Chat - ARHIVA POSTOVA

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 24 okt 2017, 01:04



Evo jedna za kraj, idem da yebem seki majku.
Ovi sa lj&s znaju da nije incest. :kafa:

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la legenda reala » 24 okt 2017, 01:07

Aerials je napisao/la:
legenda reala je napisao/la: A ja :?:
Da ubijem vrijeme
Ti si čojk. :mrgreen:
Radi šta. :P
Čiji :P
Nisam u elementu :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 24 okt 2017, 01:11

legenda reala je napisao/la: Čiji :P
Nisam u elementu :mrgreen:
Ne znam to. :think:
Jbs. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la legenda reala » 24 okt 2017, 01:11

Aerials je napisao/la:
legenda reala je napisao/la: Čiji :P
Nisam u elementu :mrgreen:
Ne znam to. :think:
Jbs. :mrgreen:
Saznaj
Ma sam sam nema nikoga
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 24 okt 2017, 01:13

Idi kući. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 24 okt 2017, 01:21

bodi123 je napisao/la:
sljivo je napisao/la:Zašto ti treba linux odnosno Ubuntu, šta to ima tamo a da se ne može naći na Windowsu?
Pa Ubuntu je dosta bolji za stručnog rada u našem fahu od Windowsa jbg.
Ako razvijaš u .net onda malo sutra. Inače, za svaku tehnologiju imaš razvijene alate za rad u Windowsu. Razlika je što Microsoft dobro naplaćuje sve a ovo drugo ne, i sigurnosni razlozi, upravo zbog toga što je Windows popularan a ovo drugo nije. Samo radi Officea bi uvijek radio na Windowsu.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la legenda reala » 24 okt 2017, 01:26

Aerials je napisao/la:Idi kući. :mrgreen:
Haj s menom
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Vijadukt » 24 okt 2017, 01:28

BelminM23 je napisao/la:
Evo jedna patriotska. :salut:
ucini mi se legenda postavio :hmmmm:
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 24 okt 2017, 01:29

legenda reala je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Idi kući. :mrgreen:
Haj s menom
Što? Imam svoju. :mrgreen:
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la legenda reala » 24 okt 2017, 02:06

Aerials je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:
Aerials je napisao/la:Idi kući. :mrgreen:
Haj s menom
Što? Imam svoju. :mrgreen:
Da mi nije dosadno
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la BelminM23 » 24 okt 2017, 02:12

Vijadukt je napisao/la:
ucini mi se legenda postavio :hmmmm:
Raul. mmmmmm :ljepota:

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 24 okt 2017, 05:52

miki_92 je napisao/la:joj logike :rol:

slika
Zadnja rečenica je luzerska, al sta fali bludu :kafa:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sekerbay » 24 okt 2017, 08:34

miki_92 je napisao/la:joj logike :rol:

slika
Moje mišljenje u vezi ovoga. Ono, ne kažem da je ovo moje ispravno ili pogrešno, jednostavno ga iznosim :mrgreen:
Helem, kur'an najoštrije zabranjuje kamatarenje, tačnije da ti uzimaš kamatu.
Oni koji se kamatom bave dići će se kao što će se dići onaj koga je dodirom šejtan izbezumio, zato što su govorili: 'Kamata je isto što i trgovina.' A Allah je dozvolio trgovinu, a zabranio kamatu. Onome do koga dopre pouka Gospodara njegova – pa se okani, njegovo je ono što je prije stekao, njegov slučaj će Allah rješavati; a oni koji to opet učine – biće stanovnici Džehennema, u njemu će vječno ostati.
Tu dakle ne bi smjela biti dva mišljenja. Govorim o našem vremenu tj. trenutnoj situaciji.
E sad, imaju hadisi koji to pojasnjavaju, između ostalih i onaj koji kaže da su isti svi oni koji učestvuju u tom poslu : davalac, onaj koji uzima, svjedoci, pa čak i onaj koji to bilježi.
Moje skromno mišljenje je da se to odnosi na zemlje u kojima vlada islam ili barem dio islamskog zakona.
Imamo par zemalja koje pripadaju ovom skupu.

Ali, šta je sa svih ostalih zemalja?
Ima jedan hadis koji govori o tome, koji nam, iako izrečen u tom vaktu, govori o našem vremenu.
Hadis prenosi imam ahmed i u njemu, između ostalog stoji i to da, kada se budemo bavili kamatom, Allah će na nas spustiti poniženje i neće ga skloniti dok se ne vratimo vjeri.
Ne smatram da ovo vraćanje vjeri znači da se radi o otpadnicima, nego se cilja na potpuno vraćanje.
Ja iz ovog izvlačim zaključak da se radi o grijehu, ali nikako onom koji ti poništava vjeru kako bi bilo u slučaju da živiš u islamskoj državi.
E sad, drugi je par opanaka to što posjednici velikog kapitala nisu uradili ništa da muslimani dobiju halal banku.
I da, prije negoli se musliman upusti u taj grijeh, treba razmotriti sve mogućnosti.
Recimo, ako je kod babe dovoljno široko ili ako postoji mogućnost da se podigne sprat o kojem smo govorili, onda ne pripada u kategoriju onih zbog kojih ćemo zatvoriti oči. Isto tako ako su krije niske.
Ali ako nisu, ili ako ne može naći stan kao što je slučaj na zapadu kad imaš više djece pa zbog toga uopšte ne možeš da nađeš, onda je to neš drugo.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Aerials
Interni moderator
Postovi: 11408
Pridružen/a: 17 jan 2016, 13:44
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Aerials » 24 okt 2017, 09:48

legenda reala je napisao/la: Da mi nije dosadno
Ja sam dosadna osoba, ne bih ti mogla pomoći. :|
The ones who love your dark are the only light you'll ever need.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Penaltiky » 24 okt 2017, 09:58

Nisu Tuzlanke legendo nikad gotivile Podrinjce :kafa:
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 24 okt 2017, 10:06

sljivo je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:
sljivo je napisao/la:Zašto ti treba linux odnosno Ubuntu, šta to ima tamo a da se ne može naći na Windowsu?
Pa Ubuntu je dosta bolji za stručnog rada u našem fahu od Windowsa jbg.
Ako razvijaš u .net onda malo sutra. Inače, za svaku tehnologiju imaš razvijene alate za rad u Windowsu. Razlika je što Microsoft dobro naplaćuje sve a ovo drugo ne, i sigurnosni razlozi, upravo zbog toga što je Windows popularan a ovo drugo nije. Samo radi Officea bi uvijek radio na Windowsu.
Na Windowsu sam počeo programirati i nakon nekog vremana prelazim na OS X (kupujem macbook pro) i mogu reći da je OS X klasa za Windows. Stabilnost, bolji multitasking. Na Wndowsu otvorim 2 programa i sve zaledi, dok na OS X otvorim 4-5 programa i normalno radi. A sličnih su konfiiguracija. Po meni Windows je dobar za obične korisnike, koji igraju igrica, ponekad nešto napišu u Wordu nešto i tako za profesionalce (programere, osobe koje rade u photoshopu ili nekim 3d programima) je bolji OS X. Ne mogu reći za Ubuntu ništa jer ga nisam koristio ali čitajući komentare vidim da je bolji i od OS X-a.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
sljivo
Postovi: 14326
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la sljivo » 24 okt 2017, 10:48

Unofficialpage je napisao/la:Na Windowsu sam počeo programirati i nakon nekog vremana prelazim na OS X (kupujem macbook pro) i mogu reći da je OS X klasa za Windows
Traženje hljeba preko pogače. Radim isto na Windows 10 i nikad nemam ni jedan problem. Kad praviš pitu od vanago onda ne valja ni jedan.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la Unofficialpage » 24 okt 2017, 11:11

sljivo je napisao/la:
Unofficialpage je napisao/la:Na Windowsu sam počeo programirati i nakon nekog vremana prelazim na OS X (kupujem macbook pro) i mogu reći da je OS X klasa za Windows
Traženje hljeba preko pogače. Radim isto na Windows 10 i nikad nemam ni jedan problem. Kad praviš pitu od vanago onda ne valja ni jedan.
Pa ne znam, meni je OS X dosta bolji, stabilniji i više mi odgovara kad radim. A pošto učim i za iOS programirati moram imati OS X. Koristim već ovaj laptop oko 2 godine i nije nijednom još zaledio, stane aplikacije (program) neka ali ne i cijeli sistem, kao što je slučaj na Windowsu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Chat

Post Postao/la bvb » 24 okt 2017, 11:13

Windows multi-tasking je komedija, ne mozes pokrenuti program ako prije tog nisi prekinuo prethodno pokrenuti, ne mozes, naprimjer u latex-u, rebuild-ati pdf ako ga nisi zatvorio (i onda naravno ponovo skrolaj na stranicu koja te zanima, ovo je najvece peglanje kod prezentacija), ne mozes kopirati fajl ako s njim nesto vec radis, itd. Smijesno. Slicnih primjera koji nemaju smisla i otezavaju svakodnevno koristenje racunara je milion. O drajverima i osnovnim programima koji ne dolaze sa sistemom da ne pricam. :urnebes: Windows skoro nista ne radi na ovim stvarima i izgleda da nikad nece, moze im se jbg. A tu su i virusi i upgrade-i zbog kojih ti nekad treba 5 minuta da upalis ili ugasis racunar.

Avatar
Marsal
Postovi: 22757
Pridružen/a: 10 jun 2012, 00:13
Lokacija: Na klupi za rezervne igrače
Kontakt:

Re: RE: Re: Chat

Post Postao/la Marsal » 24 okt 2017, 12:23

BelminM23 je napisao/la:
Marsal je napisao/la:.


Evo jedna patriotska. :salut:
Ovu smo puštali ispred trgovine u tvom selu :rol:
Heroji Grada Zenice = NGG Za Čelik i UG Robijaši 1988

Zaključano

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Licniznanstvenik i 50 gostiju.