League of Legends

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja EU Masters 2020 Springsplit ?

Anketa je završila: 14 maj 2020, 20:49.

Fnatic Rising
0
Nema glasova.
Mousesports
1
50%
Schalke 04
1
50%
Vodafone Giants
0
Nema glasova.
GamersOrigin
0
Nema glasova.
Energypot Wizards
0
Nema glasova.
Neko drugi ?
0
Nema glasova.
 
Ukupno glasova: 2

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 04 nov 2017, 11:41

E fala qurcu. Dosta su se provlacili
naprijed rejal

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 04 nov 2017, 12:00

Farming simulator aka champ pool od broken 30ak šampiona od kojih su 20 scaling tenkovi aka LCS

Ovo mi je ohladilo još u 3. sezoni. moSa soloQ mili moji.

Objasnili :kafa:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 04 nov 2017, 12:04

Pda, ali eto 22 čovjeka trče za loptom i pokušavaju je smjestiti u mrežu od sedam metara ima smisla. Ili deset igrača trči za loptom ili kližu za pekom ili bilo šta. Svaki sport ili eSport djeluje previše glupo kad ga postaviš u neku drugu perspektivu.

Svaka partija League of Legendsa je ista, ali je i svaka fudbala. Iimaš na početku 15 minuta dodavanja, onda se neko brani dok drugi napada, trče kontre, dodavanja i eto.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 04 nov 2017, 12:21

Ne mogu se složiti tu. U DOTA-i nisi limitiran na role, više itema, više prostora za strategiju i još kojekakvih sitnica. Nagrada je veća, više pritiska. U CSGO i OW imaš striktno mehaniku koja ti može sve osvojiti i više ekipa kao contendera, a ne dosadne korejce koji uzimaju svake godine. Sjećam se da je na redditu (prije cca 2 god.) kružila priča kako je na nekom velikom turniru (DOTA) iskorišten svaki heroj, nešto što u ligi nećeš nikad vidjeti. Sad je došlo do toga gdje je u LCSu glavna inovacija to ko će uspjeti ubaciti više tenkova u comp. (ex. faker sa tank mid galiom). Igra se za late game, a gejmovi dobiju na greškama a ne na outplayu. Early game niko ne može nikog ubiti jer svi igraju pasivno a killove može predvidjeti svaki iole bolji igrač (khmjunglegankipokojiroamkhm).

Sad, igra generalno već duže vremena ide niz brdo. Meta se striktno fokusira na pro scenu, a na tenkove se gleda poluzatvorenog oka već 3 godine. Balans tim je ravan qrcu jer je yebeni censer uspio ovako dugo izdržati i još proći na worlds patchu. Opet, zahvalan sam na tome što je većina mog champ poola relativno balansirana i nije toliko loše kao u sezoni 5, uglavnom uz svaki korak naprijed - naprave 2 nazad.

A porediti "prave", fizičke sportove sa "e-sportom" je van svake pameti. Bez uvrede.
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 04 nov 2017, 12:26

Pa eto, sad ide potpuno izmjena igre s izbacivanje runa i masteriesa i bit će dosta drugačije. Naravno da se meta funkcionira na pro scenu, pa neće na soloQ gdje će i onako svaki meč neko igrati Yasua, Vayne, Lux supporta, wannabe Rengar main i Garen top. 0.5 posto ljudi u soloQ prati metu, ostali svi igraju champione koji im odgovoraju.

Nisam ih poredio direktno, nego sam rekao da se svaki sport /eSport može napraviti banalnim kroz par primjera. Ali, naravno da nije van svake pameti. Jedni koriste fizičku snage, drugi mentalnu. Definicija sporta govori da je po parametrima eSport i dalje sport, ništa drugačiji od šaha. No, naravno kao što ne možeš porediti američki fudbal s bejzbolom, tako ne možeš ni porediti odbojku s plivanjem i ostalim. U suštini je to fizički i psihički napor uz sate i sate treninga i talenta. Refleksi, procjene i taktike.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
AjsKjub
Postovi: 4258
Pridružen/a: 18 nov 2012, 16:24
Lokacija: Down Under
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la AjsKjub » 04 nov 2017, 13:08

Naravno da se meta funkcionira na pro scenu, pa neće na soloQ
Hoće i mora. Igru ti živu drži soloQ, a meta te i onako forsira na ono što ćeš igrati. Sigurno nećeš igrati Malphite adc i očekivati pobjedu. Igra postaje sve više monotona a to fokusiranje na LCS indirektno utiče i na mentalitet prosječnog igrača, što znači da je ovo jedan od uzroka toksičnosti igre. Svi su razmaženi i osjetljivi i zbog toga se malo "bantera" i zabave sa strane kažnjava banom i u dosta slučajeva terminiranim računom. Većina igrača, podsvjesno, igra ne bi li došli do LCSa, ili pokupili malo slave. Upoznao sam dosta ljuti u ovih 6 godina igranja, i vjeruj mi, možda 10% igra zbog zabave. E sada, pazi ovo. Statistika iz 2016 pokazuje sljedeće:
100.000.000 igrača - godina
67.000.000 igrača - mjesec
27.000.000 igrača - dnevno

Zašto onda worlds streamovi nemaju barem par miliona gledatelja? Zašto se, statistički gledano, samo oko 46 mil. unikatnih gledatelja uključivalo u worlds 2016? Impresivne su brojke, to ne umanjujem, ali ovo mora mnogo bolje, jer kao što sam već naveo, igra se fokusira na pro scenu.
Nisam ih poredio direktno, nego sam rekao da se svaki sport /eSport može napraviti banalnim kroz par primjera.
Navodim kao primjer druge igre da dokažem koliko je LCS precijenjen i navikan.
0.5 posto ljudi u soloQ prati metu, ostali svi igraju champione koji im odgovoraju.
Meta je opširan pojam, nije striktno bazirano oko toga šta je broken. A što se više penješ, to ćeš više vidjeti iste banove/pickove. Trenutno sam low plat, i čak gold igrači (sa kojim ponekad znam biti matchan) prate metu i gledaju ko će prije pikati nešto kao J4 jungla i dobrog top lejn tenka. One trickovi su danas sve rjeđa pojava a oni koju su dobri su daleko iznad mog i tvoj ranka, tako da je to sad irelevantno.
Jedni koriste fizičku snage, drugi mentalnu
Ne mogu reći za ostale sportove (jer ih ne pratim), ali am.fudbal, fudbal i košarka koriste dosta mentalne snage. Bolji igrač može sam pobijediti, kao što i dobra strategija/taktika mogu nadjačati bolje protivnike. U LCSu imaš možda 3-4 igrača koji po kvaliteti odskaču od svih ostalih, a na kraju svega i ne prave toliku prevagu (u većini slučajeva). Već sam naveo zašto je po mom mišljenju LCS dosadan.
Pa eto, sad ide potpuno izmjena igre s izbacivanje runa i masteriesa i bit će dosta drugačije.
Prerano je da donosimo zaključke. Meni se ne lično ne sviđa, valjda što sam oldschool igrač i što se sa ovim stvarima sve više udaljavaju od "base game mechanic-a". Da se mene pita, ni plantovi ne bi bili stvar. :mrgreen:
Unico amore sei!
❤️🖤

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12645
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la nerkolfc » 04 nov 2017, 13:24

OW je pao odmah nakon godinu dana, nit se igra toliko nit ista, svake godine izidje neka igra koja ce eto doprinjeti da LoLu brojek padaju ali oni su jos tu. Igrica kao igrica je super zanimljiva i ja ne vidim nista slicno bar po meni i zanimljivije da bih se odlucio da igram.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 04 nov 2017, 13:44

Evo krenuti ću redom:

1. Ne gleda se jer ne možeš uvijek stići gledati. Kineski stream na nekoj HUlu platformi je imao četiri miliona gledatelja. U Evropi je bilo u osam ujutro, u Americi termini još gori, dolje u Africi LoL ni ne postoji, Brazil užasan termin i dosta toga utječe na gledanost
2. Pa LCS je precijenjen, to stoji, ali evo ide na bolje, no mislim to je i najstabilniji sistem za klubove i igrače, pogotovo NA LCS i tu je i RIOT koji pomaže mnogo više od Valvea.
3. Banovi će biti isti, jer je neko vidio na EU LCS ili NA LCS-u, što ima smisla jer ne želiš da te zadesi neko ko zna igrati championa u meti, ali može taj champion biti broken, a kod tebe dodatlno useless jer ga ne znaš igrati.
4. Ti sad govoriš o LCS-u, ali ja sam govorio o sportu i esportu opčenito. No, dosadne je i španska liga na isti način. Jednostavno u svakom sportu imaš najbolje i one najgore.
5. Meni se sviđa jer misli da bi igra propala da se naredne dvije sezone igraju isto, bez nekih promjena u core gameplayu. Ne mijenjaju iz temelja, ali nešto što je bio sastavni dio igre izbacuju.

Možda je DOTA zanimljivija zbog konstantnih turnira, kao i CS:GO, ali se meni više sviđa ovaj ligaški sistem RIOT-a.

Ne kažem da NA/EU LCS nemaju mana i da su savršeni. NA LCS će sad s franšizama riješiti dosta problema i dati će veću stabilnost ekipama, igračima i vlasnicima. S druge strane, EU LCS je bučkuriš gdje ni Rito ne zna bi da radi. Hoće 24 ekipe, pa neće, pa ovo - ono. Ali daj franšize i ovdje ili dvije baš jake lige. Trebali su dati Immortalsima pozivnicu za ligu i još nekim američkim timovima.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 04 nov 2017, 17:52

Ledena kocka je objasnio uglavnom ono sto misle old school igraci. Igra vise ne lici na sebe i jednostavno previse podilazi pro sceni i prije svega mladjoj generaciji yasuo mejnova, only vayne otpa itd koji sanjaju da postanu sledeci gosu koji igraju 10+ sati dnevno i slicno pa vrlo lako zaradis ban kad deristu kazes da je smece i da treba da se okani igranja
naprijed rejal

Avatar
Nitro
Postovi: 5265
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Nitro » 04 nov 2017, 22:53

Gdje će ko završiti u ovoj sezoni koja završava za 3 dana? Jeste li ispunili zacrtani cilj? :D
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12645
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la nerkolfc » 04 nov 2017, 23:04

Sveti je napisao/la:Ledena kocka je objasnio uglavnom ono sto misle old school igraci. Igra vise ne lici na sebe i jednostavno previse podilazi pro sceni i prije svega mladjoj generaciji yasuo mejnova, only vayne otpa itd koji sanjaju da postanu sledeci gosu koji igraju 10+ sati dnevno i slicno pa vrlo lako zaradis ban kad deristu kazes da je smece i da treba da se okani igranja
:rol: :rol: :tokralju: :tokralju:

Silver. Bio u promo za Gold i nakon toga pao u SIlver 3.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Nitro
Postovi: 5265
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:52
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Nitro » 04 nov 2017, 23:21

Moj trenutni rank, cilj mi je i bio d2, ali probat ću uletit u d1. [EUW]
Zadnja izmjena: Nitro, dana/u 22 apr 2021, 16:25, ukupno mijenjano 1 put.
Going on up to a spirit in the sky...
It's where I'm gonna go when I die...
And when I die and they lay me to rest...
I'm gonna go on the piss with Georgie Best!!

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 05 nov 2017, 15:51

Nitro je napisao/la:Gdje će ko završiti u ovoj sezoni koja završava za 3 dana? Jeste li ispunili zacrtani cilj? :D
Silver III, na novom accountu. A kako funkcionira predsezona, jel ima neki ranked ili nešto?

Bezveze mi da igram samo normal mečeve tri mjeseca.

Btw. imam dobar MMR za Silver III, tako da dobijem 25 LP za pobjedu, a -10 LP za poraz.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
delko
Postovi: 3524
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 05 nov 2017, 16:41

Otelo je napisao/la:
Nitro je napisao/la:Gdje će ko završiti u ovoj sezoni koja završava za 3 dana? Jeste li ispunili zacrtani cilj? :D
Silver III, na novom accountu. A kako funkcionira predsezona, jel ima neki ranked ili nešto?

Bezveze mi da igram samo normal mečeve tri mjeseca.

Btw. imam dobar MMR za Silver III, tako da dobijem 25 LP za pobjedu, a -10 LP za poraz.
Mozes da igras Ranked do mile volje i da dobijes poene i udjes u Challenger ako hoces, ali ti ostaje Silver okvir :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 05 nov 2017, 17:21

delko je napisao/la:
Otelo je napisao/la:
Nitro je napisao/la:Gdje će ko završiti u ovoj sezoni koja završava za 3 dana? Jeste li ispunili zacrtani cilj? :D
Silver III, na novom accountu. A kako funkcionira predsezona, jel ima neki ranked ili nešto?

Bezveze mi da igram samo normal mečeve tri mjeseca.

Btw. imam dobar MMR za Silver III, tako da dobijem 25 LP za pobjedu, a -10 LP za poraz.
Mozes da igras Ranked do mile volje i da dobijes poene i udjes u Challenger ako hoces, ali ti ostaje Silver okvir :)
Eh, taman da probam da dođem do Golda do početka sezone. Ali, prvo malo igrati normal kako bi pohvatao nove promjene i navikao se.

Al prvo treba flex ranked baciti :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
theboss_RD07
Postovi: 4499
Pridružen/a: 27 jun 2010, 19:01
Lokacija: Gradačac
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la theboss_RD07 » 05 nov 2017, 18:18

LoL je overrated :mrgreen:

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 05 nov 2017, 18:27

theboss_RD07 je napisao/la:LoL je overrated :mrgreen:
Samo HotS :mrgreen:

Al mogao sam fakat to skinuti, da dođem i tu do Silvera :D
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Sveti
Postovi: 10166
Pridružen/a: 01 sep 2012, 21:25
Lokacija: Silent Hill
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Sveti » 05 nov 2017, 22:38

Nitro je napisao/la:Gdje će ko završiti u ovoj sezoni koja završava za 3 dana? Jeste li ispunili zacrtani cilj? :D
G3 :mrgreen:

Ove sezone sam daleko manje igrao pa je i ovo super
naprijed rejal

Avatar
Otelo
Postovi: 33338
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la Otelo » 06 nov 2017, 19:55

Ja bih samo da isteknem da je s Annie najlakše pobjeđivati. Ne umreš do šestog lvl i onda ideš E, Q, W, E, flash na protivnika, Q (što je i stan s petim procom nekog spella) + Ignite ako je malo tanky protivnik i R. Free kill. Naredni cooldown ultija, ideš isto, samo na bot/top, pogodiš stan, support doda CC još na nekog, lagano klikneš R i eto te.
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
delko
Postovi: 3524
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: League of Legends

Post Postao/la delko » 07 nov 2017, 14:15

Otelo je napisao/la:Ja bih samo da isteknem da je s Annie najlakše pobjeđivati. Ne umreš do šestog lvl i onda ideš E, Q, W, E, flash na protivnika, Q (što je i stan s petim procom nekog spella) + Ignite ako je malo tanky protivnik i R. Free kill. Naredni cooldown ultija, ideš isto, samo na bot/top, pogodiš stan, support doda CC još na nekog, lagano klikneš R i eto te.
OTELA U LCS!!! :P

ja sam odigrao 200 game-ova mozda sveukupno u rankedu, ubacio 2 accounta u gold (na east i west po jedan) i to je to :D nemam vremena za vise :)
prije sam igrao samo jungle a ove sezone iskljucivo sam igrao kao ADC i mnogo je zanimljivije :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.