League of Legends

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja EU Masters 2020 Springsplit ?

Anketa je završila: 14 maj 2020, 20:49.

Fnatic Rising
0
Nema glasova.
Mousesports
1
50%
Schalke 04
1
50%
Vodafone Giants
0
Nema glasova.
GamersOrigin
0
Nema glasova.
Energypot Wizards
0
Nema glasova.
Neko drugi ?
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 2

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la theboss_RD07 » 06 apr 2017, 14:40

Ja u zadnje vrijeme ne igram ranked nikako. A kakvih tek bolida na blindu ima. Instalocka frajer yasua na moj lane i spama u all chat da reportaju mene za troll i flame. Dopizdio ljudima citav enemy team se dogovorio da njega reportaju. :urnebes:

Inace nemam problema vise toliko problema sa instalockerima. Inace kad mi neko locka mid, nebitno kojeg sam champa planiro igrat, ja samo lockam talona. Useru se kad vide u loading screenu lvl 7 na talonu pa bjeze na bot top speed. Ima onih koji ostanu, pa se vecina njih pokaje zbog toga xd

Bilo kako bilo, jucer sam bio u full rage modu. Nije nikako islo. Sinoc zadnji gejm i danas dva vec malo prokinulo.
slika

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 08 apr 2017, 18:11

theboss_RD07 je napisao/la:Pa nemoj odma nidalee. Uzmi Yia, Xina, Amumua. Najbolje ti je se ucit sa nekim tanky junglerom a kasnije kad se malo upraksas rokat assassine i slicno. Eto mozes Yia za pocetak jer je najjeftiniji a ako imas IPa kupi Xina. Ja sam s njim ucio dzanglat, znaci ne moze jednostavnije.

Eh sad sto se tice savjeta, to bih prepustio nekom drugom s obzirom da znam dzanglat ali sam od svih 5 roleova na toj poziciji najtanji. Nisam ni ja sve prokuzio
Ma uzeo Xina, lagan je champion za igrat, uletiš u fight s E, upališ W, Q i ulti ako imaš. Ukoliko neko krene bježati flash ili e + smite i siguran kill.

Ali, zeza me jungle path, pogotovo kad mi neko ukrade buff, no na ovom accoutu cu samo mainati top i jungl. Mid i supp znam već :opaopa:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la theboss_RD07 » 08 apr 2017, 18:46

To bi objasnjavanje vec prepustio nekome ko nije bronza :D

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la UnitedWA » 08 apr 2017, 21:29

Otelo je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:Pa nemoj odma nidalee. Uzmi Yia, Xina, Amumua. Najbolje ti je se ucit sa nekim tanky junglerom a kasnije kad se malo upraksas rokat assassine i slicno. Eto mozes Yia za pocetak jer je najjeftiniji a ako imas IPa kupi Xina. Ja sam s njim ucio dzanglat, znaci ne moze jednostavnije.

Eh sad sto se tice savjeta, to bih prepustio nekom drugom s obzirom da znam dzanglat ali sam od svih 5 roleova na toj poziciji najtanji. Nisam ni ja sve prokuzio
Ma uzeo Xina, lagan je champion za igrat, uletiš u fight s E, upališ W, Q i ulti ako imaš. Ukoliko neko krene bježati flash ili e + smite i siguran kill.

Ali, zeza me jungle path, pogotovo kad mi neko ukrade buff, no na ovom accoutu cu samo mainati top i jungl. Mid i supp znam već :opaopa:
Ovisi šta ti ukradu, ali odmah idi i ti njegov kradi (bilo koji). Nekad nastavi clearati svoj dio i pokušaj ranim gankom dobiti assisst ili kill te tako anulirati tu "prednost" protivnika koji ti je maznuo buff. Pošto igraš Xina, imperativ je da na 3. levelu odmah gankaš, 90% ćete ubiti protivnika. Najbolje da to bude top lane, ako ne može onda idi mid. Bot je rizičan na tako niskom levelu, običnu su i oprezniji zbog support wardanja.

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la theboss_RD07 » 08 apr 2017, 21:48

Volim dzanglat s talonom. Osim sto imas milion mogucnosti za gank sa E kojim vrlo lako mozes i wardove izbjec ili toliko brzo odradit gank da te protivnik nema kad ni vidit na mapi. Osim toga mozes bez problema na drugom levelu genkat jer ce te rijetko koji laner ocekivat da ces ga genkat odma nakon blue buffa. Plus E nema ulogu u fightu pa je sav dmg bacen na Q i W. Ako potrefis oba W i Q te basic da aktiviras pasiv skinuces mu sigurno 50/70% hpa ovisno jel mid il top laner.

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 08 apr 2017, 22:09

UnitedWA je napisao/la:
Otelo je napisao/la:
theboss_RD07 je napisao/la:Pa nemoj odma nidalee. Uzmi Yia, Xina, Amumua. Najbolje ti je se ucit sa nekim tanky junglerom a kasnije kad se malo upraksas rokat assassine i slicno. Eto mozes Yia za pocetak jer je najjeftiniji a ako imas IPa kupi Xina. Ja sam s njim ucio dzanglat, znaci ne moze jednostavnije.

Eh sad sto se tice savjeta, to bih prepustio nekom drugom s obzirom da znam dzanglat ali sam od svih 5 roleova na toj poziciji najtanji. Nisam ni ja sve prokuzio
Ma uzeo Xina, lagan je champion za igrat, uletiš u fight s E, upališ W, Q i ulti ako imaš. Ukoliko neko krene bježati flash ili e + smite i siguran kill.

Ali, zeza me jungle path, pogotovo kad mi neko ukrade buff, no na ovom accoutu cu samo mainati top i jungl. Mid i supp znam već :opaopa:
Ovisi šta ti ukradu, ali odmah idi i ti njegov kradi (bilo koji). Nekad nastavi clearati svoj dio i pokušaj ranim gankom dobiti assisst ili kill te tako anulirati tu "prednost" protivnika koji ti je maznuo buff. Pošto igraš Xina, imperativ je da na 3. levelu odmah gankaš, 90% ćete ubiti protivnika. Najbolje da to bude top lane, ako ne može onda idi mid. Bot je rizičan na tako niskom levelu, običnu su i oprezniji zbog support wardanja.
Ne ukrade mi njihov jungler buff, nego moj top ili bot zavisi gdje počnem :rol:

Ako idem red buff, onda kamenja, raptori i gank, a blue onaj tamo kod lane, vukovi i mid gank?
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la theboss_RD07 » 08 apr 2017, 22:31

Pa smajtaj na 450, kako ce ti ukrast :D

Ja rijetko igram champione s kojima pocinjem na redu. Ali nerijetko kad uzmem red odem direkt na grompa i vukove jer raptori i stijene uzimaju puno healtha

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la UnitedWA » 08 apr 2017, 22:37

Pa ne daj im da ti kradu, čuj uzimaju ti blue i red? Kakvim to debilima igraš :urnebes:
Rani gank ovisi i od junglera, eto pošto si Xin idi red, ptice i blue--->top/mid gank. Ovo na strani kad ti je bot na redu.
Suprotno red, vukovi i blue-----> top/mid gank. U slučaju da nisi level 3 nakon tog cleara, ubij onda nešto usput. Kamenja su na početku jaka i dosadna pa ih ja izbjegavam.

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 09 apr 2017, 12:12

Žao mi potrošiti smite kad su nas trojica, radije ga čuvam za naredni kamp. Al' sve sam bolji na toj poziciji, još moram prošiti champ pool i bit ce to dobro.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 09 apr 2017, 15:08

Uzmes brate yia, igras ga sa on hit buildom i to je to. Imas dobar jungle clear (yi ima uz shivanu, i jos par meta dzanglera najbrzi dzangl clear) plus si tanky dovoljno da te ne moze niko one shotat a sve sto treba da uradis je r desni klik, e, i cekas da neko iskorist flash ili gap close da bi uradio alphu i to je to. Odlican champ za pocetnike, no jedina mana mu je sto brzo ode oom ako ne pazis i sto ima slabe pre 6 genkove.
naprijed rejal

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 09 apr 2017, 16:24

Sveti je napisao/la:Uzmes brate yia, igras ga sa on hit buildom i to je to. Imas dobar jungle clear (yi ima uz shivanu, i jos par meta dzanglera najbrzi dzangl clear) plus si tanky dovoljno da te ne moze niko one shotat a sve sto treba da uradis je r desni klik, e, i cekas da neko iskorist flash ili gap close da bi uradio alphu i to je to. Odlican champ za pocetnike, no jedina mana mu je sto brzo ode oom ako ne pazis i sto ima slabe pre 6 genkove.
Ma Yi mi se ne sviđa. Sad cu s Shyvanom početi igrati, a onda skupljam pointse za Rengara i Kha'Zixa, al dok skupim bit će van mete :rol:

A Aatrox će uskoro u metu jer ga svaki patch malo buffaju i za dva patcha će biti sjajan champ.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 09 apr 2017, 16:50

Oj full ap nasusa sta je ovo Allahu mili :rol:
naprijed rejal

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la UnitedWA » 09 apr 2017, 17:01

Otelo je napisao/la:
Sveti je napisao/la:Uzmes brate yia, igras ga sa on hit buildom i to je to. Imas dobar jungle clear (yi ima uz shivanu, i jos par meta dzanglera najbrzi dzangl clear) plus si tanky dovoljno da te ne moze niko one shotat a sve sto treba da uradis je r desni klik, e, i cekas da neko iskorist flash ili gap close da bi uradio alphu i to je to. Odlican champ za pocetnike, no jedina mana mu je sto brzo ode oom ako ne pazis i sto ima slabe pre 6 genkove.
Ma Yi mi se ne sviđa. Sad cu s Shyvanom početi igrati, a onda skupljam pointse za Rengara i Kha'Zixa, al dok skupim bit će van mete :rol:

A Aatrox će uskoro u metu jer ga svaki patch malo buffaju i za dva patcha će biti sjajan champ.
Nemoj Rengara, stalno ga nerfaju bez razloga. Kha je bolji trenutno.
Shyvana je extra, ideš dmg pa malo tanky i gg.

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 09 apr 2017, 17:04

theboss_RD07 je napisao/la:Volim dzanglat s talonom. Osim sto imas milion mogucnosti za gank sa E kojim vrlo lako mozes i wardove izbjec ili toliko brzo odradit gank da te protivnik nema kad ni vidit na mapi. Osim toga mozes bez problema na drugom levelu genkat jer ce te rijetko koji laner ocekivat da ces ga genkat odma nakon blue buffa. Plus E nema ulogu u fightu pa je sav dmg bacen na Q i W. Ako potrefis oba W i Q te basic da aktiviras pasiv skinuces mu sigurno 50/70% hpa ovisno jel mid il top laner.
Najjaci gankovi na drugom/trecem levelu su sa Zac-om i Twitch-om :) nebrojeno killova na mid-lanerima :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 09 apr 2017, 17:46

UnitedWA je napisao/la: Nemoj Rengara, stalno ga nerfaju bez razloga. Kha je bolji trenutno.
Shyvana je extra, ideš dmg pa malo tanky i gg.
Ne znam sad kolko se razumijes u metu champ kitove, ali rengara su mini reworkali bas iz razloga sto mu je kit takav da nema sredine, ili ga syebu skroz ili ga naprave totalno op, ista stvar je i sa, ryzom, azirom, nidalee, shenom, camille, aatroxom itd, iako potonji nije nikad vidio svjetla lcs-a riot ga s razlogom ne dira jer malo ako mu nastimaju brojke ode on u qrac. Najbolji primjer ti je ryze, yebase mu majku milu zadnjim nerfovima, jer, kad je imao iole solidan skejling nije bilo igrivo igrat protiv njega, kad su ga yebali na 40% winrate, pro igraci su ga i dalje igrali radi ogavnog wavecleara i aoe dmg-a u teamfightu, pa su ga opet yebali pa je sad evo neigriv. Ybg riot preforsira kit nekih championa, pogotovo ovih koji su izasli u zadnje 2 godine
naprijed rejal

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1954
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la UnitedWA » 09 apr 2017, 18:14

Sveti je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la: Nemoj Rengara, stalno ga nerfaju bez razloga. Kha je bolji trenutno.
Shyvana je extra, ideš dmg pa malo tanky i gg.
Ne znam sad kolko se razumijes u metu champ kitove, ali rengara su mini reworkali bas iz razloga sto mu je kit takav da nema sredine, ili ga syebu skroz ili ga naprave totalno op, ista stvar je i sa, ryzom, azirom, nidalee, shenom, camille, aatroxom itd, iako potonji nije nikad vidio svjetla lcs-a riot ga s razlogom ne dira jer malo ako mu nastimaju brojke ode on u qrac. Najbolji primjer ti je ryze, yebase mu majku milu zadnjim nerfovima, jer, kad je imao iole solidan skejling nije bilo igrivo igrat protiv njega, kad su ga yebali na 40% winrate, pro igraci su ga i dalje igrali radi ogavnog wavecleara i aoe dmg-a u teamfightu, pa su ga opet yebali pa je sad evo neigriv. Ybg riot preforsira kit nekih championa, pogotovo ovih koji su izasli u zadnje 2 godine
Pa tako i jeste, Rengara nisam vidio zadnjih 50 gejmova, a svaki patch vidim da mu ide barem neki nerf. Rengar nikad ni neće biti LCS champ, on je op do golda, eventualno u goldu jer se ne zna igrati protiv njega :mrgreen:
Ryze je postao ****, doduše vrati se on na stari nivo ali tek od 16. lvl-a kojeg dok dočekaš game završi :rol:

Avatar
Otelo
Postovi: 33481
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 09 apr 2017, 19:18

UnitedWA je napisao/la:
Sveti je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la: Nemoj Rengara, stalno ga nerfaju bez razloga. Kha je bolji trenutno.
Shyvana je extra, ideš dmg pa malo tanky i gg.
Ne znam sad kolko se razumijes u metu champ kitove, ali rengara su mini reworkali bas iz razloga sto mu je kit takav da nema sredine, ili ga syebu skroz ili ga naprave totalno op, ista stvar je i sa, ryzom, azirom, nidalee, shenom, camille, aatroxom itd, iako potonji nije nikad vidio svjetla lcs-a riot ga s razlogom ne dira jer malo ako mu nastimaju brojke ode on u qrac. Najbolji primjer ti je ryze, yebase mu majku milu zadnjim nerfovima, jer, kad je imao iole solidan skejling nije bilo igrivo igrat protiv njega, kad su ga yebali na 40% winrate, pro igraci su ga i dalje igrali radi ogavnog wavecleara i aoe dmg-a u teamfightu, pa su ga opet yebali pa je sad evo neigriv. Ybg riot preforsira kit nekih championa, pogotovo ovih koji su izasli u zadnje 2 godine
Pa tako i jeste, Rengara nisam vidio zadnjih 50 gejmova, a svaki patch vidim da mu ide barem neki nerf. Rengar nikad ni neće biti LCS champ, on je op do golda, eventualno u goldu jer se ne zna igrati protiv njega :mrgreen:
Ryze je postao ****, doduše vrati se on na stari nivo ali tek od 16. lvl-a kojeg dok dočekaš game završi :rol:
Pa u zadnje vrijeme je Rengar bio must pick ili must ban. Stvar je kod njega ili totalno OP ili je useless.

A Aatrox je bio također useless jedno vrijeme i tek ga počeli buffovati. Ja bih volio da se AP Soraka vrati u metu, nek joj smanje Q cooldown i nek troši manje mane i bit ce OP. Od support itema su joj dovoljni redemption, sightstone, te Locket ili Cruiceble i slobodno može ići na na neke ap/CDR iteme do kraja. Bootsi joj isto u mid/late gameu nisu potrebni jer je uvijek neko dolje s healthom.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 09 apr 2017, 20:18

Rengar se igra redovno na lcsu samo nije vise must pick/ban champion s obzirom da je lulu/tahm meta dosla pa zbog jakog disengejdza assasini duvaju karru.

Aatrox nece nikad bit neki viable pick.
naprijed rejal

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la theboss_RD07 » 09 apr 2017, 21:43

Ma nek su aatroxa yebali. Prije zadnjeg patcha, ako je aatroxa igrao iole sposoban igrac, on je u 90% situacija bio game carry.
Nejasan mi je zadnji buff na Lux ali eto..

Jedina zelja sto mi je ostala je da dignu kassadina i da ugase Yasua isto ko sto su kassadina bili

Avatar
Sveti
Postovi: 10196
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 10 apr 2017, 12:26

theboss_RD07 je napisao/la:Ma nek su aatroxa yebali. Prije zadnjeg patcha, ako je aatroxa igrao iole sposoban igrac, on je u 90% situacija bio game carry.
Nejasan mi je zadnji buff na Lux ali eto..

Jedina zelja sto mi je ostala je da dignu kassadina i da ugase Yasua isto ko sto su kassadina bili
Kako mislis prije zadnjeg patcha? Aatroxa su minireworkali jer je bio prakticki neigriv, imao je najgori winrate na topu i dzungli od svih. Bilo je one trick ponija u high elu ali nista posebno. Sad su ga popravili koliko toliko ali opet je on daleko od dobrog.
naprijed rejal

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: feniksptica i 28 gostiju.