QuizUp - Chat

Teme koje nemaju veze sa sportom

Moderatori/ce: insider,rio_Ferdy88

Sistem takmicenja?

Anketa je završila: 14 dec 2017, 10:37.

Kup
12
60%
Liga
8
40%
 
Ukupno glasova: 20

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:30

Ne znam, ta tema je veliki upitnik.Ako bude previse Islama zna se ko ce dominirati.
Znaci, izbacujemo CS,uvode se za sad ove 3.
Ja bi i Who is it izbacio, sta vi mislite?
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

S3lva
Postovi: 408
Pridružen/a: 11 jun 2017, 22:58
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la S3lva » 29 jun 2017, 14:33

Izbaci bezze je tema,ubaci anagrame npr,jedna od rijetkih tema gdje varanje nije moguce,cista logika.

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:34

Odigro sam sad Religions, moze proc sto se mene tice.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 14:34

Who is it je vec izbacena. Rahmetlija je odavno. Mislim, moze se jos ove sezone koristiti, al je za sljedecu gotova.

World religions je super tema.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la sekerbay » 29 jun 2017, 14:34

Donnie Darko je napisao/la:Pa koja je razlika između toga i samo dvije partije GK? :rol: U rezultatu, jer 3:3 nije isto što 1:1, ili 4:2 nije isto što 2:0? :rol:
Kako to misliš koja je razlika?
Da, sve teme osim one dvije za koje smo se dogovorili da moraju napolje. Dakle, one ne postoje :mrgreen:

I da, ja sam protiv islamskih tema. Za razliku od ovih pakasha matematičara, meni nije zanimljivo igrati kad sam siguran da ću dobiti.

Ako već religija, što se mene tiče može kršćanstvo, judaizam il neke lijeve, paganske
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
S-Y-L-A-R
Postovi: 8763
Pridružen/a: 08 avg 2009, 18:17
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la S-Y-L-A-R » 29 jun 2017, 14:37

bvb je napisao/la:
S-Y-L-A-R je napisao/la:Da se ne lažemo, ono nije vidjelo advanced ali je tema glupa jer ne vrijednuje znanje nego brzinu, dane govorim tek što je od 7 pitanja, njih 6 tu da "zavara". Svi mi znamo izračunati 135894 - 25899, ali kad ga limitira na 10 sekundi a imaš 3 odgovora koja završavaju peticom, bude mi muka. A ako neko misli da brzina i sreća treba da budu glavni faktori, ja tu ništa ne mogu.
Te operacije s 5 cifara su fakat glupost, ali, budimo realni, ne dolaze tako cesto. Evo ja prvi prihvatam da se na takva pitanja ne odgovara, znaci oba igraca cekaju da vrijeme istekne. :lol:

S druge strane, naisao sam na dva sljedeca pitanja i odgovore protivnika:
1) Kada nesto ima cijenu 50$ i ista se smanji za 50% pa jos jednom za 50%, kolika je krajnja cijena? Odgovor: NULA
2) Koja je vjerovatnoca da se iz paketa s 15 crveih i 10 plavih kuglica izvuces ljubicastu? Odgovor: 25
:rol:

Ja, iskreno, ne pisem ovo da bi Math ostao, nego zato sti mi realno izgleda da ima mjesta medju temema, za razliku od CS naprimjer i zato sto se previse potenciraju ova "ruzna" pitanja iako dolaze rijetko.

@seker
Nije valjda da si ozbiljan, rekao sam ti sta mislim za teme, bez zajebancije. Evo i ako math ostane necu je birati ili ce to biti dosta rijedje nego do sad, moze li tako? :D
Ma druga stvar je što se poredi sa najgorom temom koju je iko ikad predložio pa ne izgleda "toliko loše". Ponoviti ću, smijem ruku u vatru staviti da svi koji igraju ovo znaju odgovoriti na 95% pitanja sa te teme ali nemaju dovoljno vremena. Ono, da bih izračunao nešto od ovih glupih pitanja, moram odvojiti nekoliko sekundi i umjesto normalnih 19-20 bodova dobijaš 12-13 i desi se da izgubiš od nekog bolida koji samo lupa u prvoj sekundi čak i ako omaši neko zbog brzine. Ovaj kviz jednostavno nije za ovakav vid matematike, a vi kako hoćete.
41.21.1.

25.05.2013. - First treble
23.08.2020. - First (*) treble
11-0-0. The first team ever to win the Champions League with a perfect record. #HansiFlick

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la sekerbay » 29 jun 2017, 14:38

Sarmelino je napisao/la:Ne znam, ta tema je veliki upitnik.Ako bude previse Islama zna se ko ce dominirati.
Dabome da se zna: kawaj :cool: mene je uzeo
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:40

sekerbay je napisao/la:
Sarmelino je napisao/la:Ne znam, ta tema je veliki upitnik.Ako bude previse Islama zna se ko ce dominirati.
Dabome da se zna: kawaj :cool: mene je uzeo
Odigrah sad, fin balans.
Pitanja tipa, sveta knjiga ****,sveta rijeka indijcima itd. Super tema, svakako in.Nije toliko vjerski da agnostici i ateisti ne znaju nego je generalno znanje,
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 14:41

World religions je opsta kultura. Na nivou general knowledgea. Nije mi jasno kako je dosad nismo ubacili.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:42

Mogla bi mi lagano postat go to tema.
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 14:48

Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:49

Kawhi je napisao/la:Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Soker :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19233
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la bodi123 » 29 jun 2017, 14:50

Kawhi je napisao/la:Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Izbacit math, movies, literature, i tv :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la sekerbay » 29 jun 2017, 14:52

Kawhi je napisao/la:Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Dovoljno je to što izbacujemo cs i mat.
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:52

bodi123 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Izbacit math, movies, literature, i tv :mrgreen:
Math,Movies,Soker,Sports General, zadnje 2 jer mostly svi znaju vecinu pitanja. :kafa:
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Kawhi » 29 jun 2017, 14:53

bodi123 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Izbacit math, movies, literature, i tv :mrgreen:
Meni svejedno. Sta ljudi najvise zele da se izbaci. Zapravo ne treba nam 4 nego 3 jer je i Who Is It bivsa. :mrgreen:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
sekerbay
Postovi: 5010
Pridružen/a: 29 jan 2014, 09:48
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la sekerbay » 29 jun 2017, 14:54

bodi123 je napisao/la:
Kawhi je napisao/la:Znaci vec imamo 5 novih za sljedecu sezonu. Arts, tech, fizika, biologija i religija. CS otpada. Moramo naci jos 4 za izbaciti teme, ako nadjemo jos koju novu dobru bice i vise od 4 za izbaciti.
Izbacit math, movies, literature, i tv :mrgreen:
Konačno si se urazumio :bih:
like my saint of a mum used to say, "get 'em young, and the possibilities are endless."

Avatar
Sarmelino
Postovi: 17290
Pridružen/a: 29 avg 2015, 11:58
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la Sarmelino » 29 jun 2017, 14:55

Đe je ta tech tema da odigram, da ne budu opet kakve prevare
plešu vještice trče vukovi
puške pucaju lete duhovi
svira tambura plešu vragovi
munje sijevaju cvatu makovi

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41154
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 29 jun 2017, 14:57

Može tech, igrao sam i odlična je tema. Pitanja su mi čak i lagana :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: QuizUp - Chat

Post Postao/la bvb » 29 jun 2017, 15:01

S-Y-L-A-R je napisao/la:Ma druga stvar je što se poredi sa najgorom temom koju je iko ikad predložio pa ne izgleda "toliko loše". Ponoviti ću, smijem ruku u vatru staviti da svi koji igraju ovo znaju odgovoriti na 95% pitanja sa te teme ali nemaju dovoljno vremena. Ono, da bih izračunao nešto od ovih glupih pitanja, moram odvojiti nekoliko sekundi i umjesto normalnih 19-20 bodova dobijaš 12-13 i desi se da izgubiš od nekog bolida koji samo lupa u prvoj sekundi čak i ako omaši neko zbog brzine. Ovaj kviz jednostavno nije za ovakav vid matematike, a vi kako hoćete.
Pa zato i postoji vrijeme jbt, odgovaraj za 1-2 sec ako mozes, ha ya. Sto se tice bolida koji te mogu dobiti jer hlupaju, zato onda birati Math kao svoju? Ako je to vec tako kao sto kazes to bi onda bio problem za one koji biraju to uvijek, meni naprimjer, a prednost za one slabije i sansa da uzmu brejk, zar ne? Kako bi inace bolid dosao do sanse da pobjedi?

Odgovori

Natrag na “Diskusije”

Online

Trenutno korisnika/ca: Devedesetka i 11 gostiju.