Književnost

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 15 dec 2017, 15:44

Kawhi je napisao/la: Tek sad procitao? U koju si to srednju isao?
Ne znam ni sam što njega tad nisam čitao, moguće da smo ga prekočili ili nije bilo dovoljno knjiga jer se znalo dešavati često tako, a gimnazija je bila :)
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
High
Postovi: 19698
Pridružen/a: 27 jun 2008, 17:25
Lokacija: Сɖϸɖѣє□о

Re: Književnost

Post Postao/la High » 25 jan 2018, 22:53

https://www.onlinepeticija.com/makdizdar

Potpišite. Nakon što to uradite, doći će vam poruka na e-mail, u kojem trebate potvrditi potpis klikom na link.
Ako u selo dođe bog kog seljaci nisu na vlastitim kolima dovukli, oguliće ga i pojesti mu džigericu i meso i oglodati kosti. A njegove crvene krpe razapeće na slavolucima.

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Nail for Real » 26 jan 2018, 00:06

:clap: :clap:
“Everybody strains after happiness, and the result is that nobody's happy.”
slika
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 31 jan 2018, 10:44

Konacno se nakanio da procitam ime vjetra. Na dijelu sam kad upisuje fax :mrgreen:
:bow:
naprijed rejal

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 12 feb 2018, 08:06

Suma sumarum prve knjige:

Jako kreativno. Odredjene dionice su jako cringy ali su bogu hvala jako kratke.

Ubjedljivo najgori dio knjige je romansa sa dennom koja mi je skoro rak dala. Njegovo njegovanje te "veze" je totalno neprirodno, cak i za osobu koja prije toga nije imala vezu (koliko je imao godina, 15?). Em je voli, a nece da joj to kaze, a ona ga voli al nece da mu to kaze, al zato daje mindzu drugom liku svaku drugu noc itd. U biti stvarno najlosiji dio knjige.
Narucio sam strah mudraca pa vidicemo
naprijed rejal

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 13 feb 2018, 17:20

slika
Idemo dalje :salut:
naprijed rejal

Avatar
Chandrian
Postovi: 164
Pridružen/a: 21 jan 2018, 16:23
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Chandrian » 13 feb 2018, 17:27

Sveti je napisao/la:Suma sumarum prve knjige:

Jako kreativno. Odredjene dionice su jako cringy ali su bogu hvala jako kratke.

Ubjedljivo najgori dio knjige je romansa sa dennom koja mi je skoro rak dala. Njegovo njegovanje te "veze" je totalno neprirodno, cak i za osobu koja prije toga nije imala vezu (koliko je imao godina, 15?). Em je voli, a nece da joj to kaze, a ona ga voli al nece da mu to kaze, al zato daje mindzu drugom liku svaku drugu noc itd. U biti stvarno najlosiji dio knjige.
Narucio sam strah mudraca pa vidicemo
Čitao sam davno ove knjige. Baš su mi se dopale. Međutim čovjek mnogo sporo piše tako da sam se prilično ohladio od serijala. Čovjek laže kao pas. Bila neka konvencija fantastike šta li ovdje blizu i ja išao. Bio on, Sanderson, Hobova i još par pisaca. Rekao je kao biće knjiga jako brzo. Ali to govori nama nezvanično. Kao knjiga u fazi sređivanja. Ja se ponadao, kad šipak. Evo 2 godine su prošle.

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Pegi10 » 15 feb 2018, 23:31

Farseer :ljepota: :tokralju:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la VGS » 17 feb 2018, 21:51

:tokralju: :tokralju: :tokralju:

slika

Avatar
MElloo
Postovi: 13017
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la MElloo » 17 feb 2018, 21:53

VGS je napisao/la::tokralju: :tokralju: :tokralju:

slika
ja poceo prvi dio i nikako se natjerat da procitam

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la VGS » 17 feb 2018, 22:52

MElloo je napisao/la:
VGS je napisao/la::tokralju: :tokralju: :tokralju:

slika
ja poceo prvi dio i nikako se natjerat da procitam
Preguraj prvih 100-150 stranica, neces poslije moci prestati citat :salut:

Avatar
Pegi10
Postovi: 2829
Pridružen/a: 15 apr 2014, 20:10
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Pegi10 » 17 feb 2018, 23:51

Prvi dio je i najlosiji, druga dva su fantasticna :tokralju:
Na temi Film i Kinematografija postoje samo Nerminovic i neznalice :kafa:
Dantes, Bog za kompjutere :kafa:
Quarterbeg, kloc za muziku :kafa:
Katastrofa šta se sve snima, previše se ljudima pustilo.

Avatar
VGS
Postovi: 8854
Pridružen/a: 16 jan 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la VGS » 18 feb 2018, 00:00

Pegi10 je napisao/la:Prvi dio je i najlosiji, druga dva su fantasticna :tokralju:
Kraj ove druge me izuo iz cipela :lol:

Moram odmah poceti trecu, inace nasao na trafici po 8 KM, Sahinpasic izdanje, vidim na njihovoj stranici 18 KM :thumbup:

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 21 mar 2018, 13:59

Konacno nesto zanimljivu u strahu mudrog covjeka, yebo majku trebalo je 600 strana da se nesto konkretno pokaze.

Romansa sa dennom je idalje cancerous i bukvalno predjem ocima preko redova kad je situacija gdje su oboje tu. Strasno je repetetivno, i sva ta misterija oko denne se izgubila jos pocetkom prve knjige kad se sve pocelo ponavljat, tu je pa nije tu pa ode mjesec dana pa se vrati, pa ovaj glupan naleti na nju na yebeno najnelogicnijim mjestima i to na najslucajnije (ako i postoji ta rijec) nacine. Jednom je moglo proc ali je sad postalo toliko iritantno da sam se na momente pitao vrijedi li i nastavit dalje sa knjigom uopce.
Kada napadnu onu bandu u sumi eld
naprijed rejal

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 21 mar 2018, 17:38

slika

:clap:

Postapokalipsa at its best :salut:

A osim Kinga, čitao se i Karizo, njegov Mila Vazquez serijal, odličan krimi-triler, Šaptač mi je bolji od drugog dijela, čekamo na prevod trećeg :)

slika
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Chandrian
Postovi: 164
Pridružen/a: 21 jan 2018, 16:23
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Chandrian » 21 mar 2018, 23:47

slika
Obećava. Originalno. Vidjećemo.

Avatar
VelaHavle
Postovi: 5361
Pridružen/a: 02 feb 2015, 12:41
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la VelaHavle » 28 mar 2018, 23:49

Puno čitam na njemačkom, valjda što sam u Njemačkoj :lol:

Trenutno čitam Derviš i smrt. Usput i Eisige Flut od Nine Ohlandt.
Aljegri, out!

Avatar
BlueBosnian
Postovi: 1391
Pridružen/a: 16 sep 2014, 13:14
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la BlueBosnian » 29 mar 2018, 16:37

Dan Simmons :bow:
I hope you're with me
I hope you're with me when it's over
You won't be lonely
You won't be lonely when it's over

It's over..

Avatar
Sveti
Postovi: 10165
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Sveti » 22 apr 2018, 16:24

Strah mudraca, Suma Sumarum Spoiler alert:


Skoro ju zavrsih pa reko da bacim svoje misljenje. U biti tu je negdje kvalitetom gdje je i prva knjiga, mozda ima zericu brzu radnju, ali u konacnici, isti par cipela. Moram biti iskren i reci da kad sam uzeo da citam naslov, ocekivao sam nesto brzu radnju, upocetku me to umorilo kasnije sam isao s tokom sto mi je djelimicno promijenilo ocekivanja i naviklo na Patov stil pisanja.

Dobre stvari: jako kreativno, ne znam odakle je Pat vukao inspiraciju, ali njegova "magija" je "bealivable" i laksa sa svariti osobi koja bas i nije tip koji voli fantasy uratke. Kvothe se konacno seli iz univerziteta gdje pocinju neke dionice koje su stvarno jako dobre, pod tim mislim na izlet u sumu sa grupom placenika i njegov boravak u ademreu, koji je kako je vrijeme odmicalo bivao sve zanimljiviji i zanimljiviji. Misterija koju Pat stvara oko odredjenih osoba i dogadjaja je odlicna, i njegovo uvezivanje stvari iz prvog dijela i sada je maestralno i vjerujem da sam nehoticno preskocio hrpu detalja koji su povezivi sa odredjenim dogadjajima iz prve knjige.

Sta ne valja: Denna. Opet cu ponoviti da je njegova romansa s njom najveci kancer (uz boravak sa felurijama) u oba uratka, i jednostavno skoro da preskacem svaki dio koji ima veze s njom. Kvothe poput mladog vertera ne smije nista da ucini po pitanju njihovog odnosa ali pati i koristi svaki sekund da nekako odredjeni dogadjaj poveze s njom ili da je se sjeti, sto je jaaaaako iritantno. Shvatam ja da je Denna obavijena velom misterije i da ima vjerovatno razlog sto svaki put bahne pred njeg kad se najmanje nadas, ali je sve to svejedno stvarno dosadno i iritantno. Druga stvar, felurija. Cio njegov boravak u tom magicnom svijetu mi je bio poput refleksa povracanja, od nacina na koji su pricali do nacina na koji mu je ona oplela kaput. Iskreno, nerviralo me to sto Kvothe navodno mrzi poeziju ali je njegov narativ poetican do stope povracanja, oci su joj kao milo sunce, oci su joj duboki okean, govor joj je poput mjesecine itd. Sto je najgore cio njihov odnos je imao pregrst ovih poredjenja, i sve je bilo just too much za mene. Jedina dobra stvar je sto je konacno guzio i sto je bio kod drveta Cthaeh ili kako vec bijase.

Ono sto me najvise brine je cinjenica da, ukoliko sledeca knjiga ne bude imala 2000 strana, na koji nacin Pat misli da rijesi sve sto je zapoceo u prve dvije knjige. Njego straaaaasno spor tok price mi govori da ce se ova trilogija nastaviti i nakon trece knjige, ali me ne bi iznenadilo da do trece knjige i ne dodje s obzirom da je druga izasla prije 6 godina.
naprijed rejal

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9831
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Književnost

Post Postao/la Nail for Real » 22 apr 2018, 20:10

Narucio :kafa: .
slika
slika
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: rio_Ferdy88 i 8 gostiju.