Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88,Donnie Darko

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 17 jul 2017, 19:01

Mokes WroteColonJoj spina u @dantesa, umjesto da osudi crtez, on spominje nekakce lazne profile. :facepalm:

Da osudim crtež šljama i trola? Čovjek se em lažno predstavlja em vrijeđa sve živo i sad koristi djecu. Osuditi ga znači dati mu na vrijednosti.. A najveći dio lajkova je skupio na Amfilohiju i SPC gdje ih kao brani, a ustvari ih vrijeđa. Pa za patrijarha je rekao da je i on baš kao Brnabić bio hrvat i lezbejka. I ko je spin majstor yebem li te, sad si me navukao da pišem o njemu.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 17 jul 2017, 19:03

Federer17 WroteColonMa, istrijebit ce nas sve. Treba provjeriti s kakvim puskama dolaze :lol: Previse nasijedas na price koje neko u tolikom obimu ocigledno s namjerom spinuje. Necu reci da nema istine, ali evo dvije godine se prica o tim Arapima i ista situacija, niti bolje, niti gore. Dodju na 2-3 mjeseca, provedu se jer je ovo za njihove standarde prejeftino, a s druge strane, hoce da imaju svoje nekretnine i uzivaju na miru. Vjerovatno ce nas saka ljudi protjerati sa naseg zemljista. I opet ponavljam, najmanje su oni krivi. Kako ne mogu bilo gdje, sto mogu ovdje. Znaci, do nas je. A, reci da je Bakir jedini krivac, je
ponovo smijesno. On je svakako zakonodavno tijelo. Mora da si Jasminov neki rodjak. :mrgreen:

Kakve mi koristi imamo od toga sto oni dodju u svoje kuce? Ko pristaje na takve dogovore, on moze doci samo u moju kucu i da ga ja oderem. Da mu naplatim 10 puta vise nego nekom Bosancu i posaljem ga nazad u UAE :D I tako to svuda funkcionise samo kod nas se dobije sve, a nista ne ostavi.
Sada ce neko reci pa njima se naplati u restoranu puno i to oderu ih, oderes ih i sada negdje ali to mozes raditi u daleko vecem obimu.
Ako mu je vec ovo "dream land" onda se treba praviti turizam na pravi nacin da Bosanac bude domacin.
Ali sumnjam da je turizam jer ovdje nije nista slucajno.

Ma kakvi, Jasmin je iz Islamovca, ja sam iz Tuzle. A inace ih sve rokam po potrebi i Jasmina i ove druge.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 jul 2017, 19:04

I meni je trenutno mrsko pogledati sta su ovi natrabunjali, jer ne bi bilo prvi put da su iznijeli gomilu lazi, ali ni ja nisam za to da dolaze Arapi, a da se od njih nikakva korist ne moze izvuci. Sit sam i njih, na bijedi nasli da zadovoljavaju svoje prohtjeve, a haman nikakve dobrobiti od toga za drzavu. Za to je, logika, kriva aktuelna vlast (necu reci Bakir, jer to nije njegova primarna nadleznost). Lahko oni mogu sasjeci to, ili napraviti neku nagodbu s njima, ali im to ocigledno nije u interesu. Kod nas je to normalno, samo prije nekoliko godina su i Rusi kupovali zemljiste po RS-u.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 17 jul 2017, 19:08

kobe24 WroteColonI meni je trenutno mrsko pogledati sta su ovi natrabunjali, jer ne bi bilo prvi put da su iznijeli gomilu lazi, ali ni ja nisam za to da dolaze Arapi, a da se od njih nikakva korist ne moze izvuci. Sit sam i njih, na bijedi nasli da zadovoljavaju svoje prohtjeve, a haman nikakve dobrobiti od toga za drzavu. Za to je, logika, kriva aktuelna vlast (necu reci Bakir, jer to nije njegova primarna nadleznost). Lahko oni mogu sasjeci to, ili napraviti neku nagodbu s njima, ali im to ocigledno nije u interesu. Kod nas je to normalno, samo prije nekoliko godina su i Rusi kupovali zemljiste po RS-u.

Đe?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Federer17

PostPostao/la Federer17 » 17 jul 2017, 19:12

tuzlak1987 WroteColonKakve mi koristi imamo od toga sto oni dodju u svoje kuce? Ko pristaje na takve dogovore, on moze doci samo u moju kucu i da ga ja oderem. Da mu naplatim 10 puta vise nego nekom Bosancu i posaljem ga nazad u UAE :D I tako to svuda funkcionise samo kod nas se dobije sve, a nista ne ostavi.
Sada ce neko reci pa njima se naplati u restoranu puno i to oderu ih, oderes ih i sada negdje ali to mozes raditi u daleko vecem obimu.
Ako mu je vec ovo "dream land" onda se treba praviti turizam na pravi nacin da Bosanac bude domacin.
Ali sumnjam da je turizam jer ovdje nije nista slucajno.

Ma kakvi, Jasmin je iz Islamovca, ja sam iz Tuzle. A inace ih sve rokam po potrebi i Jasmina i ove druge.

Boli njih briga imamo li mi kakve koristi, dodju ovdje da se oni sami provedu. Pa, oderu ih svakako, znaju ti koji se bave ugostiteljstvom do koliko mogu ici i hvataju svaku sansu da im uzmu fine pare. Treba uzeti u obzir i to da ni oni nisu budale s kojim mozes kako hoces.

I, ja ne znam o cemu mi ovdje raspravljamo, kada zivimo u drzavi u kojoj puno bitnija pitanja i problemi nisu ni u snovima da se rjesavaju. Da su bogdo Arapi jedini problem.
Izdrzati, to je temelj vrline.

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 17 jul 2017, 19:17

DANTES WroteColon
kobe24 WroteColonI meni je trenutno mrsko pogledati sta su ovi natrabunjali, jer ne bi bilo prvi put da su iznijeli gomilu lazi, ali ni ja nisam za to da dolaze Arapi, a da se od njih nikakva korist ne moze izvuci. Sit sam i njih, na bijedi nasli da zadovoljavaju svoje prohtjeve, a haman nikakve dobrobiti od toga za drzavu. Za to je, logika, kriva aktuelna vlast (necu reci Bakir, jer to nije njegova primarna nadleznost). Lahko oni mogu sasjeci to, ili napraviti neku nagodbu s njima, ali im to ocigledno nije u interesu. Kod nas je to normalno, samo prije nekoliko godina su i Rusi kupovali zemljiste po RS-u.

Đe?

Ne da mi se sad guglat, ali znam sigurno da je bilo tih objava prije mozda dvije godine. Bili su i intervjui sa ljudima koji su pricali koje pare su im nudili. Sjecam se Trebinja sto posto, a bilo je i jos nekih drugih mjesta, ali to nisam zapamtio.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 17 jul 2017, 19:19

kobe24 WroteColon
Ne da mi se sad guglat, ali znam sigurno da je bilo tih objava prije mozda dvije godine. Bili su i intervjui sa ljudima koji su pricali koje pare su im nudili. Sjecam se Trebinja sto posto, a bilo je i jos nekih drugih mjesta, ali to nisam zapamtio.

Pa kako niko ništa neće od mene da kupi majku mu..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 17 jul 2017, 19:26

Prodju Srbi sada ovo sto je od njih ostalo 95" na tim mjestima gdje dolaze Arapi, ima dosta brda tih gdje imaju zemljiste..

U Crnoj Gori se prodavalo Rusima npr ali Rusi su druga stvar od Arapa. Dobar dio budu i investicije i radna mjesta, naprave hotel npr ali da i zarade te otvore neka radna mjesta, domaci ljudi imaju pristup. Dok ovi Arapi samo sebi prave. Ali opet i Crnogorci kazu za to sve da su pogrijesili sto se prodavalo.

rasavoje
Kontakt:

PostPostao/la rasavoje » 17 jul 2017, 19:58

Donnie daj mi sifru. :kafa:
♥ ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje!

Besic
Kontakt:

PostPostao/la Besic » 17 jul 2017, 20:46

:plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac: :plac:
Everything you want is on the other side of fear.

Do it now!Sometimes later becomes never.

Lillard
Kontakt:

PostPostao/la Lillard » 17 jul 2017, 20:55

Kakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Zed98
Kontakt:

PostPostao/la Zed98 » 17 jul 2017, 20:59

Lillard WroteColonKakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...

U Omišu ne gori uopće, gori u mjestima iza Omiša i uopće nije tako strašno kako mediji prenose...
Vidio svojim očima...

Kawhi
Kontakt:

PostPostao/la Kawhi » 17 jul 2017, 21:05

Ma ovo je smiješno što se radi s Arapima. Umjesto da pune hotele i restorane prave im se prejeftine kuće na super lokacijama i onda oni troše pare na najjeftinijim mjestima. Ilidža je naprimjer najjeftiniji dio Sarajeva (iako će mnoge Sarajlije reći da nije dio Sarajeva :mrgreen: ) i oni dole vise. Najgora je stvar što sve to ide na nelegalan način i vrlo je lako zaustaviti. U suštini, dolazi nam arapska sirotinja i ne ostavlja nikakve pare državi niti ima poslova za domaće ljude od toga. Ovo treba zaustaviti na svaki mogući način. Ista stvar da se radi o bilo kojem narodu na svijetu.

Loša je stvar što ovakvi poput Avde Avdića (ne možeš se zvati Avdo Avdić i biti normalan :rol: ) okreću priču na druge stvari i gluposti poput naseljavanja, terorizma i drugih gluposti i tako samo pojačavaju poziciju 2-3 domaćih ljudi koji se okoriste od toga. Činjenica je i da arapski turisti ne prave ništa više problema domaćem stanovništvu od bilo kojih drugih turista i da to nema nikakve veze s neisplativošću i nelegalnošću ovoga što im dopuštamo, al opet će neki Avdo Avdić okrenuti priču na drugu stranu i naći će jedan primjer gdje je neki Arap nešto loše uradio i tako pomoći onima kojima odgovaraju nelegalni poslovi s arapskim turistima. :rol:

Zapravo, jedina stvar što se tiče ponašanja njihovog na koju se može žaliti je to što je nearapima zabranjen ulaz u njihova naselja. Vjerujem da je i to nelegalno. Ako i nije nelegalno onda je rasistički i ksenofobno.

I slažem se da nisu oni krivi. Da je nekom od tih naših što s njima ugovaraju stalo do našeg naroda bio bi uvjet za svako naselje donirati milion školama, bibliotekama, nekakvu firmu otvoriti (lupam, šta god da je potrebno), al njima je draže sebi uzeti i bogatiti se. To ne znači da mi ne trebamo pričati protiv ovakvog dolaska turista jer se to mora zaustaviti na neki način. Upitno je koliko ih se može napraviti turistima jer izdvajaju manje za život od domicilnog stanovništva. Turisti trebaju trošiti pare.

Vidite kako su Hrvati digli cijene na Jadranu jer im dolaze ljudi iz bogatijih država i za prosječnog stanovnika BiH je Hrvatska danas jako nepristupačna. Albanija i Turska su finansijski pristupačnije destinacije, al opet i naši ljudi kad odu dole troše više od prosječnog Albanca ili Turčina. Arapski turisti ne troše više od prosječnog Bosanca i Hercegovca.

Doduše, kod nas se slabo šta ima ponuditi strancima turistički i na tome se mora raditi. Najgore je što nam ovako dolaze arapski "turisti" i ima se privid nekakvog jakog turizma, a u suštini treći i četvrti gradovi po veličini u Hrvatskoj i Srbiji će ti više ponuditi od našeg glavnog grada. Za Hrvatsku je i razumljivo zbog mora, al Srbija nema ništa što mi nemamo.

Sramotna je stvar da u toku sezone skijanja na Bjelašnici i Igmanu možeš na prste jedne ruke prebrojati strane tablice. Jedina država s takvim zimskim potencijalom gdje hoteli propadaju. :tokralju: Jahorina je jedina na nekom nivou u toku sezone i stvarno je uživanje otići. Jahorina uz Blagaj i Međugorje spada u jedina tri mjesta u državi za koja se može reći da su turistička atrakcija.
"Tolerance is the last virtue of a dying civilization."

bodi123
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la bodi123 » 17 jul 2017, 21:14

Evolution87 WroteColonMa gdje nije brate, na ovoj ultri se bas moras potruditi da ga ne zabijes. Stigao u Split u cetvrtak, sutra picim nazad za Sa, pa cemo ma Hvar tamo pocetkom augusta :kafa:

Kad ne možemo kod nas može kod Kroata i Crnogoraca :lol:
Samo Saraj'vo, samo Koševo, grmi stadion, ti si šampion!

16 Grand Slam Titles (10 RG, 3 USO, 2 WB, 1 AO), 30 Masters 1000 Titles, 74 Career Titles, Olympic Gold Medal

#LaDecima

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 17 jul 2017, 21:21

Kako to da nas narod ne zarađuje od Arapa ? Jesi ti uopste upoznao ikoga ko radi s njima ? Znaš li kako prolaze obični šoferi koji ih samo vozikaju ? Vjenčani sam kum drugu koji ima građevinsku firmu. Napravili su i prave bruku kuća Arapima. Dakle od toga on ima koristi, imaju njegovi radnici, i porodice od tih radnika. Ljudi barem prave, grade, kupuje. Ili bi ti više volio da ta zemljišta propadaju ?

To što imaju svoje mjesto gdje su uveli svoje zakone je glupost i to im treba oduzeti.

Mada da ovo isto radi Svabo, svi bi ga dizali.

madridist

PostPostao/la madridist » 17 jul 2017, 21:23

Neka dolaze ljudi sa lovom i dobrim namjerama pa bili i klingonci.
Pogledajte nase potoke i rijeke i na sta lice sa milionima tona plasticnog otpada,zapustena polja i obradivo zemljiste.
Sve je u qrcu i ako ce doc bogatas koji ce se domacinski odnositi prema posjedu koji kupuje i postovati zakone ove zemlje onda nek pokupuju sve sto se moze pokupovati..jer mi ocito ne znamo upravljati svojim prirodnim bogatsvima ....
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales

BelminM23
Kontakt:

PostPostao/la BelminM23 » 17 jul 2017, 21:24

legenda reala WroteColon
Belmin je iz Doboja

Da mi dođe proučiti šta. :D

Besic
Kontakt:

PostPostao/la Besic » 17 jul 2017, 21:27

Tebi sve konfesije da uče ne bi pomoglo. kek

DANTES
Kontakt:

PostPostao/la DANTES » 17 jul 2017, 21:29

Lillard WroteColonKakav užaš u Dalmaciji, a posebno Omišu i Splitu, dan te yebo...

I CG gori.. HN, Budva, Tivat...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Besic
Kontakt:

PostPostao/la Besic » 17 jul 2017, 21:30

Promjena boli , naučno dokazano.

Smillion Mori

Natrag na “Diskusije”

Trenutno korisnika/ca: Slatinash_7 i 10 gostiju.