze li sa ovim https://towelroot.com i koliko je sigurno :wave:
Ne znam radi li 100%, pokušaj svakako... Je li ti otključan bootloader? Ne znam moraš li ga prvo otključati ili root pa unlock, provjeri to jer nisam upućen toliko u to, a znam da Sony s tim pravi belaje
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la KpbKaka22 » 25 apr 2017, 19:02

Iako sam znao ,provjerio sam ove osnovne informacije
Naziv telefona :G4C
Broj modela:Lg-H522Y

Avatar
koalem
Postovi: 1522
Pridružen/a: 15 okt 2011, 00:28
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la koalem » 25 apr 2017, 22:14

thekoplegend je napisao/la:probao sam sa papiricem, nije do toga, baterije imam dvije pa i to mislim da nije problem, obje su zdrave... problem je cim stavim bateriju on se sam od sebe pocne da pali i dodje do pola ono kada pokazuje samsungov logo, ugasi se i sve ispocetka. par puta sam jucer ga uspio upaliti, ali non stop izbacuje prozorcic kao da drzim power tipku, ono dodje da se restart shut down i te opcije i tako par sekundi i ugasi se...
citao sam nesto neki su imali slican problem kaze da je u pitanju sistem... nista, valja mi danas odnijeti u servis pa da vidim sta oni kazu.. Hvala ti na pomoci u svakom slucaju.
Jesi riješio problem? Ako nisi do tipke za paljenje je. I ja sam imao isti problem.

Rastaviš telefon ko ovaj lik na videu, ali ne skineš tipku ko on. Ja sam je očistio domaćom rakijom kruškom i radi bolje nego kad je tek iz fabrike došlo.





Dakle NE skidaš tipku.
4.10.2009.

Avatar
dema
Postovi: 6892
Pridružen/a: 21 apr 2009, 17:58
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la dema » 25 apr 2017, 22:25

KpbKaka22 je napisao/la:Iako sam znao ,provjerio sam ove osnovne informacije
Naziv telefona :G4C
Broj modela:Lg-H522Y
To je slab mobitel. Taj iphone je vjerovatno bolji. A LG G4 je puno bolji od tog iphone. LG G4 c je to 8 Interne i 1 gb ram koliko se mogu sjetiti

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la theboss_RD07 » 25 apr 2017, 22:58

KpbKaka22 je napisao/la:odlucio sam i dalje koristi lg ,ali kupit cu i ovaj samo zbog male cifre..msm da bi bilo apsurdno prodavati lg ako ispravno radi i sve kako kaze ovaj bavarac..iako neznam koji ste vi imali.ali moj lg ima samo 8 giga memorije..samo osnovne aplikacije,nesto malo pjesama i slika i to je to..ovu sd karticu nece ni da prihvati nesto,jer pokusavo sam bezbroj puta prebacivat slike i aplikacije na sd karticu kako bi se oslobodio prostor.ali nije uspjelo..ovaj iphone ima 16 giga memorije,osam megapiksela kameru ,sigurno vise kvalitete nego lg..ali i dalje cu koristit lg .za.50 km je smjesno ne uzeti
Bruda evo ti pravi LG G4. To kod tebe il je neki pod-model od G4 ili ti je neko uvalio ofirnu kopiju..
http://www.gsmarena.com/lg_g4-6901.php

Znaci 32GB interne memorije, 3GB RAM, 5,5'' ekran i 16MP kamera..
To sto ti imas je daleko daleko daaaaaleko od ovog stari...

Sta vise, i stylus ima 13MP zadnju i 5MP prednju kameru, pa cak i da to imas ne znam sto bi bio toliko impresioniran sa 8MP kamerom kod iPhonea

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BeSha1992 » 26 apr 2017, 17:07

Narode ima li neko da zna gdje mogu nabaviti kako maticnu za G3, osim u Stanicu gdje je 350 KM, ili da ima neko da prodaje samo maticnu ako ima pokvaren telefon??
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la madridist » 26 apr 2017, 18:10

BeSha1992 je napisao/la:Narode ima li neko da zna gdje mogu nabaviti kako maticnu za G3, osim u Stanicu gdje je 350 KM, ili da ima neko da prodaje samo maticnu ako ima pokvaren telefon??
https://www.olx.ba/artikal/25339360/lg- ... cna-ploca/
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
BeSha1992
Postovi: 950
Pridružen/a: 23 maj 2012, 21:20
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la BeSha1992 » 26 apr 2017, 21:25

madridist je napisao/la:
BeSha1992 je napisao/la:Narode ima li neko da zna gdje mogu nabaviti kako maticnu za G3, osim u Stanicu gdje je 350 KM, ili da ima neko da prodaje samo maticnu ako ima pokvaren telefon??
https://www.olx.ba/artikal/25339360/lg- ... cna-ploca/
prod'o ovaj lik pit'o ga ja prije 3- 4 dana --- hvala u svakom slucaju
BITI SRCEM VEZAN U TOME LEZI SNAGA...
Visca Barca...

Avatar
nedžad
Postovi: 1035
Pridružen/a: 27 jan 2011, 19:54
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la nedžad » 27 apr 2017, 18:36

Moze li mala pomoc zelim uzimati telefon mislio sam samsung a5 ili s6 koji je po vama bolji prednosti i mane
Uvjek može biti gore od goreg
i zato glavu gore
bori se za svoje
i uvjek budi čovjek

Avatar
anonimni
Postovi: 10088
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la anonimni » 27 apr 2017, 19:47

S6, ipak je bio flagship još lani i definitivno je bolji, jedino mu je baterija mana
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
mandraX
Postovi: 17689
Pridružen/a: 04 dec 2009, 21:52
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la mandraX » 28 apr 2017, 11:02

nedžad je napisao/la:Moze li mala pomoc zelim uzimati telefon mislio sam samsung a5 ili s6 koji je po vama bolji prednosti i mane
A koji A5? Ako je 2017 onda bih ja taj, trenutno koristim S6 i fenomenalan je zaista, ali mi se do neba svidio A5 2017, od dizajna pa dalje...

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6995
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la Papastathopoulos » 30 apr 2017, 17:29

Narode je li slucajno iko od vas imao ili ima i sad Motorola Nexus 6 ? kakve su kamere u tog telefona, samo me to zanima, ostale specifikacije nema potrebe ni pitati, mogu mislit kakva je zvijer u ostalim segmentima :D samo me zanima za kamere valjaju li cemu...

hvala unaprijed
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
treci
Postovi: 478
Pridružen/a: 13 nov 2011, 19:14
Kontakt:

Re: RE: Re: Mobilni- gdje, kako, šta?

Post Postao/la treci » 30 apr 2017, 23:08

BeSha1992 je napisao/la:Narode ima li neko da zna gdje mogu nabaviti kako maticnu za G3, osim u Stanicu gdje je 350 KM, ili da ima neko da prodaje samo maticnu ako ima pokvaren telefon??
imam ja g3 razbijen displej ako nisi nasao javi se

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: RollMan i 8 gostiju.