Turističke destinacije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la soko » 07 feb 2017, 19:20

Za novu godinu sam bio u Portugalu. Lisabon je jako fin grad, ljudi prijatni. Madeira, ostrvo odakle je Ronaldo je isto super, ima jako dobrih pekara. Mozda najbolji kolaci sto sam ikad jeo. I onda Sintra, prelijepo mjesto.

Sto se tice hrane, meni je najbolje u Italiji. Skoro sve sto sam tamo jeo je bilo odlicno.

Avatar
RiNo
Postovi: 5681
Pridružen/a: 09 jan 2009, 21:16
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la RiNo » 07 feb 2017, 21:04

bavarian_bk je napisao/la:
RiNo je napisao/la:
bavarian_bk je napisao/la:Ima li neko kakav savjet kako otići npr. u Prag/Budimpeštu a da nije nekom agencijom. Da napomenem da je društvo studenata...
Imaju li neke bus linije za gore ili možda rent a car opcija ili ? :D
Hellö trenutno ima akciju moze se za €9,90 otici do Praga, samo morali bi se nekako doslepati barem do Zagreba https://www.helloe.com/en/specialoffers/66530-15 Busevi su vrh, sa WLAN, USB itd... samo bi putovali citav dan :)

Ako se ima viska novaca onda busom do Graza, pa vozom do Praga
Ovo se ne čini loša opcija. Jeste da se vozi 22h koliko vidim ali Bože moj; za 9.9€ ne znam šta očekivati :D
Znači Bihać-Zagreb 30 KM povratna, Zagreb-Prag i nazad 40 KM, vidim preko airbnba za nekih 30ak€ po osobi za 3 noćenja (za grupu od 4-5 ljudi). Sve zajedno je nekih 130 KM što je sasvim solidna cijena po meni... Sad ne znam kako se cijene kreću, vidim na netu svi kažu da nije toliko skup grad pa bi se moglo proći sa nekom prihvatljivom svotom gore :D
Ne traje voznja ni 10 sati ukupno samo sto se u Becu presjeda i puno ceka.
Zagreb - Prag ide ovako otprilike:
14:00 Zagreb - 19:30 Bec, i sutradan
08:00 Bec - 12:05 Prag

A za cijene ne znam, vjerovatno cu tamo sad za vikend pa mogu provjeriti javni prevoz, kafu i hranu... Samo dok se vi dogovorite nestace ovih karata po €9,90 :mrgreen:
100% sportski i krajnje opušten potpis

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 08 feb 2017, 22:44

soko je napisao/la:Za novu godinu sam bio u Portugalu. Lisabon je jako fin grad, ljudi prijatni. Madeira, ostrvo odakle je Ronaldo je isto super, ima jako dobrih pekara. Mozda najbolji kolaci sto sam ikad jeo. I onda Sintra, prelijepo mjesto.

Sto se tice hrane, meni je najbolje u Italiji. Skoro sve sto sam tamo jeo je bilo odlicno.
Ko god je bio u Portugalu mi je rekao da je tamo defintivno najbolja klima . 25 stepeni prosjecna , ne varira puno . Sto se tice Italije fakat mi je njihova hrana predobra , najvise mi je zapalo za oko to sto oni ne vole kad se na njihovu pizzu dodaje kečap , jer onda smatraju kao da im pizza nije bila uredu ili dobra.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la BosnianKingdom » 09 feb 2017, 22:50

Također i ja da pohvalim hranu u Italiji, gdje god sam jeo bilo je ekstra, naročito lazanje, bolje u životu nisam probao. Ali moram isto reci da pica nije na svakom mjestu dobra. Negdje sam nailazio na skroz bezvezne, bolje u Sarajevu pojedem, dok su negdje vrhunske. A ostala hrana sto sam probao fantazija. Sladoled sa nekakvim onim mješavinama u Veneciji, odmah iza trga je nevjerovatan.
Sabrine mi moje!

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la anonimni » 10 feb 2017, 09:41

Kad ste se već tih pizza dovezali, da i ja kažem koju :mrgreen:

Meni je lično u Sieni bila najbolja pizza koju sam jeo do sad, negdje blizu glavnog trga tamo :D Vrela pizza, kila sira, još se topi, strašan ukus, neuporedivo sa splačinama kod nas, a s druge strane se još sjećam pizze iz Verone od prije nekoliko godina, k'o da jedem hljeb s kečapom, nigdje ništa, samo tijesto :mrgreen:

Jedino je belaj što se valja najesti, a talijanski standard je ipak dosta veći nego naš, al' nije sve pod moranje kad se putuje :)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Virtu4l » 10 feb 2017, 09:48

fixator je napisao/la:Lijež
bio poslom 4 dana
osjećao sam se kao da sam upao u neku bajku,
Zamisli sve to, ali pet puta ljepše - Briž.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
fixator
Postovi: 2307
Pridružen/a: 27 sep 2009, 22:34
Lokacija: država željo
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la fixator » 10 feb 2017, 15:31

Virtu4l je napisao/la:
fixator je napisao/la:Lijež
bio poslom 4 dana
osjećao sam se kao da sam upao u neku bajku,
Zamisli sve to, ali pet puta ljepše - Briž.
čuo sam
ali nisam bio.
pretpostavljam da je super.
:thumbup:
Semper Fidelis

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Virtu4l » 10 feb 2017, 15:39

fixator je napisao/la:čuo sam
ali nisam bio.
pretpostavljam da je super.
:thumbup:
Ma baš kako si gore rekao - bajka, sve ove fensi destinacije tipa Venecija, Pariz... postanu smiješne nakon Briža.

Dobar smještaj se može naći izuzetno povoljno na airbnb, od 50€.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la 44Bertans » 10 feb 2017, 16:48

Ko može sebi priuštiti definitivno - Sankt Petersburg i Barcelona. Prosto oduševili su me. Metropole koje imaju dušu.
I mnošto sadržaja za vidjeti. Gradovi u kojima bih mogao živjeti do kraja života. Inače SP je u brojnim listama među najljepšim gradovima svijeta, (imajući u vidu da u mnoštvu velikih nisam bio, za mene definitivno broj 1)

Što se ostatka Evrope tiče definitivno Prag, Verona i Pariz.

Što se regiona tiče definitivno Beograd i Dubrovnik.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la BosnianKingdom » 10 feb 2017, 18:33

anonimni je napisao/la:Kad ste se već tih pizza dovezali, da i ja kažem koju :mrgreen:

a s druge strane se još sjećam pizze iz Verone od prije nekoliko godina, k'o da jedem hljeb s kečapom, nigdje ništa, samo tijesto :mrgreen:
E na te mislim,bukvalno tijesto samo, također sam jeo u Veroni, negdje picerija u onoj ulici prema Juliji, iste takve u hotelu u Riminiju, dok je neznatno bolja u Milanu, ali kako se ide prema jugu bolje su, Livorno, Rim tačno sira i ostalih začina. Ali opet mi lazanje bolje.
Sabrine mi moje!

Avatar
BenjooJutub
Postovi: 2176
Pridružen/a: 11 apr 2012, 22:37
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la BenjooJutub » 10 feb 2017, 18:55

Ako ko ima zelju da dođe u Graz ili Beč, moze iskoristit besplatnu povratnu kartu koju nudi agencija Kantić povodom 40 god. postojanja. Akcija traje do 15. februara.

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 11 feb 2017, 00:01

44Bertans je napisao/la:Ko može sebi priuštiti definitivno - Sankt Petersburg i Barcelona. Prosto oduševili su me. Metropole koje imaju dušu.
I mnošto sadržaja za vidjeti. Gradovi u kojima bih mogao živjeti do kraja života. Inače SP je u brojnim listama među najljepšim gradovima svijeta, (imajući u vidu da u mnoštvu velikih nisam bio, za mene definitivno broj 1)

Što se ostatka Evrope tiče definitivno Prag, Verona i Pariz.

Što se regiona tiče definitivno Beograd i Dubrovnik.
Mozes li mi malo vise reci o Barseloni , sta je ono sto se mora viditi tamo pod obavezno i koliki je optimum dana za Barselonu da se fino vidi ?
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
eedo
Postovi: 844
Pridružen/a: 12 dec 2016, 13:35
Lokacija: Kuala Lumpur ♥
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la eedo » 13 feb 2017, 00:56

Ima li koja agencija sa naših prostora da nudi putovanje u Briž od par dana? Koja bi to cifra bila :hmmmmm:
100% sportski i krajnje opušten potpis.

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Believe » 14 feb 2017, 14:32

Najbolju pizzu sam jeo u San Marinu :mrgreen: , stvarno nerealno dobra pizza, nisam vjerovao da može biti onako dobra pizza bez kečapa.Nisam ni brojao koliko sam komada pojeo :ljepota:

Noćni život u Pragu je perverzija.Koliko samo klubova,svaki klub/diskoteka ima par spratova sa različitom muzikom,stvarno odlično,ljudi raznih nacionalosti,svakoga upoznaš.
Bratislava je također vrhunska,kakve sam ženske tamo viđao :bow:
U Budimpešti sam bio 3x i svaki put mi je bilo dobro,ali opet ispred stavljam i Prag i Bratislavu pa čak i Beč.
U Dresdenu sam također bio i nije mi nešto posebno.
Što se Italije tiče,uvijek bih se poželio vratit u Veneciju.
Kakve plaže Rimini ima npr. :salut:
Firenca extra grad također. Jednom sam zalutao i u Padovu,treba svugdje otići :mrgreen:
Još sam bio u Vatikanu,Zagrebu,Beogradu,Mariboru...
Ono što bih volio vidjeti je Beograd noću,svi govore da je to nezaboravno iskustvo.Al' de da prvo vidim kakvo je Sarajevo noću :rol:

Uglavnom naredne destinacije će biti vjerovatno Amsterdam,Lisabon,Barcelona,zašto ne i Madrid,a evo nisam znao da su i ove belgijske destinacije atraktivne..Pariz također,mada tamo nemam nešto volju,ne znam zašto.Glasgow također ne bi bio loš.Ostvarenje sna će ipak biti u Liverpoolu,na Anfieldu. :thumbup: No sve će to sačekati još barem 2-3 godine :njanjanja:
You'll never walk alone.

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 14 feb 2017, 22:58

Believe je napisao/la:Najbolju pizzu sam jeo u San Marinu :mrgreen: , stvarno nerealno dobra pizza, nisam vjerovao da može biti onako dobra pizza bez kečapa.Nisam ni brojao koliko sam komada pojeo :ljepota:

Noćni život u Pragu je perverzija.Koliko samo klubova,svaki klub/diskoteka ima par spratova sa različitom muzikom,stvarno odlično,ljudi raznih nacionalosti,svakoga upoznaš.
Bratislava je također vrhunska,kakve sam ženske tamo viđao :bow:
U Budimpešti sam bio 3x i svaki put mi je bilo dobro,ali opet ispred stavljam i Prag i Bratislavu pa čak i Beč.
U Dresdenu sam također bio i nije mi nešto posebno.
Što se Italije tiče,uvijek bih se poželio vratit u Veneciju.
Kakve plaže Rimini ima npr. :salut:
Firenca extra grad također. Jednom sam zalutao i u Padovu,treba svugdje otići :mrgreen:
Još sam bio u Vatikanu,Zagrebu,Beogradu,Mariboru...
Ono što bih volio vidjeti je Beograd noću,svi govore da je to nezaboravno iskustvo.Al' de da prvo vidim kakvo je Sarajevo noću :rol:

Uglavnom naredne destinacije će biti vjerovatno Amsterdam,Lisabon,Barcelona,zašto ne i Madrid,a evo nisam znao da su i ove belgijske destinacije atraktivne..Pariz također,mada tamo nemam nešto volju,ne znam zašto.Glasgow također ne bi bio loš.Ostvarenje sna će ipak biti u Liverpoolu,na Anfieldu. :thumbup: No sve će to sačekati još barem 2-3 godine :njanjanja:

:bow: :bow: aBd aBd.Firenca meni bas nekako podsjeca na Sarajevo , ima bukvalno jedan dio kao Bijela tabija odakle se ima predivan pogled na Firencu.
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
Evander
Postovi: 14360
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: RE: Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Evander » 15 feb 2017, 20:45

bavarian_bk je napisao/la:Ima li neko kakav savjet kako otići npr. u Prag/Budimpeštu a da nije nekom agencijom. Da napomenem da je društvo studenata...
Imaju li neke bus linije za gore ili možda rent a car opcija ili ? :D
Wizzair pocinje letiti iz Sarajeva za Budimpeštu od aprila, petkom i ponedjeljkom. Ako, na vrijeme kupis kartu, mozes proci, extra povoljno.


Poslano sa mog HUAWEI GRA-L09 koristeći Tapatalk

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Kaunas » 17 feb 2017, 13:36

Napokon i Wizzair iz Sarajeva leti, ne mora raja ici u Tuzlu :tokralju:

Btw. grad Konstanz na granici Njemacke i Svicarske, Bodensko jezero, gradic je u najmanju ruku prelijep :ljepota:
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 17 feb 2017, 14:07

Kaunas je napisao/la:Napokon i Wizzair iz Sarajeva leti, ne mora raja ici u Tuzlu :tokralju:

Btw. grad Konstanz na granici Njemacke i Svicarske, Bodensko jezero, gradic je u najmanju ruku prelijep :ljepota:
Otkad krece Wizzair da leti iz Sarajeva ( ili je vec krenuo ) ?
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
Kaunas
Postovi: 13191
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Kaunas » 17 feb 2017, 20:11

Suki46 je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Napokon i Wizzair iz Sarajeva leti, ne mora raja ici u Tuzlu :tokralju:

Btw. grad Konstanz na granici Njemacke i Svicarske, Bodensko jezero, gradic je u najmanju ruku prelijep :ljepota:
Otkad krece Wizzair da leti iz Sarajeva ( ili je vec krenuo ) ?
Evo Evander rece da od aprila pocinju letovi za Budimpestu, vjerovatno ce biti i letova u jos par gradova, bar se nadam.
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 feb 2017, 21:48

Ali kakve masinerije od cura (iz Srbije, Makedonije, Ceske, Madjarske) rade u onom Wizzu nije normalno :urnebes: Definitivno tamo musko iz BIH koje dobije posao ima najbolji posao u drzavi.

Imam jednog jarana koji je tamo zaposlen u cabin crew-u, stalno na tim putovanjima da djevojkama boli glava, gledam slike i balim :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Amazon [Bot], Brokula, Rosicky i 27 gostiju.