Turističke destinacije

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41150
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 17 feb 2017, 21:54

Vidi ovog Believa što nam vadi mast, ja nisam bio dalje od Splita, on obišao pola Evrope :damn:

Ne mogu naći nikoga ni za more kamoli negdje drugo, mentalitet bošnje :puke:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37516
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la tuzlak1987 » 17 feb 2017, 21:57

rio_Ferdy88 je napisao/la:Vidi ovog Believa što nam vadi mast, ja nisam bio dalje od Splita, on obišao pola Evrope :damn:

Ne mogu naći nikoga ni za more kamoli negdje drugo, mentalitet bošnje :puke:
Covjek u Portugalu bio ja ne mogu do Hrvatske :urnebes:

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 17 feb 2017, 23:59

rio_Ferdy88 je napisao/la:Vidi ovog Believa što nam vadi mast, ja nisam bio dalje od Splita, on obišao pola Evrope :damn:

Ne mogu naći nikoga ni za more kamoli negdje drugo, mentalitet bošnje :puke:
Sto je najgore nije da raja bas nema para , nego je raji mrsko organizovati , putovati itd itd Navikli na svoju čaršiju u svom gradu i ne mrdaju odatle.Nadam se da ce se nekad to promjeniti . Sta fali Splitu , jedan od najboljih ljetnih koncerta u Europi je tamo , svako ljeto :kafa: :ljepota:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54024
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la MortemHz » 18 feb 2017, 00:52

Kaunas je napisao/la:
Suki46 je napisao/la:
Kaunas je napisao/la:Napokon i Wizzair iz Sarajeva leti, ne mora raja ici u Tuzlu :tokralju:

Btw. grad Konstanz na granici Njemacke i Svicarske, Bodensko jezero, gradic je u najmanju ruku prelijep :ljepota:
Otkad krece Wizzair da leti iz Sarajeva ( ili je vec krenuo ) ?
Evo Evander rece da od aprila pocinju letovi za Budimpestu, vjerovatno ce biti i letova u jos par gradova, bar se nadam.
Jeste, jeste, bio je clanak o tome nekad u decembru prosle godine.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 21 feb 2017, 16:13

Ima li raje koja su isla u Amsterdam na pohod ? :bih:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Avatar
TobeYarabi
Postovi: 7176
Pridružen/a: 18 maj 2016, 17:48
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la TobeYarabi » 21 feb 2017, 17:15

ja procitao ''terorističke'' destinacije, pa se ibretim sto ne obrisu temu :rol:
za nas mlade, prag i amsterdam su najbolje destinacije. ovim starijim je dovoljno da odu u lukomir i malo odmore dusu i udahnu svjeze have :mrgreen:

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Pale_Companion » 22 feb 2017, 00:47

Suki46 je napisao/la:Ima li raje koja su isla u Amsterdam na pohod ? :bih:
Bio sam ja dvaput, i planiram i treći nekad uskoro. Jednom sam se potrefio kad je bio onaj kraljičin dan, ludnica, najjača fešta na kojoj sam bio :mrgreen:

Uglavnom, ko želi osjetiti i vidjeti šta je pravi provod onda je ovo destinicija koja se mora barem jednom posjetiti i doživjeti, kakav crni Beograd i Budimpešta ...Kad sam vidio da ljudi u stanovima pored česme za vodu imaju i česmu za heineken, šlagirao sam se skoro. Na kraju mjeseca stiže račun, ko' za vodu :D
Agieren statt reagieren

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la KpbKaka22 » 22 feb 2017, 00:52

odlicna tema,svaka cast :D

da kazem prvo region i plus italiju,jer samo tamo bio na exurziji..sto se tice regiona,ima gradova i mjesta sto su me pozitivno i negativno iznenadili ,negativno prije svega mislim na Zagreb,imam rodbinu gore,i bio sam jedno mjesec dana,grad ko glavni grad,mi se uopce nije svidio,vrijeme i ljudi su katastrofa,svaki put kad sam bio u tramvaju imo sam osjecaj da ce me neko zatuci,sjecam se situacije ,neka cura je bila pala u nesvjest i sad ja kontam sad ce neko ustati i pomoc,kad dvi babe govore,ma nije joj nista,bum se ustala,sigurno je trudna,a omladina slusalice u usima i boli ih krc,a kultura i nocni zivot su normala,ali nije nesto posebno,da budem jasan,nije do koljena Beogradu,jedina prednost je Hrvatska Eu pa djeluje da je ko razvijena metropola :D

Split,Sarajevo ,Dubrovnik.sto se tice Dubrovnika po meni je to prevara grad,ne znam sta ti tajkuni vide u tom gradu,osim onih zidina,sto je najsmjesnije to ljudi i privlace,Sarajevo se bas i ne sjecam jer sam bio u trecem osnovnu,malo u sjecanju mi je ostalo da je prejeftin grad,Split takoder bio samo jedanput u srednjoj skoli ,predivan grad ljeti,zimi i nije bas na nekom glasu,bar sto cujem,predosadan i preskup

Italija me bila iznenadila pozitivno,iskreno mislio sam da nema nekih jakih turistickih mjesta,da je to sve ala rim umjetnici,verona,romeo i julija,ali bio sam na nekim plazama po riminiju odlicne i turisticko mjesto lido di jesolo,doduse Venezija mi je zgadila zivot,ono vozanje po vidi,to ne volim bas.ali svakako da se ima gdje otic,bar po jugu i sredini cizme :thumbup:

Ko student otiso sam u Beograd Novi sad i Budvu,sva tri mjesta su me odusevila..Beograd mi je velegrad za cjeli balkan,Sarajevo i Zg su mi skupa ko pola Beograda,ono velicinom ,stanovinistvom,nocni zivot glavni,ali cak me nocni zivot nije odusevio toliko,koliko sam grad,kalemegdan ,parkovi i ona okolica..Novi sad takoder fino mjesto,Budvu bi svakom preporucio ko ima curu,jer je to grad za ljeti otic boli glava riva oni hoteli oko nje,pjescana plaze itd . to je to sto sam bio,e sad po evropi me neka mjesta logicno privlace,ima onih koje su poznate a nisu tolika zelja..prvi od svih Evropskih je svakako Prag,po svim tim putovanjima na prvom mjestu mi je nocni zivot,ljubitelj sam strane elektronicke muzike,popa i to ,stoga sam dosta cito da je Prag sto se tice diskoteka prvi u Evropii onda London,big ben,oni crveni autobusi imam osjecaj da bi mogo provesti dane ispijajuci pive po tim pubovima sa navijacima chelsea,west hama :lol: ,Amstrdam zna se zbog cega je isto poznat,ali opcenito ta otocka mjesta me najvise privlace .sto se tice prirode planina,krajolika ,mozda Norveska Skandinavija ali dobro to je vec veca para i teze zamisljena relacija.


od mjesta koje nemam neku zelju,da me sad neko kaze imas dzabe aj dodji.su paris jugoistok i istok evrope..U Paris imam osjecaj kad bi doso da nebi imo sta vidit,osim onog eifelow tornja.Mjesta poput Ukrajine,Bugarske neznam,sad ako zna nek me neko demantuje sto se tice Budimpesti,od raje sto je bila tamo,svak je rjeci hvale,predivan grad ,predivni mostovi,sad zavisi ko sta voli ,jer moze neko otic u Bec,a npr ovako ko ja voli izac,sjest u park i gledati rjeke nebode,a ne dozivii to ,pa mu ispadne dosadno..pa ako ko je obiso ko ovaj @believe nek dadne savjet opise u vezi mjesta po evropi ,jer vecina voli isto

sto neku ovdje spomenu ima dosta ljudi sto nigdje nisu otisli,,znam dosta likova,sto su parise ,a nisu makli od kuce,msm da je to glavni razlog lijenost da se ode negdje dalje,a msm da na svakom koraku ,cosku stoje neke jeftinije agencije bar po fejsu,sto zive od toga..i hotela koji nemaju neke prihode,pa tu mozes prenocit i ostat i bit po velikim destinacijama :salut:

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la jestamaji » 22 feb 2017, 09:50

da, izvrsna tema, sad svako može ispričati gdje je bio :mrgreen:

meni je najbolje kući, piva i ukoso na sto, ipad u ruke, televizija on, fudbal, sport, film, serije ...... a ako mi to dosadi u kafani vazda ima neko koga znam :mrgreen: :mrgreen:

a ako bi morao ići negdje dalje od kiseljaka ili jablanice, onda definitivno južna amerika, prvenstveno argentina ali i ostale zemlje tamo nisu za bacit :wave:

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Stone Island » 22 feb 2017, 13:43

jestamaji je napisao/la:a ako bi morao ići negdje dalje od kiseljaka ili jablanice, onda definitivno južna amerika, prvenstveno argentina ali i ostale zemlje tamo nisu za bacit :wave:
Bruka para potrebno, neka nama Evrope. :)

soko
Postovi: 3718
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:34
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la soko » 22 feb 2017, 21:02

Ja sam imao srece da dosta putujem.
Sve zavisi sta zelis vidjeti.
Od svih mjesta sto sam bio, najljubazniji narod prema strancima/turstima su Portugalci i Amerikanci.
Hrana - Amerika, BiH pa Italija.
Pivo Amerika, bez premca.
Zene - Kolumbija i Ceska. Pa Brazil i Balkan.
Sto se tice ovako velikih gradova Chicago, Berlin i Vasington.

Zed98
Postovi: 430
Pridružen/a: 11 apr 2016, 21:16
Lokacija: Čitluk, Herceg-Bosna
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Zed98 » 24 feb 2017, 07:53

KpbKaka22 je napisao/la:Split takoder bio samo jedanput u srednjoj skoli ,predivan grad ljeti,zimi i nije bas na nekom glasu,bar sto cujem,predosadan i preskup
Split je sranje 51 tjedan u godini, vjeruj mi, ovaj jedan tjedan otpada zbog Ultre. :P
Što ću ti više govoriti kad se iz Splita ide u Posušje vani. :D

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Moggi » 24 feb 2017, 08:24

Ne furam panslavenske fazone, ali cu jednom da se prosecem pustim ulicama Cernobila...
Zarathustra

Avatar
Suki46
Postovi: 2906
Pridružen/a: 18 jan 2014, 18:11
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Suki46 » 24 feb 2017, 16:27

Zed98 je napisao/la:
KpbKaka22 je napisao/la:Split takoder bio samo jedanput u srednjoj skoli ,predivan grad ljeti,zimi i nije bas na nekom glasu,bar sto cujem,predosadan i preskup
Split je sranje 51 tjedan u godini, vjeruj mi, ovaj jedan tjedan otpada zbog Ultre. :P
Što ću ti više govoriti kad se iz Splita ide u Posušje vani. :D
Split predobar preko ljeta , zimi ga zaobilaziti.Preko ljeta ; Riva , kafica , novine i lagano :kafa:
Yugoslav First League - ★★
Bosnian Premier League - ★★★★★
Bosnian Cup - ★★★★★★★
YNWA <3

Pale_Companion
Postovi: 4372
Pridružen/a: 04 maj 2011, 17:30
Lokacija: Blashyrkh
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Pale_Companion » 24 feb 2017, 16:33

Moggi je napisao/la:Ne furam panslavenske fazone, ali cu jednom da se prosecem pustim ulicama Cernobila...
Misliš na Pripyat, černobil je elektrana. To je i moja želja da obiđem.
Agieren statt reagieren

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Believe » 24 feb 2017, 16:47

rio_Ferdy88 je napisao/la:Vidi ovog Believa što nam vadi mast, ja nisam bio dalje od Splita, on obišao pola Evrope :damn:

Ne mogu naći nikoga ni za more kamoli negdje drugo, mentalitet bošnje :puke:
E zato ja nisam bio u Splitu :mrgreen:

Sve od toga ne bi bilo izvodivo da nije bilo razmjene studenata (Padova te usput Venecija) te maturske ex. (Rimini,Firenca,Rim(vidim tek sad da ga nisam spomenuo prvi put),San Marino,Vatikan,Venecija opet).I hajd to bi bila samo Italija nego je sreca sto sam imao jednog profesora u srednjoj skoli koji je volio da posjecuje opere po Evropi.E tek tako sam obisao Dresden,Prag,Bratislava,Budimpestu 3x,Bec 2x,a ovo Zagreb,skoro citava Makarska rivijera(Podgora,Tucepi,Baske Vode,Makarska,Drvenik..),Maribor,Dubrovnik i slicno i ne treba tako velika para da se obiđe.
I kad sam dosao studirati ovdje u Graz,shvatio sam da cu sljedece putovanje (rekoh već koje su mi želje) vidjeti tek kad završim bachelor :mrgreen:

Al' što se tiče ljubavi,tu dijelimo skoro iste muke,vjeruj mi :mrgreen:
Ja sam bar mlad,za mene ima nade :lol:
You'll never walk alone.

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la JackTheStripper » 24 feb 2017, 19:43

Berlin!
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Besic » 24 feb 2017, 19:50

Zna li ko šta o Norwegian Cruise Line :think:
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Avatar
Moggi
Postovi: 4691
Pridružen/a: 01 mar 2010, 22:23
Lokacija: Site Admin
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Moggi » 24 feb 2017, 22:52

Pale_Companion je napisao/la:
Moggi je napisao/la:Ne furam panslavenske fazone, ali cu jednom da se prosecem pustim ulicama Cernobila...
Misliš na Pripyat, černobil je elektrana. To je i moja želja da obiđem.
Da da lapsus, inace kada kazem nekome pripyat tek na spomen cernobila me shvate o cemu se radi pa preslo u naviku :D
Zarathustra

Avatar
Nerminovic
Postovi: 12582
Pridružen/a: 05 jun 2014, 01:21
Kontakt:

Re: Turističke destinacije

Post Postao/la Nerminovic » 27 feb 2017, 15:12

Sta vi mislite? Da li je Red Light District u Amsterdamu must-go destinacija kad sam vec tu? yebiga kazu ipak da je turisticka atrakcija. :beba: :zviz: :hmmmmm:
Champions of SportSport League 2017

BackSpace United

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.